Statistieken buurt Hemdijk

Statistieken buurt Hemdijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hemdijk in de gemeente Súdwest-Fryslân Vlag van de gemeente Súdwest-Fryslân. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hemdijk in de gemeente Súdwest-Fryslân Vlag van de gemeente Súdwest-Fryslân. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hemdijk.Bekijk kaart
Buurt Hemdijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hemdijk.

Kerncijfers van de buurt Hemdijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hemdijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hemdijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.030Kadaster2026
Adressen met woonfunctie541Kadaster2026
Panden met adres670Kadaster2026
Percelen met adres747Kadaster2026
Woningvoorraad541CBS2025
Huishoudens520CBS2026
Inwoners1.245CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hemdijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hemdijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hemdijk
Kaart van de omgeving van de buurt Hemdijk.
Afbeelding van de buurt Hemdijk op de kaart.

Kaart van de wijk 01 Sneek met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Loënga, 2: IJsbrechtum, 3: Zwetteplan, 4: Noorderhoek II, 5: Stadsfenne, 6: Bomenbuurt, 7: Noorderhoek I, 8: Noordoosthoek, 9: Omgeving Leeuwarderweg en bungalowpark, 10: Offingawier ...Toon meer...Kaart van de wijk 01 Sneek met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Loënga, 2: IJsbrechtum, 3: Zwetteplan, 4: Noorderhoek II, 5: Stadsfenne, 6: Bomenbuurt, 7: Noorderhoek I, 8: Noordoosthoek, 9: Omgeving Leeuwarderweg en bungalowpark, 10: Offingawier, 11: Sneek binnen de grachten, 12: Het Eiland, 13: De Domp, 14: Hemdijk, 15: Stationsbuurt, 16: Lemmerweg-West, 17: Lemmerweg-Oost, 18: Sperkhem en industrieterrein Houkesloot, 19: Tinga, 20: Duinterpen....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 266 gebieden binnen de gemeente Súdwest-Fryslân via de overzichtspagina van de gebieden in de Súdwest-Fryslân.

Overzicht gebieden Meer Súdwest-Fryslân
Over de buurt Hemdijk

De buurt Hemdijk ligt binnen de wijk Sneek in de gemeente Súdwest-Fryslân. De meest voorkomende postcode in de buurt Hemdijk is postcode 8601.

Er zijn 1.030 adressen en 541 woningen in de buurt Hemdijk in de gemeente Súdwest-Fryslân. 86% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €407.000. Er wonen 1.245 inwoners in de buurt Hemdijk en 32% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Buurt Hemdijk telt 520 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 890 personenauto’s en 485 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hemdijk.

Buurt Hemdijk heeft een totale oppervlakte van 196 hectare, waarvan 192 hectare land en 4 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 952 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hemdijk.

Wonen in de buurt Hemdijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hemdijk.

Kenmerken van de 541 woningen in de buurt Hemdijk
Er zijn 541 woningen in de buurt Hemdijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Súdwest-Fryslân in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hemdijk was €407.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hemdijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hemdijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hemdijk% verschil
2025€407.0006,8%
2024€381.0000,0%
2023€381.00013%
2022€336.00012%
2021€300.0006,8%
2020€281.0005,6%
2019€266.0006%
2018€251.0004,15%
2017€241.0003,43%
2016€233.0003,56%
2015€225.0000,45%
2014€224.000-6,3%
2013€239.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hemdijk is met €168.000 gegroeid van €239.000 in 2013 tot €407.000 in 2025 (dat is een groei van 70%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.000 (4,66%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Súdwest-Fryslân.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hemdijk is €407.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 32% en er zijn 541 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Fryslân (bruin), gemeente Súdwest-Fryslân (geel), 84 woonplaatsen (groen), wijk 01 Sneek (oranje) en 19 buurten (blauw). De buurt Hemdijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningen komen het meeste voor in de buurt Hemdijk: er zijn 176 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hemdijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hemdijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hemdijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Súdwest-Fryslân.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hemdijk telt 1.245 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hemdijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hemdijk:

JaarAantal inwoners de buurt Hemdijk% verschil
20261.2451,22%
20251.2301,23%
20241.2151,25%
20231.200-1,23%
20221.2151,25%
20211.2000,42%
20201.195-0,42%
20191.200-2,44%
20181.2301,23%
20171.215-1,22%
20161.2300,82%
20151.220-0,41%
20141.2251,66%
20131.205geen data

Het aantal inwoners in de buurt Hemdijk is met 40 inwoners gegroeid van 1.205 inwoners in 2013 tot 1.245 inwoners in 2026 (dat is een stijging van 3,32%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 inwoners (0,26%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Súdwest-Fryslân.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hemdijk:

In 2013 waren er 1.205 inwoners in de buurt Hemdijk. In 2020 is het aantal gedaald tot 1.195 inwoners. Dit is een daling van 10 (-0,83%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2019) is het verschil -5 (-0,42%). Het aantal van 1.195 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.245 inwoners. De stijging ten opzichte van 2020 is 50 (4,18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 15 (1,22%). Het aantal van 1.245 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hemdijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hemdijk is 65 jaar of ouder, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Súdwest-Fryslân.

Burgerlijke staat in de buurt Hemdijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hemdijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 520 huishoudens in de buurt Hemdijk. Er waren 135 eenpersoonshuishoudens en 385 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hemdijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hemdijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hemdijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hemdijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.1157055
20251.1056560
20241.1006055
20231.0856055
20221.11000
20211.1005248
20201.0905550
20191.1055045
20181.1305248
20171.1205045
20161.1404743
20151.1304743
20141.1394541
20131.1214440

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hemdijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europese landen: 5,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,44% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 3,65% en herkomst van buiten Europa: 3,32%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hemdijk is 96% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hemdijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hemdijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hemdijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Súdwest-Fryslân als geheel 54 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Súdwest-Fryslân.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hemdijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hemdijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hemdijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Súdwest-Fryslân als geheel 79 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Súdwest-Fryslân.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hemdijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hemdijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hemdijk
Buurt HemdijkWijk 01 SneekGemeente Súdwest-Fryslân
Aantal kinderopvanglocaties265269
Aantal kindplaatsen221.5004.270
Aantal vestigingen basisonderwijs51855
Aantal leerlingen basisonderwijs4943.5117.502
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs3610
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs2.2474.2015.421
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs033
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs02.8502.850

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hemdijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hemdijk is 1,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Fryslân0,80,90,93,63,76,2
Gemeente Súdwest-Fryslân1,01,01,04,34,46,1
Wijk 01 Sneek0,70,80,91,61,91,9
Buurt Sneek binnen de grachten0,40,40,50,70,80,8
Stationsbuurt0,50,80,80,40,40,4
Buurt Hemdijk1,01,41,40,40,40,4
Buurt Noorderhoek I0,50,50,50,30,90,9
Buurt Noorderhoek II0,50,50,51,01,61,6
Buurt Noordoosthoek0,30,20,30,71,21,2
Buurt Zwetteplan0,70,70,81,62,32,3
Bomenbuurt0,40,30,41,11,61,6
Buurt Omgeving Leeuwarderweg en bungalowpark0,20,40,41,31,71,7
Buurt Stadsfenne0,80,90,92,22,82,8
Buurt De Domp1,61,61,63,03,43,4
Buurt Het Eiland0,60,60,61,71,91,9
Buurt Sperkhem en industrieterrein Houkesloot0,50,50,91,61,61,6
Buurt Lemmerweg-Oost0,50,50,51,21,21,2
Buurt Lemmerweg-West0,90,70,91,41,41,4
Buurt Tinga1,20,51,22,42,42,4
Buurt Duinterpen0,51,01,02,42,42,4
Buurt Offingawier2,32,42,33,84,24,2
Buurt Loënga0,91,51,62,43,13,2
Buurt IJsbrechtum0,40,50,51,11,11,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hemdijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Fryslân (bruin), gemeente Súdwest-Fryslân (geel), wijk 01 Sneek (groen) en 19 buurten (blauw). Buurt Hemdijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hemdijk
In 2025 woonden er 260 leerlingen en studenten in de buurt Hemdijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hemdijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hemdijk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hemdijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hemdijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hemdijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hemdijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (485 totaal)
In de buurt Hemdijk zijn in totaal 485 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hemdijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hemdijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hemdijk is €32.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hemdijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hemdijk is €32.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €39.600. Buurt Hemdijk telt 1.000 inkomensontvangers op 1.245 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Hemdijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Súdwest-Fryslân
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Sneek (buurt Hemdijk is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Sneek is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hemdijk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hemdijk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Hemdijk geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hemdijk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hemdijk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hemdijk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hemdijk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hemdijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hemdijk.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hemdijk
Er zijn 61 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hemdijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hemdijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 61 elektrische auto’s in de buurt Hemdijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hemdijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hemdijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 519 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hemdijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hemdijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.067 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hemdijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 667 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hemdijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hemdijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 20 verkeersongevallen in de buurt Hemdijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hemdijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hemdijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal20
Materiële schade15
Letselschade5
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hemdijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hemdijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hemdijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 81 misdrijven in de buurt Hemdijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hemdijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hemdijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.179 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 33 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hemdijk 81 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hemdijk in 2025 zijn Onder invloed (weg) (14 delicten) en Ongevallen (weg) (13 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Hemdijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Hemdijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hemdijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hemdijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Súdwest-Fryslân.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 23 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Hemdijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hemdijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hemdijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hemdijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hemdijk.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Firda Sneek
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Firda Sneek bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 12 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Firda Sneek stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Firda Sneek is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Hemdijk. Stembureau Firda Sneek is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Hemdijk ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 114 stembureaus in de gemeente Súdwest-Fryslân en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Súdwest-Fryslân. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Súdwest-Fryslân.

Stembureaus Súdwest-Fryslân
Adressen en leefomgeving in de buurt Hemdijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hemdijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hemdijk telt in totaal 1.030 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Hemdijk liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Súdwest-Fryslân
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hemdijk zijn er 541 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hemdijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 212 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Hemdijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hemdijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hemdijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hemdijk voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hemdijk
Bevolking539648
Adressen2.093952
Autos275464

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hemdijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hemdijk is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hemdijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hemdijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt1,0
Restaurant1,0
Basisonderwijs1,4
Voortgezet onderwijs0,4
Bibliotheek1,1
Treinstation1,3
Sportterrein1,5
Bioscoop1,5
Museum1,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hemdijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hemdijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hemdijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5301.740
Tussenwoning8001.990
Hoekwoning9602.400
Twee-onder-één-kap woning1.0902.590
Vrijstaande woning1.4403.440
Koopwoning1.1102.710
Huurwoning6901.890

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hemdijk zijn A (273 adressen) en C (217 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hemdijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Hemdijk: 273 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Súdwest-Fryslân bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hemdijk
Tabel met 1.033 adressen in de buurt Hemdijk.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hemdijk. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Súdwest-Fryslân.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aalscholverlaan2 t/m 128601ZASneek6
Alddyk1 t/m 88601JWSneek7
Alde Himdyk20 t/m 1018601JZSneek3
Alde Rien--Sneek0
Bolswarderbaan1 t/m 38601ZKSneek2
Bolswarderweg11 t/m 298601XVSneek10
Bonserdyk1 t/m 168601ZESneek16
Brédyk1 t/m 478601ZDSneek25
De Wiekslag1 t/m 48601ZSSneek48
Fuutlaan1 t/m 88601XASneek8
Gruttolaan28601XESneek1
Hegedyk1 t/m 98601ZRSneek6
Hemdijk1 t/m 1078601JV t/m 8601XKSneek70
Karekietlaan1 t/m 168601XZSneek14
Kievitlaan1 t/m 68601XKSneek5
Kievitpad--Sneek0
Kleermakersstraat1 t/m 88601WGSneek11
Klompenmakersstraat1 t/m 228601WRSneek41
Koperslagersstraat2 t/m 968601WL t/m 8601WPSneek74
Leerlooiersstraat2 t/m 138601WKSneek51
Leeuweriklaan2 t/m 48601XLSneek2
Lytse Dyk1 t/m 398601ZJSneek27
Meerkoetlaan1 t/m 128601XBSneek12
Meeuwenlaan1 t/m 818601XP t/m 8601XSSneek82
Ooievaarslaan1 t/m 568601XM t/m 8601XNSneek55
Plevierenpad1 t/m 48601XCSneek7
Pottenbakkersstraat5 t/m 248601WSSneek19
Reigerlaan2 t/m 88601XGSneek5
Roerdomplaan1 t/m 138601XDSneek23
Schoenmakersstraat2 t/m 198601WCSneek13
Scholeksterlaan1 t/m 808601XW t/m 8601XXSneek55
Simmerdyk1 t/m 198601ZPSneek18
Smidsstraat1 t/m 288601WBSneek91
Stadsrondweg-Zuid--Sneek0
Steenhouwersstraat2 t/m 48601WDSneek3
Tingietersstraat1 t/m 228601WJSneek27
Touwslagersstraat2 t/m 248601WESneek18
Tuskendyk--Sneek0
Waterhoenstraat1 t/m 248601XTSneek24
Zadelmakersstraat1 t/m 268601WHSneek19
Zeilmakersstraat1 t/m 398601WTSneek71
Zwanenlaan1 t/m 318601ZB t/m 8601ZCSneek18
de Kemphaan1 t/m 258601ZG t/m 8601ZHSneek23
de Rietgors1 t/m 78601ZNSneek6
de Tureluur1 t/m 188601ZL t/m 8601ZMSneek17

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 45 openbare ruimtes en 1.033 adressen in de buurt Hemdijk. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Súdwest-Fryslân
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hemdijk. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hemdijk ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek86011033
WoonkernSneek592
Woonkernnaam FriesSnits592
IndustriekernSneek439
Industriekernnaam FriesSnits439
WoonplaatsSneek1037
WijkSneek1037
GemeenteSúdwest-Fryslân1037
ProvincieFryslân (Friesland)1037
WaterschapWetterskip Fryslân1037
LandNederland1037

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hemdijk ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hemdijk dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hemdijk ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hemdijk en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hemdijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hemdijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal485Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie60Aantal2025
G+I Handel en horeca110Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie40Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed20Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening110Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg105Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten40Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca23%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,2%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,12%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg22%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,2%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hemdijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.245Aantal2026
Mannen610Aantal2026
Vrouwen635Aantal2026
0 tot 15 jaar205Aantal2026
15 tot 25 jaar105Aantal2026
25 tot 45 jaar245Aantal2026
45 tot 65 jaar290Aantal2026
65 jaar of ouder400Aantal2026
Ongehuwd515Aantal2026
Gehuwd585Aantal2026
Gescheiden80Aantal2026
Verweduwd65Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,4%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar20%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder32%Percentage2026
% Ongehuwd41%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden6,4%Percentage2026
% Verweduwd5,2%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO130Aantal2025
Leerlingen VO70Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau170Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau280Aantal2024
Hoger opleidingsniveau360Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau35%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau44%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten110Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners92Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid648Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.760Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.420Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom52%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd10%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.400Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.590Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.440Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.010Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement530Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning960Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.440Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.110Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning690Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel288Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel311Aantal2026
Adressen met definitief energielabel431Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++5Aantal2026
Energielabels A++10Aantal2026
Energielabels A+15Aantal2026
Energielabels A273Aantal2026
Energielabels B72Aantal2026
Energielabels C217Aantal2026
Energielabels D70Aantal2026
Energielabels E13Aantal2026
Energielabels F46Aantal2026
Energielabels G20Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hemdijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak11%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn56%Percentage2024
Wekelijks sporten62%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk51%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk42%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hemdijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam39%Percentage2024
Ernstig eenzaam8%Percentage2024
Emotioneel eenzaam20%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen6%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving91%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen69%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten74%Percentage2024
Vrijwilligerswerk32%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hemdijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht10%Percentage2024
Hoge veerkracht64%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie4%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken12%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hemdijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens520Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens135Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens385Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen210Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen175Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking540Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie69%Percentage2024
% Werknemers77%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie57%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie20%Percentage2024
% Zelfstandigen23%Percentage2024
Inkomensontvangers1.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners823Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€39.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede0,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen28%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen24%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€324.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW370Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW30%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hemdijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.115Aantal2026
Herkomst buiten Nederland125Aantal2026
Herkomst Europa70Aantal2026
Herkomst buiten Europa55Aantal2026
% Herkomst Nederland90%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland10%Percentage2026
% Herkomst Europa5,6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,44%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.115Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland70Aantal2026
Geboren in Nederland1.185Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland55Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland90%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,23%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,42%Percentage2026
% Geboren in Nederland96%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,02%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,42%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,44%Percentage2026
Autochtoon1.110Aantal2022
Westers90Aantal2022
Niet-westers15Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers15Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hemdijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven81Aantal2025
Diefstal21Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven13Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting9Aantal2025
Verkeersovertredingen28Aantal2025
Vernieling10Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners66Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hemdijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km5,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km31Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,5Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km5,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km8,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km38Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km23Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km8,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand21Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand26Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand25Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km6Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km15Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hemdijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19000103Code2026
RegionaamHemdijkNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19000103Code2026
Oppervlakte totaal196Aantal hectaren2026
Oppervlakte land192Aantal hectaren2026
Oppervlakte water4Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid952Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.030Aantal2026
Adressen met postcode1.030Aantal2026
Adressen met woonfunctie541Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie17Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie15Aantal2026
Adressen met industriefunctie355Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie81Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie10Aantal2026
Adressen met sportfunctie7Aantal2026
Adressen met winkelfunctie65Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie38Aantal2026
Verblijfsobjecten1.030Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres670Aantal2026
Adressen met pand1.029Aantal2026
Percelen met adres747Aantal2026
Adressen met perceel1.030Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.028Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom2Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom539Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom2Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19004Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192551Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195011Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970104Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980212Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990129Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000129Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010234Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202089Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later66Aantal2026
Postcodegebied8601JV-8601ZSNaam2026
Meest voorkomende postcode8601Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hemdijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal20Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade15Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade5Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hemdijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal890Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine600Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof290Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,75Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte464Aantal2025
Motorfietsen75Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hemdijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad541Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners440Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad410Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen22Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€407.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen471Aantal2025
Meergezinswoningen70Aantal2025
Koopwoningen465Aantal2025
Huurwoningen76Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties49Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders27Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond519Aantal2025
Onbewoond22Aantal2025
% Koopwoningen86%Percentage2025
% Huurwoningen14%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties9%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen87%Percentage2025
% Meergezinswoningen13%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen65Aantal2026
Tussenwoningen108Aantal2026
Hoekwoningen34Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen176Aantal2026
Vrijstaande woningen158Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen12%Percentage2026
% Tussenwoningen20%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen33%Percentage2026
% Vrijstaande woningen29%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194562Aantal2026
Woningen 1945 tot 196539Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975123Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985136Aantal2026
Woningen 1985 tot 199582Aantal2026
Woningen 1995 tot 200529Aantal2026
Woningen 2005 tot 201570Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194511%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19657%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197523%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198525%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199515%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20055%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201513%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hemdijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Súdwest-Fryslân. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hemdijk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Twee-onder-één-kap woningen33%9%24%8,8%2,73
2% Koopwoningen86%57%29%17%1,68
3% Personen per soort uitkering - AOW30%20%10%6%1,57
4% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%28%12%8%1,54
5% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie20%27%-7%5%1,53

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Súdwest-Fryslân.

RegioSoort regio% Twee-onder-één-kap woningen% Koopwoningen% Personen per soort uitkering - AOW% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie
HemdijkBuurt33%86%30%40%20%
NederlandLand9%57%20%28%27%
Súdwest-FryslânGemeente16%65%22%31%25%
Sneek binnen de grachtenBuurt3,0%27%13%23%36%
StationsbuurtBuurt9%66%30%33%25%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Súdwest-Fryslân.

Top 5 kenmerken buurt Hemdijk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hemdijk. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hemdijk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hemdijk, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hemdijk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hemdijk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hemdijk staan in de uitgebreide download voor Súdwest-Fryslân.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hemdijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Súdwest-Fryslân.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Súdwest-Fryslân. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hemdijk met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron