Statistieken wijk 98 Verspreide bebouwing

Statistieken wijk 98 Verspreide bebouwing

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Verspreide bebouwing in de gemeente Dordrecht Vlag van de gemeente Dordrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Verspreide bebouwing in de gemeente Dordrecht Vlag van de gemeente Dordrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Verspreide bebouwing.Bekijk kaart
Wijk 98 Verspreide bebouwing in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Verspreide bebouwing.

Kerncijfers van de wijk Verspreide bebouwing
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Verspreide bebouwing.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Verspreide bebouwing.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode640Kadaster2026
Adressen met woonfunctie175Kadaster2026
Panden met adres662Kadaster2026
Percelen met adres589Kadaster2026
Woningvoorraad175CBS2025
Huishoudens240CBS2026
Inwoners535CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Verspreide bebouwing en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Verspreide bebouwing.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Verspreide bebouwing
Kaart van de omgeving van de wijk Verspreide bebouwing.
Afbeelding van de wijk Verspreide bebouwing op de kaart.

Kaart van de wijk 98 Verspreide bebouwing met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: 3e Merwedehaven, 2: Merwelanden, 3: Bovenpolder, 4: Dordtse Biesbosch.

Bekijk de statistieken voor alle 147 gebieden binnen de gemeente Dordrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Dordrecht.

Overzicht gebieden Meer Dordrecht
Over de wijk Verspreide bebouwing

De wijk Verspreide bebouwing ligt binnen de gemeente Dordrecht. De meest voorkomende postcode in de wijk Verspreide bebouwing is postcode 3316.

Er zijn 680 adressen en 175 woningen in de wijk Verspreide bebouwing in de gemeente Dordrecht. 78% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €467.000. Er wonen 535 inwoners in de wijk Verspreide bebouwing en 33% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Wijk 98 Verspreide bebouwing telt 240 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 345 personenauto’s en 150 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Verspreide bebouwing.

Wijk 98 Verspreide bebouwing heeft een totale oppervlakte van 5.942 hectare, waarvan 4.304 hectare land en 1.638 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 148 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 98 Verspreide bebouwing.

Wonen in de wijk Verspreide bebouwing

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Verspreide bebouwing.

Kenmerken van de 175 woningen in de wijk Verspreide bebouwing
Er zijn 175 woningen in de wijk Verspreide bebouwing.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Dordrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Verspreide bebouwing was €467.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Verspreide bebouwing.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Verspreide bebouwing:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 98 Verspreide bebouwing% verschil
2025€467.0008,9%
2024€429.0004,13%
2023€412.00020%
2022€342.0000,0%
2021€342.0004,27%
2020€328.0007,2%
2019€306.00023%
2018€249.0005,1%
2017€237.000-1,25%
2016€240.0001,27%
2015€237.000-8,8%
2014€260.0000,39%
2013€259.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Verspreide bebouwing is met €208.000 gestegen van €259.000 in 2013 tot €467.000 in 2025 (dat is een groei van 80%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €17.333 (5,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Dordrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Dordrecht.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Verspreide bebouwing is €467.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 175 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Dordrecht (geel) en 12 wijken (oranje). De wijk Verspreide bebouwing wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Verspreide bebouwing: er zijn 133 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Verspreide bebouwing.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Verspreide bebouwing

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Verspreide bebouwing, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Dordrecht.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Verspreide bebouwing telt 535 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Verspreide bebouwing. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Verspreide bebouwing:

JaarAantal inwoners de wijk Verspreide bebouwing% verschil
20265355,9%
20255050,0%
2024505-1,94%
2023515-1,9%
20225252,94%
20215102,0%
20205005,3%
20194758%
2018440-1,12%
20174453,49%
20164301,18%
2015425-5,6%
20144508,4%
2013415geen data

De bevolking van de wijk Verspreide bebouwing is met 120 inwoners gestegen van 415 inwoners in 2013 tot 535 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote stijging van 29%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 9 inwoners (2,05%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Dordrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Verspreide bebouwing:

In 2013 telde de wijk Verspreide bebouwing 415 inwoners. Het aantal van 415 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 535 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 120 (29%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 30 (5,9%). Het aantal van 535 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Verspreide bebouwing
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Verspreide bebouwing is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Dordrecht.

Burgerlijke staat in de wijk Verspreide bebouwing
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Verspreide bebouwing naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 240 huishoudens in de wijk Verspreide bebouwing. Er waren 75 eenpersoonshuishoudens en 160 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Verspreide bebouwing. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Verspreide bebouwing.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Verspreide bebouwing per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Verspreide bebouwing:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20264852030
20254651520
20244602515
20234702020
202248500
20214652322
20204651718
20194501312
20184201010
20174251010
20164101010
20154001312
20144231314
20133941110

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Verspreide bebouwing als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 3,74% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,6% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 2,65% en herkomst van buiten Europa: 2,41%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Verspreide bebouwing is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Verspreide bebouwing: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Verspreide bebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Verspreide bebouwing.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Dordrecht als geheel 107 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Dordrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Verspreide bebouwing genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Verspreide bebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Verspreide bebouwing.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Dordrecht als geheel 98 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Dordrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Verspreide bebouwing

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Verspreide bebouwing. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Verspreide bebouwing
Wijk 98 Verspreide bebouwingGemeente DordrechtProvincie Zuid-Holland
Aantal kinderopvanglocaties02065.780
Aantal kindplaatsen05.208164.578
Aantal vestigingen basisonderwijs0451.311
Aantal leerlingen basisonderwijs010.534326.019
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs011372
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs07.208211.816
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs06203
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs06.29796.154
Aantal opleidingen hoger onderwijs07512
Aantal studenten hoger onderwijs0804184.094

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Verspreide bebouwing. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Verspreide bebouwing is 5,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Dordrecht0,50,60,71,41,81,9
Buurt Merwelanden3,23,54,210,511,010,6
Buurt Dordtse Biesbosch5,65,65,86,06,86,7
Buurt Bovenpolder2,03,03,34,04,04,1
Wijk 01 Binnenstad0,30,40,51,42,31,4
Wijk 02 Noordflank0,30,40,61,22,21,2
Wijk 03 Oud Krispijn0,40,40,51,11,12,2
Wijk 04 Nieuw krispijn0,30,50,50,70,71,8
Wijk 05 Het Reeland0,50,50,50,51,10,7
Wijk 06 Staart0,50,51,22,83,82,8
Wielwijk0,61,10,71,91,92,6
Wijk 08 Crabbehof/Zuidhoven0,40,50,51,31,31,6
Wijk 09 Sterrenburg0,40,50,81,21,91,9
Wijk 10 Dubbeldam0,60,70,91,21,31,2
Wijk 11 Stadspolders0,70,70,72,22,22,8
Wijk 19 Industriegebied West2,42,52,43,43,94,2
Wijk 98 Verspreide bebouwing4,95,05,35,86,46,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Verspreide bebouwing in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Dordrecht (geel), 12 wijken (groen) en 3 buurten (blauw). Wijk 98 Verspreide bebouwing wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Verspreide bebouwing
In 2025 woonden er 70 leerlingen en studenten in de wijk Verspreide bebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Verspreide bebouwing, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Verspreide bebouwing.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Verspreide bebouwing.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Verspreide bebouwing. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Verspreide bebouwing

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Verspreide bebouwing, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (150 totaal)
In de wijk Verspreide bebouwing zijn in totaal 150 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 150 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 155 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Verspreide bebouwing (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Verspreide bebouwing voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Verspreide bebouwing is €34.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Verspreide bebouwing.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Verspreide bebouwing is €34.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.200. Wijk 98 Verspreide bebouwing telt 400 inkomensontvangers op 535 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de wijk Verspreide bebouwing heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Dordrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Dordrecht (wijk 98 Verspreide bebouwing is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
73% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Verspreide bebouwing ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Verspreide bebouwing per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Verspreide bebouwing geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Verspreide bebouwing. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Verspreide bebouwing is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Verspreide bebouwing met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Verspreide bebouwing.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Verspreide bebouwing

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Verspreide bebouwing.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Verspreide bebouwing
Er zijn 751 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Verspreide bebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Verspreide bebouwing op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 751 elektrische auto’s in de wijk Verspreide bebouwing. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Verspreide bebouwing die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Verspreide bebouwing. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 959 voertuigen met ‘diesel’ als energiebron in de wijk Verspreide bebouwing in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Verspreide bebouwing geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 3.358 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Verspreide bebouwing (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.214 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Verspreide bebouwing in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Verspreide bebouwing geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 105 verkeersongevallen in de wijk Verspreide bebouwing in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Verspreide bebouwing. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Verspreide bebouwing plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal105
Materiële schade97
Letselschade8
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Verspreide bebouwing vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Verspreide bebouwing

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Verspreide bebouwing op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 92 misdrijven in de wijk Verspreide bebouwing geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Verspreide bebouwing, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Verspreide bebouwing zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.503 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 42 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Verspreide bebouwing 92 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Verspreide bebouwing in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (23 delicten) en Ongevallen (weg) (13 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Verspreide bebouwing.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 9 misdrijven in de wijk Verspreide bebouwing geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Verspreide bebouwing per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Verspreide bebouwing over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Dordrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 65 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de wijk Verspreide bebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Verspreide bebouwing.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Verspreide bebouwing. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Verspreide bebouwing

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Verspreide bebouwing.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Deltahal in Dordrecht
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Deltahal in Dordrecht bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Deltahal in Dordrecht stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Deltahal in Dordrecht is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de wijk Verspreide bebouwing. Stembureau Deltahal in Dordrecht is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de wijk Verspreide bebouwing ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 102 stembureaus in de gemeente Dordrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Dordrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Dordrecht.

Stembureaus Dordrecht
Adressen en leefomgeving in de wijk Verspreide bebouwing

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Verspreide bebouwing.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Verspreide bebouwing telt in totaal 680 adressen, met 678 verblijfsobjecten en 2 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). 66% van de adressen in wijk 98 Verspreide bebouwing ligt binnen de bebouwde kom en 34% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Dordrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Verspreide bebouwing zijn er 408 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel logiesfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Verspreide bebouwing.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 340 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de wijk Verspreide bebouwing.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Verspreide bebouwing. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Verspreide bebouwing voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Verspreide bebouwing voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 98 Verspreide bebouwing
Bevolking53912
Adressen2.093148
Autos2758

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Verspreide bebouwing ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Verspreide bebouwing is 5,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Verspreide bebouwing tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Verspreide bebouwing tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk5,5
Supermarkt5,4
Restaurant1,9
Basisonderwijs5,3
Voortgezet onderwijs5,8
Bibliotheek5,6
Treinstation6,5
Sportterrein2,8
Bioscoop9,0
Museum8,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Verspreide bebouwing.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Verspreide bebouwing.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Verspreide bebouwing:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement9902.650
Tussenwoning7402.870
Hoekwoning6501.840
Twee-onder-één-kap woning1.1702.680
Vrijstaande woning1.2403.920
Koopwoning1.1403.610
Huurwoning1.1602.840

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Verspreide bebouwing zijn C (163 adressen) en G (70 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Verspreide bebouwing. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Verspreide bebouwing: 163 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Dordrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Verspreide bebouwing met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Verspreide bebouwing voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal150Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij45Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg10Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij29%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie13%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,23%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening16%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg6,5%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten13%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Verspreide bebouwing, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners535Aantal2026
Mannen275Aantal2026
Vrouwen255Aantal2026
0 tot 15 jaar65Aantal2026
15 tot 25 jaar35Aantal2026
25 tot 45 jaar110Aantal2026
45 tot 65 jaar175Aantal2026
65 jaar of ouder145Aantal2026
Ongehuwd205Aantal2026
Gehuwd260Aantal2026
Gescheiden45Aantal2026
Verweduwd20Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar6,6%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd39%Percentage2026
% Gehuwd49%Percentage2026
% Gescheiden8,5%Percentage2026
% Verweduwd3,77%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO30Aantal2025
Leerlingen VO20Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau140Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau140Aantal2024
Hoger opleidingsniveau100Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau37%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau37%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau26%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten25Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners48Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid12Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.400Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.410Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom36%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.920Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.080Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen79%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning740Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning650Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.170Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.240Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.140Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.160Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel287Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel145Aantal2026
Adressen met definitief energielabel248Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++3Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A42Aantal2026
Energielabels B33Aantal2026
Energielabels C163Aantal2026
Energielabels D39Aantal2026
Energielabels E11Aantal2026
Energielabels F28Aantal2026
Energielabels G70Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Verspreide bebouwing. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn47%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht57%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn42%Percentage2024
Wekelijks sporten43%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk37%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Verspreide bebouwing. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam21%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen11%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving91%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving91%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen69%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten74%Percentage2024
Vrijwilligerswerk29%Percentage2024
Mantelzorger18%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Verspreide bebouwing. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid73%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt32%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht58%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid26%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Verspreide bebouwing. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens240Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens75Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens165Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen90Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen70Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens69%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking270Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers56%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie40%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie16%Percentage2024
% Zelfstandigen44%Percentage2024
Inkomensontvangers400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners792Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Personen in armoede7,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen34%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€310.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW130Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW26%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Verspreide bebouwing. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland485Aantal2026
Herkomst buiten Nederland50Aantal2026
Herkomst Europa20Aantal2026
Herkomst buiten Europa30Aantal2026
% Herkomst Nederland91%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland9,3%Percentage2026
% Herkomst Europa3,74%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,6%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland485Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland25Aantal2026
Geboren in Nederland510Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland25Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,87%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,67%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,87%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,67%Percentage2026
Autochtoon485Aantal2022
Westers30Aantal2022
Niet-westers10Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Verspreide bebouwing. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven92Aantal2025
Diefstal29Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven6Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting9Aantal2025
Verkeersovertredingen33Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven11Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners182Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners57Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners65Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners22Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Verspreide bebouwing, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,9Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km3,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km9,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km8,4Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km5,9Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km7,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand6,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,7Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand8,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km4,4Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand9,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,6Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9,1Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km47Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Verspreide bebouwing. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK050598Code2026
RegionaamVerspreide bebouwingNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode05059800Code2026
Oppervlakte totaal5.942Aantal hectaren2026
Oppervlakte land4.304Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1.638Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid148Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal680Aantal2026
Adressen met postcode640Aantal2026
Adressen met woonfunctie175Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie18Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie41Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie408Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie2Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie44Aantal2026
Verblijfsobjecten678Aantal2026
Ligplaatsen2Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres662Aantal2026
Adressen met pand672Aantal2026
Percelen met adres589Aantal2026
Adressen met perceel680Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom449Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom231Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom38Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom137Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190025Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192525Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195057Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197038Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198025Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199018Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200046Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010341Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202046Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later50Aantal2026
Postcodegebied3313LA-3329LRNaam2026
Meest voorkomende postcode3316Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode68%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Verspreide bebouwing.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal105Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade97Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade8Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Verspreide bebouwing zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal345Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine240Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof110Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,5Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte8Aantal2025
Motorfietsen35Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Verspreide bebouwing. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad175Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners347Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad506Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€467.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen164Aantal2025
Meergezinswoningen11Aantal2025
Koopwoningen136Aantal2025
Huurwoningen38Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders38Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond149Aantal2025
Onbewoond26Aantal2025
% Koopwoningen78%Percentage2025
% Huurwoningen22%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders22%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen94%Percentage2025
% Meergezinswoningen6%Percentage2025
% Bewoond85%Percentage2025
% Onbewoond15%Percentage2025
Appartementen9Aantal2026
Tussenwoningen5Aantal2026
Hoekwoningen6Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen22Aantal2026
Vrijstaande woningen133Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen5%Percentage2026
% Tussenwoningen3,0%Percentage2026
% Hoekwoningen3,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen13%Percentage2026
% Vrijstaande woningen76%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194586Aantal2026
Woningen 1945 tot 196531Aantal2026
Woningen 1965 tot 19757Aantal2026
Woningen 1975 tot 198511Aantal2026
Woningen 1985 tot 19956Aantal2026
Woningen 1995 tot 20057Aantal2026
Woningen 2005 tot 201510Aantal2026
Woningen 2015 tot 202512Aantal2026
Woningen 2025 en later2Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 194549%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196518%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19754,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19856%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend2,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Verspreide bebouwing komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Dordrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 98 Verspreide bebouwing: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Basisonderwijs afstand5,30,84,50,696,5
2Kinderdagverblijf afstand4,90,74,20,715,9
3% Werknemers56%83%-27%6%4,38
4% Zelfstandigen44%17%27%6%4,38
5Supermarkt afstand5,41,04,41,064,17

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Dordrecht.

RegioSoort regioBasisonderwijs afstandKinderdagverblijf afstand% Werknemers% ZelfstandigenSupermarkt afstand
Verspreide bebouwingWijk5,34,956%44%5,4
NederlandLand0,80,783%17%1,0
DordrechtGemeente0,70,584%16%0,8
MerwelandenBuurt4,23,2geen datageen data3,6
3e MerwedehavenBuurtgeen datageen datageen datageen datageen data

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Dordrecht.

Top 5 kenmerken wijk 98 Verspreide bebouwing:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 98 Verspreide bebouwing. Op deze onderwerpen verschilt wijk 98 Verspreide bebouwing relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 98 Verspreide bebouwing, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Verspreide bebouwing met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Verspreide bebouwing, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 98 Verspreide bebouwing staan in de uitgebreide download voor Dordrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Verspreide bebouwing.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Dordrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Dordrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron