Statistieken buurt Domplein Neude Janskerkhof

Statistieken buurt Domplein Neude Janskerkhof

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Domplein Neude Janskerkhof.Bekijk kaart
Buurt Domplein Neude Janskerkhof in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Kerncijfers van de buurt Domplein Neude Janskerkhof
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.876Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.400Kadaster2026
Panden met adres686Kadaster2026
Percelen met adres654Kadaster2026
Woningvoorraad1.336CBS2025
Huishoudens1.845CBS2025
Inwoners2.467CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Domplein Neude Janskerkhof en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Domplein Neude Janskerkhof
Kaart van de omgeving van de buurt Domplein Neude Janskerkhof.
Afbeelding van de buurt Domplein Neude Janskerkhof op de kaart.

Kaart van de wijk 06 Binnenstad met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving, 2: Wijk C, 3: Nobelstraat en omgeving, 4: Domplein Neude Janskerkhof, 5: Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving, 6: Nieuwegracht-Oost, 7: Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, 8: Springweg en omgeving Geertebuurt, 9: Lange Nieuwstraat en omgeving, 10: Hooch Boulandt, 11: Bleekstraat en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de buurt Domplein Neude Janskerkhof

De buurt Domplein Neude Janskerkhof ligt binnen de wijk Binnenstad in de gemeente Utrecht. De meest voorkomende postcode in de buurt Domplein Neude Janskerkhof is postcode 3512.

Er zijn 1.886 adressen en 1.336 woningen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof in de gemeente Utrecht. 75% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €589.000. Er wonen 2.467 inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De grootste groep inwoners (52%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Domplein Neude Janskerkhof telt 1.845 huishoudens van gemiddeld 1,3 personen. Verder zijn er 430 personenauto’s en 1.020 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Buurt Domplein Neude Janskerkhof heeft een oppervlakte van 25 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 6.409 adressen per km2.

Wonen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Kenmerken van de 1.336 woningen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof
Er zijn 1.336 woningen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Domplein Neude Janskerkhof was €589.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Domplein Neude Janskerkhof% verschil
2025€589.0004,06%
2024€566.0000,53%
2023€563.00012%
2022€503.0006,8%
2021€471.0008,3%
2020€435.0007,9%
2019€403.00014%
2018€354.0007,9%
2017€328.00013%
2016€289.000-2,36%
2015€296.000-6,6%
2014€317.000-2,46%
2013€325.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Domplein Neude Janskerkhof is met €264.000 toegenomen van €325.000 in 2013 tot €589.000 in 2025 (dat is een toename van 81%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €22.000 (5,3%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Domplein Neude Janskerkhof is €589.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 8% en er zijn 1.336 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk 06 Binnenstad (oranje) en 10 buurten (blauw). De buurt Domplein Neude Janskerkhof wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Domplein Neude Janskerkhof: er zijn 1.118 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Domplein Neude Janskerkhof

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Domplein Neude Janskerkhof, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Domplein Neude Janskerkhof telt 2.467 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof:

JaarAantal inwoners de buurt Domplein Neude Janskerkhof% verschil
20262.467-1,91%
20252.515-0,59%
20242.5302,64%
20232.4653,79%
20222.375-0,42%
20212.385-1,45%
20202.4200,83%
20192.400-0,21%
20182.4056,7%
20172.2551,35%
20162.2251,6%
20152.1901,62%
20142.1555,1%
20132.050geen data

De bevolking van de buurt Domplein Neude Janskerkhof is met 417 personen gegroeid van 2.050 personen in 2013 tot 2.467 personen in 2026 (dat is een grote groei van 20%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 32 personen (1,46%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof:

In 2013 telde de buurt Domplein Neude Janskerkhof 2.050 inwoners. Het aantal van 2.050 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 2.530 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 480 (23%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 65 (2,64%). Het aantal van 2.530 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Domplein Neude Janskerkhof 2.467 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Domplein Neude Janskerkhof
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Domplein Neude Janskerkhof is 25 tot 45 jaar, met 52% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de buurt Domplein Neude Janskerkhof
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Domplein Neude Janskerkhof naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 1.845 huishoudens in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Er waren 1.330 eenpersoonshuishoudens en 515 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Domplein Neude Janskerkhof per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20251.610440470
20241.630445455
20231.580455435
20221.63000
20211.690355340
20201.700368352
20191.695360345
20181.760330315
20171.715276264
20161.730253242
20151.705248237
20141.659254242
20131.578242230

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 64%, herkomst uit Europese landen: 17% en herkomst uit landen buiten Europa: 19% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europa: 12% en herkomst van buiten Europa: 11%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Domplein Neude Janskerkhof is 74% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Domplein Neude Janskerkhof: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Domplein Neude Janskerkhof genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Domplein Neude Janskerkhof
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Domplein Neude Janskerkhof
Buurt Domplein Neude JanskerkhofWijk 06 BinnenstadGemeente Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties119542
Aantal kindplaatsen1474820.324
Aantal vestigingen basisonderwijs14113
Aantal leerlingen basisonderwijs21992031.673
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0431
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs063720.640
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0019
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0017.281
Aantal opleidingen hoger onderwijs00249
Aantal studenten hoger onderwijs0078.120

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Domplein Neude Janskerkhof is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Wijk 06 Binnenstad0,50,70,70,91,00,9
Buurt Domplein Neude Janskerkhof0,50,60,50,80,80,8
Buurt Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving0,60,60,61,21,21,2
Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs0,90,90,91,11,51,1
Buurt Wijk C0,50,60,70,61,00,6
Buurt Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving0,40,70,60,40,40,4
Buurt Nobelstraat en omgeving0,50,60,60,80,80,8
Springweg en omgeving Geertebuurt0,30,70,81,41,41,4
Buurt Lange Nieuwstraat en omgeving0,30,50,61,21,21,2
Buurt Nieuwegracht-Oost0,20,20,40,60,60,6
Buurt Bleekstraat en omgeving0,30,80,80,70,70,7
Buurt Hooch Boulandt0,30,80,81,21,21,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), wijk 06 Binnenstad (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Domplein Neude Janskerkhof wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Domplein Neude Janskerkhof
In 2025 woonden er 550 leerlingen en studenten in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Domplein Neude Janskerkhof, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.020 totaal)
In de buurt Domplein Neude Janskerkhof zijn in totaal 1.020 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 1.020 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 1.015 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Domplein Neude Janskerkhof (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Domplein Neude Janskerkhof is €44.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Domplein Neude Janskerkhof is €44.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €46.600. Buurt Domplein Neude Janskerkhof telt 2.300 inkomensontvangers op 2.467 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Domplein Neude Janskerkhof heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Binnenstad (buurt Domplein Neude Janskerkhof is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Binnenstad is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
84% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Domplein Neude Janskerkhof ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Domplein Neude Janskerkhof per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
94% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Domplein Neude Janskerkhof geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Domplein Neude Janskerkhof met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Domplein Neude Janskerkhof

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Domplein Neude Janskerkhof
Er zijn 91 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Domplein Neude Janskerkhof op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 91 elektrische auto’s in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Domplein Neude Janskerkhof die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 545 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Domplein Neude Janskerkhof in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Domplein Neude Janskerkhof geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 811 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 622 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Domplein Neude Janskerkhof in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Domplein Neude Janskerkhof geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 9 verkeersongevallen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Domplein Neude Janskerkhof plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal9
Materiële schade7
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Domplein Neude Janskerkhof vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Domplein Neude Janskerkhof

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Domplein Neude Janskerkhof op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 925 misdrijven in de buurt Domplein Neude Janskerkhof geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Domplein Neude Janskerkhof, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Domplein Neude Janskerkhof zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 12.786 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 43 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Domplein Neude Janskerkhof 925 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Domplein Neude Janskerkhof in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (327 delicten) en Overige vermogensdelicten (193 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 74 misdrijven in de buurt Domplein Neude Janskerkhof geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Domplein Neude Janskerkhof per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Domplein Neude Janskerkhof over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 270 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Domplein Neude Janskerkhof
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 6 stembureaus in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 6 stembureaus in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 6 stembureaus in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de buurt Domplein Neude Janskerkhof

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Domplein Neude Janskerkhof telt in totaal 1.886 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Domplein Neude Janskerkhof liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Domplein Neude Janskerkhof zijn er 1.400 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 261 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Domplein Neude Janskerkhof voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Domplein Neude Janskerkhof voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Domplein Neude Janskerkhof
Bevolking53610.060
Adressen2.0936.409
Autos2751.720

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Domplein Neude Janskerkhof ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Domplein Neude Janskerkhof is 0,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Domplein Neude Janskerkhof tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Domplein Neude Janskerkhof tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,3
Restaurant0,0
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs0,8
Bibliotheek0,5
Treinstation1,1
Sportterrein1,9
Bioscoop0,4
Museum0,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4001.990
Tussenwoning6803.050
Hoekwoning3103.310
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning5902.590
Huurwoning4102.060

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Domplein Neude Janskerkhof zijn G (439 adressen) en A (311 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Domplein Neude Janskerkhof: 439 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof
Tabel met 1.905 adressen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Utrecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Achter St.-Pieter3 t/m 2203512HP t/m 3512HTUtrecht73
Achter de Dom1 t/m 303512JN t/m 3512JPUtrecht28
Annastraat1 t/m 373512GP t/m 3512GRUtrecht50
Bakkerbrug--Utrecht0
Bezembrug--Utrecht0
Boothstraat1 t/m 233512BT t/m 3512BWUtrecht40
Domplein1 t/m 313512JC t/m 3512JEUtrecht45
Domstraat2 t/m 563512JA t/m 3512JBUtrecht57
Donkeregaard1 t/m 133511KV t/m 3511KWUtrecht17
Drakenburgstraat1 t/m 10043512ACUtrecht7
Drift--Utrecht0
Drift2 t/m 123512BSUtrecht5
Driftbrug--Utrecht0
Ganzenmarkt1 t/m 343512GC t/m 3512GEUtrecht27
Hamburgerbrug--Utrecht0
Hamburgerstraat2 t/m 403512NR t/m 3512NSUtrecht35
Hof van St.-Jan1 t/m 263512BXUtrecht26
Hofpoort1 t/m 93512LAUtrecht8
Hoogt1 t/m 143512GWUtrecht10
Jacob van Eyckpassage--Utrecht0
Jansdam1 t/m 313512HA t/m 3512HBUtrecht41
Jansdambrug--Utrecht0
Janskerkhof1 t/m 303512BK t/m 3512BNUtrecht53
Jansveld2 t/m 553512BD t/m 3512BHUtrecht130
Keistraat1 t/m 93512HVUtrecht9
Kintgenshaven1 t/m 63512GXUtrecht14
Kleine Slachtstraat2 t/m 63512BJUtrecht11
Korte Jansstraat1 t/m 233512GM t/m 3512GNUtrecht34
Korte Minrebroederstraat3 t/m 233512GGUtrecht13
Korte Nieuwstraat1 t/m 1793512NMUtrecht100
Kromme Nieuwegracht--Utrecht0
Kromme Nieuwegracht3 t/m 493512HC t/m 3512HEUtrecht62
Lange Jansstraat2 t/m 793512BA t/m 3512BBUtrecht57
Lichtegaard1 t/m 163511KTUtrecht21
Maarsbergerbrug--Utrecht0
Minrebroederstraat1 t/m 303512GS t/m 3512GTUtrecht67
Neude1 t/m 393512AD t/m 3512AGUtrecht45
Nieuwegracht1 t/m 273512LB t/m 3512LCUtrecht22
Nieuwegracht aan de Werf193512LVUtrecht2
Oudegracht112 t/m 2183511AW t/m 3511NSUtrecht103
Oudegracht aan de Werf112 t/m 1923511ALUtrecht17
Oudkerkhof2 t/m 533512GH t/m 3512GLUtrecht84
Pausdam1 t/m 103512HNUtrecht4
Pausdambrug--Utrecht0
Pietersbrug--Utrecht0
Pieterskerkhof1 t/m 253512JR t/m 3512JSUtrecht60
Pieterstraat1 t/m 683512JT t/m 3512JVUtrecht39
Potterstraat1 t/m 33512TAUtrecht2
Schoutenstraat1 t/m 213512GA t/m 3512GBUtrecht45
Servetstraat1 t/m 103512JGUtrecht13
Slachtstraat2 t/m 123512BCUtrecht9
Stadhuisbrug1 t/m 33511KPUtrecht2
Stadhuisplein2 t/m 43512GZUtrecht2
Stammetsbrug--Utrecht0
Telingstraat1 t/m 153512GVUtrecht38
Trans1 t/m 413512JJ t/m 3512JKUtrecht38
Viebrug--Utrecht0
Vinkenburgstraat1 t/m 10043512AA t/m 3512ABUtrecht134
Vismarkt2 t/m 303511KR t/m 3511KSUtrecht50
Voetiusstraat1 t/m 43512JL t/m 3512JMUtrecht10
Voorstraat1 t/m 10033512AH t/m 3512ALUtrecht130
Wed1 t/m 73512JHUtrecht16

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 62 openbare ruimtes en 1.905 adressen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Utrecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Domplein Neude Janskerkhof. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Domplein Neude Janskerkhof ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3511210
Postcode numeriek35121685
WoonkernUtrecht1905
WoonplaatsUtrecht1918
WijkBinnenstad1918
GemeenteUtrecht1918
StadsdeelBinnenstad1905
ProvincieUtrecht1918
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden1918
LandNederland1918

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Domplein Neude Janskerkhof ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Domplein Neude Janskerkhof dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Domplein Neude Janskerkhof ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Domplein Neude Janskerkhof en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Domplein Neude Janskerkhof met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.020Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca345Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie85Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed35Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening235Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg125Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten165Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie2,46%Percentage2025
% G+I Handel en horeca34%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,4%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,45%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten16%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.467Aantal2026
Mannen1.315Aantal2025
Vrouwen1.200Aantal2025
0 tot 15 jaar60Aantal2026
15 tot 25 jaar600Aantal2026
25 tot 45 jaar1.285Aantal2026
45 tot 65 jaar330Aantal2026
65 jaar of ouder200Aantal2026
Ongehuwd2.125Aantal2025
Gehuwd285Aantal2025
Gescheiden90Aantal2025
Verweduwd20Aantal2025
% Mannen52%Percentage2025
% Vrouwen48%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar2,43%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar24%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar52%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar13%Percentage2026
% 65 jaar of ouder8,1%Percentage2026
% Ongehuwd84%Percentage2025
% Gehuwd11%Percentage2025
% Gescheiden3,57%Percentage2025
% Verweduwd0,79%Percentage2025
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO30Aantal2025
Leerlingen VO30Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO150Aantal2025
Studenten WO330Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau50Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau720Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.610Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau2,07%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau31%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau69%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura15Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg3,2%Percentage2024
Wmo cliënten45Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid10.060Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.230Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning30Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom3%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd2%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.060Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.590Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning440Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming52%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen49%Percentage2024
% Aardgaswoningen40%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement400Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning680Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning310Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning410Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel405Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel566Aantal2026
Adressen met definitief energielabel915Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++9Aantal2026
Energielabels A++31Aantal2026
Energielabels A+37Aantal2026
Energielabels A311Aantal2026
Energielabels B156Aantal2026
Energielabels C195Aantal2026
Energielabels D77Aantal2026
Energielabels E67Aantal2026
Energielabels F159Aantal2026
Energielabels G439Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak27%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn21%Percentage2024
Drinken93%Percentage2024
Zwaar drinken23%Percentage2024
Overmatig drinken14%Percentage2024
Overgewicht24%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)5%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn68%Percentage2024
Wekelijks sporten81%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk83%Percentage2024
Lopen naar school of werk45%Percentage2024
Fietsen naar school of werk56%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam39%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam24%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen23%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning83%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving87%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving55%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen28%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten28%Percentage2024
Vrijwilligerswerk22%Percentage2024
Mantelzorger6%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid84%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen22%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid20%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt19%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken30%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen5%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien2%Percentage2020
Beperking in bewegen2%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid29%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.845Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens1.330Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens515Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen430Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen85Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens72%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens28%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen23%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen5%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte1,3Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.930Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie82%Percentage2024
% Werknemers83%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie40%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie42%Percentage2024
% Zelfstandigen17%Percentage2024
Inkomensontvangers2.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners909Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€46.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€44.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Personen in armoede5,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€43.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen59%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum6,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€6.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW170Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW7%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.610Aantal2025
Herkomst buiten Nederland910Aantal2025
Herkomst Europa440Aantal2025
Herkomst buiten Europa470Aantal2025
% Herkomst Nederland64%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland36%Percentage2025
% Herkomst Europa17%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa19%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.610Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa90Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa165Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland255Aantal2025
Geboren in Nederland1.865Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa350Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa305Aantal2025
Geboren buiten Nederland655Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland64%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,57%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,5%Percentage2025
% Geboren in Nederland74%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa14%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland26%Percentage2025
Autochtoon1.630Aantal2022
Westers495Aantal2022
Niet-westers250Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko25Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije20Aantal2022
Overig niet-westers180Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven925Aantal2025
Diefstal680Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven93Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting31Aantal2025
Verkeersovertredingen27Aantal2025
Vernieling35Aantal2025
Overige misdrijven59Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners368Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners270Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners37Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Domplein Neude Janskerkhof, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km3,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km47Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km9,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km47Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km78Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km42Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km201Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km288Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km9,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km33Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km51Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km94Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km105Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km106Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km258Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km337Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km213Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km438Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km512Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km41Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km72Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km6,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km84Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km143Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km54Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km107Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km3,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km31Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km71Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km19Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km31Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km5,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km8,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8,2Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km29Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km55Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03440611Code2025
RegionaamDomplein Neude JanskerkhofNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode03440611Code2025
Oppervlakte totaal25Aantal hectaren2025
Oppervlakte land25Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid6.409Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal1.886Aantal2026
Adressen met postcode1.876Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.400Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie180Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie324Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie237Aantal2026
Adressen met logiesfunctie32Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie27Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie258Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie50Aantal2026
Verblijfsobjecten1.886Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres686Aantal2026
Adressen met pand1.860Aantal2026
Percelen met adres654Aantal2026
Adressen met perceel1.886Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.886Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.400Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 1700527Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900674Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925271Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195053Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970136Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198034Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199079Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200064Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201018Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20204Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3511AL-3512TANaam2026
Meest voorkomende postcode3512Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode89%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal9Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade7Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal430Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine315Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof115Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,23Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.720Aantal2025
Motorfietsen55Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Domplein Neude Janskerkhof. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.336Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners531Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad450Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€589.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen214Aantal2025
Meergezinswoningen1.122Aantal2025
Koopwoningen321Aantal2025
Huurwoningen1.002Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties94Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders908Aantal2025
Eigendom onbekend13Aantal2025
Bewoond1.136Aantal2025
Onbewoond200Aantal2025
% Koopwoningen24%Percentage2025
% Huurwoningen75%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties7%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders68%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen16%Percentage2025
% Meergezinswoningen84%Percentage2025
% Bewoond85%Percentage2025
% Onbewoond15%Percentage2025
Appartementen1.118Aantal2026
Tussenwoningen221Aantal2026
Hoekwoningen41Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen7Aantal2026
Vrijstaande woningen13Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen80%Percentage2026
% Tussenwoningen16%Percentage2026
% Hoekwoningen3,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.103Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965118Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 198561Aantal2026
Woningen 1985 tot 199557Aantal2026
Woningen 1995 tot 200540Aantal2026
Woningen 2005 tot 201512Aantal2026
Woningen 2015 tot 20253Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend5Aantal2026
% Woningen voor 194579%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19658%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19854,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20053,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Domplein Neude Janskerkhof: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Huurwoningen overige verhuurders68%14%54%10%5,7
2Omgevingsadressendichtheid6.4092.0934.3161.0344,17
3% Ongehuwd84%50%34%8,8%3,88
4% Aardgasvrije woningen49%11%38%11%3,55
5% 25 tot 45 jaar52%26%26%7,5%3,48

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

RegioSoort regio% Huurwoningen overige verhuurdersOmgevingsadressendichtheid% Ongehuwd% Aardgasvrije woningen% 25 tot 45 jaar
Domplein Neude JanskerkhofBuurt68%6.40984%49%52%
NederlandLand14%2.09350%11%26%
UtrechtGemeente24%3.69765%34%37%
Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgevingBuurt70%6.05082%45%54%
Hoog-Catharijne NS en JaarbeursBuurt86%5.28680%91%66%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

Top 5 kenmerken buurt Domplein Neude Janskerkhof:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Domplein Neude Janskerkhof. Op deze onderwerpen verschilt buurt Domplein Neude Janskerkhof relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Domplein Neude Janskerkhof, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Domplein Neude Janskerkhof met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Domplein Neude Janskerkhof, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Domplein Neude Janskerkhof staan in de uitgebreide download voor Utrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Domplein Neude Janskerkhof.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Domplein Neude Janskerkhof met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron