Statistieken buurt Ulgersmaborg

Statistieken buurt Ulgersmaborg

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Ulgersmaborg in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Ulgersmaborg in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Ulgersmaborg.Bekijk kaart
Buurt Ulgersmaborg in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Ulgersmaborg.

Kerncijfers van de buurt Ulgersmaborg
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Ulgersmaborg.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Ulgersmaborg.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode866Kadaster2026
Adressen met woonfunctie859Kadaster2026
Panden met adres853Kadaster2026
Percelen met adres763Kadaster2026
Woningvoorraad858CBS2025
Huishoudens870CBS2026
Inwoners2.110CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Ulgersmaborg en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Ulgersmaborg.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Ulgersmaborg
Kaart van de omgeving van de buurt Ulgersmaborg.
Afbeelding van de buurt Ulgersmaborg op de kaart.

Kaart van de wijk Nieuw-Oost met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Noorddijk, 2: Drielanden, 3: Kardinge, 4: Lewenborg-Noord, 5: Zilvermeer, 6: Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Noord, 7: Hunzepark, 8: Lewenborg-Zuid, 9: Lewenborg-West, 10: Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Zuid ...Toon meer...Kaart van de wijk Nieuw-Oost met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Noorddijk, 2: Drielanden, 3: Kardinge, 4: Lewenborg-Noord, 5: Zilvermeer, 6: Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Noord, 7: Hunzepark, 8: Lewenborg-Zuid, 9: Lewenborg-West, 10: Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Zuid, 11: Bedrijventerrein Ulgersmaweg, 12: Ruischerbrug, 13: Ulgersmaborg, 14: Ruischerwaard, 15: Oosterhoogebrug, 16: Bedrijventerrein Oosterhoogebrug....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 197 gebieden binnen de gemeente Groningen via de overzichtspagina van de gebieden in de Groningen.

Overzicht gebieden Meer Groningen
Over de buurt Ulgersmaborg

De buurt Ulgersmaborg ligt binnen de wijk Nieuw-Oost in de gemeente Groningen. De meest voorkomende postcode in de buurt Ulgersmaborg is postcode 9731.

Er zijn 876 adressen en 858 woningen in de buurt Ulgersmaborg in de gemeente Groningen. 76% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €396.000. Er wonen 2.110 inwoners in de buurt Ulgersmaborg, waarvan het grootste deel (26%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Ulgersmaborg telt 870 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 925 personenauto’s en 185 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Ulgersmaborg.

Buurt Ulgersmaborg heeft een oppervlakte van 52 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.607 adressen per km2.

Meer over de buurt Ulgersmaborg:

De gemeente Groningen (gemeentecode GM0014) is bij een gemeentelijke herindeling in 2019 groter geworden vanuit de gemeenten Groningen, Ten Boer en Haren. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Groningen overgegaan. De gegevens van de buurt Ulgersmaborg voor de jaren 2013 tot en met 2024 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Groningen.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Ulgersmaborg.

Wonen in de buurt Ulgersmaborg

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Ulgersmaborg.

Kenmerken van de 858 woningen in de buurt Ulgersmaborg
Er zijn 858 woningen in de buurt Ulgersmaborg.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Groningen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Ulgersmaborg was €396.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Ulgersmaborg.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Ulgersmaborg:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Ulgersmaborg% verschil
2025€396.0008,5%
2024€365.0003,99%
2023€351.00020%
2022€292.00014%
2021€256.00011%
2020€231.0007,4%
2019€215.0007,5%
2018€200.0007,5%
2017€186.0003,33%
2016€180.0002,27%
2015€176.000-18%
2014€214.000-3,6%
2013€222.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Ulgersmaborg is met €174.000 gegroeid van €222.000 in 2013 tot €396.000 in 2025 (dat is een toename van 78%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.500 (5,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Groningen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Ulgersmaborg met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Groningen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Ulgersmaborg is €396.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 858 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), 16 woonplaatsen (groen), wijk Nieuw-Oost (oranje) en 15 buurten (blauw). De buurt Ulgersmaborg wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Ulgersmaborg: er zijn 538 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Ulgersmaborg.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Ulgersmaborg

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Ulgersmaborg, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Groningen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Ulgersmaborg telt 2.110 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Ulgersmaborg. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Ulgersmaborg:

JaarAantal inwoners de buurt Ulgersmaborg% verschil
20262.1100,72%
20252.0950,38%
20242.087-0,43%
20232.0962,04%
20222.054-0,68%
20212.0689%
20201.897-1,45%
20191.9250,0%
20181.9256,1%
20171.8140,78%
20161.8000,28%
20151.795-0,06%
20141.796-0,77%
20131.810geen data

De bevolking van de buurt Ulgersmaborg is met 300 personen toegenomen van 1.810 personen in 2013 tot 2.110 personen in 2026 (dat is een grote groei van 17%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 23 personen (1,23%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Groningen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Ulgersmaborg:

In 2013 telde de buurt Ulgersmaborg 1.810 inwoners. In 2015 is het aantal gedaald tot 1.795 personen. Dit is een daling van 15 (-0,83%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -1 (-0,06%). Het aantal van 1.795 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 2.110 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 315 (18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 15 (0,72%). Het aantal van 2.110 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Ulgersmaborg
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Ulgersmaborg is 25 tot 45 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Groningen.

Burgerlijke staat in de buurt Ulgersmaborg
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Ulgersmaborg naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 870 huishoudens in de buurt Ulgersmaborg. Er waren 200 eenpersoonshuishoudens en 670 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Ulgersmaborg. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Ulgersmaborg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Ulgersmaborg per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Ulgersmaborg:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.695140275
20251.690140270
20241.682140269
20231.682140273
20221.68900
20211.689128251
20201.555116226
20191.596112217
20181.615105205
20171.518100196
20161.51896186
20151.51396186
20141.52293181
20131.53394182

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Ulgersmaborg als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 80%, herkomst uit Europese landen: 6,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 13% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europa: 5,2% en herkomst van buiten Europa: 10%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Ulgersmaborg is 91% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Ulgersmaborg: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Ulgersmaborg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Ulgersmaborg.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Groningen als geheel 172 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Groningen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Ulgersmaborg genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Ulgersmaborg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Ulgersmaborg.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Groningen als geheel 148 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Groningen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Ulgersmaborg

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Ulgersmaborg. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Ulgersmaborg
Buurt UlgersmaborgWijk Nieuw-OostGemeente Groningen
Aantal kinderopvanglocaties236360
Aantal kindplaatsen471.07211.661
Aantal vestigingen basisonderwijs0580
Aantal leerlingen basisonderwijs01.41315.901
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs2630
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs8181.69616.469
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0329
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs03.25417.919
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Ulgersmaborg. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Ulgersmaborg is 1,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Groningen0,60,60,81,82,02,2
Wijk Nieuw-Oost0,50,50,91,41,42,1
Buurt Lewenborg-Noord0,40,40,71,81,82,7
Buurt Lewenborg-Zuid0,60,60,71,71,72,7
Buurt Lewenborg-West0,80,40,41,31,32,2
Buurt Zilvermeer0,60,41,40,40,41,3
Buurt Drielanden0,70,70,91,51,52,4
Buurt Noorddijk1,21,21,62,92,93,8
Buurt Ruischerbrug0,20,51,62,42,43,3
Buurt Ruischerwaard0,81,32,02,02,02,7
Buurt Bedrijventerrein Oosterhoogebrug0,70,40,71,21,21,3
Buurt Oosterhoogebrug0,50,50,61,21,21,3
Buurt Ulgersmaborg0,50,51,30,50,50,6
Buurt Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Zuid0,30,31,40,50,50,6
Buurt Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Noord0,90,91,70,50,50,6
Buurt Bedrijventerrein Ulgersmaweg0,40,41,10,50,50,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Ulgersmaborg in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), wijk Nieuw-Oost (groen) en 13 buurten (blauw). Buurt Ulgersmaborg wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Ulgersmaborg
In 2025 woonden er 450 leerlingen en studenten in de buurt Ulgersmaborg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Ulgersmaborg, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Ulgersmaborg.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Ulgersmaborg.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Ulgersmaborg. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Ulgersmaborg

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Ulgersmaborg, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (185 totaal)
In de buurt Ulgersmaborg zijn in totaal 185 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 185 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 190 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Ulgersmaborg (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Ulgersmaborg voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Ulgersmaborg is €31.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Ulgersmaborg.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Ulgersmaborg is €31.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €39.400. Buurt Ulgersmaborg telt 1.666 inkomensontvangers op 2.110 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Ulgersmaborg heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Groningen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Nieuw-Oost (buurt Ulgersmaborg is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Nieuw-Oost is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Ulgersmaborg ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Ulgersmaborg per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Ulgersmaborg geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Ulgersmaborg. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Ulgersmaborg is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Ulgersmaborg met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Ulgersmaborg.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Ulgersmaborg

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Ulgersmaborg.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Ulgersmaborg
Er zijn 49 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Ulgersmaborg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Ulgersmaborg op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 49 elektrische auto’s in de buurt Ulgersmaborg. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Ulgersmaborg die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Ulgersmaborg. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 781 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Ulgersmaborg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Ulgersmaborg geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.160 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Ulgersmaborg (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 874 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Ulgersmaborg in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Ulgersmaborg geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de buurt Ulgersmaborg in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Ulgersmaborg. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Ulgersmaborg plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal4
Materiële schade3
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Ulgersmaborg vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Ulgersmaborg

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Ulgersmaborg op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 47 misdrijven in de buurt Ulgersmaborg geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Ulgersmaborg, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Ulgersmaborg zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 885 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 32 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Ulgersmaborg 47 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Ulgersmaborg in 2025 zijn Mishandeling (7 delicten) en Ongevallen (weg) (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Ulgersmaborg.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 4 misdrijven in de buurt Ulgersmaborg geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Ulgersmaborg per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Ulgersmaborg over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Groningen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Ulgersmaborg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Ulgersmaborg.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Ulgersmaborg. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Ulgersmaborg

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Ulgersmaborg.

Uitslag Provinciale Staten verkiezingen 2023
Stembureau Gymzalen Melisseweg in Groningen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gymzalen Melisseweg in Groningen bij de Provinciale Staten verkiezingen van maart 2023. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 17 partijen waarop bij de Provinciale Staten verkiezingen van maart 2023 in de buurt Ulgersmaborg stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in Stembureau Gymzalen Melisseweg in Groningen is uitgebracht. Stembureau Gymzalen Melisseweg in Groningen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Ulgersmaborg.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 392 stembureaus in de gemeente Groningen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Groningen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen.

Stembureaus Groningen
Adressen en leefomgeving in de buurt Ulgersmaborg

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Ulgersmaborg.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Ulgersmaborg telt in totaal 876 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Ulgersmaborg liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Groningen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Ulgersmaborg zijn er 859 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Ulgersmaborg.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 675 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de buurt Ulgersmaborg.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Ulgersmaborg. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Ulgersmaborg voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Ulgersmaborg voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Ulgersmaborg
Bevolking5394.058
Adressen2.0931.607
Autos2751.779

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Ulgersmaborg ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Ulgersmaborg is 2,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Ulgersmaborg tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Ulgersmaborg tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,4
Supermarkt1,2
Restaurant1,1
Basisonderwijs1,3
Voortgezet onderwijs0,5
Bibliotheek2,7
Treinstation3,8
Sportterrein1,1
Bioscoop3,6
Museum3,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Ulgersmaborg.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Ulgersmaborg.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Ulgersmaborg:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7501.770
Tussenwoning7002.230
Hoekwoning8002.500
Twee-onder-één-kap woning8302.790
Vrijstaande woning1.3704.050
Koopwoning7802.470
Huurwoning7802.280

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Ulgersmaborg zijn C (449 adressen) en A (199 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Ulgersmaborg. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Ulgersmaborg: 449 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Ulgersmaborg
Tabel met 876 adressen in de buurt Ulgersmaborg.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Ulgersmaborg. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Groningen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Akeleiweg50 t/m 1749731JB t/m 9731JDGroningen77
Bieslookstraat1 t/m 509731HG t/m 9731HHGroningen29
Dragonstraat1 t/m 1319731JL t/m 9731JSGroningen98
Gentiaanstraat1 t/m 759731BN t/m 9731BZGroningen39
Kamilleweg20 t/m 639731JE t/m 9731JHGroningen26
Kervelpad2 t/m 39731DEGroningen2
Korianderweg1 t/m 599731HV t/m 9731HZGroningen38
Kruidenpad--Groningen0
Lavendelweg37 t/m 1179731HM t/m 9731HTGroningen52
Marjoleinstraat1 t/m 1179731DA t/m 9731DDGroningen113
Melisseweg1 t/m 1109731BM t/m 9731BXGroningen99
Pimpernelstraat1 t/m 229731DWGroningen19
Pop Dijkemaweg43 t/m 929731BD t/m 9731BHGroningen39
Rozemarijnstraat1 t/m 459731HJGroningen23
Stadsweg229731CRGroningen2
Tormentilstraat1 t/m 1319731DM t/m 9731DVGroningen125
Wijnruitstraat1 t/m 349731DXGroningen34
Windepad--Groningen0
Windestraat--Groningen0
Wolfsklauwstraat1 t/m 669731HB t/m 9731HEGroningen61

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 20 openbare ruimtes en 876 adressen in de buurt Ulgersmaborg. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Groningen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Ulgersmaborg. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Ulgersmaborg ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek9731865
WoonkernGroningen876
WoonplaatsGroningen879
WijkNieuw-Oost879
GemeenteGroningen879
StadsdeelOost876
ProvincieGroningen879
WaterschapWaterschap Noorderzijlvest879
LandNederland879

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Ulgersmaborg ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Ulgersmaborg dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Ulgersmaborg ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Ulgersmaborg en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Ulgersmaborg?
De gemiddelde score voor de buurt Ulgersmaborg is 8,1.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Ulgersmaborg, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Ulgersmaborg die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Ulgersmaborg. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Ulgersmaborg met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Ulgersmaborg voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal185Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening55Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg45Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie13%Percentage2025
% G+I Handel en horeca7,9%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,63%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening29%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg24%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten13%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Ulgersmaborg, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.110Aantal2026
Mannen1.025Aantal2026
Vrouwen1.085Aantal2026
0 tot 15 jaar410Aantal2026
15 tot 25 jaar215Aantal2026
25 tot 45 jaar545Aantal2026
45 tot 65 jaar515Aantal2026
65 jaar of ouder425Aantal2026
Ongehuwd1.130Aantal2026
Gehuwd810Aantal2026
Gescheiden120Aantal2026
Verweduwd55Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd53%Percentage2026
% Gehuwd38%Percentage2026
% Gescheiden5,7%Percentage2026
% Verweduwd2,6%Percentage2026
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO220Aantal2025
Leerlingen VO130Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau342Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau555Aantal2024
Hoger opleidingsniveau703Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau35%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau44%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura79Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten74Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners36Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.058Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.480Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.330Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom75%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd12%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.230Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.500Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.470Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning750Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen9%Percentage2024
% Aardgaswoningen86%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement750Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning700Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.370Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning780Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel22Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel311Aantal2026
Adressen met definitief energielabel543Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++8Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A199Aantal2026
Energielabels B165Aantal2026
Energielabels C449Aantal2026
Energielabels D8Aantal2026
Energielabels E2Aantal2026
Energielabels F3Aantal2026
Energielabels G15Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Ulgersmaborg. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn44%Percentage2024
Drinken81%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht51%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn55%Percentage2024
Wekelijks sporten58%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk59%Percentage2024
Lopen naar school of werk12%Percentage2024
Fietsen naar school of werk54%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Ulgersmaborg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam43%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen11%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen60%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten59%Percentage2024
Vrijwilligerswerk25%Percentage2024
Mantelzorger13%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Ulgersmaborg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen23%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht51%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken20%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen9%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid29%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid18%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Ulgersmaborg. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens870Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens200Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens670Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen290Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen380Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens77%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen44%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.230Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie64%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers1.666Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners798Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€39.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen34%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Personen in armoede2,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.600euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen24%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen23%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€249.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO80Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW360Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Ulgersmaborg. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.695Aantal2026
Herkomst buiten Nederland415Aantal2026
Herkomst Europa140Aantal2026
Herkomst buiten Europa275Aantal2026
% Herkomst Nederland80%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland20%Percentage2026
% Herkomst Europa6,6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa13%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.690Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa65Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa165Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland230Aantal2026
Geboren in Nederland1.920Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa75Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa110Aantal2026
Geboren buiten Nederland185Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland80%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,08%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland91%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,55%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,2%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland8,8%Percentage2026
Autochtoon1.689Aantal2022
Westers190Aantal2022
Niet-westers176Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba32Aantal2022
Marokko9Aantal2022
Suriname23Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers106Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Ulgersmaborg. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven47Aantal2025
Diefstal9Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven10Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen13Aantal2025
Vernieling4Aantal2025
Overige misdrijven6Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners22Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Ulgersmaborg, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km9,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km123Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km8,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km111Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km171Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km287Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km30Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km48Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km68Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km48Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km6,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km26Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km9,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km6,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand13Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,4Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km15Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Ulgersmaborg. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU00141214Code2026
RegionaamUlgersmaborgNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode00141214Code2026
Oppervlakte totaal52Aantal hectaren2026
Oppervlakte land52Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.607Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal876Aantal2026
Adressen met postcode866Aantal2026
Adressen met woonfunctie859Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie3Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie11Aantal2026
Verblijfsobjecten876Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres853Aantal2026
Adressen met pand875Aantal2026
Percelen met adres763Aantal2026
Adressen met perceel876Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom876Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom859Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19256Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195013Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19708Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990697Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200013Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020131Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later5Aantal2026
Postcodegebied9731BD-9731JSNaam2026
Meest voorkomende postcode9731Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Ulgersmaborg.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Ulgersmaborg zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal925Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine730Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof195Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,06Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.779Aantal2025
Motorfietsen80Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Ulgersmaborg. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad858Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners410Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad17Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€396.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen824Aantal2025
Meergezinswoningen34Aantal2025
Koopwoningen652Aantal2025
Huurwoningen206Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties146Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders60Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond849Aantal2025
Onbewoond9Aantal2025
% Koopwoningen76%Percentage2025
% Huurwoningen24%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties17%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen96%Percentage2025
% Meergezinswoningen4%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen23Aantal2026
Tussenwoningen538Aantal2026
Hoekwoningen199Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen66Aantal2026
Vrijstaande woningen33Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen3,0%Percentage2026
% Tussenwoningen63%Percentage2026
% Hoekwoningen23%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen8%Percentage2026
% Vrijstaande woningen4,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194518Aantal2026
Woningen 1945 tot 19657Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985354Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995334Aantal2026
Woningen 1995 tot 20059Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025136Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19452,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19651,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198541%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199539%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202516%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Ulgersmaborg komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Groningen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Ulgersmaborg: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1985 tot 199539%12%27%10%2,64
2% Woningen met zonnestroom75%36%39%15%2,58
3% Woningen 1975 tot 198541%13%28%11%2,46
4% Tussenwoningen63%28%35%17%2,09
5% Eengezinswoningen96%63%33%21%1,6

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Groningen.

RegioSoort regio% Woningen 1985 tot 1995% Woningen met zonnestroom% Woningen 1975 tot 1985% Tussenwoningen% Eengezinswoningen
UlgersmaborgBuurt39%75%41%63%96%
NederlandLand12%36%13%28%63%
GroningenGemeente8%32%13%21%39%
Lewenborg-NoordBuurt2,0%41%68%37%51%
Lewenborg-ZuidBuurt11%53%1,0%48%69%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Groningen.

Top 5 kenmerken buurt Ulgersmaborg:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Ulgersmaborg. Op deze onderwerpen verschilt buurt Ulgersmaborg relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Ulgersmaborg, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Ulgersmaborg met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Ulgersmaborg, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Ulgersmaborg staan in de uitgebreide download voor Groningen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Ulgersmaborg.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Groningen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Groningen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Ulgersmaborg met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron