Statistieken woonplaats Kantens

Statistieken woonplaats Kantens

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Kantens in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Kantens in de gemeente Het Hogeland Vlag van de gemeente Het Hogeland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Kantens.Bekijk kaart
Woonplaats Kantens in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Kantens.

Kerncijfers van de woonplaats Kantens
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Kantens.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Kantens.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode330Kadaster2026
Adressen met woonfunctie318Kadaster2026
Panden met adres324Kadaster2026
Percelen met adres252Kadaster2026
Woningvoorraad290CBS2025
Huishoudens275CBS2026
Inwoners640CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Kantens en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Kantens.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Kantens
Kaart van de omgeving van de woonplaats Kantens.
Afbeelding van de woonplaats Kantens op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Kantens binnen de gemeente Het Hogeland.

Bekijk de statistieken voor alle 123 gebieden binnen de gemeente Het Hogeland via de overzichtspagina van de gebieden in de Het Hogeland.

Overzicht gebieden Meer Het Hogeland
Over de woonplaats Kantens

De woonplaats Kantens ligt binnen de gemeente Het Hogeland.

Er zijn 342 adressen en 290 woningen in de woonplaats Kantens. 74% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €241.369. Er wonen 640 inwoners in de woonplaats Kantens, waarvan het grootste deel (32%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Woonplaats Kantens telt 275 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 371 personenauto’s en 92 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Kantens.

Woonplaats Kantens heeft een totale oppervlakte van 666 hectare, waarvan 659 hectare land en 7 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 38 adressen per km2.

De data voor woonplaats Kantens zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Kantens:

De gegevens voor de woonplaats Kantens zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Kantens valt niet precies samen met de gemeente en ook niet met 1 of meerdere wijk(en) of buurt(en). Er zijn 2 buurten die samen geheel of ten dele de woonplaats vormen. Dit zijn: buurt Buitengebied Kantens en buurt Kantens. De cijfers voor de woonplaats Kantens zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Kantens zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Kantens.

Wonen in de woonplaats Kantens

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Kantens.

Kenmerken van de 290 woningen in de woonplaats Kantens
Er zijn 290 woningen in de woonplaats Kantens.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Het Hogeland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Kantens was €241.369 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Kantens.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Kantens:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Kantens% verschil
2025€241.3698,8%
2024€221.8345,1%
2023€211.15618%
2022€179.4066%
2021€169.2136,8%
2020€158.4134,12%
2019€152.1396,3%
2018€143.1510,3%
2017€142.7170,63%
2016€141.824-0,27%
2015€142.212-1,92%
2014€145.000-8,4%
2013€158.250geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Kantens is met €83.119 gestegen van €158.250 in 2013 tot €241.369 in 2025 (dat is een toename van 53%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €6.927 (3,76%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Het Hogeland.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Kantens is €241.369, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 290 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (groen) en 13 wijken (oranje). De woonplaats Kantens wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Kantens: er zijn 185 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Kantens.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Kantens

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Kantens, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Het Hogeland.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Kantens telt 640 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Kantens. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Kantens:

JaarAantal inwoners de woonplaats Kantens% verschil
2026640-2,59%
2025657-1,35%
2024666-2,63%
2023684-2,15%
2022699-1,83%
2021712-0,42%
2020715-0,83%
2019721-0,41%
2018724-0,96%
2017731-2,4%
2016749-1,58%
2015761-0,52%
2014765-3,41%
2013792geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Kantens is met 152 inwoners gedaald van 792 inwoners in 2013 tot 640 inwoners in 2026 (dat is een grote afname van 19%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -12 inwoners (-1,62%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon dalende trend: De cijfers dalen ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Het Hogeland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Kantens:

In 2013 waren er 792 inwoners in de woonplaats Kantens. Het aantal van 792 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 640 inwoners. Dit is een daling van 152 (-19%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -17 (-2,59%). Het aantal van 640 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Kantens
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Kantens is 45 tot 65 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Het Hogeland.

Burgerlijke staat in de woonplaats Kantens
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Kantens naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 275 huishoudens in de woonplaats Kantens. Er waren 79 eenpersoonshuishoudens en 196 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Kantens. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Kantens.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Kantens per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Kantens:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20265852436
20255913531
20246153027
20236293025
202266000
20216682320
20206762117
20196772320
20186792421
20176922218
20166992723
20157102824
20147172622
20137313328

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Kantens als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 3,72% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,6% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 4,17% en herkomst van buiten Europa: 3,54%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Kantens is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Kantens: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Kantens.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Kantens. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 13 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Kantens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Kantens.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Het Hogeland als geheel 30 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Kantens genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 9 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Kantens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Kantens.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Het Hogeland als geheel 43 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Het Hogeland.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Kantens

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Kantens. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Kantens
Woonplaats KantensGemeente Het HogelandProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties31231.213
Aantal kindplaatsen462.44127.342
Aantal vestigingen basisonderwijs132283
Aantal leerlingen basisonderwijs463.48741.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0776
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.08433.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0036
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0020.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Kantens. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Kantens is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Het Hogeland0,91,00,94,44,49,5
Wijk Ulrum1,22,21,28,48,417,6
Wijk Leens1,11,21,02,82,813,6
Wijk Kloosterburen1,01,21,15,25,213,7
Wijk Oude Land1,01,01,04,24,28,5
Wijk Sauwerd0,60,60,65,45,48,3
Wijk Winsum0,60,80,81,01,08,9
Wijk Baflo1,31,31,23,83,84,7
Wijk Bedum0,70,90,87,97,98,1
Wijk Warffum0,70,70,70,70,80,7
Wijk Kantens2,01,01,05,55,510,2
Wijk Usquert0,80,80,84,14,24,7
Wijk Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Wijk Uithuizermeeden0,91,41,15,85,813,6
Woonplaats Adorp0,60,60,66,56,57,0
Woonplaats Baflo0,80,80,63,83,85,0
Woonplaats Den Andel2,92,93,13,43,43,5
Woonplaats Rasquert0,70,71,14,14,14,3
Woonplaats Saaxumhuizen2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Sauwerd0,30,30,34,84,88,9
Woonplaats Tinallinge2,62,62,74,34,35,4
Woonplaats Wetsinge1,71,71,75,15,19,1
Woonplaats Winsum0,60,80,81,01,08,9
Woonplaats Bedum0,60,60,68,68,68,7
Woonplaats Noordwolde1,51,51,64,94,95,0
Woonplaats Onderdendam0,63,83,55,35,37,6
Woonplaats Zuidwolde0,60,60,54,14,14,1
Woonplaats Eenrum0,60,60,63,53,59,0
Woonplaats Hornhuizen2,02,22,06,16,114,5
Woonplaats Houwerzijl2,42,62,57,97,918,9
Woonplaats Kloosterburen0,80,90,95,05,013,6
Woonplaats Lauwersoog9,39,39,317,117,121,2
Woonplaats Leens0,40,60,43,13,114,7
Woonplaats Mensingeweer1,91,91,94,04,09,8
Woonplaats Niekerk2,13,02,48,08,018,6
Woonplaats Pieterburen1,11,11,16,36,38,2
Woonplaats Schouwerzijl4,14,14,15,35,311,2
Woonplaats Ulrum0,52,80,56,06,017,7
Woonplaats Vierhuizen2,93,73,08,68,619,2
Woonplaats Warfhuizen2,42,42,43,03,013,1
Woonplaats Wehe-den Hoorn0,90,90,90,60,611,8
Woonplaats Westernieland2,62,62,75,65,66,1
Woonplaats Zoutkamp0,50,50,510,110,116,5
Woonplaats Zuurdijk3,13,23,04,84,815,1
Woonplaats Eppenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Kantens0,70,60,67,57,59,4
Woonplaats Oldenzijl2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oosternieland2,32,62,66,76,714,3
Woonplaats Oudeschip3,33,43,89,79,714,7
Woonplaats Roodeschool0,72,60,77,77,714,8
Woonplaats Rottum3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Startenhuizen3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Stitswerd3,02,32,36,06,010,2
Woonplaats Uithuizen1,00,90,91,01,09,1
Woonplaats Uithuizermeeden0,70,70,84,74,713,1
Woonplaats Usquert0,80,80,84,14,24,7
Woonplaats Warffum0,70,70,70,70,80,7
Woonplaats Zandeweer2,80,70,73,03,011,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Kantens in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Het Hogeland (geel), 43 woonplaatsen (roze) en 13 wijken (groen). Woonplaats Kantens wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Kantens
In 2025 woonden er 132 leerlingen en studenten in de woonplaats Kantens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Kantens, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Kantens.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er is één school in de woonplaats Kantens in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Kantens van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Kantens:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001
20111001
20121001
20131001
20141001
20151001
20161001
20171001
20181001
20191001
20201001
20211001
20221001
20231001
20241001
20251001
20261001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Kantens

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Kantens, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (92 totaal)
In de woonplaats Kantens zijn in totaal 92 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Kantens (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Kantens voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Kantens is €26.936.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Kantens.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Kantens is €26.936. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €33.328. Woonplaats Kantens telt 579 inkomensontvangers op 640 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de woonplaats Kantens heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Het Hogeland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Het Hogeland en elke woonplaats in de gemeente Het Hogeland (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Kantens is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Kantens

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Kantens.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Kantens
Er zijn 12 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Kantens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Kantens op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 12 elektrische auto’s in de woonplaats Kantens. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Kantens die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Kantens. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 356 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Kantens in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Kantens geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 561 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Kantens (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 350 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Kantens in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Kantens geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de woonplaats Kantens in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Kantens. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Kantens plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Kantens vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Kantens

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Kantens op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 11 misdrijven in de woonplaats Kantens geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Kantens, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Kantens zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 136 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 20 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Kantens 11 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Kantens in 2025 zijn Horizontale fraude (3 delicten) en Overige vermogensdelicten (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de woonplaats Kantens.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Kantens geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Kantens per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Kantens over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Kantens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Kantens.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Kantens. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Kantens

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Kantens.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau ’t Schienvat in Kantens
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau ’t Schienvat in Kantens bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Kantens stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau ’t Schienvat in Kantens is uitgebracht. Stembureau ’t Schienvat in Kantens was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Kantens.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 83 stembureaus in de gemeente Het Hogeland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Het Hogeland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland.

Stembureaus Het Hogeland
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Kantens

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Kantens.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Kantens telt in totaal 342 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 89% van de adressen in woonplaats Kantens ligt binnen de bebouwde kom en 11% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Het Hogeland
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Kantens zijn er 318 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Kantens.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 61 panden uit de bouwperiode 2020 en later in de woonplaats Kantens.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Kantens. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Kantens voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Kantens voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Kantens
Bevolking53997
Adressen2.09338
Autos27556

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Kantens ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Kantens is 2,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Kantens tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Kantens tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,7
Supermarkt2,4
Restaurant4,9
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs7,5
Bibliotheek3,0
Treinstation4,8
Sportterrein0,9
Bioscoop20,6
Museum7,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Kantens.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Kantens.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Kantens:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8202.000
Tussenwoning9801.870
Hoekwoning1.1502.600
Twee-onder-één-kap woning1.1512.468
Vrijstaande woning1.2353.039
Koopwoning1.2323.037
Huurwoning1.1302.295

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Kantens zijn G (97 adressen) en C (34 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Kantens. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Kantens: 97 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Het Hogeland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Kantens met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Kantens voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal92Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij15Aantal2025
B-F Nijverheid en energie23Aantal2025
G+I Handel en horeca6Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie6Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening14Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg17Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij16%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie25%Percentage2025
% G+I Handel en horeca6,5%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening15%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Kantens, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners640Aantal2026
Mannen323Aantal2026
Vrouwen312Aantal2026
0 tot 15 jaar103Aantal2026
15 tot 25 jaar77Aantal2026
25 tot 45 jaar133Aantal2026
45 tot 65 jaar208Aantal2026
65 jaar of ouder120Aantal2026
Ongehuwd308Aantal2026
Gehuwd265Aantal2026
Gescheiden42Aantal2026
Verweduwd20Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd48%Percentage2026
% Gehuwd42%Percentage2026
% Gescheiden6,6%Percentage2026
% Verweduwd3,15%Percentage2026
Geboorten6Aantal2025
Geboorte relatief13Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief9Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO58Aantal2025
Leerlingen VO36Aantal2025
Studenten MBO24Aantal2025
Studenten HBO12Aantal2025
Studenten WO2Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau136Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau260Aantal2024
Hoger opleidingsniveau24Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau32%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau62%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau5,7%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura32Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg17%Percentage2024
Wmo cliënten45Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners66Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid97Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.147Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.284Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom52%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd11%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.000Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.468Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.039Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.295Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.037Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.168Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen81%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.151Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.235Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.232Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.130Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel60Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel125Aantal2026
Adressen met definitief energielabel157Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++4Aantal2026
Energielabels A+++23Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A21Aantal2026
Energielabels B27Aantal2026
Energielabels C34Aantal2026
Energielabels D22Aantal2026
Energielabels E25Aantal2026
Energielabels F27Aantal2026
Energielabels G97Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Kantens. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens275Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens79Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens196Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen102Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen94Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens71%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,38Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking304Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers78%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie54%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen22%Percentage2024
Inkomensontvangers579Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners869Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€33.328Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.936Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Personen in armoede3,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,51%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€34.296euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen39%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,64%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€138.159euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand12Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO36Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW106Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Kantens. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland585Aantal2026
Herkomst buiten Nederland60Aantal2026
Herkomst Europa24Aantal2026
Herkomst buiten Europa36Aantal2026
% Herkomst Nederland91%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland9,3%Percentage2026
% Herkomst Europa3,72%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,6%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland579Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa7Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa19Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland26Aantal2026
Geboren in Nederland605Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa17Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa12Aantal2026
Geboren buiten Nederland29Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland90%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,09%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,03%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,97%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,66%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,88%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,5%Percentage2026
Autochtoon660Aantal2022
Westers22Aantal2022
Niet-westers17Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers6Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Kantens. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven11Aantal2025
Diefstal4Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Kantens, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,73Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,89Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,55Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand23Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,73Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km0,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,42Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,92Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,13Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,42Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,77Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km2,05Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand7,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,05Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,87Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,82Gemiddeld aantal2025
Café afstand4,65Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,02Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,95Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,69Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,76Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km2,02Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand4,94Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,05Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km0,63Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,44Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,03Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,32Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,74Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,85Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,99Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,62Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,87Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,67Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km2,46Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,62Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,87Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,07Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,32Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,01Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,06Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km2,88Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,01Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,06Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,97Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand9,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,82Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,38Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,78Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand9,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,38Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,89Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand16Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,89Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,87Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,87Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand9,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,99Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand15Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,38Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,77Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,98Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand20Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,04Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,87Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5,2Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km0,97Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km8,8Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,31Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Kantens. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP3475Code2026
RegionaamKantensNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal666Aantal hectaren2026
Oppervlakte land659Aantal hectaren2026
Oppervlakte water7Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid38Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal342Aantal2026
Adressen met postcode330Aantal2026
Adressen met woonfunctie318Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie11Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie17Aantal2026
Verblijfsobjecten342Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres324Aantal2026
Adressen met pand340Aantal2026
Percelen met adres252Aantal2026
Adressen met perceel342Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom306Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom36Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom283Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom35Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17004Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190048Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192555Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195057Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197053Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198016Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19909Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200020Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201013Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20204Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later61Aantal2026
Postcodegebied9995NC-9995VJNaam2026
Meest voorkomende postcode9995Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Kantens.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Kantens zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal371Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine261Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof111Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,28Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte56Aantal2025
Motorfietsen46Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Kantens. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad290Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners441Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen28Aantal2025
Niet-woningvoorraad28Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€241.369Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen282Aantal2025
Meergezinswoningen8Aantal2025
Koopwoningen216Aantal2025
Huurwoningen74Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties60Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders14Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond274Aantal2025
Onbewoond16Aantal2025
% Koopwoningen74%Percentage2025
% Huurwoningen26%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties21%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen97%Percentage2025
% Meergezinswoningen3%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen22Aantal2026
Tussenwoningen24Aantal2026
Hoekwoningen30Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen57Aantal2026
Vrijstaande woningen185Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen7%Percentage2026
% Tussenwoningen8%Percentage2026
% Hoekwoningen9%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen18%Percentage2026
% Vrijstaande woningen58%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945148Aantal2026
Woningen 1945 tot 196534Aantal2026
Woningen 1965 tot 197530Aantal2026
Woningen 1975 tot 19855Aantal2026
Woningen 1985 tot 199512Aantal2026
Woningen 1995 tot 200523Aantal2026
Woningen 2005 tot 20154Aantal2026
Woningen 2015 tot 202524Aantal2026
Woningen 2025 en later36Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend2Aantal2026
% Woningen voor 194547%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196511%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19759%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20258%Percentage2026
% Woningen 2025 en later11%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Kantens komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Het Hogeland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Kantens.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Het Hogeland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Het Hogeland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron