Statistieken buurt Spoorwijk

Statistieken buurt Spoorwijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Spoorwijk in de gemeente Den Haag Vlag van de gemeente Den Haag. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Spoorwijk in de gemeente Den Haag Vlag van de gemeente Den Haag. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Spoorwijk.Bekijk kaart
Buurt Spoorwijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Spoorwijk.

Kerncijfers van de buurt Spoorwijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Spoorwijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Spoorwijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.662Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.621Kadaster2026
Panden met adres1.076Kadaster2026
Percelen met adres626Kadaster2026
Woningvoorraad1.621CBS2025
Huishoudens1.600CBS2026
Inwoners3.795CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Spoorwijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Spoorwijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Spoorwijk
Kaart van de omgeving van de buurt Spoorwijk.
Afbeelding van de buurt Spoorwijk op de kaart.

Kaart van de Laakkwartier en Spoorwijk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Laakhaven-Oost, 2: Noordpolderbuurt, 3: Laakhaven-West, 4: Laakkwartier-Oost, 5: Laakkwartier-West, 6: Spoorwijk.

Bekijk de statistieken voor alle 160 gebieden binnen de gemeente Den Haag via de overzichtspagina van de gebieden in de Den Haag.

Overzicht gebieden Meer Den Haag
Over de buurt Spoorwijk

De buurt Spoorwijk ligt binnen de Laakkwartier en Spoorwijk in de gemeente Den Haag. De meest voorkomende postcode in de buurt Spoorwijk is postcode 2524.

Er zijn 1.665 adressen en 1.621 woningen in de buurt Spoorwijk in de gemeente Den Haag. 66% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €282.000. Er wonen 3.795 inwoners in de buurt Spoorwijk, waarvan de grootste groep (29%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Spoorwijk telt 1.600 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 1.275 personenauto’s en 595 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Spoorwijk.

Buurt Spoorwijk heeft een oppervlakte van 33 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 4.617 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Spoorwijk.

Wonen in de buurt Spoorwijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Spoorwijk.

Kenmerken van de 1.621 woningen in de buurt Spoorwijk
Er zijn 1.621 woningen in de buurt Spoorwijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Den Haag in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Spoorwijk was €286.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Spoorwijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Spoorwijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Spoorwijk% verschil
2025€282.000-1,4%
2024€286.0001,78%
2023€281.00017%
2022€240.00010%
2021€218.0008,5%
2020€201.00018%
2019€170.00011%
2018€153.0005,5%
2017€145.0000,69%
2016€144.000-0,69%
2015€145.000-0,68%
2014€146.000-4,58%
2013€153.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Spoorwijk is met €129.000 toegenomen van €153.000 in 2013 tot €282.000 in 2025 (dat is een groei van 84%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €10.750 (5,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Den Haag.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Spoorwijk met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Den Haag.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Spoorwijk is €282.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 11% en er zijn 1.621 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Den Haag (geel), Laakkwartier en Spoorwijk (oranje) en 5 buurten (blauw). De buurt Spoorwijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Spoorwijk: er zijn 765 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Spoorwijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Spoorwijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Spoorwijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Den Haag.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Spoorwijk telt 3.795 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Spoorwijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Spoorwijk:

JaarAantal inwoners de buurt Spoorwijk% verschil
20263.795-0,65%
20253.820-6,7%
20244.095-5,6%
20234.340-0,46%
20224.3600,35%
20214.345-1,47%
20204.4101,38%
20194.3500,23%
20184.3401,28%
20174.2850,71%
20164.2551,43%
20154.1951,21%
20144.145-0,24%
20134.155geen data

Het aantal inwoners in de buurt Spoorwijk is met 360 personen afgenomen van 4.155 personen in 2013 tot 3.795 personen in 2026 (dat is een daling van 8,7%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -28 personen (-0,66%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Den Haag.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Spoorwijk:

In 2013 telde de buurt Spoorwijk 4.155 inwoners. In 2020 is het aantal gestegen tot 4.410 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 255 (6,1%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 60 (1,38%). Het aantal van 4.410 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 3.795 personen. Dit is een daling van 615 (-14%) ten opzichte van 2020, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -25 (-0,65%). Het aantal van 3.795 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Spoorwijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Spoorwijk is 45 tot 65 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Den Haag.

Burgerlijke staat in de buurt Spoorwijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Spoorwijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.600 huishoudens in de buurt Spoorwijk. Er waren 615 eenpersoonshuishoudens en 985 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Spoorwijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Spoorwijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Spoorwijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Spoorwijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20266504952.645
20256654902.665
20248255202.750
20238755202.945
202288000
20219155152.915
20209255232.962
20199355122.903
20189455092.886
20179604992.826
20169654942.796
20159954802.720
20149954732.677
20139974742.684

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Spoorwijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 17%, herkomst uit Europese landen: 13% en herkomst uit landen buiten Europa: 70% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 24%, herkomst uit Europa: 11% en herkomst van buiten Europa: 65%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Spoorwijk is 51% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Spoorwijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Spoorwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Spoorwijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Den Haag als geheel 438 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Den Haag.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Spoorwijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Spoorwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Spoorwijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Den Haag als geheel 319 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Den Haag.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Spoorwijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Spoorwijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Spoorwijk
Buurt SpoorwijkLaakkwartier en SpoorwijkGemeente Den Haag
Aantal kinderopvanglocaties751755
Aantal kindplaatsen1021.05323.209
Aantal vestigingen basisonderwijs112166
Aantal leerlingen basisonderwijs1542.90346.396
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0258
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs054329.768
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0227
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs01.89414.597
Aantal opleidingen hoger onderwijs0080
Aantal studenten hoger onderwijs0033.896

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Spoorwijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Spoorwijk is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Den Haag0,50,50,61,01,11,5
Laakkwartier en Spoorwijk0,40,50,50,80,81,9
Buurt Laakhaven-Oost0,60,80,61,21,22,0
Buurt Laakhaven-West0,70,80,71,01,01,3
Buurt Spoorwijk0,30,30,40,90,91,8
Buurt Laakkwartier-West0,30,40,40,60,61,9
Buurt Laakkwartier-Oost0,40,40,40,80,82,0
Noordpolderbuurt0,30,40,30,60,62,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Spoorwijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Den Haag (geel), Laakkwartier en Spoorwijk (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Spoorwijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Spoorwijk
In 2025 woonden er 970 leerlingen en studenten in de buurt Spoorwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Spoorwijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Spoorwijk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Spoorwijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Spoorwijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Spoorwijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Spoorwijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (595 totaal)
In de buurt Spoorwijk zijn in totaal 595 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 595 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 600 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Spoorwijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Spoorwijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Spoorwijk is €25.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Spoorwijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Spoorwijk is €25.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €32.300. Buurt Spoorwijk telt 3.100 inkomensontvangers op 3.795 inwoners totaal.

15% van de huishoudens in de buurt Spoorwijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Den Haag
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Laakkwartier en Spoorwijk (buurt Spoorwijk is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Laakkwartier en Spoorwijk is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
60% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Spoorwijk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Spoorwijk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
73% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de buurt Spoorwijk drinkt geen of maximaal één glas alcohol per dag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Spoorwijk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Spoorwijk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Spoorwijk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Spoorwijk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Spoorwijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Spoorwijk.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Spoorwijk
Er zijn 37 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Spoorwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Spoorwijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 37 elektrische auto’s in de buurt Spoorwijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Spoorwijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Spoorwijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.329 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Spoorwijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Spoorwijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.789 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Spoorwijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.221 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Spoorwijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Spoorwijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 43 verkeersongevallen in de buurt Spoorwijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Spoorwijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Spoorwijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal43
Materiële schade20
Letselschade23
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Spoorwijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Spoorwijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Spoorwijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 209 misdrijven in de buurt Spoorwijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Spoorwijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Spoorwijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 3.651 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 36 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Spoorwijk 209 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Spoorwijk in 2025 zijn Ongevallen (weg) (40 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (29 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Spoorwijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 15 misdrijven in de buurt Spoorwijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Spoorwijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Spoorwijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Den Haag.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 18 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Spoorwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Spoorwijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Spoorwijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Spoorwijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Spoorwijk.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Stichting Schets in Den Haag
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Stichting Schets in Den Haag bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 14 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 18 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Spoorwijk stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Stichting Schets in Den Haag is uitgebracht. Stembureau Stichting Schets in Den Haag was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Spoorwijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 525 stembureaus in de gemeente Den Haag en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Den Haag. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Den Haag.

Stembureaus Den Haag
Adressen en leefomgeving in de buurt Spoorwijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Spoorwijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Spoorwijk telt in totaal 1.665 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Spoorwijk liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Den Haag
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Spoorwijk zijn er 1.621 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Spoorwijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 422 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de buurt Spoorwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Spoorwijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Spoorwijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Spoorwijk voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Spoorwijk
Bevolking53911.500
Adressen2.0934.617
Autos2753.864

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Spoorwijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Spoorwijk is 0,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Spoorwijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Spoorwijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,3
Supermarkt0,6
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs0,9
Bibliotheek1,7
Treinstation0,4
Sportterrein0,5
Bioscoop3,5
Museum2,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Spoorwijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Spoorwijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Spoorwijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4602.480
Tussenwoning4402.850
Hoekwoning5003.040
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning1.1602.860
Koopwoning2803.250
Huurwoning5502.400

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Spoorwijk zijn A (550 adressen) en C (234 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Spoorwijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Spoorwijk: 550 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Den Haag bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Spoorwijk
Tabel met 1.792 adressen in de buurt Spoorwijk.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Spoorwijk. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Den Haag.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Alberdingk Thijmplein3 t/m 562524HS t/m 2524HVDen Haag47
Alberdingk Thijmstraat2 t/m 1822524HA t/m 2524HRDen Haag115
Amazonestraat1 t/m 732524LA t/m 2524LHDen Haag71
Bartje Blomhof1 t/m 142524JMDen Haag14
Beetsstraat1 t/m 3552524PH t/m 2524RHDen Haag202
Busken Huëtstraat1 t/m 932524TR t/m 2524TVDen Haag55
Camera Obscurastraat224 t/m 2772524TE t/m 2524TPDen Haag44
Goeverneurplein8 t/m 132523EBDen Haag6
Grietje van Burenhof1 t/m 142524JEDen Haag14
Hasebroekstraat1 t/m 1232524JK t/m 2524JWDen Haag105
Henriëtte Keggehof1 t/m 142524RZDen Haag14
Hildebrandstraat14 t/m 3382524VJ t/m 2524VSDen Haag305
Huis te Landelaan--Den Haag0
Jonathanstraat1 t/m 1192524JA t/m 2524JDDen Haag89
Kneppelhoutstraat2 t/m 182524ET t/m 2524EVDen Haag16
Lidewijdestraat1 t/m 232524XL t/m 2524XMDen Haag20
Max Havelaarstraat1 t/m 792524PA t/m 2524PGDen Haag62
Mevrouw Dorbeenhof1 t/m 142524RVDen Haag14
Multatulihof1 t/m 382524KADen Haag3
Multatulistraat28 t/m 1622524KC t/m 2524KPDen Haag102
Oltmansstraat1 t/m 972524LT t/m 2524NGDen Haag150
Potgieterstraat1 t/m 532524HW t/m 2524HZDen Haag41
Robertus Nurkshof1 t/m 142524RWDen Haag14
Rudolf van Brammenstraat1 t/m 222524HDDen Haag17
Schaapherderstraat1 t/m 362524LK t/m 2524LLDen Haag36
Schimmelweg150 t/m 5052524VX t/m 2524XKDen Haag86
Stastokstraat1 t/m 702524EM t/m 2524ESDen Haag63
Van Koetsveldstraat1 t/m 532523ED t/m 2523EEDen Haag28
Van Nagelhof1 t/m 142524HMDen Haag14
Van der Hoogenhof1 t/m 142524RXDen Haag14
Vosmaerstraat1 t/m 542524SK t/m 2524SRDen Haag30
Waldorpstraat6012521CKDen Haag1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 32 openbare ruimtes en 1.792 adressen in de buurt Spoorwijk. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Den Haag
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Spoorwijk. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Spoorwijk ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek25211
Postcode numeriek252334
Postcode numeriek25241740
WoonkernDen Haag1792
WoonplaatsDen Haag1793
WijkLaakkwartier en Spoorwijk1793
GemeenteDen Haag1793
StadsdeelLaak1792
ProvincieZuid-Holland1793
WaterschapHoogheemraadschap van Delfland1793
LandNederland1793

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Spoorwijk ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Spoorwijk dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Spoorwijk ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Spoorwijk en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Spoorwijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Spoorwijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal595Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij45Aantal2025
B-F Nijverheid en energie230Aantal2025
G+I Handel en horeca45Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie35Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening100Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg115Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij7,5%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie38%Percentage2025
% G+I Handel en horeca7,5%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,8%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,83%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening17%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten4,17%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Spoorwijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.795Aantal2026
Mannen1.930Aantal2026
Vrouwen1.860Aantal2026
0 tot 15 jaar660Aantal2026
15 tot 25 jaar575Aantal2026
25 tot 45 jaar1.060Aantal2026
45 tot 65 jaar1.085Aantal2026
65 jaar of ouder415Aantal2026
Ongehuwd2.195Aantal2026
Gehuwd1.170Aantal2026
Gescheiden335Aantal2026
Verweduwd90Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar15%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar28%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder11%Percentage2026
% Ongehuwd58%Percentage2026
% Gehuwd31%Percentage2026
% Gescheiden8,8%Percentage2026
% Verweduwd2,37%Percentage2026
Geboorten45Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO390Aantal2025
Leerlingen VO230Aantal2025
Studenten MBO160Aantal2025
Studenten HBO120Aantal2025
Studenten WO70Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.240Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.300Aantal2024
Hoger opleidingsniveau510Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau41%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau43%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau17%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura155Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten285Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners70Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid11.500Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.680Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning200Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom10%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd16%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.480Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.860Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.400Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning450Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming31%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen46%Percentage2024
% Aardgaswoningen52%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement460Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning440Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning500Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.160Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning550Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel39Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel381Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.245Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++20Aantal2026
Energielabels A+81Aantal2026
Energielabels A550Aantal2026
Energielabels B109Aantal2026
Energielabels C234Aantal2026
Energielabels D144Aantal2026
Energielabels E172Aantal2026
Energielabels F145Aantal2026
Energielabels G168Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Spoorwijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak24%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn70%Percentage2024
Drinken51%Percentage2024
Zwaar drinken5%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht58%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)22%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn44%Percentage2024
Wekelijks sporten45%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk61%Percentage2024
Lopen naar school of werk40%Percentage2024
Fietsen naar school of werk30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Spoorwijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam62%Percentage2024
Ernstig eenzaam23%Percentage2024
Emotioneel eenzaam41%Percentage2024
Sociaal eenzaam46%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven82%Percentage2024
Moeite met rondkomen30%Percentage2024
Krijgt steun van anderen86%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning80%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving71%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving62%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen44%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten46%Percentage2024
Vrijwilligerswerk14%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Spoorwijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid60%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid7%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen32%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt33%Percentage2024
Lage veerkracht26%Percentage2024
Hoge veerkracht44%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie20%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken30%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen30%Percentage2020
Beperking in horen8%Percentage2020
Beperking in zien16%Percentage2020
Beperking in bewegen20%Percentage2020
Broze gezondheid45%Percentage2024
Broze metale gezondheid48%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid48%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein41%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Spoorwijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.600Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens615Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens985Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen280Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen705Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens62%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen18%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen44%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.020Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie64%Percentage2024
% Werknemers77%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie45%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie33%Percentage2024
% Zelfstandigen23%Percentage2024
Inkomensontvangers3.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners757Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€32.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€25.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen50%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen11%Percentage2024
% Personen in armoede7,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens15%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€30.300euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen52%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen7,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum15%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum22%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum26%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€5.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand210Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO270Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW320Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW8%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Spoorwijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland650Aantal2026
Herkomst buiten Nederland3.140Aantal2026
Herkomst Europa495Aantal2026
Herkomst buiten Europa2.645Aantal2026
% Herkomst Nederland17%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland83%Percentage2026
% Herkomst Europa13%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa70%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland650Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa100Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.190Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.290Aantal2026
Geboren in Nederland1.940Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa400Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.460Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.860Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland17%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,64%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland34%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa31%Percentage2026
% Geboren in Nederland51%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa39%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland49%Percentage2026
Autochtoon880Aantal2022
Westers590Aantal2022
Niet-westers2.890Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba175Aantal2022
Marokko560Aantal2022
Suriname925Aantal2022
Turkije640Aantal2022
Overig niet-westers585Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Spoorwijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven209Aantal2025
Diefstal70Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven25Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting16Aantal2025
Verkeersovertredingen57Aantal2025
Vernieling20Aantal2025
Overige misdrijven20Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners55Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners15Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Spoorwijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km69Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km42Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km103Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km19Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km282Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km648Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km9,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km24Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km45Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km7,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km114Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km286Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km6,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km138Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km506Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km8,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km161Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km658Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km51Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km118Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km161Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km7,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km88Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km232Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km49Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km125Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km43Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km90Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km25Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km76Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km12Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km59Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km40Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km24Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km37Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km52Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km54Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Spoorwijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05183823Code2026
RegionaamSpoorwijkNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode05183823Code2026
Oppervlakte totaal33Aantal hectaren2026
Oppervlakte land33Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid4.617Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.665Aantal2026
Adressen met postcode1.662Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.621Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie6Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie3Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie27Aantal2026
Verblijfsobjecten1.665Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.076Aantal2026
Adressen met pand1.665Aantal2026
Percelen met adres626Aantal2026
Adressen met perceel1.665Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.665Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.621Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925448Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950338Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19702Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000105Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010758Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202011Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later3Aantal2026
Postcodegebied2521CK-2524XMNaam2026
Meest voorkomende postcode2524Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode98%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Spoorwijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal43Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade20Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade23Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Spoorwijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.275Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.010Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof265Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,78Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.864Aantal2025
Motorfietsen90Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Spoorwijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.621Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners424Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad43Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€282.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen859Aantal2025
Meergezinswoningen762Aantal2025
Koopwoningen551Aantal2025
Huurwoningen1.070Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties908Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders162Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.378Aantal2025
Onbewoond243Aantal2025
% Koopwoningen34%Percentage2025
% Huurwoningen66%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties56%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen53%Percentage2025
% Meergezinswoningen47%Percentage2025
% Bewoond85%Percentage2025
% Onbewoond15%Percentage2025
Appartementen765Aantal2026
Tussenwoningen673Aantal2026
Hoekwoningen176Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen3Aantal2026
Vrijstaande woningen4Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen47%Percentage2026
% Tussenwoningen42%Percentage2026
% Hoekwoningen11%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945761Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005372Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015478Aantal2026
Woningen 2015 tot 202510Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194547%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200523%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201529%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Spoorwijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Den Haag. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Spoorwijk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa31%8,5%23%4,34%5,3
2% Herkomst buiten Europa70%19%50%10%4,89
3% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa39%11%27%6,5%4,24
4% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland34%12%22%5,3%4,22
5Bevolkingsdichtheid11.50053910.9612.8413,86

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Haag.

RegioSoort regio% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Herkomst buiten Europa% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa% Geboren in Nederland met herkomst buiten NederlandBevolkingsdichtheid
SpoorwijkBuurt31%70%39%34%11.500
NederlandLand8,5%19%11%12%539
Den HaagGemeente18%43%25%22%6.863
Laakhaven-OostBuurt23%65%42%25%17.914
Laakhaven-WestBuurt30%71%41%32%13.098

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Haag.

Top 5 kenmerken buurt Spoorwijk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Spoorwijk. Op deze onderwerpen verschilt buurt Spoorwijk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Spoorwijk, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Spoorwijk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Spoorwijk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Spoorwijk staan in de uitgebreide download voor Den Haag.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Spoorwijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Den Haag.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Den Haag. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Spoorwijk met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron