Statistieken wijk Vondelkwartier

Statistieken wijk Vondelkwartier

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Vondelkwartier in de gemeente Haarlem Vlag van de gemeente Haarlem. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Vondelkwartier in de gemeente Haarlem Vlag van de gemeente Haarlem. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Vondelkwartier.Bekijk kaart
Wijk Vondelkwartier in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Vondelkwartier.

Kerncijfers van de wijk Vondelkwartier
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Vondelkwartier.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Vondelkwartier.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.453Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.371Kadaster2026
Panden met adres1.789Kadaster2026
Percelen met adres1.386Kadaster2026
Woningvoorraad2.370CBS2025
Huishoudens2.435CBS2026
Inwoners5.560CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Vondelkwartier en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Vondelkwartier.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Vondelkwartier
Kaart van de omgeving van de wijk Vondelkwartier.
Afbeelding van de wijk Vondelkwartier op de kaart.

Kaart van de wijk Vondelkwartier met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Van der Aart sportpark, 2: Roemer Visscherbuurt, 3: Hekslootpolder, 4: Muiderkring, 5: Van Aemstelbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 135 gebieden binnen de gemeente Haarlem via de overzichtspagina van de gebieden in de Haarlem.

Overzicht gebieden Meer Haarlem
Over de wijk Vondelkwartier

De wijk Vondelkwartier ligt binnen de gemeente Haarlem. De meest voorkomende postcode in de wijk Vondelkwartier is postcode 2026.

Er zijn 2.467 adressen en 2.370 woningen in de wijk Vondelkwartier in de gemeente Haarlem. 55% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €475.000. Er wonen 5.560 inwoners in de wijk Vondelkwartier, waarvan de grootste groep (27%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk Vondelkwartier telt 2.435 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 2.125 personenauto’s en 595 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Vondelkwartier.

Wijk Vondelkwartier heeft een totale oppervlakte van 196 hectare, waarvan 194 hectare land en 2 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.272 adressen per km2.

Meer over de wijk Vondelkwartier:

De gegevens van de wijk Vondelkwartier voor de jaren 2013 tot en met 2015 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Vondelkwartier.

Wonen in de wijk Vondelkwartier

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Vondelkwartier.

Kenmerken van de 2.370 woningen in de wijk Vondelkwartier
Er zijn 2.370 woningen in de wijk Vondelkwartier.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Haarlem in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Vondelkwartier was €475.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Vondelkwartier.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Vondelkwartier:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Vondelkwartier% verschil
2025€475.0005,3%
2024€451.000-0,66%
2023€454.00018%
2022€385.0009,4%
2021€352.0006%
2020€332.0007,1%
2019€310.0008,4%
2018€286.00011%
2017€257.00014%
2016€225.00011%
2015€202.000-2,42%
2014€207.000-5,5%
2013€219.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Vondelkwartier is met €256.000 gegroeid van €219.000 in 2013 tot €475.000 in 2025 (dat is een stijging van 117%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €21.333 (6,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Haarlem.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Haarlem.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Vondelkwartier is €475.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 2.370 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlem (geel), 2 woonplaatsen (groen) en 20 wijken (oranje). De wijk Vondelkwartier wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk Vondelkwartier: er zijn 1.371 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Vondelkwartier.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Vondelkwartier

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Vondelkwartier, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Haarlem.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Vondelkwartier telt 5.560 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Vondelkwartier. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Vondelkwartier:

JaarAantal inwoners de wijk Vondelkwartier% verschil
20265.5600,54%
20255.530-1,34%
20245.6050,09%
20235.6000,18%
20225.590-0,53%
20215.620-0,18%
20205.6300,72%
20195.5901,45%
20185.5102,42%
20175.3800,19%
20165.3700,17%
20155.3610,73%
20145.3221,29%
20135.254geen data

Het aantal inwoners in de wijk Vondelkwartier is met 306 inwoners toegenomen van 5.254 inwoners in 2013 tot 5.560 inwoners in 2026 (dat is een stijging van 5,8%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 24 inwoners (0,44%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Haarlem.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Vondelkwartier:

In 2013 telde de wijk Vondelkwartier 5.254 inwoners. Het aantal van 5.254 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2020 is het aantal gestegen tot 5.630 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 376 (7,2%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 40 (0,72%). Het aantal van 5.630 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 5.560 inwoners in de wijk Vondelkwartier.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Vondelkwartier
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Vondelkwartier is 45 tot 65 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Haarlem.

Burgerlijke staat in de wijk Vondelkwartier
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Vondelkwartier naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.435 huishoudens in de wijk Vondelkwartier. Er waren 840 eenpersoonshuishoudens en 1.595 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Vondelkwartier. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Vondelkwartier.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Vondelkwartier per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Vondelkwartier:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20264.0205251.020
20254.040505995
20244.0854951.030
20234.130485995
20224.24500
20214.285437898
20204.300436894
20194.315418857
20184.280403827
20174.275362743
20164.290354726
20154.284352724
20144.253350719
20134.199346710

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Vondelkwartier als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 72%, herkomst uit Europese landen: 9,4% en herkomst uit landen buiten Europa: 18% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europa: 6,6% en herkomst van buiten Europa: 14%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Vondelkwartier is 85% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Vondelkwartier: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Vondelkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Vondelkwartier.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Haarlem als geheel 149 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Haarlem.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Vondelkwartier genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Vondelkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Vondelkwartier.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Haarlem als geheel 120 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Haarlem.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Vondelkwartier

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Vondelkwartier. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Vondelkwartier
Wijk VondelkwartierGemeente HaarlemProvincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties102564.162
Aantal kindplaatsen2478.438128.884
Aantal vestigingen basisonderwijs249970
Aantal leerlingen basisonderwijs43115.378234.015
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs018267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs012.389157.314
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs05135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs05.58371.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs016490
Aantal studenten hoger onderwijs04.413144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Vondelkwartier. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Vondelkwartier is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Haarlem0,40,40,51,11,51,2
Buurt Van der Aart sportpark1,00,80,92,22,22,2
Buurt Hekslootpolder0,40,40,41,61,61,6
Roemer Visscherbuurt0,30,20,31,61,61,6
Buurt Muiderkring0,20,20,21,31,31,3
Van Aemstelbuurt0,30,30,31,31,31,3
Wijk Oude Stad0,40,60,70,81,90,8
Wijk Haarlemmerhoutkwartier0,40,40,60,81,20,9
Wijk Zijlwegkwartier0,50,50,60,91,90,9
Wijk Houtvaartkwartier0,40,50,60,81,90,8
Duinwijk0,30,50,71,42,01,4
Wijk Waarder- en Veerpolder1,01,01,11,92,52,0
Amsterdamsewijk0,40,30,31,21,81,2
Slachthuiswijk0,30,40,60,51,00,5
Parkwijk0,50,60,62,02,32,0
Transvaalwijk0,30,40,51,71,71,9
Indischewijk0,30,30,31,11,11,1
Wijk Ter Kleefkwartier0,40,30,50,70,71,2
Wijk Te Zaanenkwartier0,40,40,60,60,60,7
Vogelenwijk0,30,30,30,80,80,8
Delftwijk0,30,40,51,31,31,3
Wijk Vondelkwartier0,30,30,31,51,51,5
Wijk Spaarndam0,60,70,33,03,03,0
Europawijk0,40,50,40,70,70,7
Boerhaavewijk0,40,60,51,21,21,4
Molenwijk0,40,50,72,12,12,1
Meerwijk0,30,60,52,22,22,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Vondelkwartier in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlem (geel), 20 wijken (groen) en 5 buurten (blauw). Wijk Vondelkwartier wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Vondelkwartier
In 2025 woonden er 1.240 leerlingen en studenten in de wijk Vondelkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Vondelkwartier, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Vondelkwartier.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Vondelkwartier.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Vondelkwartier. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Vondelkwartier

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Vondelkwartier, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (595 totaal)
In de wijk Vondelkwartier zijn in totaal 595 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 595 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 585 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Vondelkwartier (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Vondelkwartier voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Vondelkwartier is €33.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Vondelkwartier.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Vondelkwartier is €33.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €42.000. Wijk Vondelkwartier telt 4.400 inkomensontvangers op 5.560 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de wijk Vondelkwartier heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Haarlem
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Haarlem (wijk Vondelkwartier is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Vondelkwartier ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Vondelkwartier per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Vondelkwartier geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Vondelkwartier. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Vondelkwartier is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Vondelkwartier met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Vondelkwartier.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Vondelkwartier

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Vondelkwartier.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Vondelkwartier
Er zijn 77 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Vondelkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Vondelkwartier op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 77 elektrische auto’s in de wijk Vondelkwartier. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Vondelkwartier die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Vondelkwartier. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.202 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Vondelkwartier in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Vondelkwartier geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.836 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Vondelkwartier (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.199 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Vondelkwartier in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Vondelkwartier geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 25 verkeersongevallen in de wijk Vondelkwartier in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Vondelkwartier. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Vondelkwartier plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal25
Materiële schade18
Letselschade7
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Vondelkwartier vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Vondelkwartier

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Vondelkwartier op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 212 misdrijven in de wijk Vondelkwartier geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Vondelkwartier, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Vondelkwartier zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.871 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. Het totaal aantal van 2.871 misdrijven is hoger dan de som van het aantal van 2.857 misdrijven uitgesplitst naar type delict. Zie de definities voor uitzonderingen waarbij details over het type delict van de misdaad niet bekend gemaakt worden maar de aantallen wel bij het totaal aantal misdrijven geregistreerd worden. In 2025 werden in de wijk Vondelkwartier 212 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Vondelkwartier in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (29 delicten) en Ongevallen (weg) (27 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Vondelkwartier.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 4 misdrijven in de wijk Vondelkwartier geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Vondelkwartier per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Vondelkwartier over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Haarlem.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 16 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Vondelkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Vondelkwartier.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Vondelkwartier. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Vondelkwartier

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Vondelkwartier.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Vondelkwartier
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Vondelkwartier.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Vondelkwartier. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de wijk Vondelkwartier.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 128 stembureaus in de gemeente Haarlem en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Haarlem. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlem.

Stembureaus Haarlem
Adressen en leefomgeving in de wijk Vondelkwartier

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Vondelkwartier.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Vondelkwartier telt in totaal 2.467 adressen, met 2.456 verblijfsobjecten en 11 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in wijk Vondelkwartier liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Haarlem
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Vondelkwartier zijn er 2.371 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Vondelkwartier.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.233 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk Vondelkwartier.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Vondelkwartier. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Vondelkwartier voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Vondelkwartier voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Vondelkwartier
Bevolking5392.866
Adressen2.0932.272
Autos2751.095

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Vondelkwartier ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Vondelkwartier is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Vondelkwartier tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Vondelkwartier tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,5
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs1,5
Bibliotheek1,6
Treinstation2,7
Sportterrein0,4
Bioscoop5,0
Museum3,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Vondelkwartier.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Vondelkwartier.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Vondelkwartier:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5201.820
Tussenwoning8702.330
Hoekwoning9802.240
Twee-onder-één-kap woning6802.520
Vrijstaande woning1.0003.640
Koopwoning8802.410
Huurwoning6401.870

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Vondelkwartier zijn A (487 adressen) en C (478 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Vondelkwartier. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Vondelkwartier: 487 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlem bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Vondelkwartier met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Vondelkwartier voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal595Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie75Aantal2025
G+I Handel en horeca55Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie60Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening155Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg135Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten90Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie13%Percentage2025
% G+I Handel en horeca9,4%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie10%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,56%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening26%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg23%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Vondelkwartier, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5.560Aantal2026
Mannen2.710Aantal2026
Vrouwen2.855Aantal2026
0 tot 15 jaar1.020Aantal2026
15 tot 25 jaar660Aantal2026
25 tot 45 jaar1.405Aantal2026
45 tot 65 jaar1.475Aantal2026
65 jaar of ouder995Aantal2026
Ongehuwd3.055Aantal2026
Gehuwd1.895Aantal2026
Gescheiden410Aantal2026
Verweduwd205Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd55%Percentage2026
% Gehuwd34%Percentage2026
% Gescheiden7,4%Percentage2026
% Verweduwd3,68%Percentage2026
Geboorten65Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes35Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO560Aantal2025
Leerlingen VO350Aantal2025
Studenten MBO130Aantal2025
Studenten HBO140Aantal2025
Studenten WO60Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.000Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.400Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.620Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau25%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau35%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau40%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura145Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,9%Percentage2024
Wmo cliënten320Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners57Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.866Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.160Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning400Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom26%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.330Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.520Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning760Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming3%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen8%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement520Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning680Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning640Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel65Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel656Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.746Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++70Aantal2026
Energielabels A+47Aantal2026
Energielabels A487Aantal2026
Energielabels B177Aantal2026
Energielabels C478Aantal2026
Energielabels D256Aantal2026
Energielabels E321Aantal2026
Energielabels F437Aantal2026
Energielabels G128Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Vondelkwartier. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn44%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn52%Percentage2024
Wekelijks sporten59%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk55%Percentage2024
Lopen naar school of werk22%Percentage2024
Fietsen naar school of werk45%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Vondelkwartier. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam48%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam32%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen17%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning88%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving89%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving82%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen50%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten53%Percentage2024
Vrijwilligerswerk21%Percentage2024
Mantelzorger13%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Vondelkwartier. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid33%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken22%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen9%Percentage2020
Broze gezondheid28%Percentage2024
Broze metale gezondheid37%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid28%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Vondelkwartier. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.435Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens840Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.595Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen565Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.030Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens66%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen42%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.930Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers4.400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners785Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€42.000Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.400Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Personen in armoede3,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€37.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen39%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum10%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum12%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€193.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand160Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO270Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW880Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Vondelkwartier. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland4.020Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.545Aantal2026
Herkomst Europa525Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.020Aantal2026
% Herkomst Nederland72%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland28%Percentage2026
% Herkomst Europa9,4%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa18%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland4.020Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa270Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa450Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland720Aantal2026
Geboren in Nederland4.740Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa255Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa570Aantal2026
Geboren buiten Nederland825Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland72%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,85%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa8,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland85%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,58%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa10%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland15%Percentage2026
Autochtoon4.245Aantal2022
Westers630Aantal2022
Niet-westers715Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko105Aantal2022
Suriname70Aantal2022
Turkije115Aantal2022
Overig niet-westers415Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Vondelkwartier. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven212Aantal2025
Diefstal86Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven25Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting28Aantal2025
Verkeersovertredingen38Aantal2025
Vernieling28Aantal2025
Overige misdrijven6Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners38Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Vondelkwartier, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km45Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km122Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km28Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km7,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km89Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km6,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km34Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km126Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km36Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km183Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km7,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km59Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km5,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km38Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km73Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km23Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km3,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km26Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5,2Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km60Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Vondelkwartier. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK039216Code2026
RegionaamVondelkwartierNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode03921600Code2026
Oppervlakte totaal196Aantal hectaren2026
Oppervlakte land194Aantal hectaren2026
Oppervlakte water2Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.272Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.467Aantal2026
Adressen met postcode2.453Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.371Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie13Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie9Aantal2026
Adressen met industriefunctie15Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie6Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie9Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie28Aantal2026
Verblijfsobjecten2.456Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen11Aantal2026
Panden met adres1.789Aantal2026
Adressen met pand2.456Aantal2026
Percelen met adres1.386Aantal2026
Adressen met perceel2.467Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.464Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom3Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.369Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom2Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192556Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501.380Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970392Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19804Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990104Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200045Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010307Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020166Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later2Aantal2026
Postcodegebied2025EP-2026ZNNaam2026
Meest voorkomende postcode2026Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode93%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Vondelkwartier.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal25Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade18Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade7Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Vondelkwartier zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.125Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.735Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof390Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,88Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.095Aantal2025
Motorfietsen180Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Vondelkwartier. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.370Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners429Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad85Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€475.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.612Aantal2025
Meergezinswoningen758Aantal2025
Koopwoningen1.304Aantal2025
Huurwoningen1.043Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties924Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders119Aantal2025
Eigendom onbekend24Aantal2025
Bewoond2.323Aantal2025
Onbewoond47Aantal2025
% Koopwoningen55%Percentage2025
% Huurwoningen44%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties39%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen68%Percentage2025
% Meergezinswoningen32%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen754Aantal2026
Tussenwoningen1.371Aantal2026
Hoekwoningen229Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen10Aantal2026
Vrijstaande woningen7Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen32%Percentage2026
% Tussenwoningen58%Percentage2026
% Hoekwoningen10%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945943Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965798Aantal2026
Woningen 1965 tot 197524Aantal2026
Woningen 1975 tot 198512Aantal2026
Woningen 1985 tot 199587Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005257Aantal2026
Woningen 2005 tot 201587Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025163Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194540%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196534%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19851,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200511%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Vondelkwartier komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Haarlem. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Vondelkwartier: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1945 tot 196534%13%21%11%1,92
2% Tussenwoningen58%28%30%17%1,79
3Huisartsenpost afstand0,97-6,14,451,37
4% Woningen voor 194540%18%22%19%1,14
5% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%11%4,44%3,9%1,14

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlem.

RegioSoort regio% Woningen 1945 tot 1965% TussenwoningenHuisartsenpost afstand% Woningen voor 1945% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten
VondelkwartierWijk34%58%0,940%15%
NederlandLand13%28%718%11%
HaarlemGemeente9%36%2,645%12%
Van der Aart sportparkBuurt0,0%17%0,624%18%
HekslootpolderBuurt0,0%0,0%0,7100%21%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlem.

Top 5 kenmerken wijk Vondelkwartier:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Vondelkwartier. Op deze onderwerpen verschilt wijk Vondelkwartier relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Vondelkwartier, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Vondelkwartier met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Vondelkwartier, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Vondelkwartier staan in de uitgebreide download voor Haarlem.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Vondelkwartier.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Haarlem.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Haarlem. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron