Statistieken wijk Willemspark

Statistieken wijk Willemspark

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Willemspark in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Willemspark in de gemeente Amsterdam Vlag van de gemeente Amsterdam. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Willemspark.Bekijk kaart
Wijk Willemspark in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Willemspark.

Kerncijfers van de wijk Willemspark
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Willemspark.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Willemspark.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode3.147Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.865Kadaster2026
Panden met adres1.067Kadaster2026
Percelen met adres1.054Kadaster2026
Woningvoorraad2.780CBS2025
Huishoudens2.635CBS2026
Inwoners5.405CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Willemspark en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Willemspark.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Willemspark
Kaart van de omgeving van de wijk Willemspark.
Afbeelding van de wijk Willemspark op de kaart.

Kaart van de wijk Willemspark met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Vondelpark-West, 2: Willemsparkbuurt-Noord, 3: Valeriusbuurt-Oost, 4: Valeriusbuurt-West.

Bekijk de statistieken voor alle 631 gebieden binnen de gemeente Amsterdam via de overzichtspagina van de gebieden in de Amsterdam.

Overzicht gebieden Meer Amsterdam
Over de wijk Willemspark

De wijk Willemspark ligt binnen de gemeente Amsterdam. De meest voorkomende postcode in de wijk Willemspark is postcode 1075.

Er zijn 3.154 adressen en 2.780 woningen in de wijk Willemspark in de gemeente Amsterdam. 50% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €1.217.000. Er wonen 5.405 inwoners in de wijk Willemspark. De grootste groep inwoners (29%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Wijk Willemspark telt 2.635 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 1.890 personenauto’s en 2.130 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Willemspark.

Wijk Willemspark heeft een totale oppervlakte van 70 hectare, waarvan 64 hectare land en 6 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 7.914 adressen per km2.

Meer over de wijk Willemspark:

Met ingang van 24 maart 2022 is de gemeente Weesp in de gemeente Amsterdam opgegaan. De gemeente Amsterdam bestaat sindsdien uit zeven stadsdelen en het stadsgebied Weesp. De gegevens van de wijk Willemspark voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Amsterdam.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Willemspark.

Wonen in de wijk Willemspark

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Willemspark.

Kenmerken van de 2.780 woningen in de wijk Willemspark
Er zijn 2.780 woningen in de wijk Willemspark.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Amsterdam in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Willemspark was €1.217.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Willemspark.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Willemspark:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Willemspark% verschil
2025€1.217.0005,6%
2024€1.153.000-4,39%
2023€1.206.00017%
2022€1.034.0001,37%
2021€1.020.000-2,86%
2020€1.050.0004,06%
2019€1.009.00010%
2018€915.00012%
2017€815.00022%
2016€669.000117%
2015€308.0000,0%
2014€308.000-3,45%
2013€319.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Willemspark is met €898.000 gegroeid van €319.000 in 2013 tot €1.217.000 in 2025 (dat is een groei van 282%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €74.833 (15%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Amsterdam.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Amsterdam.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Willemspark is €1.217.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 16% en er zijn 2.780 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 2 woonplaatsen (groen) en 109 wijken (oranje). De wijk Willemspark wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Willemspark: er zijn 2.705 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Willemspark.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Willemspark

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Willemspark, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Amsterdam.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Willemspark telt 5.405 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Willemspark. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Willemspark:

JaarAantal inwoners de wijk Willemspark% verschil
20265.405-2,61%
20255.550-0,27%
20245.5650,09%
20235.5600,0%
20225.560-0,09%
20215.5650,91%
20205.5150,27%
20195.5000,0%
20185.500-0,72%
20175.540-1,77%
20165.6400,37%
20155.6191,35%
20145.5441,33%
20135.471geen data

De bevolking van de wijk Willemspark is met 66 personen gedaald van 5.471 personen in 2013 tot 5.405 personen in 2026 (dat is een daling van 1,21%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -5 personen (-0,09%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Amsterdam.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Willemspark:

In 2013 telde de wijk Willemspark 5.471 inwoners. In 2016 is het aantal gestegen tot 5.640 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 169 (3,09%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2015) is 21 (0,37%). Het aantal van 5.640 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 5.405 personen. Dit is een daling van 235 (-4,17%) ten opzichte van 2016, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -145 (-2,61%). Het aantal van 5.405 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Willemspark
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Willemspark is 25 tot 45 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Amsterdam.

Burgerlijke staat in de wijk Willemspark
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Willemspark naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.635 huishoudens in de wijk Willemspark. Er waren 1.095 eenpersoonshuishoudens en 1.540 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Willemspark. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Willemspark.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Willemspark per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Willemspark:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.6351.2801.490
20252.7051.3151.530
20242.6851.3901.485
20232.7351.3601.470
20222.92500
20213.0101.2281.327
20203.0551.1821.278
20193.1201.1441.236
20183.1851.1131.202
20173.2251.1131.202
20163.3601.0961.184
20153.3661.0551.141
20143.3261.0381.122
20133.3369921.072

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Willemspark als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 49%, herkomst uit Europese landen: 24% en herkomst uit landen buiten Europa: 28% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 62%, herkomst uit Europa: 18% en herkomst van buiten Europa: 20%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Willemspark is 64% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Willemspark: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Willemspark.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Willemspark.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Amsterdam als geheel 927 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Amsterdam.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Willemspark genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Willemspark.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Willemspark.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Amsterdam als geheel 460 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Amsterdam.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Willemspark

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Willemspark. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Willemspark
Wijk WillemsparkGemeente AmsterdamProvincie Noord-Holland
Aantal kinderopvanglocaties61.0964.162
Aantal kindplaatsen23137.826128.884
Aantal vestigingen basisonderwijs1242970
Aantal leerlingen basisonderwijs20363.775234.015
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs291267
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs1.27746.608157.314
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs040135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs025.52571.185
Aantal opleidingen hoger onderwijs0456490
Aantal studenten hoger onderwijs0135.629144.112

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Willemspark. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Willemspark is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Amsterdam0,40,50,61,11,11,3
Buurt Vondelpark-West0,30,30,40,61,20,6
Willemsparkbuurt-Noord0,30,40,70,70,90,7
Valeriusbuurt-West0,40,50,30,30,40,3
Valeriusbuurt-Oost0,30,50,40,40,80,4
Wijk Haarlemmerbuurt0,40,60,60,70,70,7
Wijk Jordaan0,40,60,60,70,90,7
Wijk Grachtengordel-West0,50,90,70,81,10,8
Wijk Burgwallen-Nieuwe Zijde0,81,21,11,31,51,3
Wijk Burgwallen-Oude Zijde0,60,80,91,81,91,8
Wijk Nieuwmarkt/Lastage0,50,50,61,92,01,9
Wijk Grachtengordel-Zuid0,60,70,81,11,71,1
Wijk De Weteringschans0,50,60,60,81,30,8
Wijk Weesperbuurt/Plantage0,50,50,61,01,11,0
Wijk Oostelijke Eilanden/Kadijken0,50,50,71,51,51,5
Wijk Havens-West2,92,93,13,73,73,7
Wijk Coenhaven/Minervahaven2,62,42,81,82,62,0
Wijk Sloterdijk-West0,70,70,81,51,52,0
Wijk Spaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt0,30,60,81,11,61,1
Wijk Houthavens0,40,30,40,91,90,9
Wijk De Kolenkit0,50,60,51,51,51,5
Wijk Landlust0,30,50,51,41,41,4
Wijk Erasmuspark0,30,50,51,51,51,5
Wijk Centrale Markt0,30,30,71,11,11,1
Wijk Staatsliedenbuurt0,20,30,40,90,90,9
Wijk Frederik Hendrikbuurt0,30,40,50,50,50,5
Wijk Van Galenbuurt0,50,40,71,51,51,5
Wijk Geuzenbuurt0,20,30,50,80,80,8
Wijk Hoofdweg en omgeving0,40,40,51,71,71,7
Wijk Chassébuurt0,30,30,41,31,31,3
Wijk Bellamybuurt0,30,40,51,21,21,3
Wijk Da Costabuurt0,20,40,41,01,01,0
Wijk Westindische Buurt0,20,40,51,61,61,6
Wijk Van Lennepbuurt0,40,50,41,01,01,4
Wijk Overtoomse Sluis0,30,50,61,31,31,9
Wijk Helmersbuurt0,30,60,60,60,61,3
Wijk Vondelparkbuurt0,30,91,00,70,71,2
Wijk Sloterdijk Nieuw-West0,60,61,61,11,11,1
Wijk Geuzenveld0,30,60,41,71,72,5
Wijk Slotermeer-West0,40,40,50,80,81,5
Wijk Slotermeer-Noordoost0,40,60,41,31,31,3
Wijk Slotermeer-Zuidoost0,60,50,60,50,50,6
Wijk Lutkemeer/Ookmeer1,20,81,22,82,83,3
Wijk De Aker0,50,50,81,51,52,2
Wijk De Punt0,40,50,41,51,52,2
Wijk Osdorp-Midden0,30,40,41,11,11,4
Wijk Osdorp-Oost0,40,60,61,21,21,2
Wijk Slotervaart-Noord0,50,40,50,60,60,6
Wijk Overtoomse Veld0,40,30,40,70,70,7
Wijk Slotervaart-Zuid0,40,50,50,70,71,4
Wijk Westlandgracht0,40,50,70,90,91,2
Wijk Sloten/Nieuw-Sloten0,60,60,71,01,01,1
Wijk Hoofddorppleinbuurt0,20,40,60,70,71,5
Wijk Schinkelbuurt0,20,40,70,90,91,0
Wijk Willemspark0,30,50,40,50,60,5
Wijk Museumkwartier0,30,50,60,60,80,6
Wijk Oude Pijp0,50,80,80,70,70,7
Wijk Nieuwe Pijp0,30,40,60,40,50,5
Wijk Zuid Pijp0,30,50,80,60,60,6
Wijk Stadionbuurt0,30,30,40,80,80,8
Wijk Apollobuurt0,40,50,60,41,00,4
Wijk Scheldebuurt0,30,40,60,80,91,0
Wijk IJselbuurt0,40,60,80,90,91,0
Wijk Rijnbuurt0,30,40,50,60,60,6
Wijk Prinses Irenebuurt en omgeving0,40,90,90,40,60,4
Wijk Zuidas0,20,80,80,91,20,9
Wijk Buitenveldert-West0,40,60,70,70,70,7
Wijk Buitenveldert-Oost0,40,40,50,70,70,7
Wijk Oostelijk Havengebied0,40,50,61,21,21,2
Wijk Weesperzijde0,40,60,60,60,80,6
Wijk Oosterparkbuurt0,30,60,70,50,60,5
Wijk Transvaalbuurt0,40,40,50,70,80,7
Wijk Dapperbuurt0,30,60,40,40,80,4
Wijk Indische Buurt-West0,30,40,40,70,80,8
Wijk Indische Buurt-Oost0,30,50,30,50,51,3
Wijk Zeeburgereiland/Bovendiep0,70,70,72,62,63,4
Wijk IJburg-West0,20,20,31,61,61,6
Wijk IJburg-Oost0,30,30,81,01,01,0
Wijk IJburg-Zuid0,20,30,40,60,60,6
Wijk Frankendael0,40,50,90,70,90,8
Wijk Middenmeer0,50,50,70,70,71,5
Wijk Betondorp0,30,41,41,71,72,2
Wijk Omval/Overamstel1,11,31,32,12,12,3
Wijk Oostzanerwerf0,70,70,71,21,23,8
Wijk Noordelijke IJ-oevers-West0,70,81,11,11,31,4
Wijk Tuindorp Oostzaan0,40,50,61,71,73,0
Wijk Kadoelen0,60,50,62,02,02,8
Wijk Banne Buiksloot0,40,60,71,01,01,0
Wijk Nieuwendammerdijk/Buiksloterdijk0,50,81,01,01,01,1
Wijk Elzenhagen0,40,50,50,60,60,6
Wijk Buikslotermeer0,40,40,41,01,01,1
Wijk Waterlandpleinbuurt0,30,40,40,70,72,4
Wijk Volewijck0,40,60,60,60,60,8
Wijk IJplein/Vogelbuurt0,50,50,40,60,60,6
Wijk Tuindorp Buiksloot0,50,60,50,50,50,5
Wijk Tuindorp Nieuwendam0,30,50,81,21,21,5
Wijk Noordelijke IJ-oevers-Oost0,30,20,60,80,80,8
Wijk Waterland1,91,42,13,83,85,0
Wijk Driemond0,30,30,43,03,03,4
Wijk Bloemendalerpolder0,90,92,12,42,42,4
Wijk Weesp-Noordwest0,40,50,50,70,70,7
Wijk Weesp Binnenstad/Zuid0,60,60,60,80,81,3
Wijk Aetsveld/Oostelijke Vechtoever0,90,91,01,81,82,4
Amstel III/Bullewijk0,71,31,22,52,52,5
Wijk Venserpolder0,40,70,70,70,71,2
Wijk Amsterdamse Poort en omgeving0,60,60,60,91,00,9
Wijk H-buurt0,50,60,82,02,02,0
Wijk Ganzenhoef en omgeving0,40,61,00,90,90,9
Wijk Geerdinkhof/Kantershof0,30,40,41,81,81,8
Wijk Bijlmermuseum0,30,30,91,51,51,5
Wijk K-buurt0,60,81,11,51,51,5
Wijk Holendrecht0,50,60,81,71,71,7
Wijk Nellestein0,80,40,82,02,02,0
Wijk Reigersbos0,80,90,91,51,51,5
Wijk Gein0,70,70,72,12,12,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Willemspark in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Amsterdam (geel), 109 wijken (groen) en 4 buurten (blauw). Wijk Willemspark wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Willemspark
In 2025 woonden er 990 leerlingen en studenten in de wijk Willemspark.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Willemspark, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Willemspark.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Willemspark.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Willemspark. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Willemspark

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Willemspark, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (2.130 totaal)
In de wijk Willemspark zijn in totaal 2.130 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 2.130 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 2.125 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Willemspark (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Willemspark voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Willemspark is €89.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Willemspark.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Willemspark is €89.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €116.500. Wijk Willemspark telt 4.200 inkomensontvangers op 5.405 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de wijk Willemspark heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Amsterdam
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Amsterdam (wijk Willemspark is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
84% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Willemspark ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Willemspark per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
91% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Willemspark geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Willemspark. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Willemspark is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Willemspark met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Willemspark.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Willemspark

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Willemspark.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Willemspark
Er zijn 147 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Willemspark.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Willemspark op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 147 elektrische auto’s in de wijk Willemspark. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Willemspark die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Willemspark. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.267 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Willemspark in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Willemspark geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.992 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Willemspark (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.533 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Willemspark in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Willemspark geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 23 verkeersongevallen in de wijk Willemspark in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Willemspark. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Willemspark plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal23
Materiële schade13
Letselschade10
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Willemspark vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Willemspark

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Willemspark op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 420 misdrijven in de wijk Willemspark geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Willemspark, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Willemspark zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 6.074 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 36 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Willemspark 420 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Willemspark in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (142 delicten) en Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (73 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Willemspark.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 43 misdrijven in de wijk Willemspark geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Willemspark per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Willemspark over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 56 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Willemspark.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Willemspark.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Willemspark. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Willemspark

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Willemspark.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Willemspark
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Willemspark.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Willemspark. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de wijk Willemspark.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 1.043 stembureaus in de gemeente Amsterdam en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Amsterdam. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam.

Stembureaus Amsterdam
Adressen en leefomgeving in de wijk Willemspark

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Willemspark.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Willemspark telt in totaal 3.154 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in wijk Willemspark liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Amsterdam
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Willemspark zijn er 2.865 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Willemspark.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 970 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de wijk Willemspark.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Willemspark. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Willemspark voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Willemspark voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Willemspark
Bevolking5398.445
Adressen2.0937.914
Autos2752.953

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Willemspark ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Willemspark is 0,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Willemspark tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Willemspark tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,4
Supermarkt0,3
Restaurant0,2
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs0,5
Bibliotheek1,3
Treinstation2,4
Sportterrein0,7
Bioscoop2,5
Museum1,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Willemspark.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Willemspark.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Willemspark:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.0502.520
Tussenwoning1.9104.420
Hoekwoning1.7804.140
Twee-onder-één-kap woning2.4404.750
Vrijstaande woning2.4405.100
Koopwoning1.2703.100
Huurwoning9402.170

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Willemspark zijn G (1.071 adressen) en C (484 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Willemspark. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de wijk Willemspark: 1.071 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Amsterdam bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Willemspark met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Willemspark voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal2.130Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie70Aantal2025
G+I Handel en horeca205Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie135Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed365Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening880Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg290Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten180Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie3,29%Percentage2025
% G+I Handel en horeca9,7%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6,3%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed17%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening41%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg14%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Willemspark, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5.405Aantal2026
Mannen2.645Aantal2026
Vrouwen2.760Aantal2026
0 tot 15 jaar820Aantal2026
15 tot 25 jaar700Aantal2026
25 tot 45 jaar1.565Aantal2026
45 tot 65 jaar1.470Aantal2026
65 jaar of ouder855Aantal2026
Ongehuwd3.115Aantal2026
Gehuwd1.855Aantal2026
Gescheiden330Aantal2026
Verweduwd105Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar29%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder16%Percentage2026
% Ongehuwd58%Percentage2026
% Gehuwd34%Percentage2026
% Gescheiden6,1%Percentage2026
% Verweduwd1,94%Percentage2026
Geboorten65Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes25Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO370Aantal2025
Leerlingen VO330Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO70Aantal2025
Studenten WO200Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau610Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.170Aantal2024
Hoger opleidingsniveau2.580Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau14%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau27%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau59%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura130Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,8%Percentage2024
Wmo cliënten135Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners25Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid8.445Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.640Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning40Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom4%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd2%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.520Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning4.420Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning4.140Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.750Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.100Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.100Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.090Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2013
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen96%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning2.440Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.440Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.270Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning940Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel181Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel956Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.017Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++7Aantal2026
Energielabels A++22Aantal2026
Energielabels A+52Aantal2026
Energielabels A395Aantal2026
Energielabels B215Aantal2026
Energielabels C484Aantal2026
Energielabels D363Aantal2026
Energielabels E202Aantal2026
Energielabels F162Aantal2026
Energielabels G1.071Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Willemspark. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn26%Percentage2024
Drinken90%Percentage2024
Zwaar drinken14%Percentage2024
Overmatig drinken10%Percentage2024
Overgewicht35%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)7%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn68%Percentage2024
Wekelijks sporten75%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk76%Percentage2024
Lopen naar school of werk35%Percentage2024
Fietsen naar school of werk62%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Willemspark. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam27%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen16%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer14%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer8%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning89%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen53%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten57%Percentage2024
Vrijwilligerswerk20%Percentage2024
Mantelzorger10%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Willemspark. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid84%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen28%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid22%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt20%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht59%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken23%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen8%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Willemspark. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.635Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.095Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.540Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen750Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen790Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens42%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens58%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen28%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking3.120Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie72%Percentage2024
% Werknemers69%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie48%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie21%Percentage2024
% Zelfstandigen31%Percentage2024
Inkomensontvangers4.200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners755Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€116.500Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€89.000Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen29%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen46%Percentage2024
% Personen in armoede4,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€131.100euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen30%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen42%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€255.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW60Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW720Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Willemspark. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.635Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.770Aantal2026
Herkomst Europa1.280Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.490Aantal2026
% Herkomst Nederland49%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland51%Percentage2026
% Herkomst Europa24%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa28%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.635Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa330Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa515Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland845Aantal2026
Geboren in Nederland3.480Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa945Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa980Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.925Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland49%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa6,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa9,5%Percentage2026
% Geboren in Nederland64%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa17%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa18%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland36%Percentage2026
Autochtoon2.925Aantal2022
Westers1.865Aantal2022
Niet-westers770Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba30Aantal2022
Marokko60Aantal2022
Suriname80Aantal2022
Turkije80Aantal2022
Overig niet-westers525Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Willemspark. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven420Aantal2025
Diefstal311Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven17Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting24Aantal2025
Verkeersovertredingen39Aantal2025
Vernieling19Aantal2025
Overige misdrijven10Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners76Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners56Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Willemspark, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km4,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km41Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km111Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km3,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km5,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km53Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km148Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km28Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km305Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km853Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km22Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km41Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km6,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km169Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km582Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km22Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km346Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km990Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km60Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km709Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km1.828Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km358Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km453Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km541Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km116Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km281Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km6,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km58Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km140Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km4,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km87Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km21Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km45Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km80Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km12Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km32Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km59Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km17Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km36Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km56Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand8,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km32Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km51Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km65Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km35Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km49Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km68Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km7,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km67Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Willemspark. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK0363KCCode2026
RegionaamWillemsparkNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode0363KC00Code2026
Oppervlakte totaal70Aantal hectaren2026
Oppervlakte land64Aantal hectaren2026
Oppervlakte water6Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid7.914Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal3.154Aantal2026
Adressen met postcode3.147Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.865Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie33Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie19Aantal2026
Adressen met industriefunctie15Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie160Aantal2026
Adressen met logiesfunctie5Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie6Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie62Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie13Aantal2026
Verblijfsobjecten3.154Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.067Aantal2026
Adressen met pand3.129Aantal2026
Percelen met adres1.054Aantal2026
Adressen met perceel3.154Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom3.154Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.865Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900115Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252.865Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195064Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197017Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198010Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19905Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20005Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later46Aantal2026
Postcodegebied1071MG-1075XANaam2026
Meest voorkomende postcode1075Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Willemspark.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal23Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade13Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade10Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Willemspark zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.890Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.250Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof640Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,7Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.953Aantal2025
Motorfietsen105Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Willemspark. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.780Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners501Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad271Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€1.217.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€750.000 of meerCategorisch type2025
Eengezinswoningen139Aantal2025
Meergezinswoningen2.641Aantal2025
Koopwoningen1.390Aantal2025
Huurwoningen1.362Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties250Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.112Aantal2025
Eigendom onbekend28Aantal2025
Bewoond2.446Aantal2025
Onbewoond334Aantal2025
% Koopwoningen50%Percentage2025
% Huurwoningen49%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties9%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders40%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen5%Percentage2025
% Meergezinswoningen95%Percentage2025
% Bewoond88%Percentage2025
% Onbewoond12%Percentage2025
Appartementen2.705Aantal2026
Tussenwoningen70Aantal2026
Hoekwoningen28Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen36Aantal2026
Vrijstaande woningen26Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen94%Percentage2026
% Tussenwoningen2,0%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19452.779Aantal2026
Woningen 1945 tot 196512Aantal2026
Woningen 1965 tot 197514Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19955Aantal2026
Woningen 1995 tot 20055Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 202539Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend11Aantal2026
% Woningen voor 194597%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Willemspark komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Amsterdam. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Willemspark: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€116.500€42.200€74.300€6.07912
2Gemiddeld huishoudinkomen€131.100€41.900€89.200€8.07711
3Gemiddeld inkomen per inwoner€89.000€34.900€54.100€5.02111
4Gemiddelde woningwaarde€1.217.000€398.000€819.000€120.9336,8
5Omgevingsadressendichtheid7.9142.0935.8211.0385,6

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

RegioSoort regioGemiddeld inkomen per inkomensontvangerGemiddeld huishoudinkomenGemiddeld inkomen per inwonerGemiddelde woningwaardeOmgevingsadressendichtheid
WillemsparkWijk€116.500€131.100€89.000€1.217.0007.914
NederlandLand€42.200€41.900€34.900€398.0002.093
AmsterdamGemeente€49.300€43.800€41.000€518.0006.138
Vondelpark-WestBuurtgeen datageen datageen data€609.0008.560
Willemsparkbuurt-NoordBuurt€104.800€150.900€83.300€1.405.0008.455

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Amsterdam.

Top 5 kenmerken wijk Willemspark:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Willemspark. Op deze onderwerpen verschilt wijk Willemspark relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Willemspark, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Willemspark met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Willemspark, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Willemspark staan in de uitgebreide download voor Amsterdam.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Willemspark.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Amsterdam.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Amsterdam. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron