Statistieken buurt Noordereiland

Statistieken buurt Noordereiland

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Noordereiland in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Noordereiland in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Noordereiland.Bekijk kaart
Buurt Noordereiland in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Noordereiland.

Kerncijfers van de buurt Noordereiland
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Noordereiland.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Noordereiland.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.275Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.093Kadaster2026
Panden met adres415Kadaster2026
Percelen met adres256Kadaster2026
Woningvoorraad1.975CBS2025
Huishoudens2.105CBS2026
Inwoners3.540CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Noordereiland en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Noordereiland.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Noordereiland
Kaart van de omgeving van de buurt Noordereiland.
Afbeelding van de buurt Noordereiland op de kaart.

Kaart van de wijk Feijenoord met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Noordereiland, 2: Feijenoord, 3: Kop van Zuid - Entrepot, 4: Kop van Zuid, 5: Afrikaanderwijk, 6: Katendrecht, 7: Hillesluis, 8: Bloemhof, 9: Vreewijk.

Bekijk de statistieken voor alle 122 gebieden binnen de gemeente Rotterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Rotterdam.

Overzicht gebieden Meer Rotterdam
Over de buurt Noordereiland

De buurt Noordereiland ligt binnen de wijk Feijenoord in de gemeente Rotterdam. De meest voorkomende postcode in de buurt Noordereiland is postcode 3071.

Er zijn 2.281 adressen en 1.975 woningen in de buurt Noordereiland in de gemeente Rotterdam. 67% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €369.000. Er wonen 3.540 inwoners in de buurt Noordereiland, waarvan het grootste deel (40%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Noordereiland telt 2.105 huishoudens van gemiddeld 1,7 personen. Verder zijn er 1.250 personenauto’s en 775 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Noordereiland.

Buurt Noordereiland heeft een totale oppervlakte van 67 hectare, waarvan 25 hectare land en 42 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 5.578 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Noordereiland.

Wonen in de buurt Noordereiland

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Noordereiland.

Kenmerken van de 1.975 woningen in de buurt Noordereiland
Er zijn 1.975 woningen in de buurt Noordereiland.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Rotterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Noordereiland was €385.000 in 2023.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Noordereiland.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Noordereiland:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Noordereiland% verschil
2025€369.000-3,4%
2024€382.000-0,78%
2023€385.00016%
2022€332.00011%
2021€300.00012%
2020€267.00018%
2019€226.00026%
2018€180.00010%
2017€163.0005,8%
2016€154.0004,05%
2015€148.000-2,63%
2014€152.000-1,94%
2013€155.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Noordereiland is met €214.000 gegroeid van €155.000 in 2013 tot €369.000 in 2025 (dat is een toename van 138%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €17.833 (7,9%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Rotterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Noordereiland is €369.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 15% en er zijn 1.975 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), 6 woonplaatsen (groen), wijk Feijenoord (oranje) en 8 buurten (blauw). De buurt Noordereiland wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Noordereiland: er zijn 2.044 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Noordereiland.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Noordereiland

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Noordereiland, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Rotterdam.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Noordereiland telt 3.540 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Noordereiland. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Noordereiland:

JaarAantal inwoners de buurt Noordereiland% verschil
20263.540-0,56%
20253.5600,42%
20243.5452,6%
20233.4550,88%
20223.4250,0%
20213.4251,93%
20203.3600,45%
20193.345-0,45%
20183.3602,75%
20173.2700,77%
20163.245-1,37%
20153.290-0,3%
20143.3000,15%
20133.295geen data

De bevolking van de buurt Noordereiland is met 245 inwoners toegenomen van 3.295 inwoners in 2013 tot 3.540 inwoners in 2026 (dat is een stijging van 7,4%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 19 inwoners (0,56%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Rotterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Noordereiland:

In 2013 telde de buurt Noordereiland 3.295 inwoners. In 2016 is het aantal gedaald tot 3.245 inwoners. Dit is een daling van 50 (-1,52%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2015) is het verschil -45 (-1,37%). Het aantal van 3.245 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 3.560 inwoners. De stijging ten opzichte van 2016 is 315 (9,7%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 15 (0,42%). Het aantal van 3.560 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 3.540 inwoners in de buurt Noordereiland.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Noordereiland
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Noordereiland is 25 tot 45 jaar, met 40% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Rotterdam.

Burgerlijke staat in de buurt Noordereiland
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Noordereiland naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.105 huishoudens in de buurt Noordereiland. Er waren 1.135 eenpersoonshuishoudens en 970 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Noordereiland. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Noordereiland.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Noordereiland per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Noordereiland:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.6405751.320
20251.7055801.280
20241.7155451.285
20231.7055001.245
20221.83000
20211.8754441.106
20201.8804241.056
20191.8854181.042
20181.9054171.038
20171.8404101.020
20161.8004141.031
20151.8404151.035
20141.8814071.012
20131.8784061.011

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Noordereiland als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 46%, herkomst uit Europese landen: 16% en herkomst uit landen buiten Europa: 37% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 57%, herkomst uit Europa: 12% en herkomst van buiten Europa: 31%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Noordereiland is 66% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Noordereiland: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Noordereiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Noordereiland.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Rotterdam als geheel 614 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Rotterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Noordereiland genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Noordereiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Noordereiland.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Rotterdam als geheel 446 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Rotterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Noordereiland

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Noordereiland. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Noordereiland
Buurt NoordereilandWijk FeijenoordGemeente Rotterdam
Aantal kinderopvanglocaties396971
Aantal kindplaatsen502.79428.075
Aantal vestigingen basisonderwijs032227
Aantal leerlingen basisonderwijs07.24755.423
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs01082
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05.28337.967
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs01169
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs06.86141.473
Aantal opleidingen hoger onderwijs00204
Aantal studenten hoger onderwijs0076.547

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Noordereiland. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Noordereiland is 1,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Rotterdam0,50,50,61,31,31,6
Wijk Feijenoord0,50,50,51,11,11,4
Buurt Kop van Zuid0,91,40,91,21,21,3
Buurt Kop van Zuid - Entrepot0,20,40,31,21,21,3
Buurt Vreewijk0,60,50,60,90,90,9
Buurt Bloemhof0,50,60,41,01,01,4
Buurt Hillesluis0,30,40,51,01,01,8
Buurt Katendrecht0,50,50,50,80,80,9
Buurt Afrikaanderwijk0,40,50,50,70,71,1
Buurt Feijenoord0,40,40,51,81,81,9
Buurt Noordereiland0,70,71,42,42,42,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Noordereiland in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), wijk Feijenoord (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Noordereiland wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Noordereiland
In 2025 woonden er 540 leerlingen en studenten in de buurt Noordereiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Noordereiland, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Noordereiland.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Noordereiland.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Noordereiland. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Noordereiland

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Noordereiland, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (775 totaal)
In de buurt Noordereiland zijn in totaal 775 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 775 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 770 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Noordereiland (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Noordereiland voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Noordereiland is €39.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Noordereiland.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Noordereiland is €39.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €45.100. Buurt Noordereiland telt 3.000 inkomensontvangers op 3.540 inwoners totaal.

12% van de huishoudens in de buurt Noordereiland heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Rotterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Feijenoord (buurt Noordereiland is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Feijenoord is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
71% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Noordereiland ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Noordereiland per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
77% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Noordereiland geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Noordereiland. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Noordereiland is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Noordereiland met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Noordereiland.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Noordereiland

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Noordereiland.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Noordereiland
Er zijn 82 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Noordereiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Noordereiland op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 82 elektrische auto’s in de buurt Noordereiland. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Noordereiland die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Noordereiland. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.278 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Noordereiland in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Noordereiland geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.827 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Noordereiland (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.385 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Noordereiland in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Noordereiland geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 27 verkeersongevallen in de buurt Noordereiland in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Noordereiland. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Noordereiland plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal27
Materiële schade20
Letselschade7
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Noordereiland vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Noordereiland

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Noordereiland op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 176 misdrijven in de buurt Noordereiland geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Noordereiland, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Noordereiland zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.979 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 38 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Noordereiland 176 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Noordereiland in 2025 zijn Ongevallen (weg) (28 delicten) en Onder invloed (weg) (17 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Noordereiland.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 14 misdrijven in de buurt Noordereiland geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Noordereiland per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Noordereiland over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Noordereiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Noordereiland.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Noordereiland. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Noordereiland

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Noordereiland.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Noordereiland
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Noordereiland.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Noordereiland. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Noordereiland.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 604 stembureaus in de gemeente Rotterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Rotterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam.

Stembureaus Rotterdam
Adressen en leefomgeving in de buurt Noordereiland

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Noordereiland.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Noordereiland telt in totaal 2.281 adressen, met 2.279 verblijfsobjecten en 2 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in buurt Noordereiland liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Rotterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Noordereiland zijn er 2.093 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Noordereiland.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 181 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de buurt Noordereiland.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Noordereiland. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Noordereiland voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Noordereiland voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Noordereiland
Bevolking53914.160
Adressen2.0935.578
Autos2755.000

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Noordereiland ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Noordereiland is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Noordereiland tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Noordereiland tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt0,3
Restaurant0,3
Basisonderwijs1,4
Voortgezet onderwijs2,4
Bibliotheek2,0
Treinstation1,6
Sportterrein2,0
Bioscoop1,9
Museum1,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Noordereiland.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Noordereiland.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Noordereiland:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6201.750
Tussenwoning1.0002.830
Hoekwoning9002.770
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning6401.880
Huurwoning6201.730

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Noordereiland zijn B (540 adressen) en C (503 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Noordereiland. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de buurt Noordereiland: 540 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Noordereiland
Tabel met 2.283 adressen in de buurt Noordereiland.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Noordereiland. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Rotterdam.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Anjerstraat1 t/m 373071VA t/m 3071VBRotterdam21
Antwerpse hoofd--Rotterdam0
Brugweg--Rotterdam0
Burgemeester Hoffmanplein2 t/m 913071XA t/m 3071XNRotterdam217
Burgemeester Hoffmanstraat4 t/m 553071XP t/m 3071XSRotterdam85
Cornelis Trompstraat1 t/m 273071XT t/m 3071XVRotterdam28
De Ruyterstraat1 t/m 343071PH t/m 3071PJRotterdam29
Feijenoordstraat--Rotterdam0
Koninginnebrug--Rotterdam0
Koningshaven--Rotterdam0
Koopvaardijhof1 t/m 2183071PKRotterdam218
Laurierstraat1 t/m 383071VC t/m 3071VDRotterdam35
Leliestraat7 t/m 223071VE t/m 3071VGRotterdam27
Maaskade21 t/m 1773071NA t/m 3071NTRotterdam357
Marinestraat1 t/m 233071PB t/m 3071PDRotterdam46
Meeuwenstraat2 t/m 123071PERotterdam24
Oeverstraat3 t/m 393071VH t/m 3071VKRotterdam37
Olivier van Noortstraat3 t/m 113071PGRotterdam13
Prins Frederikplein1 t/m 6513071KSRotterdam207
Prins Hendrikkade9 t/m 1673071KB t/m 3071KRRotterdam434
Prins Hendriklaan1 t/m 463071LB t/m 3071LERotterdam105
Prins Hendrikstraat1 t/m 273071LG t/m 3071LHRotterdam66
Prinsenhoofd--Rotterdam0
Sleephellingstraat1 t/m 1083071VL t/m 3071VPRotterdam90
Thorbeckestraat2 t/m 813071XW t/m 3071XZRotterdam60
Tulpstraat1 t/m 203071VR t/m 3071VSRotterdam37
Van der Takstraat1 t/m 2183071LJ t/m 3071LMRotterdam147

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 27 openbare ruimtes en 2.283 adressen in de buurt Noordereiland. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Rotterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Noordereiland. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Noordereiland ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek30712277
WoonkernRotterdam2282
WoonplaatsRotterdam2289
WijkFeijenoord2289
GemeenteRotterdam2289
StadsdeelFeijenoord2283
ProvincieZuid-Holland2289
WaterschapHoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard2287
WaterschapWaterschap Hollandse Delta2
LandNederland2289

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Noordereiland ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Noordereiland dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Noordereiland ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Noordereiland en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Noordereiland?
De gemiddelde score voor de buurt Noordereiland is 8,6.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Noordereiland, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Noordereiland die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Noordereiland. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Noordereiland met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Noordereiland voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal775Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie55Aantal2025
G+I Handel en horeca85Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie90Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed40Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening235Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg145Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten115Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,65%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie7,1%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,2%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening31%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Noordereiland, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.540Aantal2026
Mannen1.760Aantal2026
Vrouwen1.785Aantal2026
0 tot 15 jaar325Aantal2026
15 tot 25 jaar415Aantal2026
25 tot 45 jaar1.395Aantal2026
45 tot 65 jaar855Aantal2026
65 jaar of ouder535Aantal2026
Ongehuwd2.325Aantal2026
Gehuwd775Aantal2026
Gescheiden315Aantal2026
Verweduwd125Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar9,2%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar40%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder15%Percentage2026
% Ongehuwd66%Percentage2026
% Gehuwd22%Percentage2026
% Gescheiden8,9%Percentage2026
% Verweduwd3,53%Percentage2026
Geboorten45Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes25Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO150Aantal2025
Leerlingen VO100Aantal2025
Studenten MBO60Aantal2025
Studenten HBO110Aantal2025
Studenten WO120Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau640Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau800Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.590Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau26%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau52%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura45Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg6,8%Percentage2024
Wmo cliënten255Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners72Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid14.160Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.780Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning10Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom3%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd1%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.750Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning1.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning630Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen98%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning900Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning640Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning620Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel125Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel372Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.784Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++5Aantal2026
Energielabels A++63Aantal2026
Energielabels A+67Aantal2026
Energielabels A361Aantal2026
Energielabels B540Aantal2026
Energielabels C503Aantal2026
Energielabels D165Aantal2026
Energielabels E173Aantal2026
Energielabels F29Aantal2026
Energielabels G250Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Noordereiland. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak24%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn43%Percentage2024
Drinken76%Percentage2024
Zwaar drinken14%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht44%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn53%Percentage2024
Wekelijks sporten58%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk68%Percentage2024
Lopen naar school of werk35%Percentage2024
Fietsen naar school of werk48%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Noordereiland. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam52%Percentage2024
Ernstig eenzaam16%Percentage2024
Emotioneel eenzaam35%Percentage2024
Sociaal eenzaam36%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen23%Percentage2024
Krijgt steun van anderen91%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer16%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur14%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning82%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving86%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving67%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen35%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten34%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger10%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Noordereiland. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid71%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen33%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen33%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2024
Lage veerkracht17%Percentage2024
Hoge veerkracht51%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie13%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden13%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken28%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien7%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid36%Percentage2024
Broze metale gezondheid40%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid34%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein33%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Noordereiland. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.105Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.135Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens970Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen570Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen400Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens54%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens46%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen27%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen19%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,7Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.150Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers80%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie49%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie31%Percentage2024
% Zelfstandigen20%Percentage2024
Inkomensontvangers3.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners846Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€45.100Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€39.400Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Personen in armoede4,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens12%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€36.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen48%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum12%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum16%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum19%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€21.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand170Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO120Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW470Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Noordereiland. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.640Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.895Aantal2026
Herkomst Europa575Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.320Aantal2026
% Herkomst Nederland46%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland54%Percentage2026
% Herkomst Europa16%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa37%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.640Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa145Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa535Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland680Aantal2026
Geboren in Nederland2.320Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa430Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa785Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.215Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland46%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland19%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15%Percentage2026
% Geboren in Nederland66%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa12%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa22%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland34%Percentage2026
Autochtoon1.830Aantal2022
Westers555Aantal2022
Niet-westers1.040Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba70Aantal2022
Marokko165Aantal2022
Suriname185Aantal2022
Turkije200Aantal2022
Overig niet-westers420Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Noordereiland. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven176Aantal2025
Diefstal48Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven26Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting19Aantal2025
Verkeersovertredingen47Aantal2025
Vernieling11Aantal2025
Overige misdrijven25Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners49Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Noordereiland, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km62Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km7,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km22Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km6,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km36Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km103Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km152Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km550Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km6,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km40Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km5,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km113Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km306Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km5,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km280Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km615Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km312Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km666Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km68Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km80Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km122Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km34Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km157Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km107Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km69Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km36Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km76Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km59Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km17Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km35Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km30Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km30Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km52Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Noordereiland. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05991088Code2026
RegionaamNoordereilandNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode05991088Code2026
Oppervlakte totaal67Aantal hectaren2026
Oppervlakte land25Aantal hectaren2026
Oppervlakte water42Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid5.578Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.281Aantal2026
Adressen met postcode2.275Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.093Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie13Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie5Aantal2026
Adressen met industriefunctie85Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie29Aantal2026
Adressen met logiesfunctie20Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie12Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie27Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie6Aantal2026
Verblijfsobjecten2.279Aantal2026
Ligplaatsen2Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres415Aantal2026
Adressen met pand2.241Aantal2026
Percelen met adres256Aantal2026
Adressen met perceel2.281Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.280Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.093Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900726Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925363Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950120Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970431Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990298Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010232Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202045Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later24Aantal2026
Postcodegebied3071KB-3071XZNaam2026
Meest voorkomende postcode3071Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Noordereiland.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal27Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade20Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade7Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Noordereiland zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.250Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine985Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof265Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,59Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte5.000Aantal2025
Motorfietsen70Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Noordereiland. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.975Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners555Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad158Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€369.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen40Aantal2025
Meergezinswoningen1.935Aantal2025
Koopwoningen652Aantal2025
Huurwoningen1.323Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties830Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders493Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.856Aantal2025
Onbewoond118Aantal2025
% Koopwoningen33%Percentage2025
% Huurwoningen67%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties42%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders25%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen2%Percentage2025
% Meergezinswoningen98%Percentage2025
% Bewoond94%Percentage2025
% Onbewoond6%Percentage2025
Appartementen2.044Aantal2026
Tussenwoningen41Aantal2026
Hoekwoningen8Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen98%Percentage2026
% Tussenwoningen2,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.032Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965377Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975102Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985218Aantal2026
Woningen 1985 tot 199568Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005206Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 202568Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend21Aantal2026
% Woningen voor 194549%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196518%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19755%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198510%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Noordereiland komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Noordereiland: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bevolkingsdichtheid14.16053913.6212.8414,79
2Personenauto’s naar oppervlakte5.0002754.7251.1494,11
3Omgevingsadressendichtheid5.5782.0933.4851.0383,36
4% Meergezinswoningen98%37%61%21%2,96
5% Appartementen98%38%60%20%2,93

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

RegioSoort regioBevolkingsdichtheidPersonenauto’s naar oppervlakteOmgevingsadressendichtheid% Meergezinswoningen% Appartementen
NoordereilandBuurt14.1605.0005.57898%98%
NederlandLand5392752.09337%38%
RotterdamGemeente3.0581.1364.16175%75%
Kop van ZuidBuurt10.1853.3334.842100%100%
Kop van Zuid - EntrepotBuurt15.1194.8565.16391%91%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

Top 5 kenmerken buurt Noordereiland:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Noordereiland. Op deze onderwerpen verschilt buurt Noordereiland relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Noordereiland, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Noordereiland met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Noordereiland, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Noordereiland staan in de uitgebreide download voor Rotterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Noordereiland.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Rotterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Rotterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Noordereiland met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron