Statistieken Vlinderbuurt

Statistieken Vlinderbuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Vlinderbuurt in de gemeente Amersfoort Vlag van de gemeente Amersfoort. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Vlinderbuurt in de gemeente Amersfoort Vlag van de gemeente Amersfoort. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Vlinderbuurt.Bekijk kaart
Vlinderbuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Vlinderbuurt.

Kerncijfers van de Vlinderbuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Vlinderbuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Vlinderbuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode528Kadaster2026
Adressen met woonfunctie508Kadaster2026
Panden met adres484Kadaster2026
Percelen met adres339Kadaster2026
Woningvoorraad508CBS2025
Huishoudens530CBS2025
Inwoners1.246CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Vlinderbuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Vlinderbuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Vlinderbuurt
Kaart van de omgeving van de Vlinderbuurt.
Afbeelding van de Vlinderbuurt op de kaart.

Kaart van de wijk Zielhorst met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: De Brand, 2: Vlinderbuurt, 3: Muziekbuurt-Noord, 4: Sportpark Zielhorst, 5: Architectenbuurt-Oost, 6: Architectenbuurt-West, 7: Muziekbuurt-Zuid, 8: Erasmusstraat en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 183 gebieden binnen de gemeente Amersfoort via de overzichtspagina van de gebieden in de Amersfoort.

Overzicht gebieden Meer Amersfoort
Over de Vlinderbuurt

De Vlinderbuurt ligt binnen de wijk Zielhorst in de gemeente Amersfoort. De meest voorkomende postcode in de Vlinderbuurt is postcode 3822.

Er zijn 528 adressen en 508 woningen in de Vlinderbuurt in de gemeente Amersfoort. 59% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €436.000. Er wonen 1.246 inwoners in de Vlinderbuurt. De meeste inwoners (31%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Vlinderbuurt telt 530 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 565 personenauto’s en honderd bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Vlinderbuurt.

Vlinderbuurt heeft een oppervlakte van 20 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.901 adressen per km2.

Wonen in de Vlinderbuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Vlinderbuurt.

Kenmerken van de 508 woningen in de Vlinderbuurt
Er zijn 508 woningen in de Vlinderbuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amersfoort in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Vlinderbuurt was €436.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Vlinderbuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Vlinderbuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Vlinderbuurt% verschil
2025€436.0008,2%
2024€403.000-2,66%
2023€414.00021%
2022€343.00012%
2021€307.0006,6%
2020€288.0009,1%
2019€264.00013%
2018€234.00011%
2017€211.0004,98%
2016€201.0002,55%
2015€196.000-3,45%
2014€203.000-3,33%
2013€210.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Vlinderbuurt is met €226.000 toegenomen van €210.000 in 2013 tot €436.000 in 2025 (dat is een toename van 108%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.833 (6,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amersfoort.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de Vlinderbuurt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amersfoort.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Vlinderbuurt is €436.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 17% en er zijn 508 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Amersfoort (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk Zielhorst (oranje) en 5 buurten (blauw). De Vlinderbuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de Vlinderbuurt: er zijn 335 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Vlinderbuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Vlinderbuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Vlinderbuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amersfoort.

Aantal inwoners per jaar
De Vlinderbuurt telt 1.246 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Vlinderbuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Vlinderbuurt:

JaarAantal inwoners de Vlinderbuurt% verschil
20261.246-2,66%
20251.2800,39%
20241.275-0,39%
20231.2800,79%
20221.2701,6%
20211.250-1,57%
20201.270-2,31%
20191.300-0,38%
20181.3050,38%
20171.3000,0%
20161.3000,0%
20151.3000,0%
20141.300-1,52%
20131.320geen data

Het aantal inwoners in de Vlinderbuurt is met 74 inwoners gedaald van 1.320 inwoners in 2013 tot 1.246 inwoners in 2026 (dat is een afname van 5,6%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -6 inwoners (-0,44%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amersfoort.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Vlinderbuurt:

In 2013 telde de Vlinderbuurt 1.320 inwoners. Het aantal van 1.320 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 1.246 inwoners. Dit is een daling van 74 (-5,6%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -34 (-2,66%). Het aantal van 1.246 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Vlinderbuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Vlinderbuurt is 45 tot 65 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amersfoort.

Burgerlijke staat in de Vlinderbuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Vlinderbuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 530 huishoudens in de Vlinderbuurt. Er waren 145 eenpersoonshuishoudens en 380 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Vlinderbuurt. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Vlinderbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Vlinderbuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Vlinderbuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202592560295
202493570270
202394570265
202298500
202198056214
20201.00555210
20191.03056214
20181.04055210
20171.04553202
20161.04553202
20151.03056214
20141.04054206
20131.05655209

In 2025 was de herkomst van inwoners in de Vlinderbuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 72%, herkomst uit Europese landen: 4,69% en herkomst uit landen buiten Europa: 23% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europa: 4,17% en herkomst van buiten Europa: 16%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Vlinderbuurt is 85% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Vlinderbuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Vlinderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Vlinderbuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amersfoort als geheel 160 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amersfoort.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Vlinderbuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Vlinderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Vlinderbuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amersfoort als geheel 91 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amersfoort.

Meer sterfte
Onderwijs in de Vlinderbuurt
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Vlinderbuurt
VlinderbuurtWijk ZielhorstGemeente Amersfoort
Aantal kinderopvanglocaties012296
Aantal kindplaatsen04539.180
Aantal vestigingen basisonderwijs0360
Aantal leerlingen basisonderwijs061815.103
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0125
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs080415.428
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0027
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0012.131
Aantal opleidingen hoger onderwijs0022
Aantal studenten hoger onderwijs004.468

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Vlinderbuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Vlinderbuurt is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Amersfoort0,50,50,71,21,41,7
Wijk Zielhorst0,50,50,60,80,80,8
Vlinderbuurt0,40,60,71,11,11,1
Buurt Erasmusstraat en omgeving0,30,40,50,50,50,5
Muziekbuurt-Noord0,20,40,41,01,01,0
Muziekbuurt-Zuid0,30,30,30,40,40,4
Architectenbuurt-Oost0,50,50,50,80,80,8
Architectenbuurt-West0,90,90,91,01,01,0
Buurt De Brand0,91,31,3geen datageen datageen data

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Vlinderbuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Amersfoort (geel), wijk Zielhorst (groen) en 6 buurten (blauw). Vlinderbuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Vlinderbuurt
In 2025 woonden er 300 leerlingen en studenten in de Vlinderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Vlinderbuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Vlinderbuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Vlinderbuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Vlinderbuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Vlinderbuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Vlinderbuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (100 totaal)
In de Vlinderbuurt zijn in totaal 100 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Vlinderbuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Vlinderbuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Vlinderbuurt is €31.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Vlinderbuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Vlinderbuurt is €31.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.100. Vlinderbuurt telt 1.000 inkomensontvangers op 1.246 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de Vlinderbuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Amersfoort
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Zielhorst (Vlinderbuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Zielhorst is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
73% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Vlinderbuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Vlinderbuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
75% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Vlinderbuurt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Vlinderbuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Vlinderbuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Vlinderbuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Vlinderbuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Vlinderbuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Vlinderbuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Vlinderbuurt
Er zijn 23 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Vlinderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Vlinderbuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 23 elektrische auto’s in de Vlinderbuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Vlinderbuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Vlinderbuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 487 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Vlinderbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Vlinderbuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 672 op naam geregistreerde voertuigen in de Vlinderbuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 524 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Vlinderbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Vlinderbuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de Vlinderbuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Vlinderbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Vlinderbuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade2
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Vlinderbuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Vlinderbuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Vlinderbuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 24 misdrijven in de Vlinderbuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Vlinderbuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Vlinderbuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 352 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Vlinderbuurt 24 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Vlinderbuurt in 2025 zijn Ongevallen (weg) (5 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Vlinderbuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 is er één misdrijf in de Vlinderbuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Vlinderbuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Vlinderbuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amersfoort.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de Vlinderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Vlinderbuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Vlinderbuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Vlinderbuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Vlinderbuurt.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Overseldert in Amersfoort
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Overseldert in Amersfoort bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 18 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Overseldert in Amersfoort stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Overseldert in Amersfoort is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de Vlinderbuurt. Stembureau Overseldert in Amersfoort is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de Vlinderbuurt ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 129 stembureaus in de gemeente Amersfoort en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amersfoort. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amersfoort.

Stembureaus Amersfoort
Adressen en leefomgeving in de Vlinderbuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Vlinderbuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Vlinderbuurt telt in totaal 528 adressen, met 513 verblijfsobjecten en 15 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in Vlinderbuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amersfoort
Adressen: gebruiksdoelen
In de Vlinderbuurt zijn er 508 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Vlinderbuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 480 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de Vlinderbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Vlinderbuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Vlinderbuurt voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Vlinderbuurt voor 2025:

DichtheidNederlandVlinderbuurt
Bevolking5366.400
Adressen2.0931.901
Autos2752.825

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Vlinderbuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Vlinderbuurt is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Vlinderbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Vlinderbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt1,0
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek2,9
Treinstation1,7
Sportterrein0,5
Bioscoop5,2
Museum4,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Vlinderbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Vlinderbuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Vlinderbuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5401.260
Tussenwoning6802.320
Hoekwoning9202.660
Twee-onder-één-kap woning1.1703.370
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning8402.780
Huurwoning6501.890

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Vlinderbuurt zijn C (260 adressen) en A+++ (89 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Vlinderbuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de Vlinderbuurt: 260 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amersfoort bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Vlinderbuurt
Tabel met 528 adressen in de Vlinderbuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Vlinderbuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Amersfoort.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Agaatvlinder2 t/m 663822AX t/m 3822AZAmersfoort29
Apollovlinder1 t/m 443822AV t/m 3822AWAmersfoort35
Argusvlinder1 t/m 183822ATAmersfoort17
Atlasvlinder1 t/m 1083822AL t/m 3822ANAmersfoort56
Citroenvlinder--Amersfoort0
Donsvlinder2 t/m 603822ZM t/m 3822ZNAmersfoort30
Eikebladvlinder2 t/m 723822ZK t/m 3822ZLAmersfoort36
Heidevlinder1 t/m 183822ASAmersfoort18
Heideweg117-Amersfoort1
Hermelijnvlinder1 t/m 593822ZH t/m 3822ZJAmersfoort30
Kameelvlinder1 t/m 163822ARAmersfoort16
Kolibrievlinder1 t/m 263822APAmersfoort22
Kopervlinder1 t/m 263822AJAmersfoort26
Kuifvlinder1 t/m 193822AGAmersfoort10
Monarchvlinder1 t/m 233822AEAmersfoort12
Olifantvlinder1 t/m 633822ADAmersfoort31
Posteleinvlinder1 t/m 613822ZC t/m 3822ZGAmersfoort61
Purpervlinder1 t/m 693822ZA t/m 3822ZBAmersfoort35
Satijnvlinder1 t/m 173822AHAmersfoort9
Uilvlinder2 t/m 223822ACAmersfoort11
Vliervlinder1 t/m 173822ACAmersfoort9
Vogelvlinder2 t/m 103822ABAmersfoort5
Weerschijnvlinder1 t/m 103822AAAmersfoort10
Zielhorsterlaan1 t/m 183822AKAmersfoort18
Zijderupsvlinder2-Amersfoort1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 25 openbare ruimtes en 528 adressen in de Vlinderbuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Amersfoort
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Vlinderbuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Vlinderbuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3822523
WoonkernAmersfoort528
WoonplaatsAmersfoort529
WijkZielhorst529
GemeenteAmersfoort529
ProvincieUtrecht529
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe529
LandNederland529

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Vlinderbuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Vlinderbuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Vlinderbuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Vlinderbuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de Vlinderbuurt?
De gemiddelde score voor de Vlinderbuurt is 7,1.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de Vlinderbuurt, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de Vlinderbuurt die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de Vlinderbuurt. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Vlinderbuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Vlinderbuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal100Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca5Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie20%Percentage2025
% G+I Handel en horeca5%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie15%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening20%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg25%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Vlinderbuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.246Aantal2026
Mannen610Aantal2025
Vrouwen665Aantal2025
0 tot 15 jaar195Aantal2026
15 tot 25 jaar170Aantal2026
25 tot 45 jaar290Aantal2026
45 tot 65 jaar390Aantal2026
65 jaar of ouder210Aantal2026
Ongehuwd605Aantal2025
Gehuwd530Aantal2025
Gescheiden100Aantal2025
Verweduwd40Aantal2025
% Mannen48%Percentage2025
% Vrouwen52%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar31%Percentage2026
% 65 jaar of ouder17%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2025
% Gehuwd42%Percentage2025
% Gescheiden7,8%Percentage2025
% Verweduwd3,14%Percentage2025
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO120Aantal2025
Leerlingen VO80Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau270Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau430Aantal2024
Hoger opleidingsniveau300Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau27%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau43%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau30%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura60Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg16%Percentage2024
Wmo cliënten65Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners49Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.400Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.420Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning870Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom61%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd3%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning750Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen97%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement540Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning680Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.170Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning840Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning650Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel17Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel155Aantal2026
Adressen met definitief energielabel356Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++89Aantal2026
Energielabels A++24Aantal2026
Energielabels A+15Aantal2026
Energielabels A37Aantal2026
Energielabels B85Aantal2026
Energielabels C260Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Vlinderbuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn51%Percentage2024
Drinken74%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht52%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2024
Wekelijks sporten56%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk55%Percentage2024
Lopen naar school of werk19%Percentage2024
Fietsen naar school of werk48%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Vlinderbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam45%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam28%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen15%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer12%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning89%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving89%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen57%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten52%Percentage2024
Vrijwilligerswerk25%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Vlinderbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid73%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid33%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken21%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen14%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid27%Percentage2024
Broze metale gezondheid36%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid28%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Vlinderbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens530Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens145Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens385Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen140Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen240Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens27%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens73%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen45%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking730Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers91%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie62%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie29%Percentage2024
% Zelfstandigen9%Percentage2024
Inkomensontvangers1.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners784Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede1,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens7,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€37.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen33%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum7,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum11%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum13%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€188.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW170Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Vlinderbuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland925Aantal2025
Herkomst buiten Nederland355Aantal2025
Herkomst Europa60Aantal2025
Herkomst buiten Europa295Aantal2025
% Herkomst Nederland72%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland28%Percentage2025
% Herkomst Europa4,69%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa23%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland920Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa30Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa140Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland170Aantal2025
Geboren in Nederland1.090Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa155Aantal2025
Geboren buiten Nederland180Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland72%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,34%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2025
% Geboren in Nederland85%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,95%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland14%Percentage2025
Autochtoon985Aantal2022
Westers120Aantal2022
Niet-westers165Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko15Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije25Aantal2022
Overig niet-westers90Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Vlinderbuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven24Aantal2025
Diefstal6Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen10Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Vlinderbuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km6,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km77Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km68Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km105Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km38Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km57Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km71Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km17Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km26Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km18Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand4,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km7,7Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,3Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km50Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Vlinderbuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03072000Code2025
RegionaamVlinderbuurtNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode03072000Code2025
Oppervlakte totaal20Aantal hectaren2025
Oppervlakte land20Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.901Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal528Aantal2026
Adressen met postcode528Aantal2026
Adressen met woonfunctie508Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie5Aantal2026
Verblijfsobjecten513Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen15Aantal2026
Panden met adres484Aantal2026
Adressen met pand513Aantal2026
Percelen met adres339Aantal2026
Adressen met perceel528Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom528Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom508Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990509Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20003Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3822AA-3823LTNaam2026
Meest voorkomende postcode3822Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Vlinderbuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Vlinderbuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal565Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine455Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof105Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,07Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.825Aantal2025
Motorfietsen55Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Vlinderbuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad508Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners397Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad5Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€436.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen472Aantal2025
Meergezinswoningen36Aantal2025
Koopwoningen300Aantal2025
Huurwoningen208Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties203Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders5Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond508Aantal2025
Onbewoond0Aantal2025
% Koopwoningen59%Percentage2025
% Huurwoningen41%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties40%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders1%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen93%Percentage2025
% Meergezinswoningen7%Percentage2025
% Bewoond100%Percentage2025
% Onbewoond0%Percentage2025
Appartementen37Aantal2026
Tussenwoningen335Aantal2026
Hoekwoningen89Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen44Aantal2026
Vrijstaande woningen3Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen7%Percentage2026
% Tussenwoningen66%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen9%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995506Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 1995100%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Vlinderbuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amersfoort. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Vlinderbuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1985 tot 1995100%12%88%10%8,6
2% Tussenwoningen66%28%38%17%2,26
3Personenauto’s naar oppervlakte2.8252752.5501.1512,22
4Bevolkingsdichtheid6.4005365.8642.8512,06
5% H+J Vervoer, informatie en communicatie15%8,1%6,9%3,62%1,92

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amersfoort.

RegioSoort regio% Woningen 1985 tot 1995% TussenwoningenPersonenauto’s naar oppervlakteBevolkingsdichtheid% H+J Vervoer, informatie en communicatie
VlinderbuurtBuurt100%66%2.8256.40015%
NederlandLand12%28%2755368,1%
AmersfoortGemeente19%37%2.3562.6139,4%
Erasmusstraat en omgevingBuurt100%54%2.8546.10412%
Muziekbuurt-NoordBuurt99%57%5.1678.9173,57%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amersfoort.

Top 5 kenmerken Vlinderbuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Vlinderbuurt. Op deze onderwerpen verschilt Vlinderbuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Vlinderbuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Vlinderbuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Vlinderbuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Vlinderbuurt staan in de uitgebreide download voor Amersfoort.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Vlinderbuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amersfoort.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amersfoort. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Vlinderbuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron