Statistieken buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Statistieken buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid in de gemeente Haarlemmermeer Vlag van de gemeente Haarlemmermeer. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid in de gemeente Haarlemmermeer Vlag van de gemeente Haarlemmermeer. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.Bekijk kaart
Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Kerncijfers van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.822Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.807Kadaster2026
Panden met adres1.336Kadaster2026
Percelen met adres1.211Kadaster2026
Woningvoorraad1.795CBS2025
Huishoudens1.855CBS2026
Inwoners4.985CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
Kaart van de omgeving van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.
Afbeelding van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid op de kaart.

Kaart van de wijk Hoofddorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hoofddorp Omgeving, 2: Hoofddorp Vrijschot Noord, 3: Hoofddorp Overbos Noord, 4: Hoofddorp Floriande West, 5: Hoofddorp Overbos Zuid, 6: Hoofddorp Centrum Noord, 7: Hoofddorp Bornholm West, 8: Hoofddorp Bornholm Oost, 9: Hoofddorp Centrum West, 10: Hoofddorp Pax West ...Toon meer...Kaart van de wijk Hoofddorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hoofddorp Omgeving, 2: Hoofddorp Vrijschot Noord, 3: Hoofddorp Overbos Noord, 4: Hoofddorp Floriande West, 5: Hoofddorp Overbos Zuid, 6: Hoofddorp Centrum Noord, 7: Hoofddorp Bornholm West, 8: Hoofddorp Bornholm Oost, 9: Hoofddorp Centrum West, 10: Hoofddorp Pax West, 11: Hoofddorp Centrum Oost, 12: Hoofddorp Floriande Oost, 13: Hoofddorp Toolenburg West, 14: Hoofddorp Pax Oost, 15: Hoofddorp Buiten, 16: Hoofddorp Centrum Zuid, 17: Hoofddorp Toolenburg Oost, 18: Hoofddorp Hyde Park, 19: Hoofddorp Graan voor Visch, 20: Hoofddorp De Hoek, 21: Hoofddorp Toolenburg Zuid, 22: Hoofddorp Graan voor Visch Zuid, 23: Hoofddorp Beukenhorst Oost, 24: Hoofddorp De President, 25: Hoofddorp De Landman....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 141 gebieden binnen de gemeente Haarlemmermeer via de overzichtspagina van de gebieden in de Haarlemmermeer.

Overzicht gebieden Meer Haarlemmermeer
Over de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

De buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid ligt binnen de wijk Hoofddorp in de gemeente Haarlemmermeer. Het park Toolenburger plas ligt binnen de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De meest voorkomende postcode in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is postcode 2135.

Er zijn 1.823 adressen en 1.795 woningen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid in de gemeente Haarlemmermeer. 58% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €667.000. Er wonen 4.985 inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De grootste groep inwoners (36%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid telt 1.855 huishoudens van gemiddeld 2,7 personen. Verder zijn er 2.045 personenauto’s en 575 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid heeft een totale oppervlakte van 180 hectare, waarvan 137 hectare land en 43 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.253 adressen per km2.

Meer over de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid:

De naam van deze buurt veranderde van Hoofddorp-Toolenburg-Zuid in 2013 naar Hoofddorp Toolenburg Zuid in 2014. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Haarlemmermeer.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Wonen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Kenmerken van de 1.795 woningen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
Er zijn 1.795 woningen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Haarlemmermeer in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid was €667.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid% verschil
2025€667.0004,71%
2024€637.0001,59%
2023€627.00015%
2022€546.0003,61%
2021€527.0009,6%
2020€481.00017%
2019€412.00012%
2018€368.0006,4%
2017€346.0002,06%
2016€339.00028%
2015€265.0003,84%
2014€255.1902,9%
2013€248.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is met €419.000 gestegen van €248.000 in 2013 tot €667.000 in 2025 (dat is een groei van 169%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €34.917 (8,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Haarlemmermeer.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is €667.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 5% en er zijn 1.795 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlemmermeer (geel), 23 woonplaatsen (groen), wijk Hoofddorp (oranje) en 22 buurten (blauw). De buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid: er zijn 580 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Haarlemmermeer.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid telt 4.985 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid:

JaarAantal inwoners de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid% verschil
20264.9851,42%
20254.9157,5%
20244.5708,9%
20234.19517%
20223.57514%
20213.12560%
20201.95043%
20191.36020%
20181.135103%
201756075%
2016320220%
20151000,0%
20141005,3%
201395geen data

Het aantal inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is met 4.890 personen gegroeid van 95 personen in 2013 tot 4.985 personen in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote toename van 5.147%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 376 personen (44%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Haarlemmermeer.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid:

In 2013 telde de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid 95 inwoners. Het aantal van 95 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 4.985 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 4.890 (5.147%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 70 (1,42%). Het aantal van 4.985 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is 25 tot 45 jaar, met 36% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Haarlemmermeer.

Burgerlijke staat in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.855 huishoudens in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Er waren 475 eenpersoonshuishoudens en 1.380 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.5555451.885
20252.5505201.845
20242.4554901.625
20232.3004651.425
20222.03000
20211.820321984
20201.265169516
2019915109336
201880082253
201739541124
20162302268
20159028
201484412
20138637

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 51%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 38% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europa: 3,12% en herkomst van buiten Europa: 7,3%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is 78% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Haarlemmermeer als geheel 136 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Haarlemmermeer.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Haarlemmermeer als geheel 78 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Haarlemmermeer.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
Buurt Hoofddorp Toolenburg ZuidWijk HoofddorpGemeente Haarlemmermeer
Aantal kinderopvanglocaties379191
Aantal kindplaatsen4913.7687.828
Aantal vestigingen basisonderwijs03054
Aantal leerlingen basisonderwijs07.08213.401
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0911
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05.7337.394
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs066
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs07.1997.199

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is 2,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Haarlemmermeer0,70,80,92,32,32,6
Wijk Hoofddorp0,70,70,91,41,41,6
Buurt Hoofddorp Centrum West1,01,11,10,50,51,4
Buurt Hoofddorp Centrum Zuid0,70,80,81,01,01,9
Buurt Hoofddorp Graan voor Visch0,40,40,41,51,51,9
Buurt Hoofddorp Centrum Oost0,50,50,41,71,72,1
Buurt Hoofddorp Centrum Noord0,50,50,60,90,91,0
Buurt Hoofddorp Pax West0,50,60,70,60,61,2
Buurt Hoofddorp Pax Oost0,50,60,70,70,71,1
Buurt Hoofddorp Bornholm West0,60,60,61,61,61,6
Buurt Hoofddorp Bornholm Oost0,60,60,71,21,21,3
Buurt Hoofddorp Hyde Park0,70,71,02,52,53,2
Buurt Hoofddorp Overbos Noord0,80,80,82,32,32,3
Buurt Hoofddorp Overbos Zuid0,40,50,51,41,41,4
Buurt Hoofddorp Toolenburg West0,70,70,91,01,01,0
Buurt Hoofddorp Toolenburg Oost0,50,80,91,11,11,4
Buurt Hoofddorp Vrijschot Noord1,51,51,51,71,71,7
Buurt Hoofddorp Floriande West0,70,60,71,81,81,8
Buurt Hoofddorp Floriande Oost0,80,80,90,70,70,7
Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid0,80,82,42,42,42,5
Buurt Hoofddorp De Landman3,13,23,26,26,26,4
Buurt Hoofddorp Omgeving2,22,22,43,33,33,5
Buurt Hoofddorp De Hoek1,11,41,72,82,83,5
Buurt Hoofddorp Graan voor Visch Zuid1,01,41,51,41,42,3
Buurt Hoofddorp Beukenhorst Oost0,70,81,02,42,43,1
Buurt Hoofddorp De President0,51,01,52,22,22,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlemmermeer (geel), wijk Hoofddorp (groen) en 23 buurten (blauw). Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
In 2025 woonden er 1.360 leerlingen en studenten in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (575 totaal)
In de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid zijn in totaal 575 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 575 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 570 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is €42.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is €42.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €59.600. Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid telt 3.300 inkomensontvangers op 4.985 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Haarlemmermeer
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Hoofddorp (buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Hoofddorp is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
82% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
79% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
Er zijn 151 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 151 elektrische auto’s in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.762 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.508 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.026 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 9 verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal9
Materiële schade5
Letselschade4
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 106 misdrijven in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 839 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 28 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid 106 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid in 2025 zijn Horizontale fraude (26 delicten) en Ongevallen (weg) (16 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 8 misdrijven in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Haarlemmermeer.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau SV Lotus in Hoofddorp
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau SV Lotus in Hoofddorp bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau SV Lotus in Hoofddorp is uitgebracht. Stembureau SV Lotus in Hoofddorp was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 222 stembureaus in de gemeente Haarlemmermeer en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Haarlemmermeer. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlemmermeer.

Stembureaus Haarlemmermeer
Adressen en leefomgeving in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid telt in totaal 1.823 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Haarlemmermeer
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid zijn er 1.807 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 903 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
Bevolking5393.639
Adressen2.0931.253
Autos2751.493

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt3,0
Restaurant2,2
Basisonderwijs2,4
Voortgezet onderwijs2,4
Bibliotheek3,2
Treinstation3,9
Sportterrein0,8
Bioscoop4,1
Museum6,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1502.320
Tussenwoning4603.020
Hoekwoning5403.220
Twee-onder-één-kap woning6404.380
Vrijstaande woning1.0905.290
Koopwoning6303.740
Huurwoning2502.540

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid zijn A (1.072 adressen) en A+++ (420 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid: 1.072 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlemmermeer bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid
Tabel met 1.826 adressen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Haarlemmermeer.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Anna Boleynlaan1 t/m 752135VCHoofddorp65
Anna van Kleeflaan1 t/m 332135VDHoofddorp30
Benjamin Jonsonlaan1 t/m 2362135VPHoofddorp190
Bennebroekerweg555 t/m 7112135AAHoofddorp65
Catharina Parrlaan1 t/m 122135VBHoofddorp11
Catharina van Aragonlaan1 t/m 1732135VAHoofddorp142
Charles Brandonlaan6 t/m 1872135ZAHoofddorp129
Christopher Marlowelaan1 t/m 652135VRHoofddorp41
Hoofdweg853 t/m 9012131MBHoofddorp53
IJweg1242 t/m 12942133MJHoofddorp7
Jane Seymourlaan1 t/m 472135VEHoofddorp24
John Deelaan1 t/m 422135XAHoofddorp25
John Miltonlaan1 t/m 682135WEHoofddorp67
Koning Willem-Alexanderlaan1 t/m 332135VLHoofddorp17
Koning Willem-Alexanderplantsoen1 t/m 412135VJHoofddorp27
Koningin Maximalaan1 t/m 1052135VGHoofddorp76
Laan van Buckingham1 t/m 332135XBHoofddorp27
Laan van Dorset1 t/m 142135XKHoofddorp11
Laan van Norfolk1 t/m 1022135XDHoofddorp65
Laan van Surrey1 t/m 332135XJHoofddorp22
Laan van Tudor1 t/m 3192135WDHoofddorp155
Laan van York1 t/m 362135XCHoofddorp23
Maria Tesselschadelaan2 t/m 502135RDHoofddorp25
Maria Tudorhof1 t/m 262135ZBHoofddorp25
Nieuwe Bennebroekerweg3012135KZHoofddorp1
Pad van Devon--Hoofddorp0
Prinses Alexialaan1 t/m 392135VHHoofddorp37
Prinses Arianelaan1 t/m 112135VKHoofddorp11
Prinses Catharina-Amalialaan1 t/m 482135VMHoofddorp46
Thomas Diggeslaan1 t/m 422135XEHoofddorp30
Thomas Harriotlaan1 t/m 602135XHHoofddorp41
Thomas Morelaan1 t/m 3052135WCHoofddorp209
Thomas Nortonlaan1 t/m 1632135VNHoofddorp96
Toolenburgplas--Hoofddorp0
Vinkenburgpad--Hoofddorp0
William Shakespearelaan1 t/m 432135WBHoofddorp33

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 36 openbare ruimtes en 1.826 adressen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Haarlemmermeer
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek213153
Postcode numeriek21337
Postcode numeriek21351765
WoonkernHoofddorp1825
WoonplaatsHoofddorp1829
WijkHoofddorp1829
GemeenteHaarlemmermeer1829
ProvincieNoord-Holland1829
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland1829
LandNederland1829

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid?
De gemiddelde score voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid is 8,3.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid hebben gegeven. Deze score is op basis van 4 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal575Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca75Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie85Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed30Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening195Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg95Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten55Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie6,1%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie15%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening34%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners4.985Aantal2026
Mannen2.470Aantal2026
Vrouwen2.515Aantal2026
0 tot 15 jaar1.320Aantal2026
15 tot 25 jaar570Aantal2026
25 tot 45 jaar1.785Aantal2026
45 tot 65 jaar1.080Aantal2026
65 jaar of ouder235Aantal2026
Ongehuwd2.900Aantal2026
Gehuwd1.795Aantal2026
Gescheiden245Aantal2026
Verweduwd45Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar26%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar36%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar22%Percentage2026
% 65 jaar of ouder4,71%Percentage2026
% Ongehuwd58%Percentage2026
% Gehuwd36%Percentage2026
% Gescheiden4,91%Percentage2026
% Verweduwd0,9%Percentage2026
Geboorten75Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO700Aantal2025
Leerlingen VO360Aantal2025
Studenten MBO100Aantal2025
Studenten HBO120Aantal2025
Studenten WO80Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau540Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.130Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.830Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau15%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau32%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau52%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura175Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten85Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.639Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.400Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.030Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom79%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd48%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.020Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.220Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.380Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.290Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.540Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning430Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen46%Percentage2024
% Aardgaswoningen52%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning460Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning540Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning640Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning630Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning250Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel28Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel82Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.713Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++152Aantal2026
Energielabels A+++420Aantal2026
Energielabels A++104Aantal2026
Energielabels A+27Aantal2026
Energielabels A1.072Aantal2026
Energielabels B7Aantal2026
Energielabels C4Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F3Aantal2026
Energielabels G5Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn45%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht44%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2024
Wekelijks sporten68%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk52%Percentage2024
Lopen naar school of werk23%Percentage2024
Fietsen naar school of werk38%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam29%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer14%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer6%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving84%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen69%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten60%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger9%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid82%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen25%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid22%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt20%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken24%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen3%Percentage2020
Beperking in horen1%Percentage2020
Beperking in zien1%Percentage2020
Beperking in bewegen2%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid29%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.855Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens475Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.380Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen325Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.055Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen18%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen57%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,7Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.870Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie84%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie63%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers3.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners722Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€59.600Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€42.800Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen26%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen39%Percentage2024
% Personen in armoede1,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€48.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen21%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen45%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,5%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€292.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO130Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW70Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW200Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW4%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.555Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.430Aantal2026
Herkomst Europa545Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.885Aantal2026
% Herkomst Nederland51%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland49%Percentage2026
% Herkomst Europa11%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa38%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.555Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa265Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.055Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.320Aantal2026
Geboren in Nederland3.875Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa285Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa830Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.115Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland51%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa5,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland26%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa21%Percentage2026
% Geboren in Nederland78%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa17%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland22%Percentage2026
Autochtoon2.030Aantal2022
Westers495Aantal2022
Niet-westers1.050Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba55Aantal2022
Marokko200Aantal2022
Suriname165Aantal2022
Turkije145Aantal2022
Overig niet-westers495Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven106Aantal2025
Diefstal24Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven8Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting29Aantal2025
Verkeersovertredingen24Aantal2025
Vernieling15Aantal2025
Overige misdrijven6Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners22Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km63Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km28Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km8,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km49Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km76Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km26Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km169Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km9,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km43Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8,3Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand7,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km18Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km66Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03940118Code2026
RegionaamHoofddorp Toolenburg ZuidNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03940118Code2026
Oppervlakte totaal180Aantal hectaren2026
Oppervlakte land137Aantal hectaren2026
Oppervlakte water43Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.253Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.823Aantal2026
Adressen met postcode1.822Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.807Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie7Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie5Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten1.823Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.336Aantal2026
Adressen met pand1.823Aantal2026
Percelen met adres1.211Aantal2026
Adressen met perceel1.823Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.822Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.807Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19009Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19503Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19702Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19803Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19902Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20007Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201031Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020999Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later765Aantal2026
Postcodegebied2131MB-2135ZBNaam2026
Meest voorkomende postcode2135Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode97%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal9Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade5Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade4Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.045Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.450Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof595Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,12Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.493Aantal2025
Motorfietsen120Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.795Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners365Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen2Aantal2025
Niet-woningvoorraad15Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€667.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.274Aantal2025
Meergezinswoningen521Aantal2025
Koopwoningen1.041Aantal2025
Huurwoningen754Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties413Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders341Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.759Aantal2025
Onbewoond36Aantal2025
% Koopwoningen58%Percentage2025
% Huurwoningen42%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties23%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders19%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen71%Percentage2025
% Meergezinswoningen29%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen525Aantal2026
Tussenwoningen580Aantal2026
Hoekwoningen331Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen202Aantal2026
Vrijstaande woningen169Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen29%Percentage2026
% Tussenwoningen32%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen11%Percentage2026
% Vrijstaande woningen9%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194511Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652Aantal2026
Woningen 1965 tot 19752Aantal2026
Woningen 1975 tot 19852Aantal2026
Woningen 1985 tot 19953Aantal2026
Woningen 1995 tot 20053Aantal2026
Woningen 2005 tot 201531Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251.744Aantal2026
Woningen 2025 en later9Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19451,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202597%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Haarlemmermeer. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2015 tot 202597%9%88%8,7%10
2% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd48%9%39%6%6,3
3% Aardgasvrije woningen46%11%35%11%3,27
420% personen met hoogste inkomen39%20%19%6,3%3,05
5% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa21%8,5%13%4,34%2,93

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlemmermeer.

RegioSoort regio% Woningen 2015 tot 2025% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd% Aardgasvrije woningen20% personen met hoogste inkomen% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa
Hoofddorp Toolenburg ZuidBuurt97%48%46%39%21%
NederlandLand9%9%11%20%8,5%
HaarlemmermeerGemeente11%9%6%25%12%
Hoofddorp Centrum WestBuurt1,0%4%1%25%8,8%
Hoofddorp Centrum ZuidBuurt9%7%6%28%14%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlemmermeer.

Top 5 kenmerken buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hoofddorp Toolenburg Zuid met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hoofddorp Toolenburg Zuid, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid staan in de uitgebreide download voor Haarlemmermeer.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Haarlemmermeer.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Haarlemmermeer. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron