Statistieken buurt Afrikaanderwijk

Statistieken buurt Afrikaanderwijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Afrikaanderwijk in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Afrikaanderwijk in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Afrikaanderwijk.Bekijk kaart
Buurt Afrikaanderwijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Afrikaanderwijk.

Kerncijfers van de buurt Afrikaanderwijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Afrikaanderwijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Afrikaanderwijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode4.596Kadaster2026
Adressen met woonfunctie4.280Kadaster2026
Panden met adres924Kadaster2026
Percelen met adres704Kadaster2026
Woningvoorraad3.749CBS2025
Huishoudens4.265CBS2026
Inwoners9.055CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Afrikaanderwijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Afrikaanderwijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Afrikaanderwijk
Kaart van de omgeving van de buurt Afrikaanderwijk.
Afbeelding van de buurt Afrikaanderwijk op de kaart.

Kaart van de wijk Feijenoord met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Noordereiland, 2: Feijenoord, 3: Kop van Zuid - Entrepot, 4: Kop van Zuid, 5: Afrikaanderwijk, 6: Katendrecht, 7: Hillesluis, 8: Bloemhof, 9: Vreewijk.

Bekijk de statistieken voor alle 122 gebieden binnen de gemeente Rotterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Rotterdam.

Overzicht gebieden Meer Rotterdam
Over de buurt Afrikaanderwijk

De buurt Afrikaanderwijk ligt binnen de wijk Feijenoord in de gemeente Rotterdam. De meest voorkomende postcode in de buurt Afrikaanderwijk is postcode 3072.

Er zijn 4.625 adressen en 3.749 woningen in de buurt Afrikaanderwijk in de gemeente Rotterdam. 84% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €299.000. Er wonen 9.055 inwoners in de buurt Afrikaanderwijk, waarvan het grootste deel (33%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Afrikaanderwijk telt 4.265 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 2.345 personenauto’s en 1.255 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Afrikaanderwijk.

Buurt Afrikaanderwijk heeft een oppervlakte van 62 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 5.898 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Afrikaanderwijk.

Wonen in de buurt Afrikaanderwijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Afrikaanderwijk.

Kenmerken van de 3.749 woningen in de buurt Afrikaanderwijk
Er zijn 3.749 woningen in de buurt Afrikaanderwijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Rotterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Afrikaanderwijk was €299.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Afrikaanderwijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Afrikaanderwijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Afrikaanderwijk% verschil
2025€299.0004,55%
2024€286.0001,78%
2023€281.00025%
2022€224.00017%
2021€192.00014%
2020€168.00026%
2019€133.00017%
2018€114.00014%
2017€100.0008,7%
2016€92.0002,22%
2015€90.000-1,1%
2014€91.000-4,21%
2013€95.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Afrikaanderwijk is met €204.000 toegenomen van €95.000 in 2013 tot €299.000 in 2025 (dat is een stijging van 215%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €17.000 (10%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Rotterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Afrikaanderwijk is €299.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 14% en er zijn 3.749 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), 6 woonplaatsen (groen), wijk Feijenoord (oranje) en 8 buurten (blauw). De buurt Afrikaanderwijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Afrikaanderwijk: er zijn 3.841 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Afrikaanderwijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Afrikaanderwijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Afrikaanderwijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Rotterdam.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Afrikaanderwijk telt 9.055 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Afrikaanderwijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Afrikaanderwijk:

JaarAantal inwoners de buurt Afrikaanderwijk% verschil
20269.0554,8%
20258.6409,2%
20247.9153,13%
20237.675-2,17%
20227.845-4,27%
20218.195-1,09%
20208.285-5,6%
20198.7750,63%
20188.7208,7%
20178.020-0,68%
20168.075-1,52%
20158.200-0,24%
20148.220-1,5%
20138.345geen data

Het aantal inwoners in de buurt Afrikaanderwijk is met 710 personen gestegen van 8.345 personen in 2013 tot 9.055 personen in 2026 (dat is een groei van 8,5%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 55 personen (0,72%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Rotterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Afrikaanderwijk:

In 2013 waren er 8.345 inwoners in de buurt Afrikaanderwijk. In 2023 is het aantal gedaald tot 7.675 personen. Dit is een daling van 670 (-8%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2022) is het verschil -170 (-2,17%). Het aantal van 7.675 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 9.055 personen. De stijging ten opzichte van 2023 is 1.380 (18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 415 (4,8%). Het aantal van 9.055 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Afrikaanderwijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Afrikaanderwijk is 25 tot 45 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Rotterdam.

Burgerlijke staat in de buurt Afrikaanderwijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Afrikaanderwijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 4.265 huishoudens in de buurt Afrikaanderwijk. Er waren 1.960 eenpersoonshuishoudens en 2.305 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Afrikaanderwijk. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Afrikaanderwijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Afrikaanderwijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Afrikaanderwijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.5758506.630
20251.4358106.395
20241.2656456.005
20231.2606205.795
20221.34000
20211.4356536.107
20201.3406716.274
20191.3007226.753
20181.2707206.730
20171.0656726.283
20161.0756776.323
20151.1206846.396
20141.0696916.460
20131.0857026.558

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Afrikaanderwijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 17%, herkomst uit Europese landen: 9,4% en herkomst uit landen buiten Europa: 73% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 13%, herkomst uit Europa: 8,4% en herkomst van buiten Europa: 79%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Afrikaanderwijk is 53% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Afrikaanderwijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Afrikaanderwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Afrikaanderwijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Rotterdam als geheel 614 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Rotterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Afrikaanderwijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Afrikaanderwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Afrikaanderwijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Rotterdam als geheel 446 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Rotterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Afrikaanderwijk

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Afrikaanderwijk. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Afrikaanderwijk
Buurt AfrikaanderwijkWijk FeijenoordGemeente Rotterdam
Aantal kinderopvanglocaties1596971
Aantal kindplaatsen3612.79428.075
Aantal vestigingen basisonderwijs332227
Aantal leerlingen basisonderwijs6647.24755.423
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs01082
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05.28337.967
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs01169
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs06.86141.473
Aantal opleidingen hoger onderwijs00204
Aantal studenten hoger onderwijs0076.547

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Afrikaanderwijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Afrikaanderwijk is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Rotterdam0,50,50,61,31,31,6
Wijk Feijenoord0,50,50,51,11,11,4
Buurt Kop van Zuid0,91,40,91,21,21,3
Buurt Kop van Zuid - Entrepot0,20,40,31,21,21,3
Buurt Vreewijk0,60,50,60,90,90,9
Buurt Bloemhof0,50,60,41,01,01,4
Buurt Hillesluis0,30,40,51,01,01,8
Buurt Katendrecht0,50,50,50,80,80,9
Buurt Afrikaanderwijk0,40,50,50,70,71,1
Buurt Feijenoord0,40,40,51,81,81,9
Buurt Noordereiland0,70,71,42,42,42,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Afrikaanderwijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), wijk Feijenoord (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Afrikaanderwijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Afrikaanderwijk
In 2025 woonden er 2.000 leerlingen en studenten in de buurt Afrikaanderwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Afrikaanderwijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Afrikaanderwijk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Afrikaanderwijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Afrikaanderwijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Afrikaanderwijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Afrikaanderwijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.255 totaal)
In de buurt Afrikaanderwijk zijn in totaal 1.255 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 1.255 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 1.250 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Afrikaanderwijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Afrikaanderwijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Afrikaanderwijk is €24.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Afrikaanderwijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Afrikaanderwijk is €24.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €31.500. Buurt Afrikaanderwijk telt 6.100 inkomensontvangers op 9.055 inwoners totaal.

24% van de huishoudens in de buurt Afrikaanderwijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Rotterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Feijenoord (buurt Afrikaanderwijk is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Feijenoord is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
55% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Afrikaanderwijk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Afrikaanderwijk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de buurt Afrikaanderwijk drinkt geen of maximaal één glas alcohol per dag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Afrikaanderwijk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Afrikaanderwijk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Afrikaanderwijk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Afrikaanderwijk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Afrikaanderwijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Afrikaanderwijk.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Afrikaanderwijk
Er zijn 171 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Afrikaanderwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Afrikaanderwijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 171 elektrische auto’s in de buurt Afrikaanderwijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Afrikaanderwijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Afrikaanderwijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.719 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Afrikaanderwijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Afrikaanderwijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.592 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Afrikaanderwijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.987 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Afrikaanderwijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Afrikaanderwijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 88 verkeersongevallen in de buurt Afrikaanderwijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Afrikaanderwijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Afrikaanderwijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal88
Materiële schade61
Letselschade26
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Afrikaanderwijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Afrikaanderwijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Afrikaanderwijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 757 misdrijven in de buurt Afrikaanderwijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Afrikaanderwijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Afrikaanderwijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 10.698 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 41 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Afrikaanderwijk 757 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Afrikaanderwijk in 2025 zijn Ongevallen (weg) (88 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (71 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Afrikaanderwijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 47 misdrijven in de buurt Afrikaanderwijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Afrikaanderwijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Afrikaanderwijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 38 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Afrikaanderwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Afrikaanderwijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Afrikaanderwijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Afrikaanderwijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Afrikaanderwijk.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Afrikaanderwijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 4 stembureaus in de buurt Afrikaanderwijk.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 4 stembureaus in de buurt Afrikaanderwijk. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 4 stembureaus in de buurt Afrikaanderwijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 604 stembureaus in de gemeente Rotterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Rotterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam.

Stembureaus Rotterdam
Adressen en leefomgeving in de buurt Afrikaanderwijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Afrikaanderwijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Afrikaanderwijk telt in totaal 4.625 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Afrikaanderwijk liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Rotterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Afrikaanderwijk zijn er 4.280 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Afrikaanderwijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 224 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de buurt Afrikaanderwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Afrikaanderwijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Afrikaanderwijk voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Afrikaanderwijk voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Afrikaanderwijk
Bevolking53914.605
Adressen2.0935.898
Autos2753.782

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Afrikaanderwijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Afrikaanderwijk is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Afrikaanderwijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Afrikaanderwijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,5
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs0,7
Bibliotheek0,7
Treinstation1,5
Sportterrein0,9
Bioscoop1,8
Museum1,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Afrikaanderwijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Afrikaanderwijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Afrikaanderwijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4701.840
Tussenwoning1002.840
Hoekwoning1503.260
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning1202.770
Huurwoning4901.790

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Afrikaanderwijk zijn A (1.410 adressen) en B (859 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Afrikaanderwijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Afrikaanderwijk: 1.410 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Afrikaanderwijk
Tabel met 4.642 adressen in de buurt Afrikaanderwijk.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Afrikaanderwijk. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Rotterdam.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
2e Rosestraat223 t/m 3993072RXRotterdam87
Afrikaanderplein1 t/m 403072EA t/m 3072ECRotterdam10
Albertina Sisulupad2 t/m 2483072DHRotterdam126
Beyersstraat9 t/m 323072XARotterdam7
Bloemfonteinstraat1 t/m 993072HA t/m 3072HKRotterdam182
Bothastraat3 t/m 1243072XB t/m 3072XJRotterdam61
Brede Hilledijk1 t/m 863072KA t/m 3072KKRotterdam191
Christiaan de Wetstraat2 t/m 2433072VA t/m 3072VRRotterdam331
Cronjéstraat1 t/m 583072XK t/m 3072XRRotterdam55
De la Reystraat1 t/m 1213072TA t/m 3072TKRotterdam196
Dreverhavenstraat1 t/m 223072RRRotterdam11
Emily Hobhousestraat1 t/m 173072BLRotterdam28
Goede-Hoopstraat1 t/m 403072BA t/m 3072BCRotterdam46
Helen Suzmanhof4 t/m 1463072DJRotterdam94
Herman Costerstraat3 t/m 1043072PD t/m 3072PERotterdam122
Hilledijk68 t/m 2473072RD t/m 3072RSRotterdam148
Hilledwarsstraat2 t/m 1633072JG t/m 3072JHRotterdam92
Hillekopplein8 t/m 1713072KVRotterdam97
Hillelaan7 t/m 523072JA t/m 3072JERotterdam45
Hillestraat7 t/m 863072JJ t/m 3072JNRotterdam66
Jacominastraat41 t/m 983072SCRotterdam18
Jan Maanplein4 t/m 243072RTRotterdam11
Johannes-Brandstraat3 t/m 1183072BD t/m 3072BHRotterdam102
Joubertstraat1 t/m 793072XS t/m 3072XZRotterdam100
Kaapstraat2 t/m 1243072PG t/m 3072PHRotterdam112
Karakterplein3 t/m 323072RZRotterdam28
Katadreuffestraat4 t/m 423072RPRotterdam32
Korte Hillestraat2 t/m 543072JT t/m 3072JVRotterdam27
Laan op Zuid475 t/m 16393072DBRotterdam561
Leeuwensteinstraat--Rotterdam0
Lorna Te Georgestraat1 t/m 133072RVRotterdam7
Maashaven O.z.101 t/m 3083072HSRotterdam134
Martinus Steijnstraat14 t/m 1133072TS t/m 3072TXRotterdam167
Parallelweg16 t/m 1233072AH t/m 3072KPRotterdam78
Paul Krugerstraat2 t/m 2503072GC t/m 3072GSRotterdam315
Pretorialaan2 t/m 1583072ED t/m 3072ERRotterdam292
Putselaan5 t/m 2573072CA t/m 3072CLRotterdam211
Retiefstraat4 t/m 503072BJRotterdam34
Riebeekstraat3 t/m 1733072VS t/m 3072VXRotterdam140
Schalk Burgerstraat1 t/m 553072HT t/m 3072HZRotterdam46
Sol Plaatjeplein--Rotterdam0
Steinweghof--Rotterdam0
Steinwegstraat--Rotterdam0
Stroomkoningstraat3 t/m 543072RWRotterdam14
Transvaalstraat4 t/m 723072PP t/m 3072PXRotterdam141
Tweebosstraat5 t/m 1223072BK t/m 3072BXRotterdam70
Zuiderspoorpad4 t/m 123072KWRotterdam5
Zuiderspoorstraat4 t/m 63072KXRotterdam2

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 48 openbare ruimtes en 4.642 adressen in de buurt Afrikaanderwijk. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Rotterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Afrikaanderwijk. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Afrikaanderwijk ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek30724613
WoonkernRotterdam4642
WoonplaatsRotterdam4646
WijkFeijenoord4646
GemeenteRotterdam4646
StadsdeelFeijenoord4642
ProvincieZuid-Holland4646
WaterschapWaterschap Hollandse Delta4646
LandNederland4646

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Afrikaanderwijk ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Afrikaanderwijk dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Afrikaanderwijk ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Afrikaanderwijk en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Afrikaanderwijk?
De gemiddelde score voor de buurt Afrikaanderwijk is 7,3.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Afrikaanderwijk, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Afrikaanderwijk die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Afrikaanderwijk hebben gegeven. Deze score is op basis van 2 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Afrikaanderwijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Afrikaanderwijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.255Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie215Aantal2025
G+I Handel en horeca200Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie135Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening270Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg290Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten125Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie17%Percentage2025
% G+I Handel en horeca16%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed1,2%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg23%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Afrikaanderwijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners9.055Aantal2026
Mannen4.400Aantal2026
Vrouwen4.660Aantal2026
0 tot 15 jaar1.435Aantal2026
15 tot 25 jaar1.220Aantal2026
25 tot 45 jaar2.945Aantal2026
45 tot 65 jaar2.150Aantal2026
65 jaar of ouder1.300Aantal2026
Ongehuwd5.180Aantal2026
Gehuwd2.625Aantal2026
Gescheiden930Aantal2026
Verweduwd325Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar33%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder14%Percentage2026
% Ongehuwd57%Percentage2026
% Gehuwd29%Percentage2026
% Gescheiden10%Percentage2026
% Verweduwd3,59%Percentage2026
Geboorten100Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes70Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO750Aantal2025
Leerlingen VO450Aantal2025
Studenten MBO360Aantal2025
Studenten HBO290Aantal2025
Studenten WO150Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2.920Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.280Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.410Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau44%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau34%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau21%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura145Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg6,7%Percentage2024
Wmo cliënten775Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners98Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid14.605Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.980Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning50Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom4%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd3%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning420Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming38%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen41%Percentage2024
% Aardgaswoningen59%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement470Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning100Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning120Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning490Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel372Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel397Aantal2026
Adressen met definitief energielabel3.856Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++201Aantal2026
Energielabels A++358Aantal2026
Energielabels A+359Aantal2026
Energielabels A1.410Aantal2026
Energielabels B859Aantal2026
Energielabels C645Aantal2026
Energielabels D141Aantal2026
Energielabels E77Aantal2026
Energielabels F22Aantal2026
Energielabels G180Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Afrikaanderwijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak25%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn72%Percentage2024
Drinken43%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht61%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)24%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn40%Percentage2024
Wekelijks sporten39%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk52%Percentage2024
Lopen naar school of werk42%Percentage2024
Fietsen naar school of werk25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Afrikaanderwijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam63%Percentage2024
Ernstig eenzaam22%Percentage2024
Emotioneel eenzaam43%Percentage2024
Sociaal eenzaam45%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven78%Percentage2024
Moeite met rondkomen33%Percentage2024
Krijgt steun van anderen86%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer17%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur14%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer11%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren7%Percentage2024
Tevreden met de woning74%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving66%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving49%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen36%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten33%Percentage2024
Vrijwilligerswerk15%Percentage2024
Mantelzorger10%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Afrikaanderwijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid55%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen40%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid44%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid8%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen33%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt39%Percentage2024
Lage veerkracht30%Percentage2024
Hoge veerkracht38%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie22%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken30%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen32%Percentage2020
Beperking in horen9%Percentage2020
Beperking in zien16%Percentage2020
Beperking in bewegen22%Percentage2020
Broze gezondheid55%Percentage2024
Broze metale gezondheid60%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid58%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein43%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Afrikaanderwijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens4.265Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.960Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens2.305Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen825Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.480Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens46%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens54%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen19%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking3.670Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie58%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie44%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie37%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers6.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners771Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€31.500Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€24.800Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen57%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen11%Percentage2024
% Personen in armoede9,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens21%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€30.400euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen58%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen9,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum24%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum31%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum35%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€2.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand710Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO510Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW120Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.100Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand8%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Afrikaanderwijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.575Aantal2026
Herkomst buiten Nederland7.480Aantal2026
Herkomst Europa850Aantal2026
Herkomst buiten Europa6.630Aantal2026
% Herkomst Nederland17%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland83%Percentage2026
% Herkomst Europa9,4%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa73%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.575Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa230Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2.955Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3.185Aantal2026
Geboren in Nederland4.760Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa620Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3.680Aantal2026
Geboren buiten Nederland4.300Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland17%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,54%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland35%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa33%Percentage2026
% Geboren in Nederland53%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa41%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland47%Percentage2026
Autochtoon1.340Aantal2022
Westers660Aantal2022
Niet-westers5.845Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba335Aantal2022
Marokko1.210Aantal2022
Suriname915Aantal2022
Turkije2.095Aantal2022
Overig niet-westers1.290Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Afrikaanderwijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven757Aantal2025
Diefstal332Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven93Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting51Aantal2025
Verkeersovertredingen162Aantal2025
Vernieling37Aantal2025
Overige misdrijven82Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners88Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners38Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Afrikaanderwijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km60Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km23Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km3,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km6,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km40Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km102Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km29Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km194Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km505Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km6,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km42Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km23Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km105Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km268Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km22Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km200Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km581Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km19Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km185Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km611Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km65Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km81Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km120Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km9,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km62Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km146Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km7,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km41Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km97Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km32Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km67Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km10Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km36Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km74Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km7,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km28Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km59Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km33Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km31Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km35Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km8,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km56Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Afrikaanderwijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05991086Code2026
RegionaamAfrikaanderwijkNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode05991086Code2026
Oppervlakte totaal62Aantal hectaren2026
Oppervlakte land62Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid5.898Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal4.625Aantal2026
Adressen met postcode4.596Aantal2026
Adressen met woonfunctie4.280Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie83Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie111Aantal2026
Adressen met industriefunctie74Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie18Aantal2026
Adressen met logiesfunctie10Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie13Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie115Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie31Aantal2026
Verblijfsobjecten4.625Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres924Aantal2026
Adressen met pand4.552Aantal2026
Percelen met adres704Aantal2026
Adressen met perceel4.625Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom4.625Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom4.280Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19003Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925904Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950303Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197094Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198057Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990719Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000639Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010369Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020565Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later899Aantal2026
Postcodegebied3072AH-3072XZNaam2026
Meest voorkomende postcode3072Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Afrikaanderwijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal88Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade61Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade26Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Afrikaanderwijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.345Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.870Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof475Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,58Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.782Aantal2025
Motorfietsen80Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Afrikaanderwijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad3.749Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners434Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen332Aantal2025
Niet-woningvoorraad276Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen10Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€299.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen337Aantal2025
Meergezinswoningen3.412Aantal2025
Koopwoningen600Aantal2025
Huurwoningen3.149Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties2.699Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders450Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond3.599Aantal2025
Onbewoond150Aantal2025
% Koopwoningen16%Percentage2025
% Huurwoningen84%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties72%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders12%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen9%Percentage2025
% Meergezinswoningen91%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen3.841Aantal2026
Tussenwoningen399Aantal2026
Hoekwoningen37Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen90%Percentage2026
% Tussenwoningen9%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.060Aantal2026
Woningen 1945 tot 196533Aantal2026
Woningen 1965 tot 197540Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985165Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995986Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005484Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015339Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025644Aantal2026
Woningen 2025 en later499Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend30Aantal2026
% Woningen voor 194525%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19651,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19854,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199523%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200511%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20158%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202515%Percentage2026
% Woningen 2025 en later12%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Afrikaanderwijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Afrikaanderwijk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa33%8,5%24%4,34%5,6
2% Herkomst buiten Europa73%19%54%10%5,2
3Bevolkingsdichtheid14.60553914.0662.8414,95
4% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa41%11%30%6,5%4,57
5% Personen tot 25% boven armoedegrens21%6,4%15%3,23%4,52

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

RegioSoort regio% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Herkomst buiten EuropaBevolkingsdichtheid% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa% Personen tot 25% boven armoedegrens
AfrikaanderwijkBuurt33%73%14.60541%21%
NederlandLand8,5%19%53911%6,4%
RotterdamGemeente20%45%3.05825%12%
Kop van ZuidBuurt20%46%10.18525%4,7%
Kop van Zuid - EntrepotBuurt28%59%15.11930%13%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

Top 5 kenmerken buurt Afrikaanderwijk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Afrikaanderwijk. Op deze onderwerpen verschilt buurt Afrikaanderwijk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Afrikaanderwijk, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Afrikaanderwijk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Afrikaanderwijk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Afrikaanderwijk staan in de uitgebreide download voor Rotterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Afrikaanderwijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Rotterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Rotterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Afrikaanderwijk met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron