Statistieken buurt Java-eiland

Statistieken buurt Java-eiland

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Java-eiland in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Java-eiland in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Java-eiland.Bekijk kaart
Buurt Java-eiland in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Java-eiland.

Kerncijfers van de buurt Java-eiland
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Java-eiland.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Java-eiland.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.654Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.576Kadaster2026
Panden met adres134Kadaster2026
Percelen met adres92Kadaster2026
Woningvoorraad1.572CBS2025
Huishoudens1.710CBS2026
Inwoners3.010CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Java-eiland en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Java-eiland.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Java-eiland
Kaart van de omgeving van de buurt Java-eiland.
Afbeelding van de buurt Java-eiland op de kaart.

Kaart van de wijk Oostelijk Havengebied met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Java-eiland, 2: KNSM-eiland, 3: Oostelijke Handelskade, 4: Sporenburg, 5: Rietlanden, 6: Borneo, 7: Cruquiusbuurt, 8: Entrepot-Noordwest, 9: Architectenbuurt, 10: Bedrijvengebied Veelaan, 11: Bedrijvengebied Zeeburgerkade.

Bekijk de statistieken voor alle 631 gebieden binnen de gemeente Amsterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Amsterdam.

Overzicht gebieden Meer Amsterdam
Over de buurt Java-eiland

De buurt Java-eiland ligt binnen de wijk Oostelijk Havengebied in de gemeente Amsterdam. De meest voorkomende postcode in de buurt Java-eiland is postcode 1019.

Er zijn 1.662 adressen en 1.572 woningen in de buurt Java-eiland in de gemeente Amsterdam. 67% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €706.000. Er wonen 3.010 inwoners in de buurt Java-eiland en 34% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Java-eiland telt 1.710 huishoudens van gemiddeld 1,8 personen. Verder zijn er 885 personenauto’s en 715 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Java-eiland.

Buurt Java-eiland heeft een totale oppervlakte van 71 hectare, waarvan 17 hectare land en 54 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.654 adressen per km2.

Meer over de buurt Java-eiland:

Met ingang van 24 maart 2022 is de gemeente Weesp in de gemeente Amsterdam opgegaan. De gemeente Amsterdam bestaat sindsdien uit zeven stadsdelen en het stadsgebied Weesp. De gegevens van de buurt Java-eiland voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Amsterdam.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Java-eiland.

Wonen in de buurt Java-eiland

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Java-eiland.

Kenmerken van de 1.572 woningen in de buurt Java-eiland
Er zijn 1.572 woningen in de buurt Java-eiland.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amsterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Java-eiland was €706.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Java-eiland.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Java-eiland:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Java-eiland% verschil
2025€706.0005,4%
2024€670.000-1,9%
2023€683.00016%
2022€587.0001,21%
2021€580.0000,17%
2020€579.0007,2%
2019€540.00010%
2018€491.00017%
2017€421.00013%
2016€372.00018%
2015€315.0004,65%
2014€301.000-6,8%
2013€323.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Java-eiland is met €383.000 gegroeid van €323.000 in 2013 tot €706.000 in 2025 (dat is een stijging van 119%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €31.917 (7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Java-eiland met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amsterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Java-eiland is €706.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 21% en er zijn 1.572 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 2 woonplaatsen (groen), wijk Oostelijk Havengebied (oranje) en 10 buurten (blauw). De buurt Java-eiland wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Java-eiland: er zijn 1.508 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Java-eiland.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Java-eiland

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Java-eiland, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amsterdam.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Java-eiland telt 3.010 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Java-eiland. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Java-eiland:

JaarAantal inwoners de buurt Java-eiland% verschil
20263.010-2,11%
20253.075-1,76%
20243.130-5,6%
20233.31512%
20222.970-3,73%
20213.0850,33%
20203.075-0,32%
20193.085-1,75%
20183.140-2,33%
20173.2150,31%
20163.2050,09%
20153.202-0,84%
20143.2293,0%
20133.135geen data

Het aantal inwoners in de buurt Java-eiland is met 125 inwoners afgenomen van 3.135 inwoners in 2013 tot 3.010 inwoners in 2026 (dat is een kleine afname van 3,99%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -10 inwoners (-0,24%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Java-eiland:

In 2013 telde de buurt Java-eiland 3.135 inwoners. In 2022 is het aantal gedaald tot 2.970 inwoners. Dit is een daling van 165 (-5,3%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -115 (-3,73%). Het aantal van 2.970 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 is het aantal gestegen tot 3.315 inwoners. De stijging ten opzichte van 2022 is 345 (12%). Het aantal van 3.315 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 3.010 inwoners in de buurt Java-eiland.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Java-eiland
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Java-eiland is 45 tot 65 jaar, met 34% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amsterdam.

Burgerlijke staat in de buurt Java-eiland
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Java-eiland naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.710 huishoudens in de buurt Java-eiland. Er waren 815 eenpersoonshuishoudens en 895 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Java-eiland. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Java-eiland.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Java-eiland per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Java-eiland:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.785555670
20251.825575670
20241.820610700
20231.875690745
20221.91500
20211.995524566
20202.010512553
20192.050498537
20182.135483522
20172.215481519
20162.255457493
20152.173481520
20142.215475513
20132.151462498

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Java-eiland als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 59%, herkomst uit Europese landen: 18% en herkomst uit landen buiten Europa: 22% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 69%, herkomst uit Europa: 15% en herkomst van buiten Europa: 16%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Java-eiland is 75% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Java-eiland: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Java-eiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Java-eiland.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amsterdam als geheel 927 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amsterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Java-eiland genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Java-eiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Java-eiland.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amsterdam als geheel 460 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amsterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Java-eiland

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Java-eiland. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Java-eiland
Buurt Java-eilandWijk Oostelijk HavengebiedGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties2171.096
Aantal kindplaatsen9691337.826
Aantal vestigingen basisonderwijs04242
Aantal leerlingen basisonderwijs01.20763.775
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0191
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs054546.608
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0040
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0025.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00456
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Java-eiland. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Java-eiland is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Amsterdam0,40,50,61,11,11,3
Wijk Oostelijk Havengebied0,40,50,61,21,21,2
Buurt Java-eiland0,30,30,51,31,31,3
Buurt KNSM-eiland0,71,21,31,41,41,4
Buurt Oostelijke Handelskade0,70,70,61,41,41,4
Buurt Rietlanden0,30,30,50,50,50,5
Buurt Sporenburg0,30,30,30,60,60,6
Buurt Borneo0,50,50,51,01,01,0
Buurt Entrepot-Noordwest0,40,70,90,80,80,8
Buurt Bedrijvengebied Veelaan0,40,71,11,11,11,1
Architectenbuurt0,40,40,61,61,61,8
Cruquiusbuurt0,30,30,31,91,92,0
Buurt Bedrijvengebied Zeeburgerkade0,30,40,71,01,01,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Java-eiland in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), wijk Oostelijk Havengebied (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Java-eiland wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Java-eiland
In 2025 woonden er 410 leerlingen en studenten in de buurt Java-eiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Java-eiland, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Java-eiland.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Java-eiland.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Java-eiland. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Java-eiland

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Java-eiland, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (715 totaal)
In de buurt Java-eiland zijn in totaal 715 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Java-eiland (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Java-eiland voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Java-eiland is €52.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Java-eiland.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Java-eiland is €52.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €60.300. Buurt Java-eiland telt 2.700 inkomensontvangers op 3.010 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de buurt Java-eiland heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Amsterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Oostelijk Havengebied (buurt Java-eiland is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Oostelijk Havengebied is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
79% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Java-eiland ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Java-eiland per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Java-eiland geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Java-eiland. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Java-eiland is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Java-eiland met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Java-eiland.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Java-eiland

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Java-eiland.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Java-eiland
Er zijn 77 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Java-eiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Java-eiland op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 77 elektrische auto’s in de buurt Java-eiland. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Java-eiland die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Java-eiland. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 677 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Java-eiland in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Java-eiland geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.018 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Java-eiland (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 758 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Java-eiland in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Java-eiland geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Java-eiland in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Java-eiland. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Java-eiland plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Java-eiland vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Java-eiland

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Java-eiland op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 94 misdrijven in de buurt Java-eiland geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Java-eiland, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Java-eiland zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.633 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 36 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Java-eiland 94 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Java-eiland in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (16 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (14 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Java-eiland.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 9 misdrijven in de buurt Java-eiland geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Java-eiland per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Java-eiland over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 16 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Java-eiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Java-eiland.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Java-eiland. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Java-eiland

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Java-eiland.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Hotel Jakarta Amsterdam
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Hotel Jakarta Amsterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 25 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Java-eiland stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Hotel Jakarta Amsterdam is uitgebracht. Stembureau Hotel Jakarta Amsterdam was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Java-eiland.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 1.043 stembureaus in de gemeente Amsterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amsterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam.

Stembureaus Amsterdam
Adressen en leefomgeving in de buurt Java-eiland

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Java-eiland.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Java-eiland telt in totaal 1.662 adressen, met 1.652 verblijfsobjecten en 10 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in buurt Java-eiland liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amsterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Java-eiland zijn er 1.576 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Java-eiland.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 129 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Java-eiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Java-eiland. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Java-eiland voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Java-eiland voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Java-eiland
Bevolking53917.706
Adressen2.0933.654
Autos2755.206

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Java-eiland ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Java-eiland is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Java-eiland tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Java-eiland tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt1,3
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs1,3
Bibliotheek2,2
Treinstation2,3
Sportterrein2,8
Bioscoop3,9
Museum2,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Java-eiland.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Java-eiland.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Java-eiland:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement501.830
Tussenwoning403.050
Hoekwoning502.580
Twee-onder-één-kap woning1.1602.650
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning302.170
Huurwoning601.740

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Java-eiland zijn A (868 adressen) en C (397 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Java-eiland. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Java-eiland: 868 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Java-eiland
Tabel met 1.664 adressen in de buurt Java-eiland.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Java-eiland. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Amsterdam.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Azartplein1 t/m 1991019PA t/m 1019PCAmsterdam96
Bogortuin1 t/m 2551019PE t/m 1019PGAmsterdam175
Brantas--Amsterdam0
Brantasgracht1 t/m 211019RKAmsterdam19
Conscience--Amsterdam0
Enseignement--Amsterdam0
IJhaven--Amsterdam0
Idee--Amsterdam0
Image--Amsterdam0
Imogirituin1 t/m 551019RLAmsterdam33
Jan Schaeferbrug--Amsterdam0
Javakade2 t/m 7661019BK t/m 1019SZAmsterdam392
Kratontuin1 t/m 591019PV t/m 1019SLAmsterdam39
Kunst--Amsterdam0
Lamong--Amsterdam0
Lamonggracht1 t/m 201019RD t/m 1019REAmsterdam20
Majang--Amsterdam0
Majanggracht1 t/m 201019PWAmsterdam19
Serang--Amsterdam0
Seranggracht1 t/m 581019PMAmsterdam44
Society--Amsterdam0
Sumatrakade1 t/m 15391019BJ t/m 1019RSAmsterdam763
Taman Sapituin1 t/m 491019SJAmsterdam27
Tosaristraat1 t/m 311019RTAmsterdam23
Tosarituin1 t/m 251019RM t/m 1019SKAmsterdam13
Verbindingsdam81019BDAmsterdam1
Wetenschap--Amsterdam0
Word--Amsterdam0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 28 openbare ruimtes en 1.664 adressen in de buurt Java-eiland. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Java-eiland. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Java-eiland ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek10191656
WoonkernAmsterdam1664
WoonplaatsAmsterdam1678
WijkOostelijk Havengebied1678
GemeenteAmsterdam1678
StadsdeelOost1664
ProvincieNoord-Holland1678
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht1678
LandNederland1678

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Java-eiland ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Java-eiland dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Java-eiland ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Java-eiland en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Java-eiland?
De gemiddelde score voor de buurt Java-eiland is 7,6.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Java-eiland, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Java-eiland die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Java-eiland. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Java-eiland met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Java-eiland voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal715Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca55Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie95Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed30Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening280Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg120Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten120Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie2,1%Percentage2025
% G+I Handel en horeca7,7%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie13%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,2%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening39%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten17%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Java-eiland, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.010Aantal2026
Mannen1.490Aantal2026
Vrouwen1.520Aantal2026
0 tot 15 jaar250Aantal2026
15 tot 25 jaar295Aantal2026
25 tot 45 jaar825Aantal2026
45 tot 65 jaar1.010Aantal2026
65 jaar of ouder625Aantal2026
Ongehuwd1.780Aantal2026
Gehuwd885Aantal2026
Gescheiden260Aantal2026
Verweduwd85Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar8,3%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,8%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar27%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar34%Percentage2026
% 65 jaar of ouder21%Percentage2026
% Ongehuwd59%Percentage2026
% Gehuwd29%Percentage2026
% Gescheiden8,6%Percentage2026
% Verweduwd2,82%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO120Aantal2025
Leerlingen VO150Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO70Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau220Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau770Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.600Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau8,5%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau30%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau62%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura50Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,1%Percentage2024
Wmo cliënten115Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners37Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid17.706Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.850Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning30Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom4%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd1%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.650Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning50Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming98%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen24%Percentage2024
% Aardgaswoningen1%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement50Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning40Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning50Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.160Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning30Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning60Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel47Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel449Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.166Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++5Aantal2026
Energielabels A+31Aantal2026
Energielabels A868Aantal2026
Energielabels B299Aantal2026
Energielabels C397Aantal2026
Energielabels D11Aantal2026
Energielabels E2Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Java-eiland. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak17%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn38%Percentage2024
Drinken85%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht40%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)11%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn58%Percentage2024
Wekelijks sporten67%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk69%Percentage2024
Lopen naar school of werk28%Percentage2024
Fietsen naar school of werk55%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Java-eiland. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam48%Percentage2024
Ernstig eenzaam14%Percentage2024
Emotioneel eenzaam28%Percentage2024
Sociaal eenzaam33%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen16%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving91%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving79%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen50%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten48%Percentage2024
Vrijwilligerswerk20%Percentage2024
Mantelzorger13%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Java-eiland. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid79%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht57%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken23%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Java-eiland. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.710Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens815Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens895Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen515Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen380Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens48%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens52%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen22%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,8Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.940Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2024
% Werknemers74%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie50%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen26%Percentage2024
Inkomensontvangers2.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners863Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€60.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€52.700Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen28%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen39%Percentage2024
% Personen in armoede5,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€46.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen34%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen28%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen7,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum8,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum10%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€69.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO70Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW520Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Java-eiland. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.785Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.225Aantal2026
Herkomst Europa555Aantal2026
Herkomst buiten Europa670Aantal2026
% Herkomst Nederland59%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland41%Percentage2026
% Herkomst Europa18%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa22%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.785Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa140Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa320Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland460Aantal2026
Geboren in Nederland2.245Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa415Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa350Aantal2026
Geboren buiten Nederland765Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland59%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,65%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland15%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2026
% Geboren in Nederland75%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa14%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland25%Percentage2026
Autochtoon1.915Aantal2022
Westers600Aantal2022
Niet-westers455Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko65Aantal2022
Suriname90Aantal2022
Turkije45Aantal2022
Overig niet-westers230Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Java-eiland. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven94Aantal2025
Diefstal49Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven7Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting13Aantal2025
Verkeersovertredingen9Aantal2025
Vernieling11Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Java-eiland, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km63Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km77Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km80Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km494Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km22Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km63Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km432Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km91Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km600Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km169Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km1.095Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km240Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km428Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km499Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km102Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km63Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km73Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km52Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km50Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand6,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km23Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km45Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km57Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km6,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km15Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km35Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km46Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km60Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5,2Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km60Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Java-eiland. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU0363MA01Code2026
RegionaamJava-eilandNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode0363MA01Code2026
Oppervlakte totaal71Aantal hectaren2026
Oppervlakte land17Aantal hectaren2026
Oppervlakte water54Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.654Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.662Aantal2026
Adressen met postcode1.654Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.576Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie20Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie14Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie21Aantal2026
Adressen met logiesfunctie3Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie7Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie12Aantal2026
Verblijfsobjecten1.652Aantal2026
Ligplaatsen10Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres134Aantal2026
Adressen met pand1.652Aantal2026
Percelen met adres92Aantal2026
Adressen met perceel1.662Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.662Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.576Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192525Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.444Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010176Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20207Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1019BD-1019SZNaam2026
Meest voorkomende postcode1019Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Java-eiland.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Java-eiland zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal885Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine630Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof255Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,51Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte5.206Aantal2025
Motorfietsen75Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Java-eiland. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.572Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners511Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad74Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€706.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen63Aantal2025
Meergezinswoningen1.509Aantal2025
Koopwoningen519Aantal2025
Huurwoningen1.053Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties314Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders739Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.525Aantal2025
Onbewoond47Aantal2025
% Koopwoningen33%Percentage2025
% Huurwoningen67%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties20%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders47%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen4%Percentage2025
% Meergezinswoningen96%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen1.508Aantal2026
Tussenwoningen56Aantal2026
Hoekwoningen12Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen96%Percentage2026
% Tussenwoningen4,0%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194521Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 199515Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051.540Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19451,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19951,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200598%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Java-eiland komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Java-eiland: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 200598%10%88%9,4%9,4
2Bevolkingsdichtheid17.70653917.1672.8416
3Personenauto’s naar oppervlakte5.2062754.9311.1494,29
4Gemiddeld inkomen per inwoner€52.700€34.900€17.800€5.0213,55
5% Huurwoningen overige verhuurders47%14%33%10%3,46

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 2005BevolkingsdichtheidPersonenauto’s naar oppervlakteGemiddeld inkomen per inwoner% Huurwoningen overige verhuurders
Java-eilandBuurt98%17.7065.206€52.70047%
NederlandLand10%539275€34.90014%
AmsterdamGemeente6%4.9541.412€41.00030%
KNSM-eilandBuurt13%19.2086.500€48.0006%
Oostelijke HandelskadeBuurt23%6.5001.841€54.80029%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

Top 5 kenmerken buurt Java-eiland:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Java-eiland. Op deze onderwerpen verschilt buurt Java-eiland relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Java-eiland, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Java-eiland met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Java-eiland, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Java-eiland staan in de uitgebreide download voor Amsterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Java-eiland.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amsterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amsterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Java-eiland met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron