Statistieken buurt Middenbeemster

Statistieken buurt Middenbeemster

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Middenbeemster in de gemeente Purmerend Vlag van de gemeente Purmerend. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Middenbeemster in de gemeente Purmerend Vlag van de gemeente Purmerend. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Middenbeemster.Bekijk kaart
Buurt Middenbeemster in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Middenbeemster.

Kerncijfers van de buurt Middenbeemster
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Middenbeemster.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Middenbeemster.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.644Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.465Kadaster2026
Panden met adres2.401Kadaster2026
Percelen met adres1.984Kadaster2026
Woningvoorraad2.345CBS2025
Huishoudens2.490CBS2026
Inwoners6.070CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Middenbeemster en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Middenbeemster.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Middenbeemster
Kaart van de omgeving van de buurt Middenbeemster.
Afbeelding van de buurt Middenbeemster op de kaart.

Kaart van de wijk Beemster met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Noordbeemster, 2: Westbeemster, 3: Middenbeemster, 4: Zuidoostbeemster.

Bekijk de statistieken voor alle 45 gebieden binnen de gemeente Purmerend via de overzichtspagina van de gebieden in de Purmerend.

Overzicht gebieden Meer Purmerend
Over de buurt Middenbeemster

De buurt Middenbeemster ligt binnen de wijk Beemster in de gemeente Purmerend. De polder Lage Kilpolder valt gedeeltelijk binnen de buurt Middenbeemster. De meest voorkomende postcode in de buurt Middenbeemster is postcode 1462.

Er zijn 2.718 adressen en 2.345 woningen in de buurt Middenbeemster in de gemeente Purmerend. 69% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €503.000. Er wonen 6.070 inwoners in de buurt Middenbeemster, waarvan de grootste groep (27%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Middenbeemster telt 2.490 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 2.970 personenauto’s en 795 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Middenbeemster.

Buurt Middenbeemster heeft een totale oppervlakte van 2.118 hectare, waarvan 2.092 hectare land en 26 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 583 adressen per km2.

Meer over de buurt Middenbeemster:

De naam Middenbeemster wordt 2 keer gebruikt: voor deze buurt en voor de woonplaats Middenbeemster. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Purmerend (gemeentecode GM0439) is bij een gemeentelijke herindeling in 2022 groter geworden vanuit de gemeenten Purmerend en Beemster. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Purmerend overgegaan. De gegevens van de buurt Middenbeemster voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Purmerend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Middenbeemster.

Wonen in de buurt Middenbeemster

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Middenbeemster.

Kenmerken van de 2.345 woningen in de buurt Middenbeemster
Er zijn 2.345 woningen in de buurt Middenbeemster.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Purmerend in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Middenbeemster was €503.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Middenbeemster.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Middenbeemster:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Middenbeemster% verschil
2025€503.0001,82%
2024€494.0003,56%
2023€477.00016%
2022€410.00011%
2021€371.0001,22%
2020€366.5456,5%
2019€344.23216%
2018€295.6063,99%
2017€284.267-2,88%
2016€292.6821,79%
2015€287.524-3,05%
2014€296.565-3,77%
2013€308.186geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Middenbeemster is met €194.814 toegenomen van €308.186 in 2013 tot €503.000 in 2025 (dat is een groei van 63%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.234 (4,37%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Purmerend.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Middenbeemster is €503.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 2.345 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Purmerend (geel), 5 woonplaatsen (groen), 8 wijken (oranje) en 29 buurten (blauw). De buurt Middenbeemster wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Middenbeemster: er zijn 871 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Middenbeemster.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Middenbeemster

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Middenbeemster, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Purmerend.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Middenbeemster telt 6.070 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Middenbeemster. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Middenbeemster:

JaarAantal inwoners de buurt Middenbeemster% verschil
20266.0704,48%
20255.8101,22%
20245.7403,05%
20235.5708,1%
20225.1552,59%
20215.0250,18%
20205.0162,35%
20194.9011,98%
20184.8063,09%
20174.6620,34%
20164.646-0,34%
20154.662-0,64%
20144.6920,02%
20134.691geen data

Het aantal inwoners in de buurt Middenbeemster is met 1.379 inwoners toegenomen van 4.691 inwoners in 2013 tot 6.070 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote stijging van 29%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 106 inwoners (2,03%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Purmerend.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Middenbeemster:

In 2013 telde de buurt Middenbeemster 4.691 inwoners. In 2016 is het aantal gedaald tot 4.646 inwoners. Dit is een daling van 45 (-0,96%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2015) is het verschil -16 (-0,34%). Het aantal van 4.646 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 6.070 inwoners. De stijging ten opzichte van 2016 is 1.424 (31%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 260 (4,48%). Het aantal van 6.070 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Middenbeemster
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Middenbeemster is 45 tot 65 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Purmerend.

Burgerlijke staat in de buurt Middenbeemster
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Middenbeemster naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.490 huishoudens in de buurt Middenbeemster. Er waren 750 eenpersoonshuishoudens en 1.740 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Middenbeemster. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Middenbeemster.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Middenbeemster per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Middenbeemster:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20265.010420640
20254.840395575
20244.810370565
20234.725315535
20224.48000
20214.360246419
20204.358244414
20194.302221375
20184.232211358
20174.145189322
20164.139185315
20154.152186316
20144.192182309
20134.232167283

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Middenbeemster als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europese landen: 6,9% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europa: 3,57% en herkomst van buiten Europa: 6%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Middenbeemster is 90% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Middenbeemster: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Middenbeemster.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Middenbeemster.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Purmerend als geheel 68 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Purmerend.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Middenbeemster genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Middenbeemster.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Middenbeemster.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Purmerend als geheel 73 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Purmerend.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Middenbeemster

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Middenbeemster. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Middenbeemster
Buurt MiddenbeemsterWijk BeemsterGemeente Purmerend
Aantal kinderopvanglocaties616116
Aantal kindplaatsen2085153.152
Aantal vestigingen basisonderwijs1431
Aantal leerlingen basisonderwijs4921.2047.670
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs008
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs004.738
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs005
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.521

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Middenbeemster. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Middenbeemster is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Purmerend0,60,70,72,93,03,1
Wijk Beemster1,01,01,25,35,35,7
Buurt Middenbeemster0,91,01,16,66,67,2
Buurt Noordbeemster2,32,32,610,210,210,6
Buurt Westbeemster1,31,31,89,89,810,2
Buurt Zuidoostbeemster0,90,90,92,12,12,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Middenbeemster in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Purmerend (geel), wijk Beemster (groen) en 3 buurten (blauw). Buurt Middenbeemster wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Middenbeemster
In 2025 woonden er 1.190 leerlingen en studenten in de buurt Middenbeemster.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Middenbeemster, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Middenbeemster.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Middenbeemster.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Middenbeemster. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Middenbeemster

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Middenbeemster, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (795 totaal)
In de buurt Middenbeemster zijn in totaal 795 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Middenbeemster (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Middenbeemster voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Middenbeemster is €37.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Middenbeemster.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Middenbeemster is €37.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €46.000. Buurt Middenbeemster telt 4.500 inkomensontvangers op 6.070 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Middenbeemster heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Purmerend
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Purmerend: buurt Middenbeemster is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Middenbeemster ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Middenbeemster per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Middenbeemster geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Middenbeemster. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Middenbeemster is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Middenbeemster met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Middenbeemster.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Middenbeemster

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Middenbeemster.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Middenbeemster
Er zijn 235 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Middenbeemster.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Middenbeemster op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 235 elektrische auto’s in de buurt Middenbeemster. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Middenbeemster die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Middenbeemster. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 3.128 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Middenbeemster in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Middenbeemster geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4.843 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Middenbeemster (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3.245 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Middenbeemster in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Middenbeemster geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 38 verkeersongevallen in de buurt Middenbeemster in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Middenbeemster. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Middenbeemster plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal38
Materiële schade29
Letselschade9
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Middenbeemster vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Middenbeemster

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Middenbeemster op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 158 misdrijven in de buurt Middenbeemster geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Middenbeemster, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Middenbeemster zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.009 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 39 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Middenbeemster 158 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Middenbeemster in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (33 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (22 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Middenbeemster.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 12 misdrijven in de buurt Middenbeemster geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Middenbeemster per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Middenbeemster over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Purmerend.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 10 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Middenbeemster.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Middenbeemster.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Middenbeemster. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Middenbeemster

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Middenbeemster.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Middenbeemster
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Middenbeemster.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Middenbeemster. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Middenbeemster.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 93 stembureaus in de gemeente Purmerend en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Purmerend. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Purmerend.

Stembureaus Purmerend
Adressen en leefomgeving in de buurt Middenbeemster

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Middenbeemster.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Middenbeemster telt in totaal 2.718 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 92% van de adressen in buurt Middenbeemster ligt binnen de bebouwde kom en 8% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Purmerend
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Middenbeemster zijn er 2.465 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Middenbeemster.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 374 panden uit de bouwperiode 2020 en later in de buurt Middenbeemster.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Middenbeemster. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Middenbeemster voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Middenbeemster voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Middenbeemster
Bevolking539290
Adressen2.093583
Autos275142

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Middenbeemster ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Middenbeemster is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Middenbeemster tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Middenbeemster tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt1,0
Restaurant0,8
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs6,6
Bibliotheek1,0
Treinstation7,7
Sportterrein0,8
Bioscoop7,7
Museum0,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Middenbeemster.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Middenbeemster.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Middenbeemster:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5501.780
Tussenwoning7202.400
Hoekwoning7802.630
Twee-onder-één-kap woning8703.280
Vrijstaande woning1.3604.190
Koopwoning9103.150
Huurwoning6901.980

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Middenbeemster zijn A (823 adressen) en C (497 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Middenbeemster. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Middenbeemster: 823 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Purmerend bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Middenbeemster
Tabel met 2.722 adressen in de buurt Middenbeemster.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Middenbeemster. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Purmerend.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aagje Dekenstraat1 t/m 61462KEMiddenbeemster6
Akker2 t/m 261462RDMiddenbeemster13
Arendsburg1 t/m 91462NPMiddenbeemster9
Arie Prinsstraat7 t/m 121462XMMiddenbeemster18
Aurora1 t/m 191462PLMiddenbeemster19
Balthasar van Berckenrodeweg2 t/m 261462MNMiddenbeemster13
Bamestraweg1 t/m 311462VM t/m 1462VNMiddenbeemster52
Beemsterlust1 t/m 41462NAMiddenbeemster4
Belthoeve2 t/m 321462PNMiddenbeemster21
Belvliet1 t/m 91462NLMiddenbeemster9
Bernardus Hollanderstraat1 t/m 521462XD t/m 1462XEMiddenbeemster31
Betje Wolffstraat1 t/m 61462KGMiddenbeemster6
Bijenlust1 t/m 111462PCMiddenbeemster11
Blaarkopstraat1 t/m 241462LTMiddenbeemster15
Boschrijk1 t/m 61462GSMiddenbeemster6
Bouwlust1 t/m 271462EB t/m 1462GVMiddenbeemster27
Broedersbouw1 t/m 291462GH t/m 1462GJMiddenbeemster19
Buitenrust1 t/m 71462ENMiddenbeemster6
Bunder1 t/m 251462RAMiddenbeemster12
Churchillpark1 t/m 81462MKMiddenbeemster8
Cornelis ten Hoopestraat1 t/m 301462KM t/m 1462KNMiddenbeemster29
Dagwand1 t/m 111462RHMiddenbeemster6
De Eenhoorn1 t/m 961462EA t/m 1462GRMiddenbeemster97
De Lepelaar1 t/m 231462EDMiddenbeemster23
De Lijnbaan1 t/m 71462GKMiddenbeemster7
Dirck van Osslaan1 t/m 141462KKMiddenbeemster9
Droogmakerij1 t/m 261462SEMiddenbeemster22
Duysburg1 t/m 101462NMMiddenbeemster10
Elias Doetsstraat2 t/m 61462XAMiddenbeemster4
Fabritiusstraat1 t/m 61462KDMiddenbeemster6
Frederik Alewijnstraat1 t/m 101462MTMiddenbeemster9
Gedempte Kil--Middenbeemster0
Gerrit Hoogstraatenlaan1 t/m 161462XBMiddenbeemster16
Gervenveld1 t/m 141462NRMiddenbeemster14
Grachtengordel1 t/m 171462SGMiddenbeemster17
Grijpenstein1 t/m 91462NSMiddenbeemster9
Groenveld1 t/m 321462PB t/m 1462PKMiddenbeemster27
H.M. van Randwijklaan1 t/m 461462XR t/m 1462XSMiddenbeemster39
Hemsterhuisweg1 t/m 191462VPMiddenbeemster32
Hendrick de Keyserweg1 t/m 271462MLMiddenbeemster14
Hendricus de Goedeweg2 t/m 781462MXMiddenbeemster38
Hobrederweg4 t/m 471462LJ t/m 1462LKMiddenbeemster46
Hogerlust1 t/m 181462NBMiddenbeemster18
Holsteinstraat2 t/m 361462SNMiddenbeemster18
Hooiland1 t/m 71462RBMiddenbeemster4
Hugo de Grootstraat1 t/m 251462JGMiddenbeemster25
Insulindeweg2 t/m 351462MJMiddenbeemster52
Jacob Grootstraat1 t/m 311462XG t/m 1462XHMiddenbeemster30
Jacob Stolpstraat1 t/m 161462MVMiddenbeemster14
Jagtlust1 t/m 51462NCMiddenbeemster5
Jan Prinsstraat1 t/m 61462XNMiddenbeemster6
Jean Lotenpad1 t/m 271462MWMiddenbeemster14
Johan van Oldenbarneveltstraat1 t/m 161462JKMiddenbeemster16
Johannes Doustraat1 t/m 71462MPMiddenbeemster6
Johannes Poststraat1 t/m 241462XPMiddenbeemster22
Johannes Ruijterstraat1 t/m 251462XCMiddenbeemster31
Joris Arien Ruijterstraat26 t/m 391462XK t/m 1462XLMiddenbeemster14
Joseph Coymansweg1 t/m 131462MSMiddenbeemster7
Kerkhoflaan1 t/m 101462JHMiddenbeemster10
Kinderdijk1 t/m 131462SMMiddenbeemster11
Klaas Hogetoornlaan51462JMMiddenbeemster1
Koen Rozendaalstraat1 t/m 231462KLMiddenbeemster22
Koksburg1 t/m 61462PJMiddenbeemster6
Koningsbergen1 t/m 21462PEMiddenbeemster2
Korte Lindegracht--Middenbeemster0
Kronenburg1 t/m 111462NJMiddenbeemster11
Kroostwijk1 t/m 191462PDMiddenbeemster20
Lakenvelderstraat1 t/m 201462LVMiddenbeemster14
Landlust1 t/m 81462EMMiddenbeemster8
Langewijck1 t/m 141462NGMiddenbeemster14
Latenstein1 t/m 161462EHMiddenbeemster16
Leeghwaterstraat1 t/m 321462JD t/m 1462JEMiddenbeemster43
Leeuwenburg1 t/m 121462PHMiddenbeemster12
Limousinstraat2 t/m 601462SLMiddenbeemster53
Lindepad1 t/m 31462KPMiddenbeemster3
Loeffendijk1 t/m 191462ECMiddenbeemster19
Lucas Sinckstraat1 t/m 111462MRMiddenbeemster8
Meerhoeve1 t/m 311462PPMiddenbeemster22
Melkveeweg2 t/m 321462LXMiddenbeemster16
Middenweg52 t/m 1961462HD t/m 1462HMMiddenbeemster176
Molwijk1 t/m 121462GCMiddenbeemster12
Morgenweg2 t/m 201462RJMiddenbeemster10
Nachtegaalstraat1 t/m 621462VH t/m 1462VKMiddenbeemster62
Nekkerweg12 t/m 231462LBMiddenbeemster14
Nicolaas Cromhoutlaan2 t/m 51462JLMiddenbeemster4
Nicolaas Johannes Jonkstraat1 t/m 111462XJMiddenbeemster11
Noorderhoeve1 t/m 241462PRMiddenbeemster18
Odessa1 t/m 191462EJ t/m 1462ELMiddenbeemster19
Pieter Boomstraat1 t/m 121462KCMiddenbeemster12
Pieter Cortpad2 t/m 261462MMMiddenbeemster13
Pijlenburg1 t/m 221462VLMiddenbeemster23
Poortugal1 t/m 191462EE t/m 1462ESMiddenbeemster19
Prins Mauritsstraat1 t/m 281462JJMiddenbeemster14
Prinses Beatrixpark1 t/m 861462JA t/m 1462JPMiddenbeemster89
Raadhuisstraat1 t/m 441462KH t/m 1462KJMiddenbeemster46
Reigersbosch1 t/m 131462GL t/m 1462GNMiddenbeemster11
Reygersberg1 t/m 101462PGMiddenbeemster10
Rijksweg A721462MZMiddenbeemster1
Rijn Middelburgstraat1 t/m 181462NK t/m 1462NVMiddenbeemster10
Rijperweg36 t/m 1311462MC t/m 1462MHMiddenbeemster128
Rijpzicht1 t/m 61462GPMiddenbeemster6
Roede1 t/m 331462RCMiddenbeemster17
Rombout Hogerbeetsstraat1 t/m 111462KAMiddenbeemster12
Roodbontstraat2 t/m 181462LZMiddenbeemster9
Rustenhoven1 t/m 131462NNMiddenbeemster13
Schepel1 t/m 31462REMiddenbeemster2
Schokland1 t/m 221462SHMiddenbeemster13
Schoolstraat1 t/m 101462JCMiddenbeemster16
Sonnevanck1 t/m 241462EKMiddenbeemster25
Spierenburg1 t/m 41462EGMiddenbeemster4
Spint2 t/m 41462RGMiddenbeemster2
Spitsbergen1 t/m 81462NTMiddenbeemster8
Stelling van Amsterdam1 t/m 181462SJMiddenbeemster13
Suykerbackershof1 t/m 261462NHMiddenbeemster32
Tobias de Coeneplein8 t/m 121462KBMiddenbeemster5
Tobias de Coenestraat1 t/m 61462KRMiddenbeemster7
Uilenhoeve1 t/m 251462JRMiddenbeemster17
Unescolaan1 t/m 441462SCMiddenbeemster34
Veldlust1 t/m 91462PAMiddenbeemster9
Vlijthoeve1 t/m 411462PMMiddenbeemster27
Volgerweg13 t/m 421462HP t/m 1462HRMiddenbeemster33
Volgerwijck--Middenbeemster0
Vollenhove1 t/m 81462GTMiddenbeemster8
Vredehof1 t/m 301462GE t/m 1462GGMiddenbeemster27
Weidegangweg1 t/m 541462LRMiddenbeemster38
Weidezicht1 t/m 201462GA t/m 1462GBMiddenbeemster17
Werelderfgoed2 t/m 601462SKMiddenbeemster30
Westerhem1 t/m 1511462VA t/m 1462VGMiddenbeemster143
Witrikstraat2 t/m 201462LWMiddenbeemster10
Woudagemaal1 t/m 371462SBMiddenbeemster23
Zwaansvliet1 t/m 291462NEMiddenbeemster29
Zwartbontstraat1 t/m 341462LSMiddenbeemster19

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 132 openbare ruimtes en 2.722 adressen in de buurt Middenbeemster. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Purmerend
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Middenbeemster. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Middenbeemster ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek14622648
BuurtschapHalfweg6
WoonkernMiddenbeemster2496
WoonplaatsMiddenbeemster2725
WijkBeemster2725
GemeentePurmerend2725
ProvincieNoord-Holland2725
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier2725
LandNederland2725

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Middenbeemster ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Middenbeemster dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Middenbeemster ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Middenbeemster en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Middenbeemster met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Middenbeemster voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal795Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij60Aantal2025
B-F Nijverheid en energie155Aantal2025
G+I Handel en horeca120Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie45Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed35Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening180Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg120Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten80Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij7,5%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie20%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,4%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Middenbeemster, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners6.070Aantal2026
Mannen3.000Aantal2026
Vrouwen3.075Aantal2026
0 tot 15 jaar1.080Aantal2026
15 tot 25 jaar595Aantal2026
25 tot 45 jaar1.580Aantal2026
45 tot 65 jaar1.635Aantal2026
65 jaar of ouder1.180Aantal2026
Ongehuwd3.125Aantal2026
Gehuwd2.275Aantal2026
Gescheiden410Aantal2026
Verweduwd265Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,8%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd51%Percentage2026
% Gehuwd37%Percentage2026
% Gescheiden6,8%Percentage2026
% Verweduwd4,36%Percentage2026
Geboorten80Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes50Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO560Aantal2025
Leerlingen VO340Aantal2025
Studenten MBO150Aantal2025
Studenten HBO100Aantal2025
Studenten WO40Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau980Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.040Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.240Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau48%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau29%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura105Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,2%Percentage2024
Wmo cliënten395Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners69Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid290Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.870Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.100Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom50%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.400Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning800Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming10%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen13%Percentage2024
% Aardgaswoningen80%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning720Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.360Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning690Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel262Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel592Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.864Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++124Aantal2026
Energielabels A++49Aantal2026
Energielabels A+172Aantal2026
Energielabels A823Aantal2026
Energielabels B418Aantal2026
Energielabels C497Aantal2026
Energielabels D138Aantal2026
Energielabels E24Aantal2026
Energielabels F60Aantal2026
Energielabels G150Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Middenbeemster. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn40%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht50%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2024
Wekelijks sporten62%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk40%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Middenbeemster. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam41%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen12%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten69%Percentage2024
Vrijwilligerswerk27%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Middenbeemster. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht58%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Middenbeemster. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.490Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens750Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.740Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen710Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.030Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens70%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen41%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking3.110Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie76%Percentage2024
% Werknemers79%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen21%Percentage2024
Inkomensontvangers4.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners784Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€46.000Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen36%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Personen in armoede1,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,4%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€45.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen31%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen28%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8,1%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€314.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand60Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO390Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.050Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Middenbeemster. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland5.010Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.060Aantal2026
Herkomst Europa420Aantal2026
Herkomst buiten Europa640Aantal2026
% Herkomst Nederland83%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland17%Percentage2026
% Herkomst Europa6,9%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland5.010Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa155Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa315Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland470Aantal2026
Geboren in Nederland5.480Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa265Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa325Aantal2026
Geboren buiten Nederland590Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland83%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,55%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,2%Percentage2026
% Geboren in Nederland90%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,37%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,4%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland9,7%Percentage2026
Autochtoon4.480Aantal2022
Westers315Aantal2022
Niet-westers360Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko30Aantal2022
Suriname55Aantal2022
Turkije25Aantal2022
Overig niet-westers225Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Middenbeemster. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven158Aantal2025
Diefstal57Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven23Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting25Aantal2025
Verkeersovertredingen25Aantal2025
Vernieling22Aantal2025
Overige misdrijven6Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Middenbeemster, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km9,8Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km46Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km3,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,22Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,29Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,97Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,85Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand19Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,85Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,61Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,84Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,41Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,18Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km9,6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand7,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km6,7Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km46Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Middenbeemster. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04390801Code2026
RegionaamMiddenbeemsterNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04390801Code2026
Oppervlakte totaal2.118Aantal hectaren2026
Oppervlakte land2.092Aantal hectaren2026
Oppervlakte water26Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid583Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.718Aantal2026
Adressen met postcode2.644Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.465Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie31Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie44Aantal2026
Adressen met industriefunctie118Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie14Aantal2026
Adressen met logiesfunctie32Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie5Aantal2026
Adressen met winkelfunctie18Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie79Aantal2026
Verblijfsobjecten2.718Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres2.401Aantal2026
Adressen met pand2.713Aantal2026
Percelen met adres1.984Aantal2026
Adressen met perceel2.718Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.492Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom226Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.281Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom184Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 170012Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900123Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192578Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195091Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970320Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980316Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990390Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000395Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010221Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020322Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later445Aantal2026
Postcodegebied1462EA-1462XSNaam2026
Meest voorkomende postcode1462Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Middenbeemster.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal38Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade29Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade9Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Middenbeemster zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.970Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine2.290Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof680Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,26Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte142Aantal2025
Motorfietsen305Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Middenbeemster. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.345Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners404Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen104Aantal2025
Niet-woningvoorraad250Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€503.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.017Aantal2025
Meergezinswoningen328Aantal2025
Koopwoningen1.618Aantal2025
Huurwoningen727Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties610Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders117Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.251Aantal2025
Onbewoond94Aantal2025
% Koopwoningen69%Percentage2025
% Huurwoningen31%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties26%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen86%Percentage2025
% Meergezinswoningen14%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen346Aantal2026
Tussenwoningen871Aantal2026
Hoekwoningen468Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen307Aantal2026
Vrijstaande woningen473Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen14%Percentage2026
% Tussenwoningen35%Percentage2026
% Hoekwoningen19%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen19%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945231Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965147Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975352Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985242Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995401Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005279Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015201Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025496Aantal2026
Woningen 2025 en later111Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend5Aantal2026
% Woningen voor 19459%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19656%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197514%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198510%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199516%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200511%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20158%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202520%Percentage2026
% Woningen 2025 en later4,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Middenbeemster komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Purmerend. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Middenbeemster: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Apotheek afstand5,51,34,21,293,25
2Bos afstand3,971,62,370,882,7
3Voortgezet onderwijs afstand6,62,54,12,351,74
4Omgevingsadressendichtheid5832.093-1.5101.0381,45
5% Jongeren met jeugdzorg7,2%11%-3,8%2,77%1,37

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Purmerend.

RegioSoort regioApotheek afstandBos afstandVoortgezet onderwijs afstandOmgevingsadressendichtheid% Jongeren met jeugdzorg
MiddenbeemsterBuurt5,53,976,65837,2%
NederlandLand1,31,62,52.09311%
PurmerendGemeente1,72,312,92.1998,9%
NoordbeemsterBuurt6,25,510417%
WestbeemsterBuurt4,46,19,8615,8%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Purmerend.

Top 5 kenmerken buurt Middenbeemster:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Middenbeemster. Op deze onderwerpen verschilt buurt Middenbeemster relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Middenbeemster, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Middenbeemster met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Middenbeemster, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Middenbeemster staan in de uitgebreide download voor Purmerend.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Middenbeemster.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Purmerend.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Purmerend. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Middenbeemster met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron