Statistieken buurt Wormerveer Zuid

Statistieken buurt Wormerveer Zuid

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Wormerveer Zuid in de gemeente Zaanstad Vlag van de gemeente Zaanstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Wormerveer Zuid in de gemeente Zaanstad Vlag van de gemeente Zaanstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Wormerveer Zuid.Bekijk kaart
Buurt Wormerveer Zuid in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Wormerveer Zuid.

Kerncijfers van de buurt Wormerveer Zuid
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Wormerveer Zuid.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Wormerveer Zuid.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.178Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.008Kadaster2026
Panden met adres1.435Kadaster2026
Percelen met adres1.180Kadaster2026
Woningvoorraad1.910CBS2025
Huishoudens1.940CBS2026
Inwoners3.795CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Wormerveer Zuid en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Wormerveer Zuid.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Wormerveer Zuid
Kaart van de omgeving van de buurt Wormerveer Zuid.
Afbeelding van de buurt Wormerveer Zuid op de kaart.

Kaart van de wijk Wormerveer met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Westknollendam, 2: Industriebuurt, 3: Karnemelksepolder, 4: Wormerveer West, 5: Wormerveer Noord, 6: Wormerveer Centrum, 7: Wormerveer Zuid, 8: Guisveld.

Bekijk de statistieken voor alle 107 gebieden binnen de gemeente Zaanstad via de overzichtspagina van de gebieden in de Zaanstad.

Overzicht gebieden Meer Zaanstad
Over de buurt Wormerveer Zuid

De buurt Wormerveer Zuid ligt binnen de wijk Wormerveer in de gemeente Zaanstad. De meest voorkomende postcode in de buurt Wormerveer Zuid is postcode 1521.

Er zijn 2.205 adressen en 1.910 woningen in de buurt Wormerveer Zuid in de gemeente Zaanstad. 63% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €332.000. Er wonen 3.795 inwoners in de buurt Wormerveer Zuid. De grootste groep inwoners (31%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Wormerveer Zuid telt 1.940 huishoudens van gemiddeld 1,9 personen. Verder zijn er 4.195 personenauto’s en 520 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Wormerveer Zuid.

Buurt Wormerveer Zuid heeft een totale oppervlakte van 69 hectare, waarvan 57 hectare land en 11 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.511 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Wormerveer Zuid.

Wonen in de buurt Wormerveer Zuid

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Wormerveer Zuid.

Kenmerken van de 1.910 woningen in de buurt Wormerveer Zuid
Er zijn 1.910 woningen in de buurt Wormerveer Zuid.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zaanstad in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Wormerveer Zuid was €332.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Wormerveer Zuid.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wormerveer Zuid:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Wormerveer Zuid% verschil
2025€332.0000,61%
2024€330.0004,43%
2023€316.00021%
2022€262.0009,6%
2021€239.0009,6%
2020€218.00012%
2019€194.00013%
2018€171.0008,9%
2017€157.0003,97%
2016€151.0000,67%
2015€150.000-3,85%
2014€156.000-6,6%
2013€167.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Wormerveer Zuid is met €165.000 gegroeid van €167.000 in 2013 tot €332.000 in 2025 (dat is een groei van 99%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €13.750 (6,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zaanstad.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Wormerveer Zuid is €332.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 1.910 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Zaanstad (geel), 8 woonplaatsen (groen), wijk Wormerveer (oranje) en 7 buurten (blauw). De buurt Wormerveer Zuid wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Wormerveer Zuid: er zijn 787 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Wormerveer Zuid.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Wormerveer Zuid

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Wormerveer Zuid, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zaanstad.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Wormerveer Zuid telt 3.795 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wormerveer Zuid. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wormerveer Zuid:

JaarAantal inwoners de buurt Wormerveer Zuid% verschil
20263.795-0,26%
20253.805-0,26%
20243.8151,06%
20233.7752,58%
20223.6800,14%
20213.6750,96%
20203.640-0,14%
20193.645-0,82%
20183.6753,09%
20173.5652,15%
20163.490-0,57%
20153.5101,01%
20143.4751,16%
20133.435geen data

De bevolking van de buurt Wormerveer Zuid is met 360 inwoners gegroeid van 3.435 inwoners in 2013 tot 3.795 inwoners in 2026 (dat is een grote toename van 10%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 28 inwoners (0,78%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zaanstad.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Wormerveer Zuid:

In 2013 waren er 3.435 inwoners in de buurt Wormerveer Zuid. Het aantal van 3.435 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 3.815 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 380 (11%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 40 (1,06%). Het aantal van 3.815 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Wormerveer Zuid 3.795 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Wormerveer Zuid
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Wormerveer Zuid is 25 tot 45 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zaanstad.

Burgerlijke staat in de buurt Wormerveer Zuid
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Wormerveer Zuid naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.940 huishoudens in de buurt Wormerveer Zuid. Er waren 850 eenpersoonshuishoudens en 1.080 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Wormerveer Zuid. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Wormerveer Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Wormerveer Zuid per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wormerveer Zuid:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.615440740
20252.660430715
20242.665430720
20232.680410680
20222.69500
20212.745350580
20202.745337558
20192.795320530
20182.830318527
20172.780295490
20162.805258427
20152.835254421
20142.815248412
20132.817232386

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Wormerveer Zuid als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 69%, herkomst uit Europese landen: 12% en herkomst uit landen buiten Europa: 19% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 82%, herkomst uit Europa: 6,8% en herkomst van buiten Europa: 11%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Wormerveer Zuid is 82% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Wormerveer Zuid: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Wormerveer Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Wormerveer Zuid.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zaanstad als geheel 147 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zaanstad.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Wormerveer Zuid genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Wormerveer Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Wormerveer Zuid.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zaanstad als geheel 132 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zaanstad.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Wormerveer Zuid

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Wormerveer Zuid. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Wormerveer Zuid
Buurt Wormerveer ZuidWijk WormerveerGemeente Zaanstad
Aantal kinderopvanglocaties410216
Aantal kindplaatsen472236.304
Aantal vestigingen basisonderwijs0653
Aantal leerlingen basisonderwijs094213.704
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0013
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs008.687
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs008
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.985

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Wormerveer Zuid. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Wormerveer Zuid is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Zaanstad0,60,60,81,71,92,5
Wijk Wormerveer0,70,70,72,82,82,8
Buurt Wormerveer Zuid0,50,51,02,92,92,9
Buurt Guisveld0,70,50,52,63,22,6
Buurt Wormerveer Centrum0,50,70,52,32,42,3
Buurt Wormerveer Noord0,50,60,62,93,02,9
Buurt Wormerveer West0,50,50,52,42,52,4
Buurt Karnemelksepolder1,51,62,24,24,34,2
Buurt Westknollendam2,62,90,24,24,34,2
Industriebuurt1,71,71,32,83,02,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Wormerveer Zuid in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Zaanstad (geel), wijk Wormerveer (groen) en 7 buurten (blauw). Buurt Wormerveer Zuid wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Wormerveer Zuid
In 2025 woonden er 570 leerlingen en studenten in de buurt Wormerveer Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Wormerveer Zuid, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Wormerveer Zuid.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Wormerveer Zuid.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Wormerveer Zuid. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Wormerveer Zuid

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Wormerveer Zuid, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (520 totaal)
In de buurt Wormerveer Zuid zijn in totaal 520 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 520 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 525 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Wormerveer Zuid (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Wormerveer Zuid voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Wormerveer Zuid is €34.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Wormerveer Zuid.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Wormerveer Zuid is €34.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.600. Buurt Wormerveer Zuid telt 3.100 inkomensontvangers op 3.795 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Wormerveer Zuid heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zaanstad
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Wormerveer (buurt Wormerveer Zuid is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Wormerveer is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Wormerveer Zuid ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Wormerveer Zuid per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
78% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Wormerveer Zuid geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Wormerveer Zuid. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Wormerveer Zuid is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Wormerveer Zuid met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Wormerveer Zuid.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Wormerveer Zuid

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Wormerveer Zuid.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Wormerveer Zuid
Er zijn 238 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Wormerveer Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Wormerveer Zuid op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 238 elektrische auto’s in de buurt Wormerveer Zuid. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Wormerveer Zuid die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Wormerveer Zuid. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.886 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Wormerveer Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Wormerveer Zuid geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 3.097 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Wormerveer Zuid (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.187 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Wormerveer Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Wormerveer Zuid geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 37 verkeersongevallen in de buurt Wormerveer Zuid in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Wormerveer Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Wormerveer Zuid plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal37
Materiële schade18
Letselschade18
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Wormerveer Zuid vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Wormerveer Zuid

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Wormerveer Zuid op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 240 misdrijven in de buurt Wormerveer Zuid geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Wormerveer Zuid, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Wormerveer Zuid zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 3.135 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 40 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Wormerveer Zuid 240 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Wormerveer Zuid in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (55 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (25 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Wormerveer Zuid.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 25 misdrijven in de buurt Wormerveer Zuid geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Wormerveer Zuid per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Wormerveer Zuid over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zaanstad.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 31 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Wormerveer Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Wormerveer Zuid.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Wormerveer Zuid. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Wormerveer Zuid

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Wormerveer Zuid.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Wormerveer Zuid
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Wormerveer Zuid.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Wormerveer Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Wormerveer Zuid.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 119 stembureaus in de gemeente Zaanstad en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zaanstad. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad.

Stembureaus Zaanstad
Adressen en leefomgeving in de buurt Wormerveer Zuid

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Wormerveer Zuid.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Wormerveer Zuid telt in totaal 2.205 adressen, met 2.197 verblijfsobjecten en 8 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in buurt Wormerveer Zuid liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Zaanstad
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Wormerveer Zuid zijn er 2.008 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Wormerveer Zuid.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 480 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de buurt Wormerveer Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Wormerveer Zuid. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Wormerveer Zuid voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Wormerveer Zuid voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Wormerveer Zuid
Bevolking5396.658
Adressen2.0931.511
Autos2757.360

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Wormerveer Zuid ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Wormerveer Zuid is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Wormerveer Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Wormerveer Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,6
Restaurant0,3
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs2,9
Bibliotheek2,4
Treinstation0,8
Sportterrein1,7
Bioscoop6,1
Museum2,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Wormerveer Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Wormerveer Zuid.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Wormerveer Zuid:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6401.870
Tussenwoning8802.200
Hoekwoning9902.470
Twee-onder-één-kap woning1.0902.450
Vrijstaande woning1.3002.930
Koopwoning9902.460
Huurwoning7601.910

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Wormerveer Zuid zijn G (497 adressen) en A (335 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Wormerveer Zuid. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Wormerveer Zuid: 497 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Wormerveer Zuid
Tabel met 2.206 adressen in de buurt Wormerveer Zuid.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Wormerveer Zuid. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zaanstad.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Ampèrestraat1 t/m 781521SW t/m 1521TJWormerveer55
Antillenstraat1 t/m 91521ATWormerveer5
Balistraat8 t/m 91521BPWormerveer2
Bankakade1 t/m 261521BWWormerveer26
Billitonkade1 t/m 401521BL t/m 1521BMWormerveer39
Boeroestraat1 t/m 291521SJ t/m 1521SKWormerveer29
Borneostraat1 t/m 261521BNWormerveer21
Celebesstraat1 t/m 821521BR t/m 1521BVWormerveer84
Curaçaostraat--Wormerveer0
De Mei2 t/m 221521TXWormerveer15
De Zetter2 t/m 801521CT t/m 1521CZWormerveer79
Delistraat1 t/m 711521BG t/m 1521BKWormerveer51
Dubbelebuurt2 t/m 291521DB t/m 1521DCWormerveer92
Edisonstraat1 t/m 261521THWormerveer24
Floresstraat1 t/m 131521BDWormerveer12
Franklinstraat2 t/m 801521SZ t/m 1521TDWormerveer83
Frans Halsstraat1 t/m 371521SN t/m 1521SPWormerveer37
Fröbelstraat1 t/m 391521DDWormerveer34
Goudastraat3 t/m 581521TM t/m 1521TRWormerveer38
Hennepad1 t/m 691521DGWormerveer60
Hogeweg1 t/m 141521AZWormerveer3
Insulindelaan1 t/m 581521BA t/m 1521BCWormerveer40
Jan Steenstraat1 t/m 101521SRWormerveer10
Jan Waalstraat1 t/m 161521TZWormerveer11
Javastraat2 t/m 621521CC t/m 1521CGWormerveer67
Johan Vermeerkade2 t/m 121521SHWormerveer11
Lagedijk3361544BXZaandijk1
Madurastraat1 t/m 61521CBWormerveer6
Ohmstraat1 t/m 221521TKWormerveer22
Oost-Indischekade2 t/m 481521AR t/m 1521ASWormerveer48
Plein 131 t/m 1031521APWormerveer44
Prinses Irene-brigade weg--Wormerveer0
Rembrandtkade1 t/m 201521SMWormerveer20
Riouwstraat1 t/m 941521SB t/m 1521SGWormerveer77
Ruijsdaelkade1 t/m 291521ST t/m 1521SVWormerveer29
Schoolpad2 t/m 351521DEWormerveer12
Seramstraat1 t/m 261521SLWormerveer24
Soendastraat1 t/m 361521AV t/m 1521AWWormerveer36
Stationsstraat3 t/m 131521DTWormerveer4
Sumatrakade1 t/m 91521CAWormerveer8
Surinamestraat1 t/m 21521AEWormerveer2
Timorstraat2 t/m 211521BEWormerveer14
Tuinstraat2 t/m 701521TS t/m 1521TWWormerveer52
Vestaplein1 t/m 1591521ANWormerveer84
Voltastraat1 t/m 441521TLWormerveer28
Wandelweg1 t/m 2181521AA t/m 1521AMWormerveer280
Warmoesstraat1 t/m 1411521CH t/m 1521CNWormerveer156
Wattstraat1 t/m 441521TE t/m 1521TGWormerveer38
Weverstraat4 t/m 601521TA t/m 1521TBWormerveer51
Wilhelminapark--Wormerveer0
Woudtplein--Wormerveer0
Zaanbrug--Wormerveer0
Zaandijkerweg1 t/m 431521AXWormerveer10
Zaanweg1 t/m 771521DH t/m 1521DNWormerveer167
Zuideinde1 t/m 421521DAWormerveer65

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 55 openbare ruimtes en 2.206 adressen in de buurt Wormerveer Zuid. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zaanstad
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Wormerveer Zuid. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Wormerveer Zuid ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek15212133
Postcode numeriek15441
DeelkernWormerveer2197
DeelkernZaandijk1
WoonkernZaanstad2198
WoonplaatsWormerveer2210
WoonplaatsZaandijk1
WijkWormerveer2211
GemeenteZaanstad2211
ProvincieNoord-Holland2211
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier2211
LandNederland2211

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Wormerveer Zuid ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Wormerveer Zuid dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Wormerveer Zuid ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Wormerveer Zuid en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Wormerveer Zuid?
De gemiddelde score voor de buurt Wormerveer Zuid is 7,6.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Wormerveer Zuid, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Wormerveer Zuid die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Wormerveer Zuid hebben gegeven. Deze score is op basis van 2 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Wormerveer Zuid met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Wormerveer Zuid voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal520Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie130Aantal2025
G+I Handel en horeca85Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie45Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening120Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg65Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten70Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie25%Percentage2025
% G+I Handel en horeca16%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed1,9%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten13%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Wormerveer Zuid, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.795Aantal2026
Mannen1.950Aantal2026
Vrouwen1.845Aantal2026
0 tot 15 jaar470Aantal2026
15 tot 25 jaar365Aantal2026
25 tot 45 jaar1.175Aantal2026
45 tot 65 jaar1.020Aantal2026
65 jaar of ouder765Aantal2026
Ongehuwd2.020Aantal2026
Gehuwd1.245Aantal2026
Gescheiden365Aantal2026
Verweduwd165Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,6%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar31%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd53%Percentage2026
% Gehuwd33%Percentage2026
% Gescheiden9,6%Percentage2026
% Verweduwd4,35%Percentage2026
Geboorten40Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes35Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO260Aantal2025
Leerlingen VO140Aantal2025
Studenten MBO80Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO40Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau780Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.340Aantal2024
Hoger opleidingsniveau860Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau29%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura110Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg14%Percentage2024
Wmo cliënten185Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners49Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.658Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.250Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning320Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom20%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd4%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.470Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.930Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning860Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement640Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.300Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning760Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel228Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel619Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.358Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++52Aantal2026
Energielabels A++31Aantal2026
Energielabels A+31Aantal2026
Energielabels A335Aantal2026
Energielabels B178Aantal2026
Energielabels C307Aantal2026
Energielabels D169Aantal2026
Energielabels E190Aantal2026
Energielabels F187Aantal2026
Energielabels G497Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Wormerveer Zuid. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak21%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn41%Percentage2024
Drinken77%Percentage2024
Zwaar drinken11%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht55%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten56%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk49%Percentage2024
Lopen naar school of werk25%Percentage2024
Fietsen naar school of werk33%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Wormerveer Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam48%Percentage2024
Ernstig eenzaam15%Percentage2024
Emotioneel eenzaam31%Percentage2024
Sociaal eenzaam34%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen19%Percentage2024
Krijgt steun van anderen92%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer13%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur11%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning86%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving81%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen42%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten46%Percentage2024
Vrijwilligerswerk20%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Wormerveer Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht16%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie11%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken21%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid37%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid29%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Wormerveer Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.940Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens850Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.090Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen555Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen525Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens44%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens56%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen27%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,9Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.210Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie27%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers3.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners813Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.600Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen34%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede2,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen39%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen13%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum10%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€122.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand70Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO200Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW680Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Wormerveer Zuid. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.615Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.180Aantal2026
Herkomst Europa440Aantal2026
Herkomst buiten Europa740Aantal2026
% Herkomst Nederland69%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland31%Percentage2026
% Herkomst Europa12%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa19%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.620Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa145Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa360Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland505Aantal2026
Geboren in Nederland3.125Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa300Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa380Aantal2026
Geboren buiten Nederland680Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland69%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,82%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa9,5%Percentage2026
% Geboren in Nederland82%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa7,9%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa10%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland18%Percentage2026
Autochtoon2.695Aantal2022
Westers500Aantal2022
Niet-westers485Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba25Aantal2022
Marokko90Aantal2022
Suriname85Aantal2022
Turkije80Aantal2022
Overig niet-westers195Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Wormerveer Zuid. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven240Aantal2025
Diefstal118Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven19Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting19Aantal2025
Verkeersovertredingen38Aantal2025
Vernieling28Aantal2025
Overige misdrijven18Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners63Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Wormerveer Zuid, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km8,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km4,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km75Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km43Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km68Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km17Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km462Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km48Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km42Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km8,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km7,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand9,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km50Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km63Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km54Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Wormerveer Zuid. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04795110Code2026
RegionaamWormerveer ZuidNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04795110Code2026
Oppervlakte totaal69Aantal hectaren2026
Oppervlakte land57Aantal hectaren2026
Oppervlakte water11Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.511Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.205Aantal2026
Adressen met postcode2.178Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.008Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie11Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie57Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie29Aantal2026
Adressen met logiesfunctie4Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie55Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie73Aantal2026
Verblijfsobjecten2.197Aantal2026
Ligplaatsen8Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.435Aantal2026
Adressen met pand2.175Aantal2026
Percelen met adres1.180Aantal2026
Adressen met perceel2.205Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.197Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom8Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.008Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17004Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900156Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925417Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950535Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970318Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980114Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990184Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000162Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201062Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020169Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later54Aantal2026
Postcodegebied1521AA-1544BXNaam2026
Meest voorkomende postcode1521Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Wormerveer Zuid.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal37Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade18Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade18Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Wormerveer Zuid zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal4.195Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine2.630Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.565Aantal2025
Personenauto’s per huishouden2,18Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte7.360Aantal2025
Motorfietsen235Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Wormerveer Zuid. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.910Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners502Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen22Aantal2025
Niet-woningvoorraad182Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€332.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.203Aantal2025
Meergezinswoningen707Aantal2025
Koopwoningen1.203Aantal2025
Huurwoningen707Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties439Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders268Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.814Aantal2025
Onbewoond96Aantal2025
% Koopwoningen63%Percentage2025
% Huurwoningen37%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties23%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders14%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen63%Percentage2025
% Meergezinswoningen37%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen787Aantal2026
Tussenwoningen417Aantal2026
Hoekwoningen260Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen365Aantal2026
Vrijstaande woningen179Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen39%Percentage2026
% Tussenwoningen21%Percentage2026
% Hoekwoningen13%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen18%Percentage2026
% Vrijstaande woningen9%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.036Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965268Aantal2026
Woningen 1965 tot 19758Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985214Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995139Aantal2026
Woningen 1995 tot 200548Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015115Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025138Aantal2026
Woningen 2025 en later22Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend20Aantal2026
% Woningen voor 194552%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196513%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198511%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19957%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Wormerveer Zuid komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zaanstad. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Wormerveer Zuid: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Personenauto’s naar oppervlakte7.3602757.0851.1496,2
2Bos afstand3,51,61,90,882,17
3Bevolkingsdichtheid6.6585396.1192.8412,15
4% Woningen bouwjaar onbekend1,0%0,0%1,0%0,49%2,05
5% Woningen voor 194552%18%34%19%1,77

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zaanstad.

RegioSoort regioPersonenauto’s naar oppervlakteBos afstandBevolkingsdichtheid% Woningen bouwjaar onbekend% Woningen voor 1945
Wormerveer ZuidBuurt7.3603,56.6581,0%52%
NederlandLand2751,65390,0%18%
ZaanstadGemeente9962,32.2420,0%18%
GuisveldBuurt02,430,0%100%
Wormerveer CentrumBuurt2.7772,65.9020,0%36%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zaanstad.

Top 5 kenmerken buurt Wormerveer Zuid:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Wormerveer Zuid. Op deze onderwerpen verschilt buurt Wormerveer Zuid relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Wormerveer Zuid, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Wormerveer Zuid met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Wormerveer Zuid, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Wormerveer Zuid staan in de uitgebreide download voor Zaanstad.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Wormerveer Zuid.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zaanstad.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zaanstad. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Wormerveer Zuid met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron