Statistieken buurt Overhoeks

Statistieken buurt Overhoeks

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Overhoeks in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Overhoeks in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Overhoeks.Bekijk kaart
Buurt Overhoeks in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Overhoeks.

Kerncijfers van de buurt Overhoeks
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Overhoeks.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Overhoeks.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode3.762Kadaster2026
Adressen met woonfunctie3.523Kadaster2026
Panden met adres43Kadaster2026
Percelen met adres51Kadaster2026
Woningvoorraad2.315CBS2025
Huishoudens2.740CBS2026
Inwoners4.410CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Overhoeks en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Overhoeks.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Overhoeks
Kaart van de omgeving van de buurt Overhoeks.
Afbeelding van de buurt Overhoeks op de kaart.

Kaart van de wijk Noordelijke IJ-oevers-West met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Cornelis Douwesterrein-West, 2: Cornelis Douwesterrein-Oost, 3: NDSM terrein, 4: Klaprozenbuurt, 5: Buiksloterham-Noord, 6: Buiksloterham-Zuid, 7: Overhoeks.

Bekijk de statistieken voor alle 631 gebieden binnen de gemeente Amsterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Amsterdam.

Overzicht gebieden Meer Amsterdam
Over de buurt Overhoeks

De buurt Overhoeks ligt binnen de wijk Noordelijke IJ-oevers-West in de gemeente Amsterdam. De meest voorkomende postcode in de buurt Overhoeks is postcode 1031.

Er zijn 3.820 adressen en 2.315 woningen in de buurt Overhoeks in de gemeente Amsterdam. 72% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €655.000. Er wonen 4.410 inwoners in de buurt Overhoeks. De grootste groep inwoners (54%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Overhoeks telt 2.740 huishoudens van gemiddeld 1,6 personen. Verder zijn er 955 personenauto’s en 910 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Overhoeks.

Buurt Overhoeks heeft een totale oppervlakte van 51 hectare, waarvan 30 hectare land en 21 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 4.263 adressen per km2.

Meer over de buurt Overhoeks:

Met ingang van 24 maart 2022 is de gemeente Weesp in de gemeente Amsterdam opgegaan. De gemeente Amsterdam bestaat sindsdien uit zeven stadsdelen en het stadsgebied Weesp. De gegevens van de buurt Overhoeks voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Amsterdam.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Overhoeks.

Wonen in de buurt Overhoeks

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Overhoeks.

Kenmerken van de 2.315 woningen in de buurt Overhoeks
Er zijn 2.315 woningen in de buurt Overhoeks.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amsterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Overhoeks was €655.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Overhoeks.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Overhoeks:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Overhoeks% verschil
2025€655.0007,2%
2024€611.0006,4%
2023€574.0001,41%
2022€566.0001,07%
2021€560.0000,0%
2020€560.000-2,78%
2019€576.00011%
2018€520.0005,5%
2017€493.00015%
2016€428.00094%
2015€221.000-0,45%
2014€222.00016%
2013€192.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Overhoeks is met €463.000 gestegen van €192.000 in 2013 tot €655.000 in 2025 (dat is een groei van 241%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €38.583 (13%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Overhoeks met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amsterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Overhoeks is €655.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 12% en er zijn 2.315 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 2 woonplaatsen (groen), wijk Noordelijke IJ-oevers-West (oranje) en 6 buurten (blauw). De buurt Overhoeks wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Overhoeks: er zijn 3.522 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Overhoeks.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Overhoeks

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Overhoeks, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amsterdam.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Overhoeks telt 4.410 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Overhoeks. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Overhoeks:

JaarAantal inwoners de buurt Overhoeks% verschil
20264.4109,8%
20254.01524%
20243.2450,62%
20233.22528%
20222.52554%
20211.63512%
20201.4556,6%
20191.3650,37%
20181.36024%
20171.09518%
20169253,01%
201589813%
20147948,9%
2013729geen data

De bevolking van de buurt Overhoeks is met 3.681 personen toegenomen van 729 personen in 2013 tot 4.410 personen in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote toename van 505%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 283 personen (16%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Overhoeks:

In 2013 waren er 729 inwoners in de buurt Overhoeks. Het aantal van 729 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 4.410 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 3.681 (505%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 395 (9,8%). Het aantal van 4.410 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Overhoeks
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Overhoeks is 25 tot 45 jaar, met 54% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amsterdam.

Burgerlijke staat in de buurt Overhoeks
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Overhoeks naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.740 huishoudens in de buurt Overhoeks. Er waren 1.475 eenpersoonshuishoudens en 1.265 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Overhoeks. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Overhoeks.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Overhoeks per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Overhoeks:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.9051.0751.435
20251.7801.0051.230
20241.490810955
20231.485790950
20221.21500
2021895336404
2020890257308
2019880220265
2018915202243
2017740161194
2016610143172
2015596137164
2014522123149
2013472117140

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Overhoeks als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 43%, herkomst uit Europese landen: 24% en herkomst uit landen buiten Europa: 33% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 65%, herkomst uit Europa: 16% en herkomst van buiten Europa: 19%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Overhoeks is 59% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Overhoeks: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Overhoeks.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Overhoeks.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amsterdam als geheel 927 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amsterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Overhoeks genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Overhoeks.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Overhoeks.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amsterdam als geheel 460 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amsterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Overhoeks

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Overhoeks. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Overhoeks
Buurt OverhoeksWijk Noordelijke IJ-oevers-WestGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties4131.096
Aantal kindplaatsen22565037.826
Aantal vestigingen basisonderwijs15242
Aantal leerlingen basisonderwijs3661.32063.775
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs1191
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs89889846.608
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0340
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs050825.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00456
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Overhoeks. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Overhoeks is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Amsterdam0,40,50,61,11,11,3
Wijk Noordelijke IJ-oevers-West0,70,81,11,11,31,4
Buurt Cornelis Douwesterrein-West0,91,21,21,91,93,0
Buurt Cornelis Douwesterrein-Oost0,91,21,21,91,93,0
Buurt NDSM terrein0,81,21,51,91,92,3
Buurt Buiksloterham-Zuid0,50,50,71,11,21,2
Buurt Buiksloterham-Noord0,70,70,70,80,81,2
Klaprozenbuurt0,91,21,30,90,91,3
Buurt Overhoeks0,60,61,00,41,10,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Overhoeks in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), wijk Noordelijke IJ-oevers-West (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Overhoeks wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Overhoeks
In 2025 woonden er 410 leerlingen en studenten in de buurt Overhoeks.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Overhoeks, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Overhoeks.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Overhoeks.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Overhoeks. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Overhoeks

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Overhoeks, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (910 totaal)
In de buurt Overhoeks zijn in totaal 910 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Overhoeks (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Overhoeks voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Overhoeks is €63.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Overhoeks.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Overhoeks is €63.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €71.900. Buurt Overhoeks telt 2.700 inkomensontvangers op 4.410 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Overhoeks heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Amsterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Noordelijke IJ-oevers-West (buurt Overhoeks is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Noordelijke IJ-oevers-West is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
82% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Overhoeks ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Overhoeks per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
89% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Overhoeks geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Overhoeks. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Overhoeks is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Overhoeks met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Overhoeks.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Overhoeks

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Overhoeks.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Overhoeks
Er zijn 130 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Overhoeks.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Overhoeks op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 130 elektrische auto’s in de buurt Overhoeks. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Overhoeks die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Overhoeks. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.115 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Overhoeks in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Overhoeks geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.707 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Overhoeks (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.298 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Overhoeks in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Overhoeks geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Overhoeks in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Overhoeks. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Overhoeks plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Overhoeks vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Overhoeks

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Overhoeks op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 312 misdrijven in de buurt Overhoeks geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Overhoeks, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Overhoeks zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.230 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Overhoeks 312 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Overhoeks in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (81 delicten) en Overige vermogensdelicten (64 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Overhoeks.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 29 misdrijven in de buurt Overhoeks geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Overhoeks per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Overhoeks over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 59 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Overhoeks.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Overhoeks.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Overhoeks. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Overhoeks

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Overhoeks.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Overhoeks
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Overhoeks.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Overhoeks. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Overhoeks.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 1.043 stembureaus in de gemeente Amsterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amsterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam.

Stembureaus Amsterdam
Adressen en leefomgeving in de buurt Overhoeks

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Overhoeks.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Overhoeks telt in totaal 3.820 adressen, met 3.804 verblijfsobjecten en 16 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in buurt Overhoeks liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amsterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Overhoeks zijn er 3.523 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Overhoeks.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 22 panden uit de bouwperiode 2020 en later in de buurt Overhoeks.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Overhoeks. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Overhoeks voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Overhoeks voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Overhoeks
Bevolking53914.700
Adressen2.0934.263
Autos2753.183

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Overhoeks ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Overhoeks is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Overhoeks tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Overhoeks tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,2
Restaurant0,3
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs0,4
Bibliotheek1,1
Treinstation5,5
Sportterrein1,9
Bioscoop2,3
Museum0,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Overhoeks.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Overhoeks.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Overhoeks:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement01.920
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning02.320
Huurwoning01.750

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Overhoeks zijn A++ (880 adressen) en A (849 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Overhoeks. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A++ komt het meeste voor in de buurt Overhoeks: 880 adressen hebben energielabel A++. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Overhoeks
Tabel met 3.819 adressen in de buurt Overhoeks.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Overhoeks. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Amsterdam.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Badhuiskade3 t/m 3751031KVAmsterdam171
Badhuisweg--Amsterdam0
Batteryparkstraat1 t/m 1151031KHAmsterdam59
Bercylaan5 t/m 20331031KPAmsterdam1069
Buiksloterkanaal--Amsterdam0
Bundlaan2 t/m 2681031KAAmsterdam129
Cartagenaplein--Amsterdam0
Céramiquelaan1 t/m 7331031KGAmsterdam364
Docklandsweg1 t/m 8321031KNAmsterdam679
Grasweg1 t/m 311031HWAmsterdam120
Hammarbystraat2 t/m 3021031KDAmsterdam152
IJpromenade1 t/m 41031KTAmsterdam2
King’s Dockstraat--Amsterdam0
Kitsilanostraat--Amsterdam0
Lidoplein--Amsterdam0
Lidostraat4 t/m 151031KRAmsterdam3
Mombassaplein--Amsterdam0
Odessaplein--Amsterdam0
Overhoeksparklaan2 t/m 2901031KCAmsterdam141
Overhoeksplein1 t/m 511031KSAmsterdam35
Princes Dockstraat--Amsterdam0
Sausalitolaan1 t/m 3101031KEAmsterdam151
Spadinalaan2 t/m 8621031KBAmsterdam744
Tolhuiskanaal--Amsterdam0
Wilhelmina Druckerpark--Amsterdam0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 25 openbare ruimtes en 3.819 adressen in de buurt Overhoeks. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Overhoeks. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Overhoeks ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek10313761
WoonkernAmsterdam3819
WoonplaatsAmsterdam3830
WijkNoordelijke IJ-oevers-West3830
GemeenteAmsterdam3830
StadsdeelNoord3819
ProvincieNoord-Holland3830
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht3830
LandNederland3830

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Overhoeks ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Overhoeks dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Overhoeks ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Overhoeks en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Overhoeks?
De gemiddelde score voor de buurt Overhoeks is 7,7.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Overhoeks, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Overhoeks die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Overhoeks hebben gegeven. Deze score is op basis van 3 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Overhoeks met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Overhoeks voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal910Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca100Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie145Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed45Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening330Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg120Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten135Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie3,85%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie16%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,95%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening36%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg13%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Overhoeks, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners4.410Aantal2026
Mannen2.405Aantal2026
Vrouwen2.005Aantal2026
0 tot 15 jaar320Aantal2026
15 tot 25 jaar370Aantal2026
25 tot 45 jaar2.405Aantal2026
45 tot 65 jaar800Aantal2026
65 jaar of ouder520Aantal2026
Ongehuwd2.960Aantal2026
Gehuwd1.125Aantal2026
Gescheiden250Aantal2026
Verweduwd75Aantal2026
% Mannen55%Percentage2026
% Vrouwen45%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar7,2%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,4%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar54%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar18%Percentage2026
% 65 jaar of ouder12%Percentage2026
% Ongehuwd67%Percentage2026
% Gehuwd26%Percentage2026
% Gescheiden5,7%Percentage2026
% Verweduwd1,7%Percentage2026
Geboorten65Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO100Aantal2025
Leerlingen VO80Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO180Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau200Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau820Aantal2024
Hoger opleidingsniveau2.350Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau5,9%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau24%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau70%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg4,6%Percentage2024
Wmo cliënten115Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners35Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid14.700Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.940Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning130Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom16%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd60%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.920Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.750Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning0Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming40%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen90%Percentage2024
% Aardgaswoningen0%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning0Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.025Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel95Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.700Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++21Aantal2026
Energielabels A+++511Aantal2026
Energielabels A++880Aantal2026
Energielabels A+525Aantal2026
Energielabels A849Aantal2026
Energielabels B5Aantal2026
Energielabels C1Aantal2026
Energielabels D2Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Overhoeks. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn29%Percentage2024
Drinken89%Percentage2024
Zwaar drinken11%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht34%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)8%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn62%Percentage2024
Wekelijks sporten74%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk74%Percentage2024
Lopen naar school of werk34%Percentage2024
Fietsen naar school of werk57%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Overhoeks. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam49%Percentage2024
Ernstig eenzaam16%Percentage2024
Emotioneel eenzaam34%Percentage2024
Sociaal eenzaam33%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen15%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen60%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten54%Percentage2024
Vrijwilligerswerk15%Percentage2024
Mantelzorger7%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Overhoeks. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid82%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen26%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid22%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt20%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht60%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken28%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen4%Percentage2020
Beperking in horen1%Percentage2020
Beperking in zien2%Percentage2020
Beperking in bewegen2%Percentage2020
Broze gezondheid19%Percentage2024
Broze metale gezondheid25%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid17%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Overhoeks. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.740Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.475Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.265Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen925Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen340Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens54%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens46%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen12%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,6Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.480Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers2.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners832Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€71.900Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€63.000Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen21%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen48%Percentage2024
% Personen in armoede2,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€55.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen31%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen35%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen5,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€42.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand100Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO120Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW80Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW430Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW11%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Overhoeks. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.905Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.510Aantal2026
Herkomst Europa1.075Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.435Aantal2026
% Herkomst Nederland43%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland57%Percentage2026
% Herkomst Europa24%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa33%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.905Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa165Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa550Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland715Aantal2026
Geboren in Nederland2.620Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa910Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa880Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.790Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland43%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,74%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren in Nederland59%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa21%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa20%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland41%Percentage2026
Autochtoon1.215Aantal2022
Westers725Aantal2022
Niet-westers585Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba30Aantal2022
Marokko45Aantal2022
Suriname95Aantal2022
Turkije45Aantal2022
Overig niet-westers365Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Overhoeks. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven312Aantal2025
Diefstal237Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven21Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting23Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling18Aantal2025
Overige misdrijven9Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners78Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners59Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Overhoeks, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km7,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km8,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km6,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km37Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km82Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km17Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km37Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km7,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km38Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km77Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km16Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km72Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km128Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km390Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km502Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km50Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km42Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km8,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km9,5Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km56Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km8,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km36Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km5,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km36Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,1Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,1Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6,7Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km4,3Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km42Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km59Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km45Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km62Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km60Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Overhoeks. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU0363NB07Code2026
RegionaamOverhoeksNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode0363NB07Code2026
Oppervlakte totaal51Aantal hectaren2026
Oppervlakte land30Aantal hectaren2026
Oppervlakte water21Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid4.263Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal3.820Aantal2026
Adressen met postcode3.762Aantal2026
Adressen met woonfunctie3.523Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie35Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie44Aantal2026
Adressen met logiesfunctie128Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie34Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie67Aantal2026
Verblijfsobjecten3.804Aantal2026
Ligplaatsen16Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres43Aantal2026
Adressen met pand3.802Aantal2026
Percelen met adres51Aantal2026
Adressen met perceel3.820Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom3.820Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom3.523Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195037Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010178Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020982Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later2.605Aantal2026
Postcodegebied1031HW-1031KVNaam2026
Meest voorkomende postcode1031Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Overhoeks.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Overhoeks zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal955Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine620Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof335Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,38Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.183Aantal2025
Motorfietsen75Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Overhoeks. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.315Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners577Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen261Aantal2025
Niet-woningvoorraad102Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen9Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€655.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen2.315Aantal2025
Koopwoningen648Aantal2025
Huurwoningen1.667Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties694Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders973Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond2.176Aantal2025
Onbewoond139Aantal2025
% Koopwoningen28%Percentage2025
% Huurwoningen72%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties30%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders42%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond94%Percentage2025
% Onbewoond6%Percentage2025
Appartementen3.522Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015440Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252.694Aantal2026
Woningen 2025 en later386Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend2Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201512%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202576%Percentage2026
% Woningen 2025 en later11%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Overhoeks komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Overhoeks: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd60%9%51%6%8,2
2% Woningen 2015 tot 202576%9%67%8,7%7,7
3% Aardgasvrije woningen90%11%79%11%7,4
4Gemiddeld inkomen per inwoner€63.000€34.900€28.100€5.0215,6
5Bevolkingsdichtheid14.70053914.1612.8414,98

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

RegioSoort regio% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd% Woningen 2015 tot 2025% Aardgasvrije woningenGemiddeld inkomen per inwonerBevolkingsdichtheid
OverhoeksBuurt60%76%90%€63.00014.700
NederlandLand9%9%11%€34.900539
AmsterdamGemeente4%13%18%€41.0004.954
Cornelis Douwesterrein-WestBuurtgeen data0,0%geen datageen data0
Cornelis Douwesterrein-OostBuurtgeen data0,0%geen datageen data0

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

Top 5 kenmerken buurt Overhoeks:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Overhoeks. Op deze onderwerpen verschilt buurt Overhoeks relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Overhoeks, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Overhoeks met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Overhoeks, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Overhoeks staan in de uitgebreide download voor Amsterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Overhoeks.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amsterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amsterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Overhoeks met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron