Statistieken buurt Oosterend

Statistieken buurt Oosterend

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Oosterend in de gemeente Texel Vlag van de gemeente Texel. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Oosterend in de gemeente Texel Vlag van de gemeente Texel. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Oosterend.Bekijk kaart
Buurt Oosterend in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Oosterend.

Kerncijfers van de buurt Oosterend
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Oosterend.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Oosterend.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode646Kadaster2026
Adressen met woonfunctie482Kadaster2026
Panden met adres615Kadaster2026
Percelen met adres558Kadaster2026
Woningvoorraad432CBS2025
Huishoudens440CBS2026
Inwoners935CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Oosterend en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Oosterend.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Oosterend
Kaart van de omgeving van de buurt Oosterend.
Afbeelding van de buurt Oosterend op de kaart.

Kaart van de wijk 00 Het Oude Land en duingebied met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: De Koog, 2: Oosterend, 3: De Waal, 4: Verspreide huizen De Koog en het Duingebied, 5: Verspreide huizen Op Het Oude Land, 6: Den Burg, 7: Oudeschild, 8: Den Hoorn, 9: Verspreide huizen De Kuil Hoornder Nieuwland.

Bekijk de statistieken voor alle 23 gebieden binnen de gemeente Texel via de overzichtspagina van de gebieden in de Texel.

Overzicht gebieden Meer Texel
Over de buurt Oosterend

De buurt Oosterend ligt binnen de wijk Het Oude Land en duingebied in de gemeente Texel. De meest voorkomende postcode in de buurt Oosterend is postcode 1794.

Er zijn 679 adressen en 432 woningen in de buurt Oosterend in de gemeente Texel. 79% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €396.000. Er wonen 935 inwoners in de buurt Oosterend, waarvan het grootste deel (26%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Oosterend telt 440 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 525 personenauto’s en 145 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Oosterend.

Buurt Oosterend heeft een oppervlakte van 101 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 209 adressen per km2.

Meer over de buurt Oosterend:

De naam Oosterend wordt 2 keer gebruikt: voor deze buurt en voor de woonplaats Oosterend. Zie ook dit overzicht van gebieden.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Oosterend.

Wonen in de buurt Oosterend

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Oosterend.

Kenmerken van de 432 woningen in de buurt Oosterend
Er zijn 432 woningen in de buurt Oosterend.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Texel in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Oosterend was €396.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Oosterend.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oosterend:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Oosterend% verschil
2025€396.0004,49%
2024€379.0007,1%
2023€354.00013%
2022€314.0007,2%
2021€293.0007,3%
2020€273.0005,8%
2019€258.0003,61%
2018€249.0003,32%
2017€241.0003,43%
2016€233.0002,19%
2015€228.0000,0%
2014€228.000-3,39%
2013€236.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Oosterend is met €160.000 gestegen van €236.000 in 2013 tot €396.000 in 2025 (dat is een groei van 68%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €13.333 (4,48%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Texel.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Oosterend met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Texel.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Oosterend is €396.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 25% en er zijn 432 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Texel (geel), 7 woonplaatsen (groen), 2 wijken (oranje) en 12 buurten (blauw). De buurt Oosterend wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Oosterend: er zijn 160 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Oosterend.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Oosterend

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Oosterend, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Texel.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Oosterend telt 935 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oosterend. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oosterend:

JaarAantal inwoners de buurt Oosterend% verschil
2026935-0,53%
2025940-0,53%
2024945-0,53%
20239501,06%
20229402,17%
20219201,1%
2020910-1,09%
20199200,0%
20189202,22%
2017900-1,1%
20169100,0%
20159101,11%
2014900-2,7%
2013925geen data

De bevolking van de buurt Oosterend is met 10 inwoners gegroeid van 925 inwoners in 2013 tot 935 inwoners in 2026 (dat is een groei van 1,08%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 1 inwoners (0,09%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Texel.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Oosterend:

In 2013 waren er 925 inwoners in de buurt Oosterend. In 2014 is het aantal gedaald tot 900 inwoners. Dit is een daling van 25 (-2,7%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 900 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2017 was het aantal ook op het laagste punt van 900 inwoners. In 2023 is het aantal gestegen tot 950 inwoners. De stijging ten opzichte van 2017 is 50 (5,6%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 10 (1,06%). Het aantal van 950 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Oosterend 935 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Oosterend
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Oosterend is 45 tot 65 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Texel.

Burgerlijke staat in de buurt Oosterend
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Oosterend naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 440 huishoudens in de buurt Oosterend. Er waren 155 eenpersoonshuishoudens en 285 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Oosterend. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Oosterend.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Oosterend per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oosterend:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20268305060
20258255065
20248355060
20238455060
202284500
20218254352
20208303644
20198353946
20188453441
20178303238
20168403238
20158403238
20148372934
20138603035

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Oosterend als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europese landen: 5,3% en herkomst uit landen buiten Europa: 6,4% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 3,24% en herkomst van buiten Europa: 3,78%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Oosterend is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Oosterend: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Oosterend.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Oosterend.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Texel als geheel 7 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Texel.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Oosterend genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Oosterend.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Oosterend.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Texel als geheel 16 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Texel.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Oosterend

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Oosterend. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Oosterend
Buurt OosterendWijk 00 Het Oude Land en duingebiedGemeente Texel
Aantal kinderopvanglocaties51821
Aantal kindplaatsen135439481
Aantal vestigingen basisonderwijs189
Aantal leerlingen basisonderwijs143875929
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs022
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0578578

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Oosterend. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Oosterend is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Texel1,31,91,24,14,14,1
Wijk 00 Het Oude Land en duingebied1,21,91,13,23,23,2
Buurt Den Burg0,80,90,61,21,21,2
Buurt De Koog0,76,80,76,86,86,8
Buurt Oosterend0,20,30,57,97,97,9
Buurt De Waal3,13,43,14,04,04,0
Buurt Oudeschild0,50,50,54,34,34,3
Buurt Den Hoorn5,65,65,45,55,55,5
Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land2,42,42,34,34,34,3
Buurt Verspreide huizen De Kuil Hoornder Nieuwland5,45,45,56,06,06,0
Buurt Verspreide huizen De Koog en het Duingebied3,04,92,75,15,15,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Oosterend in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Texel (geel), wijk 00 Het Oude Land en duingebied (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Oosterend wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Oosterend
In 2025 woonden er 150 leerlingen en studenten in de buurt Oosterend.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Oosterend, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Oosterend.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Oosterend.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Oosterend. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Oosterend

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Oosterend, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (145 totaal)
In de buurt Oosterend zijn in totaal 145 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Oosterend (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Oosterend voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Oosterend is €27.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Oosterend.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Oosterend is €27.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €32.800. Buurt Oosterend telt 800 inkomensontvangers op 935 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Oosterend heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Texel
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Texel: buurt Oosterend is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Oosterend ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Oosterend per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Oosterend geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Oosterend. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Oosterend is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Oosterend met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Oosterend.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Oosterend

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Oosterend.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Oosterend
Er zijn 24 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Oosterend.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Oosterend op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 24 elektrische auto’s in de buurt Oosterend. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Oosterend die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Oosterend. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 599 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Oosterend in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Oosterend geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.072 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Oosterend (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 505 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Oosterend in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Oosterend geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Oosterend in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Oosterend. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Oosterend plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Oosterend vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Oosterend

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Oosterend op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 7 misdrijven in de buurt Oosterend geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Oosterend, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Oosterend zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 142 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 20 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Oosterend 7 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Oosterend van 2012 t/m 2025 zijn Horizontale fraude (32 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (25 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt Oosterend.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Oosterend geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Oosterend per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Oosterend over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Texel.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 4,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Oosterend.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Oosterend.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Oosterend. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Oosterend

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Oosterend.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis de Bijenkorf in Oosterend
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis de Bijenkorf in Oosterend bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Oosterend stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis de Bijenkorf in Oosterend is uitgebracht. Stembureau Dorpshuis de Bijenkorf in Oosterend was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Oosterend.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 18 stembureaus in de gemeente Texel en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Texel. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Texel.

Stembureaus Texel
Adressen en leefomgeving in de buurt Oosterend

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Oosterend.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Oosterend telt in totaal 679 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 90% van de adressen in buurt Oosterend ligt binnen de bebouwde kom en 10% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Texel
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Oosterend zijn er 482 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Oosterend.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 153 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Oosterend.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Oosterend. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Oosterend voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Oosterend voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Oosterend
Bevolking539926
Adressen2.093209
Autos275520

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Oosterend ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Oosterend is 6,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Oosterend tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Oosterend tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk6,4
Supermarkt0,5
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs7,9
Bibliotheek7,0
Treinstation20,9
Sportterrein0,4
Bioscoop7,4
Museum4,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Oosterend.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Oosterend.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Oosterend:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8002.020
Tussenwoning8102.140
Hoekwoning8902.350
Twee-onder-één-kap woning1.0602.410
Vrijstaande woning1.1302.900
Koopwoning1.0502.640
Huurwoning7701.840

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Oosterend zijn G (122 adressen) en C (121 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Oosterend. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Oosterend: 122 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Texel bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Oosterend
Tabel met 687 adressen in de buurt Oosterend.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Oosterend. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Texel.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Achtertune2 t/m 321794BL t/m 1794BMOosterend52
Ankerstraat1 t/m 391794BH t/m 1794BJOosterend39
Bijenkorfweg1 t/m 511794AE t/m 1794AGOosterend43
Blazerstraat1 t/m 61794APOosterend6
Botterstraat1 t/m 471794ACOosterend25
Cor Bremerstraat4 t/m 331794AXOosterend22
Jacob Daalderstraat1 t/m 301794ADOosterend27
Kerkplein2 t/m 61794ANOosterend7
Kerkstraat1 t/m 191794AMOosterend15
Koetebuurt1 t/m 301794BN t/m 1794BPOosterend24
Koningsweg4 t/m 1101794HN t/m 1794HSOosterend55
Kotterstraat2 t/m 291794BD t/m 1794BEOosterend28
Mulderstraat1 t/m 371794AA t/m 1794ABOosterend34
Nesweg21794GDOosterend2
Oesterstraat1 t/m 271794AROosterend20
Oosterenderweg521794GBOosterend2
Oosterweg4 t/m 91794GK t/m 1794GLOosterend6
Oostkaap11794GHOosterend1
Oranjestraat1 t/m 311794BB t/m 1794BCOosterend38
Peperstraat1 t/m 571794AH t/m 1794ALOosterend64
Robbepad6 t/m 191794AWOosterend10
Schoolstraat1 t/m 291794ASOosterend23
Slotskolk2 t/m 941794BGOosterend58
Verlorenkost1 t/m 141794BAOosterend18
Vliestraat1 t/m 281794AT t/m 1794AVOosterend29
Wierstraat1 t/m 31794BROosterend3
Wulkpad1 t/m 71794BKOosterend6
Zevenhuizen1 t/m 491794GJOosterend19
’t Hof1 t/m 201794AZOosterend11

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 29 openbare ruimtes en 687 adressen in de buurt Oosterend. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Texel
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Oosterend. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Oosterend ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1794655
GehuchtZevenhuizen16
WoonkernOosterend617
WoonplaatsOosterend687
WijkHet Oude Land en duingebied687
GemeenteTexel687
ProvincieNoord-Holland687
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier687
LandNederland687

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Oosterend ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Oosterend dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Oosterend ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Oosterend en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Oosterend met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Oosterend voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal145Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij20Aantal2025
B-F Nijverheid en energie30Aantal2025
G+I Handel en horeca25Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening30Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij14%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie21%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,45%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,45%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg10%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Oosterend, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners935Aantal2026
Mannen480Aantal2026
Vrouwen455Aantal2026
0 tot 15 jaar160Aantal2026
15 tot 25 jaar75Aantal2026
25 tot 45 jaar220Aantal2026
45 tot 65 jaar245Aantal2026
65 jaar of ouder230Aantal2026
Ongehuwd400Aantal2026
Gehuwd405Aantal2026
Gescheiden85Aantal2026
Verweduwd40Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,1%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar24%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder25%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd44%Percentage2026
% Gescheiden9,1%Percentage2026
% Verweduwd4,3%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO80Aantal2025
Leerlingen VO40Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau130Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau400Aantal2024
Hoger opleidingsniveau170Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau19%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau57%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau24%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura20Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,3%Percentage2024
Wmo cliënten50Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners51Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid926Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.530Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning920Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom41%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.020Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.140Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.350Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning970Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.060Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.130Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning770Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel141Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel250Aantal2026
Adressen met definitief energielabel288Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++20Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A54Aantal2026
Energielabels B55Aantal2026
Energielabels C121Aantal2026
Energielabels D81Aantal2026
Energielabels E25Aantal2026
Energielabels F55Aantal2026
Energielabels G122Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Oosterend. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken12%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2024
Wekelijks sporten52%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk56%Percentage2024
Lopen naar school of werk20%Percentage2024
Fietsen naar school of werk39%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Oosterend. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam43%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving93%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten78%Percentage2024
Vrijwilligerswerk42%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Oosterend. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht60%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid28%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Oosterend. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens440Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens155Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens285Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen145Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen140Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens65%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen32%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking520Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers72%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie52%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie21%Percentage2024
% Zelfstandigen28%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners847Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€32.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€27.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen44%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen13%Percentage2024
% Personen in armoede1,9%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€36.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen35%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€305.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW200Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Oosterend. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland830Aantal2026
Herkomst buiten Nederland110Aantal2026
Herkomst Europa50Aantal2026
Herkomst buiten Europa60Aantal2026
% Herkomst Nederland88%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Herkomst Europa5,3%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa6,4%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland830Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland50Aantal2026
Geboren in Nederland880Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland65Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland88%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,19%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,19%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,72%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,9%Percentage2026
Autochtoon845Aantal2022
Westers60Aantal2022
Niet-westers35Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers30Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Oosterend. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven7Aantal2025
Diefstal1Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Oosterend, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,9Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Café afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km32Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km40Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand6,8Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand6,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand60Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand61Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand20Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km0,9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand60Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7,9Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km9Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Oosterend. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04480002Code2026
RegionaamOosterendNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04480002Code2026
Oppervlakte totaal101Aantal hectaren2026
Oppervlakte land101Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid209Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal679Aantal2026
Adressen met postcode646Aantal2026
Adressen met woonfunctie482Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie14Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie40Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie6Aantal2026
Adressen met logiesfunctie105Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie9Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie33Aantal2026
Verblijfsobjecten679Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres615Aantal2026
Adressen met pand672Aantal2026
Percelen met adres558Aantal2026
Adressen met perceel679Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom609Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom70Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom465Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom17Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 170014Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190089Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192555Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195060Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970159Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980104Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199046Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200020Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201034Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202039Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later52Aantal2026
Postcodegebied1794AA-1794HSNaam2026
Meest voorkomende postcode1794Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Oosterend.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Oosterend zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal525Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine435Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof90Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,24Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte520Aantal2025
Motorfietsen30Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Oosterend. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad432Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners460Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen18Aantal2025
Niet-woningvoorraad198Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen2Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€396.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen393Aantal2025
Meergezinswoningen39Aantal2025
Koopwoningen341Aantal2025
Huurwoningen91Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties60Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders31Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond415Aantal2025
Onbewoond17Aantal2025
% Koopwoningen79%Percentage2025
% Huurwoningen21%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties14%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen91%Percentage2025
% Meergezinswoningen9%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen34Aantal2026
Tussenwoningen100Aantal2026
Hoekwoningen56Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen132Aantal2026
Vrijstaande woningen160Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen7%Percentage2026
% Tussenwoningen21%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen27%Percentage2026
% Vrijstaande woningen33%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945171Aantal2026
Woningen 1945 tot 196556Aantal2026
Woningen 1965 tot 197568Aantal2026
Woningen 1975 tot 198538Aantal2026
Woningen 1985 tot 199533Aantal2026
Woningen 1995 tot 200528Aantal2026
Woningen 2005 tot 20159Aantal2026
Woningen 2015 tot 202526Aantal2026
Woningen 2025 en later46Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend7Aantal2026
% Woningen voor 194535%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197514%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19957%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later10%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Oosterend komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Texel. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Oosterend: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Huisartsenpraktijk afstand6,41,15,31,084,93
2Apotheek afstand7,51,36,21,294,8
3Café afstand7,21,55,71,324,31
4% Woningen 2025 en later10%2,0%8%2,87%2,79
5Voortgezet onderwijs afstand7,92,55,42,352,3

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Texel.

RegioSoort regioHuisartsenpraktijk afstandApotheek afstandCafé afstand% Woningen 2025 en laterVoortgezet onderwijs afstand
OosterendBuurt6,47,57,210%7,9
NederlandLand1,11,31,52,0%2,5
TexelGemeente2,73,82,86%4,1
Den BurgBuurt0,80,90,95%1,2
De KoogBuurt5,66,70,56%6,8

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Texel.

Top 5 kenmerken buurt Oosterend:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Oosterend. Op deze onderwerpen verschilt buurt Oosterend relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Oosterend, Nederland, de gemeente en de andere wijken en/of buurten binnen de gemeente. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Oosterend met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Oosterend, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Oosterend staan in de uitgebreide download voor Texel.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Oosterend.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Texel.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Texel. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Oosterend met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron