Statistieken buurt Huizum-Sixma

Statistieken buurt Huizum-Sixma

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Huizum-Sixma in de gemeente Leeuwarden Vlag van de gemeente Leeuwarden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Huizum-Sixma in de gemeente Leeuwarden Vlag van de gemeente Leeuwarden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Huizum-Sixma.Bekijk kaart
Buurt Huizum-Sixma in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Huizum-Sixma.

Kerncijfers van de buurt Huizum-Sixma
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Huizum-Sixma.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Huizum-Sixma.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode298Kadaster2026
Adressen met woonfunctie223Kadaster2026
Panden met adres68Kadaster2026
Percelen met adres70Kadaster2026
Woningvoorraad202CBS2025
Huishoudens110CBS2026
Inwoners235CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Huizum-Sixma en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Huizum-Sixma.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Huizum-Sixma
Kaart van de omgeving van de buurt Huizum-Sixma.
Afbeelding van de buurt Huizum-Sixma op de kaart.

Kaart van de wijk Potmargezone met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Oranjewijk, 2: Tulpenburg, 3: Schepenbuurt, 4: Achter de Hoven, 5: Huizum-Sixma, 6: Wielenpôlle, 7: Huizum-Bornia, 8: Huizum-Dorp, 9: Huizum-Badweg.

Bekijk de statistieken voor alle 195 gebieden binnen de gemeente Leeuwarden via de overzichtspagina van de gebieden in de Leeuwarden.

Overzicht gebieden Meer Leeuwarden
Over de buurt Huizum-Sixma

De buurt Huizum-Sixma ligt binnen de wijk Potmargezone in de gemeente Leeuwarden. De meest voorkomende postcode in de buurt Huizum-Sixma is postcode 8932.

Er zijn 304 adressen en 202 woningen in de buurt Huizum-Sixma in de gemeente Leeuwarden. 92% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €151.000. Er wonen 235 inwoners in de buurt Huizum-Sixma, met een aanzienlijk deel (43%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Buurt Huizum-Sixma telt 110 huishoudens van gemiddeld 1,4 personen. Verder zijn er 75 personenauto’s en 120 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Huizum-Sixma.

Buurt Huizum-Sixma heeft een oppervlakte van 11 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.839 adressen per km2.

Meer over de buurt Huizum-Sixma:

De gemeente Leeuwarden is in 2018 groter geworden door toevoeging van de gemeente Leeuwarderadeel. En in 2014 werd een deel van de toenmalige gemeente Boarnsterhim aan Leeuwarden toegevoegd. De gegevens van de buurt Huizum-Sixma voor de jaren 2013 tot en met 2017 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Leeuwarden.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Huizum-Sixma.

Wonen in de buurt Huizum-Sixma

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Huizum-Sixma.

Kenmerken van de 202 woningen in de buurt Huizum-Sixma
Er zijn 202 woningen in de buurt Huizum-Sixma.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Leeuwarden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Huizum-Sixma was €153.000 in 2019.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Huizum-Sixma.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Huizum-Sixma:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Huizum-Sixma% verschil
2025€151.0006,3%
2024€142.0006%
2023€134.0003,88%
2022€129.000-7,9%
2021€140.0002,94%
2020€136.000-11%
2019€153.00021%
2018€126.0004,13%
2017€121.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Huizum-Sixma is met €30.000 gegroeid van €121.000 in 2017 tot €151.000 in 2025 (dat is een stijging van 25%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2017 tot en met 2025 was €3.750 (3,21%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Leeuwarden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Huizum-Sixma is €151.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 9% en er zijn 202 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Fryslân (bruin), gemeente Leeuwarden (geel), 32 woonplaatsen (groen), wijk Potmargezone (oranje) en 8 buurten (blauw). De buurt Huizum-Sixma wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Huizum-Sixma: er zijn 195 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Huizum-Sixma.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Huizum-Sixma

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Huizum-Sixma, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Leeuwarden.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Huizum-Sixma telt 235 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Huizum-Sixma. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Huizum-Sixma:

JaarAantal inwoners de buurt Huizum-Sixma% verschil
20262352,17%
20252300,0%
20242302,22%
2023225-4,26%
202223527%
20211850,0%
202018561%
2019115-4,17%
20181209,1%
20171104,76%
2016105-8,7%
20151159,5%
20141050,0%
2013105geen data

Het aantal inwoners in de buurt Huizum-Sixma is met 130 inwoners toegenomen van 105 inwoners in 2013 tot 235 inwoners in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote stijging van 124%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 10 inwoners (7,6%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Leeuwarden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Huizum-Sixma:

In 2013 telde de buurt Huizum-Sixma 105 inwoners. Het aantal inwoners blijft 105 tot en met 2014. In 2016 was het aantal ook op het laagste punt van 105 inwoners. In 2022 is het aantal gestegen tot 235 inwoners. De stijging ten opzichte van 2016 is 130 (124%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2021) is 50 (27%). Het aantal van 235 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 was het aantal ook op het hoogste punt van 235 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Huizum-Sixma
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Huizum-Sixma is 25 tot 45 jaar, met 43% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Leeuwarden.

Burgerlijke staat in de buurt Huizum-Sixma
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Huizum-Sixma naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 110 huishoudens in de buurt Huizum-Sixma. Er waren 80 eenpersoonshuishoudens en 25 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Huizum-Sixma. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Huizum-Sixma.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Huizum-Sixma per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Huizum-Sixma:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261554535
20251603540
20241553545
20231553535
202215500
20211551515
20201551515
2019951010
2018901515
2017901010
2016851010
2015951010
20149087
20139276

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Huizum-Sixma als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 66%, herkomst uit Europese landen: 19% en herkomst uit landen buiten Europa: 15% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europa: 6,7% en herkomst van buiten Europa: 5,7%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Huizum-Sixma is 70% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Huizum-Sixma: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Huizum-Sixma.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Huizum-Sixma.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Leeuwarden als geheel 110 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Leeuwarden.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Huizum-Sixma genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Huizum-Sixma.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Huizum-Sixma.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Leeuwarden als geheel 88 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Leeuwarden.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Huizum-Sixma

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Huizum-Sixma. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Huizum-Sixma
Buurt Huizum-SixmaWijk PotmargezoneGemeente Leeuwarden
Aantal kinderopvanglocaties06254
Aantal kindplaatsen01505.780
Aantal vestigingen basisonderwijs0153
Aantal leerlingen basisonderwijs0010.169
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0419
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.8557.784
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0211
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs01.18110.317
Aantal opleidingen hoger onderwijs00108
Aantal studenten hoger onderwijs0021.170

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Huizum-Sixma. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Huizum-Sixma is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Fryslân0,80,90,93,63,76,2
Gemeente Leeuwarden0,60,70,82,32,53,1
Wijk Potmargezone0,50,71,10,60,70,9
Buurt Tulpenburg0,90,80,90,71,20,7
Buurt Oranjewijk0,90,81,10,71,10,7
Buurt Achter de Hoven0,30,31,60,30,40,6
Schepenbuurt0,21,01,40,80,81,3
Buurt Wielenpôlle0,80,80,81,11,11,6
Buurt Huizum-Dorp0,41,01,20,50,51,2
Buurt Huizum-Sixma0,50,50,50,50,90,5
Buurt Huizum-Bornia0,50,60,60,50,60,8
Buurt Huizum-Badweg0,70,70,70,91,20,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Huizum-Sixma in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Fryslân (bruin), gemeente Leeuwarden (geel), wijk Potmargezone (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Huizum-Sixma wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Huizum-Sixma
In 2025 woonden er 20 leerlingen en studenten in de buurt Huizum-Sixma.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Huizum-Sixma, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Huizum-Sixma.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Huizum-Sixma.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Huizum-Sixma. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Huizum-Sixma

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Huizum-Sixma, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (120 totaal)
In de buurt Huizum-Sixma zijn in totaal 120 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 120 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 125 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Huizum-Sixma (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Huizum-Sixma voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Huizum-Sixma is €25.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Huizum-Sixma.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Huizum-Sixma is €25.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €26.900. Buurt Huizum-Sixma telt 100 inkomensontvangers op 235 inwoners totaal.

Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Leeuwarden
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Potmargezone (buurt Huizum-Sixma is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Potmargezone is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Huizum-Sixma ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Huizum-Sixma per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Huizum-Sixma geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Huizum-Sixma. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Huizum-Sixma is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Huizum-Sixma met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Huizum-Sixma.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Huizum-Sixma

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Huizum-Sixma.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Huizum-Sixma
Er zijn 4 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Huizum-Sixma.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Huizum-Sixma op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 4 elektrische auto’s in de buurt Huizum-Sixma. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Huizum-Sixma die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Huizum-Sixma. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 214 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Huizum-Sixma in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Huizum-Sixma geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 267 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Huizum-Sixma (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 212 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Huizum-Sixma in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Huizum-Sixma geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de buurt Huizum-Sixma in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Huizum-Sixma. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Huizum-Sixma plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade0
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Huizum-Sixma vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Huizum-Sixma

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Huizum-Sixma op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 140 misdrijven in de buurt Huizum-Sixma geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Huizum-Sixma, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Huizum-Sixma zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.164 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Huizum-Sixma 140 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Huizum-Sixma in 2025 zijn Winkeldiefstal (85 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (19 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Huizum-Sixma.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 14 misdrijven in de buurt Huizum-Sixma geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Huizum-Sixma per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Huizum-Sixma over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Leeuwarden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 500 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Huizum-Sixma.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Huizum-Sixma.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Huizum-Sixma. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Huizum-Sixma

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Huizum-Sixma.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Bethelkerk in Leeuwarden
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Bethelkerk in Leeuwarden bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 14 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau De Bethelkerk in Leeuwarden stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Bethelkerk in Leeuwarden is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Huizum-Sixma. Stembureau De Bethelkerk in Leeuwarden is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Huizum-Sixma ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 114 stembureaus in de gemeente Leeuwarden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Leeuwarden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Leeuwarden.

Stembureaus Leeuwarden
Adressen en leefomgeving in de buurt Huizum-Sixma

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Huizum-Sixma.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Huizum-Sixma telt in totaal 304 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Huizum-Sixma liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Leeuwarden
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Huizum-Sixma zijn er 223 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Huizum-Sixma.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 19 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de buurt Huizum-Sixma.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Huizum-Sixma. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Huizum-Sixma voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Huizum-Sixma voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Huizum-Sixma
Bevolking5392.136
Adressen2.0933.839
Autos275682

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Huizum-Sixma ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Huizum-Sixma is 0,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Huizum-Sixma tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Huizum-Sixma tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,3
Supermarkt0,3
Restaurant0,1
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs0,5
Bibliotheek0,9
Treinstation0,9
Sportterrein1,3
Bioscoop1,3
Museum1,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Huizum-Sixma.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Huizum-Sixma.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Huizum-Sixma:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4401.540
Tussenwoning1.2002.430
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning1.0902.510
Huurwoning4401.550

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Huizum-Sixma zijn A (68 adressen) en C (17 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Huizum-Sixma. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Huizum-Sixma: 68 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Leeuwarden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Huizum-Sixma
Tabel met 304 adressen in de buurt Huizum-Sixma.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Huizum-Sixma. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Leeuwarden.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Hoekemastraat2 t/m 48932NZLeeuwarden3
Huizumerlaan3 t/m 198934BCLeeuwarden11
Potmargepaad--Leeuwarden0
Schrans5 t/m 1478932NA t/m 8932NDLeeuwarden85
Sixmastraat1 t/m 688932PALeeuwarden183
de Eenhoorn2 t/m 448932NXLeeuwarden22

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 6 openbare ruimtes en 304 adressen in de buurt Huizum-Sixma. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Leeuwarden
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Huizum-Sixma. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Huizum-Sixma ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek8932288
Postcode numeriek893410
WoonkernLeeuwarden304
Woonkernnaam FriesLjouwert304
WoonplaatsLeeuwarden305
WijkPotmargezone305
GemeenteLeeuwarden305
ProvincieFryslân (Friesland)305
WaterschapWetterskip Fryslân305
LandNederland305

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Huizum-Sixma ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Huizum-Sixma dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Huizum-Sixma ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Huizum-Sixma en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Huizum-Sixma met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Huizum-Sixma voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal120Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij10Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij8%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie4,0%Percentage2025
% G+I Handel en horeca28%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening16%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Huizum-Sixma, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners235Aantal2026
Mannen140Aantal2026
Vrouwen95Aantal2026
0 tot 15 jaar5Aantal2026
15 tot 25 jaar40Aantal2026
25 tot 45 jaar100Aantal2026
45 tot 65 jaar65Aantal2026
65 jaar of ouder20Aantal2026
Ongehuwd180Aantal2026
Gehuwd30Aantal2026
Gescheiden20Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen60%Percentage2026
% Vrouwen40%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar2,17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar17%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar43%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder8,7%Percentage2026
% Ongehuwd78%Percentage2026
% Gehuwd13%Percentage2026
% Gescheiden8,7%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau60Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau140Aantal2024
Hoger opleidingsniveau30Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau29%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau100%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau14%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten70Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners296Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.136Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.770Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning70Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom3%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd36%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.540Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.430Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.550Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning500Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen28%Percentage2024
% Aardgaswoningen42%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement440Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.200Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning440Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel158Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel15Aantal2026
Adressen met definitief energielabel131Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+15Aantal2026
Energielabels A68Aantal2026
Energielabels B14Aantal2026
Energielabels C17Aantal2026
Energielabels D8Aantal2026
Energielabels E5Aantal2026
Energielabels F4Aantal2026
Energielabels G12Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Huizum-Sixma. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak30%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn36%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken15%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht39%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)13%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn62%Percentage2024
Wekelijks sporten60%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk70%Percentage2024
Lopen naar school of werk40%Percentage2024
Fietsen naar school of werk57%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Huizum-Sixma. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam57%Percentage2024
Ernstig eenzaam20%Percentage2024
Emotioneel eenzaam42%Percentage2024
Sociaal eenzaam43%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen29%Percentage2024
Krijgt steun van anderen87%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer11%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren7%Percentage2024
Tevreden met de woning74%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving72%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen32%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten41%Percentage2024
Vrijwilligerswerk17%Percentage2024
Mantelzorger8%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Huizum-Sixma. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen24%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2024
Lage veerkracht18%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie11%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden18%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken31%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen8%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid27%Percentage2024
Broze metale gezondheid46%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid26%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Huizum-Sixma. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens110Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens80Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens30Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen20Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens73%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens27%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen18%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen5%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking110Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2024
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners435Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€26.900Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€25.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen60%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen9,3%Percentage2024
% Personen in armoede12%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens16%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€24.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen77%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen2,9%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO70Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW10Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO30%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW4%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Huizum-Sixma. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland155Aantal2026
Herkomst buiten Nederland80Aantal2026
Herkomst Europa45Aantal2026
Herkomst buiten Europa35Aantal2026
% Herkomst Nederland66%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland34%Percentage2026
% Herkomst Europa19%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa15%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland155Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10Aantal2026
Geboren in Nederland165Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland65Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland66%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,26%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,13%Percentage2026
% Geboren in Nederland70%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa17%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland28%Percentage2026
Autochtoon155Aantal2022
Westers45Aantal2022
Niet-westers35Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers25Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Huizum-Sixma. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven140Aantal2025
Diefstal115Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven10Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven7Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners609Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners500Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners43Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners30Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Huizum-Sixma, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km76Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km90Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km8,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km56Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km57Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km8,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km73Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km84Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km26Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km128Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km136Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km27Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km32Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km56Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km49Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km5,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km13Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Huizum-Sixma. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU00801107Code2026
RegionaamHuizum-SixmaNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode00801107Code2026
Oppervlakte totaal11Aantal hectaren2026
Oppervlakte land11Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.839Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal304Aantal2026
Adressen met postcode298Aantal2026
Adressen met woonfunctie223Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie17Aantal2026
Adressen met industriefunctie5Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie20Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie31Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie6Aantal2026
Verblijfsobjecten304Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres68Aantal2026
Adressen met pand300Aantal2026
Percelen met adres70Aantal2026
Adressen met perceel304Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom304Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom223Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190036Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192525Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195022Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19703Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19807Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199082Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200012Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201020Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202074Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later19Aantal2026
Postcodegebied8932NA-8934BCNaam2026
Meest voorkomende postcode8932Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode97%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Huizum-Sixma.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Huizum-Sixma zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal75Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine55Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof20Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,62Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte682Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Huizum-Sixma. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad202Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners878Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad81Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€151.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€150.000 tot €200.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen12Aantal2025
Meergezinswoningen190Aantal2025
Koopwoningen16Aantal2025
Huurwoningen186Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders186Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond149Aantal2025
Onbewoond53Aantal2025
% Koopwoningen8%Percentage2025
% Huurwoningen92%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders92%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen6%Percentage2025
% Meergezinswoningen94%Percentage2025
% Bewoond74%Percentage2025
% Onbewoond26%Percentage2025
Appartementen195Aantal2026
Tussenwoningen13Aantal2026
Hoekwoningen7Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen6Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen87%Percentage2026
% Tussenwoningen6%Percentage2026
% Hoekwoningen3,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen3,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194547Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 199579Aantal2026
Woningen 1995 tot 20053Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 202591Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194521%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199535%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202541%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Huizum-Sixma komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Leeuwarden. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Huizum-Sixma: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Personen per soort uitkering - AO30%5%26%2%12
2% Huurwoningen overige verhuurders92%14%78%10%8,2
3Wmo cliënten per 1.000 inwoners29672224297,7
4% Middelbaar opleidingsniveau100%41%59%9,8%6
5% Onbewoond26%4%22%4%5,7

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Leeuwarden.

RegioSoort regio% Personen per soort uitkering - AO% Huurwoningen overige verhuurdersWmo cliënten per 1.000 inwoners% Middelbaar opleidingsniveau% Onbewoond
Huizum-SixmaBuurt30%92%296100%26%
NederlandLand5%14%7241%4%
LeeuwardenGemeente4%21%8144%4%
TulpenburgBuurt5%61%17656%7%
OranjewijkBuurt2%50%3253%6%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Leeuwarden.

Top 5 kenmerken buurt Huizum-Sixma:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Huizum-Sixma. Op deze onderwerpen verschilt buurt Huizum-Sixma relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Huizum-Sixma, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Huizum-Sixma met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Huizum-Sixma, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Huizum-Sixma staan in de uitgebreide download voor Leeuwarden.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Huizum-Sixma.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Leeuwarden.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Leeuwarden. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Huizum-Sixma met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron