Statistieken wijk Vianen

Statistieken wijk Vianen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Vianen in de gemeente Land van Cuijk Vlag van de gemeente Land van Cuijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Vianen in de gemeente Land van Cuijk Vlag van de gemeente Land van Cuijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Vianen.Bekijk kaart
Wijk Vianen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Vianen.

Kerncijfers van de wijk Vianen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Vianen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Vianen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode538Kadaster2026
Adressen met woonfunctie515Kadaster2026
Panden met adres550Kadaster2026
Percelen met adres527Kadaster2026
Woningvoorraad508CBS2025
Huishoudens505CBS2026
Inwoners1.260CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Vianen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Vianen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Vianen
Kaart van de omgeving van de wijk Vianen.
Afbeelding van de wijk Vianen op de kaart.

Kaart van de wijk Vianen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Vianen kern, 2: Vianen buitengebied.

Bekijk de statistieken voor alle 169 gebieden binnen de gemeente Land van Cuijk via de overzichtspagina van de gebieden in de Land van Cuijk.

Overzicht gebieden Meer Land van Cuijk
Over de wijk Vianen

De wijk Vianen ligt binnen de gemeente Land van Cuijk. De meest voorkomende postcode in de wijk Vianen is postcode 5434.

Er zijn 552 adressen en 508 woningen in de wijk Vianen in de gemeente Land van Cuijk. 91% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €458.000. Er wonen 1.260 inwoners in de wijk Vianen en 33% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Wijk Vianen telt 505 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 735 personenauto’s en 125 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Vianen.

Wijk Vianen heeft een oppervlakte van 261 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 180 adressen per km2.

Meer over de wijk Vianen:

De naam Vianen wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de woonplaats Vianen. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Land van Cuijk (gemeentecode GM1982) is in 2022 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Boxmeer, Cuijk, Grave, Mill en Sint Hubert en Sint Anthonis. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Land van Cuijk overgegaan. De gegevens van de wijk Vianen voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Land van Cuijk.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Vianen.

Wonen in de wijk Vianen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Vianen.

Kenmerken van de 508 woningen in de wijk Vianen
Er zijn 508 woningen in de wijk Vianen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Land van Cuijk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Vianen was €458.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Vianen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Vianen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Vianen% verschil
2025€458.0004,57%
2024€438.0006,8%
2023€410.00015%
2022€356.00012%
2021€319.0006,3%
2020€300.0004,53%
2019€287.0007,5%
2018€267.0002,3%
2017€261.0001,95%
2016€256.000-0,39%
2015€257.000-3,38%
2014€266.000-8,3%
2013€290.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Vianen is met €168.000 toegenomen van €290.000 in 2013 tot €458.000 in 2025 (dat is een stijging van 58%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.000 (4,06%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Land van Cuijk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Land van Cuijk.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Vianen is €458.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 508 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Land van Cuijk (geel), 34 woonplaatsen (groen) en 32 wijken (oranje). De wijk Vianen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Vianen: er zijn 260 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Vianen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Vianen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Vianen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Land van Cuijk.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Vianen telt 1.260 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Vianen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Vianen:

JaarAantal inwoners de wijk Vianen% verschil
20261.260-0,4%
20251.2650,0%
20241.265-0,39%
20231.2701,6%
20221.250-1,19%
20211.265-1,17%
20201.280-1,92%
20191.3053,57%
20181.260-0,4%
20171.2650,0%
20161.2650,4%
20151.2600,8%
20141.250-1,57%
20131.270geen data

De bevolking van de wijk Vianen is met 10 personen gedaald van 1.270 personen in 2013 tot 1.260 personen in 2026 (dat is een daling van 0,79%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 personen (-0,05%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Land van Cuijk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Vianen:

In 2013 waren er 1.270 inwoners in de wijk Vianen. In 2014 is het aantal gedaald tot 1.250 personen. Dit is een daling van 20 (-1,57%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 1.250 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2019 is het aantal gestegen tot 1.305 personen. De stijging ten opzichte van 2014 is 55 (4,4%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2018) is 45 (3,57%). Het aantal van 1.305 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2022 is het aantal gedaald tot 1.250 personen. Dit is een daling van 55 (-4,21%) ten opzichte van 2019, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -15 (-1,19%). In 2026 telde de wijk Vianen 1.260 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Vianen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Vianen is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Land van Cuijk.

Burgerlijke staat in de wijk Vianen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Vianen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 505 huishoudens in de wijk Vianen. Er waren 115 eenpersoonshuishoudens en 385 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Vianen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Vianen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Vianen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Vianen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.1753055
20251.1803060
20241.1853050
20231.1953050
20221.18000
20211.1952644
20201.2052847
20191.2352644
20181.1902644
20171.1902847
20161.2002441
20151.1902644
20141.1752847
20131.1942848

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Vianen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europese landen: 2,38% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,37% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 2,2% en herkomst van buiten Europa: 3,78%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Vianen is 97% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Vianen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Vianen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Vianen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Land van Cuijk als geheel 82 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Land van Cuijk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Vianen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Vianen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Vianen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Land van Cuijk als geheel 80 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Land van Cuijk.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Vianen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Vianen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Vianen
Wijk VianenGemeente Land van CuijkProvincie Noord-Brabant
Aantal kinderopvanglocaties21674.293
Aantal kindplaatsen123.866120.795
Aantal vestigingen basisonderwijs146921
Aantal leerlingen basisonderwijs736.763211.249
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs08187
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs04.726134.310
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs05134
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs01.24775.755
Aantal opleidingen hoger onderwijs00380
Aantal studenten hoger onderwijs00109.073

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Vianen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Vianen is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Land van Cuijk0,91,00,83,13,14,1
Buurt Vianen kern2,32,30,72,82,82,8
Buurt Vianen buitengebied2,02,00,93,43,43,4
Wijk Velp1,10,91,11,62,22,2
Wijk Grave0,70,80,51,11,11,1
Wijk Escharen0,70,70,82,02,12,1
Wijk Gassel2,82,80,64,14,14,1
Wijk Linden3,53,53,56,66,66,6
Wijk Katwijk1,21,11,23,83,83,8
Wijk Beers0,70,70,75,15,15,1
Wijk Cuijk0,60,60,62,42,42,4
Wijk Langenboom1,11,11,14,34,46,9
Wijk Mill1,11,21,11,31,39,2
Wijk Vianen2,22,20,72,92,92,9
Wijk Sint Agatha0,70,70,62,22,22,2
Wijk Haps0,60,70,75,25,25,2
Wijk Oeffelt0,70,70,74,34,34,6
Wijk Sint Hubert0,72,90,73,33,39,4
Wijk Wilbertoord4,04,00,84,44,412,7
Wijk Wanroij1,01,01,05,55,59,2
Wijk Rijkevoort0,71,10,75,15,15,1
Wijk Beugen0,70,80,83,83,83,8
Wijk Landhorst1,51,53,98,98,910,8
Wijk Ledeacker1,21,21,44,64,64,6
Wijk Boxmeer0,70,70,81,11,11,1
Wijk Sint Anthonis1,01,01,13,63,63,6
Wijk Sambeek1,11,20,62,52,52,6
Wijk Oploo1,21,31,45,05,05,0
Wijk Stevensbeek0,74,00,71,11,11,1
Wijk Vortum-Mullem0,71,90,74,64,64,7
Wijk Groeningen1,92,01,96,36,36,4
Wijk Westerbeek3,34,00,85,25,25,2
Wijk Overloon0,91,10,94,74,74,7
Wijk Vierlingsbeek0,60,60,68,28,28,3
Wijk Holthees0,40,60,67,47,47,4
Wijk Maashees2,30,50,58,08,08,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Vianen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Land van Cuijk (geel), 32 wijken (groen) en 2 buurten (blauw). Wijk Vianen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Vianen
In 2025 woonden er 230 leerlingen en studenten in de wijk Vianen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Vianen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Vianen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Vianen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Vianen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Vianen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Vianen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (125 totaal)
In de wijk Vianen zijn in totaal 125 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 125 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 115 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Vianen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Vianen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Vianen is €33.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Vianen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Vianen is €33.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.600. Wijk Vianen telt 1.100 inkomensontvangers op 1.260 inwoners totaal.

1% van de huishoudens in de wijk Vianen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Land van Cuijk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Land van Cuijk (wijk Vianen is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Vianen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Vianen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Vianen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Vianen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Vianen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Vianen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Vianen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Vianen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Vianen.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Vianen
Er zijn 37 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Vianen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Vianen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 37 elektrische auto’s in de wijk Vianen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Vianen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Vianen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 742 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Vianen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Vianen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.159 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Vianen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 743 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Vianen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Vianen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de wijk Vianen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Vianen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Vianen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Vianen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Vianen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Vianen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 9 misdrijven in de wijk Vianen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Vianen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Vianen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 275 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. Voor 17% van alle wijken in heel Nederland zijn er in deze periode 275 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de wijk Vianen 9 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Vianen in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (2 delicten) en Horizontale fraude (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de wijk Vianen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de wijk Vianen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Vianen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Vianen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Land van Cuijk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 2,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Vianen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Vianen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Vianen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Vianen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Vianen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Café-zaal de Hei in Vianen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Café-zaal de Hei in Vianen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Vianen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Café-zaal de Hei in Vianen is uitgebracht. Stembureau Café-zaal de Hei in Vianen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Vianen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 98 stembureaus in de gemeente Land van Cuijk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Land van Cuijk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Land van Cuijk.

Stembureaus Land van Cuijk
Adressen en leefomgeving in de wijk Vianen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Vianen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Vianen telt in totaal 552 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 74% van de adressen in wijk Vianen ligt binnen de bebouwde kom en 26% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Land van Cuijk
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Vianen zijn er 515 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Vianen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 191 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de wijk Vianen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Vianen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Vianen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Vianen voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Vianen
Bevolking539483
Adressen2.093180
Autos275282

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Vianen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Vianen is 2,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Vianen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Vianen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,6
Supermarkt2,6
Restaurant2,4
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs2,9
Bibliotheek3,2
Treinstation2,8
Sportterrein0,5
Bioscoop3,2
Museum3,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Vianen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Vianen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Vianen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning8702.670
Hoekwoning9002.590
Twee-onder-één-kap woning1.0002.740
Vrijstaande woning1.3503.740
Koopwoning1.1603.310
Huurwoning1.0702.360

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Vianen zijn A (102 adressen) en C (90 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Vianen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Vianen: 102 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Land van Cuijk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Vianen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Vianen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal125Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij10Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening30Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij8,7%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie13%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8,7%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening26%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg13%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Vianen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.260Aantal2026
Mannen635Aantal2026
Vrouwen620Aantal2026
0 tot 15 jaar170Aantal2026
15 tot 25 jaar140Aantal2026
25 tot 45 jaar250Aantal2026
45 tot 65 jaar415Aantal2026
65 jaar of ouder280Aantal2026
Ongehuwd545Aantal2026
Gehuwd590Aantal2026
Gescheiden55Aantal2026
Verweduwd70Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar20%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden4,37%Percentage2026
% Verweduwd5,6%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO100Aantal2025
Leerlingen VO70Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau230Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau490Aantal2024
Hoger opleidingsniveau250Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau51%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau26%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,4%Percentage2024
Wmo cliënten50Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners38Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid483Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.390Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.750Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom54%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.590Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.360Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.100Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning900Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.160Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.070Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel63Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel220Aantal2026
Adressen met definitief energielabel269Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+3Aantal2026
Energielabels A102Aantal2026
Energielabels B83Aantal2026
Energielabels C90Aantal2026
Energielabels D74Aantal2026
Energielabels E17Aantal2026
Energielabels F81Aantal2026
Energielabels G37Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Vianen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak11%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn39%Percentage2024
Drinken81%Percentage2024
Zwaar drinken12%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2024
Wekelijks sporten57%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk41%Percentage2024
Lopen naar school of werk13%Percentage2024
Fietsen naar school of werk34%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Vianen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam38%Percentage2024
Ernstig eenzaam8%Percentage2024
Emotioneel eenzaam20%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen7%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer14%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving93%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen72%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten74%Percentage2024
Vrijwilligerswerk33%Percentage2024
Mantelzorger17%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Vianen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen33%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid30%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Vianen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens505Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens115Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens390Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen195Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen190Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens77%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen39%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking770Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie80%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie66%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie21%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers1.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners870Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.000Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede0,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€46.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen25%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen35%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum2,6%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€360.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW230Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Vianen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.175Aantal2026
Herkomst buiten Nederland85Aantal2026
Herkomst Europa30Aantal2026
Herkomst buiten Europa55Aantal2026
% Herkomst Nederland93%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland6,7%Percentage2026
% Herkomst Europa2,38%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,37%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.175Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland50Aantal2026
Geboren in Nederland1.225Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland40Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland93%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,59%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,97%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,38%Percentage2026
% Geboren in Nederland97%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,79%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,38%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland3,17%Percentage2026
Autochtoon1.180Aantal2022
Westers45Aantal2022
Niet-westers25Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Vianen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven9Aantal2025
Diefstal3Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Vianen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km7,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km51Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,4Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km3,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,3Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand18Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5,8Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km36Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Vianen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK198211Code2026
RegionaamVianenNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode19821100Code2026
Oppervlakte totaal261Aantal hectaren2026
Oppervlakte land261Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid180Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal552Aantal2026
Adressen met postcode538Aantal2026
Adressen met woonfunctie515Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie19Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie3Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie4Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie14Aantal2026
Verblijfsobjecten552Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres550Aantal2026
Adressen met pand552Aantal2026
Percelen met adres527Aantal2026
Adressen met perceel552Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom406Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom146Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom392Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom123Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190024Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192511Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195033Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970191Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198072Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199080Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200049Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201025Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202053Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later14Aantal2026
Postcodegebied5431MB-5434SZNaam2026
Meest voorkomende postcode5434Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Vianen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Vianen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal735Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine545Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof185Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,46Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte282Aantal2025
Motorfietsen100Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Vianen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad508Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners402Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen4Aantal2025
Niet-woningvoorraad34Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€458.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen503Aantal2025
Meergezinswoningen5Aantal2025
Koopwoningen462Aantal2025
Huurwoningen46Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties25Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders21Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond498Aantal2025
Onbewoond10Aantal2025
% Koopwoningen91%Percentage2025
% Huurwoningen9%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties5%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen99%Percentage2025
% Meergezinswoningen1%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen57Aantal2026
Hoekwoningen58Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen138Aantal2026
Vrijstaande woningen260Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen11%Percentage2026
% Hoekwoningen11%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen27%Percentage2026
% Vrijstaande woningen50%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194553Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965137Aantal2026
Woningen 1965 tot 197593Aantal2026
Woningen 1975 tot 198537Aantal2026
Woningen 1985 tot 199581Aantal2026
Woningen 1995 tot 200539Aantal2026
Woningen 2005 tot 201540Aantal2026
Woningen 2015 tot 202531Aantal2026
Woningen 2025 en later4Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194510%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196527%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197518%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199516%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20058%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20158%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20256%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Vianen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Land van Cuijk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Vianen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Kinderdagverblijf afstand2,20,71,50,712,11
2% Twee-onder-één-kap woningen27%9%18%8,8%2,05
3% Koopwoningen91%57%34%17%1,97
4Restaurant afstand2,40,91,50,791,91
5Omgevingsadressendichtheid1802.093-1.9131.0381,84

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Land van Cuijk.

RegioSoort regioKinderdagverblijf afstand% Twee-onder-één-kap woningen% KoopwoningenRestaurant afstandOmgevingsadressendichtheid
VianenWijk2,227%91%2,4180
NederlandLand0,79%57%0,92.093
Land van CuijkGemeente0,917%69%1,3664
Vianen kernBuurt2,330%92%2,5185
Vianen buitengebiedBuurt2,016%88%2,1161

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Land van Cuijk.

Top 5 kenmerken wijk Vianen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Vianen. Op deze onderwerpen verschilt wijk Vianen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Vianen, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Vianen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Vianen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Vianen staan in de uitgebreide download voor Land van Cuijk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Vianen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Land van Cuijk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Land van Cuijk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron