Statistieken buurt Museumplein

Statistieken buurt Museumplein

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Museumplein in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Museumplein in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Museumplein.Bekijk kaart
Buurt Museumplein in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Museumplein.

Kerncijfers van de buurt Museumplein
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Museumplein.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Museumplein.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode32Kadaster2026
Adressen met woonfunctie5Kadaster2026
Panden met adres16Kadaster2026
Percelen met adres18Kadaster2026
Woningvoorraad5CBS2025
Huishoudens10CBS2026
Inwoners10CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Museumplein en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Museumplein.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Museumplein
Kaart van de omgeving van de buurt Museumplein.
Afbeelding van de buurt Museumplein op de kaart.

Kaart van de wijk Museumkwartier met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: P.C. Hooftbuurt, 2: Vondelpark-Oost, 3: Museumplein, 4: Concertgebouwbuurt, 5: Johannes Vermeerbuurt, 6: Cornelis Schuytbuurt, 7: Hondecoeterbuurt, 8: Duivelseiland, 9: Banpleinbuurt, 10: Harmoniehofbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 631 gebieden binnen de gemeente Amsterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Amsterdam.

Overzicht gebieden Meer Amsterdam
Over de buurt Museumplein

De buurt Museumplein ligt binnen de wijk Museumkwartier in de gemeente Amsterdam. Het Park Museumplein ligt binnen de buurt Museumplein. De meest voorkomende postcode in de buurt Museumplein is postcode 1071.

Er zijn 33 adressen en vijf woningen in de buurt Museumplein in de gemeente Amsterdam. 60% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €607.000. Er wonen tien inwoners in de buurt Museumplein, met een aanzienlijk deel (50%) in de leeftijdsgroep van nul tot vijftien jaar. Buurt Museumplein telt tien huishoudens van gemiddeld 1,6 personen. Verder zijn er vijf personenauto’s en vijf bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Museumplein.

Buurt Museumplein heeft een oppervlakte van 13 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 8.678 adressen per km2.

Meer over de buurt Museumplein:

Met ingang van 24 maart 2022 is de gemeente Weesp in de gemeente Amsterdam opgegaan. De gemeente Amsterdam bestaat sindsdien uit zeven stadsdelen en het stadsgebied Weesp. De gegevens van de buurt Museumplein voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Amsterdam.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Museumplein.

Wonen in de buurt Museumplein

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Museumplein.

Kenmerken van de 5 woningen in de buurt Museumplein
Er zijn 5 woningen in de buurt Museumplein.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amsterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Museumplein was €618.000 in 2013.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Museumplein.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Museumplein:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Museumplein% verschil
2015€607.0002,36%
2014€593.000-4,05%
2013€618.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Museumplein is met €11.000 afgenomen van €618.000 in 2013 tot €607.000 in 2015 (dat is een daling van 1,78%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2015 was €-5.500 (-0,84%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amsterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Museumplein is €607.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 50% en er zijn 5 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 2 woonplaatsen (groen), wijk Museumkwartier (oranje) en 9 buurten (blauw). De buurt Museumplein wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Museumplein: er zijn 5 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Museumplein.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Museumplein

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Museumplein, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amsterdam.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Museumplein telt 10 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Museumplein. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Museumplein:

JaarAantal inwoners de buurt Museumplein% verschil
2026100,0%
2025100,0%
2024100,0%
202310100%
202250,0%
202150,0%
20205-50%
201910100%
201850,0%
201750,0%
20165-17%
201560,0%
2014620%
20135geen data

De bevolking van de buurt Museumplein is met 5 personen gestegen van 5 personen in 2013 tot 10 personen in 2026 (dat is een groei van 100%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 0 personen (12%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Museumplein:

In 2013 telde de buurt Museumplein 5 inwoners. Het aantal van 5 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2016 was het aantal ook op het laagste punt van 5 personen. In 2017 was het aantal ook op het laagste punt van 5 personen. In 2018 was het aantal ook op het laagste punt van 5 personen. In 2019 is het aantal gestegen tot 10 personen. De stijging ten opzichte van 2018 is 5 (100%). Het aantal van 10 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2020 is het aantal gedaald tot 5 personen. Dit is een daling van 5 (-50%) ten opzichte van 2019. Het aantal inwoners blijft 5 tot en met 2022. In 2023 is het aantal gestegen tot 10 personen. De stijging ten opzichte van 2022 is 5 (100%). Het aantal inwoners blijft 10 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Museumplein
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Museumplein is 0 tot 15 jaar, met 50% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amsterdam.

Burgerlijke staat in de buurt Museumplein
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Museumplein naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 10 huishoudens in de buurt Museumplein. Er waren 5 eenpersoonshuishoudens en 5 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Museumplein. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Museumplein.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Museumplein per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Museumplein:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026050
2025550
2024555
2023550
2022000
2021050
2020050
2019550
2018500
2017050
2016050
2015540
2014540
2013540

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Museumplein als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 0,0%, herkomst uit Europese landen: 100% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 56%, herkomst uit Europa: 44% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden

Er zijn voor de buurt Museumplein geen data over de migratieachtergrond van de inwoners bekend.

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Museumplein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Museumplein.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amsterdam als geheel 927 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amsterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Museumplein genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Museumplein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Museumplein.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amsterdam als geheel 460 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amsterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Museumplein

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Museumplein. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Museumplein
Buurt MuseumpleinWijk MuseumkwartierGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties0141.096
Aantal kindplaatsen049737.826
Aantal vestigingen basisonderwijs05242
Aantal leerlingen basisonderwijs01.20963.775
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0391
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.09046.608
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0140
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs050325.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00456
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Museumplein. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Museumplein is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2015.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2015.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Amsterdam0,40,50,61,11,11,3
Wijk Museumkwartier0,30,50,60,60,80,6
Buurt Vondelpark-Oost0,20,30,40,50,60,5
Cornelis Schuytbuurt0,20,40,60,81,10,8
Concertgebouwbuurt0,20,30,50,80,80,8
P.C. Hooftbuurt0,40,50,50,91,10,9
Buurt Museumplein0,20,30,40,50,60,5
Banpleinbuurt0,30,20,20,51,00,5
Hondecoeterbuurt0,20,50,30,40,70,4
Johannes Vermeerbuurt0,70,90,90,30,30,3
Buurt Duivelseiland0,60,90,80,40,40,4
Harmoniehofbuurt0,40,70,60,40,50,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Museumplein in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), wijk Museumkwartier (groen) en 9 buurten (blauw). Buurt Museumplein wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Museumplein
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Museumplein.

Er zijn in de buurt Museumplein geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Amsterdam.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Museumplein beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Amsterdam weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Museumplein

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Museumplein, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (5 totaal)
In de buurt Museumplein zijn in totaal 5 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 5 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 10 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Museumplein (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Museumplein voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Museumplein is €64.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Museumplein.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Museumplein is €64.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €84.100. Buurt Museumplein telt 0 inkomensontvangers op 10 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de buurt Museumplein heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Amsterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Museumkwartier (buurt Museumplein is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Museumkwartier is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Voor de buurt Museumplein zijn geen gegevens uit de gezondheidsmonitor bekend. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Bekijk de data uit de regionale gezondheidsmonitor voor de andere wijken en buurten in de gemeente Amsterdam.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Museumplein

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Museumplein.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Museumplein
Er zijn 2 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Museumplein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Museumplein op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 2 elektrische auto’s in de buurt Museumplein. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Museumplein die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Museumplein. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 14 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Museumplein in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Museumplein geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 23 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Museumplein (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 19 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Museumplein in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Museumplein geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 15 verkeersongevallen in de buurt Museumplein in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Museumplein. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Museumplein plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal15
Materiële schade10
Letselschade5
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Museumplein vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Museumplein

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Museumplein op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 169 misdrijven in de buurt Museumplein geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Museumplein, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Museumplein zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 3.260 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Museumplein 169 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Museumplein in 2025 zijn Zakkenrollerij (39 delicten) en Winkeldiefstal (29 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Museumplein.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 9 misdrijven in de buurt Museumplein geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Museumplein per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Museumplein over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12.700 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Museumplein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Museumplein.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Museumplein. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Museumplein

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Museumplein.

Uitslag Europees Parlementsverkiezingen 2024
Stembureau Van Gogh Museum in Amsterdam
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Van Gogh Museum in Amsterdam bij de Europees Parlementsverkiezing van juni 2024. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 17 partijen waarop bij de Europees Parlementsverkiezing van juni 2024 in de buurt Museumplein stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor het Europees Parlement van 6 juni 2024 in Stembureau Van Gogh Museum in Amsterdam is uitgebracht. Stembureau Van Gogh Museum in Amsterdam was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Museumplein.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 1.043 stembureaus in de gemeente Amsterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amsterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam.

Stembureaus Amsterdam
Adressen en leefomgeving in de buurt Museumplein

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Museumplein.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Museumplein telt in totaal 33 adressen, met 28 verblijfsobjecten, 4 standplaatsen en 1 ligplaats. Alle adressen in buurt Museumplein liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amsterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Museumplein zijn er 13 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel bijeenkomstfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Museumplein.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 9 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Museumplein.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Museumplein. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Museumplein voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Museumplein voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Museumplein
Bevolking53977
Adressen2.0938.678
Autos27538

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Museumplein ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Museumplein is 0,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Museumplein tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2015.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Museumplein tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2015:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,3
Supermarkt0,5
Restaurant0,1
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs0,5
Bibliotheek0,7
Treinstation2,7
Sportterrein0,9
Bioscoop1,2
Museum0,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Museumplein.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Museumplein.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Museumplein:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement2.4703.030
Tussenwoning2.6904.850
Hoekwoning2.9604.840
Twee-onder-één-kap woning2.9703.270
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning2.4703.030
Huurwoning1.4002.490

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Museumplein zijn A (5 adressen) en G (5 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Museumplein. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Museumplein: 5 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Museumplein
Tabel met 33 adressen in de buurt Museumplein.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Museumplein. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Amsterdam.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Hobbemastraat16 t/m 251071XZ t/m 1071ZBAmsterdam6
Honthorststraat201071DEAmsterdam1
Museumplein4 t/m 101071DJAmsterdam3
Museumstraat11071XXAmsterdam1
Paulus Potterstraat1 t/m 131071CXAmsterdam15
Stadhouderskade520 t/m 5221071ZDAmsterdam2
Van Baerlestraat31 t/m 331071AN t/m 1071APAmsterdam3
Willem Sandbergplein1 t/m 21071DBAmsterdam2

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 8 openbare ruimtes en 33 adressen in de buurt Museumplein. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Museumplein ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek107132
WoonkernAmsterdam33
WoonplaatsAmsterdam33
WijkMuseumkwartier33
GemeenteAmsterdam33
StadsdeelZuid33
ProvincieNoord-Holland33
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht33
LandNederland33

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Museumplein ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Museumplein dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Museumplein ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Museumplein en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Museumplein met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Museumplein voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal5Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2015
B-F Nijverheid en energie0Aantal2015
G+I Handel en horeca2Aantal2015
H+J Vervoer, informatie en communicatie1Aantal2015
K-L Financiële diensten, onroerend goed2Aantal2015
M-N Zakelijke dienstverlening4Aantal2015
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten1Aantal2015
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,17%Percentage2015
% B-F Nijverheid en energie2,92%Percentage2015
% G+I Handel en horeca17%Percentage2015
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7%Percentage2015
% K-L Financiële diensten, onroerend goed20%Percentage2015
% M-N Zakelijke dienstverlening38%Percentage2015
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2015

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Museumplein, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners10Aantal2026
Mannen5Aantal2026
Vrouwen5Aantal2026
0 tot 15 jaar5Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar0Aantal2026
45 tot 65 jaar0Aantal2026
65 jaar of ouder5Aantal2026
Ongehuwd0Aantal2026
Gehuwd5Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar50%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar0,0%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar0,0%Percentage2026
% 65 jaar of ouder50%Percentage2026
% Ongehuwd0,0%Percentage2026
% Gehuwd100%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid77Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.920Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning0Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.030Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning4.850Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning4.840Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.270Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.490Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.030Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning2.250Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement2.470Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning2.690Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning2.960Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning2.970Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning2.470Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.400Gemiddeld per m³2015
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel18Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel4Aantal2026
Adressen met definitief energielabel11Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A5Aantal2026
Energielabels B3Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G5Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Museumplein. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabakgeen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de alcoholrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Drinkengeen dataPercentagegeen data
Zwaar drinkengeen dataPercentagegeen data
Overmatig drinkengeen dataPercentagegeen data
Overgewichtgeen dataPercentagegeen data
Ernstig overgewicht (obesitas)geen dataPercentagegeen data
Voldoet aan de beweegrichtlijngeen dataPercentagegeen data
Wekelijks sportengeen dataPercentagegeen data
Lopen en/of fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Lopen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data
Fietsen naar school of werkgeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Museumplein. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Ernstig eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Emotioneel eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Sociaal eenzaamgeen dataPercentagegeen data
Matig/veel regie over het eigen levengeen dataPercentagegeen data
Moeite met rondkomengeen dataPercentagegeen data
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door burengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uurgeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerkgeen dataPercentagegeen data
Mantelzorgergeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Museumplein. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meer langdurige aandoeningengeen dataPercentagegeen data
Beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Ernstig beperkt vanwege gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperktgeen dataPercentagegeen data
Lage veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoge veerkrachtgeen dataPercentagegeen data
Hoog risico op angst of depressiegeen dataPercentagegeen data
Suïcide gedachten de laatste 12 maandengeen dataPercentagegeen data
(Heel) veel stress in afgelopen 4 wekengeen dataPercentagegeen data
Één of meer lichamelijke beperkingengeen dataPercentagegeen data
Beperking in horengeen dataPercentagegeen data
Beperking in ziengeen dataPercentagegeen data
Beperking in bewegengeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Museumplein. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens10Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen50%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,6Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking0Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€84.100Gemiddeld in Euro2015
Gemiddeld inkomen per inwoner€64.600Gemiddeld in Euro2015
40% personen met laagste inkomen26%Percentage2015
20% personen met hoogste inkomen46%Percentage2015
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomen32%Percentage2015
20% huishoudens met hoogste inkomen40%Percentage2015
% Huishoudens met een laag inkomen6,4%Percentage2015
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,5%Percentage2015
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2015
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2015
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2015
Personen per soort uitkering - AOW1Aantal2015
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2015
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2015
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2015
% Personen per soort uitkering - AOW26%Percentage2015

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Museumplein. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland0Aantal2026
Herkomst buiten Nederland5Aantal2026
Herkomst Europa5Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland0,0%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland100%Percentage2026
% Herkomst Europa100%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon0Aantal2022
Westers5Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Museumplein. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven169Aantal2025
Diefstal127Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven13Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen13Aantal2025
Vernieling7Aantal2025
Overige misdrijven5Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners16.900Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12.700Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1.300Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners1.300Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners700Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners500Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Museumplein, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Huisartsenpraktijken binnen 1 km7,5Gemiddeld aantal2015
Huisartsenpraktijken binnen 3 km63Gemiddeld aantal2015
Huisartsenpraktijken binnen 5 km134Gemiddeld aantal2015
Huisartsenpost afstand2,8Gemiddelde afstand in km2015
Apotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2015
Ziekenhuis met poli afstand2,5Gemiddelde afstand in km2015
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km9Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km16Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuis zonder poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2015
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km7,1Gemiddeld aantal2015
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2015
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
Supermarkten binnen 1 km4,8Gemiddeld aantal2015
Supermarkten binnen 3 km76Gemiddeld aantal2015
Supermarkten binnen 5 km143Gemiddeld aantal2015
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2015
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km51Gemiddeld aantal2015
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km588Gemiddeld aantal2015
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km1.032Gemiddeld aantal2015
Warenhuis afstand1,1Gemiddelde afstand in km2015
Warenhuizen binnen 5 km15Gemiddeld aantal2015
Warenhuizen binnen 10 km26Gemiddeld aantal2015
Warenhuizen binnen 20 km46Gemiddeld aantal2015
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Cafés binnen 1 km24Gemiddeld aantal2015
Cafés binnen 3 km498Gemiddeld aantal2015
Cafés binnen 5 km814Gemiddeld aantal2015
Cafetaria afstand0,2Gemiddelde afstand in km2015
Cafetaria binnen 1 km33Gemiddeld aantal2015
Cafetaria binnen 3 km495Gemiddeld aantal2015
Cafetaria binnen 5 km847Gemiddeld aantal2015
Restaurant afstand0,1Gemiddelde afstand in km2015
Restaurants binnen 1 km90Gemiddeld aantal2015
Restaurants binnen 3 km1.114Gemiddeld aantal2015
Restaurants binnen 5 km1.715Gemiddeld aantal2015
Hotel afstand0,2Gemiddelde afstand in km2015
Hotels binnen 5 km353Gemiddeld aantal2015
Hotels binnen 10 km388Gemiddeld aantal2015
Hotels binnen 20 km454Gemiddeld aantal2015
Kinderdagverblijf afstand0,2Gemiddelde afstand in km2015
Kinderdagverblijven binnen 1 km15Gemiddeld aantal2015
Kinderdagverblijven binnen 3 km147Gemiddeld aantal2015
Kinderdagverblijven binnen 5 km254Gemiddeld aantal2015
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Buitenschoolseopvang binnen 1 km5,4Gemiddeld aantal2015
Buitenschoolseopvang binnen 3 km71Gemiddeld aantal2015
Buitenschoolseopvang binnen 5 km149Gemiddeld aantal2015
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2015
Basisonderwijs binnen 1 km8,9Gemiddeld aantal2015
Basisonderwijs binnen 3 km50Gemiddeld aantal2015
Basisonderwijs binnen 5 km109Gemiddeld aantal2015
Voortgezet onderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
Voortgezet onderwijs binnen 3 km23Gemiddeld aantal2015
Voortgezet onderwijs binnen 5 km41Gemiddeld aantal2015
Voortgezet onderwijs binnen 10 km66Gemiddeld aantal2015
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2015
VMBO binnen 3 km11Gemiddeld aantal2015
VMBO binnen 5 km24Gemiddeld aantal2015
VMBO binnen 10 km43Gemiddeld aantal2015
HAVO VWO afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
HAVO VWO binnen 3 km14Gemiddeld aantal2015
HAVO VWO binnen 5 km24Gemiddeld aantal2015
HAVO VWO binnen 10 km36Gemiddeld aantal2015
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2015
Dagrecreatief terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2015
Bos afstand3,6Gemiddelde afstand in km2015
Open natuurlijk terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2015
Open droog natuurlijk terrein afstand7,7Gemiddelde afstand in km2015
Open nat natuurlijk terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2015
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2015
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2015
Volkstuin afstand3,5Gemiddelde afstand in km2015
Verblijfsrecreatief terrein afstand6,9Gemiddelde afstand in km2015
Begraafplaats afstand2,3Gemiddelde afstand in km2015
Recreatief binnenwater afstand0,9Gemiddelde afstand in km2015
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,5Gemiddelde afstand in km2015
Treinstation afstand2,7Gemiddelde afstand in km2015
Belangrijk overstapstation afstand2,8Gemiddelde afstand in km2015
Bibliotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2015
Zwembad afstand1,2Gemiddelde afstand in km2015
Kunstijsbaan afstand5,6Gemiddelde afstand in km2015
Podiumkunsten afstand0,5Gemiddelde afstand in km2015
Podiumkunsten binnen 5 km34Gemiddeld aantal2015
Podiumkunsten binnen 10 km49Gemiddeld aantal2015
Podiumkunsten binnen 20 km60Gemiddeld aantal2015
Poppodium afstand1,4Gemiddelde afstand in km2015
Bioscoop afstand1,2Gemiddelde afstand in km2015
Bioscopen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2015
Bioscopen binnen 10 km13Gemiddeld aantal2015
Bioscopen binnen 20 km17Gemiddeld aantal2015
Sauna afstand0,6Gemiddelde afstand in km2015
Zonnebank afstand1,0Gemiddelde afstand in km2015
Museum afstand0,6Gemiddelde afstand in km2015
Musea binnen 5 km40Gemiddeld aantal2015
Musea binnen 10 km48Gemiddeld aantal2015
Musea binnen 20 km68Gemiddeld aantal2015
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2015
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2015
Attracties binnen 20 km8,9Gemiddeld aantal2015
Attracties binnen 50 km48Gemiddeld aantal2015
Brandweerkazerne afstand1,3Gemiddelde afstand in km2015

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Museumplein. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU0363KD05Code2026
RegionaamMuseumpleinNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode0363KD05Code2026
Oppervlakte totaal13Aantal hectaren2026
Oppervlakte land13Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid8.678Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal33Aantal2026
Adressen met postcode32Aantal2026
Adressen met woonfunctie5Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie13Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie8Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie2Aantal2026
Verblijfsobjecten28Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen4Aantal2026
Panden met adres16Aantal2026
Adressen met pand22Aantal2026
Percelen met adres18Aantal2026
Adressen met perceel33Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom33Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom5Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19004Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19505Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20009Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1071AN-1071ZDNaam2026
Meest voorkomende postcode1071Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Museumplein.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal15Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade10Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade5Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Museumplein zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal5Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine5Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof5Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte38Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Museumplein. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad5Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners500Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad17Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€607.000Gemiddeld in Euro2015
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2015
Eengezinswoningen1Aantal2015
Meergezinswoningen6Aantal2015
Koopwoningen3Aantal2015
Huurwoningen4Aantal2015
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2015
Huurwoningen overige verhuurders4Aantal2015
Eigendom onbekend5Aantal2025
Bewoond6Aantal2015
Onbewoond1Aantal2015
% Koopwoningen40%Percentage2015
% Huurwoningen60%Percentage2015
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2015
% Huurwoningen overige verhuurders55%Percentage2015
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen7%Percentage2015
% Meergezinswoningen93%Percentage2015
% Bewoond88%Percentage2015
% Onbewoond12%Percentage2015
Appartementen5Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19455Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 1945100%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Museumplein komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Museumplein: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Diefstal per 1.000 inwoners12.7002012.68022257
2Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1.30041.2963044
3Misdrijven per 1.000 inwoners16.9004416.85640642
4Vernieling per 1.000 inwoners70046962232
5Oplichting per 1.000 inwoners40053951428

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

RegioSoort regioDiefstal per 1.000 inwonersGeweld en seksmisdrijven per 1.000 inwonersMisdrijven per 1.000 inwonersVernieling per 1.000 inwonersOplichting per 1.000 inwoners
MuseumpleinBuurt12.7001.30016.900700400
NederlandLand2044445
AmsterdamGemeente4988666
Vondelpark-OostBuurt17.4002.40023.200400400
Cornelis SchuytbuurtBuurt4346857

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

Top 5 kenmerken buurt Museumplein:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Museumplein. Op deze onderwerpen verschilt buurt Museumplein relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Museumplein, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Museumplein met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Museumplein, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Museumplein staan in de uitgebreide download voor Amsterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Museumplein.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amsterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amsterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron