Statistieken buurt Hagen

Statistieken buurt Hagen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hagen in de gemeente Houten Vlag van de gemeente Houten. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hagen in de gemeente Houten Vlag van de gemeente Houten. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hagen.Bekijk kaart
Buurt Hagen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hagen.

Kerncijfers van de buurt Hagen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hagen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hagen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode404Kadaster2026
Adressen met woonfunctie397Kadaster2026
Panden met adres364Kadaster2026
Percelen met adres303Kadaster2026
Woningvoorraad397CBS2025
Huishoudens405CBS2026
Inwoners975CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hagen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hagen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hagen
Kaart van de omgeving van de buurt Hagen.
Afbeelding van de buurt Hagen op de kaart.

Kaart van de wijk Houten Noord-Oost met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Velden, 2: Sloten, 3: Weiden, 4: Hagen, 5: Rondweg Noord-Oost, 6: Bermen, 7: Centrum Oost, 8: Akkers, 9: Centrum West, 10: Gilden, 11: Molens.

Bekijk de statistieken voor alle 77 gebieden binnen de gemeente Houten via de overzichtspagina van de gebieden in de Houten.

Overzicht gebieden Meer Houten
Over de buurt Hagen

De buurt Hagen ligt binnen de wijk Houten Noord-Oost in de gemeente Houten. De meest voorkomende postcode in de buurt Hagen is postcode 3993.

Er zijn 404 adressen en 397 woningen in de buurt Hagen in de gemeente Houten. 74% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €470.000. Er wonen 975 inwoners in de buurt Hagen, waarvan de grootste groep (27%) 65 jaar of ouder is. Buurt Hagen telt 405 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 415 personenauto’s en negentig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hagen.

Buurt Hagen heeft een oppervlakte van 15 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.973 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hagen.

Wonen in de buurt Hagen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hagen.

Kenmerken van de 397 woningen in de buurt Hagen
Er zijn 397 woningen in de buurt Hagen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Houten in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hagen was €474.000 in 2023.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hagen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hagen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hagen% verschil
2025€470.0003,75%
2024€453.000-4,43%
2023€474.00030%
2022€365.00012%
2021€325.0005,9%
2020€307.0009,3%
2019€281.0006,8%
2018€263.00012%
2017€235.0009,8%
2016€214.0001,9%
2015€210.000-4,11%
2014€219.000-11%
2013€246.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hagen is met €224.000 toegenomen van €246.000 in 2013 tot €470.000 in 2025 (dat is een toename van 91%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.667 (6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Houten.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Hagen met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Houten.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hagen is €470.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 397 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Houten (geel), 4 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 48 buurten (blauw). De buurt Hagen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Hagen: er zijn 257 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hagen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hagen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hagen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Houten.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hagen telt 975 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hagen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hagen:

JaarAantal inwoners de buurt Hagen% verschil
2026975-2,01%
2025995-1,97%
20241.0150,5%
20231.0100,5%
20221.005-2,43%
20211.030-0,96%
20201.0406,7%
20199754,28%
2018935-1,58%
2017950-0,52%
20169551,06%
2015945-1,05%
2014955-2,05%
2013975geen data

In 2026 waren er 975 inwoners in de buurt Hagen. Dit is gelijk aan het aantal inwoners in 2013.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Houten.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hagen:

In 2013 waren er 975 inwoners in de buurt Hagen. In 2018 is het aantal gedaald tot 935 inwoners. Dit is een daling van 40 (-4,1%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -15 (-1,58%). Het aantal van 935 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2020 is het aantal gestegen tot 1.040 inwoners. De stijging ten opzichte van 2018 is 105 (11%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 65 (6,7%). Het aantal van 1.040 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Hagen 975 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hagen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hagen is 65 jaar of ouder, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Houten.

Burgerlijke staat in de buurt Hagen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hagen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 405 huishoudens in de buurt Hagen. Er waren 95 eenpersoonshuishoudens en 305 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hagen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hagen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hagen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hagen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202679070120
202580570120
202481575125
202382065120
202283500
202184565120
202084569126
201978069126
201874567123
201777063117
201676567123
201575567123
201476467124
201379065120

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hagen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europese landen: 7,1% en herkomst uit landen buiten Europa: 12% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europa: 6,7% en herkomst van buiten Europa: 12%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hagen is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hagen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hagen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Houten als geheel 44 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Houten.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hagen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hagen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Houten als geheel 30 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Houten.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hagen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hagen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hagen
Buurt HagenWijk Houten Noord-OostGemeente Houten
Aantal kinderopvanglocaties01679
Aantal kindplaatsen02343.156
Aantal vestigingen basisonderwijs0423
Aantal leerlingen basisonderwijs07784.903
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs014
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.3852.396
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs005
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.442

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hagen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hagen is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Houten0,91,10,82,32,63,1
Wijk Houten Noord-Oost0,70,60,61,61,72,3
Buurt Centrum West1,92,01,80,61,22,5
Buurt Centrum Oost0,20,20,70,91,81,1
Buurt Molens0,90,30,31,01,51,0
Buurt Hagen1,11,01,11,11,12,0
Buurt Weiden1,40,80,71,41,42,7
Buurt Gilden0,30,60,31,81,82,0
Buurt Velden0,70,40,31,91,93,2
Buurt Sloten0,30,80,82,32,33,7
Buurt Bermen0,60,80,82,22,22,7
Buurt Akkers0,30,40,42,12,12,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hagen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Houten (geel), wijk Houten Noord-Oost (groen) en 9 buurten (blauw). Buurt Hagen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hagen
In 2025 woonden er 200 leerlingen en studenten in de buurt Hagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hagen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hagen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hagen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hagen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hagen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hagen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (90 totaal)
In de buurt Hagen zijn in totaal 90 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 90 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 85 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hagen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hagen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hagen is €32.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hagen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hagen is €32.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.400. Buurt Hagen telt 800 inkomensontvangers op 975 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Hagen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Houten
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Houten: buurt Hagen is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
75% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hagen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hagen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
79% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Hagen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hagen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hagen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hagen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hagen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hagen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hagen.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hagen
Er zijn 17 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hagen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 17 elektrische auto’s in de buurt Hagen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hagen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hagen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 359 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hagen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hagen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 488 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hagen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 390 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hagen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hagen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de buurt Hagen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hagen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hagen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hagen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hagen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hagen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 25 misdrijven in de buurt Hagen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hagen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hagen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 342 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hagen 25 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hagen in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (10 delicten) en Horizontale fraude (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Hagen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Hagen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hagen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hagen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Houten.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 14 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Hagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hagen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hagen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hagen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hagen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Stichting het Lokaal in Houten
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Stichting het Lokaal in Houten bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Hagen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Stichting het Lokaal in Houten is uitgebracht. Stembureau Stichting het Lokaal in Houten was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Hagen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 37 stembureaus in de gemeente Houten en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Houten. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Houten.

Stembureaus Houten
Adressen en leefomgeving in de buurt Hagen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hagen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hagen telt in totaal 404 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Hagen liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Houten
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hagen zijn er 397 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hagen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 342 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de buurt Hagen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hagen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hagen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hagen voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hagen
Bevolking5396.500
Adressen2.0931.973
Autos2752.767

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hagen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hagen is 1,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hagen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hagen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,7
Supermarkt1,0
Restaurant0,9
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek1,8
Treinstation0,9
Sportterrein0,9
Bioscoop1,0
Museum6,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hagen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hagen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hagen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6902.250
Tussenwoning7602.370
Hoekwoning9602.480
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning7902.510
Huurwoning8202.040

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hagen zijn C (222 adressen) en A (71 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hagen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Hagen: 222 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Houten bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hagen
Tabel met 404 adressen in de buurt Hagen.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hagen. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Houten.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
De Haag1 t/m 623993AV t/m 3993AXHouten41
Goudvinkhaag1 t/m 793993BA t/m 3993BCHouten40
Groenlinghaag1 t/m 353993AJHouten18
Koolmeeshaag1 t/m 813993AL t/m 3993ARHouten74
Lijsterhaag1 t/m 353993AS t/m 3993ATHouten32
Merelhaag2 t/m 443993AZHouten22
Putterhaag1 t/m 533993BD t/m 3993BGHouten39
Roodborsthaag1 t/m 253993BKHouten22
Sijsjeshaag1 t/m 393993AE t/m 3993AGHouten40
Spoorhaag1 t/m 1283993AA t/m 3993ADHouten64
Wielewaalhaag1 t/m 233993BHHouten12

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 11 openbare ruimtes en 404 adressen in de buurt Hagen. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Houten
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hagen. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hagen ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3993400
WoonkernHouten404
WoonplaatsHouten404
WijkHouten Noord-Oost404
GemeenteHouten404
ProvincieUtrecht404
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden404
LandNederland404

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hagen ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hagen dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hagen ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hagen en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hagen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hagen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal90Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie5,9%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening29%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg29%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hagen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners975Aantal2026
Mannen480Aantal2026
Vrouwen495Aantal2026
0 tot 15 jaar160Aantal2026
15 tot 25 jaar110Aantal2026
25 tot 45 jaar205Aantal2026
45 tot 65 jaar245Aantal2026
65 jaar of ouder260Aantal2026
Ongehuwd415Aantal2026
Gehuwd450Aantal2026
Gescheiden75Aantal2026
Verweduwd40Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd46%Percentage2026
% Gescheiden7,7%Percentage2026
% Verweduwd4,08%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO90Aantal2025
Leerlingen VO50Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau180Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau330Aantal2024
Hoger opleidingsniveau250Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau43%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten45Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners43Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.500Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.420Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning820Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom52%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.480Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning790Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning760Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning960Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning820Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel6Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel123Aantal2026
Adressen met definitief energielabel275Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A71Aantal2026
Energielabels B32Aantal2026
Energielabels C222Aantal2026
Energielabels D71Aantal2026
Energielabels E1Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hagen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn48%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht50%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten58%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk54%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk51%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hagen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam29%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen60%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten54%Percentage2024
Vrijwilligerswerk27%Percentage2024
Mantelzorger17%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hagen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid75%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid33%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht55%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hagen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens405Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens95Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens310Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen135Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen170Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens77%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen42%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking540Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers89%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie62%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie27%Percentage2024
% Zelfstandigen11%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners788Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen23%Percentage2024
% Personen in armoede1,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen20%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€301.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW220Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW22%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hagen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland790Aantal2026
Herkomst buiten Nederland190Aantal2026
Herkomst Europa70Aantal2026
Herkomst buiten Europa120Aantal2026
% Herkomst Nederland81%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland19%Percentage2026
% Herkomst Europa7,1%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa12%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland785Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa55Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland85Aantal2026
Geboren in Nederland870Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa60Aantal2026
Geboren buiten Nederland95Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland80%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,06%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,57%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa6,1%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland9,7%Percentage2026
Autochtoon835Aantal2022
Westers80Aantal2022
Niet-westers90Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko10Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers50Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hagen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven25Aantal2025
Diefstal14Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners25Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hagen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km8,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km28Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km7,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km39Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km23Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km56Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km7,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km7,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km8,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8,3Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,1Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,1Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand10Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9,9Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km22Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km48Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hagen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03211123Code2026
RegionaamHagenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03211123Code2026
Oppervlakte totaal15Aantal hectaren2026
Oppervlakte land15Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.973Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal404Aantal2026
Adressen met postcode404Aantal2026
Adressen met woonfunctie397Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie4Aantal2026
Verblijfsobjecten404Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres364Aantal2026
Adressen met pand403Aantal2026
Percelen met adres303Aantal2026
Adressen met perceel404Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom404Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom397Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990375Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20005Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202023Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3993AA-3993BKNaam2026
Meest voorkomende postcode3993Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hagen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hagen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal415Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine320Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof95Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.767Aantal2025
Motorfietsen25Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hagen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad397Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners399Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad7Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€470.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen357Aantal2025
Meergezinswoningen40Aantal2025
Koopwoningen294Aantal2025
Huurwoningen103Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties99Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders4Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond397Aantal2025
Onbewoond0Aantal2025
% Koopwoningen74%Percentage2025
% Huurwoningen26%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties25%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders1%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen90%Percentage2025
% Meergezinswoningen10%Percentage2025
% Bewoond100%Percentage2025
% Onbewoond0%Percentage2025
Appartementen41Aantal2026
Tussenwoningen257Aantal2026
Hoekwoningen99Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen10%Percentage2026
% Tussenwoningen65%Percentage2026
% Hoekwoningen25%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985347Aantal2026
Woningen 1985 tot 199524Aantal2026
Woningen 1995 tot 20055Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 202520Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198587%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19956%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hagen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Houten. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hagen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1975 tot 198587%13%74%11%6,5
2% Tussenwoningen65%28%37%17%2,2
3Personenauto’s naar oppervlakte2.7672752.4921.1492,17
4Bevolkingsdichtheid6.5005395.9612.8412,1
5% O-Q Overheid, onderwijs en zorg29%17%13%6,1%2,1

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Houten.

RegioSoort regio% Woningen 1975 tot 1985% TussenwoningenPersonenauto’s naar oppervlakteBevolkingsdichtheid% O-Q Overheid, onderwijs en zorg
HagenBuurt87%65%2.7676.50029%
NederlandLand13%28%27553917%
HoutenGemeente20%44%1.77192719%
Centrum WestBuurt0,0%7%1.4175.66744%
Centrum OostBuurt65%15%3.46410.07116%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Houten.

Top 5 kenmerken buurt Hagen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hagen. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hagen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hagen, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hagen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hagen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hagen staan in de uitgebreide download voor Houten.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hagen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Houten.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Houten. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hagen met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron