Statistieken buurt Luchiesland Zuid

Statistieken buurt Luchiesland Zuid

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Luchiesland Zuid in de gemeente Assen Vlag van de gemeente Assen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Luchiesland Zuid in de gemeente Assen Vlag van de gemeente Assen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Luchiesland Zuid.Bekijk kaart
Buurt Luchiesland Zuid in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Luchiesland Zuid.

Kerncijfers van de buurt Luchiesland Zuid
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Luchiesland Zuid.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Luchiesland Zuid.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode534Kadaster2026
Adressen met woonfunctie509Kadaster2026
Panden met adres328Kadaster2026
Percelen met adres176Kadaster2026
Woningvoorraad509CBS2025
Huishoudens510CBS2026
Inwoners935CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Luchiesland Zuid en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Luchiesland Zuid.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Luchiesland Zuid
Kaart van de omgeving van de buurt Luchiesland Zuid.
Afbeelding van de buurt Luchiesland Zuid op de kaart.

Kaart van de wijk Lariks met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Luchiesland Noord, 2: Zuid Molukse Buurt, 3: Luchiesland Zuid, 4: De Lariks West, 5: De Lariks Oost, 6: Landgoed Lariks.

Bekijk de statistieken voor alle 127 gebieden binnen de gemeente Assen via de overzichtspagina van de gebieden in de Assen.

Overzicht gebieden Meer Assen
Over de buurt Luchiesland Zuid

De buurt Luchiesland Zuid ligt binnen de wijk Lariks in de gemeente Assen. De meest voorkomende postcode in de buurt Luchiesland Zuid is postcode 9406.

Er zijn 537 adressen en 509 woningen in de buurt Luchiesland Zuid in de gemeente Assen. 67% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €204.000. Er wonen 935 inwoners in de buurt Luchiesland Zuid, waarvan het grootste deel (32%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Luchiesland Zuid telt 510 huishoudens van gemiddeld 1,8 personen. Verder zijn er 405 personenauto’s en zeventig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Luchiesland Zuid.

Buurt Luchiesland Zuid heeft een oppervlakte van 19 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.374 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Luchiesland Zuid.

Wonen in de buurt Luchiesland Zuid

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Luchiesland Zuid.

Kenmerken van de 509 woningen in de buurt Luchiesland Zuid
Er zijn 509 woningen in de buurt Luchiesland Zuid.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Assen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Luchiesland Zuid was €204.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Luchiesland Zuid.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Luchiesland Zuid:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Luchiesland Zuid% verschil
2025€204.0005,7%
2024€193.0001,05%
2023€191.00020%
2022€159.00014%
2021€139.00016%
2020€120.0009,1%
2019€110.0008,9%
2018€101.0008,6%
2017€93.0002,2%
2016€91.000-1,09%
2015€92.000-2,13%
2014€94.000-6%
2013€100.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Luchiesland Zuid is met €104.000 toegenomen van €100.000 in 2013 tot €204.000 in 2025 (dat is een toename van 104%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €8.667 (6,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Assen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Luchiesland Zuid met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Assen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Luchiesland Zuid is €204.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 509 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Assen (geel), 5 woonplaatsen (groen), wijk Lariks (oranje) en 5 buurten (blauw). De buurt Luchiesland Zuid wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Luchiesland Zuid: er zijn 208 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Luchiesland Zuid.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Luchiesland Zuid

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Luchiesland Zuid, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Assen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Luchiesland Zuid telt 935 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Luchiesland Zuid. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Luchiesland Zuid:

JaarAantal inwoners de buurt Luchiesland Zuid% verschil
2026935-1,58%
2025950-0,52%
20249552,14%
20239350,54%
2022930-0,53%
202193527%
20207355%
2019700-3,45%
2018725-15%
2017850-3,95%
2016885-1,12%
20158950,56%
20148901,71%
2013875geen data

De bevolking van de buurt Luchiesland Zuid is met 60 inwoners gegroeid van 875 inwoners in 2013 tot 935 inwoners in 2026 (dat is een toename van 6,9%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 5 inwoners (0,87%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Assen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Luchiesland Zuid:

In 2013 telde de buurt Luchiesland Zuid 875 inwoners. In 2019 is het aantal gedaald tot 700 inwoners. Dit is een daling van 175 (-20%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2018) is het verschil -25 (-3,45%). Het aantal van 700 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 955 inwoners. De stijging ten opzichte van 2019 is 255 (36%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 20 (2,14%). Het aantal van 955 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Luchiesland Zuid 935 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Luchiesland Zuid
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Luchiesland Zuid is 25 tot 45 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Assen.

Burgerlijke staat in de buurt Luchiesland Zuid
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Luchiesland Zuid naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 510 huishoudens in de buurt Luchiesland Zuid. Er waren 265 eenpersoonshuishoudens en 240 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Luchiesland Zuid. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Luchiesland Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Luchiesland Zuid per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Luchiesland Zuid:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202657550310
202557560315
202459560300
202358065285
202260500
202160062273
202048546204
201946045195
201846548212
201753558257
201655062273
201556561269
201455263275
201355160264

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Luchiesland Zuid als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 61%, herkomst uit Europese landen: 5,3% en herkomst uit landen buiten Europa: 33% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 63%, herkomst uit Europa: 6,9% en herkomst van buiten Europa: 30%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Luchiesland Zuid is 79% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Luchiesland Zuid: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Luchiesland Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Luchiesland Zuid.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Assen als geheel 53 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Assen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Luchiesland Zuid genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Luchiesland Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Luchiesland Zuid.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Assen als geheel 68 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Assen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Luchiesland Zuid

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Luchiesland Zuid. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Luchiesland Zuid
Buurt Luchiesland ZuidWijk LariksGemeente Assen
Aantal kinderopvanglocaties010133
Aantal kindplaatsen02323.457
Aantal vestigingen basisonderwijs0233
Aantal leerlingen basisonderwijs03646.171
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0110
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.1975.454
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs008
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.067
Aantal opleidingen hoger onderwijs003
Aantal studenten hoger onderwijs00254

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Luchiesland Zuid. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Luchiesland Zuid is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Assen0,70,70,81,92,02,5
Wijk Lariks0,50,50,80,61,20,7
Buurt De Lariks Oost0,60,50,40,61,10,6
Buurt Landgoed Lariks0,50,60,80,71,60,7
Buurt De Lariks West0,30,41,20,91,70,9
Buurt Luchiesland Zuid0,40,50,80,41,00,4
Zuid Molukse Buurt0,70,70,80,70,80,7
Buurt Luchiesland Noord0,70,70,70,40,40,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Luchiesland Zuid in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Assen (geel), wijk Lariks (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Luchiesland Zuid wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Luchiesland Zuid
In 2025 woonden er 160 leerlingen en studenten in de buurt Luchiesland Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Luchiesland Zuid, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Luchiesland Zuid.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Luchiesland Zuid.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Luchiesland Zuid. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Luchiesland Zuid

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Luchiesland Zuid, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (70 totaal)
In de buurt Luchiesland Zuid zijn in totaal 70 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Luchiesland Zuid (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Luchiesland Zuid voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Luchiesland Zuid is €23.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Luchiesland Zuid.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Luchiesland Zuid is €23.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €28.700. Buurt Luchiesland Zuid telt 800 inkomensontvangers op 935 inwoners totaal.

13% van de huishoudens in de buurt Luchiesland Zuid heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Assen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Lariks (buurt Luchiesland Zuid is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Lariks is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
62% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Luchiesland Zuid ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Luchiesland Zuid per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
65% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Luchiesland Zuid geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Luchiesland Zuid. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Luchiesland Zuid is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Luchiesland Zuid met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Luchiesland Zuid.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Luchiesland Zuid

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Luchiesland Zuid.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Luchiesland Zuid
Er zijn 11 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Luchiesland Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Luchiesland Zuid op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 11 elektrische auto’s in de buurt Luchiesland Zuid. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Luchiesland Zuid die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Luchiesland Zuid. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 464 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Luchiesland Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Luchiesland Zuid geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 619 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Luchiesland Zuid (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 456 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Luchiesland Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Luchiesland Zuid geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 10 verkeersongevallen in de buurt Luchiesland Zuid in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Luchiesland Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Luchiesland Zuid plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal10
Materiële schade5
Letselschade5
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Luchiesland Zuid vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Luchiesland Zuid

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Luchiesland Zuid op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 66 misdrijven in de buurt Luchiesland Zuid geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Luchiesland Zuid, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Luchiesland Zuid zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.496 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 33 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Luchiesland Zuid 66 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Luchiesland Zuid in 2025 zijn Winkeldiefstal (14 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (10 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Luchiesland Zuid.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 5 misdrijven in de buurt Luchiesland Zuid geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Luchiesland Zuid per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Luchiesland Zuid over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Assen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 34 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Luchiesland Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Luchiesland Zuid.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Luchiesland Zuid. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Luchiesland Zuid

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Luchiesland Zuid.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Molukse kerk Pniël in Assen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Molukse kerk Pniël in Assen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 13 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Luchiesland Zuid stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Molukse kerk Pniël in Assen is uitgebracht. Stembureau Molukse kerk Pniël in Assen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Luchiesland Zuid.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 69 stembureaus in de gemeente Assen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Assen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Assen.

Stembureaus Assen
Adressen en leefomgeving in de buurt Luchiesland Zuid

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Luchiesland Zuid.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Luchiesland Zuid telt in totaal 537 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Luchiesland Zuid liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Assen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Luchiesland Zuid zijn er 509 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Luchiesland Zuid.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 233 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Luchiesland Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Luchiesland Zuid. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Luchiesland Zuid voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Luchiesland Zuid voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Luchiesland Zuid
Bevolking5394.921
Adressen2.0932.374
Autos2752.132

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Luchiesland Zuid ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Luchiesland Zuid is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Luchiesland Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Luchiesland Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,5
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs0,4
Bibliotheek1,4
Treinstation2,6
Sportterrein1,2
Bioscoop1,4
Museum2,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Luchiesland Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Luchiesland Zuid.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Luchiesland Zuid:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4501.710
Tussenwoning6602.220
Hoekwoning7102.210
Twee-onder-één-kap woning1.1602.810
Vrijstaande woning1.2505.340
Koopwoning8202.050
Huurwoning5102.070

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Luchiesland Zuid zijn A (141 adressen) en A+++ (118 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Luchiesland Zuid. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Luchiesland Zuid: 141 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Assen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Luchiesland Zuid
Tabel met 536 adressen in de buurt Luchiesland Zuid.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Luchiesland Zuid. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Assen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Benthem Reddingiusstraat1 t/m 349406JW t/m 9406JXAssen29
Harm Boomstraat1 t/m 119406JRAssen10
Lesturgeonstraat1 t/m 349406JPAssen23
Linthorst Homanstraat1 t/m 179406KLAssen9
Maria in Campislaan4 t/m 629406JH t/m 9406JJAssen30
Menso Altingstraat2 t/m 189406JZAssen9
Nobellaan195 t/m 3339406AE t/m 9406ALAssen70
Nobelrotonde--Assen0
Oostermoer63 t/m 699406LGAssen4
Pareaustraat1 t/m 169406JVAssen16
Picardtstraat1 t/m 319406JS t/m 9406JTAssen30
Rabenhauptstraat1 t/m 479406KG t/m 9406KHAssen42
Rudolf van Coevordenstraat1 t/m 359406KAAssen18
Selma Lagerlöflaan4 t/m 1229406KBAssen63
Stadhouderslaan47 t/m 1249406KC t/m 9406KEAssen45
Talmastraat107 t/m 2579406KMAssen24
van Swinderenhof1 t/m 479406MA t/m 9406MBAssen42
van der Scheerstraat1 t/m 1479406JK t/m 9406JNAssen72

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 18 openbare ruimtes en 536 adressen in de buurt Luchiesland Zuid. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Assen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Luchiesland Zuid. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Luchiesland Zuid ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek9406533
WoonkernAssen536
WoonplaatsAssen537
WijkLariks537
GemeenteAssen537
ProvincieDrenthe537
WaterschapWaterschap Hunze en Aa's537
LandNederland537

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Luchiesland Zuid ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Luchiesland Zuid dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Luchiesland Zuid ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Luchiesland Zuid en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Luchiesland Zuid met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Luchiesland Zuid voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal70Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening15Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca21%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Luchiesland Zuid, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners935Aantal2026
Mannen450Aantal2026
Vrouwen490Aantal2026
0 tot 15 jaar150Aantal2026
15 tot 25 jaar90Aantal2026
25 tot 45 jaar305Aantal2026
45 tot 65 jaar230Aantal2026
65 jaar of ouder165Aantal2026
Ongehuwd540Aantal2026
Gehuwd230Aantal2026
Gescheiden130Aantal2026
Verweduwd40Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,6%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar32%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd57%Percentage2026
% Gehuwd24%Percentage2026
% Gescheiden14%Percentage2026
% Verweduwd4,26%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO80Aantal2025
Leerlingen VO30Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau260Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau310Aantal2024
Hoger opleidingsniveau130Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau37%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau44%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau19%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg16%Percentage2024
Wmo cliënten105Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners112Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.921Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.100Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning480Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom43%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd24%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.220Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.210Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.340Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.070Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning600Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen23%Percentage2024
% Aardgaswoningen76%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement450Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning660Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning710Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.160Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.250Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning510Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel21Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel35Aantal2026
Adressen met definitief energielabel481Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++118Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A141Aantal2026
Energielabels B46Aantal2026
Energielabels C70Aantal2026
Energielabels D62Aantal2026
Energielabels E54Aantal2026
Energielabels F21Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Luchiesland Zuid. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak25%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn57%Percentage2024
Drinken64%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht59%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)25%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn44%Percentage2024
Wekelijks sporten44%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk48%Percentage2024
Lopen naar school of werk20%Percentage2024
Fietsen naar school of werk39%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Luchiesland Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam61%Percentage2024
Ernstig eenzaam22%Percentage2024
Emotioneel eenzaam42%Percentage2024
Sociaal eenzaam43%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven81%Percentage2024
Moeite met rondkomen25%Percentage2024
Krijgt steun van anderen90%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning80%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving74%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving78%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen46%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten46%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger13%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Luchiesland Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid62%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen42%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid43%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid7%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt39%Percentage2024
Lage veerkracht24%Percentage2024
Hoge veerkracht45%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie15%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden16%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken25%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien7%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid37%Percentage2024
Broze metale gezondheid43%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid35%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein35%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Luchiesland Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens510Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens265Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens245Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen95Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen145Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens52%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens48%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen19%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen28%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,8Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking430Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie61%Percentage2024
% Werknemers91%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie32%Percentage2024
% Zelfstandigen9%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners838Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€28.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€23.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen48%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen5%Percentage2024
% Personen in armoede5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens20%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€28.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen65%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen3,0%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen5,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum13%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum21%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum26%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€7.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand70Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO80Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW140Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO8%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW15%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Luchiesland Zuid. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland575Aantal2026
Herkomst buiten Nederland360Aantal2026
Herkomst Europa50Aantal2026
Herkomst buiten Europa310Aantal2026
% Herkomst Nederland61%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland39%Percentage2026
% Herkomst Europa5,3%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa33%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland580Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa140Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland155Aantal2026
Geboren in Nederland735Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa170Aantal2026
Geboren buiten Nederland205Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland62%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland17%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15%Percentage2026
% Geboren in Nederland79%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,74%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa18%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland22%Percentage2026
Autochtoon605Aantal2022
Westers125Aantal2022
Niet-westers200Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko40Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers130Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Luchiesland Zuid. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven66Aantal2025
Diefstal32Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven6Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting9Aantal2025
Verkeersovertredingen10Aantal2025
Vernieling8Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners69Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners34Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Luchiesland Zuid, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km7,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km5,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km38Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km47Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km59Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km65Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km29Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand31Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand28Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km8,8Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km25Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Luchiesland Zuid. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01060103Code2026
RegionaamLuchiesland ZuidNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01060103Code2026
Oppervlakte totaal19Aantal hectaren2026
Oppervlakte land19Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.374Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal537Aantal2026
Adressen met postcode534Aantal2026
Adressen met woonfunctie509Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie9Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie15Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten537Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres328Aantal2026
Adressen met pand537Aantal2026
Percelen met adres176Aantal2026
Adressen met perceel537Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom537Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom509Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970352Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198026Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199042Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020116Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied9406AE-9406MBNaam2026
Meest voorkomende postcode9406Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Luchiesland Zuid.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal10Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade5Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade5Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Luchiesland Zuid zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal405Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine335Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof70Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,8Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.132Aantal2025
Motorfietsen30Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Luchiesland Zuid. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad509Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners536Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad28Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€204.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen300Aantal2025
Meergezinswoningen209Aantal2025
Koopwoningen168Aantal2025
Huurwoningen341Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties290Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders51Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond504Aantal2025
Onbewoond5Aantal2025
% Koopwoningen33%Percentage2025
% Huurwoningen67%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties57%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen59%Percentage2025
% Meergezinswoningen41%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen208Aantal2026
Tussenwoningen201Aantal2026
Hoekwoningen70Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen22Aantal2026
Vrijstaande woningen8Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen41%Percentage2026
% Tussenwoningen39%Percentage2026
% Hoekwoningen14%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen4,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen2,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965321Aantal2026
Woningen 1965 tot 197530Aantal2026
Woningen 1975 tot 198542Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025116Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196563%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19756%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19858%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202523%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Luchiesland Zuid komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Assen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Luchiesland Zuid: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1945 tot 196563%13%50%11%4,57
2% Personen tot 25% boven armoedegrens20%6,4%14%3,23%4,28
3% Personen per soort uitkering - Bijstand7%2%5%2%3,37
4% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd24%9%15%6%2,42
5Gemiddeld inkomen per inwoner€23.200€34.900€-11.700€5.0212,33

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Assen.

RegioSoort regio% Woningen 1945 tot 1965% Personen tot 25% boven armoedegrens% Personen per soort uitkering - Bijstand% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdGemiddeld inkomen per inwoner
Luchiesland ZuidBuurt63%20%7%24%€23.200
NederlandLand13%6,4%2%9%€34.900
AssenGemeente10%6,9%3%9%€32.400
De Lariks OostBuurt45%13%5%10%€27.200
Landgoed LariksBuurt21%7,5%1%3%€35.800

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Assen.

Top 5 kenmerken buurt Luchiesland Zuid:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Luchiesland Zuid. Op deze onderwerpen verschilt buurt Luchiesland Zuid relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Luchiesland Zuid, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Luchiesland Zuid met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Luchiesland Zuid, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Luchiesland Zuid staan in de uitgebreide download voor Assen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Luchiesland Zuid.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Assen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Assen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Luchiesland Zuid met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron