Statistieken wijk Buitenveldert-Oost

Statistieken wijk Buitenveldert-Oost

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Buitenveldert-Oost in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Buitenveldert-Oost in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Buitenveldert-Oost.Bekijk kaart
Wijk Buitenveldert-Oost in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Buitenveldert-Oost.

Kerncijfers van de wijk Buitenveldert-Oost
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Buitenveldert-Oost.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Buitenveldert-Oost.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode5.327Kadaster2026
Adressen met woonfunctie4.580Kadaster2026
Panden met adres910Kadaster2026
Percelen met adres634Kadaster2026
Woningvoorraad4.560CBS2025
Huishoudens4.680CBS2026
Inwoners8.450CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Buitenveldert-Oost en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Buitenveldert-Oost.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Buitenveldert-Oost
Kaart van de omgeving van de wijk Buitenveldert-Oost.
Afbeelding van de wijk Buitenveldert-Oost op de kaart.

Kaart van de wijk Buitenveldert-Oost met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: De Klenckebuurt, 2: Buitenveldert-Oost-Midden, 3: Amstelpark, 4: Buitenveldert-Zuidoost.

Bekijk de statistieken voor alle 631 gebieden binnen de gemeente Amsterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Amsterdam.

Overzicht gebieden Meer Amsterdam
Over de wijk Buitenveldert-Oost

De wijk Buitenveldert-Oost ligt binnen de gemeente Amsterdam. De meest voorkomende postcode in de wijk Buitenveldert-Oost is postcode 1083.

Er zijn 5.340 adressen en 4.560 woningen in de wijk Buitenveldert-Oost in de gemeente Amsterdam. 66% van de woningen in de wijk is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €516.000. Er wonen 8.450 inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost, met een aanzienlijk deel (35%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Wijk Buitenveldert-Oost telt 4.680 huishoudens van gemiddeld 1,7 personen. Verder zijn er 2.410 personenauto’s en 1.330 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Buitenveldert-Oost.

Wijk Buitenveldert-Oost heeft een totale oppervlakte van 170 hectare, waarvan 155 hectare land en 15 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.450 adressen per km2.

Meer over de wijk Buitenveldert-Oost:

Met ingang van 24 maart 2022 is de gemeente Weesp in de gemeente Amsterdam opgegaan. De gemeente Amsterdam bestaat sindsdien uit zeven stadsdelen en het stadsgebied Weesp. De gegevens van de wijk Buitenveldert-Oost voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Amsterdam.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Buitenveldert-Oost.

Wonen in de wijk Buitenveldert-Oost

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Buitenveldert-Oost.

Kenmerken van de 4.560 woningen in de wijk Buitenveldert-Oost
Er zijn 4.560 woningen in de wijk Buitenveldert-Oost.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amsterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Buitenveldert-Oost was €516.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Buitenveldert-Oost.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Buitenveldert-Oost:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Buitenveldert-Oost% verschil
2025€516.0004,67%
2024€493.000-0,2%
2023€494.00015%
2022€428.0001,42%
2021€422.000-0,71%
2020€425.00012%
2019€381.00015%
2018€330.00025%
2017€264.00012%
2016€235.000-24%
2015€308.0000,0%
2014€308.000-3,45%
2013€319.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Buitenveldert-Oost is met €197.000 gestegen van €319.000 in 2013 tot €516.000 in 2025 (dat is een toename van 62%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.417 (4,82%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amsterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Buitenveldert-Oost is €516.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 4.560 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 2 woonplaatsen (groen) en 109 wijken (oranje). De wijk Buitenveldert-Oost wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Buitenveldert-Oost: er zijn 4.252 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Buitenveldert-Oost.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Buitenveldert-Oost

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Buitenveldert-Oost, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amsterdam.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Buitenveldert-Oost telt 8.450 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Buitenveldert-Oost. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Buitenveldert-Oost:

JaarAantal inwoners de wijk Buitenveldert-Oost% verschil
20268.4501,32%
20258.3401,21%
20248.240-0,78%
20238.3052,91%
20228.0701,32%
20217.965-1,67%
20208.1002,27%
20197.9200,64%
20187.8701,35%
20177.7651,5%
20167.6500,43%
20157.6171,36%
20147.5151,32%
20137.417geen data

Het aantal inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost is met 1.033 personen gestegen van 7.417 personen in 2013 tot 8.450 personen in 2026 (dat is een grote groei van 14%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 79 personen (1,01%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost:

In 2013 waren er 7.417 inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost. Het aantal van 7.417 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 8.450 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 1.033 (14%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 110 (1,32%). Het aantal van 8.450 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Buitenveldert-Oost
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Buitenveldert-Oost is 25 tot 45 jaar, met 35% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amsterdam.

Burgerlijke staat in de wijk Buitenveldert-Oost
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Buitenveldert-Oost naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 4.680 huishoudens in de wijk Buitenveldert-Oost. Er waren 2.575 eenpersoonshuishoudens en 2.105 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Buitenveldert-Oost. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Buitenveldert-Oost per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Buitenveldert-Oost:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.8401.7853.820
20252.8751.7003.765
20243.0001.5753.665
20233.1751.5803.550
20223.37000
20213.4801.3813.104
20203.5751.3943.131
20193.6751.3072.938
20183.8001.2542.816
20173.8951.1922.678
20164.0151.1202.515
20154.1431.0572.374
20144.0931.0402.337
20134.1061.0012.249

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 34%, herkomst uit Europese landen: 21% en herkomst uit landen buiten Europa: 45% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 56%, herkomst uit Europa: 14% en herkomst van buiten Europa: 31%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Buitenveldert-Oost is 52% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Buitenveldert-Oost: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Buitenveldert-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amsterdam als geheel 927 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amsterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Buitenveldert-Oost genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Buitenveldert-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amsterdam als geheel 460 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amsterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Buitenveldert-Oost

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Buitenveldert-Oost. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Buitenveldert-Oost
Wijk Buitenveldert-OostGemeente AmsterdamProvincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties31.0964.162
Aantal kindplaatsen11937.826128.884
Aantal vestigingen basisonderwijs1242970
Aantal leerlingen basisonderwijs33163.775234.015
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs191267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs20546.608157.314
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs240135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs25725.52571.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs0456490
Aantal studenten hoger onderwijs0135.629144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Buitenveldert-Oost. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Buitenveldert-Oost is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Amsterdam0,40,50,61,11,11,3
De Klenckebuurt0,50,50,61,21,31,2
Buurt Buitenveldert-Oost-Midden0,50,40,61,01,01,0
Buurt Buitenveldert-Zuidoost0,30,30,30,30,30,3
Buurt Amstelpark1,71,71,71,71,71,7
Wijk Haarlemmerbuurt0,40,60,60,70,70,7
Wijk Jordaan0,40,60,60,70,90,7
Wijk Grachtengordel-West0,50,90,70,81,10,8
Wijk Burgwallen-Nieuwe Zijde0,81,21,11,31,51,3
Wijk Burgwallen-Oude Zijde0,60,80,91,81,91,8
Wijk Nieuwmarkt/Lastage0,50,50,61,92,01,9
Wijk Grachtengordel-Zuid0,60,70,81,11,71,1
Wijk De Weteringschans0,50,60,60,81,30,8
Wijk Weesperbuurt/Plantage0,50,50,61,01,11,0
Wijk Oostelijke Eilanden/Kadijken0,50,50,71,51,51,5
Wijk Havens-West2,92,93,13,73,73,7
Wijk Coenhaven/Minervahaven2,62,42,81,82,62,0
Wijk Sloterdijk-West0,70,70,81,51,52,0
Wijk Spaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt0,30,60,81,11,61,1
Wijk Houthavens0,40,30,40,91,90,9
Wijk De Kolenkit0,50,60,51,51,51,5
Wijk Landlust0,30,50,51,41,41,4
Wijk Erasmuspark0,30,50,51,51,51,5
Wijk Centrale Markt0,30,30,71,11,11,1
Wijk Staatsliedenbuurt0,20,30,40,90,90,9
Wijk Frederik Hendrikbuurt0,30,40,50,50,50,5
Wijk Van Galenbuurt0,50,40,71,51,51,5
Wijk Geuzenbuurt0,20,30,50,80,80,8
Wijk Hoofdweg en omgeving0,40,40,51,71,71,7
Wijk Chassébuurt0,30,30,41,31,31,3
Wijk Bellamybuurt0,30,40,51,21,21,3
Wijk Da Costabuurt0,20,40,41,01,01,0
Wijk Westindische Buurt0,20,40,51,61,61,6
Wijk Van Lennepbuurt0,40,50,41,01,01,4
Wijk Overtoomse Sluis0,30,50,61,31,31,9
Wijk Helmersbuurt0,30,60,60,60,61,3
Wijk Vondelparkbuurt0,30,91,00,70,71,2
Wijk Sloterdijk Nieuw-West0,60,61,61,11,11,1
Wijk Geuzenveld0,30,60,41,71,72,5
Wijk Slotermeer-West0,40,40,50,80,81,5
Wijk Slotermeer-Noordoost0,40,60,41,31,31,3
Wijk Slotermeer-Zuidoost0,60,50,60,50,50,6
Wijk Lutkemeer/Ookmeer1,20,81,22,82,83,3
Wijk De Aker0,50,50,81,51,52,2
Wijk De Punt0,40,50,41,51,52,2
Wijk Osdorp-Midden0,30,40,41,11,11,4
Wijk Osdorp-Oost0,40,60,61,21,21,2
Wijk Slotervaart-Noord0,50,40,50,60,60,6
Wijk Overtoomse Veld0,40,30,40,70,70,7
Wijk Slotervaart-Zuid0,40,50,50,70,71,4
Wijk Westlandgracht0,40,50,70,90,91,2
Wijk Sloten/Nieuw-Sloten0,60,60,71,01,01,1
Wijk Hoofddorppleinbuurt0,20,40,60,70,71,5
Wijk Schinkelbuurt0,20,40,70,90,91,0
Wijk Willemspark0,30,50,40,50,60,5
Wijk Museumkwartier0,30,50,60,60,80,6
Wijk Oude Pijp0,50,80,80,70,70,7
Wijk Nieuwe Pijp0,30,40,60,40,50,5
Wijk Zuid Pijp0,30,50,80,60,60,6
Wijk Stadionbuurt0,30,30,40,80,80,8
Wijk Apollobuurt0,40,50,60,41,00,4
Wijk Scheldebuurt0,30,40,60,80,91,0
Wijk IJselbuurt0,40,60,80,90,91,0
Wijk Rijnbuurt0,30,40,50,60,60,6
Wijk Prinses Irenebuurt en omgeving0,40,90,90,40,60,4
Wijk Zuidas0,20,80,80,91,20,9
Wijk Buitenveldert-West0,40,60,70,70,70,7
Wijk Buitenveldert-Oost0,40,40,50,70,70,7
Wijk Oostelijk Havengebied0,40,50,61,21,21,2
Wijk Weesperzijde0,40,60,60,60,80,6
Wijk Oosterparkbuurt0,30,60,70,50,60,5
Wijk Transvaalbuurt0,40,40,50,70,80,7
Wijk Dapperbuurt0,30,60,40,40,80,4
Wijk Indische Buurt-West0,30,40,40,70,80,8
Wijk Indische Buurt-Oost0,30,50,30,50,51,3
Wijk Zeeburgereiland/Bovendiep0,70,70,72,62,63,4
Wijk IJburg-West0,20,20,31,61,61,6
Wijk IJburg-Oost0,30,30,81,01,01,0
Wijk IJburg-Zuid0,20,30,40,60,60,6
Wijk Frankendael0,40,50,90,70,90,8
Wijk Middenmeer0,50,50,70,70,71,5
Wijk Betondorp0,30,41,41,71,72,2
Wijk Omval/Overamstel1,11,31,32,12,12,3
Wijk Oostzanerwerf0,70,70,71,21,23,8
Wijk Noordelijke IJ-oevers-West0,70,81,11,11,31,4
Wijk Tuindorp Oostzaan0,40,50,61,71,73,0
Wijk Kadoelen0,60,50,62,02,02,8
Wijk Banne Buiksloot0,40,60,71,01,01,0
Wijk Nieuwendammerdijk/Buiksloterdijk0,50,81,01,01,01,1
Wijk Elzenhagen0,40,50,50,60,60,6
Wijk Buikslotermeer0,40,40,41,01,01,1
Wijk Waterlandpleinbuurt0,30,40,40,70,72,4
Wijk Volewijck0,40,60,60,60,60,8
Wijk IJplein/Vogelbuurt0,50,50,40,60,60,6
Wijk Tuindorp Buiksloot0,50,60,50,50,50,5
Wijk Tuindorp Nieuwendam0,30,50,81,21,21,5
Wijk Noordelijke IJ-oevers-Oost0,30,20,60,80,80,8
Wijk Waterland1,91,42,13,83,85,0
Wijk Driemond0,30,30,43,03,03,4
Wijk Bloemendalerpolder0,90,92,12,42,42,4
Wijk Weesp-Noordwest0,40,50,50,70,70,7
Wijk Weesp Binnenstad/Zuid0,60,60,60,80,81,3
Wijk Aetsveld/Oostelijke Vechtoever0,90,91,01,81,82,4
Amstel III/Bullewijk0,71,31,22,52,52,5
Wijk Venserpolder0,40,70,70,70,71,2
Wijk Amsterdamse Poort en omgeving0,60,60,60,91,00,9
Wijk H-buurt0,50,60,82,02,02,0
Wijk Ganzenhoef en omgeving0,40,61,00,90,90,9
Wijk Geerdinkhof/Kantershof0,30,40,41,81,81,8
Wijk Bijlmermuseum0,30,30,91,51,51,5
Wijk K-buurt0,60,81,11,51,51,5
Wijk Holendrecht0,50,60,81,71,71,7
Wijk Nellestein0,80,40,82,02,02,0
Wijk Reigersbos0,80,90,91,51,51,5
Wijk Gein0,70,70,72,12,12,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Buitenveldert-Oost in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 109 wijken (groen) en 4 buurten (blauw). Wijk Buitenveldert-Oost wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Buitenveldert-Oost
In 2025 woonden er 1.400 leerlingen en studenten in de wijk Buitenveldert-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Buitenveldert-Oost, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Buitenveldert-Oost.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Buitenveldert-Oost.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Buitenveldert-Oost. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Buitenveldert-Oost

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Buitenveldert-Oost, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.330 totaal)
In de wijk Buitenveldert-Oost zijn in totaal 1.330 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Buitenveldert-Oost (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Buitenveldert-Oost voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Buitenveldert-Oost is €44.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Buitenveldert-Oost.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Buitenveldert-Oost is €44.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €54.300. Wijk Buitenveldert-Oost telt 6.300 inkomensontvangers op 8.450 inwoners totaal.

10% van de huishoudens in de wijk Buitenveldert-Oost heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Amsterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Amsterdam (wijk Buitenveldert-Oost is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
71% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Buitenveldert-Oost ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Buitenveldert-Oost per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
76% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de wijk Buitenveldert-Oost geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Buitenveldert-Oost. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Buitenveldert-Oost met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Buitenveldert-Oost.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Buitenveldert-Oost

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Buitenveldert-Oost.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Buitenveldert-Oost
Er zijn 246 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Buitenveldert-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Buitenveldert-Oost op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 246 elektrische auto’s in de wijk Buitenveldert-Oost. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Buitenveldert-Oost die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Buitenveldert-Oost. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.734 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Buitenveldert-Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Buitenveldert-Oost geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.681 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Buitenveldert-Oost (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.133 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Buitenveldert-Oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Buitenveldert-Oost geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 41 verkeersongevallen in de wijk Buitenveldert-Oost in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Buitenveldert-Oost. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Buitenveldert-Oost plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal41
Materiële schade33
Letselschade8
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Buitenveldert-Oost vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Buitenveldert-Oost

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Buitenveldert-Oost op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 564 misdrijven in de wijk Buitenveldert-Oost geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Buitenveldert-Oost, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Buitenveldert-Oost zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 6.666 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 41 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Buitenveldert-Oost 564 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Buitenveldert-Oost in 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (94 delicten) en Horizontale fraude (59 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Buitenveldert-Oost.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 32 misdrijven in de wijk Buitenveldert-Oost geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Buitenveldert-Oost per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Buitenveldert-Oost over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 34 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Buitenveldert-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Buitenveldert-Oost.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Buitenveldert-Oost. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Buitenveldert-Oost

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Buitenveldert-Oost.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Buitenveldert-Oost
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de wijk Buitenveldert-Oost.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de wijk Buitenveldert-Oost. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de wijk Buitenveldert-Oost.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 1.043 stembureaus in de gemeente Amsterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amsterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam.

Stembureaus Amsterdam
Adressen en leefomgeving in de wijk Buitenveldert-Oost

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Buitenveldert-Oost.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Buitenveldert-Oost telt in totaal 5.340 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in wijk Buitenveldert-Oost liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amsterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Buitenveldert-Oost zijn er 4.580 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Buitenveldert-Oost.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 713 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de wijk Buitenveldert-Oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Buitenveldert-Oost. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Buitenveldert-Oost voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Buitenveldert-Oost voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Buitenveldert-Oost
Bevolking5395.452
Adressen2.0933.450
Autos2751.555

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Buitenveldert-Oost ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Buitenveldert-Oost is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Buitenveldert-Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Buitenveldert-Oost tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,4
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs0,7
Bibliotheek1,1
Treinstation1,4
Sportterrein0,4
Bioscoop3,4
Museum3,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Buitenveldert-Oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Buitenveldert-Oost.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Buitenveldert-Oost:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5601.790
Tussenwoning1.3503.570
Hoekwoning1.6303.580
Twee-onder-één-kap woning1.5903.180
Vrijstaande woning2.2405.340
Koopwoning7102.540
Huurwoning6001.660

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Buitenveldert-Oost zijn C (1.593 adressen) en E (815 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Buitenveldert-Oost. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Buitenveldert-Oost: 1.593 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Buitenveldert-Oost met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Buitenveldert-Oost voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.330Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie70Aantal2025
G+I Handel en horeca150Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie155Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed110Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening455Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg245Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten145Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie5,3%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening34%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Buitenveldert-Oost, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners8.450Aantal2026
Mannen4.035Aantal2026
Vrouwen4.410Aantal2026
0 tot 15 jaar1.115Aantal2026
15 tot 25 jaar835Aantal2026
25 tot 45 jaar2.950Aantal2026
45 tot 65 jaar1.670Aantal2026
65 jaar of ouder1.875Aantal2026
Ongehuwd4.865Aantal2026
Gehuwd2.430Aantal2026
Gescheiden720Aantal2026
Verweduwd425Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,9%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar35%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar20%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd58%Percentage2026
% Gehuwd29%Percentage2026
% Gescheiden8,5%Percentage2026
% Verweduwd5%Percentage2026
Geboorten65Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes145Aantal2025
Sterfte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO560Aantal2025
Leerlingen VO340Aantal2025
Studenten MBO90Aantal2025
Studenten HBO100Aantal2025
Studenten WO310Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau990Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.600Aantal2024
Hoger opleidingsniveau3.480Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau16%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau26%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau57%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura205Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten895Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners109Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.452Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.970Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning100Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom8%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd0%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.180Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.340Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.540Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning620Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming16%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen7%Percentage2024
% Aardgaswoningen83%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement560Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.630Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.240Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning710Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning600Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel662Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel915Aantal2026
Adressen met definitief energielabel3.763Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++5Aantal2026
Energielabels A++8Aantal2026
Energielabels A+87Aantal2026
Energielabels A764Aantal2026
Energielabels B616Aantal2026
Energielabels C1.593Aantal2026
Energielabels D593Aantal2026
Energielabels E815Aantal2026
Energielabels F136Aantal2026
Energielabels G61Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Buitenveldert-Oost. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak19%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn49%Percentage2024
Drinken76%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht44%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)13%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn53%Percentage2024
Wekelijks sporten60%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk68%Percentage2024
Lopen naar school of werk38%Percentage2024
Fietsen naar school of werk48%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam59%Percentage2024
Ernstig eenzaam19%Percentage2024
Emotioneel eenzaam40%Percentage2024
Sociaal eenzaam42%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen21%Percentage2024
Krijgt steun van anderen89%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer16%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer9%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning83%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving86%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving91%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen44%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten45%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger10%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid71%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen33%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht17%Percentage2024
Hoge veerkracht51%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie11%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden13%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken26%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid33%Percentage2024
Broze metale gezondheid39%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid30%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein35%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Buitenveldert-Oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens4.680Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens2.575Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens2.105Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen1.040Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.065Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens55%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens45%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen22%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen23%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,7Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking4.000Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie67%Percentage2024
% Werknemers83%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie51%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie31%Percentage2024
% Zelfstandigen17%Percentage2024
Inkomensontvangers6.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners765Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€54.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€44.200Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen30%Percentage2024
% Personen in armoede5,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens11%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€44.600euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen48%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen7,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum9,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum12%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum15%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€31.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand320Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO230Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW90Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.690Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW20%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Buitenveldert-Oost. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.840Aantal2026
Herkomst buiten Nederland5.605Aantal2026
Herkomst Europa1.785Aantal2026
Herkomst buiten Europa3.820Aantal2026
% Herkomst Nederland34%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland66%Percentage2026
% Herkomst Europa21%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa45%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.845Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa410Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.115Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.525Aantal2026
Geboren in Nederland4.370Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1.375Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2.705Aantal2026
Geboren buiten Nederland4.080Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland34%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,85%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland18%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa13%Percentage2026
% Geboren in Nederland52%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa16%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa32%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland48%Percentage2026
Autochtoon3.370Aantal2022
Westers2.090Aantal2022
Niet-westers2.610Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba75Aantal2022
Marokko190Aantal2022
Suriname315Aantal2022
Turkije225Aantal2022
Overig niet-westers1.800Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Buitenveldert-Oost. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven564Aantal2025
Diefstal285Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven70Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting65Aantal2025
Verkeersovertredingen77Aantal2025
Vernieling32Aantal2025
Overige misdrijven35Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners68Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners34Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Buitenveldert-Oost, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km50Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km4,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km76Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km17Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km94Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km355Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km6,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km22Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km36Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km147Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km6,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km77Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km376Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km150Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km805Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km144Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km448Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km520Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km39Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km154Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km80Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km31Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km71Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km7,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km52Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km8,9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km51Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km16Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km49Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km59Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,9Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km7,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km47Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km55Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km6,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km66Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Buitenveldert-Oost. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK0363KRCode2026
RegionaamBuitenveldert-OostNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode0363KR00Code2026
Oppervlakte totaal170Aantal hectaren2026
Oppervlakte land155Aantal hectaren2026
Oppervlakte water15Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.450Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal5.340Aantal2026
Adressen met postcode5.327Aantal2026
Adressen met woonfunctie4.580Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie28Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie9Aantal2026
Adressen met industriefunctie12Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie71Aantal2026
Adressen met logiesfunctie3Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie7Aantal2026
Adressen met sportfunctie4Aantal2026
Adressen met winkelfunctie27Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie610Aantal2026
Verblijfsobjecten5.340Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres910Aantal2026
Adressen met pand5.332Aantal2026
Percelen met adres634Aantal2026
Adressen met perceel5.340Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom5.340Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom4.580Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190035Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192516Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19703.424Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980417Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.280Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200083Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201014Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202058Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later4Aantal2026
Postcodegebied1082AA-1083XZNaam2026
Meest voorkomende postcode1083Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode84%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Buitenveldert-Oost.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal41Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade33Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade8Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Buitenveldert-Oost zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.410Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.830Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof585Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,52Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.555Aantal2025
Motorfietsen125Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Buitenveldert-Oost. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad4.560Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners547Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad741Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€516.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen319Aantal2025
Meergezinswoningen4.241Aantal2025
Koopwoningen1.550Aantal2025
Huurwoningen3.010Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.277Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.733Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond4.241Aantal2025
Onbewoond319Aantal2025
% Koopwoningen34%Percentage2025
% Huurwoningen66%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties28%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders38%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen7%Percentage2025
% Meergezinswoningen93%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen4.252Aantal2026
Tussenwoningen198Aantal2026
Hoekwoningen42Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen12Aantal2026
Vrijstaande woningen76Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen93%Percentage2026
% Tussenwoningen4,0%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen2,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194548Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651.910Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975909Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985391Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.182Aantal2026
Woningen 1995 tot 200577Aantal2026
Woningen 2005 tot 20156Aantal2026
Woningen 2015 tot 202555Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend2Aantal2026
% Woningen voor 19451,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196542%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197520%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19859%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199526%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Buitenveldert-Oost komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Buitenveldert-Oost: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa32%11%21%6,5%3,24
2% Geboren buiten Nederland48%17%31%9,9%3,13
3% Meergezinswoningen93%37%56%21%2,72
4% Appartementen93%38%55%20%2,68
5% Herkomst buiten Nederland66%29%37%14%2,67

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

RegioSoort regio% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa% Geboren buiten Nederland% Meergezinswoningen% Appartementen% Herkomst buiten Nederland
Buitenveldert-OostWijk32%48%93%93%66%
NederlandLand11%17%37%38%29%
AmsterdamGemeente26%39%88%88%61%
De KlenckebuurtBuurt28%41%100%100%55%
Buitenveldert-Oost-MiddenBuurt36%48%100%100%68%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

Top 5 kenmerken wijk Buitenveldert-Oost:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Buitenveldert-Oost. Op deze onderwerpen verschilt wijk Buitenveldert-Oost relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Buitenveldert-Oost, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Buitenveldert-Oost met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Buitenveldert-Oost, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Buitenveldert-Oost staan in de uitgebreide download voor Amsterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Buitenveldert-Oost.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amsterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amsterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron