Statistieken Zeeenbuurt

Statistieken Zeeenbuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Zeeenbuurt in de gemeente Lelystad Vlag van de gemeente Lelystad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Zeeenbuurt in de gemeente Lelystad Vlag van de gemeente Lelystad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Zeeenbuurt.Bekijk kaart
Zeeenbuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Zeeenbuurt.

Kerncijfers van de Zeeenbuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Zeeenbuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Zeeenbuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode605Kadaster2026
Adressen met woonfunctie582Kadaster2026
Panden met adres425Kadaster2026
Percelen met adres269Kadaster2026
Woningvoorraad574CBS2025
Huishoudens615CBS2026
Inwoners1.210CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Zeeenbuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Zeeenbuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Zeeenbuurt
Kaart van de omgeving van de Zeeenbuurt.
Afbeelding van de Zeeenbuurt op de kaart.

Kaart van de Waterwijk-Landerijen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Getijdenbuurt Sportpark Doggersbank, 2: Landerijen Noord/West, 3: Zeeenbuurt, 4: Landerijen Noord/Oost, 5: Zeestromen en Slotenbuurt, 6: Wijkcentrum Voorstraat, 7: Merenbuurt, 8: Landerijen Zuid/West, 9: Landerijen Zuid/Oost, 10: Bedrijventerrein Ketelmeerstraat, 11: Rivierenbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 149 gebieden binnen de gemeente Lelystad via de overzichtspagina van de gebieden in de Lelystad.

Overzicht gebieden Meer Lelystad
Over de Zeeenbuurt

De Zeeenbuurt ligt binnen de Waterwijk-Landerijen in de gemeente Lelystad. De meest voorkomende postcode in de Zeeenbuurt is postcode 8226.

Er zijn 605 adressen en 574 woningen in de Zeeenbuurt in de gemeente Lelystad. 67% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €241.000. Er wonen 1.210 inwoners in de Zeeenbuurt, met een aanzienlijk deel (37%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Zeeenbuurt telt 615 huishoudens van gemiddeld 1,9 personen. Verder zijn er 455 personenauto’s en 135 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Zeeenbuurt.

Zeeenbuurt heeft een oppervlakte van 14 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.972 adressen per km2.

Meer over de Zeeenbuurt:

De gegevens van de Zeeenbuurt voor de jaren 2013 tot en met 2019 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Zeeenbuurt.

Wonen in de Zeeenbuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Zeeenbuurt.

Kenmerken van de 574 woningen in de Zeeenbuurt
Er zijn 574 woningen in de Zeeenbuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Lelystad in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Zeeenbuurt was €241.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Zeeenbuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Zeeenbuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Zeeenbuurt% verschil
2025€241.0004,33%
2024€231.0003,12%
2023€224.00029%
2022€174.00019%
2021€146.0008,1%
2020€135.00012%
2019€120.0008,1%
2018€111.0003,74%
2017€107.0000,94%
2016€106.0000,0%
2015€106.000-15%
2014€125.000-3,1%
2013€129.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Zeeenbuurt is met €112.000 toegenomen van €129.000 in 2013 tot €241.000 in 2025 (dat is een stijging van 87%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.333 (5,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Lelystad.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de Zeeenbuurt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Lelystad.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Zeeenbuurt is €241.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 9% en er zijn 574 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Flevoland (bruin), gemeente Lelystad (geel), Waterwijk-Landerijen (oranje) en 10 buurten (blauw). De Zeeenbuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de Zeeenbuurt: er zijn 252 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Zeeenbuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Zeeenbuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Zeeenbuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Lelystad.

Aantal inwoners per jaar
De Zeeenbuurt telt 1.210 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Zeeenbuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Zeeenbuurt:

JaarAantal inwoners de Zeeenbuurt% verschil
20261.2100,0%
20251.2100,83%
20241.2000,0%
20231.2003,45%
20221.160-4,92%
20211.220-0,41%
20201.2250,41%
20191.2205,6%
20181.155-2,53%
20171.1853,04%
20161.1500,88%
20151.140-0,26%
20141.143-1,21%
20131.157geen data

Het aantal inwoners in de Zeeenbuurt is met 53 personen gestegen van 1.157 personen in 2013 tot 1.210 personen in 2026 (dat is een groei van 4,58%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 4 personen (0,38%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Lelystad.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Zeeenbuurt:

In 2013 telde de Zeeenbuurt 1.157 inwoners. In 2015 is het aantal gedaald tot 1.140 personen. Dit is een daling van 17 (-1,47%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -3 (-0,26%). Het aantal van 1.140 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2020 is het aantal gestegen tot 1.225 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 85 (7,5%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 5 (0,41%). Het aantal van 1.225 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de Zeeenbuurt 1.210 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Zeeenbuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Zeeenbuurt is 25 tot 45 jaar, met 37% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Lelystad.

Burgerlijke staat in de Zeeenbuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Zeeenbuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 615 huishoudens in de Zeeenbuurt. Er waren 310 eenpersoonshuishoudens en 305 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Zeeenbuurt. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Zeeenbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Zeeenbuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Zeeenbuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026460220535
2025485215510
2024480200520
2023485195525
202249000
2021505194521
2020540186499
2019560179481
2018560161434
2017600158427
2016605148397
2015580152408
2014600146393
2013597151407

In 2026 was de herkomst van inwoners in de Zeeenbuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 38%, herkomst uit Europese landen: 18% en herkomst uit landen buiten Europa: 44% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 52%, herkomst uit Europa: 13% en herkomst van buiten Europa: 35%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Zeeenbuurt is 61% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Zeeenbuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Zeeenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Zeeenbuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Lelystad als geheel 62 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Lelystad.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Zeeenbuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Zeeenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Zeeenbuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Lelystad als geheel 47 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Lelystad.

Meer sterfte
Onderwijs in de Zeeenbuurt

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de Zeeenbuurt. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Zeeenbuurt
ZeeenbuurtWaterwijk-LanderijenGemeente Lelystad
Aantal kinderopvanglocaties143203
Aantal kindplaatsen168464.188
Aantal vestigingen basisonderwijs1742
Aantal leerlingen basisonderwijs2391.3448.013
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs005
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs004.382
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs003
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.450

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Zeeenbuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Zeeenbuurt is 0,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Flevoland0,80,90,92,32,43,7
Gemeente Lelystad0,80,90,92,12,12,4
Waterwijk-Landerijen0,60,60,61,41,42,5
Buurt Wijkcentrum Voorstraat0,10,20,21,11,11,8
Getijdenbuurt Sportpark Doggersbank0,40,50,40,80,82,3
Zeeenbuurt0,20,50,20,80,81,9
Zeestromen en Slotenbuurt0,20,20,21,11,11,5
Merenbuurt0,40,30,31,21,21,8
Rivierenbuurt0,40,30,31,61,62,2
Buurt Bedrijventerrein Ketelmeerstraat0,30,40,32,22,22,2
Buurt Landerijen Noord/West0,80,80,81,11,12,9
Buurt Landerijen Zuid/West0,40,40,51,81,82,8
Buurt Landerijen Noord/Oost1,71,01,72,32,34,0
Buurt Landerijen Zuid/Oost1,21,21,22,22,23,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Zeeenbuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Flevoland (bruin), gemeente Lelystad (geel), Waterwijk-Landerijen (groen) en 10 buurten (blauw). Zeeenbuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Zeeenbuurt
In 2025 woonden er 260 leerlingen en studenten in de Zeeenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Zeeenbuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Zeeenbuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Zeeenbuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Zeeenbuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Zeeenbuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Zeeenbuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (135 totaal)
In de Zeeenbuurt zijn in totaal 135 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 135 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 140 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Zeeenbuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Zeeenbuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Zeeenbuurt is €22.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Zeeenbuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Zeeenbuurt is €22.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €28.600. Zeeenbuurt telt 900 inkomensontvangers op 1.210 inwoners totaal.

13% van de huishoudens in de Zeeenbuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Lelystad
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Waterwijk-Landerijen (Zeeenbuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Waterwijk-Landerijen is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
64% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Zeeenbuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Zeeenbuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
67% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de Zeeenbuurt drinkt geen of maximaal één glas alcohol per dag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Zeeenbuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Zeeenbuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Zeeenbuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Zeeenbuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Zeeenbuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Zeeenbuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Zeeenbuurt
Er zijn 42 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Zeeenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Zeeenbuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 42 elektrische auto’s in de Zeeenbuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Zeeenbuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Zeeenbuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 599 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Zeeenbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Zeeenbuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 833 op naam geregistreerde voertuigen in de Zeeenbuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 642 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Zeeenbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Zeeenbuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de Zeeenbuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Zeeenbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Zeeenbuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade2
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Zeeenbuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Zeeenbuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Zeeenbuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 54 misdrijven in de Zeeenbuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Zeeenbuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Zeeenbuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 802 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 33 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Zeeenbuurt 54 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Zeeenbuurt in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (15 delicten) en Mishandeling (9 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Zeeenbuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de Zeeenbuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Zeeenbuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Zeeenbuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Lelystad.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘vernieling’ in 2025 in de Zeeenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Zeeenbuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Zeeenbuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Zeeenbuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Zeeenbuurt.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Wijkcentrum de Waterbever in Lelystad
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Wijkcentrum de Waterbever in Lelystad bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Wijkcentrum de Waterbever in Lelystad stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Wijkcentrum de Waterbever in Lelystad is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de Zeeenbuurt. Stembureau Wijkcentrum de Waterbever in Lelystad is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de Zeeenbuurt ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 97 stembureaus in de gemeente Lelystad en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Lelystad. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Lelystad.

Stembureaus Lelystad
Adressen en leefomgeving in de Zeeenbuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Zeeenbuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Zeeenbuurt telt in totaal 605 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Zeeenbuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Lelystad
Adressen: gebruiksdoelen
In de Zeeenbuurt zijn er 582 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Zeeenbuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 365 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de Zeeenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Zeeenbuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Zeeenbuurt voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Zeeenbuurt voor 2026:

DichtheidNederlandZeeenbuurt
Bevolking5398.643
Adressen2.0931.972
Autos2753.250

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Zeeenbuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Zeeenbuurt is 0,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Zeeenbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Zeeenbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,4
Supermarkt0,4
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,2
Voortgezet onderwijs0,8
Bibliotheek2,6
Treinstation2,5
Sportterrein0,4
Bioscoop2,6
Museum6,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Zeeenbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Zeeenbuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Zeeenbuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5401.580
Tussenwoning6902.330
Hoekwoning7702.560
Twee-onder-één-kap woning04.200
Vrijstaande woning1004.300
Koopwoning7702.750
Huurwoning5801.740

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Zeeenbuurt zijn C (219 adressen) en B (169 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Zeeenbuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de Zeeenbuurt: 219 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Lelystad bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Zeeenbuurt
Tabel met 611 adressen in de Zeeenbuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Zeeenbuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Lelystad.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Geldersedreef--Lelystad0
Noordzeestraat1 t/m 2068226AE t/m 8226APLelystad173
Oostzeestraat1 t/m 2168226BA t/m 8226BXLelystad165
Poolzeestraat1 t/m 238226DALelystad22
Sont1 t/m 1388226AB t/m 8226ADLelystad109
Zeelaan1 t/m 1628226AR t/m 8226AZLelystad142
Zeelaantunnel--Lelystad0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 7 openbare ruimtes en 611 adressen in de Zeeenbuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Lelystad
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Zeeenbuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Zeeenbuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek8226609
WoonkernLelystad611
WoonplaatsLelystad613
WijkWaterwijk-Landerijen613
GemeenteLelystad613
ProvincieFlevoland613
WaterschapWaterschap Zuiderzeeland613
LandNederland613

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Zeeenbuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Zeeenbuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Zeeenbuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Zeeenbuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Zeeenbuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Zeeenbuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal135Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie50Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie36%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening18%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Zeeenbuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.210Aantal2026
Mannen625Aantal2026
Vrouwen590Aantal2026
0 tot 15 jaar210Aantal2026
15 tot 25 jaar175Aantal2026
25 tot 45 jaar455Aantal2026
45 tot 65 jaar270Aantal2026
65 jaar of ouder105Aantal2026
Ongehuwd810Aantal2026
Gehuwd265Aantal2026
Gescheiden120Aantal2026
Verweduwd20Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar37%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar22%Percentage2026
% 65 jaar of ouder8,6%Percentage2026
% Ongehuwd67%Percentage2026
% Gehuwd22%Percentage2026
% Gescheiden9,9%Percentage2026
% Verweduwd1,65%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO120Aantal2025
Leerlingen VO60Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau410Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau450Aantal2024
Hoger opleidingsniveau100Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau48%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau52%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau10%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,7%Percentage2024
Wmo cliënten70Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners57Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid8.643Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.090Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning490Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom42%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.330Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.560Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.200Gemiddeld in kWh2014
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.300Gemiddeld in kWh2014
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.750Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning660Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming7%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen11%Percentage2024
% Aardgaswoningen85%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement540Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning770Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning0Gemiddeld per m³2014
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning100Gemiddeld per m³2014
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning770Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning580Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel22Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel115Aantal2026
Adressen met definitief energielabel468Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++25Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A149Aantal2026
Energielabels B169Aantal2026
Energielabels C219Aantal2026
Energielabels D17Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Zeeenbuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak28%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn58%Percentage2024
Drinken65%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht55%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)24%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2024
Wekelijks sporten46%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk53%Percentage2024
Lopen naar school of werk27%Percentage2024
Fietsen naar school of werk38%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Zeeenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam64%Percentage2024
Ernstig eenzaam24%Percentage2024
Emotioneel eenzaam45%Percentage2024
Sociaal eenzaam46%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven84%Percentage2024
Moeite met rondkomen29%Percentage2024
Krijgt steun van anderen88%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning77%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving72%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving69%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen45%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten43%Percentage2024
Vrijwilligerswerk13%Percentage2024
Mantelzorger10%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Zeeenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid64%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt35%Percentage2024
Lage veerkracht23%Percentage2024
Hoge veerkracht45%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie18%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden17%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken30%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen19%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien8%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid40%Percentage2024
Broze metale gezondheid44%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid38%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein41%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Zeeenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens615Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens310Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens305Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen105Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen200Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen17%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,9Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking630Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie67%Percentage2024
% Werknemers88%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie47%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie41%Percentage2024
% Zelfstandigen12%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners750Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€28.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€22.600Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen50%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen6,3%Percentage2024
% Personen in armoede6,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens15%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€27.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen59%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen5,4%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen7,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum13%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum20%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum23%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€2.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand60Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO110Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW80Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO9%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW7%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Zeeenbuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland460Aantal2026
Herkomst buiten Nederland755Aantal2026
Herkomst Europa220Aantal2026
Herkomst buiten Europa535Aantal2026
% Herkomst Nederland38%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland62%Percentage2026
% Herkomst Europa18%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa44%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland460Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa60Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa220Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland280Aantal2026
Geboren in Nederland740Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa160Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa315Aantal2026
Geboren buiten Nederland475Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland38%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,94%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland23%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa18%Percentage2026
% Geboren in Nederland61%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa13%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa26%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland39%Percentage2026
Autochtoon490Aantal2022
Westers190Aantal2022
Niet-westers480Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba80Aantal2022
Marokko30Aantal2022
Suriname155Aantal2022
Turkije45Aantal2022
Overig niet-westers175Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Zeeenbuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven54Aantal2025
Diefstal11Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven13Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting7Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling16Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners45Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Zeeenbuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km21Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km43Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km27Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km4,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km39Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km56Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km3,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km7,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km39Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km5,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km6,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand49Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand2,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand24Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km29Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Zeeenbuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU09950422Code2026
RegionaamZeeenbuurtNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode09950422Code2026
Oppervlakte totaal14Aantal hectaren2026
Oppervlakte land14Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.972Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal605Aantal2026
Adressen met postcode605Aantal2026
Adressen met woonfunctie582Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie22Aantal2026
Verblijfsobjecten605Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres425Aantal2026
Adressen met pand604Aantal2026
Percelen met adres269Aantal2026
Adressen met perceel605Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom605Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom582Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990503Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200052Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201015Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later34Aantal2026
Postcodegebied8226AB-8226DANaam2026
Meest voorkomende postcode8226Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Zeeenbuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Zeeenbuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal455Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine365Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof90Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,76Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.250Aantal2025
Motorfietsen40Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Zeeenbuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad574Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners474Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad23Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€241.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen333Aantal2025
Meergezinswoningen241Aantal2025
Koopwoningen189Aantal2025
Huurwoningen385Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties327Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders58Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond557Aantal2025
Onbewoond17Aantal2025
% Koopwoningen33%Percentage2025
% Huurwoningen67%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties57%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen58%Percentage2025
% Meergezinswoningen42%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen229Aantal2026
Tussenwoningen252Aantal2026
Hoekwoningen98Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen39%Percentage2026
% Tussenwoningen43%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985333Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995167Aantal2026
Woningen 1995 tot 200549Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 202524Aantal2026
Woningen 2025 en later8Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198557%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199529%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20058%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Zeeenbuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Lelystad. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Zeeenbuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1975 tot 198557%13%44%11%3,87
2% B-F Nijverheid en energie36%14%21%6,3%3,41
3% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie41%27%14%5%3,06
4Bevolkingsdichtheid8.6435398.1042.8412,85
5% Personen tot 25% boven armoedegrens15%6,4%8,6%3,23%2,67

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Lelystad.

RegioSoort regio% Woningen 1975 tot 1985% B-F Nijverheid en energie% Werknemers met flexibele arbeidsrelatieBevolkingsdichtheid% Personen tot 25% boven armoedegrens
ZeeenbuurtBuurt57%36%41%8.64315%
NederlandLand13%14%27%5396,4%
LelystadGemeente44%18%31%3667,7%
Wijkcentrum VoorstraatBuurt9%23%39%6.81212%
Getijdenbuurt Sportpark DoggersbankBuurt84%40%34%4.18411%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Lelystad.

Top 5 kenmerken Zeeenbuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Zeeenbuurt. Op deze onderwerpen verschilt Zeeenbuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Zeeenbuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Zeeenbuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Zeeenbuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Zeeenbuurt staan in de uitgebreide download voor Lelystad.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Zeeenbuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Lelystad.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Lelystad. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Zeeenbuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron