Statistieken wijk Overschie

Statistieken wijk Overschie

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Overschie in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Overschie in de gemeente Rotterdam Vlag van de gemeente Rotterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Overschie.Bekijk kaart
Wijk Overschie in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Overschie.

Kerncijfers van de wijk Overschie
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Overschie.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Overschie.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode10.448Kadaster2026
Adressen met woonfunctie9.652Kadaster2026
Panden met adres5.662Kadaster2026
Percelen met adres4.953Kadaster2026
Woningvoorraad9.372CBS2025
Huishoudens9.175CBS2026
Inwoners21.160CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Overschie en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Overschie.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Overschie
Kaart van de omgeving van de wijk Overschie.
Afbeelding van de wijk Overschie op de kaart.

Kaart van de wijk Overschie met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Schieveen, 2: Noord Kethel, 3: Zestienhoven, 4: Landzicht, 5: Overschie, 6: Kleinpolder.

Bekijk de statistieken voor alle 122 gebieden binnen de gemeente Rotterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Rotterdam.

Overzicht gebieden Meer Rotterdam
Over de wijk Overschie

De wijk Overschie ligt binnen de gemeente Rotterdam. De meest voorkomende postcode in de wijk Overschie is postcode 3042.

Er zijn 10.818 adressen en 9.372 woningen in de wijk Overschie in de gemeente Rotterdam. 51% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €413.000. Er wonen 21.160 inwoners in de wijk Overschie. De grootste groep inwoners (28%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Wijk Overschie telt 9.175 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 8.210 personenauto’s en 3.140 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Overschie.

Wijk Overschie heeft een totale oppervlakte van 1.732 hectare, waarvan 1.643 hectare land en 89 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.687 adressen per km2.

Meer over de wijk Overschie:

De naam Overschie wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de buurt Overschie. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Rotterdam (gemeentecode GM0599) is bij een gemeentelijke herindeling in 2011 groter geworden vanuit de gemeenten Rotterdam en Rozenburg. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Rotterdam overgegaan. De gegevens van de wijk Overschie voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Rotterdam.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Overschie.

Wonen in de wijk Overschie

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Overschie.

Kenmerken van de 9.372 woningen in de wijk Overschie
Er zijn 9.372 woningen in de wijk Overschie.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Rotterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Overschie was €413.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Overschie.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Overschie:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Overschie% verschil
2025€413.0004,56%
2024€395.0008,5%
2023€364.00018%
2022€308.00013%
2021€272.00015%
2020€236.00013%
2019€209.00016%
2018€180.0005,9%
2017€170.0006,2%
2016€160.0003,9%
2015€154.000-1,91%
2014€157.0001,29%
2013€155.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Overschie is met €258.000 toegenomen van €155.000 in 2013 tot €413.000 in 2025 (dat is een groei van 166%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €21.500 (8,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Rotterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Rotterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Overschie is €413.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 16% en er zijn 9.372 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), 6 woonplaatsen (groen) en 17 wijken (oranje). De wijk Overschie wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Overschie: er zijn 5.527 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Overschie.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Overschie

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Overschie, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Rotterdam.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Overschie telt 21.160 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Overschie. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Overschie:

JaarAantal inwoners de wijk Overschie% verschil
202621.1602,17%
202520.7102,5%
202420.2052,33%
202319.7451,07%
202219.5350,21%
202119.4950,88%
202019.3241,94%
201918.9562,67%
201818.4634,14%
201717.7292,98%
201617.2162,12%
201516.8591,12%
201416.6722,31%
201316.295geen data

Het aantal inwoners in de wijk Overschie is met 4.865 inwoners toegenomen van 16.295 inwoners in 2013 tot 21.160 inwoners in 2026 (dat is een zeer grote toename van 30%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 374 inwoners (2,03%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers groeien ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Rotterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Overschie:

In 2013 waren er 16.295 inwoners in de wijk Overschie. Het aantal van 16.295 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 21.160 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 4.865 (30%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 450 (2,17%). Het aantal van 21.160 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Overschie
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Overschie is 25 tot 45 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Rotterdam.

Burgerlijke staat in de wijk Overschie
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Overschie naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 9.175 huishoudens in de wijk Overschie. Er waren 3.555 eenpersoonshuishoudens en 5.620 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Overschie. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Overschie.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Overschie per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Overschie:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202611.7751.8307.550
202511.7401.7557.210
202411.6151.7206.865
202311.5551.6606.525
202211.73000
202111.7461.5716.176
202011.6761.5516.095
201911.5121.5095.933
201811.3481.4425.667
201711.0041.3625.353
201610.8201.2945.088
201510.6611.2544.929
201410.5611.2364.859
201310.4831.1754.619

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Overschie als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 56%, herkomst uit Europese landen: 8,7% en herkomst uit landen buiten Europa: 36% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 64%, herkomst uit Europa: 7,2% en herkomst van buiten Europa: 28%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Overschie is 78% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Overschie: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Overschie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Overschie.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Rotterdam als geheel 614 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Rotterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Overschie genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Overschie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Overschie.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Rotterdam als geheel 446 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Rotterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Overschie

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Overschie. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Overschie
Wijk OverschieGemeente RotterdamProvincie Zuid-Holland
Aantal kinderopvanglocaties339715.780
Aantal kindplaatsen1.22628.075164.578
Aantal vestigingen basisonderwijs62271.311
Aantal leerlingen basisonderwijs2.10255.423326.019
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs082372
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs037.967211.816
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs169203
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs80841.47396.154
Aantal opleidingen hoger onderwijs0204512
Aantal studenten hoger onderwijs076.547184.094

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Overschie. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Overschie is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Rotterdam0,50,50,61,31,31,6
Buurt Kleinpolder0,40,50,52,62,62,6
Buurt Noord Kethel2,32,32,33,83,84,4
Buurt Schieveen2,52,72,74,44,45,9
Buurt Zestienhoven0,60,50,72,22,22,2
Buurt Overschie0,60,60,73,23,23,6
Buurt Landzicht1,01,01,03,73,73,7
Wijk Rotterdam Centrum0,50,70,71,01,51,1
Wijk Delfshaven0,40,40,50,90,91,3
Wijk Overschie0,50,60,72,82,82,9
Wijk Noord0,40,50,50,80,81,3
Wijk Hillegersberg-Schiebroek0,40,40,61,01,01,2
Wijk Kralingen-Crooswijk0,40,50,60,90,91,1
Wijk Feijenoord0,50,50,51,11,11,4
Wijk IJsselmonde0,50,60,61,51,52,2
Wijk Pernis0,60,50,66,06,07,2
Wijk Prins Alexander0,60,60,71,61,61,8
Wijk Charlois0,40,50,60,90,91,2
Wijk Hoogvliet0,50,60,61,21,21,6
Wijk Hoek van Holland0,60,70,84,24,24,9
Wijk Spaanse Polder1,41,41,51,31,32,5
Wijk Nieuw Mathenesse1,11,11,32,02,02,8
Wijk Waalhaven-Eemhaven1,61,63,02,82,84,3
Wijk Botlek-Europoort-Maasvlakte8,07,87,810,310,312,0
Wijk Rotterdam-Noord-West2,22,32,32,82,83,7
Wijk Rozenburg0,60,60,81,21,21,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Overschie in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Rotterdam (geel), 18 wijken (groen) en 6 buurten (blauw). Wijk Overschie wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Overschie
In 2025 woonden er 5.060 leerlingen en studenten in de wijk Overschie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Overschie, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Overschie.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Overschie.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Overschie. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Overschie

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Overschie, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (3.140 totaal)
In de wijk Overschie zijn in totaal 3.140 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Overschie (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Overschie voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Overschie is €35.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Overschie.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Overschie is €35.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €46.800. Wijk Overschie telt 14.900 inkomensontvangers op 21.160 inwoners totaal.

11% van de huishoudens in de wijk Overschie heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Rotterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Rotterdam (wijk Overschie is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
71% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Overschie ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Overschie per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
70% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de wijk Overschie geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Overschie. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Overschie is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Overschie met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Overschie.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Overschie

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Overschie.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Overschie
Er zijn 1.708 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Overschie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Overschie op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 1.708 elektrische auto’s in de wijk Overschie. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Overschie die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Overschie. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 8.517 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Overschie in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Overschie geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 14.155 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Overschie (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 9.352 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Overschie in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Overschie geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 370 verkeersongevallen in de wijk Overschie in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Overschie. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Overschie plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal370
Materiële schade312
Letselschade57
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Overschie vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Overschie

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Overschie op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 1.136 misdrijven in de wijk Overschie geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Overschie, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Overschie zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 16.313 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 47 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Overschie 1.136 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Overschie in 2025 zijn Ongevallen (weg) (177 delicten) en Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (145 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Overschie.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 119 misdrijven in de wijk Overschie geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Overschie per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Overschie over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 22 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Overschie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Overschie.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Overschie. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Overschie

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Overschie.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Overschie
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 10 stembureaus in de wijk Overschie.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 10 stembureaus in de wijk Overschie. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 10 stembureaus in de wijk Overschie.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 604 stembureaus in de gemeente Rotterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Rotterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam.

Stembureaus Rotterdam
Adressen en leefomgeving in de wijk Overschie

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Overschie.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Overschie telt in totaal 10.818 adressen, met 10.792 verblijfsobjecten en 26 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). 99% van de adressen in wijk Overschie ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Rotterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Overschie zijn er 9.652 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Overschie.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.512 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk Overschie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Overschie. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Overschie voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Overschie voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Overschie
Bevolking5391.288
Adressen2.0931.687
Autos275500

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Overschie ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Overschie is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Overschie tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Overschie tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt1,2
Restaurant0,9
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs2,8
Bibliotheek1,5
Treinstation3,8
Sportterrein0,8
Bioscoop3,5
Museum4,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Overschie.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Overschie.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Overschie:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6501.840
Tussenwoning8602.670
Hoekwoning9602.940
Twee-onder-één-kap woning1.1503.800
Vrijstaande woning1.2504.540
Koopwoning9102.870
Huurwoning6401.800

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Overschie zijn A (2.709 adressen) en C (1.274 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Overschie. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Overschie: 2.709 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Rotterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Overschie met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Overschie voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal3.140Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij15Aantal2025
B-F Nijverheid en energie435Aantal2025
G+I Handel en horeca420Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie295Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed125Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening945Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg620Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten285Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,48%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,4%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,98%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening30%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Overschie, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners21.160Aantal2026
Mannen10.590Aantal2026
Vrouwen10.570Aantal2026
0 tot 15 jaar4.455Aantal2026
15 tot 25 jaar2.130Aantal2026
25 tot 45 jaar5.865Aantal2026
45 tot 65 jaar5.235Aantal2026
65 jaar of ouder3.475Aantal2026
Ongehuwd11.765Aantal2026
Gehuwd6.920Aantal2026
Gescheiden1.725Aantal2026
Verweduwd750Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar21%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar28%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder16%Percentage2026
% Ongehuwd56%Percentage2026
% Gehuwd33%Percentage2026
% Gescheiden8,2%Percentage2026
% Verweduwd3,54%Percentage2026
Geboorten230Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes210Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO2.550Aantal2025
Leerlingen VO1.430Aantal2025
Studenten MBO460Aantal2025
Studenten HBO410Aantal2025
Studenten WO210Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau4.070Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau5.350Aantal2024
Hoger opleidingsniveau5.230Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau37%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau36%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura480Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,2%Percentage2024
Wmo cliënten1.305Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners65Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.288Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.440Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning460Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom26%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.940Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.540Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning750Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen7%Percentage2024
% Aardgaswoningen87%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement650Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning860Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning960Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.150Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.250Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning640Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.297Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2.512Aantal2026
Adressen met definitief energielabel7.009Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++48Aantal2026
Energielabels A+++320Aantal2026
Energielabels A++290Aantal2026
Energielabels A+337Aantal2026
Energielabels A2.709Aantal2026
Energielabels B1.080Aantal2026
Energielabels C1.274Aantal2026
Energielabels D801Aantal2026
Energielabels E981Aantal2026
Energielabels F762Aantal2026
Energielabels G918Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Overschie. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak20%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn52%Percentage2024
Drinken70%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht54%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn44%Percentage2024
Wekelijks sporten54%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk50%Percentage2024
Lopen naar school of werk24%Percentage2024
Fietsen naar school of werk36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Overschie. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam49%Percentage2024
Ernstig eenzaam15%Percentage2024
Emotioneel eenzaam31%Percentage2024
Sociaal eenzaam35%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen18%Percentage2024
Krijgt steun van anderen91%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning84%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving81%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving82%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen50%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten49%Percentage2024
Vrijwilligerswerk20%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Overschie. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid71%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht18%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie12%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken23%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid33%Percentage2024
Broze metale gezondheid40%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid32%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein32%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Overschie. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens9.175Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens3.555Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens5.620Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen1.990Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen3.630Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens39%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens61%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen22%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking10.260Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie71%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers14.900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners737Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€46.800Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.300Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Personen in armoede3,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€40.900euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen41%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum11%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum15%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum18%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€112.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand730Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO710Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW230Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW3.020Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW15%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Overschie. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland11.775Aantal2026
Herkomst buiten Nederland9.380Aantal2026
Herkomst Europa1.830Aantal2026
Herkomst buiten Europa7.550Aantal2026
% Herkomst Nederland56%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland44%Percentage2026
% Herkomst Europa8,7%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa36%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland11.780Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa805Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3.945Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4.750Aantal2026
Geboren in Nederland16.530Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1.025Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3.605Aantal2026
Geboren buiten Nederland4.630Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland56%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,81%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland22%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa19%Percentage2026
% Geboren in Nederland78%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,85%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa17%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland22%Percentage2026
Autochtoon11.730Aantal2022
Westers2.020Aantal2022
Niet-westers5.785Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba460Aantal2022
Marokko1.250Aantal2022
Suriname1.240Aantal2022
Turkije1.060Aantal2022
Overig niet-westers1.775Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Overschie. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven1.136Aantal2025
Diefstal459Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven127Aantal2025
Milieu overtredingen3Aantal2025
Oplichting118Aantal2025
Verkeersovertredingen249Aantal2025
Vernieling113Aantal2025
Overige misdrijven67Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners55Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners22Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Overschie, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km10Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km27Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km4,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km6,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km52Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km5,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km313Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km52Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km9,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km140Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km261Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km4,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km299Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km84Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km164Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km97Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km74Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km43Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km22Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km64Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km46Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km28Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6,7Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,5Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand9,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km6,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km42Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km7,9Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km5,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km42Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km9,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km22Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km50Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Overschie. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK059904Code2026
RegionaamOverschieNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode05990400Code2026
Oppervlakte totaal1.732Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.643Aantal hectaren2026
Oppervlakte water89Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.687Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal10.818Aantal2026
Adressen met postcode10.448Aantal2026
Adressen met woonfunctie9.652Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie100Aantal2026
Adressen met celfunctie1Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie105Aantal2026
Adressen met industriefunctie358Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie111Aantal2026
Adressen met logiesfunctie7Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie29Aantal2026
Adressen met sportfunctie9Aantal2026
Adressen met winkelfunctie164Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie369Aantal2026
Verblijfsobjecten10.792Aantal2026
Ligplaatsen26Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres5.662Aantal2026
Adressen met pand10.621Aantal2026
Percelen met adres4.953Aantal2026
Adressen met perceel10.818Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom10.667Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom151Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom9.542Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom110Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900380Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925266Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19502.439Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19703.570Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980285Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990260Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000767Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010367Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.456Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later831Aantal2026
Postcodegebied3042AA-3047EXNaam2026
Meest voorkomende postcode3042Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode42%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Overschie.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal370Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade312Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade57Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Overschie zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal8.210Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine6.245Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.965Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,91Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte500Aantal2025
Motorfietsen580Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Overschie. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad9.372Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners453Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen11Aantal2025
Niet-woningvoorraad958Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen24Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€413.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen4.030Aantal2025
Meergezinswoningen5.342Aantal2025
Koopwoningen4.780Aantal2025
Huurwoningen4.592Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties3.561Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.031Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond8.622Aantal2025
Onbewoond750Aantal2025
% Koopwoningen51%Percentage2025
% Huurwoningen49%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties38%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders11%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen43%Percentage2025
% Meergezinswoningen57%Percentage2025
% Bewoond92%Percentage2025
% Onbewoond8%Percentage2025
Appartementen5.527Aantal2026
Tussenwoningen2.348Aantal2026
Hoekwoningen933Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen417Aantal2026
Vrijstaande woningen427Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen57%Percentage2026
% Tussenwoningen24%Percentage2026
% Hoekwoningen10%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen4,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen4,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19452.394Aantal2026
Woningen 1945 tot 19653.345Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975284Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985172Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995618Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005455Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015645Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251.585Aantal2026
Woningen 2025 en later66Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend88Aantal2026
% Woningen voor 194525%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196535%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19753,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19956%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20055%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202516%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Overschie komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Rotterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Overschie: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa19%8,5%10%4,34%2,35
2% Woningen bouwjaar onbekend1,0%0,0%1,0%0,49%2,05
3% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland22%12%11%5,3%2,02
4% Woningen 1945 tot 196535%13%22%11%2,01
5% Herkomst buiten Europa36%19%16%10%1,57

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

RegioSoort regio% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Woningen bouwjaar onbekend% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland% Woningen 1945 tot 1965% Herkomst buiten Europa
OverschieWijk19%1,0%22%35%36%
NederlandLand8,5%0,0%12%13%19%
RotterdamGemeente20%1,0%24%15%45%
KleinpolderBuurt27%1,0%31%59%54%
Noord KethelBuurt0,0%0,0%7,1%4,0%7,1%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Rotterdam.

Top 5 kenmerken wijk Overschie:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Overschie. Op deze onderwerpen verschilt wijk Overschie relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Overschie, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Overschie met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Overschie, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Overschie staan in de uitgebreide download voor Rotterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Overschie.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Rotterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Rotterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron