Statistieken Noordpolderbuurt

Statistieken Noordpolderbuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Noordpolderbuurt in de gemeente Den Haag Vlag van de gemeente Den Haag. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Noordpolderbuurt in de gemeente Den Haag Vlag van de gemeente Den Haag. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Noordpolderbuurt.Bekijk kaart
Noordpolderbuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Noordpolderbuurt.

Kerncijfers van de Noordpolderbuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Noordpolderbuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Noordpolderbuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode4.132Kadaster2026
Adressen met woonfunctie3.946Kadaster2026
Panden met adres775Kadaster2026
Percelen met adres761Kadaster2026
Woningvoorraad3.898CBS2025
Huishoudens4.355CBS2026
Inwoners8.350CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Noordpolderbuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Noordpolderbuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Noordpolderbuurt
Kaart van de omgeving van de Noordpolderbuurt.
Afbeelding van de Noordpolderbuurt op de kaart.

Kaart van de Laakkwartier en Spoorwijk met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Laakhaven-Oost, 2: Noordpolderbuurt, 3: Laakhaven-West, 4: Laakkwartier-Oost, 5: Laakkwartier-West, 6: Spoorwijk.

Bekijk de statistieken voor alle 160 gebieden binnen de gemeente Den Haag via de overzichtspagina van de gebieden in de Den Haag.

Overzicht gebieden Meer Den Haag
Over de Noordpolderbuurt

De Noordpolderbuurt ligt binnen de Laakkwartier en Spoorwijk in de gemeente Den Haag. De meest voorkomende postcode in de Noordpolderbuurt is postcode 2516.

Er zijn 4.135 adressen en 3.898 woningen in de Noordpolderbuurt in de gemeente Den Haag. 78% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €242.000. Er wonen 8.350 inwoners in de Noordpolderbuurt, waarvan het grootste deel (34%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Noordpolderbuurt telt 4.355 huishoudens van gemiddeld 1,9 personen. Verder zijn er 2.210 personenauto’s en 1.590 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Noordpolderbuurt.

Noordpolderbuurt heeft een oppervlakte van 49 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 5.759 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Noordpolderbuurt.

Wonen in de Noordpolderbuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Noordpolderbuurt.

Kenmerken van de 3.898 woningen in de Noordpolderbuurt
Er zijn 3.898 woningen in de Noordpolderbuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Den Haag in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Noordpolderbuurt was €242.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Noordpolderbuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Noordpolderbuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Noordpolderbuurt% verschil
2025€242.0007,6%
2024€225.0000,45%
2023€224.00015%
2022€194.00014%
2021€170.00011%
2020€153.00020%
2019€128.00012%
2018€114.0006,5%
2017€107.0002,88%
2016€104.000-0,95%
2015€105.000-2,78%
2014€108.000-2,7%
2013€111.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Noordpolderbuurt is met €131.000 toegenomen van €111.000 in 2013 tot €242.000 in 2025 (dat is een groei van 118%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €10.917 (7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Den Haag.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de Noordpolderbuurt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Den Haag.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Noordpolderbuurt is €242.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 11% en er zijn 3.898 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Den Haag (geel), Laakkwartier en Spoorwijk (oranje) en 5 buurten (blauw). De Noordpolderbuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de Noordpolderbuurt: er zijn 3.765 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Noordpolderbuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Noordpolderbuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Noordpolderbuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Den Haag.

Aantal inwoners per jaar
De Noordpolderbuurt telt 8.350 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Noordpolderbuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Noordpolderbuurt:

JaarAantal inwoners de Noordpolderbuurt% verschil
20268.350-0,77%
20258.4150,06%
20248.410-0,12%
20238.4201,63%
20228.285-1,31%
20218.395-1,06%
20208.4851,13%
20198.3900,48%
20188.3500,42%
20178.3150,42%
20168.280-0,24%
20158.3000,3%
20148.275-1,08%
20138.365geen data

Het aantal inwoners in de Noordpolderbuurt is met 15 personen afgenomen van 8.365 personen in 2013 tot 8.350 personen in 2026 (dat is een daling van 0,18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 persoon (-0,01%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Den Haag.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Noordpolderbuurt:

In 2013 telde de Noordpolderbuurt 8.365 inwoners. In 2014 is het aantal gedaald tot 8.275 personen. Dit is een daling van 90 (-1,08%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 8.275 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2020 is het aantal gestegen tot 8.485 personen. De stijging ten opzichte van 2014 is 210 (2,54%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 95 (1,13%). Het aantal van 8.485 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 8.350 inwoners in de Noordpolderbuurt.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Noordpolderbuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Noordpolderbuurt is 25 tot 45 jaar, met 34% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Den Haag.

Burgerlijke staat in de Noordpolderbuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Noordpolderbuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 4.355 huishoudens in de Noordpolderbuurt. Er waren 2.390 eenpersoonshuishoudens en 1.965 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Noordpolderbuurt. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Noordpolderbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Noordpolderbuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Noordpolderbuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.1452.0155.190
20251.1752.0405.205
20241.1852.0155.220
20231.1951.9705.255
20221.22500
20211.3001.9355.160
20201.3151.9555.215
20191.3201.9285.142
20181.3251.9155.110
20171.3351.9035.077
20161.3651.8855.030
20151.4401.8704.990
20141.4901.8504.936
20131.5061.8704.989

In 2026 was de herkomst van inwoners in de Noordpolderbuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 14%, herkomst uit Europese landen: 24% en herkomst uit landen buiten Europa: 62% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 18%, herkomst uit Europa: 22% en herkomst van buiten Europa: 60%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Noordpolderbuurt is 40% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Noordpolderbuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Noordpolderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Noordpolderbuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Den Haag als geheel 438 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Den Haag.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Noordpolderbuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Noordpolderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Noordpolderbuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Den Haag als geheel 319 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Den Haag.

Meer sterfte
Onderwijs in de Noordpolderbuurt

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de Noordpolderbuurt. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Noordpolderbuurt
NoordpolderbuurtLaakkwartier en SpoorwijkGemeente Den Haag
Aantal kinderopvanglocaties1551755
Aantal kindplaatsen2811.05323.209
Aantal vestigingen basisonderwijs412166
Aantal leerlingen basisonderwijs5362.90346.396
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs1258
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs19654329.768
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0227
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs01.89414.597
Aantal opleidingen hoger onderwijs0080
Aantal studenten hoger onderwijs0033.896

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Noordpolderbuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Noordpolderbuurt is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Den Haag0,50,50,61,01,11,5
Laakkwartier en Spoorwijk0,40,50,50,80,81,9
Buurt Laakhaven-Oost0,60,80,61,21,22,0
Buurt Laakhaven-West0,70,80,71,01,01,3
Buurt Spoorwijk0,30,30,40,90,91,8
Buurt Laakkwartier-West0,30,40,40,60,61,9
Buurt Laakkwartier-Oost0,40,40,40,80,82,0
Noordpolderbuurt0,30,40,30,60,62,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Noordpolderbuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Den Haag (geel), Laakkwartier en Spoorwijk (groen) en 5 buurten (blauw). Noordpolderbuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Noordpolderbuurt
In 2025 woonden er 2.050 leerlingen en studenten in de Noordpolderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Noordpolderbuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Noordpolderbuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Noordpolderbuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Noordpolderbuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Noordpolderbuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Noordpolderbuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.590 totaal)
In de Noordpolderbuurt zijn in totaal 1.590 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 1.590 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 1.585 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Noordpolderbuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Noordpolderbuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Noordpolderbuurt is €23.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Noordpolderbuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Noordpolderbuurt is €23.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €29.100. Noordpolderbuurt telt 6.500 inkomensontvangers op 8.350 inwoners totaal.

17% van de huishoudens in de Noordpolderbuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Den Haag
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Laakkwartier en Spoorwijk (Noordpolderbuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Laakkwartier en Spoorwijk is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
60% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Noordpolderbuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Noordpolderbuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de Noordpolderbuurt drinkt geen of maximaal één glas alcohol per dag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Noordpolderbuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Noordpolderbuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Noordpolderbuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Noordpolderbuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Noordpolderbuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Noordpolderbuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Noordpolderbuurt
Er zijn 792 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Noordpolderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Noordpolderbuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 792 elektrische auto’s in de Noordpolderbuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Noordpolderbuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Noordpolderbuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.233 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Noordpolderbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Noordpolderbuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4.735 op naam geregistreerde voertuigen in de Noordpolderbuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3.562 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Noordpolderbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Noordpolderbuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 42 verkeersongevallen in de Noordpolderbuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Noordpolderbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Noordpolderbuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal42
Materiële schade16
Letselschade26
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Noordpolderbuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Noordpolderbuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Noordpolderbuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 494 misdrijven in de Noordpolderbuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Noordpolderbuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Noordpolderbuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 9.032 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 41 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Noordpolderbuurt 494 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Noordpolderbuurt in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (63 delicten) en Ongevallen (weg) (61 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Noordpolderbuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 39 misdrijven in de Noordpolderbuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Noordpolderbuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Noordpolderbuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Den Haag.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 25 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de Noordpolderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Noordpolderbuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Noordpolderbuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Noordpolderbuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Noordpolderbuurt.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de Noordpolderbuurt
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de Noordpolderbuurt.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de Noordpolderbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de Noordpolderbuurt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 525 stembureaus in de gemeente Den Haag en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Den Haag. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Den Haag.

Stembureaus Den Haag
Adressen en leefomgeving in de Noordpolderbuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Noordpolderbuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Noordpolderbuurt telt in totaal 4.135 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Noordpolderbuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Den Haag
Adressen: gebruiksdoelen
In de Noordpolderbuurt zijn er 3.946 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Noordpolderbuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 242 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de Noordpolderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Noordpolderbuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Noordpolderbuurt voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Noordpolderbuurt voor 2026:

DichtheidNederlandNoordpolderbuurt
Bevolking53917.041
Adressen2.0935.759
Autos2754.510

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Noordpolderbuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Noordpolderbuurt is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Noordpolderbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Noordpolderbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,5
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs0,6
Bibliotheek0,7
Treinstation2,0
Sportterrein0,7
Bioscoop2,1
Museum1,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Noordpolderbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Noordpolderbuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Noordpolderbuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8001.900
Tussenwoning8602.710
Hoekwoning8402.530
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning8502.170
Huurwoning8001.870

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Noordpolderbuurt zijn G (910 adressen) en B (769 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Noordpolderbuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de Noordpolderbuurt: 910 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Den Haag bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Noordpolderbuurt
Tabel met 4.137 adressen in de Noordpolderbuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Noordpolderbuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Den Haag.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Asstraat6 t/m 2412516KADen Haag118
Broekmolensloot--Den Haag0
Broeksloot--Den Haag0
Broekslootkade2 t/m 1442516XG t/m 2516XKDen Haag84
Cromvlietplein51 t/m 1202516KR t/m 2516KVDen Haag68
Cylinderstraat1 t/m 242516XSDen Haag19
Deimanstraat2 t/m 4062522BB t/m 2522BWDen Haag224
Draaistraat2 t/m 1322516KB t/m 2516KGDen Haag60
Drebbelstraat1 t/m 3332522CP t/m 2522DJDen Haag218
Drijfriemstraat1 t/m 1032516XL t/m 2516XRDen Haag103
Elboogstraat3 t/m 1112516PR t/m 2516PXDen Haag53
Eliasplein3 t/m 72522BXDen Haag5
Eliasstraat1 t/m 492522BZ t/m 2522CBDen Haag21
Ingenhouszplein3 t/m 112522BADen Haag14
Ingenhouszstraat1 t/m 502522AX t/m 2522AZDen Haag20
Jan van der Heijdenstraat1 t/m 1572522EJ t/m 2522ENDen Haag91
Ketelstraat1 t/m 1732516VN t/m 2516VWDen Haag56
Klepstraat1 t/m 502516XA t/m 2516XBDen Haag44
Laak--Den Haag0
Laakkade1 t/m 742521XA t/m 2521XCDen Haag60
Lorentzplein6 t/m 852522EA t/m 2522EHDen Haag17
Middenstraat3 t/m 682516RA t/m 2516RDDen Haag50
Minckelersstraat1 t/m 1222522CC t/m 2522CGDen Haag88
Molenaarstraat14 t/m 752516RK t/m 2516RSDen Haag23
Noordpolderkade5 t/m 5022516JA t/m 2516JVDen Haag415
Noordpolderstraat72 t/m 982516VSDen Haag12
Pasteurplein1 t/m 212522RA t/m 2522RCDen Haag19
Pasteurstraat1 t/m 3182522RD t/m 2522RVDen Haag258
Peilstraat2 t/m 892516RE t/m 2516TXDen Haag22
Pompstraat10 t/m 162516RJDen Haag3
Rijswijkseweg119 t/m 7042516HA t/m 2516HZDen Haag708
Schepradstraat1 t/m 312516PZDen Haag12
Schoeplaan7 t/m 2412516WB t/m 2516WJDen Haag177
Spilstraat1 t/m 432516KHDen Haag41
Stuwstraat2 t/m 4022516TA t/m 2516TWDen Haag429
Trekweg102 t/m 4062516SB t/m 2516SVDen Haag246
Van Musschenbroekstraat2 t/m 1942522AP t/m 2522AWDen Haag101
Vliegwielstraat1 t/m 672516XC t/m 2516XEDen Haag58
Wenckebachstraat2 t/m 1002522CH t/m 2522CNDen Haag112
Wiekstraat49 t/m 642516ZADen Haag9
Zuigerstraat15 t/m 1992516JX t/m 2516KMDen Haag79

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 41 openbare ruimtes en 4.137 adressen in de Noordpolderbuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Den Haag
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Noordpolderbuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Noordpolderbuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek25162870
Postcode numeriek252160
Postcode numeriek25221179
WoonkernDen Haag4137
WoonplaatsDen Haag4140
WijkLaakkwartier en Spoorwijk4140
GemeenteDen Haag4140
StadsdeelLaak4137
ProvincieZuid-Holland4140
WaterschapHoogheemraadschap van Delfland4140
LandNederland4140

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Noordpolderbuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Noordpolderbuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Noordpolderbuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Noordpolderbuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Noordpolderbuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Noordpolderbuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.590Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij105Aantal2025
B-F Nijverheid en energie610Aantal2025
G+I Handel en horeca165Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie115Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening215Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg225Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten140Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij6,6%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie38%Percentage2025
% G+I Handel en horeca10%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,3%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,63%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening14%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg14%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,8%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Noordpolderbuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners8.350Aantal2026
Mannen4.285Aantal2026
Vrouwen4.060Aantal2026
0 tot 15 jaar1.285Aantal2026
15 tot 25 jaar1.425Aantal2026
25 tot 45 jaar2.825Aantal2026
45 tot 65 jaar1.930Aantal2026
65 jaar of ouder890Aantal2026
Ongehuwd5.540Aantal2026
Gehuwd1.835Aantal2026
Gescheiden785Aantal2026
Verweduwd190Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar17%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar34%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder11%Percentage2026
% Ongehuwd66%Percentage2026
% Gehuwd22%Percentage2026
% Gescheiden9,4%Percentage2026
% Verweduwd2,28%Percentage2026
Geboorten80Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes50Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO710Aantal2025
Leerlingen VO430Aantal2025
Studenten MBO310Aantal2025
Studenten HBO370Aantal2025
Studenten WO230Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2.950Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.490Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.290Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau44%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau37%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau19%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura215Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,9%Percentage2024
Wmo cliënten535Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners64Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid17.041Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.900Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning40Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom4%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd0%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.530Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning810Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen100%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning860Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning840Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning800Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel220Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel876Aantal2026
Adressen met definitief energielabel3.039Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++6Aantal2026
Energielabels A++146Aantal2026
Energielabels A+26Aantal2026
Energielabels A724Aantal2026
Energielabels B769Aantal2026
Energielabels C638Aantal2026
Energielabels D335Aantal2026
Energielabels E203Aantal2026
Energielabels F158Aantal2026
Energielabels G910Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Noordpolderbuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak28%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn67%Percentage2024
Drinken52%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht53%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)20%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten44%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk64%Percentage2024
Lopen naar school of werk43%Percentage2024
Fietsen naar school of werk35%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Noordpolderbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam67%Percentage2024
Ernstig eenzaam24%Percentage2024
Emotioneel eenzaam48%Percentage2024
Sociaal eenzaam49%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven82%Percentage2024
Moeite met rondkomen36%Percentage2024
Krijgt steun van anderen86%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren8%Percentage2024
Tevreden met de woning67%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving57%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving67%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen35%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten38%Percentage2024
Vrijwilligerswerk14%Percentage2024
Mantelzorger9%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Noordpolderbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid60%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid37%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid7%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen32%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt32%Percentage2024
Lage veerkracht25%Percentage2024
Hoge veerkracht42%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie19%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden16%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken32%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen26%Percentage2020
Beperking in horen8%Percentage2020
Beperking in zien14%Percentage2020
Beperking in bewegen16%Percentage2020
Broze gezondheid48%Percentage2024
Broze metale gezondheid51%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid51%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein43%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Noordpolderbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens4.355Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens2.390Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.965Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen745Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.220Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens55%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens45%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen17%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen28%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,9Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking4.140Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie62%Percentage2024
% Werknemers73%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie35%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie39%Percentage2024
% Zelfstandigen27%Percentage2024
Inkomensontvangers6.500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners773Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€29.100Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€23.100Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen56%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen7%Percentage2024
% Personen in armoede10%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens19%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€28.100euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen63%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen6,2%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen8,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum17%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum23%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum27%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€1.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand570Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO370Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW110Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW720Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW9%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Noordpolderbuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.145Aantal2026
Herkomst buiten Nederland7.205Aantal2026
Herkomst Europa2.015Aantal2026
Herkomst buiten Europa5.190Aantal2026
% Herkomst Nederland14%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland86%Percentage2026
% Herkomst Europa24%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa62%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.145Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa295Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.910Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2.205Aantal2026
Geboren in Nederland3.350Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1.720Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3.285Aantal2026
Geboren buiten Nederland5.005Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland14%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,53%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland26%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa23%Percentage2026
% Geboren in Nederland40%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa21%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa39%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland60%Percentage2026
Autochtoon1.225Aantal2022
Westers2.075Aantal2022
Niet-westers4.985Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba495Aantal2022
Marokko1.285Aantal2022
Suriname1.070Aantal2022
Turkije680Aantal2022
Overig niet-westers1.465Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Noordpolderbuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven494Aantal2025
Diefstal207Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven58Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting41Aantal2025
Verkeersovertredingen94Aantal2025
Vernieling60Aantal2025
Overige misdrijven33Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners59Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners25Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Noordpolderbuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km71Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km41Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km99Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km36Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km247Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km632Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km24Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km46Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km107Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km277Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km14Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km213Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km493Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km15Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km274Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km695Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km54Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km116Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km170Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km78Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km222Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km47Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km134Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km4,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km86Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km29Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km76Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km59Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km17Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km41Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand8,3Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km24Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km36Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km50Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km55Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Noordpolderbuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05183826Code2026
RegionaamNoordpolderbuurtNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode05183826Code2026
Oppervlakte totaal49Aantal hectaren2026
Oppervlakte land49Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid5.759Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal4.135Aantal2026
Adressen met postcode4.132Aantal2026
Adressen met woonfunctie3.946Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie23Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie43Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie17Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie8Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie121Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie48Aantal2026
Verblijfsobjecten4.135Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres775Aantal2026
Adressen met pand4.133Aantal2026
Percelen met adres761Aantal2026
Adressen met perceel4.135Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom4.135Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom3.946Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251.346Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950857Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970186Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19804Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.195Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000194Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010117Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202031Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later202Aantal2026
Postcodegebied2516HA-2522RVNaam2026
Meest voorkomende postcode2516Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode70%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Noordpolderbuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal42Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade16Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade26Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Noordpolderbuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.210Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.775Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof435Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,5Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte4.510Aantal2025
Motorfietsen105Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Noordpolderbuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad3.898Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners463Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad182Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€242.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen156Aantal2025
Meergezinswoningen3.742Aantal2025
Koopwoningen858Aantal2025
Huurwoningen3.040Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.871Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.169Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond3.664Aantal2025
Onbewoond234Aantal2025
% Koopwoningen22%Percentage2025
% Huurwoningen78%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties48%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders30%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen4%Percentage2025
% Meergezinswoningen96%Percentage2025
% Bewoond94%Percentage2025
% Onbewoond6%Percentage2025
Appartementen3.765Aantal2026
Tussenwoningen164Aantal2026
Hoekwoningen16Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen95%Percentage2026
% Tussenwoningen4,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19452.068Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965174Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985429Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995751Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005213Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015109Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025137Aantal2026
Woningen 2025 en later65Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194552%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19654,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198511%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199519%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20055%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Noordpolderbuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Den Haag. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Noordpolderbuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bevolkingsdichtheid17.04153916.5022.8415,8
2% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa39%11%28%6,5%4,37
3% Geboren buiten Nederland60%17%43%9,9%4,3
4% Herkomst buiten Europa62%19%43%10%4,15
5% Herkomst buiten Nederland86%29%57%14%4,1

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Haag.

RegioSoort regioBevolkingsdichtheid% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa% Geboren buiten Nederland% Herkomst buiten Europa% Herkomst buiten Nederland
NoordpolderbuurtBuurt17.04139%60%62%86%
NederlandLand53911%17%19%29%
Den HaagGemeente6.86325%39%43%61%
Laakhaven-OostBuurt17.91442%56%65%81%
Laakhaven-WestBuurt13.09841%52%71%84%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Haag.

Top 5 kenmerken Noordpolderbuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Noordpolderbuurt. Op deze onderwerpen verschilt Noordpolderbuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Noordpolderbuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Noordpolderbuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Noordpolderbuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Noordpolderbuurt staan in de uitgebreide download voor Den Haag.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Noordpolderbuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Den Haag.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Den Haag. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Noordpolderbuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron