Statistieken wijk Assen-West

Statistieken wijk Assen-West

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Assen-West in de gemeente Assen Vlag van de gemeente Assen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Assen-West in de gemeente Assen Vlag van de gemeente Assen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Assen-West.Bekijk kaart
Wijk Assen-West in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Assen-West.

Kerncijfers van de wijk Assen-West
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Assen-West.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Assen-West.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.039Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.858Kadaster2026
Panden met adres1.899Kadaster2026
Percelen met adres1.551Kadaster2026
Woningvoorraad1.857CBS2025
Huishoudens2.105CBS2026
Inwoners5.370CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Assen-West en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Assen-West.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Assen-West
Kaart van de omgeving van de wijk Assen-West.
Afbeelding van de wijk Assen-West op de kaart.

Kaart van de wijk Assen-West met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Huize Nassau, 2: Lauwers, 3: Kazerneterrein, 4: Baggelhuizen Noord, 5: Westerpark, 6: Baggelhuizen Midden, 7: Sportpark Stadsbroek, 8: Baggelhuizen Zuid, 9: De Boskamp, 10: De Maten.

Bekijk de statistieken voor alle 127 gebieden binnen de gemeente Assen via de overzichtspagina van de gebieden in de Assen.

Overzicht gebieden Meer Assen
Over de wijk Assen-West

De wijk Assen-West ligt binnen de gemeente Assen. De meest voorkomende postcode in de wijk Assen-West is postcode 9405.

Er zijn 2.076 adressen en 1.857 woningen in de wijk Assen-West in de gemeente Assen. 72% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €304.000. Er wonen 5.370 inwoners in de wijk Assen-West en 24% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Wijk Assen-West telt 2.105 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 2.460 personenauto’s en 405 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Assen-West.

Wijk Assen-West heeft een totale oppervlakte van 402 hectare, waarvan 400 hectare land en 2 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 602 adressen per km2.

Meer over de wijk Assen-West:

De naam van deze wijk veranderde van Assen West in 2022 naar Assen-West in 2023.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Assen-West.

Wonen in de wijk Assen-West

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Assen-West.

Kenmerken van de 1.857 woningen in de wijk Assen-West
Er zijn 1.857 woningen in de wijk Assen-West.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Assen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Assen-West was €304.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Assen-West.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Assen-West:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Assen-West% verschil
2025€304.0005,2%
2024€289.0001,76%
2023€284.00016%
2022€244.00014%
2021€214.0006,5%
2020€201.0006,9%
2019€188.0007,4%
2018€175.0005,4%
2017€166.0002,47%
2016€162.000-0,61%
2015€163.000-2,4%
2014€167.000-5,6%
2013€177.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Assen-West is met €127.000 gegroeid van €177.000 in 2013 tot €304.000 in 2025 (dat is een stijging van 72%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €10.583 (4,78%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Assen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Assen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Assen-West is €304.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 1.857 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Assen (geel), 5 woonplaatsen (groen) en 9 wijken (oranje). De wijk Assen-West wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk Assen-West: er zijn 884 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Assen-West.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Assen-West

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Assen-West, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Assen.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Assen-West telt 5.370 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Assen-West. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Assen-West:

JaarAantal inwoners de wijk Assen-West% verschil
20265.3702,87%
20255.2206,2%
20244.9154,13%
20234.7204,54%
20224.5150,44%
20214.4950,22%
20204.4855,9%
20194.235-1,4%
20184.2952,51%
20174.1903,33%
20164.055-0,61%
20154.080-0,37%
20144.0950,24%
20134.085geen data

Het aantal inwoners in de wijk Assen-West is met 1.285 personen gestegen van 4.085 personen in 2013 tot 5.370 personen in 2026 (dat is een zeer grote groei van 31%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 99 personen (2,16%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Assen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Assen-West:

In 2013 waren er 4.085 inwoners in de wijk Assen-West. In 2016 is het aantal gedaald tot 4.055 personen. Dit is een daling van 30 (-0,73%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2015) is het verschil -25 (-0,61%). Het aantal van 4.055 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 5.370 personen. De stijging ten opzichte van 2016 is 1.315 (32%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 150 (2,87%). Het aantal van 5.370 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Assen-West
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Assen-West is 45 tot 65 jaar, met 24% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Assen.

Burgerlijke staat in de wijk Assen-West
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Assen-West naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.105 huishoudens in de wijk Assen-West. Er waren 805 eenpersoonshuishoudens en 1.295 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Assen-West. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Assen-West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Assen-West per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Assen-West:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263.3105551.500
20253.2905901.340
20243.320595995
20233.340500875
20223.40500
20213.400398697
20203.360409716
20193.395305535
20183.405324566
20173.440273477
20163.485207363
20153.525202353
20143.563193339
20133.554193338

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Assen-West als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 62%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 28% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europa: 4,72% en herkomst van buiten Europa: 8,3%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Assen-West is 69% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Assen-West: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Assen-West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Assen-West.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Assen als geheel 53 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Assen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Assen-West genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Assen-West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Assen-West.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Assen als geheel 68 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Assen.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Assen-West

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Assen-West. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Assen-West
Wijk Assen-WestGemeente AssenProvincie Drenthe
Aantal kinderopvanglocaties91331.144
Aantal kindplaatsen1913.45724.166
Aantal vestigingen basisonderwijs533276
Aantal leerlingen basisonderwijs4786.17139.377
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs21045
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs6765.45423.252
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs1820
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs33.06710.705
Aantal opleidingen hoger onderwijs0329
Aantal studenten hoger onderwijs02542.240

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Assen-West. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Assen-West is 1,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Assen0,70,70,81,92,02,5
Buurt De Maten1,91,91,92,52,53,7
Buurt De Boskamp2,52,52,5geen datageen datageen data
Buurt Baggelhuizen Zuid1,61,61,60,90,93,2
Buurt Baggelhuizen Midden0,80,80,80,50,53,1
Buurt Baggelhuizen Noord0,40,40,71,11,12,6
Buurt Lauwers0,30,30,81,61,62,1
Buurt Huize Nassau1,01,01,92,72,83,0
Buurt Westerpark1,11,01,11,31,31,8
Wijk Centrum0,91,11,11,61,71,7
Wijk Lariks0,50,50,80,61,20,7
Wijk Noorderpark0,40,40,50,60,70,7
Wijk Assen-Oost0,90,90,91,21,23,2
Wijk Pittelo0,60,60,71,11,21,4
Wijk Assen-West1,11,11,21,11,12,9
Wijk Peelo0,50,50,52,12,12,6
Wijk Marsdijk0,60,60,72,62,63,3
Wijk Kloosterveen0,70,60,93,53,83,6
Wijk Buitengebied2,62,42,53,83,84,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Assen-West in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Assen (geel), 9 wijken (groen) en 8 buurten (blauw). Wijk Assen-West wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Assen-West
In 2025 woonden er 1.110 leerlingen en studenten in de wijk Assen-West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Assen-West, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Assen-West.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Assen-West.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Assen-West. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Assen-West

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Assen-West, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (405 totaal)
In de wijk Assen-West zijn in totaal 405 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 405 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 400 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Assen-West (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Assen-West voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Assen-West is €31.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Assen-West.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Assen-West is €31.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.500. Wijk Assen-West telt 3.700 inkomensontvangers op 5.370 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de wijk Assen-West heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Assen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Assen (wijk Assen-West is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Assen-West ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Assen-West per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
78% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de wijk Assen-West geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Assen-West. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Assen-West is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Assen-West met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Assen-West.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Assen-West

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Assen-West.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Assen-West
Er zijn 185 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Assen-West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Assen-West op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 185 elektrische auto’s in de wijk Assen-West. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Assen-West die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Assen-West. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.318 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Assen-West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Assen-West geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 3.798 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Assen-West (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.607 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Assen-West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Assen-West geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 37 verkeersongevallen in de wijk Assen-West in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Assen-West. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Assen-West plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal37
Materiële schade28
Letselschade9
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Assen-West vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Assen-West

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Assen-West op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 223 misdrijven in de wijk Assen-West geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Assen-West, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Assen-West zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 3.387 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 40 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Assen-West 223 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Assen-West in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (28 delicten) en Mishandeling (22 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Assen-West.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 22 misdrijven in de wijk Assen-West geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Assen-West per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Assen-West over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Assen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Assen-West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Assen-West.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Assen-West. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Assen-West

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Assen-West.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Assen-West
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Assen-West.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Assen-West. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de wijk Assen-West.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 69 stembureaus in de gemeente Assen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Assen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Assen.

Stembureaus Assen
Adressen en leefomgeving in de wijk Assen-West

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Assen-West.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Assen-West telt in totaal 2.076 adressen, met 2.055 verblijfsobjecten en 21 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 99% van de adressen in wijk Assen-West ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Assen
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Assen-West zijn er 1.858 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Assen-West.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.554 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de wijk Assen-West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Assen-West. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Assen-West voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Assen-West voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Assen-West
Bevolking5391.342
Adressen2.093602
Autos275615

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Assen-West ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Assen-West is 2,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Assen-West tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Assen-West tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,4
Supermarkt1,1
Restaurant1,0
Basisonderwijs1,2
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek2,9
Treinstation3,1
Sportterrein0,8
Bioscoop2,9
Museum2,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Assen-West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Assen-West.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Assen-West:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6202.250
Tussenwoning9802.120
Hoekwoning1.0802.230
Twee-onder-één-kap woning1.1502.490
Vrijstaande woning1.4903.410
Koopwoning1.0902.530
Huurwoning1.0001.880

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Assen-West zijn C (865 adressen) en B (464 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Assen-West. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Assen-West: 865 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Assen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Assen-West met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Assen-West voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal405Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie50Aantal2025
G+I Handel en horeca55Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening100Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg90Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten65Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,2%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,75%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg22%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten16%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Assen-West, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5.370Aantal2026
Mannen2.765Aantal2026
Vrouwen2.605Aantal2026
0 tot 15 jaar845Aantal2026
15 tot 25 jaar815Aantal2026
25 tot 45 jaar1.260Aantal2026
45 tot 65 jaar1.290Aantal2026
65 jaar of ouder1.160Aantal2026
Ongehuwd2.680Aantal2026
Gehuwd1.980Aantal2026
Gescheiden460Aantal2026
Verweduwd235Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar15%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd50%Percentage2026
% Gehuwd37%Percentage2026
% Gescheiden8,6%Percentage2026
% Verweduwd4,39%Percentage2026
Geboorten40Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes25Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO500Aantal2025
Leerlingen VO320Aantal2025
Studenten MBO180Aantal2025
Studenten HBO80Aantal2025
Studenten WO30Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau950Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.730Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.200Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau31%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura155Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten275Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners56Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.342Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.460Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.160Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom66%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.230Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.530Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.040Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen93%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.490Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel143Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel635Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.298Aantal2026
Energielabels A+++++2Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++9Aantal2026
Energielabels A+9Aantal2026
Energielabels A245Aantal2026
Energielabels B464Aantal2026
Energielabels C865Aantal2026
Energielabels D204Aantal2026
Energielabels E33Aantal2026
Energielabels F55Aantal2026
Energielabels G46Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Assen-West. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak17%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn49%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht55%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)19%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten51%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk48%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk40%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Assen-West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam50%Percentage2024
Ernstig eenzaam14%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam36%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning88%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving87%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten64%Percentage2024
Vrijwilligerswerk27%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Assen-West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid36%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt33%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Assen-West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.105Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens805Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.300Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen595Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen700Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens62%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen28%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.200Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie67%Percentage2024
% Werknemers91%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie35%Percentage2024
% Zelfstandigen9%Percentage2024
Inkomensontvangers3.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners753Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.500Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.400Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede4,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€35.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen38%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen5,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum8,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€126.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand130Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO160Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW980Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW19%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Assen-West. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.310Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.055Aantal2026
Herkomst Europa555Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.500Aantal2026
% Herkomst Nederland62%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland38%Percentage2026
% Herkomst Europa10%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa28%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.310Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa100Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa275Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland375Aantal2026
Geboren in Nederland3.685Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa455Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.225Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.680Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland62%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,86%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland69%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa8,5%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa23%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland31%Percentage2026
Autochtoon3.405Aantal2022
Westers330Aantal2022
Niet-westers780Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba40Aantal2022
Marokko15Aantal2022
Suriname35Aantal2022
Turkije50Aantal2022
Overig niet-westers650Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Assen-West. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven223Aantal2025
Diefstal63Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven32Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting26Aantal2025
Verkeersovertredingen45Aantal2025
Vernieling29Aantal2025
Overige misdrijven28Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners43Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Assen-West, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km8,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km6,6Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km6,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km37Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km62Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km27Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km9,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand33Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,1Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand30Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5,6Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km25Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Assen-West. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK010605Code2026
RegionaamAssen-WestNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode01060500Code2026
Oppervlakte totaal402Aantal hectaren2026
Oppervlakte land400Aantal hectaren2026
Oppervlakte water2Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid602Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.076Aantal2026
Adressen met postcode2.039Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.858Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie23Aantal2026
Adressen met celfunctie1Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie8Aantal2026
Adressen met industriefunctie56Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie50Aantal2026
Adressen met logiesfunctie14Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie13Aantal2026
Adressen met sportfunctie5Aantal2026
Adressen met winkelfunctie16Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie40Aantal2026
Verblijfsobjecten2.055Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen21Aantal2026
Panden met adres1.899Aantal2026
Adressen met pand2.046Aantal2026
Percelen met adres1.551Aantal2026
Adressen met perceel2.076Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.051Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom25Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.856Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom2Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19007Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192540Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195085Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197062Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801.619Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199035Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200053Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201057Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202084Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later4Aantal2026
Postcodegebied9401GL-9405TMNaam2026
Meest voorkomende postcode9405Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Assen-West.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal37Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade28Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade9Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Assen-West zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.460Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.820Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof640Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,17Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte615Aantal2025
Motorfietsen255Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Assen-West. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.857Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners356Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad200Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€304.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.746Aantal2025
Meergezinswoningen111Aantal2025
Koopwoningen1.337Aantal2025
Huurwoningen520Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties390Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders130Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.820Aantal2025
Onbewoond37Aantal2025
% Koopwoningen72%Percentage2025
% Huurwoningen28%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties21%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen94%Percentage2025
% Meergezinswoningen6%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen99Aantal2026
Tussenwoningen884Aantal2026
Hoekwoningen470Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen164Aantal2026
Vrijstaande woningen241Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen5%Percentage2026
% Tussenwoningen48%Percentage2026
% Hoekwoningen25%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen9%Percentage2026
% Vrijstaande woningen13%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194578Aantal2026
Woningen 1945 tot 196575Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975472Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.125Aantal2026
Woningen 1985 tot 199513Aantal2026
Woningen 1995 tot 200518Aantal2026
Woningen 2005 tot 201537Aantal2026
Woningen 2015 tot 202532Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend8Aantal2026
% Woningen voor 19454,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19654,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197525%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198561%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20252,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Assen-West komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Assen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Assen-West: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1975 tot 198561%13%48%11%4,22
2% Woningen met zonnestroom66%36%30%15%1,99
3% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa23%11%12%6,5%1,82
4% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie35%27%8%5%1,75
5% Hoekwoningen25%13%12%7,6%1,59

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Assen.

RegioSoort regio% Woningen 1975 tot 1985% Woningen met zonnestroom% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie% Hoekwoningen
Assen-WestWijk61%66%23%35%25%
NederlandLand13%36%11%27%13%
AssenGemeente15%44%8,6%29%15%
De MatenBuurt20%geen data92%geen data0,0%
De BoskampBuurt0,0%geen data0,0%geen data0,0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Assen.

Top 5 kenmerken wijk Assen-West:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Assen-West. Op deze onderwerpen verschilt wijk Assen-West relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Assen-West, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Assen-West met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Assen-West, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Assen-West staan in de uitgebreide download voor Assen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Assen-West.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Assen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Assen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron