Statistieken wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Statistieken wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta in de gemeente Oldambt Vlag van de gemeente Oldambt. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta in de gemeente Oldambt Vlag van de gemeente Oldambt. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.Bekijk kaart
Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Kerncijfers van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode327Kadaster2026
Adressen met woonfunctie311Kadaster2026
Panden met adres333Kadaster2026
Percelen met adres298Kadaster2026
Woningvoorraad317CBS2025
Huishoudens290CBS2026
Inwoners605CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta
Kaart van de omgeving van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.
Afbeelding van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta op de kaart.

Kaart van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Drieborg, 2: Drieborg, 3: Nieuw-Beerta, 4: Verspreide huizen Nieuw-Beerta.

Bekijk de statistieken voor alle 73 gebieden binnen de gemeente Oldambt via de overzichtspagina van de gebieden in de Oldambt.

Overzicht gebieden Meer Oldambt
Over de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

De wijk Drieborg-Nieuw-Beerta ligt binnen de gemeente Oldambt. De meest voorkomende postcode in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is postcode 9688.

Er zijn 338 adressen en 317 woningen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta in de gemeente Oldambt. 73% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €237.321. Er wonen 605 inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De meeste inwoners (33%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta telt 290 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 408 personenauto’s en 89 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta heeft een totale oppervlakte van 3.199 hectare, waarvan 3.115 hectare land en 85 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 40 adressen per km2.

Meer over de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta:

De naam van deze wijk veranderde van Drieborg in 2025 naar Drieborg-Nieuw-Beerta in 2026. De gemeente Oldambt (gemeentecode GM1895) is in 2010 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Reiderland, Scheemda en Winschoten. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Oldambt overgegaan. De gegevens van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta voor de jaren 2013 tot en met 2025 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Oldambt.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Wonen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Kenmerken van de 317 woningen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta
Er zijn 317 woningen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Oldambt in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta was €237.321 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta% verschil
2025€237.3214,34%
2024€227.4596,2%
2023€214.13520%
2022€177.73113%
2021€156.8969,4%
2020€143.3614,89%
2019€136.67625%
2018€109.6700,37%
2017€109.2661,72%
2016€107.416-1,15%
2015€108.667-4,63%
2014€113.942-5,9%
2013€121.116geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is met €116.205 toegenomen van €121.116 in 2013 tot €237.321 in 2025 (dat is een groei van 96%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.684 (6,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Oldambt.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Oldambt.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is €237.321, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 25% en er zijn 317 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Oldambt (geel), 16 woonplaatsen (groen), 12 wijken (oranje) en 43 buurten (blauw). De wijk Drieborg-Nieuw-Beerta wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta: er zijn 207 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Oldambt.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Drieborg-Nieuw-Beerta telt 605 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta:

JaarAantal inwoners de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta% verschil
2026605-3,66%
2025628-1,72%
2024639-0,78%
20236440,31%
2022642-0,47%
2021645-2,71%
20206630,61%
2019659-0,6%
2018663-2,21%
2017678-0,88%
2016684-2,56%
20157021,3%
2014693-1,42%
2013703geen data

Het aantal inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is met 98 inwoners afgenomen van 703 inwoners in 2013 tot 605 inwoners in 2026 (dat is een daling van 14%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -8 inwoners (-1,14%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk dalende trend: De cijfers dalen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Oldambt.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta:

In 2013 telde de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta 703 inwoners. Het aantal van 703 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 605 inwoners. Dit is een daling van 98 (-14%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -23 (-3,66%). Het aantal van 605 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Oldambt.

Burgerlijke staat in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 290 huishoudens in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Er waren 105 eenpersoonshuishoudens en 185 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20264957525
20255167926
20245246934
20235247430
202253900
20215437329
20205627329
20195617028
20185617429
20175807028
20165827329
20155957730
20145897430
20135987530

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europese landen: 13% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,2% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europa: 11% en herkomst van buiten Europa: 4,27%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is 92% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Oldambt als geheel 40 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Oldambt.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 12 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Oldambt als geheel 34 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Oldambt.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta
Wijk Drieborg-Nieuw-BeertaGemeente OldambtProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties3741.213
Aantal kindplaatsen441.43727.342
Aantal vestigingen basisonderwijs123283
Aantal leerlingen basisonderwijs602.84641.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0876
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.62033.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0236
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs082420.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is 1,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Oldambt1,11,11,13,73,74,7
Buurt Drieborg4,20,40,413,813,813,8
Buurt Verspreide huizen Drieborg5,12,12,213,313,314,7
Buurt Nieuw-Beerta4,03,43,410,910,911,0
Buurt Verspreide huizen Nieuw-Beerta2,72,32,58,08,08,4
Wijk Winschoten0,80,70,81,01,01,6
Wijk Finsterwolde1,91,91,97,47,47,5
Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta3,81,41,412,012,012,3
Wijk Beerta0,70,80,96,36,36,4
Wijk Bad Nieuweschans0,60,50,612,112,114,4
Wijk Scheemda0,70,90,84,14,15,4
Wijk Westerlee0,80,80,73,33,34,6
Wijk Nieuw-Scheemda-’t Waar3,94,24,17,67,610,8
Wijk Midwolda2,32,32,36,66,67,4
Wijk Nieuwolda1,01,11,16,66,614,1
Wijk Heiligerlee0,60,80,74,04,05,3
Wijk Oostwold2,32,32,36,66,67,4
Wijk Blauwestad1,71,71,74,94,95,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Oldambt (geel), 12 wijken (groen) en 4 buurten (blauw). Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta
In 2025 woonden er 90 leerlingen en studenten in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (89 totaal)
In de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta zijn in totaal 89 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 89 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 63 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is €26.041.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is €26.041. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €31.477. Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta telt 551 inkomensontvangers op 605 inwoners totaal.

9% van de huishoudens in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Oldambt
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Oldambt: wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
63% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
77% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 338 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 540 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 303 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal4
Materiële schade4
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 29 misdrijven in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 378 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. Het totaal aantal van 378 misdrijven is hoger dan de som van het aantal van 362 misdrijven uitgesplitst naar type delict. Zie de definities voor uitzonderingen waarbij details over het type delict van de misdaad niet bekend gemaakt worden maar de aantallen wel bij het totaal aantal misdrijven geregistreerd worden. In 2025 werden in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta 29 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta in 2025 zijn Diefstal/inbraak woning (8 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 4 misdrijven in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Oldambt.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 18 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Kantine Lubbert Bruins Sportpark in Drieborg
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Kantine Lubbert Bruins Sportpark in Drieborg bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 12 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Kantine Lubbert Bruins Sportpark in Drieborg is uitgebracht. Stembureau Kantine Lubbert Bruins Sportpark in Drieborg was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 44 stembureaus in de gemeente Oldambt en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Oldambt. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Oldambt.

Stembureaus Oldambt
Adressen en leefomgeving in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Drieborg-Nieuw-Beerta telt in totaal 338 adressen, met 337 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). 68% van de adressen in wijk Drieborg-Nieuw-Beerta ligt binnen de bebouwde kom en 32% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Oldambt
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta zijn er 311 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 86 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Drieborg-Nieuw-Beerta
Bevolking53919
Adressen2.09340
Autos27513

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta is 4,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk4,0
Supermarkt3,7
Restaurant3,7
Basisonderwijs1,4
Voortgezet onderwijs12,0
Bibliotheek8,0
Treinstation4,3
Sportterrein1,2
Bioscoop31,9
Museum10,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6001.510
Tussenwoning1.3281.544
Hoekwoning1.1541.965
Twee-onder-één-kap woning1.1672.193
Vrijstaande woning1.3383.340
Koopwoning1.1853.023
Huurwoning1.5022.298

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta zijn G (123 adressen) en F (51 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta: 123 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Oldambt bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal89Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij20Aantal2025
B-F Nijverheid en energie6Aantal2025
G+I Handel en horeca11Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening6Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg10Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij31%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie9,8%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening9,5%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,4%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners605Aantal2026
Mannen320Aantal2026
Vrouwen275Aantal2026
0 tot 15 jaar80Aantal2026
15 tot 25 jaar60Aantal2026
25 tot 45 jaar115Aantal2026
45 tot 65 jaar200Aantal2026
65 jaar of ouder150Aantal2026
Ongehuwd250Aantal2026
Gehuwd265Aantal2026
Gescheiden55Aantal2026
Verweduwd30Aantal2026
% Mannen54%Percentage2026
% Vrouwen46%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,9%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar19%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder25%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd44%Percentage2026
% Gescheiden9,2%Percentage2026
% Verweduwd5%Percentage2026
Geboorten1Aantal2025
Geboorte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes11Aantal2025
Sterfte relatief12Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO47Aantal2025
Leerlingen VO16Aantal2025
Studenten MBO15Aantal2025
Studenten HBO11Aantal2025
Studenten WO1Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau142Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau197Aantal2024
Hoger opleidingsniveau18Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau40%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau55%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau4,94%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura16Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten67Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners104Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid19Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.905Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.308Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom47%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.544Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning1.965Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.193Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.340Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.298Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.023Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.136Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen88%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement600Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.328Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.154Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.167Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.338Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.185Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.502Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel30Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel145Aantal2026
Adressen met definitief energielabel163Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A28Aantal2026
Energielabels B30Aantal2026
Energielabels C32Aantal2026
Energielabels D22Aantal2026
Energielabels E21Aantal2026
Energielabels F51Aantal2026
Energielabels G123Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak23%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn45%Percentage2024
Drinken75%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht63%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)29%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn38%Percentage2024
Wekelijks sporten36%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk26%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam53%Percentage2024
Ernstig eenzaam15%Percentage2024
Emotioneel eenzaam28%Percentage2024
Sociaal eenzaam42%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven84%Percentage2024
Moeite met rondkomen20%Percentage2024
Krijgt steun van anderen91%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning84%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving86%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving86%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen61%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten66%Percentage2024
Vrijwilligerswerk20%Percentage2024
Mantelzorger17%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid63%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen48%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid43%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt39%Percentage2024
Lage veerkracht19%Percentage2024
Hoge veerkracht57%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden13%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen22%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien7%Percentage2020
Beperking in bewegen14%Percentage2020
Broze gezondheid31%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid32%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens290Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens105Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens185Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen100Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen85Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking320Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie60%Percentage2024
% Werknemers78%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie51%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie27%Percentage2024
% Zelfstandigen22%Percentage2024
Inkomensontvangers551Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners862Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€31.477Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.041Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen47%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Personen in armoede4,98%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens8,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€31.180euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen51%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen8,3%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,94%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum13%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum16%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€123.263euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand15Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO47Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW1Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW148Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW24%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland495Aantal2026
Herkomst buiten Nederland100Aantal2026
Herkomst Europa75Aantal2026
Herkomst buiten Europa25Aantal2026
% Herkomst Nederland83%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland17%Percentage2026
% Herkomst Europa13%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,2%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland495Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland50Aantal2026
Geboren in Nederland545Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland55Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland83%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa6,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,4%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,68%Percentage2026
% Geboren in Nederland92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,52%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland9,2%Percentage2026
Autochtoon539Aantal2022
Westers79Aantal2022
Niet-westers24Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers4Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven29Aantal2025
Diefstal11Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven3Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen9Aantal2025
Vernieling4Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners46Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,34Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,15Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,56Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,93Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,93Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand3,66Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,19Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,22Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,07Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand3,66Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,19Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,22Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km1,07Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,15Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km1,69Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,25Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,85Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,84Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,87Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,31Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,65Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,78Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km2,11Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand3,66Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,28Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,75Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km3,45Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,49Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,59Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km2,63Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km9,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand3,83Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,24Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,47Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km1,26Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,43Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,58Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,88Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,98Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,45Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,58Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,87Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,03Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,72Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand12Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,03Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,72Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand12Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,01Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,15Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand2,08Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand6,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,23Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand18Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,11Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,15Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand7,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,81Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,08Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand9,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,32Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,29Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand45Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand45Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,13Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,01Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand45Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand32Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,69Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km4,01Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,03Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km8,5Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,85Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK189502Code2026
RegionaamDrieborg-Nieuw-BeertaNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode18950200Code2026
Oppervlakte totaal3.199Aantal hectaren2026
Oppervlakte land3.115Aantal hectaren2026
Oppervlakte water85Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid40Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal338Aantal2026
Adressen met postcode327Aantal2026
Adressen met woonfunctie311Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie42Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie11Aantal2026
Verblijfsobjecten337Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres333Aantal2026
Adressen met pand333Aantal2026
Percelen met adres298Aantal2026
Adressen met perceel338Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom229Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom109Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom219Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom92Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190028Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192558Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195086Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197072Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198023Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199019Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200016Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201021Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later7Aantal2026
Postcodegebied9687PD-9688TRNaam2026
Meest voorkomende postcode9688Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode63%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal408Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine318Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof89Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,35Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte13Aantal2025
Motorfietsen54Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad317Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners505Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad21Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€237.321Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen311Aantal2025
Meergezinswoningen6Aantal2025
Koopwoningen230Aantal2025
Huurwoningen86Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties62Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders24Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond292Aantal2025
Onbewoond25Aantal2025
% Koopwoningen73%Percentage2025
% Huurwoningen27%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties20%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders8%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen98%Percentage2025
% Meergezinswoningen2%Percentage2025
% Bewoond92%Percentage2025
% Onbewoond8%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen16Aantal2026
Hoekwoningen20Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen68Aantal2026
Vrijstaande woningen207Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen5%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen22%Percentage2026
% Vrijstaande woningen67%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945142Aantal2026
Woningen 1945 tot 196580Aantal2026
Woningen 1965 tot 197516Aantal2026
Woningen 1975 tot 198521Aantal2026
Woningen 1985 tot 19959Aantal2026
Woningen 1995 tot 200527Aantal2026
Woningen 2005 tot 20156Aantal2026
Woningen 2015 tot 20254Aantal2026
Woningen 2025 en later2Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend4Aantal2026
% Woningen voor 194546%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196526%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19755%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20059%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Oldambt. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Drieborg-Nieuw-Beerta: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Kinderdagverblijf afstand3,830,73,130,714,41
2Voortgezet onderwijs afstand122,59,52,354,04
3Restaurant afstand3,660,92,760,793,52
4% A Landbouw, bosbouw en visserij31%3,06%28%8,4%3,32
5Huisartsenpraktijk afstand4,01,12,91,082,7

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Oldambt.

RegioSoort regioKinderdagverblijf afstandVoortgezet onderwijs afstandRestaurant afstand% A Landbouw, bosbouw en visserijHuisartsenpraktijk afstand
Drieborg-Nieuw-BeertaWijk3,83123,6631%4,0
NederlandLand0,72,50,93,06%1,1
OldambtGemeente1,13,71,16,2%1,7
DrieborgBuurt4,2144,00,0%4,4
Verspreide huizen DrieborgBuurt5,1134,857%5,2

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Oldambt.

Top 5 kenmerken wijk Drieborg-Nieuw-Beerta:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Drieborg-Nieuw-Beerta. Op deze onderwerpen verschilt wijk Drieborg-Nieuw-Beerta relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Drieborg-Nieuw-Beerta, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Drieborg-Nieuw-Beerta met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Drieborg-Nieuw-Beerta, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Drieborg-Nieuw-Beerta staan in de uitgebreide download voor Oldambt.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Drieborg-Nieuw-Beerta.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Oldambt.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Oldambt. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron