Statistieken woonplaats Nieuw Scheemda

Statistieken woonplaats Nieuw Scheemda

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Nieuw Scheemda in de gemeente Oldambt Vlag van de gemeente Oldambt. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Nieuw Scheemda in de gemeente Oldambt Vlag van de gemeente Oldambt. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Nieuw Scheemda.Bekijk kaart
Woonplaats Nieuw Scheemda in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Nieuw Scheemda.

Kerncijfers van de woonplaats Nieuw Scheemda
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Nieuw Scheemda.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Nieuw Scheemda.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode168Kadaster2026
Adressen met woonfunctie165Kadaster2026
Panden met adres176Kadaster2026
Percelen met adres159Kadaster2026
Woningvoorraad162CBS2025
Huishoudens195CBS2026
Inwoners355CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Nieuw Scheemda en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Nieuw Scheemda.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Nieuw Scheemda
Kaart van de omgeving van de woonplaats Nieuw Scheemda.
Afbeelding van de woonplaats Nieuw Scheemda op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Nieuw Scheemda binnen de gemeente Oldambt.

Bekijk de statistieken voor alle 73 gebieden binnen de gemeente Oldambt via de overzichtspagina van de gebieden in de Oldambt.

Overzicht gebieden Meer Oldambt
Over de woonplaats Nieuw Scheemda

De woonplaats Nieuw Scheemda ligt binnen de gemeente Oldambt.

Er zijn 178 adressen en 162 woningen in de woonplaats Nieuw Scheemda. 79% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €280.390. Er wonen 355 inwoners in de woonplaats Nieuw Scheemda, waarvan het grootste deel (41%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Woonplaats Nieuw Scheemda telt 195 huishoudens van gemiddeld 1,8 personen. Verder zijn er 223 personenauto’s en 48 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Woonplaats Nieuw Scheemda heeft een totale oppervlakte van 1.176 hectare, waarvan 1.156 hectare land en 19 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 27 adressen per km2.

De data voor woonplaats Nieuw Scheemda zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Nieuw Scheemda:

De gegevens voor de woonplaats Nieuw Scheemda zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Nieuw Scheemda valt samen met 3 buurten. Dit zijn: buurt Nieuw-Scheemda, buurt Hamrikkerweg en buurt Verspreide huizen Nieuw-Scheemda. De cijfers voor de woonplaats Nieuw Scheemda zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Nieuw Scheemda zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Oldambt. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Nieuw Scheemda.

Wonen in de woonplaats Nieuw Scheemda

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Kenmerken van de 162 woningen in de woonplaats Nieuw Scheemda
Er zijn 162 woningen in de woonplaats Nieuw Scheemda.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Oldambt in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Nieuw Scheemda was €280.390 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Nieuw Scheemda.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Nieuw Scheemda:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Nieuw Scheemda% verschil
2025€280.39010%
2024€254.2616,1%
2023€239.72222%
2022€196.59513%
2021€173.9467,8%
2020€161.3767,1%
2019€150.65927%
2018€119.000-1,76%
2017€121.136-0,13%
2016€121.288-0,76%
2015€122.212-4,62%
2014€128.136-8%
2013€139.212geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Nieuw Scheemda is met €141.178 gegroeid van €139.212 in 2013 tot €280.390 in 2025 (dat is een groei van 101%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.765 (6,5%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Oldambt.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Oldambt.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Nieuw Scheemda is €280.390, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 21% en er zijn 162 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Oldambt (geel), 15 woonplaatsen (groen), 13 wijken (oranje) en 43 buurten (blauw). De woonplaats Nieuw Scheemda wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Nieuw Scheemda: er zijn 128 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Nieuw Scheemda.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Nieuw Scheemda

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Nieuw Scheemda, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Oldambt.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Nieuw Scheemda telt 355 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Nieuw Scheemda. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Nieuw Scheemda:

JaarAantal inwoners de woonplaats Nieuw Scheemda% verschil
20263554,41%
2025340-2,3%
2024348-3,06%
20233594,36%
2022344-4,18%
20213591,99%
20203522,92%
2019342-0,87%
2018345-1,99%
2017352-3,03%
2016363-4,22%
2015379-0,52%
20143813,25%
2013369geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Nieuw Scheemda is met 14 inwoners afgenomen van 369 inwoners in 2013 tot 355 inwoners in 2026 (dat is een afname van 3,79%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 inwoner (-0,25%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Oldambt.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Nieuw Scheemda:

In 2013 waren er 369 inwoners in de woonplaats Nieuw Scheemda. In 2014 is het aantal gestegen tot 381 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 12 (3,25%). Het aantal van 381 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2025 is het aantal gedaald tot 340 inwoners. Dit is een daling van 41 (-11%) ten opzichte van 2014, ten opzichte van het vorige jaar (2024) is het verschil -8 (-2,3%). Het aantal van 340 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 355 inwoners in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Nieuw Scheemda
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Nieuw Scheemda is 45 tot 65 jaar, met 41% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Oldambt.

Burgerlijke staat in de woonplaats Nieuw Scheemda
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Nieuw Scheemda naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 195 huishoudens in de woonplaats Nieuw Scheemda. Er waren 80 eenpersoonshuishoudens en 105 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Nieuw Scheemda. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Nieuw Scheemda per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Nieuw Scheemda:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262853525
20252783328
20242812521
20232842831
202229900
20213162122
20203141920
20193041920
20183111717
20173141920
20163241920
20153302325
20142941514
201326099

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Nieuw Scheemda als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 7,2% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 3,24% en herkomst van buiten Europa: 3,24%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Nieuw Scheemda is 93% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Nieuw Scheemda: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Nieuw Scheemda. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 7 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Nieuw Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Nieuw Scheemda.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Oldambt als geheel 40 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Oldambt.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Nieuw Scheemda genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 6 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Nieuw Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Nieuw Scheemda.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Oldambt als geheel 34 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Oldambt.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Nieuw Scheemda

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Nieuw Scheemda. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Nieuw Scheemda
Woonplaats Nieuw ScheemdaGemeente OldambtProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties0741.213
Aantal kindplaatsen01.43727.342
Aantal vestigingen basisonderwijs023283
Aantal leerlingen basisonderwijs02.84641.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0876
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.62033.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0236
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs082420.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Nieuw Scheemda. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Nieuw Scheemda is 4,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Oldambt1,11,11,13,73,74,7
Wijk Winschoten0,80,70,81,01,01,6
Wijk Finsterwolde1,91,91,97,47,47,5
Wijk Drieborg-Nieuw-Beerta3,81,41,412,012,012,3
Wijk Beerta0,70,80,96,36,36,4
Wijk Bad Nieuweschans0,60,50,612,112,114,4
Wijk Scheemda0,70,90,84,14,15,4
Wijk Westerlee0,80,80,73,33,34,6
Wijk Nieuw-Scheemda-’t Waar3,94,24,17,67,610,8
Wijk Midwolda2,32,32,36,66,67,4
Wijk Nieuwolda1,01,11,16,66,614,1
Wijk Heiligerlee0,60,80,74,04,05,3
Wijk Oostwold2,32,32,36,66,67,4
Wijk Blauwestad1,71,71,74,94,95,5
Woonplaats Finsterwolde1,91,91,97,47,47,5
Woonplaats Bad Nieuweschans0,60,50,612,112,114,4
Woonplaats Nieuw Beerta3,42,93,09,69,69,8
Woonplaats Drieborg4,40,80,813,713,714,0
Woonplaats Oudezijl0,70,60,712,112,114,4
Woonplaats Winschoten0,80,70,81,01,01,6
Woonplaats Scheemda0,70,90,84,14,15,4
Woonplaats Nieuw Scheemda4,75,04,98,08,011,2
Woonplaats ’t Waar3,73,83,87,57,512,3
Woonplaats Nieuwolda1,01,11,16,66,614,1
Woonplaats Midwolda2,32,32,36,66,67,4
Woonplaats Oostwold1,61,61,67,97,98,7
Woonplaats Heiligerlee0,60,80,74,04,05,3
Woonplaats Westerlee0,80,80,73,33,34,6
Woonplaats Beerta0,70,80,96,36,36,4
Woonplaats Blauwestad3,83,73,85,85,86,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Nieuw Scheemda in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Oldambt (geel), 15 woonplaatsen (roze) en 13 wijken (groen). Woonplaats Nieuw Scheemda wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Nieuw Scheemda
In 2025 woonden er 39 leerlingen en studenten in de woonplaats Nieuw Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Nieuw Scheemda, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er was één school in de woonplaats Nieuw Scheemda in 2012, in 2026 zijn er geen scholen meer bekend.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Nieuw Scheemda van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Nieuw Scheemda:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001
20111001
20121001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Nieuw Scheemda

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Nieuw Scheemda, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (48 totaal)
In de woonplaats Nieuw Scheemda zijn in totaal 48 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 48 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 25 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Nieuw Scheemda (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Nieuw Scheemda voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Nieuw Scheemda is €30.637.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Nieuw Scheemda is €30.637. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.700. Woonplaats Nieuw Scheemda telt 292 inkomensontvangers op 355 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de woonplaats Nieuw Scheemda heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Oldambt
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Groningen, de gemeente Oldambt en elke woonplaats in de gemeente Oldambt (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Nieuw Scheemda is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Nieuw Scheemda

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Nieuw Scheemda
Er zijn 13 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Nieuw Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Nieuw Scheemda op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 13 elektrische auto’s in de woonplaats Nieuw Scheemda. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Nieuw Scheemda die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Nieuw Scheemda. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 280 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Nieuw Scheemda in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Nieuw Scheemda geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 462 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Nieuw Scheemda (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 279 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Nieuw Scheemda in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Nieuw Scheemda geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de woonplaats Nieuw Scheemda in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Nieuw Scheemda. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Nieuw Scheemda plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Nieuw Scheemda vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Nieuw Scheemda

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Nieuw Scheemda op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 7 misdrijven in de woonplaats Nieuw Scheemda geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Nieuw Scheemda, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Nieuw Scheemda zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 162 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 21 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Nieuw Scheemda 7 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Nieuw Scheemda van 2012 t/m 2025 zijn Horizontale fraude (29 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (25 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2012 tot en met 2025, woonplaats Nieuw Scheemda.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Nieuw Scheemda geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Nieuw Scheemda per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Nieuw Scheemda over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Oldambt.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 9 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de woonplaats Nieuw Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Nieuw Scheemda.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Nieuw Scheemda. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Nieuw Scheemda

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Kantine vv Oldambtster Boys in Nieuw Scheemda
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Kantine vv Oldambtster Boys in Nieuw Scheemda bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 12 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Nieuw Scheemda stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Kantine vv Oldambtster Boys in Nieuw Scheemda is uitgebracht. Stembureau Kantine vv Oldambtster Boys in Nieuw Scheemda was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Nieuw Scheemda.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 44 stembureaus in de gemeente Oldambt en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Oldambt. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Oldambt.

Stembureaus Oldambt
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Nieuw Scheemda

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Nieuw Scheemda telt in totaal 178 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 77% van de adressen in woonplaats Nieuw Scheemda ligt binnen de bebouwde kom en 23% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Oldambt
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Nieuw Scheemda zijn er 165 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Nieuw Scheemda.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 50 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de woonplaats Nieuw Scheemda.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Nieuw Scheemda. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Nieuw Scheemda voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Nieuw Scheemda voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Nieuw Scheemda
Bevolking53931
Adressen2.09327
Autos27519

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Nieuw Scheemda ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Nieuw Scheemda is 5,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Nieuw Scheemda tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Nieuw Scheemda tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk5,2
Supermarkt4,5
Restaurant4,4
Basisonderwijs4,9
Voortgezet onderwijs8,0
Bibliotheek5,5
Treinstation6,4
Sportterrein1,0
Bioscoop16,9
Museum8,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Nieuw Scheemda.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Nieuw Scheemda.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Nieuw Scheemda:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning1.0801.740
Hoekwoning1.0802.280
Twee-onder-één-kap woning1.2101.580
Vrijstaande woning1.4253.064
Koopwoning1.4203.102
Huurwoning1.0251.629

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Nieuw Scheemda zijn G (75 adressen) en A (21 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Nieuw Scheemda. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de woonplaats Nieuw Scheemda: 75 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Oldambt bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Nieuw Scheemda met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Nieuw Scheemda voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal48Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca0Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening10Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie20%Percentage2025
% G+I Handel en horeca0,0%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening40%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Nieuw Scheemda, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners355Aantal2026
Mannen190Aantal2026
Vrouwen160Aantal2026
0 tot 15 jaar20Aantal2026
15 tot 25 jaar35Aantal2026
25 tot 45 jaar75Aantal2026
45 tot 65 jaar140Aantal2026
65 jaar of ouder75Aantal2026
Ongehuwd150Aantal2026
Gehuwd125Aantal2026
Gescheiden50Aantal2026
Verweduwd15Aantal2026
% Mannen54%Percentage2026
% Vrouwen46%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar5,8%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar41%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2026
% Gehuwd37%Percentage2026
% Gescheiden15%Percentage2026
% Verweduwd4,41%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief7Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes4Aantal2025
Sterfte relatief6Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO17Aantal2025
Leerlingen VO11Aantal2025
Studenten MBO1Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau48Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau154Aantal2022
Hoger opleidingsniveau50Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau19%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau61%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau20%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2020
% Jongeren met jeugdzorg26%Percentage2020
Wmo cliënten29Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners87Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid31Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.029Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.377Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom61%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd17%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning1.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.064Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.629Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.102Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.215Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen7%Percentage2024
% Aardgaswoningen81%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.210Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.425Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.420Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.025Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel15Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel81Aantal2026
Adressen met definitief energielabel82Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A21Aantal2026
Energielabels B6Aantal2026
Energielabels C20Aantal2026
Energielabels D13Aantal2026
Energielabels E7Aantal2026
Energielabels F18Aantal2026
Energielabels G75Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Nieuw Scheemda. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens195Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens80Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens115Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen70Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen35Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens41%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens59%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen18%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,82Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking85Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie58%Percentage2024
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers292Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners839Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.637Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede2,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens8,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€33.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen44%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum9,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum12%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€154.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO39Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW52Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO11%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW15%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Nieuw Scheemda. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland285Aantal2026
Herkomst buiten Nederland60Aantal2026
Herkomst Europa35Aantal2026
Herkomst buiten Europa25Aantal2026
% Herkomst Nederland83%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland17%Percentage2026
% Herkomst Europa10%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa7,2%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland290Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland30Aantal2026
Geboren in Nederland320Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa10Aantal2026
Geboren buiten Nederland25Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland82%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,23%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,23%Percentage2026
% Geboren in Nederland93%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,23%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,82%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland7,2%Percentage2026
Autochtoon299Aantal2022
Westers40Aantal2022
Niet-westers6Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname1Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers1Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Nieuw Scheemda. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven7Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting3Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Nieuw Scheemda, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,01Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,18Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,0Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,92Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,99Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,64Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,01Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,99Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,64Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand4,48Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,03Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,85Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand3,37Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,21Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km4,25Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,01Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Café afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,21Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,01Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km2,35Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand4,36Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,01Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km2,86Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,99Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,95Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,01Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km0,91Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand4,94Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km0,65Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km2,49Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,49Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand11Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,01Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,26Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,53Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,34Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,66Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,66Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,94Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,01Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,64Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,88Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,62Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,33Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand30Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,01Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand29Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand8,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,95Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7,3Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,98Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km12Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,34Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Nieuw Scheemda. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1894Code2026
RegionaamNieuw ScheemdaNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal1.176Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.156Aantal hectaren2026
Oppervlakte water19Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid27Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal178Aantal2026
Adressen met postcode168Aantal2026
Adressen met woonfunctie165Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie6Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie10Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie10Aantal2026
Verblijfsobjecten178Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres176Aantal2026
Adressen met pand176Aantal2026
Percelen met adres159Aantal2026
Adressen met perceel178Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom137Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom41Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom132Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom33Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190031Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192550Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195021Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197019Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198025Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19908Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20008Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20106Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later4Aantal2026
Postcodegebied9943PA-9943TGNaam2026
Meest voorkomende postcode9943Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Nieuw Scheemda.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Nieuw Scheemda zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal223Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine164Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof59Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,21Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte19Aantal2025
Motorfietsen36Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Nieuw Scheemda. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad162Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners476Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad18Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€280.390Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen162Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen129Aantal2025
Huurwoningen33Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties23Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders10Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond148Aantal2025
Onbewoond14Aantal2025
% Koopwoningen79%Percentage2025
% Huurwoningen21%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties14%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond92%Percentage2025
% Onbewoond8%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen15Aantal2026
Hoekwoningen10Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen12Aantal2026
Vrijstaande woningen128Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen9%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen7%Percentage2026
% Vrijstaande woningen78%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194596Aantal2026
Woningen 1945 tot 196517Aantal2026
Woningen 1965 tot 197511Aantal2026
Woningen 1975 tot 198516Aantal2026
Woningen 1985 tot 19956Aantal2026
Woningen 1995 tot 20056Aantal2026
Woningen 2005 tot 20156Aantal2026
Woningen 2015 tot 20254Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend2Aantal2026
% Woningen voor 194558%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196510%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19757%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198510%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20252,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Nieuw Scheemda komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Oldambt. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Nieuw Scheemda.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Oldambt.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Oldambt. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron