Statistieken wijk Olympiakwartier West

Statistieken wijk Olympiakwartier West

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Olympiakwartier West in de gemeente Almere Vlag van de gemeente Almere. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Olympiakwartier West in de gemeente Almere Vlag van de gemeente Almere. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Olympiakwartier West.Bekijk kaart
Wijk Olympiakwartier West in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Olympiakwartier West.

Kerncijfers van de wijk Olympiakwartier West
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Olympiakwartier West.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Olympiakwartier West.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode529Kadaster2026
Adressen met woonfunctie529Kadaster2026
Panden met adres354Kadaster2026
Percelen met adres213Kadaster2026
Woningvoorraad529CBS2025
Huishoudens560CBS2025
Inwoners1.485CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Olympiakwartier West en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Olympiakwartier West.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Olympiakwartier West
Kaart van de omgeving van de wijk Olympiakwartier West.
Afbeelding van de wijk Olympiakwartier West op de kaart.

Kaart van de gemeente Almere met het aantal inwoners per wijk in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende wijken weer: 1: Buitenvaart, 2: De Vaart, 3: Sieradenbuurt, 4: Oostvaardersbuurt, 5: Seizoenenbuurt, 6: Poldervlak, 7: Stripheldenbuurt, 8: Overig Almere Buiten, 9: Indischebuurt, 10: Molenbuurt ...Toon meer...Kaart van de gemeente Almere met het aantal inwoners per wijk in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende wijken weer: 1: Buitenvaart, 2: De Vaart, 3: Sieradenbuurt, 4: Oostvaardersbuurt, 5: Seizoenenbuurt, 6: Poldervlak, 7: Stripheldenbuurt, 8: Overig Almere Buiten, 9: Indischebuurt, 10: Molenbuurt, 11: Eilandenbuurt, 12: Bouwmeesterbuurt, 13: Centrum Almere Buiten, 14: Overig Almere Stad, 15: Regenboogbuurt, 16: Noorderplassen, 17: Bloemenbuurt, 18: Landgoederenbuurt, 19: Tussen de Vaarten Noord, 20: Waterwijk, 21: Faunabuurt, 22: Markerkant, 23: Kruidenwijk, 24: Verzetswijk, 25: Randstad, 26: Staatsliedenwijk, 27: Overig Almere Pampus, 28: Tussen de Vaarten Zuid, 29: Muziekwijk Noord, 30: Parkwijk, 31: Centrum Almere Stad, 32: Sallandsekant, 33: Twentsekant, 34: Filmwijk, 35: Muziekwijk Zuid, 36: Danswijk, 37: Stedenwijk, 38: Hollandsekant, 39: Nobelhorst, 40: Veluwsekant, 41: Hortus, 42: Literatuurwijk, 43: Homeruskwartier, 44: Hogekant, 45: Columbuskwartier, 46: De Steiger, 47: Overig Almere Poort, 48: Middenkant, 49: Gooisekant, 50: Europakwartier West, 51: De Gouwen, 52: Europakwartier Oost, 53: De Marken, 54: Lagekant, 55: Vogelhorst, 56: Oosterwold, 57: De Laren, 58: Overig Almere Haven, 59: Olympiakwartier West, 60: Duin, 61: De Hoven, 62: Olympiakwartier Oost, 63: De Grienden, 64: De Velden, 65: De Wierden, 66: De Werven, 67: Centrum Almere Haven, 68: De Meenten, 69: Overig Almere Hout, 70: Overgooi, 71: Stichtsekant....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 311 gebieden binnen de gemeente Almere via de overzichtspagina van de gebieden in de Almere.

Overzicht gebieden Meer Almere
Over de wijk Olympiakwartier West

De wijk Olympiakwartier West ligt binnen de gemeente Almere. De meest voorkomende postcode in de wijk Olympiakwartier West is postcode 1361.

Er zijn 529 adressen en 529 woningen in de wijk Olympiakwartier West in de gemeente Almere. 56% van de woningen in de wijk is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €491.000. Er wonen 1.485 inwoners in de wijk Olympiakwartier West, waarvan het grootste deel (40%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Wijk Olympiakwartier West telt 560 huishoudens van gemiddeld 2,6 personen. Verder zijn er 540 personenauto’s en 180 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Olympiakwartier West.

Wijk Olympiakwartier West heeft een oppervlakte van 19 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.617 adressen per km2.

Meer over de wijk Olympiakwartier West:

De naam Olympiakwartier West wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de buurt Olympiakwartier West. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gegevens van de wijk Olympiakwartier West voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend.

Wonen in de wijk Olympiakwartier West

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Olympiakwartier West.

Kenmerken van de 529 woningen in de wijk Olympiakwartier West
Er zijn 529 woningen in de wijk Olympiakwartier West.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Almere in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Olympiakwartier West was €491.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Olympiakwartier West.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Olympiakwartier West:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Olympiakwartier West% verschil
2025€491.0006,3%
2024€462.0001,99%
2023€453.00014%
2022€398.00014%
2021€348.0008,4%
2020€321.00038%
2019€233.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Olympiakwartier West is met €258.000 toegenomen van €233.000 in 2019 tot €491.000 in 2025 (dat is een stijging van 111%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2019 tot en met 2025 was €43.000 (14%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Almere.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Almere.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Olympiakwartier West is €491.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 5% en er zijn 529 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Flevoland (bruin), gemeente Almere (geel) en 62 wijken (oranje). De wijk Olympiakwartier West wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk Olympiakwartier West: er zijn 243 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Olympiakwartier West.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Olympiakwartier West

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Olympiakwartier West, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Almere.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Olympiakwartier West telt 1.485 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Olympiakwartier West. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Olympiakwartier West:

JaarAantal inwoners de wijk Olympiakwartier West% verschil
20261.4852,06%
20251.4557,4%
20241.3552,65%
20231.32019%
20221.11059%
202170019%
202058725%
2019468inf%
20180geen data
20170geen data
20160geen data
20150geen data
20140geen data
20130geen data

De bevolking van de wijk Olympiakwartier West is met 1.485 inwoners gestegen van 0 inwoners in 2013 tot 1.485 inwoners in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote toename van 1.485%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 114 inwoners (11%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Almere.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Olympiakwartier West:

In 2013 waren er 0 inwoners in de wijk Olympiakwartier West. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2018. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.485 inwoners. De stijging ten opzichte van 2018 is 1.485, het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 30 (2,06%). Het aantal van 1.485 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Olympiakwartier West
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Olympiakwartier West is 25 tot 45 jaar, met 40% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Almere.

Burgerlijke staat in de wijk Olympiakwartier West
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Olympiakwartier West naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 560 huishoudens in de wijk Olympiakwartier West. Er waren 135 eenpersoonshuishoudens en 425 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Olympiakwartier West. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Olympiakwartier West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Olympiakwartier West per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Olympiakwartier West:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202555595805
202451585755
202351580725
202244500
202126543392
202022536325
201916730271
2018000
2017000
2016000
2015000

In 2025 was de herkomst van inwoners in de wijk Olympiakwartier West als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 38%, herkomst uit Europese landen: 6,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 55% En in 2019 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 36%, herkomst uit Europa: 6,4% en herkomst van buiten Europa: 58%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Olympiakwartier West is 75% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Olympiakwartier West: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 25 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Olympiakwartier West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Olympiakwartier West.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Almere als geheel 231 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Almere.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Olympiakwartier West genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Olympiakwartier West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Olympiakwartier West.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Almere als geheel 104 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Almere.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Olympiakwartier West
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Olympiakwartier West
Wijk Olympiakwartier WestGemeente AlmereProvincie Flevoland
Aantal kinderopvanglocaties14601.156
Aantal kindplaatsen612.81124.206
Aantal vestigingen basisonderwijs086201
Aantal leerlingen basisonderwijs022.34443.965
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs02047
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs012.84624.636
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0312
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs04.9628.901
Aantal opleidingen hoger onderwijs03037
Aantal studenten hoger onderwijs04.9737.060

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Olympiakwartier West. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Olympiakwartier West is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Flevoland0,80,90,92,32,43,7
Gemeente Almere0,50,60,71,61,71,8
Buurt Olympiakwartier West0,80,70,71,01,01,0
Wijk Centrum Almere Haven1,11,21,10,40,40,4
Wijk De Werven0,50,80,71,21,21,2
Wijk De Hoven0,71,20,60,80,80,8
Wijk De Meenten0,60,60,61,91,91,9
Wijk De Grienden0,50,50,52,22,22,2
Wijk De Marken0,50,50,61,81,81,8
Wijk De Gouwen0,70,70,51,91,91,9
Wijk De Wierden0,80,70,81,41,41,4
Wijk De Velden1,11,11,12,62,62,6
Wijk Overgooi2,64,85,05,45,45,4
Wijk De Laren0,40,40,42,32,32,3
Wijk De Steiger0,30,30,81,81,81,8
Wijk Overig Almere Haven0,70,80,81,71,71,7
Wijk Centrum Almere Stad0,60,80,80,90,90,9
Filmwijk0,40,40,60,90,90,9
Danswijk0,40,40,51,11,11,1
Parkwijk0,30,40,40,90,90,9
Verzetswijk0,40,80,81,31,31,3
Waterwijk0,30,50,41,91,91,9
Wijk Tussen de Vaarten Noord0,70,90,72,22,22,3
Wijk Tussen de Vaarten Zuid0,40,40,61,31,32,3
Staatsliedenwijk0,40,50,60,80,80,8
Kruidenwijk0,40,40,51,61,61,6
Stedenwijk0,40,40,41,01,11,1
Muziekwijk Noord0,30,40,62,02,02,3
Muziekwijk Zuid0,40,30,50,70,81,2
Literatuurwijk0,40,40,51,21,91,2
Wijk Noorderplassen0,70,80,83,93,94,2
Wijk Hortus1,91,92,22,82,82,8
Wijk Randstad0,70,30,91,01,01,0
Wijk Markerkant0,40,70,90,60,60,6
Wijk Gooisekant1,31,21,30,82,20,8
Wijk Veluwsekant0,40,50,51,51,61,9
Wijk Sallandsekant0,40,50,51,51,61,9
Wijk Overig Almere Stad0,40,50,51,51,61,9
Wijk Centrum Almere Buiten0,30,30,81,31,31,3
Wijk Oostvaardersbuurt0,60,60,61,01,01,0
Wijk Seizoenenbuurt0,50,50,51,91,91,9
Wijk Molenbuurt0,40,40,30,90,90,9
Wijk Bouwmeesterbuurt0,70,70,41,21,21,2
Wijk Landgoederenbuurt0,60,60,61,11,11,1
Wijk Faunabuurt0,50,40,41,91,91,9
Wijk Bloemenbuurt0,40,40,71,91,91,9
Wijk Regenboogbuurt0,40,40,71,71,71,7
Wijk Indischebuurt0,40,40,61,11,11,1
Wijk Eilandenbuurt0,30,30,61,01,01,0
Wijk Stripheldenbuurt0,60,60,51,01,01,6
Wijk Sieradenbuurt0,80,81,01,21,21,2
Wijk Poldervlak0,60,60,71,31,31,3
Wijk De Vaart2,02,02,52,72,72,7
Wijk Buitenvaart2,62,62,63,93,93,9
Wijk Overig Almere Buiten1,71,12,02,52,53,7
Wijk Europakwartier Oost0,60,41,00,50,50,5
Wijk Europakwartier West0,30,30,40,50,50,5
Wijk Columbuskwartier0,70,70,71,51,51,5
Wijk Homeruskwartier0,40,50,51,21,31,2
Wijk Olympiakwartier Oost1,31,11,61,11,11,4
Wijk Olympiakwartier West0,80,70,71,01,01,0
Wijk Duin0,50,41,11,41,41,4
Wijk Vogelhorst1,51,51,55,95,97,2
Wijk Nobelhorst0,50,50,52,92,94,2
Wijk Oosterwold1,11,51,96,86,88,2
Wijk Overig Almere Hout2,93,33,95,15,15,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Olympiakwartier West in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Flevoland (bruin), gemeente Almere (geel), 62 wijken (groen) en buurt Olympiakwartier West (blauw). Wijk Olympiakwartier West wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Olympiakwartier West
In 2025 woonden er 430 leerlingen en studenten in de wijk Olympiakwartier West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Olympiakwartier West, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Olympiakwartier West.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Olympiakwartier West.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Olympiakwartier West. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Olympiakwartier West

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Olympiakwartier West, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (180 totaal)
In de wijk Olympiakwartier West zijn in totaal 180 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Olympiakwartier West (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Olympiakwartier West voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Olympiakwartier West is €30.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Olympiakwartier West.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Olympiakwartier West is €30.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €44.700. Wijk Olympiakwartier West telt 900 inkomensontvangers op 1.485 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de wijk Olympiakwartier West heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Almere
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Almere (wijk Olympiakwartier West is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
75% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Olympiakwartier West ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Olympiakwartier West per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2020 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
73% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de wijk Olympiakwartier West geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Olympiakwartier West. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Olympiakwartier West is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Olympiakwartier West met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Olympiakwartier West.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Olympiakwartier West

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Olympiakwartier West.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Olympiakwartier West
Er zijn 67 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Olympiakwartier West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Olympiakwartier West op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 67 elektrische auto’s in de wijk Olympiakwartier West. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Olympiakwartier West die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Olympiakwartier West. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 370 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Olympiakwartier West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Olympiakwartier West geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 603 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Olympiakwartier West (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 507 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Olympiakwartier West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Olympiakwartier West geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de wijk Olympiakwartier West in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Olympiakwartier West. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Olympiakwartier West plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Olympiakwartier West vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Olympiakwartier West

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Olympiakwartier West op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 43 misdrijven in de wijk Olympiakwartier West geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Olympiakwartier West, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Olympiakwartier West zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 324 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 28 verschillende soorten delicten. Voor 19% van alle wijken in heel Nederland zijn er in deze periode 324 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de wijk Olympiakwartier West 43 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Olympiakwartier West in 2025 zijn Diefstal af/uit/van ov. voertuigen (7 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Olympiakwartier West.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 3 misdrijven in de wijk Olympiakwartier West geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Olympiakwartier West per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Olympiakwartier West over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Almere.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Olympiakwartier West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Olympiakwartier West.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Olympiakwartier West. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Olympiakwartier West

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Olympiakwartier West.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau School de Zeeraket in Almere
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau School de Zeeraket in Almere bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 18 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau School de Zeeraket in Almere stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau School de Zeeraket in Almere is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de wijk Olympiakwartier West. Stembureau School de Zeeraket in Almere is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de wijk Olympiakwartier West ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 154 stembureaus in de gemeente Almere en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Almere. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Almere.

Stembureaus Almere
Adressen en leefomgeving in de wijk Olympiakwartier West

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Olympiakwartier West.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Olympiakwartier West telt in totaal 529 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in wijk Olympiakwartier West liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Almere
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Olympiakwartier West zijn er 529 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Olympiakwartier West.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 232 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de wijk Olympiakwartier West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Olympiakwartier West. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Olympiakwartier West voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Olympiakwartier West voor 2025:

DichtheidNederlandWijk Olympiakwartier West
Bevolking5367.658
Adressen2.0931.617
Autos2752.842

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Olympiakwartier West ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Olympiakwartier West is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Olympiakwartier West tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Olympiakwartier West tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt1,1
Restaurant0,8
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,0
Bibliotheek1,0
Treinstation0,3
Bioscoop7,8
Museum7,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Olympiakwartier West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Olympiakwartier West.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Olympiakwartier West:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement01.620
Tussenwoning02.460
Hoekwoning02.670
Twee-onder-één-kap woning03.670
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning02.870
Huurwoning01.920

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Olympiakwartier West zijn A (324 adressen) en A++ (91 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Olympiakwartier West. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Olympiakwartier West: 324 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Almere bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Olympiakwartier West met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Olympiakwartier West voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal180Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening50Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg45Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie8,3%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie14%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,78%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening28%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg25%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5,6%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Olympiakwartier West, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.485Aantal2026
Mannen680Aantal2025
Vrouwen775Aantal2025
0 tot 15 jaar465Aantal2026
15 tot 25 jaar140Aantal2026
25 tot 45 jaar595Aantal2026
45 tot 65 jaar230Aantal2026
65 jaar of ouder80Aantal2026
Ongehuwd945Aantal2025
Gehuwd440Aantal2025
Gescheiden70Aantal2025
Verweduwd0Aantal2025
% Mannen47%Percentage2025
% Vrouwen53%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar31%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,4%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar40%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar15%Percentage2026
% 65 jaar of ouder5,4%Percentage2026
% Ongehuwd65%Percentage2025
% Gehuwd30%Percentage2025
% Gescheiden4,81%Percentage2025
% Verweduwd0,0%Percentage2025
Geboorten35Aantal2025
Geboorte relatief25Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO240Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau180Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau470Aantal2024
Hoger opleidingsniveau320Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau72%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau36%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in natura50Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,8%Percentage2024
Wmo cliënten15Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid7.658Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.430Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning960Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom65%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.620Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.920Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning0Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming93%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen100%Percentage2024
% Aardgaswoningen0%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning0Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel3Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel11Aantal2026
Adressen met definitief energielabel515Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++60Aantal2026
Energielabels A++91Aantal2026
Energielabels A+51Aantal2026
Energielabels A324Aantal2026
Energielabels B0Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Olympiakwartier West. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn51%Percentage2024
Drinken73%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken3%Percentage2024
Overgewicht49%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn43%Percentage2024
Wekelijks sporten63%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk43%Percentage2024
Lopen naar school of werk30%Percentage2024
Fietsen naar school of werk23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Olympiakwartier West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam50%Percentage2024
Ernstig eenzaam16%Percentage2024
Emotioneel eenzaam33%Percentage2024
Sociaal eenzaam35%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen22%Percentage2024
Krijgt steun van anderen92%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning90%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving86%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving79%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen61%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten50%Percentage2024
Vrijwilligerswerk15%Percentage2024
Mantelzorger8%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Olympiakwartier West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid75%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen29%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid25%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie11%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken28%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen4%Percentage2020
Beperking in horen1%Percentage2020
Beperking in zien1%Percentage2020
Beperking in bewegen3%Percentage2020
Broze gezondheid28%Percentage2024
Broze metale gezondheid35%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid27%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Olympiakwartier West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens560Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens135Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens425Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen115Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen310Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens24%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens76%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen21%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen55%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking770Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie81%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie57%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners664Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€44.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.600Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen29%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Personen in armoede3,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen29%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€16.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO60Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW50Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW3%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Olympiakwartier West. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland555Aantal2025
Herkomst buiten Nederland900Aantal2025
Herkomst Europa95Aantal2025
Herkomst buiten Europa805Aantal2025
% Herkomst Nederland38%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland62%Percentage2025
% Herkomst Europa6,5%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa55%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland560Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa495Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland535Aantal2025
Geboren in Nederland1.095Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa50Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa310Aantal2025
Geboren buiten Nederland360Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland38%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,75%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland37%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa34%Percentage2025
% Geboren in Nederland75%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,44%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa21%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland25%Percentage2025
Autochtoon445Aantal2022
Westers90Aantal2022
Niet-westers575Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba40Aantal2022
Marokko50Aantal2022
Suriname245Aantal2022
Turkije75Aantal2022
Overig niet-westers160Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Olympiakwartier West. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven43Aantal2025
Diefstal19Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven6Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven8Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners30Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Olympiakwartier West, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km9,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km49Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km9,9Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Park of plantsoen afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Dagrecreatief terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Bos afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Open natuurlijk terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Open droog natuurlijk terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Open nat natuurlijk terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Semi-openbaar groen afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Sportterrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Volkstuin afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Verblijfsrecreatief terrein afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Begraafplaats afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Recreatief binnenwater afstandgeen dataGemiddelde afstand in kmgeen data
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand7,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,6Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km51Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Olympiakwartier West. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK003465Code2025
RegionaamOlympiakwartier WestNaam2025
Soort regioWijkCategorisch type2025
Sorteercode00346500Code2025
Oppervlakte totaal19Aantal hectaren2025
Oppervlakte land19Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.617Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal529Aantal2026
Adressen met postcode529Aantal2026
Adressen met woonfunctie529Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten529Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres354Aantal2026
Adressen met pand529Aantal2026
Percelen met adres213Aantal2026
Adressen met perceel529Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom529Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom529Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020274Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later255Aantal2026
Postcodegebied1361CA-1361CPNaam2026
Meest voorkomende postcode1361Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Olympiakwartier West.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Olympiakwartier West zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal540Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine390Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof150Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,96Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.842Aantal2025
Motorfietsen35Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Olympiakwartier West. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad529Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners364Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad0Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€491.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen349Aantal2025
Meergezinswoningen180Aantal2025
Koopwoningen233Aantal2025
Huurwoningen296Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties264Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders32Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond518Aantal2025
Onbewoond11Aantal2025
% Koopwoningen44%Percentage2025
% Huurwoningen56%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties50%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen66%Percentage2025
% Meergezinswoningen34%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen181Aantal2026
Tussenwoningen243Aantal2026
Hoekwoningen76Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen18Aantal2026
Vrijstaande woningen11Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen34%Percentage2026
% Tussenwoningen46%Percentage2026
% Hoekwoningen14%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen3,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen2,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025529Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 2025100%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Olympiakwartier West komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Almere. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Olympiakwartier West: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2015 tot 2025100%9%91%8,8%10
2% Aardgasvrije woningen100%11%89%11%8,3
3% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa34%8,5%26%4,27%6
4% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland37%12%25%5,2%4,82
5% Herkomst buiten Europa55%19%36%10%3,58

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almere.

RegioSoort regio% Woningen 2015 tot 2025% Aardgasvrije woningen% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland% Herkomst buiten Europa
Olympiakwartier WestWijk100%100%34%37%55%
NederlandLand9%11%8,5%12%19%
AlmereGemeente17%62%19%23%42%
Olympiakwartier WestBuurt100%100%34%37%55%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almere.

Top 5 kenmerken wijk Olympiakwartier West:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Olympiakwartier West. Op deze onderwerpen verschilt wijk Olympiakwartier West relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Olympiakwartier West, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Olympiakwartier West met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Olympiakwartier West, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Olympiakwartier West staan in de uitgebreide download voor Almere.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Olympiakwartier West.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Almere.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Almere. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron