Statistieken buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Statistieken buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land in de gemeente Texel Vlag van de gemeente Texel. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land in de gemeente Texel Vlag van de gemeente Texel. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.Bekijk kaart
Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Kerncijfers van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode982Kadaster2026
Adressen met woonfunctie438Kadaster2026
Panden met adres929Kadaster2026
Percelen met adres727Kadaster2026
Woningvoorraad435CBS2025
Huishoudens410CBS2026
Inwoners930CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
Kaart van de omgeving van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.
Afbeelding van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land op de kaart.

Kaart van de wijk 00 Het Oude Land en duingebied met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: De Koog, 2: Oosterend, 3: De Waal, 4: Verspreide huizen De Koog en het Duingebied, 5: Verspreide huizen Op Het Oude Land, 6: Den Burg, 7: Oudeschild, 8: Den Hoorn, 9: Verspreide huizen De Kuil Hoornder Nieuwland.

Bekijk de statistieken voor alle 23 gebieden binnen de gemeente Texel via de overzichtspagina van de gebieden in de Texel.

Overzicht gebieden Meer Texel
Over de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

De buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land ligt binnen de wijk Het Oude Land en duingebied in de gemeente Texel. De volgende gebieden vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land: de vaargeul Vaarwater naar de Cocksdorp, de polder Polder Ceres en de vaargeul Overdiep. De meest voorkomende postcode in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is postcode 1791.

Er zijn 1.079 adressen en 435 woningen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land in de gemeente Texel. 82% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €529.000. Er wonen 930 inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land en 34% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land telt 410 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 585 personenauto’s en 315 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land heeft een totale oppervlakte van 4.092 hectare, waarvan 4.036 hectare land en 56 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 127 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Wonen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Kenmerken van de 435 woningen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
Er zijn 435 woningen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Texel in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land was €529.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land% verschil
2025€529.0004,75%
2024€505.0007,2%
2023€471.00011%
2022€425.0005,7%
2021€402.0003,34%
2020€389.0006,6%
2019€365.000-18%
2018€446.0005,7%
2017€422.0003,18%
2016€409.000-0,24%
2015€410.0001,74%
2014€403.000-3,59%
2013€418.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is met €111.000 gestegen van €418.000 in 2013 tot €529.000 in 2025 (dat is een stijging van 27%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.250 (2,25%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Texel.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is €529.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 33% en er zijn 435 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Texel (geel), 7 woonplaatsen (groen), 2 wijken (oranje) en 12 buurten (blauw). De buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land: er zijn 378 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Texel.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land telt 930 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land:

JaarAantal inwoners de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land% verschil
2026930-3,12%
2025960-0,52%
2024965-4,46%
20231.0101,0%
20221.0001,52%
2021985-2,96%
20201.015-0,49%
20191.020-2,39%
20181.0450,48%
20171.040-0,48%
20161.0452,45%
20151.0202,51%
2014995-1,49%
20131.010geen data

Het aantal inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is met 80 personen gedaald van 1.010 personen in 2013 tot 930 personen in 2026 (dat is een daling van 7,9%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -6 personen (-0,61%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Texel.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land:

In 2013 telde de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land 1.010 inwoners. In 2016 is het aantal gestegen tot 1.045 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 35 (3,47%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2015) is 25 (2,45%). Het aantal van 1.045 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2018 was het aantal ook op het hoogste punt van 1.045 personen. In 2026 is het aantal gedaald tot 930 personen. Dit is een daling van 115 (-11%) ten opzichte van 2018, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -30 (-3,12%). Het aantal van 930 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is 65 jaar of ouder, met 34% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Texel.

Burgerlijke staat in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 410 huishoudens in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Er waren 120 eenpersoonshuishoudens en 285 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20268354545
20258605540
20248705040
20239055545
202292000
20219104134
20209354436
20199404436
20189604738
20179554738
20169604738
20159354738
20149253931
20139393932

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europese landen: 4,86% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,86% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 3,86% en herkomst van buiten Europa: 3,17%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is 96% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Texel als geheel 7 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Texel.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Texel als geheel 16 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Texel.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
Buurt Verspreide huizen Op Het Oude LandWijk 00 Het Oude Land en duingebiedGemeente Texel
Aantal kinderopvanglocaties11821
Aantal kindplaatsen6439481
Aantal vestigingen basisonderwijs089
Aantal leerlingen basisonderwijs0875929
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs022
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0578578

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is 2,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Texel1,31,91,24,14,14,1
Wijk 00 Het Oude Land en duingebied1,21,91,13,23,23,2
Buurt Den Burg0,80,90,61,21,21,2
Buurt De Koog0,76,80,76,86,86,8
Buurt Oosterend0,20,30,57,97,97,9
Buurt De Waal3,13,43,14,04,04,0
Buurt Oudeschild0,50,50,54,34,34,3
Buurt Den Hoorn5,65,65,45,55,55,5
Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land2,42,42,34,34,34,3
Buurt Verspreide huizen De Kuil Hoornder Nieuwland5,45,45,56,06,06,0
Buurt Verspreide huizen De Koog en het Duingebied3,04,92,75,15,15,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Texel (geel), wijk 00 Het Oude Land en duingebied (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
In 2025 woonden er 120 leerlingen en studenten in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (315 totaal)
In de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land zijn in totaal 315 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is €33.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is €33.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.700. Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land telt 800 inkomensontvangers op 930 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Texel
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Texel: buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
87% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
Er zijn 44 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 44 elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 881 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.487 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 753 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 24 verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal24
Materiële schade15
Letselschade9
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 47 misdrijven in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 465 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land 47 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land in 2025 zijn Onder invloed (weg) (21 delicten) en Ongevallen (weg) (7 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Texel.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 30 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Openbare Bibliotheek Texel in Den Burg
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Openbare Bibliotheek Texel in Den Burg bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Openbare Bibliotheek Texel in Den Burg stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Openbare Bibliotheek Texel in Den Burg is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Stembureau Openbare Bibliotheek Texel in Den Burg is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 18 stembureaus in de gemeente Texel en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Texel. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Texel.

Stembureaus Texel
Adressen en leefomgeving in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land telt in totaal 1.079 adressen, met 1.078 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). 22% van de adressen in buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land ligt binnen de bebouwde kom en 78% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Texel
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land zijn er 438 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 177 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
Bevolking53923
Adressen2.093127
Autos27514

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land is 3,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk3,7
Supermarkt1,8
Restaurant1,7
Basisonderwijs2,3
Voortgezet onderwijs4,3
Bibliotheek4,0
Treinstation15,8
Sportterrein1,8
Bioscoop4,1
Museum3,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.3703.640
Tussenwoning8102.250
Hoekwoning8502.990
Twee-onder-één-kap woning1.2603.240
Vrijstaande woning1.3403.760
Koopwoning1.3103.640
Huurwoning1.0903.080

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land zijn G (174 adressen) en A (173 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land: 174 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Texel bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land
Tabel met 1.076 adressen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Texel.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Akenbuurt12 t/m 261791PJDen Burg19
Bakkenweg1 t/m 861797RJDen Hoorn55
Bakschuif1 t/m 91792CXOudeschild3
Bargen4 t/m 141793EMDe Waal6
Burgerdijk1 t/m 121791MHDen Burg10
De Grie31797RBDen Hoorn2
De Vang9 t/m 431792CVOudeschild62
De Zeshonderd3 t/m 91792CHOudeschild5
Dijkmanshuizen3-Oosterend1
Dijkmanshuizen4 t/m 111792CDOudeschild7
Doolhof3 t/m 131792CMOudeschild8
Doolhof61791LLDen Burg1
Driehuizen6 t/m 191791PKDen Burg16
Eendenkooiweg1 t/m 21794GAOosterend4
Fannenweg--Oosterend0
Fonteinsweg8 t/m 101797RKDen Hoorn3
Georgiëweg71791MBDen Burg1
Hallerweg25 t/m 551791LRDen Burg24
Harkebuurt2 t/m 111794HMOosterend16
Haven20 t/m 231792AEOudeschild7
Hemmerkooi12 t/m 201797RDDen Hoorn7
Hemmerkooi2 t/m 81791PLDen Burg9
Hemmerweg3 t/m 221797RCDen Hoorn13
Hoornderweg2 t/m 311791PM t/m 1791PNDen Burg30
Hoornderweg30 t/m 471797RADen Hoorn20
IJsdijk251794GWOosterend3
IJsdijk7 t/m 261792CBOudeschild9
Kadijksweg19 t/m 201793EEDe Waal3
Kadijksweg4 t/m 151791LTDen Burg18
Kogerweg130 t/m 1471791MJ t/m 1791MKDen Burg10
Kooiweg11797RWDen Hoorn1
Krukas3 t/m 121792CWOudeschild21
Laagwaalderweg18 t/m 211792CEOudeschild7
Laagwaalderweg26 t/m 481793EDDe Waal14
Laanweg--Den Burg0
Lageveld2 t/m 111794GEOosterend13
Lancasterdijk3 t/m 91794GVOosterend5
Leemkuil2 t/m 91791LCDen Burg6
Loswal1 t/m 501794GTOosterend14
Marsweg3 t/m 171791LVDen Burg12
Meyertebos2 t/m 221791MGDen Burg17
Middellandseweg2 t/m 121792CGOudeschild13
Mieland1 t/m 41792CLOudeschild6
Mokweg7 t/m 211797SBDen Hoorn5
Molenbuurt1 t/m 51793EJDe Waal4
Mosselweg3 t/m 41794GSOosterend5
Nesweg7 t/m 441794GC t/m 1794GDOosterend22
Nieuweschild3 t/m 151794GGOosterend12
Ongeren1 t/m 151791MEDen Burg18
Oost2 t/m 1031794GN t/m 1794GROosterend59
Oosterenderweg25 t/m 511794GBOosterend12
Oosterenderweg6 t/m 261793EK t/m 1793ELDe Waal22
Oosterweg10 t/m 321794GK t/m 1794GLOosterend15
Oostkaap6 t/m 131794GHOosterend9
Ottersaat1 t/m 71792CCOudeschild6
Pontweg72 t/m 1161791LA t/m 1791LBDen Burg30
Redoute17 t/m 211792CAOudeschild2
Redoute9 t/m 111797SXDen Hoorn2
Rozendijk1 t/m 391791PC t/m 1791PEDen Burg43
Schansweg1 t/m 261791LKDen Burg15
Schansweg291792CPOudeschild1
Schilderend951791BDDen Burg2
Schilderweg159 t/m 1961791LN t/m 1791LPDen Burg23
Schilderweg197 t/m 2511792CJ t/m 1792CKOudeschild28
Skillepaadje1 t/m 141791LMDen Burg9
Skillepaadje16 t/m 181792CNOudeschild6
Smitsweg2 t/m 71791PGDen Burg8
Spangerweg6 t/m 371793EG t/m 1793EHDe Waal27
Stolpweg20 t/m 431797AWDen Hoorn8
Tienhoven1 t/m 181793ECDe Waal10
Veenselangweg2 t/m 121791LSDen Burg11
Vierhuizen1 t/m 131794GMOosterend7
Vliegwiel15 t/m 321792CSOudeschild9
Waagejot--Oosterend0
Waalderweg101 t/m 1191791MADen Burg6
Waalderweg1201793EBDe Waal2
Watermolenweg2 t/m 31797SCDen Hoorn3
Waterweg2 t/m 121791LHDen Burg8
Westergeest2 t/m 101791LJDen Burg14
Westerweg2 t/m 311791PHDen Burg19
Westerweg32 t/m 931797RE t/m 1797RHDen Hoorn34
Zaandammerdijk21793ENDe Waal2
Zouteland1 t/m 231797BADen Hoorn21
Zuid Haffel3 t/m 491791LD t/m 1791LGDen Burg34
Zwinweg11794HJOosterend2

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 85 openbare ruimtes en 1.076 adressen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Texel
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1791360
Postcode numeriek1792188
Postcode numeriek179385
Postcode numeriek1794188
Postcode numeriek1797158
GehuchtDe Nes5
GehuchtHarkebuurt11
GehuchtNoorderbuurt7
BuurtschapBargen6
BuurtschapDe Westen31
BuurtschapDijkmanshuizen24
BuurtschapDriehuizen5
BuurtschapMolenbuurt13
BuurtschapNieuweschild14
BuurtschapNoord Haffel42
BuurtschapOngeren18
BuurtschapSpang13
BuurtschapTienhoven10
BuurtschapWestermient32
BuurtschapZuid Haffel38
WoonkernDen Burg3
WoonkernDen Hoorn30
WoonkernOost85
WoonkernOudeschild114
WoonplaatsDe Waal90
WoonplaatsDen Burg414
WoonplaatsDen Hoorn174
WoonplaatsOosterend201
WoonplaatsOudeschild200
WijkHet Oude Land en duingebied1079
GemeenteTexel1079
ProvincieNoord-Holland1079
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier1079
LandNederland1079

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal315Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij80Aantal2025
B-F Nijverheid en energie40Aantal2025
G+I Handel en horeca45Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed20Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening70Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg20Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij25%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie13%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,76%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg6,3%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners930Aantal2026
Mannen475Aantal2026
Vrouwen455Aantal2026
0 tot 15 jaar90Aantal2026
15 tot 25 jaar80Aantal2026
25 tot 45 jaar155Aantal2026
45 tot 65 jaar290Aantal2026
65 jaar of ouder310Aantal2026
Ongehuwd315Aantal2026
Gehuwd495Aantal2026
Gescheiden60Aantal2026
Verweduwd55Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar9,7%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,7%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar17%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar31%Percentage2026
% 65 jaar of ouder34%Percentage2026
% Ongehuwd34%Percentage2026
% Gehuwd54%Percentage2026
% Gescheiden6,5%Percentage2026
% Verweduwd6%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO50Aantal2025
Leerlingen VO40Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau200Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau300Aantal2024
Hoger opleidingsniveau220Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau31%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura15Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,1%Percentage2024
Wmo cliënten20Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid23Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.620Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.030Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom48%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd14%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.080Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.250Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen80%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.370Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.260Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.340Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.310Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.090Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel389Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel407Aantal2026
Adressen met definitief energielabel283Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++4Aantal2026
Energielabels A+++21Aantal2026
Energielabels A++6Aantal2026
Energielabels A+12Aantal2026
Energielabels A173Aantal2026
Energielabels B65Aantal2026
Energielabels C90Aantal2026
Energielabels D45Aantal2026
Energielabels E28Aantal2026
Energielabels F71Aantal2026
Energielabels G174Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak10%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn39%Percentage2024
Drinken84%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn60%Percentage2024
Wekelijks sporten51%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk53%Percentage2024
Lopen naar school of werk26%Percentage2024
Fietsen naar school of werk29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam20%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen9%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren1%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving95%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving96%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen78%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten86%Percentage2024
Vrijwilligerswerk36%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht9%Percentage2024
Hoge veerkracht61%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie4%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken14%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid20%Percentage2024
Broze metale gezondheid28%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid16%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens410Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens120Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens290Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen175Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen110Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens71%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen43%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen27%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking540Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers49%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie33%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie17%Percentage2024
% Zelfstandigen51%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners829Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.000Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen44%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede2,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€54.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen30%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€698.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW260Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW27%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland835Aantal2026
Herkomst buiten Nederland90Aantal2026
Herkomst Europa45Aantal2026
Herkomst buiten Europa45Aantal2026
% Herkomst Nederland90%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland9,7%Percentage2026
% Herkomst Europa4,86%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,86%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland835Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland55Aantal2026
Geboren in Nederland890Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa20Aantal2026
Geboren buiten Nederland40Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland90%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,24%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland96%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,16%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,16%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,32%Percentage2026
Autochtoon920Aantal2022
Westers65Aantal2022
Niet-westers15Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven47Aantal2025
Diefstal7Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven3Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen29Aantal2025
Vernieling4Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners49Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners30Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km7,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km2,1Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km8,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km30Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km46Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand55Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand56Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km0,9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand55Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,8Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand9,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9,2Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km11Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04480007Code2026
RegionaamVerspreide huizen Op Het Oude LandNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04480007Code2026
Oppervlakte totaal4.092Aantal hectaren2026
Oppervlakte land4.036Aantal hectaren2026
Oppervlakte water56Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid127Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.079Aantal2026
Adressen met postcode982Aantal2026
Adressen met woonfunctie438Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie22Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie3Aantal2026
Adressen met industriefunctie282Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie25Aantal2026
Adressen met logiesfunctie253Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie110Aantal2026
Verblijfsobjecten1.078Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres929Aantal2026
Adressen met pand1.071Aantal2026
Percelen met adres727Aantal2026
Adressen met perceel1.079Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom232Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom847Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom87Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom351Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 170028Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900152Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192579Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950162Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970193Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198075Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199036Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200080Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201092Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020124Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later50Aantal2026
Postcodegebied1791BD-1797SXNaam2026
Meest voorkomende postcode1791Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode37%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal24Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade15Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade9Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal585Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine420Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof165Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,33Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte14Aantal2025
Motorfietsen120Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad435Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners453Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen4Aantal2025
Niet-woningvoorraad634Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen4Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€529.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen383Aantal2025
Meergezinswoningen52Aantal2025
Koopwoningen357Aantal2025
Huurwoningen74Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties17Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders57Aantal2025
Eigendom onbekend4Aantal2025
Bewoond378Aantal2025
Onbewoond57Aantal2025
% Koopwoningen82%Percentage2025
% Huurwoningen17%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties4%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders13%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen88%Percentage2025
% Meergezinswoningen12%Percentage2025
% Bewoond87%Percentage2025
% Onbewoond13%Percentage2025
Appartementen5Aantal2026
Tussenwoningen12Aantal2026
Hoekwoningen16Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen27Aantal2026
Vrijstaande woningen378Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen1,0%Percentage2026
% Tussenwoningen3,0%Percentage2026
% Hoekwoningen4,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen6%Percentage2026
% Vrijstaande woningen86%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945207Aantal2026
Woningen 1945 tot 196575Aantal2026
Woningen 1965 tot 197532Aantal2026
Woningen 1975 tot 198515Aantal2026
Woningen 1985 tot 199511Aantal2026
Woningen 1995 tot 200526Aantal2026
Woningen 2005 tot 201530Aantal2026
Woningen 2015 tot 202532Aantal2026
Woningen 2025 en later6Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend4Aantal2026
% Woningen voor 194547%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196517%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19757%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19853,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Texel. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Werknemers49%83%-34%6%5,5
2% Zelfstandigen51%17%34%6%5,5
3Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€698.800€135.500€563.300€142.6173,95
4% Werknemers met vaste arbeidsrelatie33%56%-23%6%3,75
5% A Landbouw, bosbouw en visserij25%3,06%22%8,4%2,65

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Texel.

RegioSoort regio% Werknemers% ZelfstandigenMediaan vermogen van particuliere huishoudens% Werknemers met vaste arbeidsrelatie% A Landbouw, bosbouw en visserij
Verspreide huizen Op Het Oude LandBuurt49%51%€698.80033%25%
NederlandLand83%17%€135.50056%3,06%
TexelGemeente71%29%€289.80046%10%
Den BurgBuurt78%22%€239.40054%2,94%
De KoogBuurt61%39%€272.30037%0,0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Texel.

Top 5 kenmerken buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land. Op deze onderwerpen verschilt buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land, Nederland, de gemeente en de andere wijken en/of buurten binnen de gemeente. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Verspreide huizen Op Het Oude Land met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Verspreide huizen Op Het Oude Land, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land staan in de uitgebreide download voor Texel.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Texel.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Texel. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Verspreide huizen Op Het Oude Land met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron