Statistieken buurt Wijk C

Statistieken buurt Wijk C

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Wijk C in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Wijk C in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Wijk C.Bekijk kaart
Buurt Wijk C in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Wijk C.

Kerncijfers van de buurt Wijk C
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Wijk C.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Wijk C.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.042Kadaster2026
Adressen met woonfunctie870Kadaster2026
Panden met adres314Kadaster2026
Percelen met adres248Kadaster2026
Woningvoorraad848CBS2025
Huishoudens945CBS2026
Inwoners1.340CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Wijk C en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Wijk C.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Wijk C
Kaart van de omgeving van de buurt Wijk C.
Afbeelding van de buurt Wijk C op de kaart.

Kaart van de wijk 06 Binnenstad met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving, 2: Wijk C, 3: Nobelstraat en omgeving, 4: Domplein Neude Janskerkhof, 5: Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving, 6: Nieuwegracht-Oost, 7: Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, 8: Springweg en omgeving Geertebuurt, 9: Lange Nieuwstraat en omgeving, 10: Hooch Boulandt, 11: Bleekstraat en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de buurt Wijk C

De buurt Wijk C ligt binnen de wijk Binnenstad in de gemeente Utrecht. De meest voorkomende postcode in de buurt Wijk C is postcode 3511.

Er zijn 1.046 adressen en 848 woningen in de buurt Wijk C in de gemeente Utrecht. 78% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €480.000. Er wonen 1.340 inwoners in de buurt Wijk C. De grootste groep inwoners (43%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Wijk C telt 945 huishoudens van gemiddeld 1,4 personen. Verder zijn er 260 personenauto’s en 435 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Wijk C.

Buurt Wijk C heeft een totale oppervlakte van 16 hectare, waarvan 14 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 6.520 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Wijk C.

Wonen in de buurt Wijk C

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Wijk C.

Kenmerken van de 848 woningen in de buurt Wijk C
Er zijn 848 woningen in de buurt Wijk C.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Wijk C was €480.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Wijk C.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wijk C:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Wijk C% verschil
2025€480.0006,2%
2024€452.0000,22%
2023€451.00017%
2022€386.0009%
2021€354.0009,6%
2020€323.0009,5%
2019€295.00014%
2018€259.00012%
2017€231.00013%
2016€204.000-0,97%
2015€206.000-5,9%
2014€219.000-5,6%
2013€232.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Wijk C is met €248.000 gegroeid van €232.000 in 2013 tot €480.000 in 2025 (dat is een toename van 107%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €20.667 (6,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Wijk C met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Utrecht.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Wijk C is €480.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 17% en er zijn 848 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk 06 Binnenstad (oranje) en 10 buurten (blauw). De buurt Wijk C wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Wijk C: er zijn 724 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Wijk C.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Wijk C

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Wijk C, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Wijk C telt 1.340 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wijk C. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wijk C:

JaarAantal inwoners de buurt Wijk C% verschil
20261.340-2,19%
20251.370-1,44%
20241.3903,35%
20231.3451,51%
20221.325-0,38%
20211.3300,76%
20201.3200,0%
20191.320-1,49%
20181.3400,37%
20171.3350,0%
20161.3352,69%
20151.300-16%
20141.5451,31%
20131.525geen data

De bevolking van de buurt Wijk C is met 185 inwoners gedaald van 1.525 inwoners in 2013 tot 1.340 inwoners in 2026 (dat is een grote daling van 12%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -14 inwoners (-0,87%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Wijk C:

In 2013 waren er 1.525 inwoners in de buurt Wijk C. In 2014 is het aantal gestegen tot 1.545 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 20 (1,31%). Het aantal van 1.545 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2015 is het aantal gedaald tot 1.300 inwoners. Dit is een daling van 245 (-16%) ten opzichte van 2014. Het aantal van 1.300 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 1.340 inwoners in de buurt Wijk C.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Wijk C
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Wijk C is 25 tot 45 jaar, met 43% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de buurt Wijk C
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Wijk C naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 945 huishoudens in de buurt Wijk C. Er waren 655 eenpersoonshuishoudens en 285 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Wijk C. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Wijk C.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Wijk C per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Wijk C:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026785235325
2025810245310
2024815245340
2023800230315
202284000
2021870194266
2020880186254
2019900177243
2018930173237
2017930171234
2016955160220
2015935154211
20141.020222303
20131.006219299

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Wijk C als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 58%, herkomst uit Europese landen: 17% en herkomst uit landen buiten Europa: 24% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 66%, herkomst uit Europa: 14% en herkomst van buiten Europa: 20%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Wijk C is 69% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Wijk C: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Wijk C.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Wijk C.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Wijk C genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Wijk C.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Wijk C.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Wijk C

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Wijk C. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Wijk C
Buurt Wijk CWijk 06 BinnenstadGemeente Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties019542
Aantal kindplaatsen074820.324
Aantal vestigingen basisonderwijs04113
Aantal leerlingen basisonderwijs092031.673
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0431
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs063720.640
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0019
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0017.281
Aantal opleidingen hoger onderwijs00249
Aantal studenten hoger onderwijs0078.120

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Wijk C. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Wijk C is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Wijk 06 Binnenstad0,50,70,70,91,00,9
Buurt Domplein Neude Janskerkhof0,50,60,50,80,80,8
Buurt Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving0,60,60,61,21,21,2
Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs0,90,90,91,11,51,1
Buurt Wijk C0,50,60,70,61,00,6
Buurt Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving0,40,70,60,40,40,4
Buurt Nobelstraat en omgeving0,50,60,60,80,80,8
Springweg en omgeving Geertebuurt0,30,70,81,41,41,4
Buurt Lange Nieuwstraat en omgeving0,30,50,61,21,21,2
Buurt Nieuwegracht-Oost0,20,20,40,60,60,6
Buurt Bleekstraat en omgeving0,30,80,80,70,70,7
Buurt Hooch Boulandt0,30,80,81,21,21,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Wijk C in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), wijk 06 Binnenstad (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Wijk C wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Wijk C
In 2025 woonden er 250 leerlingen en studenten in de buurt Wijk C.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Wijk C, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Wijk C.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Wijk C.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Wijk C. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Wijk C

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Wijk C, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (435 totaal)
In de buurt Wijk C zijn in totaal 435 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 435 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 430 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Wijk C (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Wijk C voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Wijk C is €37.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Wijk C.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Wijk C is €37.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.000. Buurt Wijk C telt 1.300 inkomensontvangers op 1.340 inwoners totaal.

10% van de huishoudens in de buurt Wijk C heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Binnenstad (buurt Wijk C is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Binnenstad is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
75% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Wijk C ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Wijk C per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Wijk C geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Wijk C. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Wijk C is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Wijk C met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Wijk C.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Wijk C

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Wijk C.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Wijk C
Er zijn 257 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Wijk C.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Wijk C op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 257 elektrische auto’s in de buurt Wijk C. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Wijk C die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Wijk C. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 274 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Wijk C in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Wijk C geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 627 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Wijk C (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 531 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Wijk C in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Wijk C geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 13 verkeersongevallen in de buurt Wijk C in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Wijk C. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Wijk C plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal13
Materiële schade13
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Wijk C vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Wijk C

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Wijk C op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 706 misdrijven in de buurt Wijk C geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Wijk C, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Wijk C zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 7.900 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 41 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Wijk C 706 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Wijk C in 2025 zijn Winkeldiefstal (109 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (98 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Wijk C.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 52 misdrijven in de buurt Wijk C geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Wijk C per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Wijk C over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 256 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Wijk C.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Wijk C.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Wijk C. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Wijk C

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Wijk C.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Jacobikerk in Utrecht
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Jacobikerk in Utrecht bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 18 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Wijk C stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Jacobikerk in Utrecht is uitgebracht. Stembureau De Jacobikerk in Utrecht was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Wijk C.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de buurt Wijk C

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Wijk C.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Wijk C telt in totaal 1.046 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Wijk C liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Wijk C zijn er 870 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Wijk C.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 75 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de buurt Wijk C.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Wijk C. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Wijk C voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Wijk C voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Wijk C
Bevolking5399.571
Adressen2.0936.520
Autos2751.857

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Wijk C ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Wijk C is 0,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Wijk C tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Wijk C tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,3
Restaurant0,1
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs0,6
Bibliotheek0,6
Treinstation0,9
Sportterrein1,7
Bioscoop0,6
Museum0,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Wijk C.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Wijk C.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Wijk C:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4901.660
Tussenwoning8202.160
Hoekwoning8101.730
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning5601.890
Huurwoning5401.710

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Wijk C zijn C (270 adressen) en A (212 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Wijk C. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Wijk C: 270 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Wijk C
Tabel met 1.056 adressen in de buurt Wijk C.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Wijk C. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Utrecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Arkenspoort--Utrecht0
Bergstraat1 t/m 683511RR t/m 3511RSUtrecht43
Catharijnekade1 t/m 113511RTUtrecht23
Dirck van Zuylenstraat1 t/m 273511REUtrecht15
Jacobskerkhof1 t/m 503511BLUtrecht11
Jacobskerksteeg5 t/m 253511BZUtrecht8
Jan Meijenhofje5 t/m 103511RXUtrecht4
Jan Meijenstraat1 t/m 413511RBUtrecht24
Korte Hamstraat1 t/m 53511RHUtrecht3
Korte Koestraat1 t/m 53511RPUtrecht6
Kroonstraat2 t/m 503511RCUtrecht20
Lange Koestraat1 t/m 10023511RL t/m 3511RNUtrecht96
Lange Viestraat1 t/m 6693511BKUtrecht22
Monicabrug--Utrecht0
Nieuwekade1 t/m 2993511RV t/m 3511RWUtrecht94
Oranjehof1 t/m 643511RZUtrecht14
Oranjestraat1 t/m 1143511RAUtrecht70
Oudegracht1 t/m 833511AB t/m 3511ADUtrecht117
Oudegracht aan de Werf5 t/m 753511ALUtrecht11
Paardenveld3 t/m 53511RDUtrecht2
Paardenveldbrug--Utrecht0
Pastoor van Nuenenhof1 t/m 133511RK t/m 3511RLUtrecht13
Pastoor van Nuenenstraat2 t/m 843511RGUtrecht42
Rozenstraat1 t/m 513511BVUtrecht48
St.-Jacobsstraat1 t/m 4403511BL t/m 3511BTUtrecht104
Stadsbuitengracht--Utrecht0
Varkenmarkt16 t/m 573511BX t/m 3511BZUtrecht34
Vredenburg17 t/m 10033511BB t/m 3511BDUtrecht60
Vredenburgbrug--Utrecht0
Waterpoort1 t/m 93511RSUtrecht5
Waterstraat1 t/m 523511BWUtrecht82
Willemstraat3 t/m 593511RG t/m 3511RKUtrecht85
Zandbrug--Utrecht0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 33 openbare ruimtes en 1.056 adressen in de buurt Wijk C. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Utrecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Wijk C. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Wijk C ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek35111052
WoonkernUtrecht1056
WoonplaatsUtrecht1062
WijkBinnenstad1062
GemeenteUtrecht1062
StadsdeelBinnenstad1056
ProvincieUtrecht1062
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden1062
LandNederland1062

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Wijk C ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Wijk C dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Wijk C ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Wijk C en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Wijk C?
De gemiddelde score voor de buurt Wijk C is 8,4.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Wijk C, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Wijk C die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Wijk C. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Wijk C met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Wijk C voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal435Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca85Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie65Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening115Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg50Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten80Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie5,8%Percentage2025
% G+I Handel en horeca20%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie15%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,33%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening27%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten19%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Wijk C, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.340Aantal2026
Mannen635Aantal2026
Vrouwen710Aantal2026
0 tot 15 jaar55Aantal2026
15 tot 25 jaar215Aantal2026
25 tot 45 jaar580Aantal2026
45 tot 65 jaar260Aantal2026
65 jaar of ouder225Aantal2026
Ongehuwd985Aantal2026
Gehuwd225Aantal2026
Gescheiden95Aantal2026
Verweduwd35Aantal2026
% Mannen47%Percentage2026
% Vrouwen53%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar4,12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar16%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar43%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar19%Percentage2026
% 65 jaar of ouder17%Percentage2026
% Ongehuwd74%Percentage2026
% Gehuwd17%Percentage2026
% Gescheiden7,1%Percentage2026
% Verweduwd2,61%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO20Aantal2025
Leerlingen VO30Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO60Aantal2025
Studenten WO130Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau320Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau320Aantal2024
Hoger opleidingsniveau580Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau50%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau50%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau46%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg5,9%Percentage2024
Wmo cliënten90Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners64Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid9.571Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.710Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning20Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom2%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd1%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning1.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.710Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning1.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning530Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming17%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen15%Percentage2024
% Aardgaswoningen80%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement490Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning560Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning540Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel86Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel176Aantal2026
Adressen met definitief energielabel784Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++6Aantal2026
Energielabels A++25Aantal2026
Energielabels A+31Aantal2026
Energielabels A212Aantal2026
Energielabels B163Aantal2026
Energielabels C270Aantal2026
Energielabels D71Aantal2026
Energielabels E39Aantal2026
Energielabels F44Aantal2026
Energielabels G98Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Wijk C. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak24%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn31%Percentage2024
Drinken84%Percentage2024
Zwaar drinken17%Percentage2024
Overmatig drinken10%Percentage2024
Overgewicht32%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)10%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn60%Percentage2024
Wekelijks sporten70%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk76%Percentage2024
Lopen naar school of werk38%Percentage2024
Fietsen naar school of werk56%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Wijk C. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam50%Percentage2024
Ernstig eenzaam14%Percentage2024
Emotioneel eenzaam35%Percentage2024
Sociaal eenzaam33%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen23%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer12%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning84%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving85%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving57%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen31%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten27%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger8%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Wijk C. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid75%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen37%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht16%Percentage2024
Hoge veerkracht50%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden13%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken28%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen8%Percentage2020
Broze gezondheid39%Percentage2024
Broze metale gezondheid43%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid36%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Wijk C. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens945Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens655Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens290Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen210Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen75Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens69%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen22%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen8%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking910Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie49%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie37%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers1.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners935Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.000Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen38%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede5,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens10%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€32.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen63%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen7,6%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen5,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum10%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum14%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum16%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€12.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO60Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW200Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW15%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Wijk C. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland785Aantal2026
Herkomst buiten Nederland560Aantal2026
Herkomst Europa235Aantal2026
Herkomst buiten Europa325Aantal2026
% Herkomst Nederland58%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland42%Percentage2026
% Herkomst Europa17%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa24%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland780Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa105Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland145Aantal2026
Geboren in Nederland925Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa195Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa220Aantal2026
Geboren buiten Nederland415Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland58%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,97%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland69%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa14%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa16%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland31%Percentage2026
Autochtoon840Aantal2022
Westers265Aantal2022
Niet-westers220Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko45Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers120Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Wijk C. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven706Aantal2025
Diefstal351Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven63Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting21Aantal2025
Verkeersovertredingen88Aantal2025
Vernieling95Aantal2025
Overige misdrijven88Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners515Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners256Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners46Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners15Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners64Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners69Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners64Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Wijk C, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km46Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km11Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km48Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km75Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km38Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km202Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km288Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km33Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km39Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km93Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km102Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km94Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km265Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km335Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km162Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km443Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km515Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km39Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km71Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km88Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km149Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km55Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km112Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km74Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km21Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km32Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km8,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,3Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km28Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km56Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Wijk C. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03440621Code2026
RegionaamWijk CNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03440621Code2026
Oppervlakte totaal16Aantal hectaren2026
Oppervlakte land14Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid6.520Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.046Aantal2026
Adressen met postcode1.042Aantal2026
Adressen met woonfunctie870Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie55Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie13Aantal2026
Adressen met industriefunctie126Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie90Aantal2026
Adressen met logiesfunctie7Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie6Aantal2026
Adressen met winkelfunctie61Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie16Aantal2026
Verblijfsobjecten1.046Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres314Aantal2026
Adressen met pand1.029Aantal2026
Percelen met adres248Aantal2026
Adressen met perceel1.046Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.046Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom870Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 1700147Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900126Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192595Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195033Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197065Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198019Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990421Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000109Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20103Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202011Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3511AB-3511RZNaam2026
Meest voorkomende postcode3511Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Wijk C.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal13Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade13Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Wijk C zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal260Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine200Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof65Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,27Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.857Aantal2025
Motorfietsen15Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Wijk C. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad848Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners619Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad149Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€480.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen136Aantal2025
Meergezinswoningen712Aantal2025
Koopwoningen187Aantal2025
Huurwoningen661Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties339Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders322Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond780Aantal2025
Onbewoond68Aantal2025
% Koopwoningen22%Percentage2025
% Huurwoningen78%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties40%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders38%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen16%Percentage2025
% Meergezinswoningen84%Percentage2025
% Bewoond92%Percentage2025
% Onbewoond8%Percentage2025
Appartementen724Aantal2026
Tussenwoningen122Aantal2026
Hoekwoningen19Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen4Aantal2026
Vrijstaande woningen1Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen83%Percentage2026
% Tussenwoningen14%Percentage2026
% Hoekwoningen2,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945331Aantal2026
Woningen 1945 tot 196553Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985138Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995321Aantal2026
Woningen 1995 tot 200512Aantal2026
Woningen 2005 tot 20152Aantal2026
Woningen 2015 tot 202511Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194538%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19656%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198516%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199537%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Wijk C komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Wijk C: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Omgevingsadressendichtheid6.5202.0934.4271.0384,26
2Bevolkingsdichtheid9.5715399.0322.8413,18
3Vernieling per 1.000 inwoners69465223,01
4% Praktisch opleidingsniveau50%26%24%8,5%2,84
5% 25 tot 45 jaar43%26%18%6,6%2,64

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

RegioSoort regioOmgevingsadressendichtheidBevolkingsdichtheidVernieling per 1.000 inwoners% Praktisch opleidingsniveau% 25 tot 45 jaar
Wijk CBuurt6.5209.5716950%43%
NederlandLand2.093539426%26%
UtrechtGemeente3.6974.029518%37%
Domplein Neude JanskerkhofBuurt6.4339.880142,07%52%
Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgevingBuurt6.10311.062163,7%54%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

Top 5 kenmerken buurt Wijk C:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Wijk C. Op deze onderwerpen verschilt buurt Wijk C relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Wijk C, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Wijk C met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Wijk C, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Wijk C staan in de uitgebreide download voor Utrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Wijk C.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Wijk C met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron