Statistieken wijk Sint Anthonis

Statistieken wijk Sint Anthonis

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Sint Anthonis in de gemeente Land van Cuijk Vlag van de gemeente Land van Cuijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Sint Anthonis in de gemeente Land van Cuijk Vlag van de gemeente Land van Cuijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Sint Anthonis.Bekijk kaart
Wijk Sint Anthonis in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Sint Anthonis.

Kerncijfers van de wijk Sint Anthonis
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Sint Anthonis.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Sint Anthonis.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.328Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.208Kadaster2026
Panden met adres1.995Kadaster2026
Percelen met adres1.685Kadaster2026
Woningvoorraad1.994CBS2025
Huishoudens1.950CBS2026
Inwoners4.270CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Sint Anthonis en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Sint Anthonis.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Sint Anthonis
Kaart van de omgeving van de wijk Sint Anthonis.
Afbeelding van de wijk Sint Anthonis op de kaart.

Kaart van de wijk Sint Anthonis met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Sint Anthonis, 2: Sint Anthonis buitengebied.

Bekijk de statistieken voor alle 169 gebieden binnen de gemeente Land van Cuijk via de overzichtspagina van de gebieden in de Land van Cuijk.

Overzicht gebieden Meer Land van Cuijk
Over de wijk Sint Anthonis

De wijk Sint Anthonis ligt binnen de gemeente Land van Cuijk. De meest voorkomende postcode in de wijk Sint Anthonis is postcode 5845.

Er zijn 2.376 adressen en 1.994 woningen in de wijk Sint Anthonis in de gemeente Land van Cuijk. 68% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €408.000. Er wonen 4.270 inwoners in de wijk Sint Anthonis, waarvan het grootste deel (30%) 65 jaar en ouder is. Wijk Sint Anthonis telt 1.950 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 2.515 personenauto’s en 490 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Sint Anthonis.

Wijk Sint Anthonis heeft een totale oppervlakte van 1.999 hectare, waarvan 1.998 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 485 adressen per km2.

Meer over de wijk Sint Anthonis:

De naam Sint Anthonis wordt 3 keer gebruikt: voor deze wijk, voor de buurt Sint Anthonis en voor de woonplaats Sint Anthonis. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Land van Cuijk (gemeentecode GM1982) is in 2022 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Boxmeer, Cuijk, Grave, Mill en Sint Hubert en Sint Anthonis. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Land van Cuijk overgegaan. De gegevens van de wijk Sint Anthonis voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Land van Cuijk.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Sint Anthonis.

Wonen in de wijk Sint Anthonis

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Sint Anthonis.

Kenmerken van de 1.994 woningen in de wijk Sint Anthonis
Er zijn 1.994 woningen in de wijk Sint Anthonis.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Land van Cuijk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Sint Anthonis was €408.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Sint Anthonis.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Sint Anthonis:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Sint Anthonis% verschil
2025€408.0006,5%
2024€383.0008,5%
2023€353.00012%
2022€314.00011%
2021€282.425-2,48%
2020€289.6018,9%
2019€265.8675,3%
2018€252.4380,0%
2017€252.4382,92%
2016€245.2780,28%
2015€244.602-5,5%
2014€258.888-5,5%
2013€274.064geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Sint Anthonis is met €133.936 gegroeid van €274.064 in 2013 tot €408.000 in 2025 (dat is een stijging van 49%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.161 (3,54%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Land van Cuijk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Land van Cuijk.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Sint Anthonis is €408.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 30% en er zijn 1.994 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Land van Cuijk (geel), 34 woonplaatsen (groen) en 32 wijken (oranje). De wijk Sint Anthonis wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Sint Anthonis: er zijn 798 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Sint Anthonis.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Sint Anthonis

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Sint Anthonis, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Land van Cuijk.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Sint Anthonis telt 4.270 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Sint Anthonis. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Sint Anthonis:

JaarAantal inwoners de wijk Sint Anthonis% verschil
20264.270-0,35%
20254.285-0,35%
20244.3000,94%
20234.2601,91%
20224.1800,48%
20214.1600,48%
20204.140-0,48%
20194.160-0,12%
20184.165-0,48%
20174.1850,24%
20164.175-0,71%
20154.205-0,71%
20144.235-0,82%
20134.270geen data

In 2026 waren er 4.270 inwoners in de wijk Sint Anthonis. Dit is gelijk aan het aantal inwoners in 2013.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Land van Cuijk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Sint Anthonis:

In 2013 telde de wijk Sint Anthonis 4.270 inwoners. In 2020 is het aantal gedaald tot 4.140 inwoners. Dit is een daling van 130 (-3,04%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2019) is het verschil -20 (-0,48%). Het aantal van 4.140 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 4.300 inwoners. De stijging ten opzichte van 2020 is 160 (3,86%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 40 (0,94%). Het aantal van 4.300 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 4.270 inwoners in de wijk Sint Anthonis.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Sint Anthonis
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Sint Anthonis is 65 jaar of ouder, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Land van Cuijk.

Burgerlijke staat in de wijk Sint Anthonis
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Sint Anthonis naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.950 huishoudens in de wijk Sint Anthonis. Er waren 670 eenpersoonshuishoudens en 1.280 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Sint Anthonis. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Sint Anthonis.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Sint Anthonis per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Sint Anthonis:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263.745280250
20253.755275255
20243.800245250
20233.795230230
20223.84000
20213.820170170
20203.795173172
20193.830165165
20183.835165165
20173.845170170
20163.870153152
20153.920143142
20143.964135136
20134.005132133

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Sint Anthonis als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europese landen: 6,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,8% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 3,09% en herkomst van buiten Europa: 3,11%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Sint Anthonis is 91% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Sint Anthonis: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Sint Anthonis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Sint Anthonis.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Land van Cuijk als geheel 82 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Land van Cuijk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Sint Anthonis genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Sint Anthonis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Sint Anthonis.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Land van Cuijk als geheel 80 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Land van Cuijk.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Sint Anthonis

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Sint Anthonis. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Sint Anthonis
Wijk Sint AnthonisGemeente Land van CuijkProvincie Noord-Brabant
Aantal kinderopvanglocaties51674.293
Aantal kindplaatsen1613.866120.795
Aantal vestigingen basisonderwijs146921
Aantal leerlingen basisonderwijs3076.763211.249
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs08187
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs04.726134.310
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs05134
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs01.24775.755
Aantal opleidingen hoger onderwijs00380
Aantal studenten hoger onderwijs00109.073

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Sint Anthonis. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Sint Anthonis is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Land van Cuijk0,91,00,83,13,14,1
Buurt Sint Anthonis0,80,80,83,53,53,5
Buurt Sint Anthonis buitengebied1,81,82,04,04,04,0
Wijk Velp1,10,91,11,62,22,2
Wijk Grave0,70,80,51,11,11,1
Wijk Escharen0,70,70,82,02,12,1
Wijk Gassel2,82,80,64,14,14,1
Wijk Linden3,53,53,56,66,66,6
Wijk Katwijk1,21,11,23,83,83,8
Wijk Beers0,70,70,75,15,15,1
Wijk Cuijk0,60,60,62,42,42,4
Wijk Langenboom1,11,11,14,34,46,9
Wijk Mill1,11,21,11,31,39,2
Wijk Vianen2,22,20,72,92,92,9
Wijk Sint Agatha0,70,70,62,22,22,2
Wijk Haps0,60,70,75,25,25,2
Wijk Oeffelt0,70,70,74,34,34,6
Wijk Sint Hubert0,72,90,73,33,39,4
Wijk Wilbertoord4,04,00,84,44,412,7
Wijk Wanroij1,01,01,05,55,59,2
Wijk Rijkevoort0,71,10,75,15,15,1
Wijk Beugen0,70,80,83,83,83,8
Wijk Landhorst1,51,53,98,98,910,8
Wijk Ledeacker1,21,21,44,64,64,6
Wijk Boxmeer0,70,70,81,11,11,1
Wijk Sint Anthonis1,01,01,13,63,63,6
Wijk Sambeek1,11,20,62,52,52,6
Wijk Oploo1,21,31,45,05,05,0
Wijk Stevensbeek0,74,00,71,11,11,1
Wijk Vortum-Mullem0,71,90,74,64,64,7
Wijk Groeningen1,92,01,96,36,36,4
Wijk Westerbeek3,34,00,85,25,25,2
Wijk Overloon0,91,10,94,74,74,7
Wijk Vierlingsbeek0,60,60,68,28,28,3
Wijk Holthees0,40,60,67,47,47,4
Wijk Maashees2,30,50,58,08,08,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Sint Anthonis in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Land van Cuijk (geel), 32 wijken (groen) en 2 buurten (blauw). Wijk Sint Anthonis wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Sint Anthonis
In 2025 woonden er 640 leerlingen en studenten in de wijk Sint Anthonis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Sint Anthonis, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Sint Anthonis.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Sint Anthonis.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Sint Anthonis. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Sint Anthonis

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Sint Anthonis, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (490 totaal)
In de wijk Sint Anthonis zijn in totaal 490 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 490 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 485 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Sint Anthonis (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Sint Anthonis voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Sint Anthonis is €34.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Sint Anthonis.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Sint Anthonis is €34.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.600. Wijk Sint Anthonis telt 3.600 inkomensontvangers op 4.270 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de wijk Sint Anthonis heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Land van Cuijk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Land van Cuijk (wijk Sint Anthonis is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
74% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Sint Anthonis ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Sint Anthonis per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Sint Anthonis geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Sint Anthonis. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Sint Anthonis is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Sint Anthonis met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Sint Anthonis.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Sint Anthonis

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Sint Anthonis.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Sint Anthonis
Er zijn 148 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Sint Anthonis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Sint Anthonis op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 148 elektrische auto’s in de wijk Sint Anthonis. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Sint Anthonis die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Sint Anthonis. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.543 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Sint Anthonis in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Sint Anthonis geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 3.864 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Sint Anthonis (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.755 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Sint Anthonis in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Sint Anthonis geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 39 verkeersongevallen in de wijk Sint Anthonis in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Sint Anthonis. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Sint Anthonis plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal39
Materiële schade31
Letselschade8
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Sint Anthonis vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Sint Anthonis

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Sint Anthonis op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 83 misdrijven in de wijk Sint Anthonis geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Sint Anthonis, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Sint Anthonis zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.329 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Sint Anthonis 83 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Sint Anthonis in 2025 zijn Horizontale fraude (15 delicten) en Ongevallen (weg) (10 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Sint Anthonis.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de wijk Sint Anthonis geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Sint Anthonis per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Sint Anthonis over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Land van Cuijk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 7 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Sint Anthonis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Sint Anthonis.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Sint Anthonis. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Sint Anthonis

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Sint Anthonis.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Sint Anthonis
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de wijk Sint Anthonis.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de wijk Sint Anthonis. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de wijk Sint Anthonis.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 98 stembureaus in de gemeente Land van Cuijk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Land van Cuijk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Land van Cuijk.

Stembureaus Land van Cuijk
Adressen en leefomgeving in de wijk Sint Anthonis

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Sint Anthonis.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Sint Anthonis telt in totaal 2.376 adressen, met 2.374 verblijfsobjecten en 2 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 83% van de adressen in wijk Sint Anthonis ligt binnen de bebouwde kom en 17% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Land van Cuijk
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Sint Anthonis zijn er 2.208 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Sint Anthonis.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 495 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de wijk Sint Anthonis.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Sint Anthonis. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Sint Anthonis voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Sint Anthonis voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Sint Anthonis
Bevolking539214
Adressen2.093485
Autos275126

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Sint Anthonis ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Sint Anthonis is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Sint Anthonis tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Sint Anthonis tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,8
Restaurant0,7
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs3,6
Bibliotheek0,9
Treinstation5,5
Sportterrein1,1
Bioscoop14,2
Museum9,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Sint Anthonis.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Sint Anthonis.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Sint Anthonis:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7001.730
Tussenwoning7102.160
Hoekwoning8002.460
Twee-onder-één-kap woning9702.790
Vrijstaande woning1.3903.840
Koopwoning1.1503.330
Huurwoning7701.980

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Sint Anthonis zijn A (491 adressen) en C (469 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Sint Anthonis. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Sint Anthonis: 491 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Land van Cuijk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Sint Anthonis met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Sint Anthonis voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal490Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij75Aantal2025
B-F Nijverheid en energie75Aantal2025
G+I Handel en horeca70Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed25Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening95Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg80Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten50Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij15%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,09%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,2%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening20%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Sint Anthonis, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners4.270Aantal2026
Mannen2.175Aantal2026
Vrouwen2.095Aantal2026
0 tot 15 jaar535Aantal2026
15 tot 25 jaar415Aantal2026
25 tot 45 jaar925Aantal2026
45 tot 65 jaar1.130Aantal2026
65 jaar of ouder1.260Aantal2026
Ongehuwd1.830Aantal2026
Gehuwd1.850Aantal2026
Gescheiden305Aantal2026
Verweduwd285Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,7%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder30%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd43%Percentage2026
% Gescheiden7,1%Percentage2026
% Verweduwd6,7%Percentage2026
Geboorten35Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes60Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO260Aantal2025
Leerlingen VO180Aantal2025
Studenten MBO90Aantal2025
Studenten HBO80Aantal2025
Studenten WO30Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau700Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.520Aantal2024
Hoger opleidingsniveau930Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau22%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau48%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau30%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura65Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,1%Percentage2024
Wmo cliënten335Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners78Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid214Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.960Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.600Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom56%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd11%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.330Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning990Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen86%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement700Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning710Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.390Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning770Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel353Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel771Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.252Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++16Aantal2026
Energielabels A+++42Aantal2026
Energielabels A++5Aantal2026
Energielabels A+19Aantal2026
Energielabels A491Aantal2026
Energielabels B323Aantal2026
Energielabels C469Aantal2026
Energielabels D210Aantal2026
Energielabels E160Aantal2026
Energielabels F149Aantal2026
Energielabels G139Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Sint Anthonis. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn41%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken11%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht51%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten56%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk41%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk32%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Sint Anthonis. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam29%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten68%Percentage2024
Vrijwilligerswerk33%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Sint Anthonis. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid74%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht54%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen14%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid35%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Sint Anthonis. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.950Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens670Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.280Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen715Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen565Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens66%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.270Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers83%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen17%Percentage2024
Inkomensontvangers3.600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners837Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.600Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.800Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede1,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€41.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen34%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€303.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO190Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.100Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW26%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Sint Anthonis. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.745Aantal2026
Herkomst buiten Nederland530Aantal2026
Herkomst Europa280Aantal2026
Herkomst buiten Europa250Aantal2026
% Herkomst Nederland88%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Herkomst Europa6,5%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,8%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.745Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa85Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland165Aantal2026
Geboren in Nederland3.910Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa190Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa170Aantal2026
Geboren buiten Nederland360Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland88%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,99%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,86%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,87%Percentage2026
% Geboren in Nederland91%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,44%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,98%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland8,4%Percentage2026
Autochtoon3.840Aantal2022
Westers180Aantal2022
Niet-westers160Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers145Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Sint Anthonis. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven83Aantal2025
Diefstal29Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven13Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting17Aantal2025
Verkeersovertredingen13Aantal2025
Vernieling7Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Sint Anthonis, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand8,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand8,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand8,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km8,1Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km4,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km6,3Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,65Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,96Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,05Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,75Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,48Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,48Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,91Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,13Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,99Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,18Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,91Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,96Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand23Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand9,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km6,1Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km35Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Sint Anthonis. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK198223Code2026
RegionaamSint AnthonisNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode19822300Code2026
Oppervlakte totaal1.999Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.998Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid485Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.376Aantal2026
Adressen met postcode2.328Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.208Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie22Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie91Aantal2026
Adressen met industriefunctie61Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie21Aantal2026
Adressen met logiesfunctie6Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie6Aantal2026
Adressen met sportfunctie4Aantal2026
Adressen met winkelfunctie28Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie48Aantal2026
Verblijfsobjecten2.374Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen2Aantal2026
Panden met adres1.995Aantal2026
Adressen met pand2.373Aantal2026
Percelen met adres1.685Aantal2026
Adressen met perceel2.376Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.978Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom398Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.857Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom351Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17003Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190068Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192568Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950140Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970643Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980305Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990388Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000224Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010246Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202045Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later243Aantal2026
Postcodegebied5841CA-5846AMNaam2026
Meest voorkomende postcode5845Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode99%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Sint Anthonis.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal39Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade31Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade8Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Sint Anthonis zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.515Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.935Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof580Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,3Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte126Aantal2025
Motorfietsen225Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Sint Anthonis. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.994Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners465Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen36Aantal2025
Niet-woningvoorraad163Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€408.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.675Aantal2025
Meergezinswoningen319Aantal2025
Koopwoningen1.356Aantal2025
Huurwoningen638Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties379Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders259Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.914Aantal2025
Onbewoond80Aantal2025
% Koopwoningen68%Percentage2025
% Huurwoningen32%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties19%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders13%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen84%Percentage2025
% Meergezinswoningen16%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen381Aantal2026
Tussenwoningen322Aantal2026
Hoekwoningen235Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen472Aantal2026
Vrijstaande woningen798Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen17%Percentage2026
% Tussenwoningen15%Percentage2026
% Hoekwoningen11%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen21%Percentage2026
% Vrijstaande woningen36%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945215Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965266Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975475Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985302Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995370Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005160Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015150Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025136Aantal2026
Woningen 2025 en later133Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194510%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197522%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198514%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199517%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20256%Percentage2026
% Woningen 2025 en later6%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Sint Anthonis komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Land van Cuijk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Sint Anthonis: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Omgevingsadressendichtheid4852.093-1.6081.0381,55
2% A Landbouw, bosbouw en visserij15%3,06%12%8,4%1,47
3% Jongeren met jeugdzorg7,1%11%-3,9%2,77%1,41
4% Woningen 2025 en later6%2,0%4,0%2,87%1,4
5% Twee-onder-één-kap woningen21%9%12%8,8%1,37

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Land van Cuijk.

RegioSoort regioOmgevingsadressendichtheid% A Landbouw, bosbouw en visserij% Jongeren met jeugdzorg% Woningen 2025 en later% Twee-onder-één-kap woningen
Sint AnthonisWijk48515%7,1%6%21%
NederlandLand2.0933,06%11%2,0%9%
Land van CuijkGemeente6648,5%10%2,0%17%
Sint AnthonisBuurt5423,23%7,9%3,0%24%
Sint Anthonis buitengebiedBuurt17135%4,6%23%11%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Land van Cuijk.

Top 5 kenmerken wijk Sint Anthonis:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Sint Anthonis. Op deze onderwerpen verschilt wijk Sint Anthonis relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Sint Anthonis, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Sint Anthonis met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Sint Anthonis, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Sint Anthonis staan in de uitgebreide download voor Land van Cuijk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Sint Anthonis.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Land van Cuijk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Land van Cuijk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron