Statistieken Noorderplantsoenbuurt

Statistieken Noorderplantsoenbuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Noorderplantsoenbuurt in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Noorderplantsoenbuurt in de gemeente Groningen Vlag van de gemeente Groningen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Noorderplantsoenbuurt.Bekijk kaart
Noorderplantsoenbuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Noorderplantsoenbuurt.

Kerncijfers van de Noorderplantsoenbuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Noorderplantsoenbuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Noorderplantsoenbuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.402Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.353Kadaster2026
Panden met adres1.332Kadaster2026
Percelen met adres1.231Kadaster2026
Woningvoorraad2.321CBS2025
Huishoudens2.770CBS2025
Inwoners3.861CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Noorderplantsoenbuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Noorderplantsoenbuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Noorderplantsoenbuurt
Kaart van de omgeving van de Noorderplantsoenbuurt.
Afbeelding van de Noorderplantsoenbuurt op de kaart.

Kaart van de wijk Oud-West met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Noorderplantsoenbuurt, 2: Oranjebuurt, 3: Schildersbuurt, 4: Kostverloren.

Bekijk de statistieken voor alle 197 gebieden binnen de gemeente Groningen via de overzichtspagina van de gebieden in de Groningen.

Overzicht gebieden Meer Groningen
Over de Noorderplantsoenbuurt

De Noorderplantsoenbuurt ligt binnen de wijk Oud-West in de gemeente Groningen. De meest voorkomende postcode in de Noorderplantsoenbuurt is postcode 9717.

Er zijn 2.472 adressen en 2.321 woningen in de Noorderplantsoenbuurt in de gemeente Groningen. 59% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €279.000. Er wonen 3.861 inwoners in de Noorderplantsoenbuurt. De grootste groep inwoners (37%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Noorderplantsoenbuurt telt 2.770 huishoudens van gemiddeld 1,4 personen. Verder zijn er 990 personenauto’s en 485 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Noorderplantsoenbuurt.

Noorderplantsoenbuurt heeft een oppervlakte van 25 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 6.508 adressen per km2.

Meer over de Noorderplantsoenbuurt:

De naam van deze buurt veranderde van Concordiabuurt in 2014 naar Noorderplantsoenbuurt in 2015. De gemeente Groningen (gemeentecode GM0014) is bij een gemeentelijke herindeling in 2019 groter geworden vanuit de gemeenten Groningen, Ten Boer en Haren. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Groningen overgegaan. De gegevens van de Noorderplantsoenbuurt voor de jaren 2013 tot en met 2014 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Groningen.

Wonen in de Noorderplantsoenbuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Noorderplantsoenbuurt.

Kenmerken van de 2.321 woningen in de Noorderplantsoenbuurt
Er zijn 2.321 woningen in de Noorderplantsoenbuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Groningen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Noorderplantsoenbuurt was €279.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Noorderplantsoenbuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Noorderplantsoenbuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Noorderplantsoenbuurt% verschil
2025€279.0001,09%
2024€276.0003,37%
2023€267.00012%
2022€238.0009,2%
2021€218.0007,9%
2020€202.0009,2%
2019€185.0003,35%
2018€179.0005,9%
2017€169.0003,05%
2016€164.0003,14%
2015€159.000-9,1%
2014€175.000-3,85%
2013€182.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Noorderplantsoenbuurt is met €97.000 gestegen van €182.000 in 2013 tot €279.000 in 2025 (dat is een toename van 53%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €8.083 (3,78%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Groningen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Noorderplantsoenbuurt is €279.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 11% en er zijn 2.321 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), 16 woonplaatsen (groen), wijk Oud-West (oranje) en 3 buurten (blauw). De Noorderplantsoenbuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de Noorderplantsoenbuurt: er zijn 1.524 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Noorderplantsoenbuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Noorderplantsoenbuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Noorderplantsoenbuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Groningen.

Aantal inwoners per jaar
De Noorderplantsoenbuurt telt 3.861 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Noorderplantsoenbuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Noorderplantsoenbuurt:

JaarAantal inwoners de Noorderplantsoenbuurt% verschil
20263.861-1,0%
20253.900-0,89%
20243.9353,15%
20233.815-0,52%
20223.8351,05%
20213.795-1,43%
20203.8500,0%
20193.850-0,26%
20183.860-0,39%
20173.875-2,15%
20163.9602,06%
20153.8800,0%
20143.8801,49%
20133.823geen data

De bevolking van de Noorderplantsoenbuurt is met 38 inwoners gestegen van 3.823 inwoners in 2013 tot 3.861 inwoners in 2026 (dat is een groei van 0,99%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 inwoners (0,09%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Groningen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Noorderplantsoenbuurt:

In 2013 telde de Noorderplantsoenbuurt 3.823 inwoners. In 2016 is het aantal gestegen tot 3.960 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 137 (3,58%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2015) is 80 (2,06%). Het aantal van 3.960 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2021 is het aantal gedaald tot 3.795 inwoners. Dit is een daling van 165 (-4,17%) ten opzichte van 2016, ten opzichte van het vorige jaar (2020) is het verschil -55 (-1,43%). Het aantal van 3.795 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 3.861 inwoners in de Noorderplantsoenbuurt.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Noorderplantsoenbuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Noorderplantsoenbuurt is 25 tot 45 jaar, met 37% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Groningen.

Burgerlijke staat in de Noorderplantsoenbuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Noorderplantsoenbuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 2.770 huishoudens in de Noorderplantsoenbuurt. Er waren 1.990 eenpersoonshuishoudens en 780 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Noorderplantsoenbuurt. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Noorderplantsoenbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Noorderplantsoenbuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Noorderplantsoenbuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20252.675690535
20242.695700540
20232.640665515
20222.76000
20212.805558432
20202.840569441
20192.890541419
20182.980496384
20173.035473367
20163.085493382
20153.070456354
20143.079451350
20133.033445344

In 2025 was de herkomst van inwoners in de Noorderplantsoenbuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 69%, herkomst uit Europese landen: 18% en herkomst uit landen buiten Europa: 14% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europa: 12% en herkomst van buiten Europa: 9%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Noorderplantsoenbuurt is 77% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Noorderplantsoenbuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Noorderplantsoenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Noorderplantsoenbuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Groningen als geheel 172 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Groningen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Noorderplantsoenbuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Noorderplantsoenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Noorderplantsoenbuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Groningen als geheel 148 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Groningen.

Meer sterfte
Onderwijs in de Noorderplantsoenbuurt
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Noorderplantsoenbuurt
NoorderplantsoenbuurtWijk Oud-WestGemeente Groningen
Aantal kinderopvanglocaties08360
Aantal kindplaatsen050011.661
Aantal vestigingen basisonderwijs0280
Aantal leerlingen basisonderwijs073015.901
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0030
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0016.469
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0129
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs02.74417.919
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Noorderplantsoenbuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Noorderplantsoenbuurt is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Groningen0,80,90,92,93,04,5
Gemeente Groningen0,60,60,81,82,02,2
Wijk Oud-West0,50,80,71,51,71,7
Oranjebuurt0,70,50,51,81,91,9
Noorderplantsoenbuurt0,81,00,71,01,31,3
Schildersbuurt0,30,90,81,71,71,7
Buurt Kostverloren0,40,50,51,81,81,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Noorderplantsoenbuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Groningen (bruin), gemeente Groningen (geel), wijk Oud-West (groen) en 3 buurten (blauw). Noorderplantsoenbuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Noorderplantsoenbuurt
In 2025 woonden er 1.200 leerlingen en studenten in de Noorderplantsoenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Noorderplantsoenbuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Noorderplantsoenbuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Noorderplantsoenbuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Noorderplantsoenbuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Noorderplantsoenbuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Noorderplantsoenbuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (485 totaal)
In de Noorderplantsoenbuurt zijn in totaal 485 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 485 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 480 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Noorderplantsoenbuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Noorderplantsoenbuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Noorderplantsoenbuurt is €33.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Noorderplantsoenbuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Noorderplantsoenbuurt is €33.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €36.700. Noorderplantsoenbuurt telt 3.300 inkomensontvangers op 3.861 inwoners totaal.

9% van de huishoudens in de Noorderplantsoenbuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Groningen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Oud-West (Noorderplantsoenbuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Oud-West is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
79% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Noorderplantsoenbuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Noorderplantsoenbuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
88% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Noorderplantsoenbuurt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Noorderplantsoenbuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Noorderplantsoenbuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Noorderplantsoenbuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Noorderplantsoenbuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Noorderplantsoenbuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Noorderplantsoenbuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Noorderplantsoenbuurt
Er zijn 43 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Noorderplantsoenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Noorderplantsoenbuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 43 elektrische auto’s in de Noorderplantsoenbuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Noorderplantsoenbuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Noorderplantsoenbuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.141 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Noorderplantsoenbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Noorderplantsoenbuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.500 op naam geregistreerde voertuigen in de Noorderplantsoenbuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.173 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Noorderplantsoenbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Noorderplantsoenbuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 6 verkeersongevallen in de Noorderplantsoenbuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Noorderplantsoenbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Noorderplantsoenbuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal6
Materiële schade3
Letselschade3
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Noorderplantsoenbuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Noorderplantsoenbuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Noorderplantsoenbuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 147 misdrijven in de Noorderplantsoenbuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Noorderplantsoenbuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Noorderplantsoenbuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.592 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 33 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Noorderplantsoenbuurt 147 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Noorderplantsoenbuurt in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (46 delicten) en Horizontale fraude (21 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Noorderplantsoenbuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 20 misdrijven in de Noorderplantsoenbuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Noorderplantsoenbuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Noorderplantsoenbuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Groningen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 22 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de Noorderplantsoenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Noorderplantsoenbuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Noorderplantsoenbuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Noorderplantsoenbuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Noorderplantsoenbuurt.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Centrum de Poort in Groningen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Centrum de Poort in Groningen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de Noorderplantsoenbuurt stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Centrum de Poort in Groningen is uitgebracht. Stembureau Centrum de Poort in Groningen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de Noorderplantsoenbuurt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 392 stembureaus in de gemeente Groningen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Groningen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen.

Stembureaus Groningen
Adressen en leefomgeving in de Noorderplantsoenbuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Noorderplantsoenbuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Noorderplantsoenbuurt telt in totaal 2.472 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Noorderplantsoenbuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Groningen
Adressen: gebruiksdoelen
In de Noorderplantsoenbuurt zijn er 2.353 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Noorderplantsoenbuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 639 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de Noorderplantsoenbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Noorderplantsoenbuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Noorderplantsoenbuurt voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Noorderplantsoenbuurt voor 2025:

DichtheidNederlandNoorderplantsoenbuurt
Bevolking53615.600
Adressen2.0936.508
Autos2753.960

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Noorderplantsoenbuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Noorderplantsoenbuurt is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Noorderplantsoenbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Noorderplantsoenbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,4
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,0
Bibliotheek1,5
Treinstation0,8
Sportterrein1,0
Bioscoop1,9
Museum1,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Noorderplantsoenbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Noorderplantsoenbuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Noorderplantsoenbuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7501.650
Tussenwoning9101.760
Hoekwoning1.0702.120
Twee-onder-één-kap woning9602.320
Vrijstaande woning1.5603.270
Koopwoning9301.800
Huurwoning7401.660

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Noorderplantsoenbuurt zijn C (401 adressen) en F (366 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Noorderplantsoenbuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de Noorderplantsoenbuurt: 401 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Groningen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Noorderplantsoenbuurt
Tabel met 2.466 adressen in de Noorderplantsoenbuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Noorderplantsoenbuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Groningen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Akkerstraat1 t/m 1739717KG t/m 9717KZGroningen236
Baanstraat1 t/m 469717GT t/m 9717GVGroningen48
Bergstraat1 t/m 739717LR t/m 9717LVGroningen86
Grachtstraat1 t/m 719717HH t/m 9717HLGroningen84
Kalverstraat1 t/m 319717HWGroningen31
Kerklaan1 t/m 1099717HA t/m 9717HGGroningen148
Kleine Bergstraat1 t/m 439717NA t/m 9717NCGroningen60
Kleine Grachtstraat1 t/m 109717HMGroningen16
Kloosterstraat1 t/m 559717LA t/m 9717LGGroningen71
Kolfstraat1 t/m 469717GP t/m 9717GSGroningen55
Koninginnelaan51 t/m 1199717BP t/m 9717BSGroningen69
Koolstraat1 t/m 499717KA t/m 9717KEGroningen82
Louise Henriettestraat1 t/m 509717LH t/m 9717LMGroningen92
Moesstraat1 t/m 569717JT t/m 9717JXGroningen295
Noorderbuitensingel1 t/m 389717KK t/m 9717KMGroningen61
Noorderdwarsstraat1 t/m 189717LWGroningen18
Noorderstationsstraat2 t/m 1069717KN t/m 9717KRGroningen120
Oranjesingel17 t/m 219717CDGroningen5
Oranjestraat1 t/m 259717GAGroningen22
Parallelweg1 t/m 499717KSGroningen47
Plantsoenstraat1 t/m 649717KT t/m 9717KWGroningen52
Rijskampenstraat1 t/m 199717LNGroningen18
Selwerderdwarsstraat1 t/m 369717GM t/m 9717GNGroningen39
Selwerderstraat1 t/m 509717GJ t/m 9717GLGroningen48
Stadhouderslaan1 t/m 209717AD t/m 9717AEGroningen46
Tuinbouwdwarsstraat1 t/m 269717HT t/m 9717HVGroningen63
Tuinbouwstraat1 t/m 1669717JA t/m 9717JSGroningen392
Veldstraat1 t/m 169717LPGroningen26
Verlengde Grachtstraat1 t/m 589717GD t/m 9717GHGroningen61
Zwarteweg1 t/m 659717HN t/m 9717HSGroningen75

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 30 openbare ruimtes en 2.466 adressen in de Noorderplantsoenbuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Groningen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Noorderplantsoenbuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Noorderplantsoenbuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek97172396
WoonkernGroningen2466
WoonplaatsGroningen2466
WijkOud-West2466
GemeenteGroningen2466
StadsdeelOude Wijken2466
ProvincieGroningen2466
WaterschapWaterschap Noorderzijlvest2466
LandNederland2466

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Noorderplantsoenbuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Noorderplantsoenbuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Noorderplantsoenbuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Noorderplantsoenbuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de Noorderplantsoenbuurt?
De gemiddelde score voor de Noorderplantsoenbuurt is 7,5.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de Noorderplantsoenbuurt, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de Noorderplantsoenbuurt die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de Noorderplantsoenbuurt hebben gegeven. Deze score is op basis van 4 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Noorderplantsoenbuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Noorderplantsoenbuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal485Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca60Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie45Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening145Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg95Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten95Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie7,3%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,4%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed1,04%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening30%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Noorderplantsoenbuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.861Aantal2026
Mannen1.870Aantal2025
Vrouwen2.030Aantal2025
0 tot 15 jaar210Aantal2026
15 tot 25 jaar1.145Aantal2026
25 tot 45 jaar1.410Aantal2026
45 tot 65 jaar685Aantal2026
65 jaar of ouder430Aantal2026
Ongehuwd3.225Aantal2025
Gehuwd470Aantal2025
Gescheiden180Aantal2025
Verweduwd20Aantal2025
% Mannen48%Percentage2025
% Vrouwen52%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar5,4%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar30%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar37%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar18%Percentage2026
% 65 jaar of ouder11%Percentage2026
% Ongehuwd83%Percentage2025
% Gehuwd12%Percentage2025
% Gescheiden4,62%Percentage2025
% Verweduwd0,51%Percentage2025
Geboorten25Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO100Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO370Aantal2025
Studenten WO590Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau220Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau1.290Aantal2024
Hoger opleidingsniveau2.070Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau6,1%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau38%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau62%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura60Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg5,5%Percentage2024
Wmo cliënten120Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners30Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid15.600Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.700Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning260Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom19%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.270Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning1.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning790Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement750Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.070Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning960Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.560Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning930Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning740Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel300Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel437Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.735Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++11Aantal2026
Energielabels A+++77Aantal2026
Energielabels A++25Aantal2026
Energielabels A+42Aantal2026
Energielabels A338Aantal2026
Energielabels B274Aantal2026
Energielabels C401Aantal2026
Energielabels D222Aantal2026
Energielabels E169Aantal2026
Energielabels F366Aantal2026
Energielabels G247Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Noorderplantsoenbuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak24%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn32%Percentage2024
Drinken87%Percentage2024
Zwaar drinken15%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht32%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)8%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn65%Percentage2024
Wekelijks sporten70%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk78%Percentage2024
Lopen naar school of werk28%Percentage2024
Fietsen naar school of werk64%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Noorderplantsoenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam48%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam34%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen24%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning84%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving88%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving75%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen35%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten36%Percentage2024
Vrijwilligerswerk23%Percentage2024
Mantelzorger9%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Noorderplantsoenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid79%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht45%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie14%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden16%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken29%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen7%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Noorderplantsoenbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.770Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens1.990Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens780Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen535Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen245Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens72%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens28%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen19%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen9%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte1,4Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.410Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie68%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie39%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie47%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers3.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners839Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€36.700Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.400Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen47%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede7,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€29.800euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen66%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen8,3%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen6,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum8,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum13%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum16%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€7.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand90Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO120Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW350Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW9%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Noorderplantsoenbuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.675Aantal2025
Herkomst buiten Nederland1.225Aantal2025
Herkomst Europa690Aantal2025
Herkomst buiten Europa535Aantal2025
% Herkomst Nederland69%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland31%Percentage2025
% Herkomst Europa18%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa14%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.675Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa130Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa195Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland325Aantal2025
Geboren in Nederland3.000Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa560Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa335Aantal2025
Geboren buiten Nederland895Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland69%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,33%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,3%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5%Percentage2025
% Geboren in Nederland77%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa14%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa8,6%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland23%Percentage2025
Autochtoon2.760Aantal2022
Westers775Aantal2022
Niet-westers300Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba30Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname30Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers220Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Noorderplantsoenbuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven147Aantal2025
Diefstal84Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven8Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting21Aantal2025
Verkeersovertredingen11Aantal2025
Vernieling17Aantal2025
Overige misdrijven6Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners38Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners22Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Noorderplantsoenbuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km5,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km46Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km9,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km116Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km145Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,4Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km5,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km106Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km115Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km9,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km171Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km198Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km28Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km284Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km324Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km32Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km49Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km45Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km87Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km62Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km26Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km18Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km19Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km16Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Noorderplantsoenbuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU00140201Code2025
RegionaamNoorderplantsoenbuurtNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode00140201Code2025
Oppervlakte totaal25Aantal hectaren2025
Oppervlakte land25Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid6.508Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal2.472Aantal2026
Adressen met postcode2.402Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.353Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie12Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie8Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie23Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie70Aantal2026
Verblijfsobjecten2.472Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.332Aantal2026
Adressen met pand2.463Aantal2026
Percelen met adres1.231Aantal2026
Adressen met perceel2.472Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.472Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.353Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900751Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251.125Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950196Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197049Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990191Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200079Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201044Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202026Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later2Aantal2026
Postcodegebied9717AD-9717NCNaam2026
Meest voorkomende postcode9717Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Noorderplantsoenbuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal6Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade3Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Noorderplantsoenbuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal990Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine790Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof200Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,36Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.960Aantal2025
Motorfietsen105Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Noorderplantsoenbuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.321Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners595Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad119Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€279.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen812Aantal2025
Meergezinswoningen1.509Aantal2025
Koopwoningen952Aantal2025
Huurwoningen1.369Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties325Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.044Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.205Aantal2025
Onbewoond116Aantal2025
% Koopwoningen41%Percentage2025
% Huurwoningen59%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties14%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders45%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen35%Percentage2025
% Meergezinswoningen65%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen1.524Aantal2026
Tussenwoningen705Aantal2026
Hoekwoningen96Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen22Aantal2026
Vrijstaande woningen6Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen65%Percentage2026
% Tussenwoningen30%Percentage2026
% Hoekwoningen4,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.990Aantal2026
Woningen 1945 tot 196560Aantal2026
Woningen 1965 tot 19755Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995227Aantal2026
Woningen 1995 tot 200525Aantal2026
Woningen 2005 tot 201511Aantal2026
Woningen 2015 tot 202523Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend8Aantal2026
% Woningen voor 194585%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19653,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199510%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Noorderplantsoenbuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Groningen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Noorderplantsoenbuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bevolkingsdichtheid15.60053615.0642.8515,3
2% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie47%27%20%5%4,37
3% 15 tot 25 jaar30%12%18%4,07%4,3
4Omgevingsadressendichtheid6.5082.0934.4151.0344,27
5% Ongehuwd83%50%33%8,8%3,71

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Groningen.

RegioSoort regioBevolkingsdichtheid% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie% 15 tot 25 jaarOmgevingsadressendichtheid% Ongehuwd
NoorderplantsoenbuurtBuurt15.60047%30%6.50883%
NederlandLand53627%12%2.09350%
GroningenGemeente1.31838%21%3.50467%
OranjebuurtBuurt10.00041%24%5.74272%
SchildersbuurtBuurt15.75054%44%5.85882%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Groningen.

Top 5 kenmerken Noorderplantsoenbuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Noorderplantsoenbuurt. Op deze onderwerpen verschilt Noorderplantsoenbuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Noorderplantsoenbuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Noorderplantsoenbuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Noorderplantsoenbuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Noorderplantsoenbuurt staan in de uitgebreide download voor Groningen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Noorderplantsoenbuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Groningen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Groningen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Noorderplantsoenbuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron