Statistieken wijk Cuijk

Statistieken wijk Cuijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Cuijk in de gemeente Land van Cuijk Vlag van de gemeente Land van Cuijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Cuijk in de gemeente Land van Cuijk Vlag van de gemeente Land van Cuijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Cuijk.Bekijk kaart
Wijk Cuijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Cuijk.

Kerncijfers van de wijk Cuijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Cuijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Cuijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode9.907Kadaster2026
Adressen met woonfunctie9.112Kadaster2026
Panden met adres7.540Kadaster2026
Percelen met adres5.988Kadaster2026
Woningvoorraad8.749CBS2025
Huishoudens8.750CBS2026
Inwoners18.985CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Cuijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Cuijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Cuijk
Kaart van de omgeving van de wijk Cuijk.
Afbeelding van de wijk Cuijk op de kaart.

Kaart van de wijk Cuijk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Cuijk Heeswijkse Kampen, 2: Cuijk De Valuwe, 3: Cuijk kern, 4: Cuijk buitengebied ten westen, 5: Cuijk industriegebied, 6: Cuijk Padbroek, 7: Cuijk buitengebied ten zuid-westen.

Bekijk de statistieken voor alle 169 gebieden binnen de gemeente Land van Cuijk via de overzichtspagina van de gebieden in de Land van Cuijk.

Overzicht gebieden Meer Land van Cuijk
Over de wijk Cuijk

De wijk Cuijk ligt binnen de gemeente Land van Cuijk. De meest voorkomende postcode in de wijk Cuijk is postcode 5431.

Er zijn 10.356 adressen en 8.749 woningen in de wijk Cuijk in de gemeente Land van Cuijk. 58% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €349.000. Er wonen 18.985 inwoners in de wijk Cuijk en 27% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Wijk Cuijk telt 8.750 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 10.255 personenauto’s en 2.860 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Cuijk.

Wijk Cuijk heeft een totale oppervlakte van 955 hectare, waarvan 899 hectare land en 56 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.159 adressen per km2.

Meer over de wijk Cuijk:

De naam Cuijk wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de woonplaats Cuijk. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Land van Cuijk (gemeentecode GM1982) is in 2022 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Boxmeer, Cuijk, Grave, Mill en Sint Hubert en Sint Anthonis. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Land van Cuijk overgegaan. De gegevens van de wijk Cuijk voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Land van Cuijk.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Cuijk.

Wonen in de wijk Cuijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Cuijk.

Kenmerken van de 8.749 woningen in de wijk Cuijk
Er zijn 8.749 woningen in de wijk Cuijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Land van Cuijk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Cuijk was €349.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Cuijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Cuijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Cuijk% verschil
2025€349.0004,8%
2024€333.0009,9%
2023€303.00017%
2022€259.00010%
2021€235.0008,8%
2020€216.0006,4%
2019€203.0005,2%
2018€193.0003,42%
2017€186.6242,66%
2016€181.793-2,07%
2015€185.635-4,9%
2014€195.198-5,6%
2013€206.777geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Cuijk is met €142.223 gestegen van €206.777 in 2013 tot €349.000 in 2025 (dat is een stijging van 69%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.852 (4,65%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Land van Cuijk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Land van Cuijk.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Cuijk is €349.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 8.749 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Land van Cuijk (geel), 34 woonplaatsen (groen) en 32 wijken (oranje). De wijk Cuijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk Cuijk: er zijn 3.287 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Cuijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Cuijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Cuijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Land van Cuijk.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Cuijk telt 18.985 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Cuijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Cuijk:

JaarAantal inwoners de wijk Cuijk% verschil
202618.9850,5%
202518.8900,83%
202418.735-0,16%
202318.7651,1%
202218.5601,01%
202118.3751,13%
202018.1701,31%
201917.9350,06%
201817.9250,25%
201717.8800,34%
201617.8190,04%
201517.812-0,56%
201417.9120,31%
201317.857geen data

De bevolking van de wijk Cuijk is met 1.128 personen gestegen van 17.857 personen in 2013 tot 18.985 personen in 2026 (dat is een groei van 6,3%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 87 personen (0,47%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Land van Cuijk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Cuijk:

In 2013 telde de wijk Cuijk 17.857 inwoners. In 2015 is het aantal gedaald tot 17.812 personen. Dit is een daling van 45 (-0,25%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -100 (-0,56%). Het aantal van 17.812 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 18.985 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 1.173 (6,6%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 95 (0,5%). Het aantal van 18.985 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Cuijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Cuijk is 45 tot 65 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Land van Cuijk.

Burgerlijke staat in de wijk Cuijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Cuijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 8.750 huishoudens in de wijk Cuijk. Er waren 3.180 eenpersoonshuishoudens en 5.570 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Cuijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Cuijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Cuijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Cuijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202613.8051.7853.395
202513.7501.8003.345
202413.7101.7903.240
202313.7751.8103.190
202213.79500
202113.7351.6802.960
202013.6051.6532.912
201913.4501.6242.861
201813.5051.6002.820
201713.4811.5922.806
201613.5061.5612.751
201513.4921.5632.756
201413.4681.6092.835
201313.6081.5382.710

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Cuijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 73%, herkomst uit Europese landen: 9,4% en herkomst uit landen buiten Europa: 18% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 76%, herkomst uit Europa: 8,6% en herkomst van buiten Europa: 15%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Cuijk is 86% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Cuijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Cuijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Cuijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Land van Cuijk als geheel 82 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Land van Cuijk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Cuijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Cuijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Cuijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Land van Cuijk als geheel 80 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Land van Cuijk.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Cuijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Cuijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Cuijk
Wijk CuijkGemeente Land van CuijkProvincie Noord-Brabant
Aantal kinderopvanglocaties221674.293
Aantal kindplaatsen8063.866120.795
Aantal vestigingen basisonderwijs946921
Aantal leerlingen basisonderwijs1.5496.763211.249
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs18187
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs1.2434.726134.310
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs25134
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs3241.24775.755
Aantal opleidingen hoger onderwijs00380
Aantal studenten hoger onderwijs00109.073

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Cuijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Cuijk is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Land van Cuijk0,91,00,83,13,14,1
Buurt Cuijk kern0,40,40,71,21,21,2
Buurt Cuijk Padbroek0,80,80,60,90,90,9
Buurt Cuijk De Valuwe0,40,30,42,42,42,4
Buurt Cuijk Heeswijkse Kampen0,70,70,73,83,83,8
Buurt Cuijk buitengebied ten zuid-westen1,61,61,71,51,51,5
Buurt Cuijk industriegebied0,40,41,01,91,91,9
Buurt Cuijk buitengebied ten westen1,11,11,43,03,03,0
Wijk Velp1,10,91,11,62,22,2
Wijk Grave0,70,80,51,11,11,1
Wijk Escharen0,70,70,82,02,12,1
Wijk Gassel2,82,80,64,14,14,1
Wijk Linden3,53,53,56,66,66,6
Wijk Katwijk1,21,11,23,83,83,8
Wijk Beers0,70,70,75,15,15,1
Wijk Cuijk0,60,60,62,42,42,4
Wijk Langenboom1,11,11,14,34,46,9
Wijk Mill1,11,21,11,31,39,2
Wijk Vianen2,22,20,72,92,92,9
Wijk Sint Agatha0,70,70,62,22,22,2
Wijk Haps0,60,70,75,25,25,2
Wijk Oeffelt0,70,70,74,34,34,6
Wijk Sint Hubert0,72,90,73,33,39,4
Wijk Wilbertoord4,04,00,84,44,412,7
Wijk Wanroij1,01,01,05,55,59,2
Wijk Rijkevoort0,71,10,75,15,15,1
Wijk Beugen0,70,80,83,83,83,8
Wijk Landhorst1,51,53,98,98,910,8
Wijk Ledeacker1,21,21,44,64,64,6
Wijk Boxmeer0,70,70,81,11,11,1
Wijk Sint Anthonis1,01,01,13,63,63,6
Wijk Sambeek1,11,20,62,52,52,6
Wijk Oploo1,21,31,45,05,05,0
Wijk Stevensbeek0,74,00,71,11,11,1
Wijk Vortum-Mullem0,71,90,74,64,64,7
Wijk Groeningen1,92,01,96,36,36,4
Wijk Westerbeek3,34,00,85,25,25,2
Wijk Overloon0,91,10,94,74,74,7
Wijk Vierlingsbeek0,60,60,68,28,28,3
Wijk Holthees0,40,60,67,47,47,4
Wijk Maashees2,30,50,58,08,08,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Cuijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Land van Cuijk (geel), 32 wijken (groen) en 7 buurten (blauw). Wijk Cuijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Cuijk
In 2025 woonden er 3.410 leerlingen en studenten in de wijk Cuijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Cuijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Cuijk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Cuijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Cuijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Cuijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Cuijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (2.860 totaal)
In de wijk Cuijk zijn in totaal 2.860 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 2.860 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 2.855 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Cuijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Cuijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Cuijk is €32.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Cuijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Cuijk is €32.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.400. Wijk Cuijk telt 15.500 inkomensontvangers op 18.985 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de wijk Cuijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Land van Cuijk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Land van Cuijk (wijk Cuijk is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Cuijk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Cuijk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
74% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Cuijk geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Cuijk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Cuijk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Cuijk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Cuijk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Cuijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Cuijk.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Cuijk
Er zijn 508 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Cuijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Cuijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 508 elektrische auto’s in de wijk Cuijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Cuijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Cuijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 9.666 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Cuijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Cuijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 13.621 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Cuijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 10.570 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Cuijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Cuijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 90 verkeersongevallen in de wijk Cuijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Cuijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Cuijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal90
Materiële schade81
Letselschade9
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Cuijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Cuijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Cuijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 743 misdrijven in de wijk Cuijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Cuijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Cuijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 10.134 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 42 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Cuijk 743 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Cuijk in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (151 delicten) en Horizontale fraude (79 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Cuijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 74 misdrijven in de wijk Cuijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Cuijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Cuijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Land van Cuijk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 19 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Cuijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Cuijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Cuijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Cuijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Cuijk.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Cuijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 9 stembureaus in de wijk Cuijk.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 9 stembureaus in de wijk Cuijk. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 9 stembureaus in de wijk Cuijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 98 stembureaus in de gemeente Land van Cuijk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Land van Cuijk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Land van Cuijk.

Stembureaus Land van Cuijk
Adressen en leefomgeving in de wijk Cuijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Cuijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Cuijk telt in totaal 10.356 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in wijk Cuijk liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Land van Cuijk
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Cuijk zijn er 9.112 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Cuijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 2.129 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de wijk Cuijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Cuijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Cuijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Cuijk voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Cuijk
Bevolking5392.112
Adressen2.0931.159
Autos2751.141

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Cuijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Cuijk is 1,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Cuijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Cuijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,3
Supermarkt0,7
Restaurant1,0
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs2,4
Bibliotheek1,9
Treinstation2,0
Sportterrein0,9
Bioscoop2,0
Museum2,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Cuijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Cuijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Cuijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5501.760
Tussenwoning8302.450
Hoekwoning9202.600
Twee-onder-één-kap woning9702.960
Vrijstaande woning1.3904.000
Koopwoning9202.880
Huurwoning7301.970

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Cuijk zijn A (3.028 adressen) en C (2.333 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Cuijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Cuijk: 3.028 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Land van Cuijk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Cuijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Cuijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal2.860Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij10Aantal2025
B-F Nijverheid en energie355Aantal2025
G+I Handel en horeca640Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie245Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed110Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening715Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg515Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten265Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,35%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca22%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,85%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,3%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Cuijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners18.985Aantal2026
Mannen9.480Aantal2026
Vrouwen9.505Aantal2026
0 tot 15 jaar2.700Aantal2026
15 tot 25 jaar1.980Aantal2026
25 tot 45 jaar4.745Aantal2026
45 tot 65 jaar5.150Aantal2026
65 jaar of ouder4.410Aantal2026
Ongehuwd8.925Aantal2026
Gehuwd7.435Aantal2026
Gescheiden1.605Aantal2026
Verweduwd1.020Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2026
% Gehuwd39%Percentage2026
% Gescheiden8,4%Percentage2026
% Verweduwd5,4%Percentage2026
Geboorten160Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes180Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO1.460Aantal2025
Leerlingen VO910Aantal2025
Studenten MBO520Aantal2025
Studenten HBO380Aantal2025
Studenten WO140Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau4.180Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau5.960Aantal2024
Hoger opleidingsniveau3.850Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau43%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau28%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura480Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten1.460Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners78Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.112Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.550Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning870Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom42%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.000Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning820Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.390Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning730Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.264Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2.255Aantal2026
Adressen met definitief energielabel6.837Aantal2026
Energielabels A+++++6Aantal2026
Energielabels A++++55Aantal2026
Energielabels A+++264Aantal2026
Energielabels A++95Aantal2026
Energielabels A+237Aantal2026
Energielabels A3.028Aantal2026
Energielabels B1.619Aantal2026
Energielabels C2.333Aantal2026
Energielabels D672Aantal2026
Energielabels E284Aantal2026
Energielabels F268Aantal2026
Energielabels G231Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Cuijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak17%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn48%Percentage2024
Drinken73%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht56%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn45%Percentage2024
Wekelijks sporten53%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk34%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Cuijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam48%Percentage2024
Ernstig eenzaam14%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam34%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen15%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning89%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving88%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen60%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten54%Percentage2024
Vrijwilligerswerk22%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Cuijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid36%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt33%Percentage2024
Lage veerkracht17%Percentage2024
Hoge veerkracht51%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen17%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien7%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid38%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid28%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Cuijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens8.750Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens3.180Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens5.570Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen2.720Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen2.850Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking9.890Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers88%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie27%Percentage2024
% Zelfstandigen12%Percentage2024
Inkomensontvangers15.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners827Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.400Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Personen in armoede2,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.700euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen40%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum8,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum12%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€132.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand410Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO1.200Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW180Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW3.910Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Cuijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland13.805Aantal2026
Herkomst buiten Nederland5.180Aantal2026
Herkomst Europa1.785Aantal2026
Herkomst buiten Europa3.395Aantal2026
% Herkomst Nederland73%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland27%Percentage2026
% Herkomst Europa9,4%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa18%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland13.805Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa870Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.585Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2.455Aantal2026
Geboren in Nederland16.260Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa915Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.810Aantal2026
Geboren buiten Nederland2.725Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland73%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,58%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa8,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland86%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,82%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa9,5%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland14%Percentage2026
Autochtoon13.795Aantal2022
Westers2.290Aantal2022
Niet-westers2.475Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba115Aantal2022
Marokko460Aantal2022
Suriname90Aantal2022
Turkije875Aantal2022
Overig niet-westers935Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Cuijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven743Aantal2025
Diefstal358Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven65Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting87Aantal2025
Verkeersovertredingen98Aantal2025
Vernieling69Aantal2025
Overige misdrijven66Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners39Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Cuijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km5,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km9,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km4,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km10Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km50Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km7,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,4Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,41Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,52Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,79Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,89Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,93Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,47Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,81Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,91Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,51Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,05Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,58Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km33Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Cuijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK198208Code2026
RegionaamCuijkNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode19820800Code2026
Oppervlakte totaal955Aantal hectaren2026
Oppervlakte land899Aantal hectaren2026
Oppervlakte water56Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.159Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal10.356Aantal2026
Adressen met postcode9.907Aantal2026
Adressen met woonfunctie9.112Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie106Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie49Aantal2026
Adressen met industriefunctie428Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie95Aantal2026
Adressen met logiesfunctie10Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie14Aantal2026
Adressen met sportfunctie13Aantal2026
Adressen met winkelfunctie174Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie449Aantal2026
Verblijfsobjecten10.356Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres7.540Aantal2026
Adressen met pand10.354Aantal2026
Percelen met adres5.988Aantal2026
Adressen met perceel10.356Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom10.309Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom47Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom9.073Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom39Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900141Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925162Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950317Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.643Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802.418Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.250Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.547Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010810Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.303Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later762Aantal2026
Postcodegebied5431AA-5432MPNaam2026
Meest voorkomende postcode5431Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode67%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Cuijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal90Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade81Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade9Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Cuijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal10.255Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine8.005Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof2.250Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,18Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.141Aantal2025
Motorfietsen760Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Cuijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad8.749Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners463Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen125Aantal2025
Niet-woningvoorraad1.153Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen19Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€349.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen6.387Aantal2025
Meergezinswoningen2.362Aantal2025
Koopwoningen5.074Aantal2025
Huurwoningen3.675Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties2.800Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders875Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond8.487Aantal2025
Onbewoond262Aantal2025
% Koopwoningen58%Percentage2025
% Huurwoningen42%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties32%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen73%Percentage2025
% Meergezinswoningen27%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen2.526Aantal2026
Tussenwoningen3.287Aantal2026
Hoekwoningen1.662Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen757Aantal2026
Vrijstaande woningen880Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen28%Percentage2026
% Tussenwoningen36%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen8%Percentage2026
% Vrijstaande woningen10%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945375Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651.058Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751.592Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.561Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.263Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005936Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015860Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251.321Aantal2026
Woningen 2025 en later146Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19454,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197517%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198517%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199514%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20159%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202514%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Cuijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Land van Cuijk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Cuijk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bos afstand0,61,6-1,00,881,14
2% G+I Handel en horeca22%16%6,1%6,1%0,99
3Huisartsenpost afstand1174,34,450,97
4Omgevingsadressendichtheid1.1592.093-9341.0380,9
5% Personen per soort uitkering - AO6%5%2%2%0,83

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Land van Cuijk.

RegioSoort regioBos afstand% G+I Handel en horecaHuisartsenpost afstandOmgevingsadressendichtheid% Personen per soort uitkering - AO
CuijkWijk0,622%111.1596%
NederlandLand1,616%72.0935%
Land van CuijkGemeente0,7418%9,76645%
Cuijk kernBuurt1,327%101.2387%
Cuijk PadbroekBuurt0,215%9,26677%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Land van Cuijk.

Top 5 kenmerken wijk Cuijk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Cuijk. Op deze onderwerpen verschilt wijk Cuijk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Cuijk, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Cuijk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Cuijk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Cuijk staan in de uitgebreide download voor Land van Cuijk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Cuijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Land van Cuijk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Land van Cuijk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron