Statistieken wijk Meerdorpen

Statistieken wijk Meerdorpen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Meerdorpen in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Meerdorpen in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Meerdorpen.Bekijk kaart
Wijk Meerdorpen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Meerdorpen.

Kerncijfers van de wijk Meerdorpen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Meerdorpen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Meerdorpen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode465Kadaster2026
Adressen met woonfunctie450Kadaster2026
Panden met adres452Kadaster2026
Percelen met adres412Kadaster2026
Woningvoorraad448CBS2025
Huishoudens445CBS2026
Inwoners1.030CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Meerdorpen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Meerdorpen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Meerdorpen
Kaart van de omgeving van de wijk Meerdorpen.
Afbeelding van de wijk Meerdorpen op de kaart.

Kaart van de wijk Meerdorpen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Klein Harkstede, 2: Lintweide, 3: De Eems, 4: Middelbert, 5: Engelbert.

Bekijk de statistieken voor alle 197 gebieden binnen de gemeente Groningen via de overzichtspagina van de gebieden in de Groningen.

Overzicht gebieden Meer Groningen
Over de wijk Meerdorpen

De wijk Meerdorpen ligt binnen de gemeente Groningen. De meest voorkomende postcode in de wijk Meerdorpen is postcode 9723.

Er zijn 480 adressen en 448 woningen in de wijk Meerdorpen in de gemeente Groningen. 81% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €426.000. Er wonen 1.030 inwoners in de wijk Meerdorpen, waarvan het grootste deel (31%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk Meerdorpen telt 445 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 555 personenauto’s en 160 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Meerdorpen.

Wijk Meerdorpen heeft een totale oppervlakte van 696 hectare, waarvan 653 hectare land en 42 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 150 adressen per km2.

Meer over de wijk Meerdorpen:

De gemeente Groningen (gemeentecode GM0014) is bij een gemeentelijke herindeling in 2019 groter geworden vanuit de gemeenten Groningen, Ten Boer en Haren. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Groningen overgegaan. De gegevens van de wijk Meerdorpen voor de jaren 2013 tot en met 2014 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Groningen.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Meerdorpen.

Wonen in de wijk Meerdorpen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Meerdorpen.

Kenmerken van de 448 woningen in de wijk Meerdorpen
Er zijn 448 woningen in de wijk Meerdorpen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Groningen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Meerdorpen was €426.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Meerdorpen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Meerdorpen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Meerdorpen% verschil
2025€426.0005,2%
2024€405.0001,25%
2023€400.00018%
2022€340.0009,3%
2021€311.0008%
2020€288.0007,5%
2019€268.0008,9%
2018€246.0003,8%
2017€237.0003,04%
2016€230.000-0,43%
2015€231.00024%
2014€186.000-8,4%
2013€203.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Meerdorpen is met €223.000 toegenomen van €203.000 in 2013 tot €426.000 in 2025 (dat is een stijging van 110%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.583 (6,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Groningen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Groningen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Meerdorpen is €426.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 448 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), 16 woonplaatsen (groen) en 19 wijken (oranje). De wijk Meerdorpen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Meerdorpen: er zijn 225 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Meerdorpen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Meerdorpen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Meerdorpen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Groningen.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Meerdorpen telt 1.030 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Meerdorpen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Meerdorpen:

JaarAantal inwoners de wijk Meerdorpen% verschil
20261.030-2,83%
20251.060-1,4%
20241.075-2,27%
20231.1000,46%
20221.0951,86%
20211.0750,94%
20201.0650,0%
20191.0650,47%
20181.060-0,47%
20171.0650,47%
20161.0601,92%
20151.040-0,19%
20141.0422,86%
20131.013geen data

De bevolking van de wijk Meerdorpen is met 17 personen gegroeid van 1.013 personen in 2013 tot 1.030 personen in 2026 (dat is een toename van 1,68%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 1 persoon (0,14%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Groningen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Meerdorpen:

In 2013 telde de wijk Meerdorpen 1.013 inwoners. Het aantal van 1.013 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 is het aantal gestegen tot 1.100 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 87 (8,6%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 5 (0,46%). Het aantal van 1.100 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 1.030 inwoners in de wijk Meerdorpen.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Meerdorpen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Meerdorpen is 45 tot 65 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Groningen.

Burgerlijke staat in de wijk Meerdorpen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Meerdorpen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 445 huishoudens in de wijk Meerdorpen. Er waren 125 eenpersoonshuishoudens en 320 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Meerdorpen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Meerdorpen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Meerdorpen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Meerdorpen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20269105065
20259355570
20249505575
20239656080
202298000
20219754357
20209704154
20199803649
20189753649
20179803649
20169753649
20159603446
20149204155
20139063851

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Meerdorpen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europese landen: 4,88% en herkomst uit landen buiten Europa: 6,3% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europa: 3,82% en herkomst van buiten Europa: 5,1%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Meerdorpen is 96% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Meerdorpen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Meerdorpen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Meerdorpen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Groningen als geheel 172 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Groningen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Meerdorpen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Meerdorpen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Meerdorpen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Groningen als geheel 148 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Groningen.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Meerdorpen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Meerdorpen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Meerdorpen
Wijk MeerdorpenGemeente GroningenProvincie Groningen
Aantal kinderopvanglocaties73601.213
Aantal kindplaatsen25711.66127.342
Aantal vestigingen basisonderwijs180283
Aantal leerlingen basisonderwijs12215.90141.878
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs03076
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs016.46933.214
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs02936
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs017.91920.119
Aantal opleidingen hoger onderwijs0241241
Aantal studenten hoger onderwijs061.88961.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Meerdorpen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Meerdorpen is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Groningen0,60,60,81,82,02,2
Buurt Engelbert0,80,80,65,75,76,2
Buurt Klein Harkstede0,70,71,63,23,24,1
Buurt Lintweide1,31,31,73,93,94,8
Buurt Middelbert0,91,41,63,93,94,8
Buurt De Eems1,31,31,73,93,94,8
Wijk Centrum0,50,60,81,01,11,0
Wijk Oud-Zuid0,50,60,60,91,00,9
Wijk Oud-West0,50,80,71,51,71,7
Wijk Oud-Noord0,50,60,81,31,41,5
Wijk Oud-Oost0,40,40,60,80,81,4
Wijk Zuidoost0,81,11,42,12,22,2
Wijk Midden-Zuid0,40,50,90,60,90,9
Wijk Zuidwest0,60,71,01,71,72,1
Wijk Hoogkerk en omgeving0,70,81,03,33,34,2
Wijk Nieuw-West0,60,71,01,61,62,7
Wijk Nieuw-Noord0,30,40,50,90,90,9
Wijk Noordoost0,40,80,92,72,72,8
Wijk Nieuw-Oost0,50,50,91,41,42,1
Wijk Meerdorpen0,80,80,75,45,45,9
Wijk Meerstad en omgeving0,90,91,04,74,75,7
Wijk Ten Boer en omgeving1,50,80,611,711,712,5
Wijk Ten Post en omgeving1,61,60,911,512,111,6
Wijk Haren-West en omgeving0,70,51,01,62,41,6
Wijk Haren-Oost en omgeving0,50,40,42,33,62,3
Wijk Glimmen-Onnen-Noordlaren1,01,51,55,56,15,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Meerdorpen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), 19 wijken (groen) en 5 buurten (blauw). Wijk Meerdorpen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Meerdorpen
In 2025 woonden er 230 leerlingen en studenten in de wijk Meerdorpen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Meerdorpen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Meerdorpen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Meerdorpen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Meerdorpen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Meerdorpen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Meerdorpen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (160 totaal)
In de wijk Meerdorpen zijn in totaal 160 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Meerdorpen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Meerdorpen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Meerdorpen is €33.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Meerdorpen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Meerdorpen is €33.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €41.100. Wijk Meerdorpen telt 900 inkomensontvangers op 1.030 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de wijk Meerdorpen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Groningen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Groningen (wijk Meerdorpen is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Meerdorpen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Meerdorpen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Meerdorpen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Meerdorpen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Meerdorpen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Meerdorpen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Meerdorpen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Meerdorpen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Meerdorpen.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Meerdorpen
Er zijn 751 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Meerdorpen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Meerdorpen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 751 elektrische auto’s in de wijk Meerdorpen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Meerdorpen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Meerdorpen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 821 voertuigen met ‘elektriciteit’ als energiebron in de wijk Meerdorpen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Meerdorpen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.726 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Meerdorpen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.938 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Meerdorpen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Meerdorpen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 23 verkeersongevallen in de wijk Meerdorpen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Meerdorpen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Meerdorpen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal23
Materiële schade20
Letselschade2
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Meerdorpen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Meerdorpen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Meerdorpen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 30 misdrijven in de wijk Meerdorpen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Meerdorpen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Meerdorpen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 513 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 29 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Meerdorpen 30 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Meerdorpen in 2025 zijn Ongevallen (weg) (6 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Meerdorpen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de wijk Meerdorpen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Meerdorpen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Meerdorpen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Groningen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Meerdorpen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Meerdorpen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Meerdorpen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Meerdorpen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Meerdorpen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau MFC Engelbert in Groningen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau MFC Engelbert in Groningen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Meerdorpen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau MFC Engelbert in Groningen is uitgebracht. Stembureau MFC Engelbert in Groningen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Meerdorpen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 392 stembureaus in de gemeente Groningen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Groningen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen.

Stembureaus Groningen
Adressen en leefomgeving in de wijk Meerdorpen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Meerdorpen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Meerdorpen telt in totaal 480 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 95% van de adressen in wijk Meerdorpen ligt binnen de bebouwde kom en 5% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Groningen
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Meerdorpen zijn er 450 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Meerdorpen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 133 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de wijk Meerdorpen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Meerdorpen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Meerdorpen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Meerdorpen voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Meerdorpen
Bevolking539158
Adressen2.093150
Autos27585

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Meerdorpen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Meerdorpen is 3,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Meerdorpen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Meerdorpen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk3,0
Supermarkt3,3
Restaurant0,7
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs5,4
Bibliotheek4,0
Treinstation5,4
Sportterrein0,7
Bioscoop5,4
Museum6,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Meerdorpen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Meerdorpen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Meerdorpen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8901.870
Tussenwoning8002.220
Hoekwoning8402.230
Twee-onder-één-kap woning9802.570
Vrijstaande woning1.2803.650
Koopwoning1.1503.230
Huurwoning9102.110

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Meerdorpen zijn B (120 adressen) en G (93 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Meerdorpen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de wijk Meerdorpen: 120 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Meerdorpen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Meerdorpen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal160Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening35Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij3,12%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie16%Percentage2025
% G+I Handel en horeca19%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,2%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,12%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Meerdorpen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.030Aantal2026
Mannen520Aantal2026
Vrouwen515Aantal2026
0 tot 15 jaar155Aantal2026
15 tot 25 jaar110Aantal2026
25 tot 45 jaar210Aantal2026
45 tot 65 jaar320Aantal2026
65 jaar of ouder235Aantal2026
Ongehuwd530Aantal2026
Gehuwd410Aantal2026
Gescheiden60Aantal2026
Verweduwd35Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar20%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar31%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd51%Percentage2026
% Gehuwd40%Percentage2026
% Gescheiden5,8%Percentage2026
% Verweduwd3,38%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO90Aantal2025
Leerlingen VO70Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau160Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau340Aantal2024
Hoger opleidingsniveau300Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau38%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten40Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners39Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid158Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.170Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.820Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom69%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd14%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.220Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.230Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.110Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.230Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.050Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen85%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning840Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning910Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel51Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel171Aantal2026
Adressen met definitief energielabel258Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++5Aantal2026
Energielabels A+++4Aantal2026
Energielabels A++5Aantal2026
Energielabels A+18Aantal2026
Energielabels A88Aantal2026
Energielabels B120Aantal2026
Energielabels C48Aantal2026
Energielabels D10Aantal2026
Energielabels E12Aantal2026
Energielabels F26Aantal2026
Energielabels G93Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Meerdorpen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn43%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht50%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn52%Percentage2024
Wekelijks sporten56%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk51%Percentage2024
Lopen naar school of werk10%Percentage2024
Fietsen naar school of werk49%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Meerdorpen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam41%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving93%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen67%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten75%Percentage2024
Vrijwilligerswerk32%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Meerdorpen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht54%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid23%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Meerdorpen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens445Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens125Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens320Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen155Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen165Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens28%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens72%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen37%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking610Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2024
% Werknemers77%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie21%Percentage2024
% Zelfstandigen23%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners837Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€41.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen36%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen24%Percentage2024
% Personen in armoede1,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.300euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen27%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen31%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8,1%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€289.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW210Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW20%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Meerdorpen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland910Aantal2026
Herkomst buiten Nederland115Aantal2026
Herkomst Europa50Aantal2026
Herkomst buiten Europa65Aantal2026
% Herkomst Nederland89%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Herkomst Europa4,88%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa6,3%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland915Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland70Aantal2026
Geboren in Nederland985Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland50Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland89%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,44%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland6,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,39%Percentage2026
% Geboren in Nederland96%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,44%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,44%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,88%Percentage2026
Autochtoon980Aantal2022
Westers75Aantal2022
Niet-westers40Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers25Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Meerdorpen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven30Aantal2025
Diefstal13Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen9Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners28Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Meerdorpen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand8,9Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km9,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km29Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km48Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km6,8Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km25Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km18Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km8,9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6,8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km14Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Meerdorpen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK001413Code2026
RegionaamMeerdorpenNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode00141300Code2026
Oppervlakte totaal696Aantal hectaren2026
Oppervlakte land653Aantal hectaren2026
Oppervlakte water42Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid150Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal480Aantal2026
Adressen met postcode465Aantal2026
Adressen met woonfunctie450Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie10Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie15Aantal2026
Verblijfsobjecten480Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres452Aantal2026
Adressen met pand478Aantal2026
Percelen met adres412Aantal2026
Adressen met perceel480Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom458Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom22Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom435Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom15Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19006Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192573Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195082Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197067Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198016Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199034Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000136Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201024Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202031Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later9Aantal2026
Postcodegebied9723CZ-9723NANaam2026
Meest voorkomende postcode9723Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Meerdorpen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal23Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade20Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Meerdorpen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal555Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine380Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof175Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,26Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte85Aantal2025
Motorfietsen70Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Meerdorpen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad448Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners423Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad29Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€426.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen417Aantal2025
Meergezinswoningen31Aantal2025
Koopwoningen363Aantal2025
Huurwoningen85Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties63Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders22Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond430Aantal2025
Onbewoond18Aantal2025
% Koopwoningen81%Percentage2025
% Huurwoningen19%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties14%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen93%Percentage2025
% Meergezinswoningen7%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen34Aantal2026
Tussenwoningen38Aantal2026
Hoekwoningen27Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen126Aantal2026
Vrijstaande woningen225Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen8%Percentage2026
% Tussenwoningen8%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen28%Percentage2026
% Vrijstaande woningen50%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945146Aantal2026
Woningen 1945 tot 196540Aantal2026
Woningen 1965 tot 197541Aantal2026
Woningen 1975 tot 198519Aantal2026
Woningen 1985 tot 199543Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005121Aantal2026
Woningen 2005 tot 201532Aantal2026
Woningen 2015 tot 20256Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend2Aantal2026
% Woningen voor 194532%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19659%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19759%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19854,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199510%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200527%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Meerdorpen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Groningen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Meerdorpen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Apotheek afstand4,41,33,11,292,4
2% Woningen met zonnestroom69%36%33%15%2,19
3Supermarkt afstand3,31,02,31,062,18
4% Twee-onder-één-kap woningen28%9%19%8,8%2,16
5Omgevingsadressendichtheid1502.093-1.9431.0381,87

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Groningen.

RegioSoort regioApotheek afstand% Woningen met zonnestroomSupermarkt afstand% Twee-onder-één-kap woningenOmgevingsadressendichtheid
MeerdorpenWijk4,469%3,328%150
NederlandLand1,336%1,09%2.093
GroningenGemeente1,232%0,85%3.504
EngelbertBuurt4,869%3,731%120
Klein HarkstedeBuurt2,2geen data1,525%399

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Groningen.

Top 5 kenmerken wijk Meerdorpen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Meerdorpen. Op deze onderwerpen verschilt wijk Meerdorpen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Meerdorpen, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Meerdorpen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Meerdorpen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Meerdorpen staan in de uitgebreide download voor Groningen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Meerdorpen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Groningen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Groningen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron