Statistieken wijk Houtvaartkwartier

Statistieken wijk Houtvaartkwartier

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Houtvaartkwartier in de gemeente Haarlem Vlag van de gemeente Haarlem. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Houtvaartkwartier in de gemeente Haarlem Vlag van de gemeente Haarlem. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Houtvaartkwartier.Bekijk kaart
Wijk Houtvaartkwartier in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Houtvaartkwartier.

Kerncijfers van de wijk Houtvaartkwartier
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Houtvaartkwartier.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Houtvaartkwartier.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode4.398Kadaster2026
Adressen met woonfunctie4.207Kadaster2026
Panden met adres3.263Kadaster2026
Percelen met adres2.945Kadaster2026
Woningvoorraad3.937CBS2025
Huishoudens3.910CBS2026
Inwoners8.700CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Houtvaartkwartier en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Houtvaartkwartier.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Houtvaartkwartier
Kaart van de omgeving van de wijk Houtvaartkwartier.
Afbeelding van de wijk Houtvaartkwartier op de kaart.

Kaart van de wijk Houtvaartkwartier met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Van Galenbuurt, 2: Zeeheldenbuurt, 3: Geschiedschrijversbuurt, 4: Natuurkundigenbuurt-oost, 5: Natuurkundigenbuurt-west.

Bekijk de statistieken voor alle 135 gebieden binnen de gemeente Haarlem via de overzichtspagina van de gebieden in de Haarlem.

Overzicht gebieden Meer Haarlem
Over de wijk Houtvaartkwartier

De wijk Houtvaartkwartier ligt binnen de gemeente Haarlem. De meest voorkomende postcode in de wijk Houtvaartkwartier is postcode 2014.

Er zijn 4.620 adressen en 3.937 woningen in de wijk Houtvaartkwartier in de gemeente Haarlem. 66% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €564.000. Er wonen 8.700 inwoners in de wijk Houtvaartkwartier, waarvan het grootste deel (28%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Wijk Houtvaartkwartier telt 3.910 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 3.450 personenauto’s en 1.345 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Houtvaartkwartier.

Wijk Houtvaartkwartier heeft een totale oppervlakte van 122 hectare, waarvan 118 hectare land en 4 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.878 adressen per km2.

Meer over de wijk Houtvaartkwartier:

De naam van deze wijk veranderde van Haarlemmerhoutkwartier in 2015 naar Houtvaartkwartier in 2016. De gegevens van de wijk Houtvaartkwartier voor de jaren 2013 tot en met 2015 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Houtvaartkwartier.

Wonen in de wijk Houtvaartkwartier

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Houtvaartkwartier.

Kenmerken van de 3.937 woningen in de wijk Houtvaartkwartier
Er zijn 3.937 woningen in de wijk Houtvaartkwartier.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Haarlem in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Houtvaartkwartier was €564.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Houtvaartkwartier.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Houtvaartkwartier:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Houtvaartkwartier% verschil
2025€564.0003,11%
2024€547.0001,67%
2023€538.00016%
2022€465.0008,6%
2021€428.0006,5%
2020€402.00010%
2019€365.00013%
2018€324.00019%
2017€272.0009,7%
2016€248.0000,81%
2015€246.000-0,4%
2014€247.000-6,4%
2013€264.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Houtvaartkwartier is met €300.000 toegenomen van €264.000 in 2013 tot €564.000 in 2025 (dat is een toename van 114%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €25.000 (6,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Haarlem.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Haarlem.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Houtvaartkwartier is €564.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 16% en er zijn 3.937 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlem (geel), 2 woonplaatsen (groen) en 20 wijken (oranje). De wijk Houtvaartkwartier wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk Houtvaartkwartier: er zijn 2.220 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Houtvaartkwartier.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Houtvaartkwartier

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Houtvaartkwartier, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Haarlem.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Houtvaartkwartier telt 8.700 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Houtvaartkwartier. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Houtvaartkwartier:

JaarAantal inwoners de wijk Houtvaartkwartier% verschil
20268.700-1,42%
20258.825-0,51%
20248.8700,28%
20238.8452,49%
20228.6304,61%
20218.250-0,48%
20208.2900,79%
20198.2252,68%
20188.0107,2%
20177.4750,88%
20167.4100,0%
20157.4100,97%
20147.339-0,19%
20137.353geen data

De bevolking van de wijk Houtvaartkwartier is met 1.347 inwoners toegenomen van 7.353 inwoners in 2013 tot 8.700 inwoners in 2026 (dat is een grote groei van 18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 104 inwoners (1,33%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Haarlem.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Houtvaartkwartier:

In 2013 telde de wijk Houtvaartkwartier 7.353 inwoners. In 2014 is het aantal gedaald tot 7.339 inwoners. Dit is een daling van 14 (-0,19%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 7.339 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 8.870 inwoners. De stijging ten opzichte van 2014 is 1.531 (21%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 25 (0,28%). Het aantal van 8.870 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de wijk Houtvaartkwartier 8.700 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Houtvaartkwartier
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Houtvaartkwartier is 25 tot 45 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Haarlem.

Burgerlijke staat in de wijk Houtvaartkwartier
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Houtvaartkwartier naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 3.910 huishoudens in de wijk Houtvaartkwartier. Er waren 1.405 eenpersoonshuishoudens en 2.500 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Houtvaartkwartier. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Houtvaartkwartier.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Houtvaartkwartier per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Houtvaartkwartier:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20266.3959601.345
20256.5659301.325
20246.6909151.275
20236.8208351.185
20226.89000
20216.640666944
20206.735643912
20196.745612868
20186.665556789
20176.305484686
20166.295461654
20156.236481683
20146.187474673
20136.199475674

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Houtvaartkwartier als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 74%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 15% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europa: 6,5% en herkomst van buiten Europa: 9,2%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Houtvaartkwartier is 85% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Houtvaartkwartier: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Houtvaartkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Houtvaartkwartier.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Haarlem als geheel 149 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Haarlem.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Houtvaartkwartier genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Houtvaartkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Houtvaartkwartier.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Haarlem als geheel 120 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Haarlem.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Houtvaartkwartier

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Houtvaartkwartier. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Houtvaartkwartier
Wijk HoutvaartkwartierGemeente HaarlemProvincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties132564.162
Aantal kindplaatsen5358.438128.884
Aantal vestigingen basisonderwijs249970
Aantal leerlingen basisonderwijs54915.378234.015
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs118267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs21412.389157.314
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs05135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs05.58371.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs016490
Aantal studenten hoger onderwijs04.413144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Houtvaartkwartier. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Houtvaartkwartier is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Haarlem0,40,40,51,11,51,2
Van Galenbuurt0,40,80,71,01,71,0
Zeeheldenbuurt0,30,60,61,02,21,0
Geschiedschrijversbuurt0,40,30,50,52,00,5
Natuurkundigenbuurt-west0,20,30,31,11,81,1
Natuurkundigenbuurt-oost0,50,51,00,71,60,7
Wijk Oude Stad0,40,60,70,81,90,8
Wijk Haarlemmerhoutkwartier0,40,40,60,81,20,9
Wijk Zijlwegkwartier0,50,50,60,91,90,9
Wijk Houtvaartkwartier0,40,50,60,81,90,8
Duinwijk0,30,50,71,42,01,4
Wijk Waarder- en Veerpolder1,01,01,11,92,52,0
Amsterdamsewijk0,40,30,31,21,81,2
Slachthuiswijk0,30,40,60,51,00,5
Parkwijk0,50,60,62,02,32,0
Transvaalwijk0,30,40,51,71,71,9
Indischewijk0,30,30,31,11,11,1
Wijk Ter Kleefkwartier0,40,30,50,70,71,2
Wijk Te Zaanenkwartier0,40,40,60,60,60,7
Vogelenwijk0,30,30,30,80,80,8
Delftwijk0,30,40,51,31,31,3
Wijk Vondelkwartier0,30,30,31,51,51,5
Wijk Spaarndam0,60,70,33,03,03,0
Europawijk0,40,50,40,70,70,7
Boerhaavewijk0,40,60,51,21,21,4
Molenwijk0,40,50,72,12,12,1
Meerwijk0,30,60,52,22,22,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Houtvaartkwartier in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlem (geel), 20 wijken (groen) en 5 buurten (blauw). Wijk Houtvaartkwartier wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Houtvaartkwartier
In 2025 woonden er 2.000 leerlingen en studenten in de wijk Houtvaartkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Houtvaartkwartier, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Houtvaartkwartier.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Houtvaartkwartier.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Houtvaartkwartier. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Houtvaartkwartier

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Houtvaartkwartier, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.345 totaal)
In de wijk Houtvaartkwartier zijn in totaal 1.345 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 1.345 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 1.340 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Houtvaartkwartier (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Houtvaartkwartier voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Houtvaartkwartier is €42.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Houtvaartkwartier.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Houtvaartkwartier is €42.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €53.300. Wijk Houtvaartkwartier telt 7.000 inkomensontvangers op 8.700 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de wijk Houtvaartkwartier heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Haarlem
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Haarlem (wijk Houtvaartkwartier is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
79% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Houtvaartkwartier ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Houtvaartkwartier per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Houtvaartkwartier geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Houtvaartkwartier. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Houtvaartkwartier is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Houtvaartkwartier met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Houtvaartkwartier.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Houtvaartkwartier

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Houtvaartkwartier.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Houtvaartkwartier
Er zijn 240 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Houtvaartkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Houtvaartkwartier op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 240 elektrische auto’s in de wijk Houtvaartkwartier. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Houtvaartkwartier die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Houtvaartkwartier. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 3.032 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Houtvaartkwartier in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Houtvaartkwartier geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4.269 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Houtvaartkwartier (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3.449 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Houtvaartkwartier in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Houtvaartkwartier geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 43 verkeersongevallen in de wijk Houtvaartkwartier in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Houtvaartkwartier. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Houtvaartkwartier plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal43
Materiële schade20
Letselschade23
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Houtvaartkwartier vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Houtvaartkwartier

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Houtvaartkwartier op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 329 misdrijven in de wijk Houtvaartkwartier geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Houtvaartkwartier, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Houtvaartkwartier zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 4.766 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 37 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Houtvaartkwartier 329 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Houtvaartkwartier in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (54 delicten) en Ongevallen (weg) (53 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Houtvaartkwartier.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 36 misdrijven in de wijk Houtvaartkwartier geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Houtvaartkwartier per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Houtvaartkwartier over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Haarlem.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 17 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Houtvaartkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Houtvaartkwartier.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Houtvaartkwartier. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Houtvaartkwartier

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Houtvaartkwartier.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Houtvaartkwartier
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 4 stembureaus in de wijk Houtvaartkwartier.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 4 stembureaus in de wijk Houtvaartkwartier. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 4 stembureaus in de wijk Houtvaartkwartier.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 128 stembureaus in de gemeente Haarlem en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Haarlem. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlem.

Stembureaus Haarlem
Adressen en leefomgeving in de wijk Houtvaartkwartier

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Houtvaartkwartier.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Houtvaartkwartier telt in totaal 4.620 adressen, met 4.619 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in wijk Houtvaartkwartier liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Haarlem
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Houtvaartkwartier zijn er 4.207 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Houtvaartkwartier.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.891 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk Houtvaartkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Houtvaartkwartier. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Houtvaartkwartier voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Houtvaartkwartier voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Houtvaartkwartier
Bevolking5397.373
Adressen2.0932.878
Autos2752.924

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Houtvaartkwartier ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Houtvaartkwartier is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Houtvaartkwartier tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Houtvaartkwartier tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,6
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs0,8
Bibliotheek1,9
Treinstation1,9
Sportterrein0,5
Bioscoop1,7
Museum2,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Houtvaartkwartier.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Houtvaartkwartier.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Houtvaartkwartier:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4601.740
Tussenwoning1.0002.320
Hoekwoning1.1602.390
Twee-onder-één-kap woning1.1402.830
Vrijstaande woning2.0003.120
Koopwoning9902.360
Huurwoning6501.810

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Houtvaartkwartier zijn F (975 adressen) en E (554 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Houtvaartkwartier. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel F komt het meeste voor in de wijk Houtvaartkwartier: 975 adressen hebben energielabel F. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlem bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Houtvaartkwartier met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Houtvaartkwartier voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.345Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie125Aantal2025
G+I Handel en horeca160Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie100Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed40Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening440Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg310Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten165Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie9,3%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,99%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening33%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg23%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Houtvaartkwartier, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners8.700Aantal2026
Mannen4.215Aantal2026
Vrouwen4.490Aantal2026
0 tot 15 jaar1.665Aantal2026
15 tot 25 jaar880Aantal2026
25 tot 45 jaar2.425Aantal2026
45 tot 65 jaar2.360Aantal2026
65 jaar of ouder1.375Aantal2026
Ongehuwd4.990Aantal2026
Gehuwd2.870Aantal2026
Gescheiden605Aantal2026
Verweduwd235Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar28%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder16%Percentage2026
% Ongehuwd57%Percentage2026
% Gehuwd33%Percentage2026
% Gescheiden7%Percentage2026
% Verweduwd2,7%Percentage2026
Geboorten85Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes45Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO970Aantal2025
Leerlingen VO570Aantal2025
Studenten MBO150Aantal2025
Studenten HBO200Aantal2025
Studenten WO110Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau940Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.080Aantal2024
Hoger opleidingsniveau3.500Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau14%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau32%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau54%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura180Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,3%Percentage2024
Wmo cliënten320Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners36Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid7.373Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.170Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning420Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom27%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.390Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.360Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning840Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen9%Percentage2024
% Aardgaswoningen88%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement460Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.160Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.140Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning650Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel592Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.135Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.893Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++6Aantal2026
Energielabels A+++142Aantal2026
Energielabels A++182Aantal2026
Energielabels A+15Aantal2026
Energielabels A517Aantal2026
Energielabels B135Aantal2026
Energielabels C539Aantal2026
Energielabels D528Aantal2026
Energielabels E554Aantal2026
Energielabels F975Aantal2026
Energielabels G435Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Houtvaartkwartier. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn36%Percentage2024
Drinken85%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht40%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)11%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn59%Percentage2024
Wekelijks sporten68%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk60%Percentage2024
Lopen naar school of werk23%Percentage2024
Fietsen naar school of werk49%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Houtvaartkwartier. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam26%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen13%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen50%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten53%Percentage2024
Vrijwilligerswerk22%Percentage2024
Mantelzorger13%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Houtvaartkwartier. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid79%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken21%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen9%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Houtvaartkwartier. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens3.910Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.405Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens2.505Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen995Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.505Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking5.190Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers7.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners789Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€53.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€42.100Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen30%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen34%Percentage2024
% Personen in armoede2,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€47.000euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen27%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen32%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum6,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€321.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO230Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW100Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.170Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Houtvaartkwartier. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland6.395Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.305Aantal2026
Herkomst Europa960Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.345Aantal2026
% Herkomst Nederland74%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland26%Percentage2026
% Herkomst Europa11%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa15%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland6.395Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa395Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa640Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.035Aantal2026
Geboren in Nederland7.430Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa570Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa700Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.270Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland74%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,54%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,4%Percentage2026
% Geboren in Nederland85%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,6%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland15%Percentage2026
Autochtoon6.890Aantal2022
Westers1.175Aantal2022
Niet-westers565Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba50Aantal2022
Marokko35Aantal2022
Suriname65Aantal2022
Turkije55Aantal2022
Overig niet-westers365Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Houtvaartkwartier. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven329Aantal2025
Diefstal153Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven17Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting34Aantal2025
Verkeersovertredingen69Aantal2025
Vernieling38Aantal2025
Overige misdrijven18Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners37Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Houtvaartkwartier, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km39Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km9,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km6,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km46Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km108Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km219Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km8,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km26Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km64Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km81Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km5,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km112Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km186Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km4,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km171Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km260Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km54Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km180Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km5,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km48Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km106Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km42Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km100Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km47Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km9,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km19Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km26Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km17Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km7,2Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km9,5Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km21Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km63Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Houtvaartkwartier. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK039204Code2026
RegionaamHoutvaartkwartierNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode03920400Code2026
Oppervlakte totaal122Aantal hectaren2026
Oppervlakte land118Aantal hectaren2026
Oppervlakte water4Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.878Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal4.620Aantal2026
Adressen met postcode4.398Aantal2026
Adressen met woonfunctie4.207Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie22Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie8Aantal2026
Adressen met industriefunctie57Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie33Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie7Aantal2026
Adressen met sportfunctie6Aantal2026
Adressen met winkelfunctie62Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie243Aantal2026
Verblijfsobjecten4.619Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres3.263Aantal2026
Adressen met pand4.616Aantal2026
Percelen met adres2.945Aantal2026
Adressen met perceel4.620Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom4.620Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom4.207Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900111Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925648Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501.990Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970615Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980268Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199047Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200013Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201051Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020312Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later561Aantal2026
Postcodegebied2014AA-2014XZNaam2026
Meest voorkomende postcode2014Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Houtvaartkwartier.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal43Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade20Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade23Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Houtvaartkwartier zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal3.450Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine2.635Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof810Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,87Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.924Aantal2025
Motorfietsen255Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Houtvaartkwartier. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad3.937Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners446Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen8Aantal2025
Niet-woningvoorraad396Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€564.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.795Aantal2025
Meergezinswoningen1.142Aantal2025
Koopwoningen2.598Aantal2025
Huurwoningen1.339Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties551Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders788Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond3.819Aantal2025
Onbewoond118Aantal2025
% Koopwoningen66%Percentage2025
% Huurwoningen34%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties14%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders20%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen71%Percentage2025
% Meergezinswoningen29%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen1.388Aantal2026
Tussenwoningen2.220Aantal2026
Hoekwoningen556Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen25Aantal2026
Vrijstaande woningen18Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen33%Percentage2026
% Tussenwoningen53%Percentage2026
% Hoekwoningen13%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19452.655Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965405Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975166Aantal2026
Woningen 1975 tot 198567Aantal2026
Woningen 1985 tot 199534Aantal2026
Woningen 1995 tot 200533Aantal2026
Woningen 2005 tot 201513Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025824Aantal2026
Woningen 2025 en later8Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend2Aantal2026
% Woningen voor 194563%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196510%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19754,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202520%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Houtvaartkwartier komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Haarlem. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Houtvaartkwartier: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bevolkingsdichtheid7.3735396.8342.8412,41
2% Woningen voor 194563%18%45%19%2,34
3Personenauto’s naar oppervlakte2.9242752.6491.1492,31
420% personen met hoogste inkomen34%20%14%6,3%2,14
5Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€53.300€42.200€11.100€6.0791,83

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlem.

RegioSoort regioBevolkingsdichtheid% Woningen voor 1945Personenauto’s naar oppervlakte20% personen met hoogste inkomenGemiddeld inkomen per inkomensontvanger
HoutvaartkwartierWijk7.37363%2.92434%€53.300
NederlandLand53918%27520%€42.200
HaarlemGemeente5.78645%2.29626%€48.300
Van GalenbuurtBuurt4.80847%2.07736%€54.900
ZeeheldenbuurtBuurt10.870100%3.78335%€49.600

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlem.

Top 5 kenmerken wijk Houtvaartkwartier:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Houtvaartkwartier. Op deze onderwerpen verschilt wijk Houtvaartkwartier relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Houtvaartkwartier, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Houtvaartkwartier met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Houtvaartkwartier, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Houtvaartkwartier staan in de uitgebreide download voor Haarlem.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Houtvaartkwartier.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Haarlem.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Haarlem. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron