Statistieken wijk Charlois

Statistieken wijk Charlois

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Charlois in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Charlois in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Charlois.Bekijk kaart
Wijk Charlois in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Charlois.

Kerncijfers van de wijk Charlois
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Charlois.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Charlois.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode38.063Kadaster2026
Adressen met woonfunctie35.513Kadaster2026
Panden met adres12.497Kadaster2026
Percelen met adres9.153Kadaster2026
Woningvoorraad34.655CBS2025
Huishoudens36.100CBS2026
Inwoners70.935CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Charlois en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Charlois.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Charlois
Kaart van de omgeving van de wijk Charlois.
Afbeelding van de wijk Charlois op de kaart.

Kaart van de wijk Charlois met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Tarwewijk, 2: Heijplaat, 3: Oud Charlois, 4: Carnisse, 5: Zuidplein, 6: Wielewaal, 7: Zuiderpark, 8: Pendrecht, 9: Zuidwijk, 10: Charlois Zuidrand.

Bekijk de statistieken voor alle 122 gebieden binnen de gemeente Rotterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Rotterdam.

Overzicht gebieden Meer Rotterdam
Over de wijk Charlois

De wijk Charlois ligt binnen de gemeente Rotterdam. De meest voorkomende postcode in de wijk Charlois is postcode 3083.

Er zijn 38.695 adressen en 34.655 woningen in de wijk Charlois in de gemeente Rotterdam. 71% van de woningen in de wijk is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €240.000. Er wonen 70.935 inwoners in de wijk Charlois, waarvan het grootste deel (35%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Wijk Charlois telt 36.100 huishoudens van gemiddeld 1,9 personen. Verder zijn er 22.840 personenauto’s en 10.820 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Charlois.

Wijk Charlois heeft een totale oppervlakte van 1.190 hectare, waarvan 1.118 hectare land en 72 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.859 adressen per km2.

Meer over de wijk Charlois:

De gemeente Rotterdam (gemeentecode GM0599) is bij een gemeentelijke herindeling in 2011 groter geworden vanuit de gemeenten Rotterdam en Rozenburg. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Rotterdam overgegaan. De gegevens van de wijk Charlois voor de jaren 2013 tot en met 2014 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Rotterdam.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Charlois.

Wonen in de wijk Charlois

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Charlois.

Kenmerken van de 34.655 woningen in de wijk Charlois
Er zijn 34.655 woningen in de wijk Charlois.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Rotterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Charlois was €240.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Charlois.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Charlois:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Charlois% verschil
2025€240.0004,35%
2024€230.0006%
2023€217.00017%
2022€186.00016%
2021€161.00015%
2020€140.00020%
2019€117.00014%
2018€103.0006,2%
2017€97.0003,19%
2016€94.0001,08%
2015€93.000-2,11%
2014€95.000-5%
2013€100.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Charlois is met €140.000 gestegen van €100.000 in 2013 tot €240.000 in 2025 (dat is een stijging van 140%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.667 (7,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Rotterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Rotterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Charlois is €240.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 13% en er zijn 34.655 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), 6 woonplaatsen (groen) en 17 wijken (oranje). De wijk Charlois wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Charlois: er zijn 28.718 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Charlois.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Charlois

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Charlois, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Rotterdam.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Charlois telt 70.935 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Charlois. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Charlois:

JaarAantal inwoners de wijk Charlois% verschil
202670.9350,6%
202570.515-0,01%
202470.525-0,47%
202370.8601,74%
202269.6450,22%
202169.4950,14%
202069.4001,17%
201968.5951,97%
201867.2700,78%
201766.7500,86%
201666.1801,5%
201565.2050,26%
201465.0350,13%
201364.949geen data

De bevolking van de wijk Charlois is met 5.986 inwoners gegroeid van 64.949 inwoners in 2013 tot 70.935 inwoners in 2026 (dat is een toename van 9,2%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 460 inwoners (0,68%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Rotterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Charlois:

In 2013 waren er 64.949 inwoners in de wijk Charlois. Het aantal van 64.949 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 70.935 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 5.986 (9,2%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 420 (0,6%). Het aantal van 70.935 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Charlois
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Charlois is 25 tot 45 jaar, met 35% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Rotterdam.

Burgerlijke staat in de wijk Charlois
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Charlois naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 36.100 huishoudens in de wijk Charlois. Er waren 18.620 eenpersoonshuishoudens en 17.475 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Charlois. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Charlois.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Charlois per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Charlois:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202619.65513.40537.870
202520.01013.48037.020
202420.37513.55036.600
202320.94013.39536.525
202221.63500
202122.27512.67134.549
202022.88012.48334.037
201923.38512.13133.079
201823.63511.70931.926
201724.06011.45531.235
201624.45511.19630.529
201524.66510.87829.662
201424.62910.84229.563
201325.24410.65029.041

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Charlois als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 28%, herkomst uit Europese landen: 19% en herkomst uit landen buiten Europa: 53% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 39%, herkomst uit Europa: 16% en herkomst van buiten Europa: 45%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Charlois is 56% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Charlois: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Charlois.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Charlois.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Rotterdam als geheel 614 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Rotterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Charlois genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Charlois.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Charlois.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Rotterdam als geheel 446 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Rotterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Charlois

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Charlois. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Charlois
Wijk CharloisGemeente RotterdamProvincie Zuid-Holland
Aantal kinderopvanglocaties1109715.780
Aantal kindplaatsen2.72228.075164.578
Aantal vestigingen basisonderwijs242271.311
Aantal leerlingen basisonderwijs5.81955.423326.019
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs782372
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs2.80037.967211.816
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs269203
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs2.08841.47396.154
Aantal opleidingen hoger onderwijs0204512
Aantal studenten hoger onderwijs076.547184.094

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Charlois. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Charlois is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Rotterdam0,50,50,61,31,31,6
Buurt Charlois Zuidrand1,21,31,31,71,72,0
Buurt Tarwewijk0,30,30,41,11,11,2
Buurt Carnisse0,40,60,60,60,60,8
Buurt Zuidwijk0,40,40,50,60,60,7
Buurt Oud Charlois0,40,50,40,70,71,0
Buurt Wielewaal0,90,90,91,01,01,3
Buurt Zuidplein1,01,01,10,50,60,9
Buurt Pendrecht0,30,40,41,51,51,5
Buurt Zuiderpark0,50,60,70,50,51,0
Buurt Heijplaat0,50,54,63,13,15,2
Wijk Rotterdam Centrum0,50,70,71,01,51,1
Wijk Delfshaven0,40,40,50,90,91,3
Wijk Overschie0,50,60,72,82,82,9
Wijk Noord0,40,50,50,80,81,3
Wijk Hillegersberg-Schiebroek0,40,40,61,01,01,2
Wijk Kralingen-Crooswijk0,40,50,60,90,91,1
Wijk Feijenoord0,50,50,51,11,11,4
Wijk IJsselmonde0,50,60,61,51,52,2
Wijk Pernis0,60,50,66,06,07,2
Wijk Prins Alexander0,60,60,71,61,61,8
Wijk Charlois0,40,50,60,90,91,2
Wijk Hoogvliet0,50,60,61,21,21,6
Wijk Hoek van Holland0,60,70,84,24,24,9
Wijk Spaanse Polder1,41,41,51,31,32,5
Wijk Nieuw Mathenesse1,11,11,32,02,02,8
Wijk Waalhaven-Eemhaven1,61,63,02,82,84,3
Wijk Botlek-Europoort-Maasvlakte8,07,87,810,310,312,0
Wijk Rotterdam-Noord-West2,22,32,32,82,83,7
Wijk Rozenburg0,60,60,81,21,21,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Charlois in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), 18 wijken (groen) en 10 buurten (blauw). Wijk Charlois wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Charlois
In 2025 woonden er 15.090 leerlingen en studenten in de wijk Charlois.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Charlois, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Charlois.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Charlois.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Charlois. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Charlois

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Charlois, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (10.820 totaal)
In de wijk Charlois zijn in totaal 10.820 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 10.820 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 10.825 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Charlois (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Charlois voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Charlois is €26.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Charlois.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Charlois is €26.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €33.300. Wijk Charlois telt 53.800 inkomensontvangers op 70.935 inwoners totaal.

15% van de huishoudens in de wijk Charlois heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Rotterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Rotterdam (wijk Charlois is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
62% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Charlois ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Charlois per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
68% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de wijk Charlois drinkt geen of maximaal één glas alcohol per dag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Charlois. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Charlois is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Charlois met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Charlois.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Charlois

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Charlois.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Charlois
Er zijn 2.618 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Charlois.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Charlois op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 2.618 elektrische auto’s in de wijk Charlois. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Charlois die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Charlois. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 24.878 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Charlois in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Charlois geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 38.383 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Charlois (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 28.440 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Charlois in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Charlois geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 667 verkeersongevallen in de wijk Charlois in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Charlois. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Charlois plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal667
Materiële schade495
Letselschade171
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Charlois vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Charlois

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Charlois op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 6.193 misdrijven in de wijk Charlois geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Charlois, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Charlois zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 92.851 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 45 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Charlois 6.193 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Charlois in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (717 delicten) en Horizontale fraude (602 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Charlois.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 562 misdrijven in de wijk Charlois geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Charlois per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Charlois over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 33 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Charlois.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Charlois.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Charlois. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Charlois

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Charlois.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Charlois
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 27 stembureaus in de wijk Charlois.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 27 stembureaus in de wijk Charlois. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 27 stembureaus in de wijk Charlois.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 604 stembureaus in de gemeente Rotterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Rotterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam.

Stembureaus Rotterdam
Adressen en leefomgeving in de wijk Charlois

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Charlois.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Charlois telt in totaal 38.695 adressen, met 38.667 verblijfsobjecten, 27 standplaatsen en 1 ligplaats. Alle adressen in wijk Charlois liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Rotterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Charlois zijn er 35.513 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Charlois.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 3.835 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk Charlois.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Charlois. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Charlois voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Charlois voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Charlois
Bevolking5396.345
Adressen2.0933.859
Autos2752.043

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Charlois ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Charlois is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Charlois tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Charlois tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,5
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs0,9
Bibliotheek1,1
Treinstation4,2
Sportterrein1,0
Bioscoop4,5
Museum4,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Charlois.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Charlois.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Charlois:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7001.850
Tussenwoning7202.630
Hoekwoning8002.640
Twee-onder-één-kap woning1.0503.010
Vrijstaande woning1.4904.300
Koopwoning7302.380
Huurwoning7101.850

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Charlois zijn C (7.185 adressen) en A (7.160 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Charlois. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Charlois: 7.185 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Charlois met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Charlois voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal10.820Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij70Aantal2025
B-F Nijverheid en energie3.035Aantal2025
G+I Handel en horeca1.435Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie955Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed140Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening2.010Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg1.975Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten1.205Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,65%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie28%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,8%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed1,29%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening19%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Charlois, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners70.935Aantal2026
Mannen36.270Aantal2026
Vrouwen34.660Aantal2026
0 tot 15 jaar11.615Aantal2026
15 tot 25 jaar9.335Aantal2026
25 tot 45 jaar24.630Aantal2026
45 tot 65 jaar16.485Aantal2026
65 jaar of ouder8.870Aantal2026
Ongehuwd45.000Aantal2026
Gehuwd16.850Aantal2026
Gescheiden6.970Aantal2026
Verweduwd2.105Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar35%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder12%Percentage2026
% Ongehuwd63%Percentage2026
% Gehuwd24%Percentage2026
% Gescheiden9,8%Percentage2026
% Verweduwd2,97%Percentage2026
Geboorten775Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes600Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO6.190Aantal2025
Leerlingen VO3.490Aantal2025
Studenten MBO2.410Aantal2025
Studenten HBO1.970Aantal2025
Studenten WO1.030Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau20.770Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau23.090Aantal2024
Hoger opleidingsniveau11.180Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau38%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau20%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura1.630Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,7%Percentage2024
Wmo cliënten6.145Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners87Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.345Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.040Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning120Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom8%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd2%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.300Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.380Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning700Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming7%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen8%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement700Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning720Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.490Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning730Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning710Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel2.762Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel7.051Aantal2026
Adressen met definitief energielabel28.882Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++50Aantal2026
Energielabels A+++352Aantal2026
Energielabels A++688Aantal2026
Energielabels A+698Aantal2026
Energielabels A7.160Aantal2026
Energielabels B4.998Aantal2026
Energielabels C7.185Aantal2026
Energielabels D3.980Aantal2026
Energielabels E4.491Aantal2026
Energielabels F1.889Aantal2026
Energielabels G4.441Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Charlois. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak28%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn61%Percentage2024
Drinken59%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht58%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)24%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn42%Percentage2024
Wekelijks sporten43%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk54%Percentage2024
Lopen naar school of werk37%Percentage2024
Fietsen naar school of werk28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Charlois. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam63%Percentage2024
Ernstig eenzaam22%Percentage2024
Emotioneel eenzaam43%Percentage2024
Sociaal eenzaam45%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven82%Percentage2024
Moeite met rondkomen31%Percentage2024
Krijgt steun van anderen86%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer12%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren8%Percentage2024
Tevreden met de woning69%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving62%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving67%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen36%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten34%Percentage2024
Vrijwilligerswerk15%Percentage2024
Mantelzorger10%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Charlois. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid62%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid39%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid7%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt34%Percentage2024
Lage veerkracht24%Percentage2024
Hoge veerkracht44%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie18%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden16%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken29%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen21%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien9%Percentage2020
Beperking in bewegen14%Percentage2020
Broze gezondheid42%Percentage2024
Broze metale gezondheid46%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid42%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein38%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Charlois. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens36.100Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens18.620Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens17.480Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen6.730Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen10.745Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens52%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens48%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen19%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,9Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking35.040Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie65%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie44%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie37%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers53.800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners763Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€33.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.400Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen48%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen11%Percentage2024
% Personen in armoede9,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens15%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€30.900euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen58%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen7,9%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen7,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum15%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum20%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum24%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€3.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand4.300Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO3.490Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW1.050Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW7.570Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW11%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Charlois. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland19.655Aantal2026
Herkomst buiten Nederland51.275Aantal2026
Herkomst Europa13.405Aantal2026
Herkomst buiten Europa37.870Aantal2026
% Herkomst Nederland28%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland72%Percentage2026
% Herkomst Europa19%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa53%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland19.655Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa2.855Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa16.980Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland19.835Aantal2026
Geboren in Nederland39.490Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10.545Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa20.895Aantal2026
Geboren buiten Nederland31.440Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland28%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,03%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland28%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa24%Percentage2026
% Geboren in Nederland56%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa29%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland44%Percentage2026
Autochtoon21.635Aantal2022
Westers13.480Aantal2022
Niet-westers34.530Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5.305Aantal2022
Marokko5.205Aantal2022
Suriname7.110Aantal2022
Turkije6.490Aantal2022
Overig niet-westers10.425Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Charlois. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven6.193Aantal2025
Diefstal2.352Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven778Aantal2025
Milieu overtredingen14Aantal2025
Oplichting653Aantal2025
Verkeersovertredingen1.183Aantal2025
Vernieling496Aantal2025
Overige misdrijven717Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners88Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Charlois, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km41Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km3,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km23Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km5,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km67Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km23Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km126Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km322Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km39Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km6,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km46Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km156Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km102Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km310Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km9,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km65Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km293Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km77Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km110Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km6,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km41Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km106Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km71Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km53Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km24Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km62Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km9,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km48Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km5,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km27Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand6,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km7,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km29Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand3,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km6,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km7,8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km18Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km30Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km53Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Charlois. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK059915Code2026
RegionaamCharloisNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode05991500Code2026
Oppervlakte totaal1.190Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.118Aantal hectaren2026
Oppervlakte water72Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.859Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal38.695Aantal2026
Adressen met postcode38.063Aantal2026
Adressen met woonfunctie35.513Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie328Aantal2026
Adressen met celfunctie1Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie986Aantal2026
Adressen met industriefunctie829Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie173Aantal2026
Adressen met logiesfunctie62Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie95Aantal2026
Adressen met sportfunctie22Aantal2026
Adressen met winkelfunctie958Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie648Aantal2026
Verblijfsobjecten38.667Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen27Aantal2026
Panden met adres12.497Aantal2026
Adressen met pand38.281Aantal2026
Percelen met adres9.153Aantal2026
Adressen met perceel38.695Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom38.599Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom96Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom35.513Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900201Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252.519Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195012.406Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197012.001Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801.144Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.998Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002.314Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20102.353Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.747Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1.598Aantal2026
Postcodegebied3081AA-3089TRNaam2026
Meest voorkomende postcode3083Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode20%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Charlois.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal667Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade495Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade171Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Charlois zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal22.840Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine18.100Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof4.735Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,64Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.043Aantal2025
Motorfietsen1.220Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Charlois. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad34.655Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners491Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen118Aantal2025
Niet-woningvoorraad2.580Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen3Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€240.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen6.238Aantal2025
Meergezinswoningen28.417Aantal2025
Koopwoningen10.050Aantal2025
Huurwoningen24.605Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties14.902Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders9.703Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond32.229Aantal2025
Onbewoond2.426Aantal2025
% Koopwoningen29%Percentage2025
% Huurwoningen71%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties43%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders28%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen18%Percentage2025
% Meergezinswoningen82%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen28.718Aantal2026
Tussenwoningen4.624Aantal2026
Hoekwoningen1.732Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen240Aantal2026
Vrijstaande woningen199Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen81%Percentage2026
% Tussenwoningen13%Percentage2026
% Hoekwoningen5%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194511.675Aantal2026
Woningen 1945 tot 196513.202Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975498Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851.354Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20052.332Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151.983Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251.814Aantal2026
Woningen 2025 en later495Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend210Aantal2026
% Woningen voor 194533%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196537%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19751,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19854,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19955%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Charlois komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Charlois: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa24%8,5%15%4,34%3,57
2% Personen in armoede9,3%3,1%6,2%1,87%3,32
3% Herkomst buiten Europa53%19%34%10%3,29
4% Herkomst buiten Nederland72%29%43%14%3,09
5% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland28%12%16%5,3%3,07

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

RegioSoort regio% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Personen in armoede% Herkomst buiten Europa% Herkomst buiten Nederland% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland
CharloisWijk24%9,3%53%72%28%
NederlandLand8,5%3,1%19%29%12%
RotterdamGemeente20%6,3%45%58%24%
Charlois ZuidrandBuurt15%25%27%61%17%
TarwewijkBuurt24%11%58%82%28%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

Top 5 kenmerken wijk Charlois:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Charlois. Op deze onderwerpen verschilt wijk Charlois relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Charlois, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Charlois met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Charlois, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Charlois staan in de uitgebreide download voor Rotterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Charlois.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Rotterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Rotterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron