Statistieken buurt Science Park-Zuid

Statistieken buurt Science Park-Zuid

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Science Park-Zuid in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Science Park-Zuid in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Science Park-Zuid.Bekijk kaart
Buurt Science Park-Zuid in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Science Park-Zuid.

Kerncijfers van de buurt Science Park-Zuid
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Science Park-Zuid.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Science Park-Zuid.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode296Kadaster2026
Adressen met woonfunctie243Kadaster2026
Panden met adres45Kadaster2026
Percelen met adres26Kadaster2026
Woningvoorraad243CBS2025
Huishoudens265CBS2026
Inwoners285CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Science Park-Zuid en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Science Park-Zuid.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Science Park-Zuid
Kaart van de omgeving van de buurt Science Park-Zuid.
Afbeelding van de buurt Science Park-Zuid op de kaart.

Kaart van de wijk Middenmeer met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Science Park-Noord, 2: Middenmeer-Noord, 3: Linnaeusparkbuurt, 4: Science Park-Zuid, 5: Middenmeer-Zuid, 6: Sportpark Middenmeer-Noord, 7: Sportpark Middenmeer-Zuid, 8: Sportpark Voorland, 9: Park de Meer.

Bekijk de statistieken voor alle 631 gebieden binnen de gemeente Amsterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Amsterdam.

Overzicht gebieden Meer Amsterdam
Over de buurt Science Park-Zuid

De buurt Science Park-Zuid ligt binnen de wijk Middenmeer in de gemeente Amsterdam. De meest voorkomende postcode in de buurt Science Park-Zuid is postcode 1098.

Er zijn 301 adressen en 243 woningen in de buurt Science Park-Zuid in de gemeente Amsterdam. 100% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €46.000. Er wonen 285 inwoners in de buurt Science Park-Zuid, waarvan het grootste deel (56%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Science Park-Zuid telt 265 huishoudens van gemiddeld 1,1 personen. Verder zijn er 55 personenauto’s en 160 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Science Park-Zuid.

Buurt Science Park-Zuid heeft een totale oppervlakte van 85 hectare, waarvan 70 hectare land en 15 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.122 adressen per km2.

Meer over de buurt Science Park-Zuid:

Met ingang van 24 maart 2022 is de gemeente Weesp in de gemeente Amsterdam opgegaan. De gemeente Amsterdam bestaat sindsdien uit zeven stadsdelen en het stadsgebied Weesp. De gegevens van de buurt Science Park-Zuid voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Amsterdam.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Science Park-Zuid.

Wonen in de buurt Science Park-Zuid

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Science Park-Zuid.

Kenmerken van de 243 woningen in de buurt Science Park-Zuid
Er zijn 243 woningen in de buurt Science Park-Zuid.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amsterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Science Park-Zuid was €296.000 in 2013.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Science Park-Zuid.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Science Park-Zuid:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Science Park-Zuid% verschil
2025€46.00015%
2024€40.000-73%
2023€147.00020%
2022€122.0001,67%
2021€120.0003,45%
2020€116.0007,4%
2019€108.000-61%
2018€274.0000,0%
2017€274.0000,0%
2016€274.0000,0%
2015€274.0000,37%
2014€273.000-7,8%
2013€296.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Science Park-Zuid is met €250.000 gedaald van €296.000 in 2013 tot €46.000 in 2025 (dat is een daling van 84%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €-20.833 (-7,7%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Science Park-Zuid is €46.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 2% en er zijn 243 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 2 woonplaatsen (groen), wijk Middenmeer (oranje) en 8 buurten (blauw). De buurt Science Park-Zuid wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Science Park-Zuid: er zijn 240 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Science Park-Zuid.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Science Park-Zuid

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Science Park-Zuid, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amsterdam.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Science Park-Zuid telt 285 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Science Park-Zuid. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Science Park-Zuid:

JaarAantal inwoners de buurt Science Park-Zuid% verschil
2026285-1,72%
20252909,4%
2024265-15%
20233106,9%
20222901,75%
20212851,79%
20202805,7%
2019265783%
201830-33%
2017450,0%
20164518%
2015380,0%
2014385,6%
201336geen data

Het aantal inwoners in de buurt Science Park-Zuid is met 249 inwoners toegenomen van 36 inwoners in 2013 tot 285 inwoners in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote stijging van 692%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 19 inwoners (60%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Science Park-Zuid:

In 2013 telde de buurt Science Park-Zuid 36 inwoners. In 2018 is het aantal gedaald tot 30 inwoners. Dit is een daling van 6 (-17%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -15 (-33%). Het aantal van 30 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 is het aantal gestegen tot 310 inwoners. De stijging ten opzichte van 2018 is 280 (933%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 20 (6,9%). Het aantal van 310 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 285 inwoners in de buurt Science Park-Zuid.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Science Park-Zuid
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Science Park-Zuid is 25 tot 45 jaar, met 56% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amsterdam.

Burgerlijke staat in de buurt Science Park-Zuid
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Science Park-Zuid naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 265 huishoudens in de buurt Science Park-Zuid. Er waren 245 eenpersoonshuishoudens en 15 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Science Park-Zuid. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Science Park-Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Science Park-Zuid per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Science Park-Zuid:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20267535175
20257535185
20248525155
20238030195
20228500
20218527173
20209025165
20197026169
201810317
201715426
201615426
201516216
201416215
201315214

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Science Park-Zuid als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 26%, herkomst uit Europese landen: 12% en herkomst uit landen buiten Europa: 61% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 48%, herkomst uit Europa: 6,5% en herkomst van buiten Europa: 45%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Science Park-Zuid is 40% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Science Park-Zuid: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Science Park-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Science Park-Zuid.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amsterdam als geheel 927 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amsterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Science Park-Zuid genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Science Park-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Science Park-Zuid.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amsterdam als geheel 460 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amsterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Science Park-Zuid

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Science Park-Zuid. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Science Park-Zuid
Buurt Science Park-ZuidWijk MiddenmeerGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties0181.096
Aantal kindplaatsen073637.826
Aantal vestigingen basisonderwijs05242
Aantal leerlingen basisonderwijs01.81663.775
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0491
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.00346.608
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0040
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0025.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00456
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Science Park-Zuid. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Science Park-Zuid is 2,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Amsterdam0,40,50,61,11,11,3
Wijk Middenmeer0,50,50,70,70,71,5
Linnaeusparkbuurt0,20,30,30,50,50,9
Buurt Middenmeer-Noord0,30,10,20,60,61,1
Buurt Middenmeer-Zuid0,30,40,60,30,31,5
Buurt Science Park-Noord0,61,01,21,11,12,0
Buurt Science Park-Zuid1,71,62,11,71,72,9
Buurt Sportpark Middenmeer-Zuid0,60,50,80,60,61,8
Buurt Sportpark Middenmeer-Noord1,21,11,61,11,12,4
Buurt Park de Meer0,91,01,51,71,72,6
Buurt Sportpark Voorland0,30,40,60,70,71,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Science Park-Zuid in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), wijk Middenmeer (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Science Park-Zuid wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Science Park-Zuid
In 2025 woonden er 90 leerlingen en studenten in de buurt Science Park-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Science Park-Zuid, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Science Park-Zuid.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Amsterdam.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt Science Park-Zuid beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Amsterdam weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Science Park-Zuid

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Science Park-Zuid, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (160 totaal)
In de buurt Science Park-Zuid zijn in totaal 160 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 160 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 155 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Science Park-Zuid (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Science Park-Zuid voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Science Park-Zuid is €23.700.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Science Park-Zuid.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Science Park-Zuid is €23.700. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €25.500. Buurt Science Park-Zuid telt 200 inkomensontvangers op 285 inwoners totaal.

19% van de huishoudens in de buurt Science Park-Zuid heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Amsterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Middenmeer (buurt Science Park-Zuid is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Middenmeer is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
73% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Science Park-Zuid ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Science Park-Zuid per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
71% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Science Park-Zuid geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Science Park-Zuid. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Science Park-Zuid is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Science Park-Zuid met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Science Park-Zuid.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Science Park-Zuid

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Science Park-Zuid.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Science Park-Zuid
Er zijn 11 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Science Park-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Science Park-Zuid op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 11 elektrische auto’s in de buurt Science Park-Zuid. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Science Park-Zuid die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Science Park-Zuid. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 119 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Science Park-Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Science Park-Zuid geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 174 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Science Park-Zuid (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 137 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Science Park-Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Science Park-Zuid geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 63 verkeersongevallen in de buurt Science Park-Zuid in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Science Park-Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Science Park-Zuid plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal63
Materiële schade59
Letselschade4
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Science Park-Zuid vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Science Park-Zuid

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Science Park-Zuid op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 92 misdrijven in de buurt Science Park-Zuid geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Science Park-Zuid, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Science Park-Zuid zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.029 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 33 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Science Park-Zuid 92 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Science Park-Zuid in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (16 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (14 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Science Park-Zuid.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6 misdrijven in de buurt Science Park-Zuid geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Science Park-Zuid per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Science Park-Zuid over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 162 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Science Park-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Science Park-Zuid.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Science Park-Zuid. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Science Park-Zuid

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Science Park-Zuid.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau UvA Science Park in Amsterdam
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau UvA Science Park in Amsterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 21 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Science Park-Zuid stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau UvA Science Park in Amsterdam is uitgebracht. Stembureau UvA Science Park in Amsterdam was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Science Park-Zuid.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 1.043 stembureaus in de gemeente Amsterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amsterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam.

Stembureaus Amsterdam
Adressen en leefomgeving in de buurt Science Park-Zuid

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Science Park-Zuid.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Science Park-Zuid telt in totaal 301 adressen, met 288 verblijfsobjecten en 13 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in buurt Science Park-Zuid liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amsterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Science Park-Zuid zijn er 243 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Science Park-Zuid.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 19 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de buurt Science Park-Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Science Park-Zuid. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Science Park-Zuid voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Science Park-Zuid voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Science Park-Zuid
Bevolking539407
Adressen2.0931.122
Autos27579

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Science Park-Zuid ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Science Park-Zuid is 2,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Science Park-Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Science Park-Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,0
Supermarkt1,3
Restaurant1,0
Basisonderwijs2,1
Voortgezet onderwijs1,7
Bibliotheek2,3
Treinstation1,2
Sportterrein1,0
Bioscoop4,5
Museum2,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Science Park-Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Science Park-Zuid.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Science Park-Zuid:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement3701.270
Tussenwoning9803.680
Hoekwoning6203.640
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning5104.450
Koopwoning1.0102.910
Huurwoning3801.280

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Science Park-Zuid zijn A (229 adressen) en B (36 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Science Park-Zuid. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Science Park-Zuid: 229 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Science Park-Zuid
Tabel met 301 adressen in de buurt Science Park-Zuid.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Science Park-Zuid. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Amsterdam.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Carolina MacGillavrylaan3402 t/m 34041098XJAmsterdam2
Kruislaan2501098SMAmsterdam1
Kruislaancompartimentering--Amsterdam0
Ooster Ringdijk48 t/m 991098TW t/m 1098TXAmsterdam23
Ringvaart--Amsterdam0
Ringweg-Oost--Amsterdam0
Science Park201 t/m 9121098XHAmsterdam275
Westelijke Merwedekanaaldijk--Amsterdam0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 8 openbare ruimtes en 301 adressen in de buurt Science Park-Zuid. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Amsterdam
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Science Park-Zuid. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Science Park-Zuid ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1098296
WoonkernAmsterdam301
WoonplaatsAmsterdam305
WijkMiddenmeer305
GemeenteAmsterdam305
StadsdeelOost301
ProvincieNoord-Holland305
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht305
LandNederland305

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Science Park-Zuid ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Science Park-Zuid dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Science Park-Zuid ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Science Park-Zuid en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Science Park-Zuid met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Science Park-Zuid voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal160Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie55Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening50Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie3,23%Percentage2025
% G+I Handel en horeca9,7%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie35%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,23%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening32%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg9,7%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten6,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Science Park-Zuid, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners285Aantal2026
Mannen185Aantal2026
Vrouwen100Aantal2026
0 tot 15 jaar5Aantal2026
15 tot 25 jaar105Aantal2026
25 tot 45 jaar160Aantal2026
45 tot 65 jaar10Aantal2026
65 jaar of ouder5Aantal2026
Ongehuwd260Aantal2026
Gehuwd15Aantal2026
Gescheiden5Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen65%Percentage2026
% Vrouwen35%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar1,75%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar37%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar56%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar3,51%Percentage2026
% 65 jaar of ouder1,75%Percentage2026
% Ongehuwd93%Percentage2026
% Gehuwd5,4%Percentage2026
% Gescheiden1,79%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO50Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten10Aantal2022
Wmo cliënten per 1.000 inwoners34Aantal per 1.000 inwoners2022
Bevolkingsdichtheid407Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.170Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning0Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom0%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd0%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.270Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.680Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.640Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.450Gemiddeld in kWh2015
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.280Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.910Gemiddeld in kWh2015
Gemiddeld aardgasverbruik per woning380Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming9%Percentage2015
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen16%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement370Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning980Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning620Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning510Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.010Gemiddeld per m³2015
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning380Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel25Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel24Aantal2026
Adressen met definitief energielabel252Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++6Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A229Aantal2026
Energielabels B36Aantal2026
Energielabels C1Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F2Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Science Park-Zuid. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak27%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn52%Percentage2024
Drinken71%Percentage2024
Zwaar drinken11%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht31%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)8%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn62%Percentage2024
Wekelijks sporten63%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk75%Percentage2024
Lopen naar school of werk50%Percentage2024
Fietsen naar school of werk54%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Science Park-Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam71%Percentage2024
Ernstig eenzaam26%Percentage2024
Emotioneel eenzaam55%Percentage2024
Sociaal eenzaam54%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven83%Percentage2024
Moeite met rondkomen40%Percentage2024
Krijgt steun van anderen85%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning66%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving62%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving65%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen28%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten32%Percentage2024
Vrijwilligerswerk18%Percentage2024
Mantelzorger4%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Science Park-Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid73%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen22%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid25%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt23%Percentage2024
Lage veerkracht31%Percentage2024
Hoge veerkracht40%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie25%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden29%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken40%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen9%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Science Park-Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens265Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens245Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens20Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen10Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens92%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens8%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen4%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen2%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking160Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie60%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie17%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie71%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners755Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€25.500Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€23.700Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen68%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen2,8%Percentage2024
% Personen in armoede10%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens23%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€26.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen95%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen0,4%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen17%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum19%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum28%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum34%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€0euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand70Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO10Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW10Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand24%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW3%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Science Park-Zuid. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland75Aantal2026
Herkomst buiten Nederland210Aantal2026
Herkomst Europa35Aantal2026
Herkomst buiten Europa175Aantal2026
% Herkomst Nederland26%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland74%Percentage2026
% Herkomst Europa12%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa61%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland70Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland45Aantal2026
Geboren in Nederland115Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa140Aantal2026
Geboren buiten Nederland165Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland25%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,51%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren in Nederland40%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa8,8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa49%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland58%Percentage2026
Autochtoon85Aantal2022
Westers35Aantal2022
Niet-westers170Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers150Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Science Park-Zuid. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven92Aantal2025
Diefstal47Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven11Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen22Aantal2025
Vernieling9Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners317Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners162Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners38Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners76Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Science Park-Zuid, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km48Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km50Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km65Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km177Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km20Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km32Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km66Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km46Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km162Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km81Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km307Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km408Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km495Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km81Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km57Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km5,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km66Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km45Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km7,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km47Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km46Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km57Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km15Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km9,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km45Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km57Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km6,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km61Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Science Park-Zuid. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU0363MN05Code2026
RegionaamScience Park-ZuidNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode0363MN05Code2026
Oppervlakte totaal85Aantal hectaren2026
Oppervlakte land70Aantal hectaren2026
Oppervlakte water15Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.122Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal301Aantal2026
Adressen met postcode296Aantal2026
Adressen met woonfunctie243Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie10Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie3Aantal2026
Adressen met industriefunctie7Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie13Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie8Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie2Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie16Aantal2026
Verblijfsobjecten288Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen13Aantal2026
Panden met adres45Aantal2026
Adressen met pand288Aantal2026
Percelen met adres26Aantal2026
Adressen met perceel301Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom301Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom243Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19503Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20009Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201011Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020254Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later9Aantal2026
Postcodegebied1098SM-1098XJNaam2026
Meest voorkomende postcode1098Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Science Park-Zuid.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal63Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade59Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade4Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Science Park-Zuid zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal55Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine40Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof15Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,2Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte79Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Science Park-Zuid. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad243Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners838Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad43Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€46.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasseMinder dan €100.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2Aantal2025
Meergezinswoningen241Aantal2025
Koopwoningen0Aantal2025
Huurwoningen243Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties241Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders2Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond238Aantal2025
Onbewoond5Aantal2025
% Koopwoningen0%Percentage2025
% Huurwoningen100%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties99%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders1%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen1%Percentage2025
% Meergezinswoningen99%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen240Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen3Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen99%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025240Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19651,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202599%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Science Park-Zuid komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Science Park-Zuid: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Personen per soort uitkering - Bijstand24%2%22%2%14
2% Woningen 2015 tot 202599%9%90%8,7%10
3% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie71%27%44%5%9,6
4% H+J Vervoer, informatie en communicatie35%8,1%27%3,6%7,6
5% 15 tot 25 jaar37%12%25%3,62%6,8

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

RegioSoort regio% Personen per soort uitkering - Bijstand% Woningen 2015 tot 2025% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie% H+J Vervoer, informatie en communicatie% 15 tot 25 jaar
Science Park-ZuidBuurt24%99%71%35%37%
NederlandLand2%9%27%8,1%12%
AmsterdamGemeente4%13%31%13%13%
LinnaeusparkbuurtBuurt1%0,0%24%9,9%12%
Middenmeer-NoordBuurt1%0,0%27%12%12%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

Top 5 kenmerken buurt Science Park-Zuid:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Science Park-Zuid. Op deze onderwerpen verschilt buurt Science Park-Zuid relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Science Park-Zuid, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Science Park-Zuid met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Science Park-Zuid, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Science Park-Zuid staan in de uitgebreide download voor Amsterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Science Park-Zuid.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amsterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amsterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Science Park-Zuid met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron