Statistieken Nassaubuurt

Statistieken Nassaubuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Nassaubuurt in de gemeente Den Haag Vlag van de gemeente Den Haag. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Nassaubuurt in de gemeente Den Haag Vlag van de gemeente Den Haag. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Nassaubuurt.Bekijk kaart
Nassaubuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Nassaubuurt.

Kerncijfers van de Nassaubuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Nassaubuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Nassaubuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode888Kadaster2026
Adressen met woonfunctie797Kadaster2026
Panden met adres523Kadaster2026
Percelen met adres511Kadaster2026
Woningvoorraad785CBS2025
Huishoudens750CBS2026
Inwoners1.645CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Nassaubuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Nassaubuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Nassaubuurt
Kaart van de omgeving van de Nassaubuurt.
Afbeelding van de Nassaubuurt op de kaart.

Kaart van de wijk 04 Benoordenhout met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Duinzigt, 2: Waalsdorp, 3: Uilennest, 4: Arendsdorp, 5: Van Hoytemastraat en omgeving, 6: Nassaubuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 160 gebieden binnen de gemeente Den Haag via de overzichtspagina van de gebieden in de Den Haag.

Overzicht gebieden Meer Den Haag
Over de Nassaubuurt

De Nassaubuurt ligt binnen de wijk Benoordenhout in de gemeente Den Haag. De meest voorkomende postcode in de Nassaubuurt is postcode 2596.

Er zijn 893 adressen en 785 woningen in de Nassaubuurt in de gemeente Den Haag. 69% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €812.000. Er wonen 1.645 inwoners in de Nassaubuurt, waarvan het grootste deel (27%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Nassaubuurt telt 750 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 750 personenauto’s en 610 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Nassaubuurt.

Nassaubuurt heeft een oppervlakte van 28 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.438 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Nassaubuurt.

Wonen in de Nassaubuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Nassaubuurt.

Kenmerken van de 785 woningen in de Nassaubuurt
Er zijn 785 woningen in de Nassaubuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Den Haag in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Nassaubuurt was €812.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Nassaubuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Nassaubuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Nassaubuurt% verschil
2025€812.0002,92%
2024€789.0001,68%
2023€776.0009,6%
2022€708.0002,91%
2021€688.0006,2%
2020€648.0007,8%
2019€601.0009,1%
2018€551.00011%
2017€495.0006%
2016€467.0003,78%
2015€450.000-4,26%
2014€470.000-6,2%
2013€501.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Nassaubuurt is met €311.000 gegroeid van €501.000 in 2013 tot €812.000 in 2025 (dat is een groei van 62%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €25.917 (4,23%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Den Haag.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de Nassaubuurt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Den Haag.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Nassaubuurt is €812.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 21% en er zijn 785 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Den Haag (geel), wijk 04 Benoordenhout (oranje) en 5 buurten (blauw). De Nassaubuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de Nassaubuurt: er zijn 433 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Nassaubuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Nassaubuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Nassaubuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Den Haag.

Aantal inwoners per jaar
De Nassaubuurt telt 1.645 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Nassaubuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Nassaubuurt:

JaarAantal inwoners de Nassaubuurt% verschil
20261.645-2,95%
20251.6953,67%
20241.635-0,91%
20231.6501,54%
20221.625-2,11%
20211.6602,47%
20201.6200,62%
20191.610-1,23%
20181.6302,19%
20171.5953,91%
20161.5351,32%
20151.5151,68%
20141.4901,71%
20131.465geen data

De bevolking van de Nassaubuurt is met 180 personen toegenomen van 1.465 personen in 2013 tot 1.645 personen in 2026 (dat is een grote toename van 12%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 14 personen (0,92%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Den Haag.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Nassaubuurt:

In 2013 waren er 1.465 inwoners in de Nassaubuurt. Het aantal van 1.465 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 1.695 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 230 (16%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 60 (3,67%). Het aantal van 1.695 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de Nassaubuurt 1.645 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Nassaubuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Nassaubuurt is 45 tot 65 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Den Haag.

Burgerlijke staat in de Nassaubuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Nassaubuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 750 huishoudens in de Nassaubuurt. Er waren 280 eenpersoonshuishoudens en 470 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Nassaubuurt. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Nassaubuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Nassaubuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Nassaubuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026880360405
2025890350455
2024865375395
2023875380400
202293000
2021950346364
2020915343362
2019920336354
2018935339356
2017920329346
2016870324341
2015885307323
2014894290306
2013879285301

In 2026 was de herkomst van inwoners in de Nassaubuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 53%, herkomst uit Europese landen: 22% en herkomst uit landen buiten Europa: 25% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 60%, herkomst uit Europa: 19% en herkomst van buiten Europa: 21%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Nassaubuurt is 70% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Nassaubuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Nassaubuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Nassaubuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Den Haag als geheel 438 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Den Haag.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Nassaubuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Nassaubuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Nassaubuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Den Haag als geheel 319 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Den Haag.

Meer sterfte
Onderwijs in de Nassaubuurt

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de Nassaubuurt. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Nassaubuurt
NassaubuurtWijk 04 BenoordenhoutGemeente Den Haag
Aantal kinderopvanglocaties619755
Aantal kindplaatsen4911.18923.209
Aantal vestigingen basisonderwijs08166
Aantal leerlingen basisonderwijs01.95446.396
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs2558
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs1.6204.30029.768
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0027
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0014.597
Aantal opleidingen hoger onderwijs0080
Aantal studenten hoger onderwijs0033.896

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Nassaubuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Nassaubuurt is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Den Haag0,50,50,61,01,11,5
Wijk 04 Benoordenhout0,80,70,90,80,90,8
Nassaubuurt0,50,50,60,40,40,4
Buurt Uilennest1,21,01,11,11,41,1
Buurt Duinzigt1,41,41,61,51,51,5
Buurt Waalsdorp0,60,60,80,80,80,8
Buurt Arendsdorp0,60,50,70,70,80,7
Buurt Van Hoytemastraat en omgeving0,50,40,40,50,60,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Nassaubuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Den Haag (geel), wijk 04 Benoordenhout (groen) en 5 buurten (blauw). Nassaubuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Nassaubuurt
In 2025 woonden er 350 leerlingen en studenten in de Nassaubuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Nassaubuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Nassaubuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Nassaubuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Nassaubuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Nassaubuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Nassaubuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (610 totaal)
In de Nassaubuurt zijn in totaal 610 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Nassaubuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Nassaubuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Nassaubuurt is €67.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Nassaubuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Nassaubuurt is €67.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €88.900. Nassaubuurt telt 1.200 inkomensontvangers op 1.645 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de Nassaubuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Den Haag
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Benoordenhout (Nassaubuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Benoordenhout is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
85% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Nassaubuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Nassaubuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
91% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Nassaubuurt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Nassaubuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Nassaubuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Nassaubuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Nassaubuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Nassaubuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Nassaubuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Nassaubuurt
Er zijn 168 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Nassaubuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Nassaubuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 168 elektrische auto’s in de Nassaubuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Nassaubuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Nassaubuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 473 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Nassaubuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Nassaubuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 950 op naam geregistreerde voertuigen in de Nassaubuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 695 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Nassaubuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Nassaubuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 51 verkeersongevallen in de Nassaubuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Nassaubuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Nassaubuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal51
Materiële schade27
Letselschade24
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Nassaubuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Nassaubuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Nassaubuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 136 misdrijven in de Nassaubuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Nassaubuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Nassaubuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.839 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 38 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Nassaubuurt 136 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Nassaubuurt in 2025 zijn Ongevallen (weg) (24 delicten) en Onder invloed (weg) (18 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Nassaubuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 13 misdrijven in de Nassaubuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Nassaubuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Nassaubuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Den Haag.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 28 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de Nassaubuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Nassaubuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Nassaubuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Nassaubuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Nassaubuurt.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Haags Montessori Lyceum in Den Haag
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Haags Montessori Lyceum in Den Haag bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 17 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de Nassaubuurt stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Haags Montessori Lyceum in Den Haag is uitgebracht. Stembureau Haags Montessori Lyceum in Den Haag was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de Nassaubuurt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 525 stembureaus in de gemeente Den Haag en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Den Haag. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Den Haag.

Stembureaus Den Haag
Adressen en leefomgeving in de Nassaubuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Nassaubuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Nassaubuurt telt in totaal 893 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Nassaubuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Den Haag
Adressen: gebruiksdoelen
In de Nassaubuurt zijn er 797 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Nassaubuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 248 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de Nassaubuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Nassaubuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Nassaubuurt voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Nassaubuurt voor 2026:

DichtheidNederlandNassaubuurt
Bevolking5395.875
Adressen2.0933.438
Autos2752.679

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Nassaubuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Nassaubuurt is 0,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Nassaubuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Nassaubuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,5
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs0,4
Bibliotheek1,7
Treinstation1,7
Sportterrein0,9
Bioscoop2,0
Museum1,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Nassaubuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Nassaubuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Nassaubuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.1002.020
Tussenwoning1.8303.430
Hoekwoning2.1203.920
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning1.6203.050
Huurwoning1.0701.880

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Nassaubuurt zijn G (222 adressen) en F (206 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Nassaubuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de Nassaubuurt: 222 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Den Haag bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Nassaubuurt
Tabel met 893 adressen in de Nassaubuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Nassaubuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Den Haag.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Benoordenhoutseweg21 t/m 392596BA t/m 2596BBDen Haag36
Dr. Kuyperbrug--Den Haag0
Jan van Nassaustraat5 t/m 1332596BL t/m 2596BWDen Haag179
Javabrug--Den Haag0
Jozef Israëlslaan3 t/m 612596AM t/m 2596ARDen Haag67
Jozef Israëlsplein1 t/m 402596AS t/m 2596AVDen Haag54
Koningskade4 t/m 402596AADen Haag3
Mauvestraat2 t/m 662596XN t/m 2596XSDen Haag64
Mesdagstraat1 t/m 1202596XT t/m 2596XZDen Haag96
Nassau Bredastraat3 t/m 52596AKDen Haag2
Nassau Dillenburgstraat2 t/m 472596AB t/m 2596AEDen Haag56
Nassau Odijckstraat2 t/m 672596AG t/m 2596AJDen Haag58
Nassau Ouwerkerkstraat1 t/m 142596CCDen Haag14
Nassau Zuilensteinstraat1 t/m 142596CA t/m 2596CBDen Haag19
Neuhuyskade2 t/m 1272596XK t/m 2596XMDen Haag41
Wassenaarseweg2 t/m 472596CD t/m 2596CHDen Haag52
Weissenbruchstraat1 t/m 1502596GA t/m 2596GLDen Haag145
Zuid-Hollandlaan6 t/m 72596ALDen Haag2
Zuid-Hollandplein1 t/m 302596AWDen Haag5

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 19 openbare ruimtes en 893 adressen in de Nassaubuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Den Haag
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Nassaubuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Nassaubuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2596882
WoonkernDen Haag893
WoonplaatsDen Haag895
WijkBenoordenhout895
GemeenteDen Haag895
StadsdeelHaagse Hout893
ProvincieZuid-Holland895
WaterschapHoogheemraadschap van Delfland895
LandNederland895

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Nassaubuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Nassaubuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Nassaubuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Nassaubuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Nassaubuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Nassaubuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal610Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca65Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie60Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed40Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening255Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg115Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten55Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie3,28%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,8%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,6%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening42%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Nassaubuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.645Aantal2026
Mannen805Aantal2026
Vrouwen835Aantal2026
0 tot 15 jaar275Aantal2026
15 tot 25 jaar190Aantal2026
25 tot 45 jaar380Aantal2026
45 tot 65 jaar445Aantal2026
65 jaar of ouder345Aantal2026
Ongehuwd840Aantal2026
Gehuwd650Aantal2026
Gescheiden90Aantal2026
Verweduwd65Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder21%Percentage2026
% Ongehuwd51%Percentage2026
% Gehuwd40%Percentage2026
% Gescheiden5,5%Percentage2026
% Verweduwd3,95%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO130Aantal2025
Leerlingen VO140Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO40Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau90Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau160Aantal2024
Hoger opleidingsniveau960Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau7,6%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau14%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau86%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura40Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,9%Percentage2024
Wmo cliënten20Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.875Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.690Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning380Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom24%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd2%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.020Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.430Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.920Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.380Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen97%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.100Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning2.120Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.070Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel70Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel324Aantal2026
Adressen met definitief energielabel499Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++7Aantal2026
Energielabels A+13Aantal2026
Energielabels A59Aantal2026
Energielabels B35Aantal2026
Energielabels C133Aantal2026
Energielabels D75Aantal2026
Energielabels E70Aantal2026
Energielabels F206Aantal2026
Energielabels G222Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Nassaubuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn31%Percentage2024
Drinken90%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht35%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)7%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn65%Percentage2024
Wekelijks sporten74%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk71%Percentage2024
Lopen naar school of werk32%Percentage2024
Fietsen naar school of werk56%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Nassaubuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen11%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen62%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten69%Percentage2024
Vrijwilligerswerk26%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Nassaubuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid85%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid24%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt21%Percentage2024
Lage veerkracht9%Percentage2024
Hoge veerkracht61%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken21%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen9%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid19%Percentage2024
Broze metale gezondheid27%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid18%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein21%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Nassaubuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens750Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens280Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens470Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen205Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen265Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens63%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen27%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking810Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie67%Percentage2024
% Werknemers75%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie55%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie21%Percentage2024
% Zelfstandigen25%Percentage2024
Inkomensontvangers1.200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners734Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€88.900Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€67.300Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen27%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen50%Percentage2024
% Personen in armoede2,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€80.600euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen24%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen46%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum6,5%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€638.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW310Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Nassaubuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland880Aantal2026
Herkomst buiten Nederland765Aantal2026
Herkomst Europa360Aantal2026
Herkomst buiten Europa405Aantal2026
% Herkomst Nederland53%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland47%Percentage2026
% Herkomst Europa22%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa25%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland885Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa105Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa155Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland260Aantal2026
Geboren in Nederland1.145Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa255Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa245Aantal2026
Geboren buiten Nederland500Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland54%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa6,4%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa9,4%Percentage2026
% Geboren in Nederland70%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa16%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland30%Percentage2026
Autochtoon930Aantal2022
Westers500Aantal2022
Niet-westers195Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers160Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Nassaubuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven136Aantal2025
Diefstal48Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven15Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting10Aantal2025
Verkeersovertredingen46Aantal2025
Vernieling13Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners80Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners28Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Nassaubuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km73Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km36Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km98Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km16Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km196Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km673Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km22Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km44Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km98Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km287Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km10Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km277Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km545Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km425Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km799Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km83Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km100Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km155Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km5,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km59Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km214Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km40Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km139Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km81Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km8,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km33Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km64Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km50Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km8,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km18Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km36Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand10Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand9,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km32Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km25Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km49Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km56Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Nassaubuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05180448Code2026
RegionaamNassaubuurtNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode05180448Code2026
Oppervlakte totaal29Aantal hectaren2026
Oppervlakte land28Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.438Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal893Aantal2026
Adressen met postcode888Aantal2026
Adressen met woonfunctie797Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie3Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie69Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie32Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie23Aantal2026
Verblijfsobjecten893Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres523Aantal2026
Adressen met pand890Aantal2026
Percelen met adres511Aantal2026
Adressen met perceel893Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom893Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom797Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900228Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925403Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950181Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197020Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198029Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199016Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20006Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20102Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20204Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied2596AA-2596XZNaam2026
Meest voorkomende postcode2596Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Nassaubuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal51Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade27Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade24Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Nassaubuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal750Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine515Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof230Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,94Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.679Aantal2025
Motorfietsen30Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Nassaubuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad785Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners463Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad96Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€812.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€750.000 of meerCategorisch type2025
Eengezinswoningen353Aantal2025
Meergezinswoningen432Aantal2025
Koopwoningen542Aantal2025
Huurwoningen228Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties8Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders220Aantal2025
Eigendom onbekend16Aantal2025
Bewoond699Aantal2025
Onbewoond86Aantal2025
% Koopwoningen69%Percentage2025
% Huurwoningen29%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties1%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders28%Percentage2025
% Eigendom onbekend2%Percentage2025
% Eengezinswoningen45%Percentage2025
% Meergezinswoningen55%Percentage2025
% Bewoond89%Percentage2025
% Onbewoond11%Percentage2025
Appartementen433Aantal2026
Tussenwoningen296Aantal2026
Hoekwoningen56Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen7Aantal2026
Vrijstaande woningen5Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen54%Percentage2026
% Tussenwoningen37%Percentage2026
% Hoekwoningen7%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945746Aantal2026
Woningen 1945 tot 19659Aantal2026
Woningen 1965 tot 197527Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 199510Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20254Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194594%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19651,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19753,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Nassaubuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Den Haag. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Nassaubuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€88.900€42.200€46.700€6.0797,7
2Gemiddeld inkomen per inwoner€67.300€34.900€32.400€5.0216,5
320% personen met hoogste inkomen50%20%30%6,3%4,82
4Gemiddeld huishoudinkomen€80.600€41.900€38.700€8.0774,79
5% Hoger opleidingsniveau86%33%52%11%4,64

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Haag.

RegioSoort regioGemiddeld inkomen per inkomensontvangerGemiddeld inkomen per inwoner20% personen met hoogste inkomenGemiddeld huishoudinkomen% Hoger opleidingsniveau
NassaubuurtBuurt€88.900€67.30050%€80.60086%
NederlandLand€42.200€34.90020%€41.90033%
Den HaagGemeente€43.900€35.20022%€39.50037%
UilennestBuurt€64.200€51.00043%€50.70072%
DuinzigtBuurt€63.100€54.20041%€57.60067%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Haag.

Top 5 kenmerken Nassaubuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Nassaubuurt. Op deze onderwerpen verschilt Nassaubuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Nassaubuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Nassaubuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Nassaubuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Nassaubuurt staan in de uitgebreide download voor Den Haag.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Nassaubuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Den Haag.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Den Haag. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Nassaubuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron