Statistieken buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Statistieken buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan in de gemeente Diemen Vlag van de gemeente Diemen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan in de gemeente Diemen Vlag van de gemeente Diemen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.Bekijk kaart
Buurt Studentenflats Rode Kruislaan in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Kerncijfers van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode323Kadaster2026
Adressen met woonfunctie317Kadaster2026
Panden met adres8Kadaster2026
Percelen met adres1Kadaster2026
Woningvoorraad317CBS2025
Huishoudens905CBS2026
Inwoners980CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan
Kaart van de omgeving van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.
Afbeelding van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan op de kaart.

Kaart van de wijk Diemen Centrum met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Spoorzicht, 2: Ruimzicht West, 3: Buitenlust, 4: Ruimzicht Oost, 5: Studentenflats Rode Kruislaan, 6: Spoordriehoek, 7: Centrum West, 8: Centrum Oost.

Bekijk de statistieken voor alle 47 gebieden binnen de gemeente Diemen via de overzichtspagina van de gebieden in de Diemen.

Overzicht gebieden Meer Diemen
Over de buurt Studentenflats Rode Kruislaan

De buurt Studentenflats Rode Kruislaan ligt binnen de wijk Diemen Centrum in de gemeente Diemen. De meest voorkomende postcode in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is postcode 1111.

Er zijn 328 adressen en 317 woningen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan in de gemeente Diemen. 100% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €292.000. Er wonen 980 inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De meeste inwoners (71%) zijn tussen de 15 en 25 jaar oud. Buurt Studentenflats Rode Kruislaan telt 905 huishoudens van gemiddeld 1,1 personen. Verder zijn er 55 personenauto’s en 95 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Buurt Studentenflats Rode Kruislaan heeft een oppervlakte van 2 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.484 adressen per km2.

Meer over de buurt Studentenflats Rode Kruislaan:

De gegevens van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Wonen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Kenmerken van de 317 woningen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan
Er zijn 317 woningen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Diemen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan was €292.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Studentenflats Rode Kruislaan% verschil
2025€292.0007%
2024€273.000-0,73%
2023€275.00018%
2022€234.0005,4%
2021€222.0008,8%
2020€204.00013%
2019€181.0007,9%
2018€167.70215%
2017€145.7025,5%
2016€138.1101,92%
2015€135.505-0,73%
2014€136.505-8%
2013€148.307geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is met €143.693 toegenomen van €148.307 in 2013 tot €292.000 in 2025 (dat is een stijging van 97%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.974 (6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Diemen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is €292.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 1% en er zijn 317 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Diemen (geel), 8 wijken (oranje) en 31 buurten (blauw). De buurt Studentenflats Rode Kruislaan wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan: er zijn 316 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Diemen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Studentenflats Rode Kruislaan telt 980 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan:

JaarAantal inwoners de buurt Studentenflats Rode Kruislaan% verschil
20269802,62%
2025955-11%
20241.0751,9%
20231.0556%
20229953,11%
2021965-3,02%
2020995-3,86%
20191.035-0,19%
20181.0375,8%
2017980-2,68%
20161.007-5,6%
20151.0671,62%
20141.050-1,04%
20131.061geen data

Het aantal inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is met 81 personen afgenomen van 1.061 personen in 2013 tot 980 personen in 2026 (dat is een daling van 7,6%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -6 personen (-0,5%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Diemen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan:

In 2013 telde de buurt Studentenflats Rode Kruislaan 1.061 inwoners. In 2024 is het aantal gestegen tot 1.075 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 14 (1,32%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 20 (1,9%). Het aantal van 1.075 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2025 is het aantal gedaald tot 955 personen. Dit is een daling van 120 (-11%) ten opzichte van 2024. Het aantal van 955 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 980 inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is 15 tot 25 jaar, met 71% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Diemen.

Burgerlijke staat in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 905 huishoudens in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Er waren 855 eenpersoonshuishoudens en 50 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026380275320
2025385225345
2024385280415
2023375225455
202239500
2021410184371
2020425189381
2019415205415
2018412207418
2017416187379
2016424194391
2015427213430
2014421209421
2013428210425

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 39%, herkomst uit Europese landen: 28% en herkomst uit landen buiten Europa: 33% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 40%, herkomst uit Europa: 20% en herkomst van buiten Europa: 40%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is 49% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Diemen als geheel 41 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Diemen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Diemen als geheel 21 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Diemen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan
Buurt Studentenflats Rode KruislaanGemeente DiemenGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties2351.096
Aantal kindplaatsen1421.45937.826
Aantal vestigingen basisonderwijs07242
Aantal leerlingen basisonderwijs02.42363.775
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0191
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0046.608
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0140
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs052725.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00456
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Diemen0,50,50,72,92,93,1
Wijk Diemen Centrum0,30,30,43,03,03,4
Buurt Centrum West0,30,40,42,42,43,0
Buurt Ruimzicht West0,40,40,42,92,93,5
Buurt Spoorzicht0,60,60,63,73,74,0
Buurt Buitenlust0,60,60,63,63,64,0
Buurt Ruimzicht Oost0,30,30,33,33,33,6
Buurt Centrum Oost0,30,20,42,92,93,1
Buurt Studentenflats Rode Kruislaan0,20,20,43,63,63,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Diemen (geel), wijk Diemen Centrum (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Studentenflats Rode Kruislaan wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan
In 2025 woonden er 660 leerlingen en studenten in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Diemen.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Diemen weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (95 totaal)
In de buurt Studentenflats Rode Kruislaan zijn in totaal 95 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 95 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 100 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is €12.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is €12.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €13.800. Buurt Studentenflats Rode Kruislaan telt 800 inkomensontvangers op 980 inwoners totaal.

11% van de huishoudens in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Diemen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Diemen: buurt Studentenflats Rode Kruislaan is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan
Er zijn 16 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 16 elektrische auto’s in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 222 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 316 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 233 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Studentenflats Rode Kruislaan vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 19 misdrijven in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Studentenflats Rode Kruislaan zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 369 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan 19 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (6 delicten) en Diefstal van motorvoertuigen (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Diemen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 17 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Sporthal Diemen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Sporthal Diemen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Sporthal Diemen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Sporthal Diemen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Stembureau Sporthal Diemen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 25 stembureaus in de gemeente Diemen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Diemen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Diemen.

Stembureaus Diemen
Adressen en leefomgeving in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Studentenflats Rode Kruislaan telt in totaal 328 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Studentenflats Rode Kruislaan liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Diemen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Studentenflats Rode Kruislaan zijn er 317 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 4 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Studentenflats Rode Kruislaan voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Studentenflats Rode Kruislaan voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Studentenflats Rode Kruislaan
Bevolking53949.000
Adressen2.0932.484
Autos2752.750

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt1,1
Restaurant0,7
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs3,6
Bibliotheek0,8
Treinstation1,1
Sportterrein0,4
Bioscoop6,2
Museum3,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement02.350
Tussenwoning1.4002.730
Hoekwoning1.7602.770
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning1.1202.290
Huurwoning6602.350

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan zijn C (153 adressen) en B (152 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan: 153 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Diemen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan
Tabel met openbare ruimtes in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Diemen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Rode Kruislaan1101 t/m 15361111XA t/m 1111XEDiemen328

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 1 openbare ruimtes en 328 adressen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Diemen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Studentenflats Rode Kruislaan ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1111323
WoonkernDiemen328
WoonplaatsDiemen328
WijkDiemen Centrum328
GemeenteDiemen328
ProvincieNoord-Holland328
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht328
LandNederland328

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Studentenflats Rode Kruislaan ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Studentenflats Rode Kruislaan dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Studentenflats Rode Kruislaan ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Studentenflats Rode Kruislaan met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal95Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening30Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie5%Percentage2025
% G+I Handel en horeca20%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie15%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening30%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners980Aantal2026
Mannen420Aantal2026
Vrouwen560Aantal2026
0 tot 15 jaar5Aantal2026
15 tot 25 jaar700Aantal2026
25 tot 45 jaar250Aantal2026
45 tot 65 jaar20Aantal2026
65 jaar of ouder5Aantal2026
Ongehuwd975Aantal2026
Gehuwd0Aantal2026
Gescheiden5Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen43%Percentage2026
% Vrouwen57%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,51%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar71%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar2,04%Percentage2026
% 65 jaar of ouder0,51%Percentage2026
% Ongehuwd99%Percentage2026
% Gehuwd0,0%Percentage2026
% Gescheiden0,51%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO100Aantal2025
Studenten WO540Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in natura5Aantal2018
% Jongeren met jeugdzorg8,2%Percentage2018
Wmo cliënten10Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid49.000Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.450Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning0Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom0%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd0%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.350Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.730Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.770Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.350Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.290Gemiddeld in kWh2018
Gemiddeld aardgasverbruik per woning660Gemiddeld per m³2021
% Woningen met stadsverwarming98%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen98%Percentage2024
% Aardgaswoningen2%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.400Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.760Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.120Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning660Gemiddeld per m³2021
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel10Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel4Aantal2026
Adressen met definitief energielabel314Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A1Aantal2026
Energielabels B152Aantal2026
Energielabels C153Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E11Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak25%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn35%Percentage2024
Drinken83%Percentage2024
Zwaar drinken19%Percentage2024
Overmatig drinken10%Percentage2024
Overgewicht30%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)8%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn71%Percentage2024
Wekelijks sporten68%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk86%Percentage2024
Lopen naar school of werk39%Percentage2024
Fietsen naar school of werk64%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam66%Percentage2024
Ernstig eenzaam20%Percentage2024
Emotioneel eenzaam50%Percentage2024
Sociaal eenzaam39%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen34%Percentage2024
Krijgt steun van anderen91%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning78%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving87%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving83%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen32%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten30%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger3%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen23%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid26%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt18%Percentage2024
Lage veerkracht20%Percentage2024
Hoge veerkracht45%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie16%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden19%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken39%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen5%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien2%Percentage2020
Beperking in bewegen2%Percentage2020
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens905Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens855Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens50Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen45Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens94%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens6%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen5%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen1%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking530Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie52%Percentage2024
% Werknemers88%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie13%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie74%Percentage2024
% Zelfstandigen12%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners744Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€13.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€12.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen84%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen1,0%Percentage2024
% Personen in armoede16%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€12.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen97%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen0,1%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen14%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum11%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum14%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum21%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€0euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW10Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW1%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland380Aantal2026
Herkomst buiten Nederland595Aantal2026
Herkomst Europa275Aantal2026
Herkomst buiten Europa320Aantal2026
% Herkomst Nederland39%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland61%Percentage2026
% Herkomst Europa28%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa33%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland385Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa75Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland95Aantal2026
Geboren in Nederland480Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa255Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa245Aantal2026
Geboren buiten Nederland500Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland39%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,05%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland49%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa26%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa25%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland51%Percentage2026
Autochtoon395Aantal2022
Westers330Aantal2022
Niet-westers270Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba35Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname40Aantal2022
Turkije10Aantal2022
Overig niet-westers180Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven19Aantal2025
Diefstal16Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting3Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners20Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km8,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km116Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km93Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km7,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km29Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km131Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km386Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km506Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km61Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km49Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km51Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km35Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km37Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,22Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,22Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand13Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,42Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,62Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,68Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,28Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km41Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km58Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km9,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km44Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km56Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km60Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03840208Code2026
RegionaamStudentenflats Rode KruislaanNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03840208Code2026
Oppervlakte totaal2Aantal hectaren2026
Oppervlakte land2Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.484Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal328Aantal2026
Adressen met postcode323Aantal2026
Adressen met woonfunctie317Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie7Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie5Aantal2026
Verblijfsobjecten328Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres8Aantal2026
Adressen met pand328Aantal2026
Percelen met adres1Aantal2026
Adressen met perceel328Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom328Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom317Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970193Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980134Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1111XA-1111XENaam2026
Meest voorkomende postcode1111Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal55Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine50Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof10Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,06Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.750Aantal2025
Motorfietsen10Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Studentenflats Rode Kruislaan. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad317Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners332Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad11Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€292.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen317Aantal2025
Koopwoningen0Aantal2025
Huurwoningen317Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties317Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond307Aantal2025
Onbewoond10Aantal2025
% Koopwoningen0%Percentage2025
% Huurwoningen100%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties100%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen316Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975253Aantal2026
Woningen 1975 tot 198564Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197580%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198520%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Diemen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Studentenflats Rode Kruislaan: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bevolkingsdichtheid49.00053948.4612.84117
2% 15 tot 25 jaar71%12%59%3,62%16
3% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie74%27%47%5%10
440% personen met laagste inkomen84%40%44%5,1%8,7
5% Aardgasvrije woningen98%11%87%11%8,1

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Diemen.

RegioSoort regioBevolkingsdichtheid% 15 tot 25 jaar% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie40% personen met laagste inkomen% Aardgasvrije woningen
Studentenflats Rode KruislaanBuurt49.00071%74%84%98%
NederlandLand53912%27%40%11%
DiemenGemeente2.80515%31%36%30%
Centrum WestBuurt9.14812%30%36%1%
Ruimzicht WestBuurt7.64311%27%33%14%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Diemen.

Top 5 kenmerken buurt Studentenflats Rode Kruislaan:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Studentenflats Rode Kruislaan. Op deze onderwerpen verschilt buurt Studentenflats Rode Kruislaan relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Studentenflats Rode Kruislaan, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Studentenflats Rode Kruislaan met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Studentenflats Rode Kruislaan, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Studentenflats Rode Kruislaan staan in de uitgebreide download voor Diemen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Studentenflats Rode Kruislaan.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Diemen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Diemen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Studentenflats Rode Kruislaan met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron