Statistieken buurt Eerschot

Statistieken buurt Eerschot

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Eerschot in de gemeente Meierijstad Vlag van de gemeente Meierijstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Eerschot in de gemeente Meierijstad Vlag van de gemeente Meierijstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Eerschot.Bekijk kaart
Buurt Eerschot in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Eerschot.

Kerncijfers van de buurt Eerschot
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Eerschot.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Eerschot.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.126Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.020Kadaster2026
Panden met adres984Kadaster2026
Percelen met adres881Kadaster2026
Woningvoorraad962CBS2025
Huishoudens1.010CBS2026
Inwoners2.260CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Eerschot en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Eerschot.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Eerschot
Kaart van de omgeving van de buurt Eerschot.
Afbeelding van de buurt Eerschot op de kaart.

Kaart van de wijk Sint-Oedenrode met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buitengebied Veerse Heide en Koevering, 2: Buitengebied Olland, 3: Olland, 4: Buitengebied Rijsingen en Schijndelse Heide, 5: Kienehoef Noord, 6: Heikant en Sluitappel, 7: Kienehoef Zuid, 8: Buitengebied Jekschotse Heide en Everse, 9: Cathalijne en Kinderbos, 10: Armenhoef ...Toon meer...Kaart van de wijk Sint-Oedenrode met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buitengebied Veerse Heide en Koevering, 2: Buitengebied Olland, 3: Olland, 4: Buitengebied Rijsingen en Schijndelse Heide, 5: Kienehoef Noord, 6: Heikant en Sluitappel, 7: Kienehoef Zuid, 8: Buitengebied Jekschotse Heide en Everse, 9: Cathalijne en Kinderbos, 10: Armenhoef, 11: Eerschot, 12: Sint-Oedenrode Centrum Noord, 13: Sint-Oedenrode Centrum Zuid, 14: Nijnsel, 15: Buitengebied Boskant, 16: Boskant, 17: Buitengebied Nijnsel, 18: Buitengebied Vressel en Zwijnsbergen....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 102 gebieden binnen de gemeente Meierijstad via de overzichtspagina van de gebieden in de Meierijstad.

Overzicht gebieden Meer Meierijstad
Over de buurt Eerschot

De buurt Eerschot ligt binnen de wijk Sint-Oedenrode in de gemeente Meierijstad. De meest voorkomende postcode in de buurt Eerschot is postcode 5491.

Er zijn 1.135 adressen en 962 woningen in de buurt Eerschot in de gemeente Meierijstad. 71% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €463.000. Er wonen 2.260 inwoners in de buurt Eerschot, waarvan het grootste deel (26%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Eerschot telt 1.010 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 1.290 personenauto’s en 225 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Eerschot.

Buurt Eerschot heeft een totale oppervlakte van 63 hectare, waarvan 62 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 901 adressen per km2.

Meer over de buurt Eerschot:

De gemeente Meierijstad (gemeentecode GM1948) is in 2017 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Schijndel, Sint-Oedenrode en Veghel. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Meierijstad overgegaan. De gegevens van de buurt Eerschot voor de jaren 2013 tot en met 2016 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Meierijstad.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Eerschot.

Wonen in de buurt Eerschot

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Eerschot.

Kenmerken van de 962 woningen in de buurt Eerschot
Er zijn 962 woningen in de buurt Eerschot.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Meierijstad in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Eerschot was €463.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Eerschot.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Eerschot:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Eerschot% verschil
2025€463.0007,7%
2024€430.0003,37%
2023€416.00018%
2022€353.00012%
2021€315.0005,4%
2020€299.0004,91%
2019€285.0005,9%
2018€269.0003,86%
2017€259.0001,57%
2016€255.0000,79%
2015€253.000-1,17%
2014€256.000-7,6%
2013€277.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Eerschot is met €186.000 gestegen van €277.000 in 2013 tot €463.000 in 2025 (dat is een stijging van 67%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.500 (4,55%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Meierijstad.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Eerschot met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Meierijstad.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Eerschot is €463.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 962 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Meierijstad (geel), 4 woonplaatsen (groen), 4 wijken (oranje) en 89 buurten (blauw). De buurt Eerschot wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Eerschot: er zijn 449 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Eerschot.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Eerschot

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Eerschot, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Meierijstad.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Eerschot telt 2.260 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Eerschot. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Eerschot:

JaarAantal inwoners de buurt Eerschot% verschil
20262.2603,2%
20252.1900,23%
20242.185-0,68%
20232.2000,23%
20222.1950,23%
20212.190-0,9%
20202.210-0,9%
20192.2300,68%
20182.2150,23%
20172.2100,73%
20162.194-0,23%
20152.1990,46%
20142.189-0,23%
20132.194geen data

De bevolking van de buurt Eerschot is met 66 inwoners toegenomen van 2.194 inwoners in 2013 tot 2.260 inwoners in 2026 (dat is een stijging van 3,01%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 5 inwoners (0,23%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Meierijstad.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Eerschot:

In 2013 telde de buurt Eerschot 2.194 inwoners. In 2024 is het aantal gedaald tot 2.185 inwoners. Dit is een daling van 9 (-0,41%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2023) is het verschil -15 (-0,68%). Het aantal van 2.185 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 2.260 inwoners. De stijging ten opzichte van 2024 is 75 (3,43%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 70 (3,2%). Het aantal van 2.260 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Eerschot
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Eerschot is 45 tot 65 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Meierijstad.

Burgerlijke staat in de buurt Eerschot
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Eerschot naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.010 huishoudens in de buurt Eerschot. Er waren 305 eenpersoonshuishoudens en 700 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Eerschot. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Eerschot.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Eerschot per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Eerschot:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.905150205
20251.880130175
20241.880130180
20231.910125170
20221.93500
20211.930110150
20201.955108147
20191.970110150
20181.99095130
20171.98595130
20161.97891124
20151.99884114
20141.99182113
20131.99683112

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Eerschot als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europese landen: 6,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 9,1% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europa: 3,79% en herkomst van buiten Europa: 5,1%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Eerschot is 90% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Eerschot: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Eerschot.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Eerschot.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Meierijstad als geheel 66 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Meierijstad.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Eerschot genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Eerschot.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Eerschot.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Meierijstad als geheel 61 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Meierijstad.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Eerschot

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Eerschot. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Eerschot
Buurt EerschotWijk Sint-OedenrodeGemeente Meierijstad
Aantal kinderopvanglocaties444163
Aantal kindplaatsen1009834.021
Aantal vestigingen basisonderwijs1834
Aantal leerlingen basisonderwijs2341.3806.683
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs006
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs004.212
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs001
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.830

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Eerschot. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Eerschot is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Meierijstad0,70,80,83,63,73,9
Wijk Sint-Oedenrode0,70,80,87,27,27,3
Buurt Armenhoef0,20,20,26,76,76,8
Buurt Boskant0,50,30,57,97,97,9
Buurt Buitengebied Boskant1,21,41,58,18,28,1
Buurt Buitengebied Jekschotse Heide en Everse2,62,62,68,48,58,6
Buurt Buitengebied Nijnsel1,71,51,88,88,88,9
Buurt Buitengebied Olland1,21,11,25,35,35,3
Buurt Buitengebied Rijsingen en Schijndelse Heide1,61,41,95,95,95,9
Buurt Buitengebied Veerse Heide en Koevering1,12,12,05,75,75,9
Buurt Buitengebied Vressel en Zwijnsbergen1,71,61,78,28,28,3
Buurt Cathalijne en Kinderbos1,11,01,07,27,27,3
Buurt Eerschot0,50,50,56,96,97,0
Buurt Heikant en Sluitappel0,90,91,06,36,36,4
Buurt Kienehoef Noord0,50,80,56,26,26,4
Buurt Kienehoef Zuid0,50,40,46,56,56,7
Buurt Nijnsel0,40,30,48,58,58,5
Buurt Olland0,30,30,35,35,35,3
Buurt Sint-Oedenrode Centrum Noord0,30,60,67,47,47,6
Buurt Sint-Oedenrode Centrum Zuid0,40,50,68,28,28,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Eerschot in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Meierijstad (geel), wijk Sint-Oedenrode (groen) en 17 buurten (blauw). Buurt Eerschot wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Eerschot
In 2025 woonden er 400 leerlingen en studenten in de buurt Eerschot.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Eerschot, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Eerschot.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Eerschot.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Eerschot. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Eerschot

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Eerschot, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (225 totaal)
In de buurt Eerschot zijn in totaal 225 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Eerschot (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Eerschot voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Eerschot is €31.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Eerschot.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Eerschot is €31.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.800. Buurt Eerschot telt 1.800 inkomensontvangers op 2.260 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Eerschot heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Meierijstad
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Sint-Oedenrode (buurt Eerschot is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Sint-Oedenrode is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
74% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Eerschot ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Eerschot per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Eerschot geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Eerschot. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Eerschot is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Eerschot met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Eerschot.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Eerschot

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Eerschot.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Eerschot
Er zijn 135 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Eerschot.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Eerschot op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 135 elektrische auto’s in de buurt Eerschot. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Eerschot die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Eerschot. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.425 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Eerschot in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Eerschot geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.323 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Eerschot (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.613 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Eerschot in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Eerschot geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 8 verkeersongevallen in de buurt Eerschot in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Eerschot. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Eerschot plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal8
Materiële schade7
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Eerschot vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Eerschot

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Eerschot op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 39 misdrijven in de buurt Eerschot geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Eerschot, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Eerschot zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 700 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 32 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Eerschot 39 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Eerschot in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (12 delicten) en Diefstal af/uit/van ov. voertuigen (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Eerschot.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Eerschot geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Eerschot per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Eerschot over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Meierijstad.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 11 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Eerschot.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Eerschot.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Eerschot. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Eerschot

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Eerschot.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Basisschool Eerschot in Sint-Oedenrode
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Basisschool Eerschot in Sint-Oedenrode bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Eerschot stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Basisschool Eerschot in Sint-Oedenrode is uitgebracht. Stembureau Basisschool Eerschot in Sint-Oedenrode was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Eerschot.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 76 stembureaus in de gemeente Meierijstad en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Meierijstad. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Meierijstad.

Stembureaus Meierijstad
Adressen en leefomgeving in de buurt Eerschot

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Eerschot.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Eerschot telt in totaal 1.135 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Eerschot liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Meierijstad
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Eerschot zijn er 1.020 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Eerschot.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 382 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Eerschot.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Eerschot. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Eerschot voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Eerschot voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Eerschot
Bevolking5393.645
Adressen2.093901
Autos2752.081

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Eerschot ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Eerschot is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Eerschot tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Eerschot tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,9
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs6,9
Bibliotheek1,3
Treinstation10,7
Sportterrein0,3
Bioscoop6,2
Museum1,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Eerschot.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Eerschot.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Eerschot:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5902.350
Tussenwoning8502.430
Hoekwoning9902.640
Twee-onder-één-kap woning1.0503.400
Vrijstaande woning1.3904.810
Koopwoning9703.040
Huurwoning8002.200

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Eerschot zijn C (306 adressen) en A (260 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Eerschot. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Eerschot: 306 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Meierijstad bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Eerschot
Tabel met 1.171 adressen in de buurt Eerschot.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Eerschot. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Meierijstad.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Achterpad3-Sint-Oedenrode1
Bastion1 t/m 295491ANSint-Oedenrode36
Burgemeester van Oerlehof2 t/m 245491APSint-Oedenrode19
C. Rossemsstraat1 t/m 225491BGSint-Oedenrode25
Corridor15492HASint-Oedenrode4
De Pulserstraat1 t/m 205491ECSint-Oedenrode19
Den Berg1 t/m 75491AESint-Oedenrode8
Diamanthof1 t/m 75491AWSint-Oedenrode7
Ds. Hoogeveenstraat2 t/m 585491AVSint-Oedenrode24
Eerschotsestraat2 t/m 1065491AA t/m 5491ADSint-Oedenrode101
Grote Doelenlaan1 t/m 555491ED t/m 5491EGSint-Oedenrode40
Heistraat1 t/m 695491BA t/m 5491BDSint-Oedenrode66
Hertog Janstraat1 t/m 785491BS t/m 5491BVSint-Oedenrode60
Johanna van Brabantlaan1 t/m 515491CA t/m 5491CBSint-Oedenrode44
Jonker de Jegerstraat2 t/m 555491BP t/m 5491BRSint-Oedenrode59
Kerkdijk-Noord2 t/m 85491ARSint-Oedenrode7
Kruisakker2 t/m 365491ATSint-Oedenrode18
Kruiseik1 t/m 915491AHSint-Oedenrode58
Lindendijk4 t/m 485491GBSint-Oedenrode26
Merimondstraat1 t/m 235491EASint-Oedenrode18
Merodestraat1 t/m 475491BL t/m 5491BMSint-Oedenrode46
Mgr. Bekkersplein1 t/m 545491EBSint-Oedenrode34
Oude Vrijheid1 t/m 355491AXSint-Oedenrode35
Pastoor Hackenstraat1 t/m 775491CESint-Oedenrode58
Pastoor Klessensstraat1 t/m 585491ASSint-Oedenrode34
Roesmontstraat1 t/m 145491CCSint-Oedenrode14
Scherpakkerstraat1 t/m 165491BESint-Oedenrode21
Sint-Martenstraat1 t/m 315491ENSint-Oedenrode25
Sluitappel2 t/m 835491TSSint-Oedenrode41
Tartwijck1 t/m 1165491EH t/m 5491EMSint-Oedenrode88
Valstraat1 t/m 565491BH t/m 5491BKSint-Oedenrode37
Van Drielstraat1 t/m 145491CDSint-Oedenrode13
Van Duppenstraat1 t/m 235491BWSint-Oedenrode14
Verwestraat2 t/m 435491BX t/m 5491BZSint-Oedenrode52
Vogelliusstraat1 t/m 215491BNSint-Oedenrode19

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 35 openbare ruimtes en 1.171 adressen in de buurt Eerschot. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Meierijstad
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Eerschot. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Eerschot ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek54911097
Postcode numeriek54924
WoonkernSint-Oedenrode1170
WoonplaatsSint-Oedenrode1171
WijkSint-Oedenrode1171
GemeenteMeierijstad1171
ProvincieNoord-Brabant1171
WaterschapWaterschap De Dommel1171
LandNederland1171

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Eerschot ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Eerschot dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Eerschot ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Eerschot en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Eerschot met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Eerschot voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal225Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie40Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening75Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg35Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,44%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening33%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Eerschot, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.260Aantal2026
Mannen1.115Aantal2026
Vrouwen1.145Aantal2026
0 tot 15 jaar335Aantal2026
15 tot 25 jaar255Aantal2026
25 tot 45 jaar575Aantal2026
45 tot 65 jaar590Aantal2026
65 jaar of ouder510Aantal2026
Ongehuwd1.065Aantal2026
Gehuwd915Aantal2026
Gescheiden175Aantal2026
Verweduwd100Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2026
% Gehuwd41%Percentage2026
% Gescheiden7,8%Percentage2026
% Verweduwd4,43%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes20Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO160Aantal2025
Leerlingen VO110Aantal2025
Studenten MBO70Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau390Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau750Aantal2024
Hoger opleidingsniveau480Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau46%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau30%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura40Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,4%Percentage2024
Wmo cliënten170Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners79Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.645Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.850Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.180Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom47%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.350Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.430Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.400Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning910Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.390Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning800Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel105Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel318Aantal2026
Adressen met definitief energielabel712Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++25Aantal2026
Energielabels A+++39Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+24Aantal2026
Energielabels A260Aantal2026
Energielabels B132Aantal2026
Energielabels C306Aantal2026
Energielabels D114Aantal2026
Energielabels E47Aantal2026
Energielabels F35Aantal2026
Energielabels G44Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Eerschot. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn39%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken12%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn46%Percentage2024
Wekelijks sporten57%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk39%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk31%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Eerschot. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam29%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen12%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving86%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten58%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Eerschot. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid74%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen14%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid23%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Eerschot. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.010Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens305Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens705Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen365Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen335Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens70%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.220Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie76%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers1.800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners824Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede1,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€45.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen32%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€283.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO90Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW470Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Eerschot. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.905Aantal2026
Herkomst buiten Nederland355Aantal2026
Herkomst Europa150Aantal2026
Herkomst buiten Europa205Aantal2026
% Herkomst Nederland84%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Herkomst Europa6,6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa9,1%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.905Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa75Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland120Aantal2026
Geboren in Nederland2.025Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa100Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa130Aantal2026
Geboren buiten Nederland230Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland84%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,99%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,32%Percentage2026
% Geboren in Nederland90%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,42%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland10%Percentage2026
Autochtoon1.935Aantal2022
Westers135Aantal2022
Niet-westers125Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers105Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Eerschot. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven39Aantal2025
Diefstal24Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling5Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Eerschot, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km9,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km24Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km55Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,6Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand7,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km17Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km9,7Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km25Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km42Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Eerschot. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19480311Code2026
RegionaamEerschotNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19480311Code2026
Oppervlakte totaal63Aantal hectaren2026
Oppervlakte land62Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid901Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.135Aantal2026
Adressen met postcode1.126Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.020Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie5Aantal2026
Adressen met industriefunctie4Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie26Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie70Aantal2026
Verblijfsobjecten1.135Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres984Aantal2026
Adressen met pand1.134Aantal2026
Percelen met adres881Aantal2026
Adressen met perceel1.135Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.134Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.020Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19007Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192522Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195056Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970396Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980272Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19904Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200042Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010258Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20207Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later69Aantal2026
Postcodegebied5491AA-5492HANaam2026
Meest voorkomende postcode5491Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Eerschot.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal8Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade7Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Eerschot zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.290Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.050Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof240Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,36Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.081Aantal2025
Motorfietsen115Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Eerschot. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad962Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners439Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen57Aantal2025
Niet-woningvoorraad114Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€463.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen847Aantal2025
Meergezinswoningen115Aantal2025
Koopwoningen683Aantal2025
Huurwoningen279Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties202Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders77Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond943Aantal2025
Onbewoond19Aantal2025
% Koopwoningen71%Percentage2025
% Huurwoningen29%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties21%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders8%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen88%Percentage2025
% Meergezinswoningen12%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen139Aantal2026
Tussenwoningen449Aantal2026
Hoekwoningen230Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen110Aantal2026
Vrijstaande woningen92Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen14%Percentage2026
% Tussenwoningen44%Percentage2026
% Hoekwoningen23%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen11%Percentage2026
% Vrijstaande woningen9%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194570Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965139Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975453Aantal2026
Woningen 1975 tot 198515Aantal2026
Woningen 1985 tot 19953Aantal2026
Woningen 1995 tot 200576Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015188Aantal2026
Woningen 2015 tot 202517Aantal2026
Woningen 2025 en later58Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19457%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196514%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197544%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19851,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201518%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20252,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later6%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Eerschot komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Meierijstad. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Eerschot: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1965 tot 197544%15%29%12%2,33
2Voortgezet onderwijs afstand6,92,54,42,351,87
3Huisartsenpost afstand14774,451,57
4Personenauto’s naar oppervlakte2.0812751.8061.1491,57
5% Woningen 2005 tot 201518%8%10%7%1,42

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Meierijstad.

RegioSoort regio% Woningen 1965 tot 1975Voortgezet onderwijs afstandHuisartsenpost afstandPersonenauto’s naar oppervlakte% Woningen 2005 tot 2015
EerschotBuurt44%6,9142.08118%
NederlandLand15%2,572758%
MeierijstadGemeente16%3,61226510%
ArmenhoefBuurt49%6,7142.0000,0%
BoskantBuurt27%7,9141.7815%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Meierijstad.

Top 5 kenmerken buurt Eerschot:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Eerschot. Op deze onderwerpen verschilt buurt Eerschot relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Eerschot, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Eerschot met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Eerschot, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Eerschot staan in de uitgebreide download voor Meierijstad.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Eerschot.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Meierijstad.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Meierijstad. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Eerschot met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron