Statistieken buurt Industriegebied Grote Polder

Statistieken buurt Industriegebied Grote Polder

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Industriegebied Grote Polder in de gemeente Zoeterwoude Vlag van de gemeente Zoeterwoude. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Industriegebied Grote Polder in de gemeente Zoeterwoude Vlag van de gemeente Zoeterwoude. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Industriegebied Grote Polder.Bekijk kaart
Buurt Industriegebied Grote Polder in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Industriegebied Grote Polder.

Kerncijfers van de buurt Industriegebied Grote Polder
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Industriegebied Grote Polder.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Industriegebied Grote Polder.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode341Kadaster2026
Adressen met woonfunctie10Kadaster2026
Panden met adres142Kadaster2026
Percelen met adres137Kadaster2026
Woningvoorraad10CBS2025
Huishoudens10CBS2026
Inwoners10CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Industriegebied Grote Polder en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Industriegebied Grote Polder.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Industriegebied Grote Polder
Kaart van de omgeving van de buurt Industriegebied Grote Polder.
Afbeelding van de buurt Industriegebied Grote Polder op de kaart.

Kaart van de wijk Zoeterwoude-Rijndijk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: De Goede Herder, 2: Meerburg, 3: Hoge Rijndijk Noord, 4: Rijnegom, 5: Oosthoek, 6: Hoge Rijndijk Oost, 7: Industriegebied Grote Polder, 8: Industriegebied Barrepolder.

Bekijk de statistieken voor alle 30 gebieden binnen de gemeente Zoeterwoude via de overzichtspagina van de gebieden in de Zoeterwoude.

Overzicht gebieden Meer Zoeterwoude
Over de buurt Industriegebied Grote Polder

De buurt Industriegebied Grote Polder ligt binnen de wijk Zoeterwoude-Rijndijk in de gemeente Zoeterwoude. De meest voorkomende postcode in de buurt Industriegebied Grote Polder is postcode 2382.

Er zijn 354 adressen en tien woningen in de buurt Industriegebied Grote Polder in de gemeente Zoeterwoude. 71% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €245.000. Er wonen tien inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder, waarvan het grootste deel (25%) tussen de 15 en 25 jaar oud is. Buurt Industriegebied Grote Polder telt tien huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 120 personenauto’s en 190 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Buurt Industriegebied Grote Polder heeft een oppervlakte van 57 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.121 adressen per km2.

Meer over de buurt Industriegebied Grote Polder:

De gegevens van de buurt Industriegebied Grote Polder voor de jaren 2013 tot en met 2016 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Industriegebied Grote Polder.

Wonen in de buurt Industriegebied Grote Polder

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Kenmerken van de 10 woningen in de buurt Industriegebied Grote Polder
Er zijn 10 woningen in de buurt Industriegebied Grote Polder.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zoeterwoude in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Industriegebied Grote Polder was €276.000 in 2013.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Industriegebied Grote Polder.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Industriegebied Grote Polder:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Industriegebied Grote Polder% verschil
2016€245.0000,0%
2015€245.000-1,61%
2014€249.000-9,8%
2013€276.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Industriegebied Grote Polder is met €31.000 afgenomen van €276.000 in 2013 tot €245.000 in 2016 (dat is een afname van 11%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2016 was €-10.333 (-3,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zoeterwoude.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zoeterwoude.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Industriegebied Grote Polder is €245.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 50% en er zijn 10 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Zoeterwoude (geel), 2 woonplaatsen (groen), 7 wijken (oranje) en 19 buurten (blauw). De buurt Industriegebied Grote Polder wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Industriegebied Grote Polder: er zijn 6 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Industriegebied Grote Polder.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Industriegebied Grote Polder

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Industriegebied Grote Polder, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zoeterwoude.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Industriegebied Grote Polder telt 10 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Industriegebied Grote Polder. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Industriegebied Grote Polder:

JaarAantal inwoners de buurt Industriegebied Grote Polder% verschil
202610-33%
20251550%
2024100,0%
202310-33%
202215-25%
2021200,0%
20202033%
201915-25%
20182033%
201715-12%
201617-5,6%
2015180,0%
2014185,9%
201317geen data

De bevolking van de buurt Industriegebied Grote Polder is met 7 inwoners gedaald van 17 inwoners in 2013 tot 10 inwoners in 2026 (dat is een afname van 41%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 inwoners (-0,88%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zoeterwoude.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder:

In 2013 telde de buurt Industriegebied Grote Polder 17 inwoners. In 2018 is het aantal gestegen tot 20 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 3 (18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2017) is 5 (33%). Het aantal van 20 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2020 was het aantal ook op het hoogste punt van 20 inwoners. In 2021 was het aantal ook op het hoogste punt van 20 inwoners. In 2023 is het aantal gedaald tot 10 inwoners. Dit is een daling van 10 (-50%) ten opzichte van 2021, ten opzichte van het vorige jaar (2022) is het verschil -5 (-33%). Het aantal inwoners blijft 10 tot en met 2024. In 2026 was het aantal ook op het laagste punt van 10 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Industriegebied Grote Polder
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Industriegebied Grote Polder is 15 tot 25 jaar, met 25% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zoeterwoude.

Burgerlijke staat in de buurt Industriegebied Grote Polder
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Industriegebied Grote Polder naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 10 huishoudens in de buurt Industriegebied Grote Polder. Er waren 5 eenpersoonshuishoudens en 5 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Industriegebied Grote Polder. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Industriegebied Grote Polder per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Industriegebied Grote Polder:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261050
20251500
20241000
20231000
20221500
20211550
20201550
20191050
20181505
20171500
20161750
20151705
20141750
20131840

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 67%, herkomst uit Europese landen: 33% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 82%, herkomst uit Europa: 18% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Industriegebied Grote Polder is 67% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Industriegebied Grote Polder: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Industriegebied Grote Polder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zoeterwoude als geheel 11 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zoeterwoude.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Industriegebied Grote Polder genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Industriegebied Grote Polder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zoeterwoude als geheel 7 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zoeterwoude.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Industriegebied Grote Polder

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Industriegebied Grote Polder. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Industriegebied Grote Polder
Buurt Industriegebied Grote PolderGemeente ZoeterwoudeGemeente Leiden
Aantal kinderopvanglocaties09157
Aantal kindplaatsen04385.647
Aantal vestigingen basisonderwijs0233
Aantal leerlingen basisonderwijs06318.877
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0016
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0010.458
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0010
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs009.633
Aantal opleidingen hoger onderwijs00138
Aantal studenten hoger onderwijs0040.949

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Industriegebied Grote Polder. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Industriegebied Grote Polder is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Zoeterwoude0,80,81,03,53,53,7
Wijk Zoeterwoude-Rijndijk0,60,60,92,62,62,6
Buurt Rijnegom0,50,50,52,62,62,6
Buurt Oosthoek0,60,60,62,52,52,5
Buurt Meerburg0,70,71,32,32,32,3
Buurt De Goede Herder0,20,30,32,72,72,7
Buurt Industriegebied Grote Polder1,01,01,03,53,53,5
Buurt Industriegebied Barrepolder2,32,32,34,24,24,2
Buurt Hoge Rijndijk Noord0,90,90,92,72,72,7
Buurt Hoge Rijndijk Oost0,90,90,93,03,03,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Industriegebied Grote Polder in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Zoeterwoude (geel), wijk Zoeterwoude-Rijndijk (groen) en 7 buurten (blauw). Buurt Industriegebied Grote Polder wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Industriegebied Grote Polder
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Er zijn in de buurt Industriegebied Grote Polder geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Zoeterwoude.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Zoeterwoude weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Industriegebied Grote Polder

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Industriegebied Grote Polder, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (190 totaal)
In de buurt Industriegebied Grote Polder zijn in totaal 190 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Industriegebied Grote Polder (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Industriegebied Grote Polder voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Industriegebied Grote Polder is €26.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Industriegebied Grote Polder is €26.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €32.800. Buurt Industriegebied Grote Polder telt 0 inkomensontvangers op 10 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Industriegebied Grote Polder heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zoeterwoude
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Zoeterwoude: buurt Industriegebied Grote Polder is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
76% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Industriegebied Grote Polder ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Industriegebied Grote Polder per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2020.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
88% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Industriegebied Grote Polder geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Industriegebied Grote Polder. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Industriegebied Grote Polder met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Industriegebied Grote Polder

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Industriegebied Grote Polder
Er zijn 24 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Industriegebied Grote Polder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Industriegebied Grote Polder op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 24 elektrische auto’s in de buurt Industriegebied Grote Polder. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Industriegebied Grote Polder die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Industriegebied Grote Polder. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 290 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Industriegebied Grote Polder in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Industriegebied Grote Polder geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 458 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Industriegebied Grote Polder (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 297 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Industriegebied Grote Polder in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Industriegebied Grote Polder geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 5 verkeersongevallen in de buurt Industriegebied Grote Polder in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Industriegebied Grote Polder. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Industriegebied Grote Polder plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal5
Materiële schade3
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Industriegebied Grote Polder vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Industriegebied Grote Polder

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Industriegebied Grote Polder op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 16 misdrijven in de buurt Industriegebied Grote Polder geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Industriegebied Grote Polder, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Industriegebied Grote Polder zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 219 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 22 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Industriegebied Grote Polder 16 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Industriegebied Grote Polder in 2025 zijn Diefstal/inbraak bedrijven enz. (3 delicten) en Overige vermogensdelicten (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Industriegebied Grote Polder geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Industriegebied Grote Polder per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Industriegebied Grote Polder over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zoeterwoude.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 533 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Industriegebied Grote Polder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Industriegebied Grote Polder.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Industriegebied Grote Polder. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Industriegebied Grote Polder

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Eendenkooi in Zoeterwoude
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Eendenkooi in Zoeterwoude bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 5 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau De Eendenkooi in Zoeterwoude stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Eendenkooi in Zoeterwoude is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Industriegebied Grote Polder. Stembureau De Eendenkooi in Zoeterwoude is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Industriegebied Grote Polder ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 9 stembureaus in de gemeente Zoeterwoude en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zoeterwoude. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zoeterwoude.

Stembureaus Zoeterwoude
Adressen en leefomgeving in de buurt Industriegebied Grote Polder

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Industriegebied Grote Polder telt in totaal 354 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Industriegebied Grote Polder liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Zoeterwoude
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Industriegebied Grote Polder zijn er 204 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Industriegebied Grote Polder.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 90 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Industriegebied Grote Polder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Industriegebied Grote Polder. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Industriegebied Grote Polder voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Industriegebied Grote Polder voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Industriegebied Grote Polder
Bevolking53918
Adressen2.0931.121
Autos275211

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Industriegebied Grote Polder ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Industriegebied Grote Polder is 1,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Industriegebied Grote Polder tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Industriegebied Grote Polder tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,6
Supermarkt1,5
Restaurant1,5
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs3,5
Bibliotheek3,6
Treinstation5,2
Sportterrein0,7
Bioscoop5,2
Museum3,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Industriegebied Grote Polder.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Industriegebied Grote Polder:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.7202.370
Tussenwoning1.1803.220
Hoekwoning1.5103.320
Twee-onder-één-kap woning1.8503.520
Vrijstaande woning2.4303.990
Koopwoning1.6701.990
Huurwoning1.0602.550

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Industriegebied Grote Polder zijn A (96 adressen) en C (19 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Industriegebied Grote Polder. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Industriegebied Grote Polder: 96 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zoeterwoude bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Industriegebied Grote Polder
Tabel met 354 adressen in de buurt Industriegebied Grote Polder.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Industriegebied Grote Polder. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zoeterwoude.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Blauwmutsenpad--Zoeterwoude0
Burgemeester Smeetsweg2 t/m 122382PJZoeterwoude13
Energieweg1 t/m 912382NA t/m 2382NNZoeterwoude66
Handelsweg1 t/m 142382NGZoeterwoude79
Industrieweg1 t/m 722382NR t/m 2382NXZoeterwoude113
Nijverheidsweg17 t/m 532382NM t/m 2382NPZoeterwoude9
Produktieweg2 t/m 682382PA t/m 2382PDZoeterwoude73
Spoorpad--Zoeterwoude0
Waterlooppad1-Zoeterwoude1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 9 openbare ruimtes en 354 adressen in de buurt Industriegebied Grote Polder. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zoeterwoude
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Industriegebied Grote Polder ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2382341
WoonkernZoeterwoude-Rijndijk354
WoonplaatsZoeterwoude356
WijkZoeterwoude-Rijndijk356
GemeenteZoeterwoude356
ProvincieZuid-Holland356
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland356
LandNederland356

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Industriegebied Grote Polder ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Industriegebied Grote Polder dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Industriegebied Grote Polder ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Industriegebied Grote Polder en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Industriegebied Grote Polder met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Industriegebied Grote Polder voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal190Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie50Aantal2025
G+I Handel en horeca65Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening35Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg0Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie26%Percentage2025
% G+I Handel en horeca34%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7,9%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening18%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg0,0%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten2,63%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Industriegebied Grote Polder, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners10Aantal2026
Mannen5Aantal2026
Vrouwen5Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar5Aantal2026
25 tot 45 jaar5Aantal2026
45 tot 65 jaar5Aantal2026
65 jaar of ouder5Aantal2026
Ongehuwd5Aantal2026
Gehuwd5Aantal2026
Gescheiden5Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar25%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder25%Percentage2026
% Ongehuwd33%Percentage2026
% Gehuwd33%Percentage2026
% Gescheiden33%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid18Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.360Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning0Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.220Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.320Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.520Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.990Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.550Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning1.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.630Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.720Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.180Gemiddeld per m³2016
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.510Gemiddeld per m³2016
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.850Gemiddeld per m³2016
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.430Gemiddeld per m³2016
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.670Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.060Gemiddeld per m³2016
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel193Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel91Aantal2026
Adressen met definitief energielabel70Aantal2026
Energielabels A+++++2Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A96Aantal2026
Energielabels B15Aantal2026
Energielabels C19Aantal2026
Energielabels D8Aantal2026
Energielabels E8Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G3Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Industriegebied Grote Polder. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak21%Percentage2020
Voldoet aan de alcoholrichtlijn45%Percentage2020
Drinken79%Percentage2020
Zwaar drinken8%Percentage2020
Overmatig drinken7%Percentage2020
Overgewicht57%Percentage2020
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2020
Voldoet aan de beweegrichtlijn46%Percentage2020
Wekelijks sporten38%Percentage2020
Lopen en/of fietsen naar school of werk53%Percentage2012
Lopen naar school of werk29%Percentage2012
Fietsen naar school of werk42%Percentage2012

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam52%Percentage2020
Ernstig eenzaam13%Percentage2020
Emotioneel eenzaam32%Percentage2020
Sociaal eenzaam36%Percentage2020
Matig/veel regie over het eigen leven117%Percentage2020
Moeite met rondkomen18%Percentage2020
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk22%Percentage2020
Mantelzorger12%Percentage2020

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid76%Percentage2020
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2020
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2020
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2020
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt32%Percentage2020
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2020
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2020
Één of meer lichamelijke beperkingen23%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien8%Percentage2020
Beperking in bewegen14%Percentage2020
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Industriegebied Grote Polder. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens10Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen50%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking10Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€32.800Gemiddeld in Euro2016
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.400Gemiddeld in Euro2016
40% personen met laagste inkomen35%Percentage2016
20% personen met hoogste inkomen24%Percentage2016
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomen25%Percentage2016
20% huishoudens met hoogste inkomen29%Percentage2016
% Huishoudens met een laag inkomen3,3%Percentage2016
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,8%Percentage2016
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2016
Personen per soort uitkering - AO1Aantal2016
Personen per soort uitkering - WW1Aantal2016
Personen per soort uitkering - AOW6Aantal2016
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2016
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2016
% Personen per soort uitkering - WW5%Percentage2016
% Personen per soort uitkering - AOW34%Percentage2016

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Industriegebied Grote Polder. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland10Aantal2026
Herkomst buiten Nederland5Aantal2026
Herkomst Europa5Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland67%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland33%Percentage2026
% Herkomst Europa33%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland10Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland5Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland67%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland67%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa33%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland33%Percentage2026
Autochtoon15Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Industriegebied Grote Polder. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven16Aantal2025
Diefstal8Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners1.067Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners533Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners133Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners267Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners133Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Industriegebied Grote Polder, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km80Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km33Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km74Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km85Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km22Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km97Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km31Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km69Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Industriegebied Grote Polder. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU06381010Code2026
RegionaamIndustriegebied Grote PolderNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode06381010Code2026
Oppervlakte totaal57Aantal hectaren2026
Oppervlakte land57Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.121Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal354Aantal2026
Adressen met postcode341Aantal2026
Adressen met woonfunctie10Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie204Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie54Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie24Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie107Aantal2026
Verblijfsobjecten354Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres142Aantal2026
Adressen met pand354Aantal2026
Percelen met adres137Aantal2026
Adressen met perceel354Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom354Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom10Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19703Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980161Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199016Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20005Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201087Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20206Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later76Aantal2026
Postcodegebied2382NA-2382PJNaam2026
Meest voorkomende postcode2382Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Industriegebied Grote Polder.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal5Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Industriegebied Grote Polder zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal120Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine65Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof55Aantal2025
Personenauto’s per huishouden24Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte211Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Industriegebied Grote Polder. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad10Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners667Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad284Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen26Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€245.000Gemiddeld in Euro2016
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2016
Eengezinswoningen15Aantal2016
Meergezinswoningen2Aantal2016
Koopwoningen12Aantal2016
Huurwoningen5Aantal2016
Huurwoningen woningcorporaties4Aantal2016
Huurwoningen overige verhuurders1Aantal2016
Eigendom onbekend10Aantal2025
Bewoond16Aantal2016
Onbewoond1Aantal2016
% Koopwoningen71%Percentage2016
% Huurwoningen28%Percentage2016
% Huurwoningen woningcorporaties24%Percentage2016
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2016
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen89%Percentage2016
% Meergezinswoningen11%Percentage2016
% Bewoond96%Percentage2016
% Onbewoond4%Percentage2016
Appartementen6Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen4Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen60%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen40%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 198510Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 1985100%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Industriegebied Grote Polder komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zoeterwoude. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Industriegebied Grote Polder: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Personenauto’s per huishouden241,1231,7813
2% Gescheiden33%7,7%26%2,79%9,2
3Oplichting per 1.000 inwoners1335128149,1
4% Personen per soort uitkering - WW5%1%5%1%8,1
5% Woningen 1975 tot 1985100%13%87%11%7,7

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zoeterwoude.

RegioSoort regioPersonenauto’s per huishouden% GescheidenOplichting per 1.000 inwoners% Personen per soort uitkering - WW% Woningen 1975 tot 1985
Industriegebied Grote PolderBuurt2433%1335%100%
NederlandLand1,17,7%51%13%
ZoeterwoudeGemeente1,116,3%31%14%
RijnegomBuurt1,075,6%11%0,0%
OosthoekBuurt4,00,0%4006%0,0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zoeterwoude.

Top 5 kenmerken buurt Industriegebied Grote Polder:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Industriegebied Grote Polder. Op deze onderwerpen verschilt buurt Industriegebied Grote Polder relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Industriegebied Grote Polder, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Industriegebied Grote Polder met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Industriegebied Grote Polder, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Industriegebied Grote Polder staan in de uitgebreide download voor Zoeterwoude.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Industriegebied Grote Polder.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zoeterwoude.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zoeterwoude. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron