Statistieken buurt Heuvelweg

Statistieken buurt Heuvelweg

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Heuvelweg in de gemeente Alphen aan den Rijn Vlag van de gemeente Alphen aan den Rijn. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Heuvelweg in de gemeente Alphen aan den Rijn Vlag van de gemeente Alphen aan den Rijn. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Heuvelweg.Bekijk kaart
Buurt Heuvelweg in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Heuvelweg.

Kerncijfers van de buurt Heuvelweg
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Heuvelweg.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Heuvelweg.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode506Kadaster2026
Adressen met woonfunctie502Kadaster2026
Panden met adres506Kadaster2026
Percelen met adres507Kadaster2026
Woningvoorraad502CBS2025
Huishoudens515CBS2026
Inwoners1.280CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Heuvelweg en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Heuvelweg.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Heuvelweg
Kaart van de omgeving van de buurt Heuvelweg.
Afbeelding van de buurt Heuvelweg op de kaart.

Kaart van de wijk Oudshoorn met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Woubrugseweg, 2: Heuvelweg, 3: Weteringpark, 4: Ambachtenbuurt-West, 5: Ambachtenbuurt-Oost, 6: Gnephoek, 7: Bedrijventerrein Heimanswetering, 8: Stromenbuurt, 9: Groenoord, 10: Nuovaweg, 11: De Heul.

Bekijk de statistieken voor alle 125 gebieden binnen de gemeente Alphen aan den Rijn via de overzichtspagina van de gebieden in de Alphen aan den Rijn.

Overzicht gebieden Meer...
Over de buurt Heuvelweg

De buurt Heuvelweg ligt binnen de wijk Oudshoorn in de gemeente Alphen aan den Rijn. De meest voorkomende postcode in de buurt Heuvelweg is postcode 2401.

Er zijn 507 adressen en 502 woningen in de buurt Heuvelweg in de gemeente Alphen aan den Rijn. 97% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €462.000. Er wonen 1.280 inwoners in de buurt Heuvelweg, waarvan het grootste deel (26%) 65 jaar en ouder is. Buurt Heuvelweg telt 515 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 625 personenauto’s en 95 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Heuvelweg.

Buurt Heuvelweg heeft een oppervlakte van 16 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.652 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Heuvelweg.

Wonen in de buurt Heuvelweg

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Heuvelweg.

Kenmerken van de 502 woningen in de buurt Heuvelweg
Er zijn 502 woningen in de buurt Heuvelweg.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Alphen aan den Rijn in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Heuvelweg was €462.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Heuvelweg.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Heuvelweg:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Heuvelweg% verschil
2025€462.0006%
2024€436.0003,07%
2023€423.00015%
2022€368.0008,6%
2021€339.0007,3%
2020€316.0007,1%
2019€295.0007,3%
2018€275.0005,4%
2017€261.0002,35%
2016€255.0001,19%
2015€252.000-1,56%
2014€256.000-5,9%
2013€272.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Heuvelweg is met €190.000 gegroeid van €272.000 in 2013 tot €462.000 in 2025 (dat is een stijging van 70%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.833 (4,64%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Alphen aan den Rijn.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Heuvelweg is €462.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 26% en er zijn 502 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Alphen aan den Rijn (geel), 8 woonplaatsen (groen), wijk Oudshoorn (oranje) en 10 buurten (blauw). De buurt Heuvelweg wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Heuvelweg: er zijn 341 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Heuvelweg.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Heuvelweg

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Heuvelweg, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Alphen aan den Rijn.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Heuvelweg telt 1.280 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Heuvelweg. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Heuvelweg:

JaarAantal inwoners de buurt Heuvelweg% verschil
20261.280-0,78%
20251.290-0,39%
20241.2950,78%
20231.2850,0%
20221.285-1,91%
20211.310-0,76%
20201.3201,54%
20191.3000,0%
20181.3001,56%
20171.280-0,78%
20161.290-0,77%
20151.300-1,14%
20141.315-0,75%
20131.325geen data

De bevolking van de buurt Heuvelweg is met 45 inwoners gedaald van 1.325 inwoners in 2013 tot 1.280 inwoners in 2026 (dat is een afname van 3,4%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -3 inwoners (-0,26%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Alphen aan den Rijn.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Heuvelweg:

In 2013 telde de buurt Heuvelweg 1.325 inwoners. Het aantal van 1.325 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2017 is het aantal gedaald tot 1.280 inwoners. Dit is een daling van 45 (-3,4%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2016) is het verschil -10 (-0,78%). Het aantal van 1.280 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 was het aantal ook op het laagste punt van 1.280 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Heuvelweg
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Heuvelweg is 65 jaar of ouder, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Alphen aan den Rijn.

Burgerlijke staat in de buurt Heuvelweg
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Heuvelweg naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 515 huishoudens in de buurt Heuvelweg. Er waren 105 eenpersoonshuishoudens en 410 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Heuvelweg. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Heuvelweg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Heuvelweg per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Heuvelweg:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.04575155
20251.06575150
20241.06575160
20231.06070155
20221.06500
20211.09068152
20201.10567148
20191.10062138
20181.10561134
20171.09059131
20161.10558127
20151.11558127
20141.13157127
20131.14058128

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Heuvelweg als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 82%, herkomst uit Europese landen: 5,9% en herkomst uit landen buiten Europa: 12% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 86%, herkomst uit Europa: 4,37% en herkomst van buiten Europa: 9,7%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Heuvelweg is 91% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Heuvelweg: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Heuvelweg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Heuvelweg.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Alphen aan den Rijn als geheel 115 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Alphen aan den Rijn.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Heuvelweg genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Heuvelweg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Heuvelweg.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Alphen aan den Rijn als geheel 59 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Alphen aan den Rijn.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Heuvelweg

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Heuvelweg. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Heuvelweg
Buurt HeuvelwegWijk OudshoornGemeente Alphen aan den Rijn
Aantal kinderopvanglocaties010193
Aantal kindplaatsen03595.455
Aantal vestigingen basisonderwijs0448
Aantal leerlingen basisonderwijs06329.709
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0313
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.7897.250
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs003
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.648

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Heuvelweg. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Heuvelweg is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Alphen aan den Rijn0,60,70,71,71,92,8
Wijk Oudshoorn0,70,70,50,80,81,3
Buurt Gnephoek1,91,81,52,02,02,2
Buurt Woubrugseweg1,31,61,41,41,42,5
Buurt Heuvelweg0,60,90,61,11,11,8
Buurt Weteringpark1,01,41,21,01,02,2
Ambachtenbuurt-West0,20,50,50,70,71,7
Ambachtenbuurt-Oost0,40,40,31,11,11,4
Buurt Bedrijventerrein Heimanswetering0,80,80,80,30,31,0
Stromenbuurt0,90,40,40,60,60,8
Buurt Nuovaweg1,20,80,70,70,70,7
Buurt Groenoord0,90,50,30,40,40,4
Buurt De Heul0,41,11,10,50,61,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Heuvelweg in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Alphen aan den Rijn (geel), wijk Oudshoorn (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Heuvelweg wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Heuvelweg
In 2025 woonden er 300 leerlingen en studenten in de buurt Heuvelweg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Heuvelweg, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Heuvelweg.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Heuvelweg.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Heuvelweg. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Heuvelweg

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Heuvelweg, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (95 totaal)
In de buurt Heuvelweg zijn in totaal 95 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 95 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 100 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Heuvelweg (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Heuvelweg voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Heuvelweg is €37.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Heuvelweg.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Heuvelweg is €37.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €46.500. Buurt Heuvelweg telt 1.100 inkomensontvangers op 1.280 inwoners totaal.

0% van de huishoudens in de buurt Heuvelweg heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Alphen aan den Rijn
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Oudshoorn (buurt Heuvelweg is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Oudshoorn is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Heuvelweg ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Heuvelweg per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Heuvelweg geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Heuvelweg. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Heuvelweg is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Heuvelweg met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Heuvelweg.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Heuvelweg

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Heuvelweg.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Heuvelweg
Er zijn 31 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Heuvelweg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Heuvelweg op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 31 elektrische auto’s in de buurt Heuvelweg. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Heuvelweg die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Heuvelweg. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 461 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Heuvelweg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Heuvelweg geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 658 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Heuvelweg (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 500 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Heuvelweg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Heuvelweg geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de buurt Heuvelweg in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Heuvelweg. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Heuvelweg plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade2
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Heuvelweg vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Heuvelweg

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Heuvelweg op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 13 misdrijven in de buurt Heuvelweg geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Heuvelweg, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Heuvelweg zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 266 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 24 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Heuvelweg 13 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Heuvelweg in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (5 delicten) en Ongevallen (weg) (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 7 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Heuvelweg.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Heuvelweg geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Heuvelweg per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Heuvelweg over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Alphen aan den Rijn.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Heuvelweg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Heuvelweg.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Heuvelweg. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Heuvelweg

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Heuvelweg.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Basisschool het Baken in Alphen aan den Rijn
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Basisschool het Baken in Alphen aan den Rijn bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 13 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Basisschool het Baken in Alphen aan den Rijn stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Basisschool het Baken in Alphen aan den Rijn is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Heuvelweg. Stembureau Basisschool het Baken in Alphen aan den Rijn is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Heuvelweg ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 112 stembureaus in de gemeente Alphen aan den Rijn en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Alphen aan den Rijn. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Alphen aan den Rijn.

Stembureaus Alphen aan den Rijn
Adressen en leefomgeving in de buurt Heuvelweg

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Heuvelweg.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Heuvelweg telt in totaal 507 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Heuvelweg liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Alphen aan den Rijn
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Heuvelweg zijn er 502 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Heuvelweg.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 506 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de buurt Heuvelweg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Heuvelweg. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Heuvelweg voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Heuvelweg voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Heuvelweg
Bevolking5398.000
Adressen2.0931.652
Autos2753.906

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Heuvelweg ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Heuvelweg is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Heuvelweg tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Heuvelweg tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt1,1
Restaurant1,1
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek3,8
Treinstation4,3
Sportterrein2,5
Bioscoop3,8
Museum7,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Heuvelweg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Heuvelweg.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Heuvelweg:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning8102.710
Hoekwoning9702.770
Twee-onder-één-kap woning1.2703.610
Vrijstaande woning1.6103.680
Koopwoning8802.790
Huurwoning1.0302.350

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Heuvelweg zijn C (389 adressen) en B (66 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Heuvelweg. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Heuvelweg: 389 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Alphen aan den Rijn bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Heuvelweg
Tabel met 507 adressen in de buurt Heuvelweg.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Heuvelweg. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Alphen aan den Rijn.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aletta Jacobsstraat1 t/m 872401KK t/m 2401KRAlphen aan den Rijn62
Alida de Jongstraat2 t/m 592401KS t/m 2401KTAlphen aan den Rijn52
Betsy Perkstraat1 t/m 162401KPAlphen aan den Rijn16
Gesina van der Molenstraat1 t/m 162401MDAlphen aan den Rijn17
Jeltje de Bosch Kemperstraat1 t/m 2252401KA t/m 2401KDAlphen aan den Rijn138
Joke Smitstraat1 t/m 162401KNAlphen aan den Rijn16
Kalkovenweg45 t/m 2162401LJ t/m 2401MCAlphen aan den Rijn25
Marga Klompéstraat1 t/m 552401ME t/m 2401MGAlphen aan den Rijn43
Marie Houtmanstraat1 t/m 222401KMAlphen aan den Rijn21
Roosje Vosstraat2 t/m 362401KJAlphen aan den Rijn18
Suze Groenewegstraat1 t/m 392401KEAlphen aan den Rijn21
Wilhelmina Druckerstraat1 t/m 902401KG t/m 2401KHAlphen aan den Rijn78

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 12 openbare ruimtes en 507 adressen in de buurt Heuvelweg. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Alphen aan den Rijn
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Heuvelweg. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Heuvelweg ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2401503
WoonkernAlphen aan den Rijn507
WoonplaatsAlphen aan den Rijn507
WijkOudshoorn507
GemeenteAlphen aan den Rijn507
ProvincieZuid-Holland507
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland507
LandNederland507

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Heuvelweg ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Heuvelweg dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Heuvelweg ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Heuvelweg en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Heuvelweg met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Heuvelweg voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal95Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening30Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie10%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening30%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Heuvelweg, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.280Aantal2026
Mannen635Aantal2026
Vrouwen645Aantal2026
0 tot 15 jaar210Aantal2026
15 tot 25 jaar135Aantal2026
25 tot 45 jaar290Aantal2026
45 tot 65 jaar310Aantal2026
65 jaar of ouder330Aantal2026
Ongehuwd520Aantal2026
Gehuwd660Aantal2026
Gescheiden40Aantal2026
Verweduwd60Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder26%Percentage2026
% Ongehuwd41%Percentage2026
% Gehuwd52%Percentage2026
% Gescheiden3,12%Percentage2026
% Verweduwd4,69%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO120Aantal2025
Leerlingen VO100Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau110Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau410Aantal2024
Hoger opleidingsniveau400Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau12%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau43%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,9%Percentage2024
Wmo cliënten35Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners28Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid8.000Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.850Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.320Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom60%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.350Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning850Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen95%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.270Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.610Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.030Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel234Aantal2026
Adressen met definitief energielabel272Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A43Aantal2026
Energielabels B66Aantal2026
Energielabels C389Aantal2026
Energielabels D5Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Heuvelweg. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak10%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn43%Percentage2024
Drinken83%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten61%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk43%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk37%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Heuvelweg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam39%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen7%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen67%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten62%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Heuvelweg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht10%Percentage2024
Hoge veerkracht60%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen9%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid20%Percentage2024
Broze metale gezondheid28%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid17%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Heuvelweg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens515Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens105Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens410Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen205Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen205Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens20%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens80%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking690Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie66%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie21%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers1.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners849Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€46.500Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen31%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Personen in armoede0,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens0,4%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€61.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen11%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen38%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen0,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum0,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum0,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum0,2%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€341.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW300Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW23%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Heuvelweg. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.045Aantal2026
Herkomst buiten Nederland230Aantal2026
Herkomst Europa75Aantal2026
Herkomst buiten Europa155Aantal2026
% Herkomst Nederland82%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland18%Percentage2026
% Herkomst Europa5,9%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa12%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.045Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland120Aantal2026
Geboren in Nederland1.165Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2026
Geboren buiten Nederland115Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland82%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,14%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9,4%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland91%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,75%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa6,3%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland9%Percentage2026
Autochtoon1.065Aantal2022
Westers135Aantal2022
Niet-westers85Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije10Aantal2022
Overig niet-westers45Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Heuvelweg. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven13Aantal2025
Diefstal6Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Heuvelweg, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km5,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km9,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km29Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km68Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km22Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km50Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km73Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km59Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand21Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,1Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km9,2Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km17Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km73Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Heuvelweg. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04840103Code2026
RegionaamHeuvelwegNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04840103Code2026
Oppervlakte totaal17Aantal hectaren2026
Oppervlakte land16Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.652Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal507Aantal2026
Adressen met postcode506Aantal2026
Adressen met woonfunctie502Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie4Aantal2026
Verblijfsobjecten507Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres506Aantal2026
Adressen met pand507Aantal2026
Percelen met adres507Aantal2026
Adressen met perceel507Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom507Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom502Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990507Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied2401KA-2401MGNaam2026
Meest voorkomende postcode2401Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Heuvelweg.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Heuvelweg zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal625Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine460Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof165Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,24Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.906Aantal2025
Motorfietsen50Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Heuvelweg. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad502Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners389Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad5Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€462.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen502Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen487Aantal2025
Huurwoningen15Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders15Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond502Aantal2025
Onbewoond0Aantal2025
% Koopwoningen97%Percentage2025
% Huurwoningen3%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders3%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond100%Percentage2025
% Onbewoond0%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen341Aantal2026
Hoekwoningen138Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen12Aantal2026
Vrijstaande woningen11Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen68%Percentage2026
% Hoekwoningen27%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen2,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen2,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 198584Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995418Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198517%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199583%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Heuvelweg komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Alphen aan den Rijn. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Heuvelweg: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1985 tot 199583%12%71%10%6,9
2Personenauto’s naar oppervlakte3.9062753.6311.1493,16
3Bos afstand4,01,62,40,882,74
4Bevolkingsdichtheid8.0005397.4612.8412,63
5Gemiddeld huishoudinkomen€61.700€41.900€19.800€8.0772,45

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Alphen aan den Rijn.

RegioSoort regio% Woningen 1985 tot 1995Personenauto’s naar oppervlakteBos afstandBevolkingsdichtheidGemiddeld huishoudinkomen
HeuvelwegBuurt83%3.9064,08.000€61.700
NederlandLand12%2751,6539€41.900
Alphen aan den RijnGemeente16%4553,1928€43.900
GnephoekBuurt2,0%522,586geen data
WoubrugsewegBuurt27%602,873geen data

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Alphen aan den Rijn.

Top 5 kenmerken buurt Heuvelweg:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Heuvelweg. Op deze onderwerpen verschilt buurt Heuvelweg relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Heuvelweg, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Heuvelweg met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Heuvelweg, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Heuvelweg staan in de uitgebreide download voor Alphen aan den Rijn.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Heuvelweg.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Alphen aan den Rijn.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Alphen aan den Rijn. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Heuvelweg met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron