Statistieken buurt Weiden

Statistieken buurt Weiden

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Weiden in de gemeente Houten Vlag van de gemeente Houten. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Weiden in de gemeente Houten Vlag van de gemeente Houten. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Weiden.Bekijk kaart
Buurt Weiden in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Weiden.

Kerncijfers van de buurt Weiden
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Weiden.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Weiden.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode781Kadaster2026
Adressen met woonfunctie774Kadaster2026
Panden met adres711Kadaster2026
Percelen met adres443Kadaster2026
Woningvoorraad774CBS2025
Huishoudens795CBS2026
Inwoners1.705CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Weiden en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Weiden.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Weiden
Kaart van de omgeving van de buurt Weiden.
Afbeelding van de buurt Weiden op de kaart.

Kaart van de wijk Houten Noord-Oost met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Velden, 2: Sloten, 3: Weiden, 4: Hagen, 5: Rondweg Noord-Oost, 6: Bermen, 7: Centrum Oost, 8: Akkers, 9: Centrum West, 10: Gilden, 11: Molens.

Bekijk de statistieken voor alle 77 gebieden binnen de gemeente Houten via de overzichtspagina van de gebieden in de Houten.

Overzicht gebieden Meer Houten
Over de buurt Weiden

De buurt Weiden ligt binnen de wijk Houten Noord-Oost in de gemeente Houten. De meest voorkomende postcode in de buurt Weiden is postcode 3993.

Er zijn 782 adressen en 774 woningen in de buurt Weiden in de gemeente Houten. 54% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €420.000. Er wonen 1.705 inwoners in de buurt Weiden, waarvan het grootste deel (26%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Weiden telt 795 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 670 personenauto’s en 150 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Weiden.

Buurt Weiden heeft een totale oppervlakte van 25 hectare, waarvan 24 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.872 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Weiden.

Wonen in de buurt Weiden

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Weiden.

Kenmerken van de 774 woningen in de buurt Weiden
Er zijn 774 woningen in de buurt Weiden.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Houten in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Weiden was €420.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Weiden.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Weiden:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Weiden% verschil
2025€420.0004,48%
2024€402.0000,75%
2023€399.00025%
2022€319.00011%
2021€288.0009,5%
2020€263.0007,3%
2019€245.0007,5%
2018€228.00010%
2017€207.0007,8%
2016€192.000-1,03%
2015€194.000-1,02%
2014€196.000-8,8%
2013€215.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Weiden is met €205.000 gestegen van €215.000 in 2013 tot €420.000 in 2025 (dat is een toename van 95%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €17.083 (6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Houten.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Weiden met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Houten.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Weiden is €420.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 21% en er zijn 774 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Houten (geel), 4 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 48 buurten (blauw). De buurt Weiden wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Weiden: er zijn 522 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Weiden.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Weiden

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Weiden, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Houten.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Weiden telt 1.705 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Weiden. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Weiden:

JaarAantal inwoners de buurt Weiden% verschil
20261.7050,29%
20251.7000,29%
20241.6950,89%
20231.6801,2%
20221.660-1,19%
20211.680-0,59%
20201.690-0,29%
20191.695-2,02%
20181.730-1,14%
20171.750-0,28%
20161.7550,29%
20151.750-0,85%
20141.7650,57%
20131.755geen data

Het aantal inwoners in de buurt Weiden is met 50 personen afgenomen van 1.755 personen in 2013 tot 1.705 personen in 2026 (dat is een daling van 2,85%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -4 personen (-0,22%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Houten.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Weiden:

In 2013 waren er 1.755 inwoners in de buurt Weiden. In 2014 is het aantal gestegen tot 1.765 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 10 (0,57%). Het aantal van 1.765 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2022 is het aantal gedaald tot 1.660 personen. Dit is een daling van 105 (-5,9%) ten opzichte van 2014, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -20 (-1,19%). Het aantal van 1.660 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de buurt Weiden 1.705 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Weiden
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Weiden is 25 tot 45 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Houten.

Burgerlijke staat in de buurt Weiden
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Weiden naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 795 huishoudens in de buurt Weiden. Er waren 305 eenpersoonshuishoudens en 490 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Weiden. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Weiden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Weiden per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Weiden:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.240130335
20251.270130305
20241.275125300
20231.280120275
20221.29000
20211.330106244
20201.345105240
20191.355103237
20181.395102233
20171.405105240
20161.420102233
20151.44094216
20141.44797221
20131.43996220

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Weiden als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 73%, herkomst uit Europese landen: 7,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 20% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 82%, herkomst uit Europa: 5,5% en herkomst van buiten Europa: 13%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Weiden is 86% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Weiden: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Weiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Weiden.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Houten als geheel 44 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Houten.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Weiden genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Weiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Weiden.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Houten als geheel 30 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Houten.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Weiden

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Weiden. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Weiden
Buurt WeidenWijk Houten Noord-OostGemeente Houten
Aantal kinderopvanglocaties11679
Aantal kindplaatsen62343.156
Aantal vestigingen basisonderwijs0423
Aantal leerlingen basisonderwijs07784.903
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs014
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.3852.396
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs005
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.442

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Weiden. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Weiden is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Houten0,91,10,82,32,63,1
Wijk Houten Noord-Oost0,70,60,61,61,72,3
Buurt Centrum West1,92,01,80,61,22,5
Buurt Centrum Oost0,20,20,70,91,81,1
Buurt Molens0,90,30,31,01,51,0
Buurt Hagen1,11,01,11,11,12,0
Buurt Weiden1,40,80,71,41,42,7
Buurt Gilden0,30,60,31,81,82,0
Buurt Velden0,70,40,31,91,93,2
Buurt Sloten0,30,80,82,32,33,7
Buurt Bermen0,60,80,82,22,22,7
Buurt Akkers0,30,40,42,12,12,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Weiden in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Houten (geel), wijk Houten Noord-Oost (groen) en 9 buurten (blauw). Buurt Weiden wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Weiden
In 2025 woonden er 350 leerlingen en studenten in de buurt Weiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Weiden, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Weiden.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Weiden.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Weiden. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Weiden

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Weiden, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (150 totaal)
In de buurt Weiden zijn in totaal 150 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 150 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 155 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Weiden (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Weiden voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Weiden is €30.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Weiden.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Weiden is €30.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.300. Buurt Weiden telt 1.400 inkomensontvangers op 1.705 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Weiden heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Houten
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Houten: buurt Weiden is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
71% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Weiden ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Weiden per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
74% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Weiden geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Weiden. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Weiden is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Weiden met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Weiden.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Weiden

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Weiden.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Weiden
Er zijn 33 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Weiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Weiden op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 33 elektrische auto’s in de buurt Weiden. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Weiden die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Weiden. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 686 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Weiden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Weiden geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 932 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Weiden (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 747 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Weiden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Weiden geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Weiden in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Weiden. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Weiden plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Weiden vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Weiden

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Weiden op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 44 misdrijven in de buurt Weiden geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Weiden, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Weiden zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 560 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 30 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Weiden 44 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Weiden in 2025 zijn Horizontale fraude (29 delicten) en Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 9 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Weiden.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6 misdrijven in de buurt Weiden geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Weiden per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Weiden over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Houten.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 17 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt Weiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Weiden.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Weiden. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Weiden

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Weiden.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Gymzaal de Velduil in Houten
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gymzaal de Velduil in Houten bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Gymzaal de Velduil in Houten stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Gymzaal de Velduil in Houten is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Weiden. Stembureau Gymzaal de Velduil in Houten is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Weiden ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 37 stembureaus in de gemeente Houten en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Houten. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Houten.

Stembureaus Houten
Adressen en leefomgeving in de buurt Weiden

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Weiden.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Weiden telt in totaal 782 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Weiden liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Houten
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Weiden zijn er 774 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Weiden.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 711 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de buurt Weiden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Weiden. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Weiden voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Weiden voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Weiden
Bevolking5397.104
Adressen2.0931.872
Autos2752.792

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Weiden ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Weiden is 2,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Weiden tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Weiden tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,3
Supermarkt1,6
Restaurant1,5
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,4
Bibliotheek2,5
Treinstation1,6
Sportterrein0,4
Bioscoop1,7
Museum6,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Weiden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Weiden.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Weiden:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5101.480
Tussenwoning6902.140
Hoekwoning8702.490
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning7602.500
Huurwoning6701.870

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Weiden zijn C (512 adressen) en B (181 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Weiden. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Weiden: 512 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Houten bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Weiden
Tabel met 782 adressen in de buurt Weiden.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Weiden. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Houten.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
De Weide1 t/m 783993DS t/m 3993DXHouten67
Futenweide1 t/m 553993DN t/m 3993DRHouten50
Ganzenweide1 t/m 363993CK t/m 3993CLHouten35
Gruttoweide1 t/m 523993DK t/m 3993DMHouten47
Karekietweide1 t/m 363993CC t/m 3993CDHouten28
Kemphaanweide1 t/m 243993CP t/m 3993CRHouten23
Kievitweide1 t/m 1363993DA t/m 3993DGHouten122
Kluutweide2 t/m 523993CG t/m 3993CHHouten26
Kooikerseind2 t/m 363995BPHouten18
Kwartelweide1 t/m 493993DH t/m 3993DJHouten30
Leeuwerikweide1 t/m 403993CA t/m 3993CBHouten40
Lepelaarweide1 t/m 33993DZHouten2
Meerkoetweide1 t/m 863993EA t/m 3993EGHouten83
Meeuwenweide1 t/m 283993CM t/m 3993CNHouten24
Plevierweide1 t/m 163993EPHouten14
Reigerweide1 t/m 223993CJHouten22
Roerdompweide1 t/m 393993ET t/m 3993EVHouten36
Schonenburgspad--Houten0
Snipweide1 t/m 103993ERHouten10
Sternweide1 t/m 103993ESHouten9
Talingweide1 t/m 1133993EH t/m 3993ENHouten84
Zwanenweide1 t/m 123993EWHouten12

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 22 openbare ruimtes en 782 adressen in de buurt Weiden. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Houten
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Weiden. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Weiden ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3993758
Postcode numeriek399518
WoonkernHouten782
WoonplaatsHouten783
WijkHouten Noord-Oost783
GemeenteHouten783
ProvincieUtrecht783
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden783
LandNederland783

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Weiden ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Weiden dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Weiden ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Weiden en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Weiden met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Weiden voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal150Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening40Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg50Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie16%Percentage2025
% G+I Handel en horeca6,5%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,23%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening26%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg32%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten6,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Weiden, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.705Aantal2026
Mannen830Aantal2026
Vrouwen870Aantal2026
0 tot 15 jaar285Aantal2026
15 tot 25 jaar190Aantal2026
25 tot 45 jaar445Aantal2026
45 tot 65 jaar420Aantal2026
65 jaar of ouder355Aantal2026
Ongehuwd810Aantal2026
Gehuwd670Aantal2026
Gescheiden160Aantal2026
Verweduwd60Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder21%Percentage2026
% Ongehuwd48%Percentage2026
% Gehuwd39%Percentage2026
% Gescheiden9,4%Percentage2026
% Verweduwd3,53%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO160Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau330Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau450Aantal2024
Hoger opleidingsniveau550Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau25%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau34%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau41%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura55Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten80Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners46Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid7.104Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.160Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning630Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom41%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd3%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.480Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.140Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.500Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning710Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen97%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement510Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning760Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning670Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel3Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel182Aantal2026
Adressen met definitief energielabel597Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+3Aantal2026
Energielabels A79Aantal2026
Energielabels B181Aantal2026
Energielabels C512Aantal2026
Energielabels D3Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Weiden. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn52%Percentage2024
Drinken73%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten54%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk52%Percentage2024
Lopen naar school of werk19%Percentage2024
Fietsen naar school of werk48%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Weiden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam47%Percentage2024
Ernstig eenzaam14%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam33%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen16%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning88%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving88%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen52%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten48%Percentage2024
Vrijwilligerswerk25%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Weiden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid71%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt33%Percentage2024
Lage veerkracht17%Percentage2024
Hoge veerkracht51%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken21%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid28%Percentage2024
Broze metale gezondheid36%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid27%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Weiden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens795Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens305Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens490Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen200Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen290Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens62%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen36%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking920Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers1.400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners826Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.300Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede1,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€35.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen40%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€72.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO100Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW290Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Weiden. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.240Aantal2026
Herkomst buiten Nederland465Aantal2026
Herkomst Europa130Aantal2026
Herkomst buiten Europa335Aantal2026
% Herkomst Nederland73%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland27%Percentage2026
% Herkomst Europa7,6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa20%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.245Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa60Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa155Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland215Aantal2026
Geboren in Nederland1.460Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa65Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa180Aantal2026
Geboren buiten Nederland245Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland73%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,52%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa9,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland86%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,81%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland14%Percentage2026
Autochtoon1.290Aantal2022
Westers155Aantal2022
Niet-westers215Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko25Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije20Aantal2022
Overig niet-westers140Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Weiden. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven44Aantal2025
Diefstal7Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting29Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners26Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Weiden, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km6,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km27Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km56Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km6,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand10Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand9,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,3Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km22Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km48Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Weiden. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03211124Code2026
RegionaamWeidenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03211124Code2026
Oppervlakte totaal25Aantal hectaren2026
Oppervlakte land24Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.872Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal782Aantal2026
Adressen met postcode781Aantal2026
Adressen met woonfunctie774Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie8Aantal2026
Verblijfsobjecten782Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres711Aantal2026
Adressen met pand781Aantal2026
Percelen met adres443Aantal2026
Adressen met perceel782Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom782Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom774Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990781Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3993CA-3995BPNaam2026
Meest voorkomende postcode3993Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode98%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Weiden.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Weiden zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal670Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine555Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof120Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,86Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.792Aantal2025
Motorfietsen60Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Weiden. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad774Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners455Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad8Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€420.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen689Aantal2025
Meergezinswoningen85Aantal2025
Koopwoningen356Aantal2025
Huurwoningen418Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties372Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders46Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond759Aantal2025
Onbewoond15Aantal2025
% Koopwoningen46%Percentage2025
% Huurwoningen54%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties48%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen89%Percentage2025
% Meergezinswoningen11%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen84Aantal2026
Tussenwoningen522Aantal2026
Hoekwoningen163Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen4Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen11%Percentage2026
% Tussenwoningen67%Percentage2026
% Hoekwoningen21%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985749Aantal2026
Woningen 1985 tot 199524Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198597%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Weiden komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Houten. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Weiden: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1975 tot 198597%13%84%11%7,4
2% O-Q Overheid, onderwijs en zorg32%17%16%6,1%2,56
3% Tussenwoningen67%28%39%17%2,32
4Bevolkingsdichtheid7.1045396.5652.8412,31
5Personenauto’s naar oppervlakte2.7922752.5171.1492,19

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Houten.

RegioSoort regio% Woningen 1975 tot 1985% O-Q Overheid, onderwijs en zorg% TussenwoningenBevolkingsdichtheidPersonenauto’s naar oppervlakte
WeidenBuurt97%32%67%7.1042.792
NederlandLand13%17%28%539275
HoutenGemeente20%19%44%9271.771
Centrum WestBuurt0,0%44%7%5.6671.417
Centrum OostBuurt65%16%15%10.0713.464

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Houten.

Top 5 kenmerken buurt Weiden:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Weiden. Op deze onderwerpen verschilt buurt Weiden relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Weiden, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Weiden met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Weiden, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Weiden staan in de uitgebreide download voor Houten.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Weiden.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Houten.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Houten. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Weiden met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron