Statistieken buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Statistieken buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.Bekijk kaart
Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Kerncijfers van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode3.592Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.669Kadaster2026
Panden met adres132Kadaster2026
Percelen met adres226Kadaster2026
Woningvoorraad1.198CBS2025
Huishoudens1.555CBS2026
Inwoners3.160CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Kaart van de omgeving van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.
Afbeelding van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs op de kaart.

Kaart van de wijk 06 Binnenstad met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving, 2: Wijk C, 3: Nobelstraat en omgeving, 4: Domplein Neude Janskerkhof, 5: Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving, 6: Nieuwegracht-Oost, 7: Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, 8: Springweg en omgeving Geertebuurt, 9: Lange Nieuwstraat en omgeving, 10: Hooch Boulandt, 11: Bleekstraat en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

De buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs ligt binnen de wijk Binnenstad in de gemeente Utrecht. Het park Nieuweroord ligt binnen de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De meest voorkomende postcode in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is postcode 3521.

Er zijn 3.743 adressen en 1.198 woningen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs in de gemeente Utrecht. 86% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €435.000. Er wonen 3.160 inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, waarvan het grootste deel (67%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs telt 1.555 huishoudens van gemiddeld 1,5 personen. Verder zijn er 2.340 personenauto’s en 975 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs heeft een totale oppervlakte van 105 hectare, waarvan 102 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 5.167 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Wonen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Kenmerken van de 1.198 woningen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Er zijn 1.198 woningen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs was €435.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs% verschil
2025€435.0008,2%
2024€402.0000,5%
2023€400.00014%
2022€350.0006,4%
2021€329.0007,2%
2020€307.0003,37%
2019€297.0006,8%
2018€278.00017%
2017€238.0006,7%
2016€223.0005,2%
2015€212.000-5,8%
2014€225.0000,9%
2013€223.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is met €212.000 toegenomen van €223.000 in 2013 tot €435.000 in 2025 (dat is een toename van 95%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €17.667 (5,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is €435.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 4% en er zijn 1.198 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk 06 Binnenstad (oranje) en 10 buurten (blauw). De buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs: er zijn 2.657 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs telt 3.160 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs:

JaarAantal inwoners de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs% verschil
20263.1607,7%
20252.93525%
20242.3558,3%
20232.1755,6%
20222.060-6,2%
20212.19516%
20201.89529%
20191.47041%
20181.04016%
20179004,65%
201686012%
201577057%
20144907,7%
2013455geen data

Het aantal inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is met 2.705 personen gestegen van 455 personen in 2013 tot 3.160 personen in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote groei van 595%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 208 personen (17%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs:

In 2013 waren er 455 inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Het aantal van 455 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 3.160 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 2.705 (595%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 225 (7,7%). Het aantal van 3.160 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is 25 tot 45 jaar, met 67% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.555 huishoudens in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Er waren 860 eenpersoonshuishoudens en 690 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.4355751.155
20251.4105051.020
20241.120435800
20231.100390680
20221.12500
20211.230352613
20201.085295515
2019810241419
2018540182318
2017470157273
2016480139241
2015455115200
20143485290
20133324578

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 45%, herkomst uit Europese landen: 18% en herkomst uit landen buiten Europa: 36% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 73%, herkomst uit Europa: 9,9% en herkomst van buiten Europa: 17%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is 61% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Buurt Hoog-Catharijne NS en JaarbeursWijk 06 BinnenstadGemeente Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties219542
Aantal kindplaatsen13974820.324
Aantal vestigingen basisonderwijs04113
Aantal leerlingen basisonderwijs092031.673
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0431
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs063720.640
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0019
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0017.281
Aantal opleidingen hoger onderwijs00249
Aantal studenten hoger onderwijs0078.120

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Wijk 06 Binnenstad0,50,70,70,91,00,9
Buurt Domplein Neude Janskerkhof0,50,60,50,80,80,8
Buurt Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving0,60,60,61,21,21,2
Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs0,90,90,91,11,51,1
Buurt Wijk C0,50,60,70,61,00,6
Buurt Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving0,40,70,60,40,40,4
Buurt Nobelstraat en omgeving0,50,60,60,80,80,8
Springweg en omgeving Geertebuurt0,30,70,81,41,41,4
Buurt Lange Nieuwstraat en omgeving0,30,50,61,21,21,2
Buurt Nieuwegracht-Oost0,20,20,40,60,60,6
Buurt Bleekstraat en omgeving0,30,80,80,70,70,7
Buurt Hooch Boulandt0,30,80,81,21,21,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), wijk 06 Binnenstad (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
In 2025 woonden er 300 leerlingen en studenten in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (975 totaal)
In de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs zijn in totaal 975 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 975 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 965 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is €54.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is €54.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €58.600. Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs telt 1.700 inkomensontvangers op 3.160 inwoners totaal.

1% van de huishoudens in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Binnenstad (buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Binnenstad is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
84% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
90% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Er zijn 1.118 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 1.118 elektrische auto’s in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.200 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.813 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.378 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 53 verkeersongevallen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal53
Materiële schade38
Letselschade13
Dodelijke afloop2

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 3.672 misdrijven in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 34.509 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 40 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs 3.672 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (887 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (555 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 200 misdrijven in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 936 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 5 stembureaus in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 5 stembureaus in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 5 stembureaus in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs telt in totaal 3.743 adressen, met 3.727 verblijfsobjecten en 16 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs zijn er 2.669 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 34 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Bevolking5393.098
Adressen2.0935.167
Autos2752.294

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,5
Restaurant0,1
Basisonderwijs0,9
Voortgezet onderwijs1,1
Bibliotheek1,4
Treinstation1,2
Sportterrein1,4
Bioscoop0,9
Museum1,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement701.660
Tussenwoning1.3302.680
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning702.770
Huurwoning701.510

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs zijn A (1.373 adressen) en A+ (527 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs: 1.373 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs
Tabel met 3.743 adressen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Utrecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
(nivo +1)--Utrecht0
Achter Clarenburg12 t/m 523511JJUtrecht15
Boven Catharijnepoort1 t/m 63511WNUtrecht6
Boven Clarenburg1 t/m 10013511CR t/m 3511CVUtrecht44
Boven Vredenburg--Utrecht0
Boven Vredenburgpassage1 t/m 1323511WRUtrecht44
Catharijne Esplanade1 t/m 553511WKUtrecht21
Catharijnebaan--Utrecht0
Catharijnekade23511RTUtrecht1
Catharijnepassage1 t/m 123511WGUtrecht8
Catharijneplateau--Utrecht0
Catharijnepoort1 t/m 10003511WMUtrecht11
Catharijnesingel11 t/m 583511GB t/m 3511GEUtrecht56
Clarenburg7 t/m 153511CX t/m 3511CZUtrecht4
Clarenburgplateau1 t/m 143511WJUtrecht14
Clarenburgplein1 t/m 143511WEUtrecht15
Croeselaan1 t/m 10103521BJ t/m 3521CBUtrecht109
Daalseplein100 t/m 1013511SXUtrecht2
Daalsesingel1 t/m 10103511SV t/m 3511SWUtrecht32
Daalsetunnel1013513AGUtrecht1
Dichtersbaan11 t/m 10033521TZUtrecht7
Dichtersplein1-Utrecht1
Eleonora Carboniershof2 t/m 103521WDUtrecht2
Elisabeth Posthof1 t/m 423521WHUtrecht23
Fentener van Vlissingenkade1 t/m 1413521AAUtrecht19
Gildenkwartier165 t/m 1993511DG t/m 3511DHUtrecht15
Godebaldkwartier18 t/m 5453511DN t/m 3511DZUtrecht103
Graadt van Roggenweg100 t/m 10083521BA t/m 3531AHUtrecht89
HOV-Vredenburgbaan--Utrecht0
HOV-baan CS--Utrecht0
Handelskamerstraat1 t/m 213521HDUtrecht19
Hollandse Toren2 t/m 973511BNUtrecht74
Hoog Catharijnepassage1 t/m 343511WPUtrecht30
Hoola van Nootenstraat2 t/m 4133521HA t/m 3521HBUtrecht411
Jaarbeursboulevard1 t/m 20023521BA t/m 3521BCUtrecht349
Jaarbeursplein1 t/m 10033521AL t/m 3521ARUtrecht14
Jan van Foreestbrug--Utrecht0
Jan van Foreeststraat2 t/m 10223521TXUtrecht233
Knipstraat--Utrecht0
Knooppassage10 t/m 123521AWUtrecht2
Kruisvaart--Utrecht0
Laan van Puntenburg2 t/m 1003511ERUtrecht3
Leidseveer2 t/m 503511SBUtrecht9
Leidseveertunnel--Utrecht0
Lucretia van Merkenhof1 t/m 343521WJUtrecht23
Meynarda Verboomhof1 t/m 383521WEUtrecht26
Mineurslaan4 t/m 20083521AGUtrecht22
Moreelsebrug--Utrecht0
Moreelsehoek1 t/m 10033511EZUtrecht219
Moreelsepark--Utrecht0
Moreelsepark1 t/m 693511EPUtrecht34
Nieuwe Daalstraat23511SGUtrecht1
Noordertunnel--Utrecht0
Park Nieuweroord--Utrecht0
Poensgen en Wesselstraat2 t/m 10023521HCUtrecht6
Radboudkwartier--Utrecht0
Radboudtraverse--Utrecht0
Rijnkade3 t/m 10053511LCUtrecht20
Smakkelaarsbrug--Utrecht0
Smakkelaarshoek1 t/m 10563511ECUtrecht39
Smakkelaarsveld15 t/m 4853511EA t/m 3511EBUtrecht231
Sowetobrug--Utrecht0
Spoorstraat17 t/m 293511ENUtrecht4
Stadsplateau1 t/m 10003521AZUtrecht50
Stationsdwarsstraat5 t/m 10003511ELUtrecht25
Stationshal1 t/m 10093511CEUtrecht69
Stationspassage1 t/m 10093511CBUtrecht12
Stationsplateau--Utrecht0
Stationsplein2 t/m 10003511EDUtrecht41
Stationsstraat2 t/m 10043511EE t/m 3511EKUtrecht88
Stationstraverse--Utrecht0
Titia Brongersmalaan1 t/m 6383521WCUtrecht496
Tivolibrug--Utrecht0
Valeriusbaan--Utrecht0
Van Sijpesteijnkade1 t/m 10073521AH t/m 3521AJUtrecht408
Van Sijpesteijntunnel--Utrecht0
Van Zijstweg1 t/m 173521ABUtrecht10
Veemarktplein403521BDUtrecht1
Veemarktstraat1 t/m 93521BGUtrecht5
Vlaamse Toren1 t/m 93511WBUtrecht3
Vredenburg46 t/m 1383511BD t/m 3511BGUtrecht48
Vredenburgkade7 t/m 133511WCUtrecht3
Vredenburgpassage1 t/m 153511WDUtrecht14
Vredenburgplein2 t/m 453511WHUtrecht44
Westerstraat1 t/m 10003511EMUtrecht13
Westplein1 t/m 503521AR t/m 3531BLUtrecht2
Zuidertunnel--Utrecht0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 87 openbare ruimtes en 3.743 adressen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Utrecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek35111334
Postcode numeriek35131
Postcode numeriek35212175
Postcode numeriek353182
WoonkernUtrecht3743
WoonplaatsUtrecht3768
WijkBinnenstad3768
GemeenteUtrecht3768
StadsdeelBinnenstad3743
ProvincieUtrecht3768
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden3768
LandNederland3768

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs?
De gemiddelde score voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs is 6,8.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal975Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie55Aantal2025
G+I Handel en horeca205Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie170Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed70Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening265Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg105Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten95Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie5,7%Percentage2025
% G+I Handel en horeca21%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie18%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7,2%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening27%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,8%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.160Aantal2026
Mannen1.925Aantal2026
Vrouwen1.235Aantal2026
0 tot 15 jaar150Aantal2026
15 tot 25 jaar290Aantal2026
25 tot 45 jaar2.105Aantal2026
45 tot 65 jaar485Aantal2026
65 jaar of ouder135Aantal2026
Ongehuwd2.490Aantal2026
Gehuwd425Aantal2026
Gescheiden210Aantal2026
Verweduwd35Aantal2026
% Mannen61%Percentage2026
% Vrouwen39%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar4,74%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,2%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar67%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar15%Percentage2026
% 65 jaar of ouder4,27%Percentage2026
% Ongehuwd79%Percentage2026
% Gehuwd13%Percentage2026
% Gescheiden6,7%Percentage2026
% Verweduwd1,11%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO70Aantal2025
Leerlingen VO50Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO120Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau610Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau420Aantal2023
Hoger opleidingsniveau1.440Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau19%Percentage2023
% Hoger opleidingsniveau70%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura40Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg17%Percentage2024
Wmo cliënten115Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners48Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.098Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.700Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning60Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom5%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd23%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning80Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming68%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen91%Percentage2024
% Aardgaswoningen9%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement70Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning70Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning70Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.223Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel541Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.979Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++21Aantal2026
Energielabels A+++46Aantal2026
Energielabels A++225Aantal2026
Energielabels A+527Aantal2026
Energielabels A1.373Aantal2026
Energielabels B118Aantal2026
Energielabels C128Aantal2026
Energielabels D44Aantal2026
Energielabels E15Aantal2026
Energielabels F11Aantal2026
Energielabels G12Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak21%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn27%Percentage2024
Drinken90%Percentage2024
Zwaar drinken14%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht33%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)9%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn62%Percentage2024
Wekelijks sporten80%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk74%Percentage2024
Lopen naar school of werk46%Percentage2024
Fietsen naar school of werk42%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam34%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen17%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer6%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren5%Percentage2024
Tevreden met de woning86%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving76%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving58%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen41%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten26%Percentage2024
Vrijwilligerswerk14%Percentage2024
Mantelzorger5%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid84%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen25%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid22%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen33%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt19%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden12%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken31%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen4%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien2%Percentage2020
Beperking in bewegen2%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.555Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens860Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens695Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen600Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen90Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens55%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens45%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen39%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen6%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.530Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie87%Percentage2024
% Werknemers91%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie33%Percentage2024
% Zelfstandigen9%Percentage2024
Inkomensontvangers1.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners722Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€58.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€54.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen16%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen44%Percentage2024
% Personen in armoede2,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€53.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen33%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum1,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum2,0%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€16.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand80Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO100Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW100Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW3%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.435Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.730Aantal2026
Herkomst Europa575Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.155Aantal2026
% Herkomst Nederland45%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland55%Percentage2026
% Herkomst Europa18%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa36%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.430Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa90Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa395Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland485Aantal2026
Geboren in Nederland1.915Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa490Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa760Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.250Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland45%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,84%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland15%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren in Nederland61%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa24%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland39%Percentage2026
Autochtoon1.125Aantal2022
Westers410Aantal2022
Niet-westers525Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba25Aantal2022
Marokko155Aantal2022
Suriname40Aantal2022
Turkije45Aantal2022
Overig niet-westers255Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven3.672Aantal2025
Diefstal2.746Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven286Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting80Aantal2025
Verkeersovertredingen67Aantal2025
Vernieling76Aantal2025
Overige misdrijven417Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners1.251Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners936Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners97Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners26Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners142Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km46Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km49Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km76Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km29Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km195Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km288Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km31Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km8,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km93Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km102Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km40Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km260Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km334Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km55Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km426Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km518Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km40Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km69Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km76Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km150Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km53Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km114Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km75Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km22Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km9,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km26Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km58Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03440613Code2026
RegionaamHoog-Catharijne NS en JaarbeursNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03440613Code2026
Oppervlakte totaal105Aantal hectaren2026
Oppervlakte land102Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid5.167Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal3.743Aantal2026
Adressen met postcode3.592Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.669Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie77Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie333Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie271Aantal2026
Adressen met logiesfunctie30Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie5Aantal2026
Adressen met winkelfunctie406Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie216Aantal2026
Verblijfsobjecten3.727Aantal2026
Ligplaatsen16Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres132Aantal2026
Adressen met pand3.671Aantal2026
Percelen met adres226Aantal2026
Adressen met perceel3.743Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom3.743Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.669Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195070Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197020Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980637Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990290Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200037Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20107Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.227Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1.381Aantal2026
Postcodegebied3511BD-3531BLNaam2026
Meest voorkomende postcode3521Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode61%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal53Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade38Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade13Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk2Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.340Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine430Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.910Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,59Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.294Aantal2025
Motorfietsen75Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.198Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners408Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen419Aantal2025
Niet-woningvoorraad780Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen38Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€435.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen12Aantal2025
Meergezinswoningen1.186Aantal2025
Koopwoningen144Aantal2025
Huurwoningen1.030Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.030Aantal2025
Eigendom onbekend24Aantal2025
Bewoond1.078Aantal2025
Onbewoond120Aantal2025
% Koopwoningen12%Percentage2025
% Huurwoningen86%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders86%Percentage2025
% Eigendom onbekend2%Percentage2025
% Eengezinswoningen1%Percentage2025
% Meergezinswoningen99%Percentage2025
% Bewoond90%Percentage2025
% Onbewoond10%Percentage2025
Appartementen2.657Aantal2026
Tussenwoningen9Aantal2026
Hoekwoningen2Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194560Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19755Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985363Aantal2026
Woningen 1985 tot 199532Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 201577Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251.713Aantal2026
Woningen 2025 en later419Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19452,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198514%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202564%Percentage2026
% Woningen 2025 en later16%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Huurwoningen overige verhuurders86%14%72%10%7,6
2% Aardgasvrije woningen91%11%80%11%7,5
3% Woningen 2015 tot 202564%9%55%8,7%6,3
4% 25 tot 45 jaar67%26%41%6,6%6,1
5Overige misdrijven per 1.000 inwoners1423139255,5

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

RegioSoort regio% Huurwoningen overige verhuurders% Aardgasvrije woningen% Woningen 2015 tot 2025% 25 tot 45 jaarOverige misdrijven per 1.000 inwoners
Hoog-Catharijne NS en JaarbeursBuurt86%91%64%67%142
NederlandLand14%11%9%26%3
UtrechtGemeente24%34%15%37%4
Domplein Neude JanskerkhofBuurt68%49%0,0%52%23
Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgevingBuurt70%45%3,0%54%23

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

Top 5 kenmerken buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs staan in de uitgebreide download voor Utrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron