Statistieken buurt Hogewey-Noord

Statistieken buurt Hogewey-Noord

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hogewey-Noord in de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hogewey-Noord in de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Kaart van de buurt Hogewey-Noord.Bekijk kaart
Aantal inwoners per jaar
De buurt Hogewey-Noord telt 1.145 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hogewey-Noord.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hogewey-Noord:

JaarAantal inwoners de buurt Hogewey-Noord% verschil
20261.1450,44%
20251.140-1,3%
20241.1550,43%
20231.1500,0%
20221.1502,68%
20211.1201,36%
20201.105-0,45%
20191.11020%
201892531%
2017705-2,08%
20167200,28%
2015718-0,14%
2014719-1,91%
2013733geen data

Het aantal inwoners in de buurt Hogewey-Noord is met 412 inwoners gestegen van 733 inwoners in 2013 tot 1.145 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote toename van 56%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 32 inwoners (3,89%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hogewey-Noord:

In 2013 waren er 733 inwoners in de buurt Hogewey-Noord. In 2017 is het aantal gedaald tot 705 inwoners. Dit is een daling van 28 (-3,82%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2016) is het verschil -15 (-2,08%). Het aantal van 705 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 1.155 inwoners. De stijging ten opzichte van 2017 is 450 (64%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 5 (0,43%). Het aantal van 1.155 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Hogewey-Noord 1.145 inwoners.

Over de buurt Hogewey-Noord

De buurt Hogewey-Noord ligt binnen de wijk Weesp-Noordwest in de gemeente Amsterdam. De meest voorkomende postcode in de buurt Hogewey-Noord is postcode 1382.

Er zijn 458 adressen en 425 woningen in de buurt Hogewey-Noord in de gemeente Amsterdam. 73% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €430.000. Er wonen 1.145 inwoners in de buurt Hogewey-Noord Buurt Hogewey-Noord telt 410 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 350 personenauto’s en 130 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hogewey-Noord.

Buurt Hogewey-Noord heeft een oppervlakte van 18 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.964 adressen per km2.

Meer over de buurt Hogewey-Noord:

Met ingang van 24 maart 2022 is de gemeente Weesp in de gemeente Amsterdam opgegaan. De gemeente Amsterdam bestaat sindsdien uit zeven stadsdelen en het stadsgebied Weesp. De gegevens van de buurt Hogewey-Noord voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Amsterdam.

Advertentie:

Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hogewey-Noord
Kaart van de omgeving van de buurt Hogewey-Noord.
Afbeelding van de buurt Hogewey-Noord op de kaart.

Kaart van de wijk Weesp-Noordwest met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hogewey-Noord, 2: Bedrijventerrein-Noord Weesp, 3: Weesp Dichtersbuurt, 4: Weesp Schildersbuurt, 5: Hogewey-Midden, 6: Hogewey-Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 630 gebieden binnen de gemeente Amsterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Amsterdam.

Overzicht gebieden Meer Amsterdam
Kenmerken van de 425 woningen in de buurt Hogewey-Noord
Er zijn 425 woningen in de buurt Hogewey-Noord.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amsterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hogewey-Noord was €432.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hogewey-Noord.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hogewey-Noord:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hogewey-Noord% verschil
2025€430.000-0,46%
2024€432.0001,65%
2023€425.00015%
2022€370.0005,4%
2021€351.0006,4%
2020€330.00027%
2019€259.00026%
2018€205.00044%
2017€142.000-22%
2016€182.000-4,71%
2015€191.0002,69%
2014€186.000-1,59%
2013€189.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hogewey-Noord is met €241.000 toegenomen van €189.000 in 2013 tot €430.000 in 2025 (dat is een groei van 128%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €20.083 (8,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amsterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hogewey-Noord is €430.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 21% en er zijn 425 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 2 woonplaatsen (groen), wijk Weesp-Noordwest (oranje) en 5 buurten (blauw). De buurt Hogewey-Noord wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Hogewey-Noord: er zijn 292 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hogewey-Noord.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 januari 2026.

Advertentie:

Adressen: 458 totaal in de buurt Hogewey-Noord

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 januari 2026. De buurt Hogewey-Noord telt in totaal 458 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Hogewey-Noord liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amsterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hogewey-Noord zijn er 425 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hogewey-Noord.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 133 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de buurt Hogewey-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hogewey-Noord. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 januari 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Bevolking in de buurt Hogewey-Noord

De onderstaande grafieken tonen informatie over de bevolking in de buurt Hogewey-Noord. Getoond worden: het aantal inwoners naar leeftijd, de burgerlijke staat van inwoners, of inwoners een migratie achtergrond hebben en het opleidingsniveau van inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hogewey-Noord






Heel even geduld alsjeblieft...

de leeftijdsgegevens worden geladen!







Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amsterdam.

Burgerlijke staat in de buurt Hogewey-Noord






Heel even geduld alsjeblieft...

de burgelijkestaat pie wordt geladen!







Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hogewey-Noord naar de situaties ‘Ongehuwd‘, ‘Gehuwd‘, ‘Gescheiden‘ en ‘Verweduwd‘.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hogewey-Noord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hogewey-Noord per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hogewey-Noord:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2025715120315
2024725125300
2023740130285
2022745127278
2021725124271
2020735116254
2019735117258
201863092203
201747074161
201648075165
201547177168
201447476166
201348478171

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Hogewey-Noord als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 62%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 27% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 66%, herkomst uit Europa: 11% en herkomst van buiten Europa: 23%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detail informatie over het aantal inwoners in Amsterdam naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hogewey-Noord is 77% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hogewey-Noord: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Van de inwoners in de buurt Hogewey-Noord heeft 14,9% een praktisch opleidingsniveau, 35,1% een middelbaar opleidingsniveau en 50,0% een hoger opleidingsniveau.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hogewey-Noord.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hogewey-Noord. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Download alle informatie over de gemeente Amsterdam:
Download hier alle gegevens voor de gemeente, woonplaatsen, wijken en buurten in Amsterdam. Meerdere  bronbestanden handig gecombineerd in diverse Excel documenten met alle gegevens voor de gemeente op aparte werkbladen gepresenteerd in verschillende combinaties: per jaar en per regio soort.

Download een schat aan informatie voor de gemeente Amsterdam. Met verschillende handige overzichten voor alle woonplaatsen, wijken en buurten en alle jaren! En daarnaast met alle adressen, alle postcode statistieken, detail leeftijdsgegevens, politiedata, verkiezingsuitslagen en nog veel meer!

Download!
Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina:

Onderwijs in de buurt Hogewey-Noord

Hier vind je een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Buurt Hogewey-NoordWijk Weesp-NoordwestGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties2131.098
Aantal kindplaatsen7780637.431
Aantal vestigingen basisonderwijs02243
Aantal leerlingen basisonderwijs053864.083
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0190
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.47947.039
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0040
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0025.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00458
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 mei 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hogewey-Noord. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hogewey-Noord is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Amsterdam0,40,50,61,11,11,3
Wijk Weesp-Noordwest0,40,50,50,70,70,7
Buurt Bedrijventerrein-Noord Weesp0,21,11,10,60,60,6
Buurt Hogewey-Noord0,50,40,41,01,01,0
Buurt Hogewey-Midden0,40,50,50,50,50,5
Buurt Hogewey-Zuid0,50,70,70,40,40,4
Weesp Dichtersbuurt0,40,60,61,11,11,1
Weesp Schildersbuurt0,20,40,40,90,90,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hogewey-Noord in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), wijk Weesp-Noordwest (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Hogewey-Noord wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hogewey-Noord
In 2024 woonden er 250 leerlingen en studenten in de buurt Hogewey-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hogewey-Noord, data van het CBS over 2024.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hogewey-Noord.

Toelichting

Advertentie:

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hogewey-Noord.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hogewey-Noord:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8302.890
Tussenwoning6802.770
Hoekwoning7302.310
Twee-onder-één-kap woning1.5303.700
Vrijstaande woning2.6905.640
Koopwoning7402.630
Huurwoning9003.230

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hogewey-Noord zijn E (136 adressen) en A (133 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hogewey-Noord. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 januari 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel E komt het meeste voor in de buurt Hogewey-Noord: 136 adressen hebben energielabel E. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto's

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hogewey-Noord voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto's per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hogewey-Noord voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Hogewey-Noord
Bevolking5366.333
Adressen2.0821.964
Autos2751.944

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hogewey-Noord ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt Hogewey-Noord in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hogewey-Noord. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2024 in de buurt Hogewey-Noord plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2024
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hogewey-Noord vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Uitslag Tweede Kamer verkiezingen 2023
Stembureau De Hogeweyk in Weesp

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 22 november 2023 in Stembureau De Hogeweyk in Weesp is uitgebracht. Stembureau De Hogeweyk in Weesp was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Hogewey-Noord.






Heel even geduld alsjeblieft...

de verkiezingsuitslagen per stembureau (stemlokaal) worden geladen!







Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Hogeweyk in Weesp bij de Tweede Kamer verkiezingen van november 2023. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 21 partijen waarop bij de Tweede Kamer verkiezingen van november 2023 in de buurt Hogewey-Noord stemmen zijn uitgebracht.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 1.081 stembureaus in de gemeente Amsterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amsterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam.

Stembureaus Amsterdam

Advertentie:

Gemiddeld inkomen per inwoner (€35.700)




Heel even geduld alsjeblieft...



de data worden geladen!







Gemiddeld bruto jaarinkomen in buurt Hogewey-Noord.






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Weesp-Noordwest (Hogewey-Noord is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Weesp-Noordwest is geel.

Over de inkomensdata:
Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hogewey-Noord is €35.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €50.200. Buurt Hogewey-Noord telt 700 inkomensontvangers op 1.145 inwoners totaal.
4% van de huishoudens in de buurt Hogewey-Noord heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar. Deze vind je onder het kopje inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de Excel download met alle data voor de gemeente Amsterdam.

Over de schaal van de inkomensmeter:
De laagste 10% en 25% regio's komen in het rode en oranje gebied (dit kan soms overlappen). De hoogste 25% regio's vallen in het groene gebied. Deze zijn berekend op basis van het 'percentiel'. Hierbij zijn alle waarden van laag naar hoog gesorteerd. Zoals de mediaan een 50% percentiel is. Zie deze uitleg over het (gewogen) gemiddelde, mediaan, modus en percentieel.
Bedrijfsvestigingen (130 totaal)






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hogewey-Noord (het aantal bedrijven in de sector "overheid, onderwijs en zorg (Ooz)" is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hogewey-Noord voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiele diensten en onroerendgoed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten

In de buurt Hogewey-Noord zijn in totaal 130 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).

Toelichting Definities
Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hogewey-Noord. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 mei 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp deze zomer?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hogewey-Noord
Er zijn 21 elektrische auto’s in mei 2026 in de buurt Hogewey-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hogewey-Noord op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 21 elektrische auto’s in de buurt Hogewey-Noord. Dit is het totaal aantal in mei 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hogewey-Noord die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 266 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hogewey-Noord in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hogewey-Noord geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 413 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hogewey-Noord (in mei 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 299 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hogewey-Noord in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hogewey-Noord geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Politiedata over misdaad

De vier onderstaande grafieken tonen de geregistreerde misdaad op basis van data van de politie en het CBS voor de buurt Hogewey-Noord. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten. De politiedata wordt maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 15 april 2026.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 28 misdrijven in de buurt Hogewey-Noord geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hogewey-Noord, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of oktober 2024 tot en met maart 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hogewey-Noord zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 334 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hogewey-Noord 28 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hogewey-Noord in 2025 zijn Diefstal af/uit/van ov. voertuigen (6 delicten) en Overige vermogensdelicten (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Hogewey-Noord.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In maart 2026 is er één misdrijf in de buurt Hogewey-Noord geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hogewey-Noord per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hogewey-Noord over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 16 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Hogewey-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hogewey-Noord.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hogewey-Noord. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto's en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Advertentie:

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 11 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2024 in de buurt Hogewey-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hogewey-Noord.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hogewey-Noord genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 61 personen per 1.000 inwoners overleden in 2024 in de buurt Hogewey-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hogewey-Noord.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Meer sterfte
De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
79% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hogewey-Noord ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hogewey-Noord per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
78% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Hogewey-Noord geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hogewey-Noord. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hogewey-Noord is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hogewey-Noord met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hogewey-Noord.

Meer gezondheidsdata
Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hogewey-Noord voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

BedrijvenWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal130Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening35Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie19%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening27%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners1.145Aantal2026
Mannen550Aantal2025
Vrouwen595Aantal2025
0 tot 15 jaar235Aantal2026
15 tot 25 jaar85Aantal2026
25 tot 45 jaar365Aantal2026
45 tot 65 jaar205Aantal2026
65 jaar of ouder235Aantal2026
Ongehuwd585Aantal2025
Gehuwd375Aantal2025
Gescheiden105Aantal2025
Verweduwd80Aantal2025
% Mannen48%Percentage2025
% Vrouwen52%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar21%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar7,4%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar32%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar18%Percentage2026
% 65 jaar of ouder21%Percentage2026
% Ongehuwd51%Percentage2025
% Gehuwd33%Percentage2025
% Gescheiden9,2%Percentage2025
% Verweduwd7%Percentage2025
Geboorten15Aantal2024
Geboorte relatief11Aantal per 1.000 inwoners2024
Sterftes70Aantal2024
Sterfte relatief61Aantal per 1.000 inwoners2024
Leerlingen PO160Aantal2024
Leerlingen VO40Aantal2024
Studenten MBO20Aantal2024
Studenten HBO10Aantal2024
Studenten WO20Aantal2024
Praktisch opleidingsniveau110Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau260Aantal2024
Hoger opleidingsniveau370Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau70%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau51%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten55Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners49Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.333Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.


EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.970Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning300Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom22%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd1%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.700Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.640Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.230Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning740Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen92%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning680Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning730Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.530Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.690Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning740Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning900Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel58Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel64Aantal2026
Adressen met definitief energielabel336Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A133Aantal2026
Energielabels B5Aantal2026
Energielabels C22Aantal2026
Energielabels D51Aantal2026
Energielabels E136Aantal2026
Energielabels F38Aantal2026
Energielabels G13Aantal2026
Gezondheid-gedragWaardeEenheidJaar
Rookt tabak17%percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn44%percentage2024
Drinken77%percentage2024
Zwaar drinken8%percentage2024
Overmatig drinken5%percentage2024
Overgewicht49%percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn47%percentage2024
Wekelijks sporten64%percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk50%percentage2024
Lopen naar school of werk26%percentage2024
Fietsen naar school of werk36%percentage2024
Gezondheid-overigWaardeEenheidJaar
Eenzaam48%percentage2024
Ernstig eenzaam14%percentage2024
Emotioneel eenzaam31%percentage2024
Sociaal eenzaam33%percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%percentage2024
Moeite met rondkomen18%percentage2024
Krijgt steun van anderen92%percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer5%percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer12%percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer3%percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer5%percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%percentage2024
Tevreden met de woning88%percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen49%percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten49%percentage2024
Vrijwilligerswerk21%percentage2024
Mantelzorger10%percentage2024
Gezondheid-ziekteWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid79%percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen28%percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid25%percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%percentage2024
Één of meerdere keren gevallen25%percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt22%percentage2024
Lage veerkracht14%percentage2024
Hoge veerkracht54%percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken23%percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen9%percentage2020
Beperking in horen3%percentage2020
Beperking in zien4%percentage2020
Beperking in bewegen4%percentage2020
Broze gezondheid30%percentage2024
Broze metale gezondheid37%percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid25%percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein31%percentage2024
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens410Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens140Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens270Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen95Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen175Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens34%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens66%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen23%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen43%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2025
InkomenWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking590Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie84%Percentage2024
% Werknemers83%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen17%Percentage2024
Inkomensontvangers700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners606Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€50.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.700Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen26%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen31%Percentage2024
% Personen in armoede3,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,0%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€41.300euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen26%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen28%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,6%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€215.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2024
Personen per soort uitkering - AO10Aantal2024
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2024
Personen per soort uitkering - AOW230Aantal2024
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AO1%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AOW20%Percentage2024
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland715Aantal2025
Herkomst buiten Nederland435Aantal2025
Herkomst Europa120Aantal2025
Herkomst buiten Europa315Aantal2025
% Herkomst Nederland62%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland38%Percentage2025
% Herkomst Europa10%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa27%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland715Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa35Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa140Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland175Aantal2025
Geboren in Nederland890Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa80Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa175Aantal2025
Geboren buiten Nederland255Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland62%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,04%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland15%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2025
% Geboren in Nederland77%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa7%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland22%Percentage2025
Autochtoon745Aantal2022
Westers175Aantal2022
Niet-westers230Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko75Aantal2022
Suriname45Aantal2022
Turkije25Aantal2022
Overig niet-westers80Aantal2022
MisdrijvenWaardeEenheidJaar
Misdrijven28Aantal2025
Diefstal18Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven3Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting3Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners25Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km8,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km6,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km17Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km459Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,8Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km59Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,3Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand9,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km60Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km57Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
OmgevingWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU0363SC02Code2025
RegionaamHogewey-NoordNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode0363SC02Code2025
Oppervlakte totaal18Aantal hectaren2025
Oppervlakte land18Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.964Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal458Aantal2026
Adressen met postcode458Aantal2026
Adressen met woonfunctie425Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie5Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie28Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie2Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie25Aantal2026
Verblijfsobjecten458Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres141Aantal2026
Adressen met pand457Aantal2026
Percelen met adres140Aantal2026
Adressen met perceel458Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom458Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom425Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19250Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 19500Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 19705Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 19800Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 19900Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 20000Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20103Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020133Aantal2026
Panden met adres 2020 en later0Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970290Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201034Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020133Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1382GV-1382RLNaam2026
Meest voorkomende postcode1382Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2024
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2024
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2024
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2024
VervoerWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal350Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine265Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof85Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,85Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.944Aantal2025
Motorfietsen20Aantal2025
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad425Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners373Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2024
Niet-woningvoorraad33Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2024
Gemiddelde woningwaarde€430.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen132Aantal2025
Meergezinswoningen293Aantal2025
Koopwoningen310Aantal2025
Huurwoningen115Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders115Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond404Aantal2025
Onbewoond21Aantal2025
% Koopwoningen73%Percentage2025
% Huurwoningen27%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders27%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen31%Percentage2025
% Meergezinswoningen69%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen292Aantal2026
Tussenwoningen105Aantal2026
Hoekwoningen28Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen69%Percentage2026
% Tussenwoningen25%Percentage2026
% Hoekwoningen7%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975265Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 201526Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025133Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197562%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202531%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document: Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam. En er is ook een download met alle gemeente, wijk en buurt gegevens voor heel Nederland.

Advertentie:

Adressen in de buurt Hogewey-Noord
Tabel met 458 adressen in de buurt Hogewey-Noord.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hogewey-Noord. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Amsterdam.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Abe Lenstrastraat1 t/m 211382NCWeesp21
Anton Geesinkstraat1 t/m 671382NAWeesp50
Fanny Blankers-Koenstraat1 t/m 401382NBWeesp40
Heemraadweg1 t/m 8381382GV t/m 1382JJWeesp324
Jaap Edenstraat--Weesp0
Jan van Beverenstraat1 t/m 221382NDWeesp22
Papelaan1531382RLWeesp1
Sportpark Papelaan--Weesp0
Theodoor Doyerstraat--Weesp0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 9 openbare ruimtes en 458 adressen in de buurt Hogewey-Noord. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 januari 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen van de tabel worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waar de zoekterm in voorkomt getoond worden.
  • Sorteer de inhoud van de tabel door op de kolomtitels te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen rechtsonder de tabel.
  • Op kleine schermen: Verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien (de 1e kolom blijft vast in beeld staan).
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hogewey-Noord. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hogewey-Noord ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1382458
WoonkernWeesp458
WoonplaatsWeesp461
WijkWeesp-Noordwest461
GemeenteAmsterdam461
ProvincieNoord-Holland461
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht461
LandNederland461

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hogewey-Noord ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hogewey-Noord dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hogewey-Noord ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hogewey-Noord en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Gebruikte open data bronnen

Veel gegevens op deze pagina komen uit de verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente dataset is van 24 april 2026. Zie het overzicht met de definities van de onderwerpen. Daarnaast zijn diverse andere bronnen van officiële dataleveranciers gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM. Zie het overzicht van alle bronnen die voor AlleCijfers zijn gebruikt.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken, maar niet kosteloos. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen — hoe klein ook, we stellen het enorm op prijs.

Interessant? Blijf op de hoogte!

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Top 5 buurt Hogewey-Noord: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van de waarden voor Nederland