Statistieken buurt Zuilen-Noord

Statistieken buurt Zuilen-Noord

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zuilen-Noord in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zuilen-Noord in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Zuilen-Noord.Bekijk kaart
Buurt Zuilen-Noord in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Zuilen-Noord.

Kerncijfers van de buurt Zuilen-Noord
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Zuilen-Noord.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Zuilen-Noord.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.839Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.712Kadaster2026
Panden met adres1.046Kadaster2026
Percelen met adres757Kadaster2026
Woningvoorraad1.705CBS2025
Huishoudens1.755CBS2026
Inwoners3.765CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Zuilen-Noord en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Zuilen-Noord.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Zuilen-Noord
Kaart van de omgeving van de buurt Zuilen-Noord.
Afbeelding van de buurt Zuilen-Noord op de kaart.

Kaart van de wijk 02 Noordwest met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Zuilen-Noord, 2: Queeckhovenplein en omgeving, 3: Schaakbuurt en omgeving, 4: Prins Bernhardplein en omgeving, 5: Geuzenwijk, 6: Elinkwijk en omgeving, 7: Julianapark en omgeving, 8: Ondiep, 9: Nijenoord Hoogstraat en omgeving, 10: Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving, 11: Pijlsweerd-Noord, 12: 2e Daalsebuurt en omgeving, 13: Pijlsweerd-Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de buurt Zuilen-Noord

De buurt Zuilen-Noord ligt binnen de wijk Noordwest in de gemeente Utrecht. De meest voorkomende postcode in de buurt Zuilen-Noord is postcode 3555.

Er zijn 1.844 adressen en 1.705 woningen in de buurt Zuilen-Noord in de gemeente Utrecht. 52% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €438.000. Er wonen 3.765 inwoners in de buurt Zuilen-Noord. De grootste groep inwoners (32%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Zuilen-Noord telt 1.755 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 1.420 personenauto’s en 465 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Zuilen-Noord.

Buurt Zuilen-Noord heeft een totale oppervlakte van 78 hectare, waarvan 72 hectare land en 6 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.460 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Zuilen-Noord.

Wonen in de buurt Zuilen-Noord

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Zuilen-Noord.

Kenmerken van de 1.705 woningen in de buurt Zuilen-Noord
Er zijn 1.705 woningen in de buurt Zuilen-Noord.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Zuilen-Noord was €438.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Zuilen-Noord.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuilen-Noord:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Zuilen-Noord% verschil
2025€438.00012%
2024€392.000-2,24%
2023€401.00015%
2022€350.00013%
2021€309.0009,2%
2020€283.0009,7%
2019€258.00013%
2018€228.00010%
2017€207.0009,5%
2016€189.0000,0%
2015€189.000-5,5%
2014€200.000-5,2%
2013€211.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Zuilen-Noord is met €227.000 toegenomen van €211.000 in 2013 tot €438.000 in 2025 (dat is een toename van 108%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.917 (6,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Zuilen-Noord met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Utrecht.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Zuilen-Noord is €438.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 15% en er zijn 1.705 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk 02 Noordwest (oranje) en 12 buurten (blauw). De buurt Zuilen-Noord wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Zuilen-Noord: er zijn 831 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Zuilen-Noord.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Zuilen-Noord

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Zuilen-Noord, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Zuilen-Noord telt 3.765 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuilen-Noord. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuilen-Noord:

JaarAantal inwoners de buurt Zuilen-Noord% verschil
20263.765-0,92%
20253.8000,93%
20243.765-0,26%
20233.7750,27%
20223.765-1,31%
20213.815-0,13%
20203.8200,0%
20193.8202,96%
20183.710-1,46%
20173.7650,94%
20163.7301,91%
20153.6602,81%
20143.5607,4%
20133.315geen data

De bevolking van de buurt Zuilen-Noord is met 450 inwoners gestegen van 3.315 inwoners in 2013 tot 3.765 inwoners in 2026 (dat is een grote toename van 14%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 35 inwoners (1,01%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Zuilen-Noord:

In 2013 waren er 3.315 inwoners in de buurt Zuilen-Noord. Het aantal van 3.315 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2019 is het aantal gestegen tot 3.820 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 505 (15%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2018) is 110 (2,96%). Het aantal inwoners blijft 3.820 tot en met 2020. In 2026 telde de buurt Zuilen-Noord 3.765 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Zuilen-Noord
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Zuilen-Noord is 25 tot 45 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de buurt Zuilen-Noord
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Zuilen-Noord naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.755 huishoudens in de buurt Zuilen-Noord. Er waren 725 eenpersoonshuishoudens en 1.030 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Zuilen-Noord. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Zuilen-Noord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Zuilen-Noord per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Zuilen-Noord:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.2203701.180
20252.2453751.180
20242.2503701.150
20232.2753601.135
20222.35000
20212.4053401.070
20202.4253361.059
20192.4653261.029
20182.3803201.010
20172.450317998
20162.440311979
20152.405302953
20142.314300946
20132.188271856

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Zuilen-Noord als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 59%, herkomst uit Europese landen: 9,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 31% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 66%, herkomst uit Europa: 8,2% en herkomst van buiten Europa: 26%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Zuilen-Noord is 77% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Zuilen-Noord: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Zuilen-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Zuilen-Noord.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Zuilen-Noord genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Zuilen-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Zuilen-Noord.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Zuilen-Noord

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Zuilen-Noord. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Zuilen-Noord
Buurt Zuilen-NoordWijk 02 NoordwestGemeente Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties350542
Aantal kindplaatsen1441.74120.324
Aantal vestigingen basisonderwijs112113
Aantal leerlingen basisonderwijs1232.75631.673
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs1231
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs48283420.640
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs1119
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs26926917.281
Aantal opleidingen hoger onderwijs00249
Aantal studenten hoger onderwijs0078.120

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Zuilen-Noord. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Zuilen-Noord is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Wijk 02 Noordwest0,40,50,51,31,41,8
Buurt Pijlsweerd-Zuid0,40,40,50,50,90,5
Buurt Pijlsweerd-Noord0,50,50,70,60,60,6
Buurt Nijenoord Hoogstraat en omgeving0,40,60,60,80,80,8
Buurt Ondiep0,30,50,31,11,11,1
2e Daalsebuurt en omgeving0,40,50,51,21,31,2
Buurt Egelantierstraat Mariëndaalstraat en omgeving0,30,30,41,61,71,6
Buurt Julianapark en omgeving0,40,50,52,02,02,0
Buurt Elinkwijk en omgeving0,30,70,41,91,92,4
Buurt Prins Bernhardplein en omgeving0,30,60,31,41,42,9
Buurt Geuzenwijk0,30,40,31,91,91,9
Schaakbuurt en omgeving0,40,40,42,02,02,6
Buurt Queeckhovenplein en omgeving0,70,60,81,31,33,2
Buurt Zuilen-Noord0,50,71,00,50,53,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Zuilen-Noord in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), wijk 02 Noordwest (groen) en 12 buurten (blauw). Buurt Zuilen-Noord wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Zuilen-Noord
In 2025 woonden er 770 leerlingen en studenten in de buurt Zuilen-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Zuilen-Noord, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Zuilen-Noord.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Zuilen-Noord.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Zuilen-Noord. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Zuilen-Noord

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Zuilen-Noord, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (465 totaal)
In de buurt Zuilen-Noord zijn in totaal 465 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Zuilen-Noord (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Zuilen-Noord voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Zuilen-Noord is €34.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Zuilen-Noord.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Zuilen-Noord is €34.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €42.700. Buurt Zuilen-Noord telt 3.000 inkomensontvangers op 3.765 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de buurt Zuilen-Noord heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Noordwest (buurt Zuilen-Noord is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Noordwest is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Zuilen-Noord ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Zuilen-Noord per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
70% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Zuilen-Noord geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Zuilen-Noord. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Zuilen-Noord is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Zuilen-Noord met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Zuilen-Noord.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Zuilen-Noord

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Zuilen-Noord.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Zuilen-Noord
Er zijn 58 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Zuilen-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Zuilen-Noord op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 58 elektrische auto’s in de buurt Zuilen-Noord. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Zuilen-Noord die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Zuilen-Noord. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.230 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Zuilen-Noord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Zuilen-Noord geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.620 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Zuilen-Noord (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.244 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Zuilen-Noord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Zuilen-Noord geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 24 verkeersongevallen in de buurt Zuilen-Noord in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Zuilen-Noord. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Zuilen-Noord plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal24
Materiële schade17
Letselschade7
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Zuilen-Noord vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Zuilen-Noord

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Zuilen-Noord op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 225 misdrijven in de buurt Zuilen-Noord geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Zuilen-Noord, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Zuilen-Noord zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.646 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 39 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Zuilen-Noord 225 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Zuilen-Noord in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (52 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (21 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Zuilen-Noord.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 15 misdrijven in de buurt Zuilen-Noord geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Zuilen-Noord per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Zuilen-Noord over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 33 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Zuilen-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Zuilen-Noord.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Zuilen-Noord. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Zuilen-Noord

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Zuilen-Noord.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Zuilen-Noord
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Zuilen-Noord.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Zuilen-Noord. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Zuilen-Noord.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de buurt Zuilen-Noord

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Zuilen-Noord.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Zuilen-Noord telt in totaal 1.844 adressen, met 1.834 verblijfsobjecten, 9 standplaatsen en 1 ligplaats. Alle adressen in buurt Zuilen-Noord liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Zuilen-Noord zijn er 1.712 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Zuilen-Noord.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 278 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de buurt Zuilen-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Zuilen-Noord. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Zuilen-Noord voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Zuilen-Noord voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Zuilen-Noord
Bevolking5395.229
Adressen2.0931.460
Autos2751.972

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Zuilen-Noord ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Zuilen-Noord is 1,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Zuilen-Noord tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Zuilen-Noord tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,2
Supermarkt0,9
Restaurant0,4
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs0,5
Bibliotheek1,5
Treinstation3,1
Sportterrein0,4
Bioscoop4,6
Museum1,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Zuilen-Noord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Zuilen-Noord.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Zuilen-Noord:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5701.800
Tussenwoning8302.500
Hoekwoning9902.600
Twee-onder-één-kap woning1.2803.180
Vrijstaande woning1.5503.300
Koopwoning7902.550
Huurwoning7001.880

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Zuilen-Noord zijn A (639 adressen) en B (301 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Zuilen-Noord. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Zuilen-Noord: 639 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Zuilen-Noord
Tabel met 1.842 adressen in de buurt Zuilen-Noord.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Zuilen-Noord. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Utrecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Amsterdamsestraatweg831 t/m 11073555HK t/m 3555HVUtrecht199
Burgemeester Norbruislaan17 t/m 6823555ED t/m 3555EZUtrecht209
C. Smeenkstraat1 t/m 793555TJ t/m 3555TMUtrecht71
Daalseweg4 t/m 2593555ST t/m 3555SWUtrecht101
Daalseweghof92 t/m 1523555RB t/m 3555RCUtrecht31
Gerhardstraat1 t/m 653555WKUtrecht37
H. Diemerstraat1 t/m 553555GP t/m 3555GRUtrecht28
Jan Ligthartplein1 t/m 93555WGUtrecht9
Jan van Zutphenlaan2 t/m 903555RA t/m 3555SRUtrecht74
Lieven de Keylaan1 t/m 543555VZUtrecht35
Lieven de Keypad2 t/m 623555TZUtrecht31
Luit Blomstraat1 t/m 693555TD t/m 3555THUtrecht69
Mgr. Hoogveldplein1 t/m 173555WNUtrecht13
Middenlijn--Utrecht0
Minister Talmastraat1 t/m 2983555GA t/m 3555GJUtrecht245
Minister de Visserstraat1 t/m 723555ET t/m 3555EXUtrecht74
Oosterleestraat4 t/m 903555GTUtrecht31
P.G. van Nieuwkerkpad2 t/m 483555TNUtrecht24
P.G. van Nieuwkerkstraat1 t/m 473555VXUtrecht30
Patrimoniumstraat1 t/m 563555GK t/m 3555GNUtrecht54
Prof. H. Bavinckstraat3 t/m 10013555GSUtrecht37
Prof. Kohnstammstraat10 t/m 823555WH t/m 3555WLUtrecht65
Schaperstraat1 t/m 703555WJUtrecht44
Ter Laanstraat1 t/m 153555WBUtrecht13
Theo Thijssenplein1 t/m 383555SH t/m 3555SJUtrecht36
Van Heesstraat16 t/m 2343555GC t/m 3555GHUtrecht95
Van Heukelompark--Utrecht0
Vechtoever1 t/m 833555SX t/m 3555SZUtrecht42
W.J. Bossenbroekstraat1 t/m 683555TA t/m 3555TCUtrecht76
Wibautstraat9 t/m 913555WD t/m 3555WEUtrecht69

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 30 openbare ruimtes en 1.842 adressen in de buurt Zuilen-Noord. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Utrecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Zuilen-Noord. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Zuilen-Noord ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek35551837
WoonkernUtrecht1841
WoonplaatsUtrecht1844
WijkNoordwest1844
GemeenteUtrecht1844
StadsdeelNoordwest1842
ProvincieUtrecht1844
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden1843
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht1
LandNederland1844

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Zuilen-Noord ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Zuilen-Noord dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Zuilen-Noord ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Zuilen-Noord en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Zuilen-Noord?
De gemiddelde score voor de buurt Zuilen-Noord is 6.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Zuilen-Noord, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Zuilen-Noord die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Zuilen-Noord hebben gegeven. Deze score is op basis van 2 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Zuilen-Noord met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Zuilen-Noord voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal465Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie60Aantal2025
G+I Handel en horeca50Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie60Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening100Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg110Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten70Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie13%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie13%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,23%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg24%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Zuilen-Noord, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.765Aantal2026
Mannen1.830Aantal2026
Vrouwen1.935Aantal2026
0 tot 15 jaar605Aantal2026
15 tot 25 jaar440Aantal2026
25 tot 45 jaar1.190Aantal2026
45 tot 65 jaar965Aantal2026
65 jaar of ouder570Aantal2026
Ongehuwd2.210Aantal2026
Gehuwd1.135Aantal2026
Gescheiden295Aantal2026
Verweduwd125Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar32%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder15%Percentage2026
% Ongehuwd59%Percentage2026
% Gehuwd30%Percentage2026
% Gescheiden7,8%Percentage2026
% Verweduwd3,32%Percentage2026
Geboorten40Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes45Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO320Aantal2025
Leerlingen VO240Aantal2025
Studenten MBO90Aantal2025
Studenten HBO60Aantal2025
Studenten WO60Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau800Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau800Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.290Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau28%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau45%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura110Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten275Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners74Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.229Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.200Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning360Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom23%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.500Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.180Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.300Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.550Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning720Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2013
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement570Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning700Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel117Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel417Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.310Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++2Aantal2026
Energielabels A+++4Aantal2026
Energielabels A++20Aantal2026
Energielabels A+106Aantal2026
Energielabels A639Aantal2026
Energielabels B301Aantal2026
Energielabels C137Aantal2026
Energielabels D113Aantal2026
Energielabels E164Aantal2026
Energielabels F124Aantal2026
Energielabels G117Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Zuilen-Noord. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn52%Percentage2024
Drinken69%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht49%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2024
Wekelijks sporten58%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk58%Percentage2024
Lopen naar school of werk21%Percentage2024
Fietsen naar school of werk46%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zuilen-Noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam50%Percentage2024
Ernstig eenzaam15%Percentage2024
Emotioneel eenzaam33%Percentage2024
Sociaal eenzaam35%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven86%Percentage2024
Moeite met rondkomen18%Percentage2024
Krijgt steun van anderen92%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning86%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving85%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen44%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten44%Percentage2024
Vrijwilligerswerk22%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zuilen-Noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid33%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2024
Lage veerkracht17%Percentage2024
Hoge veerkracht48%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie12%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken24%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid34%Percentage2024
Broze metale gezondheid40%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid34%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein32%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Zuilen-Noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.755Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens725Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.030Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen445Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen585Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens41%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens59%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.070Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers3.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners797Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€42.700Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.600Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen38%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen23%Percentage2024
% Personen in armoede3,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens8,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€36.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen41%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum7,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum12%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum14%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€41.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand140Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO210Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW500Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Zuilen-Noord. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.220Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.550Aantal2026
Herkomst Europa370Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.180Aantal2026
% Herkomst Nederland59%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland41%Percentage2026
% Herkomst Europa9,8%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa31%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.220Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa140Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa545Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland685Aantal2026
Geboren in Nederland2.905Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa230Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa630Aantal2026
Geboren buiten Nederland860Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland59%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,71%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland18%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa14%Percentage2026
% Geboren in Nederland77%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,1%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa17%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland23%Percentage2026
Autochtoon2.350Aantal2022
Westers400Aantal2022
Niet-westers1.015Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba25Aantal2022
Marokko375Aantal2022
Suriname110Aantal2022
Turkije180Aantal2022
Overig niet-westers320Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Zuilen-Noord. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven225Aantal2025
Diefstal125Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven21Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting19Aantal2025
Verkeersovertredingen26Aantal2025
Vernieling25Aantal2025
Overige misdrijven9Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners59Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Zuilen-Noord, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km9,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km46Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km32Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km186Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km30Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km56Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km30Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km202Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km37Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km299Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km38Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km71Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km76Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km52Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km7,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km28Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km18Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km19Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,3Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km3,3Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km25Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km61Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Zuilen-Noord. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03440244Code2026
RegionaamZuilen-NoordNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03440244Code2026
Oppervlakte totaal78Aantal hectaren2026
Oppervlakte land72Aantal hectaren2026
Oppervlakte water6Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.460Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.844Aantal2026
Adressen met postcode1.839Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.712Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie18Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie49Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie16Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie5Aantal2026
Adressen met sportfunctie9Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie69Aantal2026
Verblijfsobjecten1.834Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen9Aantal2026
Panden met adres1.046Aantal2026
Adressen met pand1.833Aantal2026
Percelen met adres757Aantal2026
Adressen met perceel1.844Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.843Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.712Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925111Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950289Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970388Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198059Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199016Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000285Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010518Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020148Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later17Aantal2026
Postcodegebied3555ED-3555WNNaam2026
Meest voorkomende postcode3555Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Zuilen-Noord.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal24Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade17Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade7Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Zuilen-Noord zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.420Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.125Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof295Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,8Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.972Aantal2025
Motorfietsen110Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Zuilen-Noord. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.705Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners449Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad117Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen2Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€438.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen870Aantal2025
Meergezinswoningen835Aantal2025
Koopwoningen818Aantal2025
Huurwoningen887Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties614Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders273Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.637Aantal2025
Onbewoond68Aantal2025
% Koopwoningen48%Percentage2025
% Huurwoningen52%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties36%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders16%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen51%Percentage2025
% Meergezinswoningen49%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen831Aantal2026
Tussenwoningen668Aantal2026
Hoekwoningen148Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen39Aantal2026
Vrijstaande woningen26Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen49%Percentage2026
% Tussenwoningen39%Percentage2026
% Hoekwoningen9%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen2,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen2,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945249Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965457Aantal2026
Woningen 1965 tot 197510Aantal2026
Woningen 1975 tot 198553Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995141Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005259Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015472Aantal2026
Woningen 2015 tot 202570Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194515%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196527%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19853,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19958%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200515%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201528%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Zuilen-Noord komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Zuilen-Noord: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2005 tot 201528%8%20%7%2,85
2Bevolkingsdichtheid5.2295394.6902.8411,65
3Personenauto’s naar oppervlakte1.9722751.6971.1491,48
4% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa14%8,5%6%4,34%1,38
5% H+J Vervoer, informatie en communicatie13%8,1%4,83%3,6%1,34

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

RegioSoort regio% Woningen 2005 tot 2015BevolkingsdichtheidPersonenauto’s naar oppervlakte% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% H+J Vervoer, informatie en communicatie
Zuilen-NoordBuurt28%5.2291.97214%13%
NederlandLand8%5392758,5%8,1%
UtrechtGemeente12%4.0291.32914%12%
Pijlsweerd-ZuidBuurt10%14.7423.5978,2%11%
Pijlsweerd-NoordBuurt0,0%10.7002.97515%12%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

Top 5 kenmerken buurt Zuilen-Noord:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Zuilen-Noord. Op deze onderwerpen verschilt buurt Zuilen-Noord relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Zuilen-Noord, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Zuilen-Noord met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Zuilen-Noord, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Zuilen-Noord staan in de uitgebreide download voor Utrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Zuilen-Noord.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Zuilen-Noord met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron