Statistieken buurt Hooch Boulandt

Statistieken buurt Hooch Boulandt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hooch Boulandt in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hooch Boulandt in de gemeente Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hooch Boulandt.Bekijk kaart
Buurt Hooch Boulandt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hooch Boulandt.

Kerncijfers van de buurt Hooch Boulandt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hooch Boulandt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hooch Boulandt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.224Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.135Kadaster2026
Panden met adres152Kadaster2026
Percelen met adres156Kadaster2026
Woningvoorraad1.116CBS2025
Huishoudens1.360CBS2026
Inwoners2.020CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hooch Boulandt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hooch Boulandt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hooch Boulandt
Kaart van de omgeving van de buurt Hooch Boulandt.
Afbeelding van de buurt Hooch Boulandt op de kaart.

Kaart van de wijk 06 Binnenstad met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving, 2: Wijk C, 3: Nobelstraat en omgeving, 4: Domplein Neude Janskerkhof, 5: Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving, 6: Nieuwegracht-Oost, 7: Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs, 8: Springweg en omgeving Geertebuurt, 9: Lange Nieuwstraat en omgeving, 10: Hooch Boulandt, 11: Bleekstraat en omgeving.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de buurt Hooch Boulandt

De buurt Hooch Boulandt ligt binnen de wijk Binnenstad in de gemeente Utrecht. De meest voorkomende postcode in de buurt Hooch Boulandt is postcode 3511.

Er zijn 1.225 adressen en 1.116 woningen in de buurt Hooch Boulandt in de gemeente Utrecht. 61% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €567.000. Er wonen 2.020 inwoners in de buurt Hooch Boulandt, waarvan het grootste deel (43%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Hooch Boulandt telt 1.360 huishoudens van gemiddeld 1,5 personen. Verder zijn er 2.180 personenauto’s en 500 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hooch Boulandt.

Buurt Hooch Boulandt heeft een totale oppervlakte van 19 hectare, waarvan 18 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 5.518 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hooch Boulandt.

Wonen in de buurt Hooch Boulandt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hooch Boulandt.

Kenmerken van de 1.116 woningen in de buurt Hooch Boulandt
Er zijn 1.116 woningen in de buurt Hooch Boulandt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hooch Boulandt was €567.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hooch Boulandt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hooch Boulandt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hooch Boulandt% verschil
2025€567.0005,8%
2024€536.000-0,19%
2023€537.00013%
2022€476.0007,4%
2021€443.0009,9%
2020€403.0009,8%
2019€367.00013%
2018€326.00015%
2017€284.0008,4%
2016€262.000-0,76%
2015€264.000-4,35%
2014€276.000-4,83%
2013€290.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hooch Boulandt is met €277.000 gestegen van €290.000 in 2013 tot €567.000 in 2025 (dat is een groei van 96%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €23.083 (6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Hooch Boulandt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Utrecht.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hooch Boulandt is €567.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 1.116 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk 06 Binnenstad (oranje) en 10 buurten (blauw). De buurt Hooch Boulandt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Hooch Boulandt: er zijn 1.095 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hooch Boulandt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hooch Boulandt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hooch Boulandt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hooch Boulandt telt 2.020 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hooch Boulandt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hooch Boulandt:

JaarAantal inwoners de buurt Hooch Boulandt% verschil
20262.020-1,46%
20252.050-1,91%
20242.0902,2%
20232.0451,49%
20222.015-3,12%
20212.0801,46%
20202.050-0,49%
20192.0601,98%
20182.0200,25%
20172.015-2,18%
20162.060-1,44%
20152.0901,21%
20142.0650,0%
20132.065geen data

Het aantal inwoners in de buurt Hooch Boulandt is met 45 inwoners gedaald van 2.065 inwoners in 2013 tot 2.020 inwoners in 2026 (dat is een afname van 2,18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -3 inwoners (-0,16%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hooch Boulandt:

In 2013 telde de buurt Hooch Boulandt 2.065 inwoners. In 2015 is het aantal gestegen tot 2.090 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 25 (1,21%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2014) is 25 (1,21%). Het aantal van 2.090 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2017 is het aantal gedaald tot 2.015 inwoners. Dit is een daling van 75 (-3,59%) ten opzichte van 2015, ten opzichte van het vorige jaar (2016) is het verschil -45 (-2,18%). Het aantal van 2.015 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2022 was het aantal ook op het laagste punt van 2.015 inwoners. In 2024 is het aantal gestegen tot 2.090 inwoners. De stijging ten opzichte van 2022 is 75 (3,72%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 45 (2,2%). In 2026 telde de buurt Hooch Boulandt 2.020 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hooch Boulandt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hooch Boulandt is 25 tot 45 jaar, met 43% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de buurt Hooch Boulandt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hooch Boulandt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.360 huishoudens in de buurt Hooch Boulandt. Er waren 830 eenpersoonshuishoudens en 525 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hooch Boulandt. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hooch Boulandt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hooch Boulandt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hooch Boulandt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.280320415
20251.305330420
20241.310325455
20231.325300420
20221.37500
20211.400283397
20201.440254356
20191.460250350
20181.455235330
20171.500215300
20161.575202283
20151.630192268
20141.611189265
20131.590198277

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hooch Boulandt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 64%, herkomst uit Europese landen: 16% en herkomst uit landen buiten Europa: 21% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europa: 9,6% en herkomst van buiten Europa: 13%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hooch Boulandt is 75% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hooch Boulandt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hooch Boulandt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hooch Boulandt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hooch Boulandt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hooch Boulandt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hooch Boulandt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hooch Boulandt

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hooch Boulandt. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hooch Boulandt
Buurt Hooch BoulandtWijk 06 BinnenstadGemeente Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties119542
Aantal kindplaatsen2774820.324
Aantal vestigingen basisonderwijs04113
Aantal leerlingen basisonderwijs092031.673
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0431
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs063720.640
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0019
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0017.281
Aantal opleidingen hoger onderwijs00249
Aantal studenten hoger onderwijs0078.120

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hooch Boulandt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hooch Boulandt is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Wijk 06 Binnenstad0,50,70,70,91,00,9
Buurt Domplein Neude Janskerkhof0,50,60,50,80,80,8
Buurt Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgeving0,60,60,61,21,21,2
Buurt Hoog-Catharijne NS en Jaarbeurs0,90,90,91,11,51,1
Buurt Wijk C0,50,60,70,61,00,6
Buurt Breedstraat en Plompetorengracht en omgeving0,40,70,60,40,40,4
Buurt Nobelstraat en omgeving0,50,60,60,80,80,8
Springweg en omgeving Geertebuurt0,30,70,81,41,41,4
Buurt Lange Nieuwstraat en omgeving0,30,50,61,21,21,2
Buurt Nieuwegracht-Oost0,20,20,40,60,60,6
Buurt Bleekstraat en omgeving0,30,80,80,70,70,7
Buurt Hooch Boulandt0,30,80,81,21,21,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hooch Boulandt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), wijk 06 Binnenstad (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Hooch Boulandt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hooch Boulandt
In 2025 woonden er 320 leerlingen en studenten in de buurt Hooch Boulandt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hooch Boulandt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hooch Boulandt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hooch Boulandt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hooch Boulandt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hooch Boulandt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hooch Boulandt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (500 totaal)
In de buurt Hooch Boulandt zijn in totaal 500 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 500 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 505 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hooch Boulandt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hooch Boulandt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hooch Boulandt is €51.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hooch Boulandt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hooch Boulandt is €51.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €55.700. Buurt Hooch Boulandt telt 1.900 inkomensontvangers op 2.020 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Hooch Boulandt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Binnenstad (buurt Hooch Boulandt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Binnenstad is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
82% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hooch Boulandt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hooch Boulandt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
89% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Hooch Boulandt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hooch Boulandt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hooch Boulandt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hooch Boulandt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hooch Boulandt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hooch Boulandt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hooch Boulandt.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hooch Boulandt
Er zijn 303 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hooch Boulandt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hooch Boulandt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 303 elektrische auto’s in de buurt Hooch Boulandt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hooch Boulandt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hooch Boulandt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 322 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hooch Boulandt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hooch Boulandt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 737 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hooch Boulandt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 624 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hooch Boulandt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hooch Boulandt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 10 verkeersongevallen in de buurt Hooch Boulandt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hooch Boulandt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hooch Boulandt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal10
Materiële schade7
Letselschade3
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hooch Boulandt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hooch Boulandt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hooch Boulandt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 185 misdrijven in de buurt Hooch Boulandt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hooch Boulandt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hooch Boulandt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.174 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 37 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hooch Boulandt 185 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hooch Boulandt in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (46 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (27 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Hooch Boulandt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 15 misdrijven in de buurt Hooch Boulandt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hooch Boulandt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hooch Boulandt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 56 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Hooch Boulandt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hooch Boulandt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hooch Boulandt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hooch Boulandt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hooch Boulandt.

Uitslag Provinciale Staten verkiezingen 2023
Stembureau Arthur van Schendelstr in Utrecht
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Arthur van Schendelstr in Utrecht bij de Provinciale Staten verkiezingen van maart 2023. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 18 partijen waarop bij de Provinciale Staten verkiezingen van maart 2023 in de buurt Hooch Boulandt stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de Provinciale Staten verkiezingen van 15 maart 2023 in Stembureau Arthur van Schendelstr in Utrecht is uitgebracht. Stembureau Arthur van Schendelstr in Utrecht was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Hooch Boulandt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de buurt Hooch Boulandt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hooch Boulandt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hooch Boulandt telt in totaal 1.225 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Hooch Boulandt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hooch Boulandt zijn er 1.135 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hooch Boulandt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 105 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de buurt Hooch Boulandt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hooch Boulandt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hooch Boulandt voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hooch Boulandt voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hooch Boulandt
Bevolking53911.222
Adressen2.0935.518
Autos27512.111

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hooch Boulandt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hooch Boulandt is 0,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hooch Boulandt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hooch Boulandt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,3
Supermarkt0,8
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs1,2
Bibliotheek1,5
Treinstation1,0
Sportterrein2,1
Bioscoop1,2
Museum0,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hooch Boulandt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hooch Boulandt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hooch Boulandt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1901.960
Tussenwoning1.4004.060
Hoekwoning1.3103.830
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning1701.930
Huurwoning3602.230

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hooch Boulandt zijn C (387 adressen) en B (279 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hooch Boulandt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Hooch Boulandt: 387 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hooch Boulandt
Tabel met 1.231 adressen in de buurt Hooch Boulandt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hooch Boulandt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Utrecht.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Adama van Scheltemabaan--Utrecht0
Albert Verweystraat1 t/m 213511MRUtrecht11
Arthur van Schendelstraat1 t/m 8603511MA t/m 3511MZUtrecht425
Carry van Bruggenstraat1 t/m 203511MX t/m 3511MZUtrecht20
Catharijnesingel59 t/m 1013511GG t/m 3511GVUtrecht137
Hartingstraat2 t/m 3103511HT t/m 3511HVUtrecht200
Henriëtte Roland Holststraat1 t/m 1443511MN t/m 3511MVUtrecht87
Herman Gorterstraat5 t/m 753511EWUtrecht5
Justus van Effenstraat1 t/m 523511HH t/m 3511HNUtrecht85
Nicolaas Beetsstraat2 t/m 2223511HD t/m 3511HGUtrecht118
Pasteurstraat1 t/m 173511HW t/m 3511HXUtrecht14
Schroeder van der Kolkstraat1 t/m 193511HP t/m 3511HSUtrecht35
St.-Martinusbrug--Utrecht0
Sterrenbos10 t/m 833511ES t/m 3511ETUtrecht37
Sterrenhof1 t/m 143511EVUtrecht15
Vaartsestraat1 t/m 393511TAUtrecht20
Vrouwe Justitiaplein1 t/m 293511EXUtrecht22

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 17 openbare ruimtes en 1.231 adressen in de buurt Hooch Boulandt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Utrecht
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hooch Boulandt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hooch Boulandt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek35111230
WoonkernUtrecht1231
WoonplaatsUtrecht1233
WijkBinnenstad1233
GemeenteUtrecht1233
StadsdeelBinnenstad1231
ProvincieUtrecht1233
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden1233
LandNederland1233

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hooch Boulandt ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hooch Boulandt dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hooch Boulandt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hooch Boulandt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Hooch Boulandt?
De gemiddelde score voor de buurt Hooch Boulandt is 7,3.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Hooch Boulandt, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Hooch Boulandt die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Hooch Boulandt. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hooch Boulandt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hooch Boulandt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal500Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca40Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie45Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening195Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg130Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten75Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie0,99%Percentage2025
% G+I Handel en horeca7,9%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,9%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,97%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening39%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg26%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hooch Boulandt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.020Aantal2026
Mannen990Aantal2026
Vrouwen1.035Aantal2026
0 tot 15 jaar90Aantal2026
15 tot 25 jaar270Aantal2026
25 tot 45 jaar870Aantal2026
45 tot 65 jaar415Aantal2026
65 jaar of ouder380Aantal2026
Ongehuwd1.390Aantal2026
Gehuwd460Aantal2026
Gescheiden110Aantal2026
Verweduwd55Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar4,44%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar43%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar20%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd69%Percentage2026
% Gehuwd23%Percentage2026
% Gescheiden5,5%Percentage2026
% Verweduwd2,73%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO40Aantal2025
Leerlingen VO20Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO70Aantal2025
Studenten WO180Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau40Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau310Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.450Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau2,17%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau18%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau82%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg4,0%Percentage2024
Wmo cliënten70Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid11.222Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.030Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning40Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom4%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd1%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning4.060Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.230Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning1.930Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning240Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming76%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen77%Percentage2024
% Aardgaswoningen23%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement190Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.400Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.310Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning170Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning360Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel54Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel415Aantal2026
Adressen met definitief energielabel756Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++3Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++34Aantal2026
Energielabels A+21Aantal2026
Energielabels A248Aantal2026
Energielabels B279Aantal2026
Energielabels C387Aantal2026
Energielabels D58Aantal2026
Energielabels E34Aantal2026
Energielabels F31Aantal2026
Energielabels G76Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hooch Boulandt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn29%Percentage2024
Drinken88%Percentage2024
Zwaar drinken14%Percentage2024
Overmatig drinken10%Percentage2024
Overgewicht31%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)7%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn60%Percentage2024
Wekelijks sporten74%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk78%Percentage2024
Lopen naar school of werk37%Percentage2024
Fietsen naar school of werk60%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hooch Boulandt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam46%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam30%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning89%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen38%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten36%Percentage2024
Vrijwilligerswerk25%Percentage2024
Mantelzorger10%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hooch Boulandt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid82%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen29%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid26%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen32%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken24%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen7%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hooch Boulandt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.360Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens830Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens530Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen425Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen100Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens61%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens39%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen7%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.450Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie53%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie33%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers1.900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners909Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€55.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€51.600Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen25%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen38%Percentage2024
% Personen in armoede3,9%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€46.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen40%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€97.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW320Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hooch Boulandt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.280Aantal2026
Herkomst buiten Nederland735Aantal2026
Herkomst Europa320Aantal2026
Herkomst buiten Europa415Aantal2026
% Herkomst Nederland64%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland36%Percentage2026
% Herkomst Europa16%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa21%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.285Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa85Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa140Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland225Aantal2026
Geboren in Nederland1.510Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa230Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa280Aantal2026
Geboren buiten Nederland510Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland64%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,22%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland75%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa14%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland25%Percentage2026
Autochtoon1.375Aantal2022
Westers365Aantal2022
Niet-westers275Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko10Aantal2022
Suriname25Aantal2022
Turkije30Aantal2022
Overig niet-westers200Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hooch Boulandt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven185Aantal2025
Diefstal115Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven9Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting20Aantal2025
Verkeersovertredingen21Aantal2025
Vernieling8Aantal2025
Overige misdrijven12Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners90Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners56Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hooch Boulandt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km42Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km47Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km75Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km16Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km193Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km278Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km9,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km33Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km94Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km106Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km25Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km261Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km333Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km56Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km430Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km506Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km42Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km70Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km6,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km78Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km134Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km57Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km102Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km30Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km67Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km14Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km19Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km30Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand6Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km20Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km27Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km56Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hooch Boulandt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03440628Code2026
RegionaamHooch BoulandtNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03440628Code2026
Oppervlakte totaal19Aantal hectaren2026
Oppervlakte land18Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid5.518Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.225Aantal2026
Adressen met postcode1.224Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.135Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie44Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie91Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie4Aantal2026
Verblijfsobjecten1.225Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres152Aantal2026
Adressen met pand1.225Aantal2026
Percelen met adres156Aantal2026
Adressen met perceel1.225Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.225Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.135Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190026Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925302Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197038Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199046Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000805Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20108Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3511ES-3511TANaam2026
Meest voorkomende postcode3511Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hooch Boulandt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal10Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade7Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade3Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hooch Boulandt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.180Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine520Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.660Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,56Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte12.111Aantal2025
Motorfietsen25Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hooch Boulandt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.116Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners544Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad50Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€567.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen33Aantal2025
Meergezinswoningen1.083Aantal2025
Koopwoningen681Aantal2025
Huurwoningen424Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties56Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders368Aantal2025
Eigendom onbekend11Aantal2025
Bewoond1.060Aantal2025
Onbewoond56Aantal2025
% Koopwoningen61%Percentage2025
% Huurwoningen38%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties5%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders33%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen3%Percentage2025
% Meergezinswoningen97%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen1.095Aantal2026
Tussenwoningen26Aantal2026
Hoekwoningen12Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen96%Percentage2026
% Tussenwoningen2,0%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945321Aantal2026
Woningen 1945 tot 196526Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995596Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005185Aantal2026
Woningen 2005 tot 20157Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194528%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19652,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199553%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200516%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hooch Boulandt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hooch Boulandt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Personenauto’s naar oppervlakte12.11127511.8361.14910
2% Aardgasvrije woningen77%11%66%11%6,2
3% Hoger opleidingsniveau82%33%49%11%4,35
4% Woningen 1985 tot 199553%12%41%10%4,01
5Bevolkingsdichtheid11.22253910.6832.8413,76

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

RegioSoort regioPersonenauto’s naar oppervlakte% Aardgasvrije woningen% Hoger opleidingsniveau% Woningen 1985 tot 1995Bevolkingsdichtheid
Hooch BoulandtBuurt12.11177%82%53%11.222
NederlandLand27511%33%12%539
UtrechtGemeente1.32934%55%7%4.029
Domplein Neude JanskerkhofBuurt1.72049%69%4,0%9.880
Lange Elisabethstraat Mariaplaats en omgevingBuurt1.75045%71%5%11.062

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Utrecht.

Top 5 kenmerken buurt Hooch Boulandt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hooch Boulandt. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hooch Boulandt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hooch Boulandt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hooch Boulandt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hooch Boulandt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hooch Boulandt staan in de uitgebreide download voor Utrecht.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hooch Boulandt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hooch Boulandt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron