Statistieken wijk De Gouwen

Statistieken wijk De Gouwen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk De Gouwen in de gemeente Almere Vlag van de gemeente Almere. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk De Gouwen in de gemeente Almere Vlag van de gemeente Almere. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk De Gouwen.Bekijk kaart
Wijk De Gouwen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk De Gouwen.

Kerncijfers van de wijk De Gouwen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk De Gouwen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk De Gouwen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.270Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.196Kadaster2026
Panden met adres1.147Kadaster2026
Percelen met adres1.106Kadaster2026
Woningvoorraad1.196CBS2025
Huishoudens1.215CBS2026
Inwoners2.735CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk De Gouwen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk De Gouwen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk De Gouwen
Kaart van de omgeving van de wijk De Gouwen.
Afbeelding van de wijk De Gouwen op de kaart.

Kaart van de wijk De Gouwen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Lindengouw Muidergouw en Peppengouw, 2: Bedrijventerrein De Paal, 3: Kromgouw en Overgouw, 4: Bosgouw Brongouw en Nijvergouw.

Bekijk de statistieken voor alle 311 gebieden binnen de gemeente Almere via de overzichtspagina van de gebieden in de Almere.

Overzicht gebieden Meer Almere
Over de wijk De Gouwen

De wijk De Gouwen ligt binnen de gemeente Almere. De meest voorkomende postcode in de wijk De Gouwen is postcode 1351.

Er zijn 1.275 adressen en 1.196 woningen in de wijk De Gouwen in de gemeente Almere. 81% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €386.000. Er wonen 2.735 inwoners in de wijk De Gouwen, waarvan het grootste deel (25%) 65 jaar en ouder is. Wijk De Gouwen telt 1.215 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 1.390 personenauto’s en 330 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk De Gouwen.

Wijk De Gouwen heeft een totale oppervlakte van 71 hectare, waarvan 70 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.453 adressen per km2.

Meer over de wijk De Gouwen:

De gegevens van de wijk De Gouwen voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk De Gouwen.

Wonen in de wijk De Gouwen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk De Gouwen.

Kenmerken van de 1.196 woningen in de wijk De Gouwen
Er zijn 1.196 woningen in de wijk De Gouwen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Almere in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk De Gouwen was €386.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk De Gouwen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk De Gouwen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk De Gouwen% verschil
2025€386.00012%
2024€345.0004,86%
2023€329.00012%
2022€294.00012%
2021€262.0008,3%
2020€242.00011%
2019€218.0009%
2018€200.0008,7%
2017€184.0002,79%
2016€179.0000,0%
2015€179.000-1,1%
2014€181.000-4,23%
2013€189.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk De Gouwen is met €197.000 gegroeid van €189.000 in 2013 tot €386.000 in 2025 (dat is een toename van 104%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.417 (6,3%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Almere.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Almere.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk De Gouwen is €386.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 25% en er zijn 1.196 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Flevoland (bruin), gemeente Almere (geel) en 62 wijken (oranje). De wijk De Gouwen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk De Gouwen: er zijn 612 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk De Gouwen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk De Gouwen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk De Gouwen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Almere.

Aantal inwoners per jaar
De wijk De Gouwen telt 2.735 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk De Gouwen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk De Gouwen:

JaarAantal inwoners de wijk De Gouwen% verschil
20262.735-0,91%
20252.7601,47%
20242.7200,37%
20232.710-0,37%
20222.7200,41%
20212.7091,08%
20202.6801,75%
20192.6340,38%
20182.6241,39%
20172.5881,53%
20162.5490,91%
20152.526-0,32%
20142.5340,4%
20132.524geen data

De bevolking van de wijk De Gouwen is met 211 personen gestegen van 2.524 personen in 2013 tot 2.735 personen in 2026 (dat is een groei van 8,4%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 16 personen (0,62%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Almere.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk De Gouwen:

In 2013 waren er 2.524 inwoners in de wijk De Gouwen. Het aantal van 2.524 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 2.760 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 236 (9,4%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 40 (1,47%). Het aantal van 2.760 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 2.735 inwoners in de wijk De Gouwen.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk De Gouwen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk De Gouwen is 65 jaar of ouder, met 25% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Almere.

Burgerlijke staat in de wijk De Gouwen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk De Gouwen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.215 huishoudens in de wijk De Gouwen. Er waren 390 eenpersoonshuishoudens en 820 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk De Gouwen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk De Gouwen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk De Gouwen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk De Gouwen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.940260530
20251.965260535
20241.995245485
20232.000240470
20222.06500
20211.990232455
20201.991225442
20191.981216424
20181.990212416
20171.985205402
20161.980197385
20151.974193377
20141.998189369
20131.991188368

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk De Gouwen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 71%, herkomst uit Europese landen: 9,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 19% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 78%, herkomst uit Europa: 7,4% en herkomst van buiten Europa: 14%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk De Gouwen is 85% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk De Gouwen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk De Gouwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk De Gouwen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Almere als geheel 231 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Almere.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk De Gouwen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk De Gouwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk De Gouwen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Almere als geheel 104 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Almere.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk De Gouwen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk De Gouwen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk De Gouwen
Wijk De GouwenGemeente AlmereProvincie Flevoland
Aantal kinderopvanglocaties04601.156
Aantal kindplaatsen012.81124.206
Aantal vestigingen basisonderwijs186201
Aantal leerlingen basisonderwijs37822.34443.965
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs02047
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs012.84624.636
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0312
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs04.9628.901
Aantal opleidingen hoger onderwijs03037
Aantal studenten hoger onderwijs04.9737.060

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk De Gouwen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk De Gouwen is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Flevoland0,80,90,92,32,43,7
Gemeente Almere0,50,60,71,61,71,8
Buurt Lindengouw Muidergouw en Peppengouw0,60,60,82,22,22,2
Buurt Kromgouw en Overgouw0,80,80,61,71,71,7
Buurt Bosgouw Brongouw en Nijvergouw0,80,70,31,81,81,8
Buurt Bedrijventerrein De Paal0,70,40,51,91,91,9
Wijk Centrum Almere Haven1,11,21,10,40,40,4
Wijk De Werven0,50,80,71,21,21,2
Wijk De Hoven0,71,20,60,80,80,8
Wijk De Meenten0,60,60,61,91,91,9
Wijk De Grienden0,50,50,52,22,22,2
Wijk De Marken0,50,50,61,81,81,8
Wijk De Gouwen0,70,70,51,91,91,9
Wijk De Wierden0,80,70,81,41,41,4
Wijk De Velden1,11,11,12,62,62,6
Wijk Overgooi2,64,85,05,45,45,4
Wijk De Laren0,40,40,42,32,32,3
Wijk De Steiger0,30,30,81,81,81,8
Wijk Overig Almere Haven0,70,80,81,71,71,7
Wijk Centrum Almere Stad0,60,80,80,90,90,9
Filmwijk0,40,40,60,90,90,9
Danswijk0,40,40,51,11,11,1
Parkwijk0,30,40,40,90,90,9
Verzetswijk0,40,80,81,31,31,3
Waterwijk0,30,50,41,91,91,9
Wijk Tussen de Vaarten Noord0,70,90,72,22,22,3
Wijk Tussen de Vaarten Zuid0,40,40,61,31,32,3
Staatsliedenwijk0,40,50,60,80,80,8
Kruidenwijk0,40,40,51,61,61,6
Stedenwijk0,40,40,41,01,11,1
Muziekwijk Noord0,30,40,62,02,02,3
Muziekwijk Zuid0,40,30,50,70,81,2
Literatuurwijk0,40,40,51,21,91,2
Wijk Noorderplassen0,70,80,83,93,94,2
Wijk Hortus1,91,92,22,82,82,8
Wijk Randstad0,70,30,91,01,01,0
Wijk Markerkant0,40,70,90,60,60,6
Wijk Gooisekant1,31,21,30,82,20,8
Wijk Veluwsekant0,40,50,51,51,61,9
Wijk Sallandsekant0,40,50,51,51,61,9
Wijk Overig Almere Stad0,40,50,51,51,61,9
Wijk Centrum Almere Buiten0,30,30,81,31,31,3
Wijk Oostvaardersbuurt0,60,60,61,01,01,0
Wijk Seizoenenbuurt0,50,50,51,91,91,9
Wijk Molenbuurt0,40,40,30,90,90,9
Wijk Bouwmeesterbuurt0,70,70,41,21,21,2
Wijk Landgoederenbuurt0,60,60,61,11,11,1
Wijk Faunabuurt0,50,40,41,91,91,9
Wijk Bloemenbuurt0,40,40,71,91,91,9
Wijk Regenboogbuurt0,40,40,71,71,71,7
Wijk Indischebuurt0,40,40,61,11,11,1
Wijk Eilandenbuurt0,30,30,61,01,01,0
Wijk Stripheldenbuurt0,60,60,51,01,01,6
Wijk Sieradenbuurt0,80,81,01,21,21,2
Wijk Poldervlak0,60,60,71,31,31,3
Wijk De Vaart2,02,02,52,72,72,7
Wijk Buitenvaart2,62,62,63,93,93,9
Wijk Overig Almere Buiten1,71,12,02,52,53,7
Wijk Europakwartier Oost0,60,41,00,50,50,5
Wijk Europakwartier West0,30,30,40,50,50,5
Wijk Columbuskwartier0,70,70,71,51,51,5
Wijk Homeruskwartier0,40,50,51,21,31,2
Wijk Olympiakwartier Oost1,31,11,61,11,11,4
Wijk Olympiakwartier West0,80,70,71,01,01,0
Wijk Duin0,50,41,11,41,41,4
Wijk Vogelhorst1,51,51,55,95,97,2
Wijk Nobelhorst0,50,50,52,92,94,2
Wijk Oosterwold1,11,51,96,86,88,2
Wijk Overig Almere Hout2,93,33,95,15,15,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk De Gouwen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Flevoland (bruin), gemeente Almere (geel), 62 wijken (groen) en 4 buurten (blauw). Wijk De Gouwen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk De Gouwen
In 2025 woonden er 530 leerlingen en studenten in de wijk De Gouwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk De Gouwen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk De Gouwen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk De Gouwen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk De Gouwen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk De Gouwen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk De Gouwen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (330 totaal)
In de wijk De Gouwen zijn in totaal 330 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk De Gouwen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk De Gouwen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk De Gouwen is €34.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk De Gouwen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk De Gouwen is €34.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €39.600. Wijk De Gouwen telt 2.200 inkomensontvangers op 2.735 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de wijk De Gouwen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Almere
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Almere (wijk De Gouwen is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
74% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk De Gouwen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk De Gouwen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
79% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk De Gouwen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk De Gouwen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk De Gouwen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk De Gouwen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk De Gouwen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk De Gouwen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk De Gouwen.

Aantal elektrische auto’s in de wijk De Gouwen
Er zijn 135 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk De Gouwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk De Gouwen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 135 elektrische auto’s in de wijk De Gouwen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk De Gouwen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk De Gouwen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.244 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk De Gouwen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk De Gouwen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.022 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk De Gouwen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.360 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk De Gouwen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk De Gouwen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 18 verkeersongevallen in de wijk De Gouwen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk De Gouwen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk De Gouwen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal18
Materiële schade14
Letselschade4
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk De Gouwen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk De Gouwen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk De Gouwen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 75 misdrijven in de wijk De Gouwen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk De Gouwen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk De Gouwen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.226 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 32 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk De Gouwen 75 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk De Gouwen in 2025 zijn Diefstal/inbraak woning (14 delicten) en Horizontale fraude (13 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk De Gouwen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 7 misdrijven in de wijk De Gouwen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk De Gouwen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk De Gouwen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Almere.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk De Gouwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk De Gouwen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk De Gouwen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk De Gouwen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk De Gouwen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Gymzaal Bosgouw in Almere
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gymzaal Bosgouw in Almere bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 18 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk De Gouwen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Gymzaal Bosgouw in Almere is uitgebracht. Stembureau Gymzaal Bosgouw in Almere was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk De Gouwen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 154 stembureaus in de gemeente Almere en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Almere. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Almere.

Stembureaus Almere
Adressen en leefomgeving in de wijk De Gouwen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk De Gouwen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk De Gouwen telt in totaal 1.275 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in wijk De Gouwen liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Almere
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk De Gouwen zijn er 1.196 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk De Gouwen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 551 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de wijk De Gouwen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk De Gouwen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk De Gouwen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk De Gouwen voor 2026:

DichtheidNederlandWijk De Gouwen
Bevolking5393.907
Adressen2.0931.453
Autos2751.986

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk De Gouwen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk De Gouwen is 1,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk De Gouwen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk De Gouwen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,8
Supermarkt1,2
Restaurant1,8
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs1,9
Bibliotheek2,0
Treinstation4,1
Sportterrein1,0
Bioscoop4,6
Museum2,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk De Gouwen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk De Gouwen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk De Gouwen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6202.010
Tussenwoning8102.630
Hoekwoning1.0002.830
Twee-onder-één-kap woning9503.260
Vrijstaande woning1.1504.460
Koopwoning8902.980
Huurwoning7501.880

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk De Gouwen zijn C (719 adressen) en B (193 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk De Gouwen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk De Gouwen: 719 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Almere bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk De Gouwen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk De Gouwen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal330Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie60Aantal2025
G+I Handel en horeca40Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie35Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening90Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg65Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten35Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed1,52%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening27%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk De Gouwen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.735Aantal2026
Mannen1.355Aantal2026
Vrouwen1.380Aantal2026
0 tot 15 jaar455Aantal2026
15 tot 25 jaar295Aantal2026
25 tot 45 jaar655Aantal2026
45 tot 65 jaar655Aantal2026
65 jaar of ouder675Aantal2026
Ongehuwd1.235Aantal2026
Gehuwd1.110Aantal2026
Gescheiden260Aantal2026
Verweduwd130Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar24%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder25%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2026
% Gehuwd41%Percentage2026
% Gescheiden9,5%Percentage2026
% Verweduwd4,75%Percentage2026
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes20Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO250Aantal2025
Leerlingen VO130Aantal2025
Studenten MBO70Aantal2025
Studenten HBO60Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau430Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau960Aantal2024
Hoger opleidingsniveau680Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau46%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura75Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten140Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners52Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.907Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.780Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning840Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom40%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning840Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2013
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning950Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning750Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel64Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel501Aantal2026
Adressen met definitief energielabel710Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++3Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++10Aantal2026
Energielabels A+72Aantal2026
Energielabels A150Aantal2026
Energielabels B193Aantal2026
Energielabels C719Aantal2026
Energielabels D45Aantal2026
Energielabels E14Aantal2026
Energielabels F2Aantal2026
Energielabels G2Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk De Gouwen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn46%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht55%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2024
Wekelijks sporten57%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk49%Percentage2024
Lopen naar school of werk19%Percentage2024
Fietsen naar school of werk35%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk De Gouwen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam45%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam26%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen13%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen65%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten62%Percentage2024
Vrijwilligerswerk24%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk De Gouwen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid74%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk De Gouwen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.215Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens390Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens825Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen365Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen455Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens68%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen37%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.420Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie69%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie57%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie27%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers2.200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners809Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€39.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.200Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen36%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede2,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen29%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum6,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€220.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO100Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW610Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW22%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk De Gouwen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.940Aantal2026
Herkomst buiten Nederland790Aantal2026
Herkomst Europa260Aantal2026
Herkomst buiten Europa530Aantal2026
% Herkomst Nederland71%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland29%Percentage2026
% Herkomst Europa9,5%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa19%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.940Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa135Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa235Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland370Aantal2026
Geboren in Nederland2.310Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa130Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa295Aantal2026
Geboren buiten Nederland425Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland71%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,95%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland14%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa8,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland85%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,76%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland16%Percentage2026
Autochtoon2.065Aantal2022
Westers315Aantal2022
Niet-westers340Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba30Aantal2022
Marokko35Aantal2022
Suriname115Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers145Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk De Gouwen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven75Aantal2025
Diefstal34Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting17Aantal2025
Verkeersovertredingen11Aantal2025
Vernieling7Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk De Gouwen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km6,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km63Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km7,4Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km80Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km88Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km5,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km8,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km48Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km8,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km9,9Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km8Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km8,4Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km48Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk De Gouwen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK003407Code2026
RegionaamDe GouwenNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode00340700Code2026
Oppervlakte totaal71Aantal hectaren2026
Oppervlakte land70Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.453Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.275Aantal2026
Adressen met postcode1.270Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.196Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie50Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie20Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie20Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie28Aantal2026
Verblijfsobjecten1.275Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.147Aantal2026
Adressen met pand1.274Aantal2026
Percelen met adres1.106Aantal2026
Adressen met perceel1.275Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.275Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.196Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980482Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990644Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200056Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201055Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202031Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later6Aantal2026
Postcodegebied1351JA-1352GZNaam2026
Meest voorkomende postcode1351Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode50%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk De Gouwen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal18Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade14Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade4Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk De Gouwen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.390Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.025Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof365Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,13Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.986Aantal2025
Motorfietsen135Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk De Gouwen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.196Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners433Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad79Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€386.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.076Aantal2025
Meergezinswoningen120Aantal2025
Koopwoningen969Aantal2025
Huurwoningen227Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties191Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders36Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.172Aantal2025
Onbewoond24Aantal2025
% Koopwoningen81%Percentage2025
% Huurwoningen19%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties16%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders3%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen90%Percentage2025
% Meergezinswoningen10%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen122Aantal2026
Tussenwoningen612Aantal2026
Hoekwoningen290Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen110Aantal2026
Vrijstaande woningen62Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen10%Percentage2026
% Tussenwoningen51%Percentage2026
% Hoekwoningen24%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen9%Percentage2026
% Vrijstaande woningen5%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.050Aantal2026
Woningen 1985 tot 199578Aantal2026
Woningen 1995 tot 200530Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 202537Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198588%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19957%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20053,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk De Gouwen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Almere. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk De Gouwen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1975 tot 198588%13%75%11%6,6
2Personenauto’s naar oppervlakte1.9862751.7111.1491,49
3% Hoekwoningen24%13%11%7,6%1,46
4% Koopwoningen81%57%24%17%1,39
5% Tussenwoningen51%28%23%17%1,37

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almere.

RegioSoort regio% Woningen 1975 tot 1985Personenauto’s naar oppervlakte% Hoekwoningen% Koopwoningen% Tussenwoningen
De GouwenWijk88%1.98624%81%51%
NederlandLand13%27513%57%28%
AlmereGemeente15%2.33313%62%45%
Lindengouw Muidergouw en PeppengouwBuurt99%2.52324%97%63%
Kromgouw en OvergouwBuurt88%2.41723%89%44%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almere.

Top 5 kenmerken wijk De Gouwen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk De Gouwen. Op deze onderwerpen verschilt wijk De Gouwen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk De Gouwen, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Gouwen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Gouwen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk De Gouwen staan in de uitgebreide download voor Almere.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk De Gouwen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Almere.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Almere. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron